Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 października 2021 r. Imieniny: Ewarysta, Lucyny
 Wiadomości lokalne
» Za Polski Ład powstanie centrum miasta
» Droga Jamnica - Zbydniów już po przebudowie
» Jubileusz 30-lecia Fundacji Uniwersyteckiej w auli "Solidarności"
» Starosta zadowolony z Polskiego Ładu. Będzie remont drogi i Domu Pomocy Społecznej
» Debiut malarski Wołoszyna
» Komunikat MZK
» Dzień japońskiej pielęgnacji ciała na zakończenie wystawy
» Tradycyjne tańce w Sokole
» Program "Czyste Powietrze" - spotkanie informacyjne
» Na co Polski Ład w powiecie? W Stalowej Woli na Plac Piłsudskiego i Ogród Jordanowski
» Czekają na reakcję miasta. O interwencję zwrócili się do radnych. Chodzi o ich życie i zdrowie
» Dyskutowali o tym, jak pomagać oraz jak korzystać z pomocy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Zaczytany październik z biblioteką
» Przedszkolaki udekorowały naszą Galerię
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»Krzysztof Faraś na 18. Wyścigu Górskim Prządki Valvoline
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 12:06     /Magdalena Rodecka/
Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Do 30 września potrwają w Stalowej Woli pomiary hałasu przy obwodnicy, prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ.
Do 30 września potrwają w Stalowej Woli pomiary hałasu przy obwodnicy, prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ.
Fot. Jacek Rodecki
Do 30 września potrwają w Stalowej Woli pomiary hałasu przy obwodnicy, prowadzone przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Rzeszowie oraz Centralne Laboratorium Badawcze GIOŚ.

Pomiary hałasu rozpoczęły się 27 sierpnia od przeprowadzenia wizji lokalnej w terenie, wyznaczenia wstępnej lokalizacji punktów pomiarowych, między innymi przy ulicy Poniatowskiego 82 oraz pomiaru emisji hałasu komunikacyjnego przy użyciu automatycznej stacji pomiarowej w porze dziennej i nocnej.

Wnioskowali o nie mieszkańcy, których bloki znajdują się w sąsiedztwie drogi Stalowa Wola a którzy uważają, że wzdłuż powinny obwodnicy powinny stanąć ekrany dźwiękochłonne. - Obecnie planowane są kolejne punkty pomiarowe na terenie Stalowej Woli, których lokalizacja wynika z interwencji mieszkańców. Prowadzony będzie również pomiar w punkcie zlokalizowanym w Nisku przy ulicy Pszennej - mówi Andrzej Adamski, kierownik delegatury w Tarnobrzegu Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. Nie są natomiast planowane pomiary hałasu na terenie ogrodów działkowych.

Badania mają być prowadzone do 30 września. - W celu określenia równoważonego poziomu natężenia hałasu, będącego podstawą dla podjęcia innych działań administracyjnych, pomiar zarejestrowany przez stację pomiarową powinien trwać nieprzerwanie 16 godzin w porze dziennej i 8 godzin w porze nocnej. Stacja nie prowadzi pomiarów w określonych warunkach pogodowych, na przykład podczas opadów deszczu, a więc uzyskanie wiarygodnych wyników uzależnione jest między innymi od warunków pogodowych.

Ponadto w dniu 6 września rozpoczął czynności kontrolne w rzeszowskim oddziale GDDKiA oraz zwrócił się do Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego z wnioskiem o przedstawienie informacji, czy inwestycja została przeprowadzona zgodnie z przepisami prawa budowlanego i wydanymi przez właściwe organy decyzjami, w szczególności w zakresie ochrony przeciwhałasowej. Chodzi o ilość i rozmieszczenie ekranów przeciwhałasowych.

Otwarcie obwodnicy Stalowej Woli i Niska miało miejsce 15 maja. Mieszkańcy sąsiadujący z nową drogą oraz działkowcy byli przekonani, że na wysokości zabudowań pojawią ekrany dźwiękochłonne. Tak wynikało z pierwotnej dokumentacji, która w późniejszym okresie miała zostać zmieniona. GDDKiA zapowiedziała pomiary ale rok po zakończeniu inwestycji.

Mieszkańcy przy wsparciu radnych ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego zorganizowali zbiórkę podpisów pod petycją w tej sprawie do osób i instytucji mogących pomóc w tej sprawie. Jak czytamy w piśmie domagają się ekranu na wysokości ulic: Wałowej, Poniatowskiego, Podgórnej i Bocznej.

Obecnie na terenie powiatu stalowowolskiego, łączna długość ekranów akustycznych na obwodnicy wynosi 200 metrów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 17 września 2021 r. godz. 15:50
~Cisza
A KIEDY ZMIERZONY BĘDZIE HAŁAS W GODZINACH NOCNYCH ROZLEGAJĄCY SIĘ NA CAŁE MIASTO Z RÓŻNYCH SPÓŁEK NA TERENIE DAWNEJ HUTY STALOWA WOLA?
+0-0
Sobota, 18 września 2021 r. godz. 17:03
~_Bobo
Jak wytną cały pas ochronny zieleni wokół byłej huty, albo jak zgłosisz do WIOS przekroczenie hałasu przemysłowego.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 20:40
~Ferdek
Jakos halas im nie przeszkadzal na jp2 czy poniatowskiego tylko teraz jak maja go z drugiej strony. Ekrany nic nie dadza bo bloki sa wysoko na gorce szloda kasy publicznej na fanaberie kilku malkontentow! Ludzie mieszkaja przy lotniskach co chwile im na dachami lataja samoloty i tak nie narzekaja jak te dziady ze stalowej. Na wszystko.
+0-1
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 20:34
~literat
Jak wam przeszkadza hałas z pseudo obwodnicy to trzeba się z wiochy na wieś wyprowadzić. Tu cisza jest i spokój, tylko czasem jakiś młodzian na skuterku przejedzie. A normalnie to pies zaszczeka, latem bociek zaklekocze i rankiem kogut zapieje. Takie to są uroki życia na wsi sielskiej, anielskiej...
+0-1
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 13:33
~patałachy
a tymczasem na świeżo wyremontowanym odcinku od vivo do skrzyzowania na brandwice tworzyc sie zaczynają delikatne garbiki ;-) a za skrzyzowaniem w stronę rozwadowa to juz chopki są.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 21:12
~Wolska Podkarpacka
Wcisneli Stalowiakom PiSiory taki wielki bubel, pseudo-obwodnice... bo wiedzieli dobrze, ze tutejszy "suweren" i tak to kupi i panow po rekach calowal bedzie!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 22:31
~qwerty
Widzę że głupota ogarnęła poważne instytucjje, jeśli mieszkańcy sobie życzą postawienie ekranów zapobiegająch hałasu, to trzeba postawić i tyle w tej sprawie. A jakieś badania to można sobie wsadzić w cztery litery.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 20:35
~Kopa
Do lasu jak halas przeszkadza. Jest misto jest halas. Glupki tylko nie potrafia tego zrozumiec
+0-1
Środa, 15 września 2021 r. godz. 20:44
~Ewoluuje
I nic nie da to! Hałasu brak.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 18:27
~Kamil
Zapraszam na pomiary natężenia ruchu i hałasu na ul. Poniatowskiego. Ruch jak na autostradzie, hałas nie do wytrzymania w dzień a w nocy nie jest lepiej. Przejść nie można na drugą stronę w przeciwieństwie np. do ul. Jana Pawła II, po której jeździ znacznie mniej samochodów. Kto wpadł na pomysł aby taka ulica biegła środkiem osiedla mieszkaniowego. Obwodnica niewiele pomogła mieszkańcom ul. Poniatowskiego. Czy ktoś ma zamiar coś zrobić z tym problemem?.
+0-0
Sobota, 18 września 2021 r. godz. 16:34
~Joanna
Rzeczywiście hałas na ul. Poniatowskiego jest bardzo duży i nikt się tym nie interesuje!
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 10:25
~_Ja też z Poniatowskiego
Masz okazję zadziałać. Ktoś już gdzieś opisał wymagany tok postępowania. Zacznij od wysłania zgłoszenia o przekroczeniu hałasu, nie oglądaj się na innych - przecież to jest także w Twoim interesie.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 13:41
~_Bobo
"A dlaczego nie ma pomiarów na ogródkach działkowych ???" Przecież to wynika wprost z treści artykułu: nie było zgłoszeń z działek, nie ma pomiarów. Pamiętajcie, petycja do GDDKiA (nawet z kopią do WIOŚ) to nie to samo, co zgłoszenie przekroczenia hałasu wysłane do WIOŚ. Chcecie pomiarów? Zgłaszajcie, jeszcze jest czas.
+0-0
Piątek, 17 września 2021 r. godz. 17:59
~Cfg
Była podpisywana petycja z działek hutnik 1 i cisza
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 11:25
~Zimny
To strzelanie z wydechu robi się specjalnie w firmach pseudotuningowych. Drogówka po złapaniu takiego gnoja np. w starym niebieskim 3 drzwiowym BMW powinna od razu zatrzymać dowód rejestracyjny, szrota odholować na parking i gnojowi wypisać mandat za przekroczenie dopuszczalnej normy hałasu przez jego szrot.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 10:02
~Edward
Pomiar hałasu na obwodnicy świetnie trzeba zadbać o dzialkowiczow. A kto zmierzy poziom hałasu podczas testowania amunicji w środku miasta. Problem z tym halasem powinien być priorytetem dla władz miasta. Ostatnio Stalowa Wola robi się coraz sprawniejsze w mediach jeśli chodzi o nieprawidlowosci K
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 08:28
~observer
Kiedy Policja zacznie wyłapywać motórzystów na motórach bez tłumików oraz gnojków w starszych od siebie bolidach, strzelających z wydechu jak karabin maszynowy?
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 07:43
~Kasandra
Nowa "radosna twórczość "min. infrastruktury. Projekt narazie : za brak badania technicznego lub niesprawności kara od 1 tys do 30 tys. Tymczasem w większości państw jest dobrowolne. W 2019r wypadki - przyczyny : jakość dróg 49 wypadków. niesprawność auta 39. S Z O K !!!!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 09:37
~Kataryna
Ewidentny dowód na to, że kasa pusta. Państwo staje się opresyjne - szukając uzupełnienia braków. Miał być wolny rynek - nie ma. Powstają tylko spółki jak huby na drzewach /żywiące się z podatków mieszkańców /. Są to miejsca pracy dobrze płatne bez odpowiedzialności i ryzyka dla "miejscowych kotów - w drodze do tłustych kotów '"
+1-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 06:33
~Ferdek z Poniatowskiego
TRUUU TUUU TUUUU. GŁośno? No jak tam Platfusy, dzwoni wam w uszach? Bo ja trąbię z całych sił na balkonie, he he he
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 13:09
~Jaro
Stary juchu z Poniatowskiego intelekt masz na poziomie ameby jak większość zwolenników gnoma.Twoje najduchy uciekły do Warszawy od ciebie bo się wstydzą takiego tatusia.
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 01:18
~Wernyhora
Chudy Ruj coś przycichł. Tak jakby zgasł jak Makrela odchodzi. Taka jest historia. Masz swoje 5 minut i koniec. Teraz jest era PiSu. Polska naprawi tą zgniłą Europę i zagoni lewactwo do kąta. Prezydent Trump wróci i znowu wszystko zacznie się od nowa. A nasze totalne Platfusy odejdą na śmietnik historii. Nie można kraść w nieskończoność albo doić Niemców za brak efektów politycznych.
+0-2
Środa, 15 września 2021 r. godz. 19:01
~PiS-mafia = putinowscy agenci
Spadaj stad, smierdzacy putinowski trollu!!!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:46
~PiS-mafia = putinowscy agenci
Spadaj stad, smierdzacy putinowski trollu!!!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 09:21
~Czaskoski
Chyży Ròj. Tak się poprawnie nazywa. CHYŻY RÒJ
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 22:14
~Olo
To wszystko przez PiS. Gdyby rządziło PO nie było by tej drogi i była by cisza.
+0-1
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 20:00
~Zły
Jechałem ta obwodnicą ( nową) i nie rozumiem, dlaczego ona jest dwu pasmowa. Stara jest czteropasmowa. Jeżeli nie było kasy to powinni przy najmniej budować wiadukty na cztery pasy i w przyszłości by dobudowali kolejne dwa pasy. Kto stał za takim projektem!
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 16:43
~bonifacy
Za pare lat będzie obwodnica w formie drogi ekspresowej S-74 więc ta trasa będzie drogą lokalną
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 18:23
~driver
zamiast ekranów proponuję ogrodzenia aby piesi nie przechodzili przez jezdnię. stwarzają bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym a także dla swojego zdrowia i życia
+0-0
Środa, 15 września 2021 r. godz. 21:19
~Apollo13
Jak będa ekrany to pieśi Nie będa mogli przejść !!!Chyba mózg Cię boli!!!!!!! Jak pan bóg rozdawał mózgi Ty byłeś ostatni w kolejce!
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 18:23
~obwodnica do nieba
Czy ma jakis sens nazywanie tej waskiej drogi (i bez poboczy!) "obwodnica"???
+1-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 17:56
~wojtek
40 lat mieszkam w bloku przy ul.Staszica .Nigy nie slyszalem zeby ktos mierzyl halas i mial zamiar zamontowac ekrany.Tak samo jest wzdluz ul.J.P i wzdluz torow gdzie halasuja nawet w nocy przejezdzajace pociagi.Taki glupi pomysl ma Butrynowa ktora jak rzadzila 8 lat to nic nie zrobila dla naszego miasta aby wyprowadzic ruch z centrum miasta.Teraz gdy po tylu latach udalo sie zrobic obwodnice to POpaprancy szukaja dziury w calym i buntuja przeciwko tej wladzy.Podobnie jest obecnie ze strjkiem lekarzy ktorzy rzucaja klody obecnemu rzadowi.
+0-0
Czwartek, 16 września 2021 r. godz. 08:43
~J 23
Wojtuś koniecznie chce, aby teraz inni mieszkańcy mieli hałas - taki ma chłop charakter. Nie pomyślał, że obwodnica nie powinna w żaden sposób przeszkadzać mieszkańcom miasta. On myśli tylko o sobie. Idealny kandydat na polityka.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 20:00
~jaro
Wojek.Ale ci pisuary zdemolowały czerep.Od tej prostackiej propagandy i hałasu dobiegającego z ulicy już całkiem ci mózg zlasowało .
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 19:39
~Homo_ale_nie _Sovieticus
"40 lat" mieszkasz i... jakos nic nie zmadrzales. -P.S. A ten tekst o lekarzach to wziales z przemowien tow. Moczara, czy raczej z tow. Gomulki?
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 19:12
~jaro
wojtuś.Widziałeś gdzieś na świecie ekrany akustycze w centrum miasta.A przy autostradach,ekspresówkach i obwodnicach to jest norma więc nie siej fermentu.Pomyśl trochę jeśli masz czym.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 19:06
~_Bobo
Może dlatego, że przez 40 lat nie wpadłeś na to, aby osobiście domagać się odpowiednich pomiarów. Przez te 40 lat były różne normy hałasu i była (i nadal jest) szansa na korzysten zmiany.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 17:38
~Fan folkdojcza tusek
Nie czytać tych pzpr rowskich i po wskich dupków i po ptokach.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 21:46
~Merlot
Każdy byle nie PiS! Każdy byle nie PiSowska mafia!!!
+0-1
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 17:09
~Skarpa
Mieszkańcy osiedli przy drodze., działkowcy i odpoczywający na błoniach upominaja się żeby chronić ich zdrowie przed hałasem a tymczasem decydenci mają ludzi w nosie. Nie krytykować popierać kupić sobie do uszu stopery.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 16:36
~Dede
Największy hałas jaki w naszym mieście słyszałem to robiły te baby z piorunkami w rękach i ich córki Julki też z piorunkami w rękach. To to był hałas, kilkadziesiąt głupich bab a w całej Stalówce było słychać.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 19:13
~PiS - czyli mafia w amoku
I tak każda z tych "bab" dysponuje większa inteligencja niż PiSowsko-kościelna ameba, nazwana "Dede"!!
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 18:35
~heteruś
Fe to jest z Aamonem, z babą jest spoko
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 17:10
~Jarek z Nowogrodzkiej
Też bab nie lubię a nawet się ich boję. Jak to tak z babą? Fe.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 14:42
~Rebe
Toż to Renatka z Darkiem nie Nadzorują tego? Aj waj!
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 15:56
~Wielce Dojna Zmiana
A "Rebe" to kolejny, ciemny PiSior (jakich pełno w Stalowej)? # P.S. Czy masz cokolwiek konkretnego do powiedzenia?
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 14:12
~Czas na idiotów
Niech zmierzą poziom hałasu na tzw. dużym rondzie, albo nocne wrzaski i piski na melinie zwanej RST. Niech policja sprawdzi ryk silników motocyklistów itd.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 20:34
~taktak
racja dot. ul. Jana Pawła II i u. Poniatowskiego
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 13:33
~Mela
A dlaczego nie ma pomiarów na ogródkach działkowych ??? Przecież to miejsca odpoczynku i drobnej uprawy od dziesiatek lat ! Działkowcy nie zasługują już nawet na pomiary???
+1-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 13:10
~moherowa babka
niech jeszcze zmierzą poziom smrodu w okolicach Hutniczej, Metalowców, Orzeszkowej
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 19:09
~Drobna Różnica
I znowu pomyliles sie (PiSowski) "hydrauliku"? To nie jest "Pisuar cuchnie", a to jest "PiS-uar Cuchnie"!
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 17:14
~Aamon
@vuko Trzeba było być na spędach pisowców w parku to byś ,,wzorzec" w nozdrza zaciągnał i skalę sam byś określił. Nie wiem tylko jak to jest w bliskości prezesa, bo tylko wybrańcy są godni łupież z jego marynarki zbierać.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 16:44
~Liverpool
Istnieje urzadzenie, ktore nazywa sie "artificial nose" (sztuczny nos). Niestety, nie wiem, czy w Polsce ktos takowym instrumentem dysponuje...
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 16:15
~hydraulik
Tam mieszka specjalista od wąchania smrodu Pisuar Cuchnie. Można by go wykorzystać, bo bardzo długo POtrafi trzymać tem swój głupi łen w pisuarze.
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 13:25
~vuko
A jak się dokonuje pomiaru smrodu? Serio pytam? Są jakieś do tego urządzenia pomiarowe?
+0-0
Wtorek, 14 września 2021 r. godz. 12:53
~Hue hue
No to teraz jazda po pasach malowanych żeby było głośniej huehue
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.