Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 19 września 2021 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 Wiadomości lokalne
» Bezpieczniej na przejściach dla pieszych
» Do Stalowej Woli zjadą brydżyści
» Centrum Usług Wspólnych szuka pracowników. Wolne 4 etaty
» MBP zaprasza dzieci i młodzież do Dyskusyjnego Klubu Książki
» Coraz więcej porodów rodzinnych w stalowowolskim szpitalu
» Plac Piłsudskiego bez doraźnych remontów
» Komunikat PEC
» Mierzą hałas na obwodnicy Stalowej Woli i Niska
» Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z badań profilaktycznych. One mogą uratować życie!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli pod lupą NIK?
» Korki na Brandwicy. Generalna Dyrekcja tłumaczy je dużym natężeniem ruchu
» Udaremnili jazdę po alkoholu. Nie była to policja
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» RELACJE. VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne (PROGRAM)
» Kazimierz Szymeczko - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 14:02     /Magdalena Rodecka/
Komisja senacka przeciwna powiększeniu stref gospodarczych w Stalowej Woli i Jaworznie

3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.
3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.
Fot. Jacek Rodecki
3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.

Celem ustawy jest wprowadzenie możliwości dokonywania zamiany nieruchomości Skarbu Państwa pozostających w zarządzie Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe położonych w Jaworznie i Stalowej Woli oraz terenów z nimi sąsiadujących na lasy, grunty i inne nieruchomości, na których jest możliwe prowadzenie gospodarki leśnej w przypadkach uzasadnionych potrzebami i celami polityki państwa związanej ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu, służących upowszechnianiu nowych technologii oraz poprawie jakości powietrza albo uzasadnionych potrzebami i celami strategicznej produkcji dla obronności państwa, wysokich technologii elektronicznych i procesorów, elektromobilności, innowacyjnej technologii wodorowej, lotnictwa, motoryzacji oraz przemysłu tworzyw sztucznych. Zamiana nieruchomości będzie możliwa w terminie 2 lat od dnia wejścia w życie ustawy.

W Stalowej Woli mowa o obszarze blisko 1000 hektarów zlokalizowanych w bezpośrednim sąsiedztwie obecnej strefy przemysłowej.

23 lipca ustawę w Sejmie poparło 241 posłów. 4 sierpnia pochyli się nad nią Senat.

Dziś w komisjach senackich odbywa się głosowanie. Komisja Nadzwyczajna do spraw Klimatu opowiedziała się za odrzuceniem ustawy. Przewodniczący komisji Stanisław Gawłowski z Koalicji Obywatelskiej, który złożył wniosek o odrzucenie uzasadniał, że może to być początek prywatyzacji Lasów Państwowych.

Dokument będzie jeszcze procedowany przez Komisje Środowiska i Komisje Gospodarki Narodowej i Innowacyjności. Po dwugodzinnych obradach w/w komisje przyjęły wniosek o przyjęcie ustawy bez poprawek.

- Dwie Komisje Senatu RP, Środowiska oraz Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, przyjęły przed chwilą bez poprawek projekt ustawy tworzący Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli. Bardzo dziękuje Pani Senator Janinie Sagatowskiej za piękne, pełne serca do Stalowej Woli, wystąpienie i apel do wszystkich Senatorów o poparcie planu stworzenia nowego COP-u na miarę XXI wieku. Dziękuje Pani Przewodniczącej, Marszałek Maria Koc oraz Panu Przewodniczącemu Zdzisław Pupa za umożliwienie udziału w Komisjach i zabranie głosu, podczas którego przedstawiłem jednogłośne stanowisko Samorządu Miasta w tej sprawie. Bardzo dziękuje Panu Ministrowi Edward Siarka za przedstawienie ważnych argumentów uzasadniających tę ustawę. Dziękuje wszystkim Senatorom za dyskusję oraz wyrażenie zgody na dalsze procedowanie ustawy. Jutro w Senacie RP kolejne debaty i głosowania w sprawie przyszłości Stalowej Woli - napisał na swoim profilu FB Lucjusz Nadbereżny, który uczestniczył w obradach komisji.
Zdjęcia
3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.3 sierpnia odbywają się głosowania w senackich komisjach nad uchwaloną 23 lipca przez Sejm ustawą o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 5 sierpnia 2021 r. godz. 07:37
~dziadek z Hutniczej
na stole na focie brakuje wiadra wazeliny, ale żenada, jak można tak zejść na psy, w pale się nie mieści
+0-0
Czwartek, 5 sierpnia 2021 r. godz. 07:31
~olka
to się nazywa gospodarka rabunkowa, nie będzie żadnych inwestycji, chodzi zwyczajnie o kasę, pisia zaraza rulez!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 23:18
~DD
A kiedy przyjadą ich kresu dni, będą do pierdla czwórkami szli i za wzniosę toast. Na pohybel drwalom!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 20:38
~Truman Show
Radni PO ze Stalowej Woli są za tym, senatorowie z PO są przeciwni. O co chodzi?? Ktoś mi to wytłumaczy?
+0-0
Czwartek, 5 sierpnia 2021 r. godz. 10:49
~gula
Przestań się napinać na pana marszałka Grodzkiego. Popatrz na to bezhołowie w pisie... tu się bierze jak z bankomatu, ile kto chce i w dodatku afera aferą pogania. W tej samej instytucji aferzystą okazał się sam Karczewski bo niby miał społecznie pełnić dyżury w szpitalu ale ta społeczna służba kosztowała nas ponad 400 tys złotych. To wg ciebie jest ok? Nie pisz głupstw a lepszym człowiek się staniesz.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 21:51
~malwa
Grocki chce wypchaną kopertę...
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 18:50
~Republika Bananowa
Cytuja: "Lex TVN". Senatorowie USA piszą list otwarty. Członkowie amerykańskiego Senatu opublikowali w środę (czyli - dzisiaj) list otwarty ws. projektu nowelizacji polskiej ustawy medialnej. Mowa m.in. o uderzaniu w wolności demokratyczne i "krokach, które Polska podejmuje jako członek NATO, sprzecznych ze wspólnymi wartościami USA". Inicjatorem listu jest senator Jeanne Shaheen z Partii Demokratycznej. Ponadpartyjna grupa członków izby wyższej Kongresu USA podkreśla, że "uważnie przygląda się rozwojowi wypadków" i "monitoruje projekt ustawy złożony w polskim Sejmie". "Gdyby został przyjęty i stał się prawem, dyskryminowałby firmy spoza Unii Europejskiej oraz prawdopodobnie doprowadziłby do wyjścia z Polski poważnego amerykańskiego inwestora, który zatrudnia kilkanaście tysięcy osób" - przekazali sygnatariusze. W treści możemy przeczytać również, że "polski rząd zaczyna odchodzić od standardów demokratycznych, czego przykładem są wysiłki zmierzające do ograniczenia niezależności mediów i podważania jednej z największych inwestycji w tym kraju"." `````````````````````````````` To jest bardzo wyrazne ostrzezenie dla wszystkich zagranicznych inwestorow, ktorzy chcieliby robic jakies interesy w tej obecnej Polsce!~
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 18:46
~Stan
Wycięcie w pień 1000 ha lasu to jest barbarzyństwo zwłaszcza,że nie ma pewności czy cokolwiek tam zostanie zainwestowane.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 17:55
~Mess
Adi z Matim załatwili sobie, ministrom, vice, posłom w tym prezesowi, marszałkom i innym w centrali cichaczem po 6 tys. lub więcej podwyżki, więc potrzebują wykarczować i sprzedać 1000 ha aby je sfinansować. Oczywiście wcześniej zamrozili podwyżki w całej budżetówce, a to wyjątkowe sku.....!!! A odnośnie inwestycji i pracy w sektorze IT, to dziś opiera się ono w znacznym stopniu na pracy zdalnej i będzie to trend rosnący, a do tego trzeba kształcić na miejscu specjalistów z takiej branży. A u nas kierunek o rodzine powstaje dla szeroko rozumianego socjalu. Brawo. :))) pojęcia nie maja tak samo jak o budowie promów czy fabryki maseczek. Słusznie ktoś napisał, że to taki wał "miś" naszych czasów, tylko Polski i lasów szkoda.
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 17:38
~Mani
I to jest prawdziwy prezydent miasta. Tak właśnie walczy się o ważne dla Stalowej Woli sprawy. Brawo!
+0-0
Czwartek, 5 sierpnia 2021 r. godz. 07:33
~***** *** i kk i kukiza
a ty co? sekretarka N? po drożdżówki skocz i kawę zrób, pisanie zostaw innym.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 17:10
~Ciotka z Wiednia
PiSiorna Mafia walczy teraz z Unia Europejska, Lekcewazac UE i nie wykonujac wyroku TSUE. PiSiorna Mafia zaczyna walczyc tez i z USA - sprawa TVN (a media to tez biznes i to wielki!). W takiej sytuacji, KAZDY POTENCJALNY INWESTOR ZAGRANICZNY bedzie zastanawial sie dlugo i mocno, czy warto inwestowac w kraju tak niepewnym, jak obecna Polska!!!
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 13:10
~Tak czy nie?
Ciekawe co w tej sprawie mają do powiedzenia stalowowolscy radni PO, skoro głosowali "za", a komisja której przewodniczy człowiek z PO, jest na "nie". Poprosimy o wyjaśnienia!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 15:59
~hihi
Jeśli głosowali "za' wycinką to więcej mojego głosu nie dostaną. Niech się ładują już na listy PiS-lamu! Na głupotę to jeszcze nikt nie wynalazł lekarstwa. Jesteście tacy sami jak ten sowizdrzał co kręci wami jak szewc butem... Wstydźcie się i to raz dwa.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:30
~NALOT TROLLI
Oho zaczął się nalot ekoterrorystycznych trolli. A w zasadzie jednego tylko nicki zmienia: "jaro", "Dende" czy "BrakSlow" to ta sama osoba...
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:18
~BrakSlow
Podludzie z okolicznych wiosek chcą roboty za 500Euro miesięcznie więc wycinać cały życiodajny las naokoło! Hahaha tyle to wynosi zasiłek dla bezrobotnych dla niemca! A wy się zadusicie i będziecie ye_bać w tych fabrykach za te 500Euro i miche ryżu po 10h dziennie z sobotami! Żenada…
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:07
~Dende
Dla biedaków tych materialnych i umysłowych liczy się tylko ROBOTA i KASA! Wycinać tyle lasu żeby kolejny zagraniczny gigant wybudował tu swoje niszczące środowisko fabryki! A WIEŚNIAKI będą się cieszyć bo będzie ROBOTA! To jest najważniejsze! 4brygadówki za 2500zł to najważniejsze! Co tam zdrowie i środowisko! ROBOTA MUSI BYĆ!!!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 16:54
~Dende
Panie Nowicki… aleś pan wieśniak hahahah :D uderz w stól, a nożyce sie odezwą ;) ależ sie zagotowałeś wieśniaku, że jakiś anonim nazwał kogoś wieśniakiem ;) ja już was znam okoliczne ROLNIKI od siedmiu boleści… miłośnicy randapów i innych glifosatów ;)
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 16:13
~fuxi
Do podpisującego się "Cwaniak Nowicki" - jeśli ty uważasz, że złym stanowiskiem do wzrostu sadzonek sosny jest ziemia piaszczysta to znaczy, że nigdy nie sadziłeś ani jednego drzewka tego gatunku. To wręcz idealne warunki dla sosny, zapytaj lesnika lub poczytaj sobie w internecie na ten temat. Dlaczego jesteś tak jednostronnie zaprogramowany na rozwój poprzez niszczenie, czy nie można inaczej rozwijać przemysłu? Trzeba tylko więcej szacunku okazywać na każdym kroku przyrodzie a tego niestety nie ma w śród elit rządzących. Panuje nowa moda, że im więcej wytniemy to będziemy bogatsi. Dlatego gdy myślisz o rozwoju to pomyśl o tym by niczego nie niszczyć. To się nazywa patriotyzmem. W czym ci pomoże przedstawienie się piszącego? Więcej hejtu po imieniu na mnie wylejesz?
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 16:05
~popis
Wieśniak to nie wyzwisko a pochodzenie. Patrząc na miasto jako całość to wszyscy są wieśniakami albowiem skądś przybyli do wsi Pławo by razem z nimi(Pławiakami!) budować miasto. Inteligenci którzy stanowili elitę miasta także przybyli gdzieś z głębi Polski. Więc jeśli ktoś mówi o wieśniakach to ma na myśli już drugie pokolenie pierwszych osadników Wsi Pławo. Jasne, że nie ma o co kopii kruszyć, prawda?
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 14:49
~Cwaniak Nowicki
Powiedz wielki znawco tematów gdzie pracujesz? Pochwal się kolego. Taki z ciebie przyrodnik i ekolog? ludzi od wiesniaków wyzywasz jak by to była ujma? Frajrze nawet pewnie nie wiesz jak ziemie uprawiać a o gospodarce masz tyle wiedzy, że warzywa w biedronce kupujesz.. Co zlamasie chcesz zaoferować miastu? jaki rozwój? w która strone? zasadzanie sosny która na piachu rośnie 50 lat i wyglada jak by miala z 10? Znasz sie na gospodarce leśnej? Jestes zwyklym trollem i nieudacznikiem, który nic nie osiągnął i nie osiągnie w tym ani w żadnym innym zyciu. Pochwal się kozaku jak się nazywasz skoro taki jesteś skory do wyzywania wszystkich i negowania wszystkiego. Zmieniasz nicki pisząc w ten sam sposób i myslisz ze inteligent z Cciebie i nikt się nie zorientuje.. Pało lewacka
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 14:24
manukun
Jakie środowisko? Tam rośnie tylko sosna, wycinka zmniejszy ryzyko pożaru. Pretensje do lodowca że zostawił Stalowej woli góry piachu zamiast żyznej ziemi
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:52
~Dende
@ ~~~~ Idiotów to sobie szukaj w swojej rodzinie bo spłodzili niezłego durnia, chama i ignoranta. To miasto i rozwój? Człowieku to miasto się zwija od ładnych paru lat i żadna kolejna fabryka od niemca tutaj nie pomoże… Betonowe parki, fontanny i centrum uciech dla seniora to nie rozwój… i tu nie chodzi o wycieczki do lasu, ale Ty tego nie zrozumiesz chłopie. I podpisz się chociaż jakoś normalnie cwaniaczku.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 12:13
~~~~
Ty jesteś idiotą czy płatnym trolem? Jak miasto ma się rozwijać? Chcesz do lasu na wypoczynek? To jedź 20 km od miasta, a nawet i 5 km i wszytko masz.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:44
~jaro
Lasy gminy Stalowa Wola zajmują ogółem powierzchnię około 5 000 ha czyli chce Lucek 20% wyciac ja prdl a jednoczesnie chwali sie ze rozwadowski rynek sie zazieleni bo posadzi kilka drzewek buahhahaa
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 17:05
~tewi
Rozwadowski rynek zostanie po "upiększaniu" wysadzony takimi pięknościami jakie widzimy przy ulicy Okulickiego pomiędzy pawilonem PSS Społem a Halą. Jest na czym oko zawiesić, a serce się okropnie raduje. Rozwadowianie są tym wszystkim skołowani niczym sanacyjni chłopi. Dobrze im tak, chcieli hrabiego niech płaczą za niego!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:41
~kusza
Panie prezydencie proszę nie ogldać się na ten ekoterrorystyczny bezmózgi motłoch po ledwo skończonym gimnazjum, tylko robić swoje.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:40
~Lucek
przeciez to caly las miedzy bojanowska a droga przyszow nisko!!
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:37
~kOD
Gawłowski oraz Tomcio po prostu nic nie skręcili na tym więc będą przeszkadzać dopóki coś do koperty nie wpadnie. Proste.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 10:40
~Kolega
...się po salonach jeździ... oj Lucek.. Lucek...
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:07
~Elmo
Też byś pojeździł :-)
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 10:33
~Rozsądny
Nie dajmy wyciąc 1000ha tak cennych lasów.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 11:43
~@ Rozsądny - chyba inaczej
Baran pan jesteś czy idiota?
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 09:20
~ekoalarm
Ocalmy lasy.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 10:08
~jotka
Mamusia z synusiem na wspólnej fotce?To przejaw barbarzyństwa a nie powiekszania obszarów pod przemysł. Panie Nadbereżny dla wprowadzenia technologii IT(to był pana lite motiv)nie trzeba 1000 ha ziemi! Absolutnie! Czy zdążył pan zagospodarować teren wraz z budynkami po byłym OBRMZiT znajdujący się na terenach hsw? Błagamy rozsadnych senatorów o odrzucenie całej ustawy jako, że wprowadzenie jej zaburzy ekosystem w którym żyją zwierzęta. Panie Nadbereżny przestań człowieku błaznować z tym siedzeniem w Warszawie. Pan jest nieudolnym jeśli chodzi o zarządzanie człowiekiem natomiast utalentowanym tupeciarzem. Mamy nadzieję, że rozsadek zwycięży. Zapytać warto gdzie są inwestorzy z Chin - ostatnia pana wizyta do Liu Gonga miała sprowadzić sporo inwestorów.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 08:40
~Fakt
To ogromna szansa na rozwój Stalowej Woli. Drugiej takiej już może mieć nie będziemy. Kto tego nie rozumie jest idiotą.
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 10:23
~kiki
Idiotą to jesteś ty. Wyobrażasz sobie jaka to powierzchnia lasu zniknie? Ile zwierząt skazanych zostanie na śmierć? Czy tylko tyle potrafi ten Nadberezny wokół siebie zrobić smrodu jak z tym wycięciem kompleksu? Najpierw zastanów się a potem pisz.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 07:40
~Tworki pozdrawiają
to ta pani co nie odważy się pierdnąć bez pozwolenia kieszonkowego Napoleona? co za żenada
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 08:41
~___
a co włączyli ci w Tworkach internet?
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 07:30
~potrzebni tylko do zdjęć...
Widać po tych głosowaniach ile znaczą szefowa PO Renata Butryn i jej zastępca Dariusz Przytuła. Pionki i bierki w tej całej PO... żadnego przełożenia na decyzje kolegów w Senacie. żadnegoo lobby. Tylko podczas partyjnych spędów prężą się do zdjęć z Budką, Dulkiewicz czy Arłukowiczem i Trzaskowskim. Żenada dosłownie. Bierki i pionki ze stalowowolskiej PO.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 07:17
~Taka Prawda
Przecież w obecnych zakładach niema kto pracować miasto się wyludnia ,a tu chce się budować nowe zakłady.
+0-1
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 08:25
~Hejho
To sobie pracuj w szkodliwych warunkach na czterobrygadówce z sobotami za 3tys zł.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 06:22
~Krzysztof
Ciekawe jak się stalowowolscy radni PO z tego wytłumaczą. Że ich koledzy z Sejmu głosują pezeciwko Stalowej Woli...
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 10:15
~lessoto
Głupcze nie muszą się z niczego tłumaczyć, to wstydem okrył się ten aparatczyk partyjny, którego pełno w W-wie. Radni z PO mają chodzić w głową w chmurach. Trzeba nieźle być walniętym by skazywać na wyrżnięcie taki kompleks lasów gdy na terenie huty są jeszcze wolne przestrzenie dla IT. Gdzie jest pan Nadbereżny, on miał to wprowadzać. Proszę o poszukanie go i przypomnienie. Stanowcze NIE dla rzezi lasów. To jest ukryta forma prywatyzacji lasów państwowych. Zabrali się teraz za nasze dobro wspólne.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 05:39
~jan
.... to jest chore, ten teren jest WIĘKSZY OD OBECNEJ STREFY HSW I WSZYSTKICH FIRM TAM POŁOŻONYCH, jeśli taka decyzja zapadnie mam nadzieję że przyjdzie otrzeźwienie i ta dewastacja zostanie podzielona na etapy, przynajmniej na 3, a każdy etap następny będzie realizowany dopiero jak poprzedni zostanie zapełniony w 2/3 powierzchni ..... i oczywiście najpierw zalesienie nowego terenu w całości jako kompensacji (na podmianę) a później dopiero wycinka .....
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 22:51
~Należy zadać pytania i odpowiedzieć
Należy zadać pytanie: co zrobią gdy wytną tyle połaci lasu a nie zgłosi się inwestor z fabrykami? Beda obsadzac znów i czekac 100 lat? Czy produkcja paliwa wodorowego bedzie przez topienie plastików parą z elektrociepłowni? Czy te opary beda zatruwać jak zakłady azotowe w Tarnowie że czuc smród na 30km wokoło? Czy beda tu zwozić śmiecie do palenia z okolic 100 km lub np Niemieckie czy Holenderskie w ramach swobody przejazdów UE? Kto zarobi na pozyskanym drewnie i ile? Które działki otrzymają w zamian lasy państwowe i kto je da skoro nikt w okolicy nie ma? Czy to będą działki spoza wojwództwa w rozliczeniu? To jest 1000 ha lasów gdzie drzewo koło drzewa duże. Przeciez wytną aż po same granice Niska. Gdzie strefa ochronna wysokiego lasu od trujacych zakładów aluminiowych i hałasu? Jeśli przyjdą Azjaci to jak państwo zabezpieczyło interesy aby kapitał i zysk z tych zakładów nie były transferowane np do Chin? Jaki jest % udział Polski a jaki Azji w podziale zysków z produkcji tych zakładów? Jakie sa nazwy firm tych inwestorów? Czy sa tam rosjanie?
+1-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 05:40
~Hejho
Na końcu najważniejsze pytanie widze. Czy są tam rosjanie?! :D haha co za czubek.
+0-0
Środa, 4 sierpnia 2021 r. godz. 02:53
~nocna_zmiana
Bardzo dobrze postawione, bardzo konkretne pytania!
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 22:10
~CBA
Wystarczy dać kopertę Tomusiowi...
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 23:16
~Pisuar Cuchnie
"CBA" chyba najlepiej wie jak urzadzac tego typu prowokacje...
+0-1
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:59
~michał
Bardzo słusznie pewna osoba zauważyła,dlaczego nie może powstać fabryka na terenie Jeziórka.Odpowiedz jest prosta las już nie jest potrzebny,a z lasu drewno jest bardzo potrzebne.Kiedyś był słynny bieg przez las aby uczcić Żołnierzy Wyklętych,a jak nie będzie lasu to będzie bieg od fabryki do fabryki.I pomyśleć,że prezydent Stalowej Woli był bardzo zadowolony,że powstaje Klaster Lasowiacki.Idea ciekawa tylko,że prawdziwy Lasowiak dba o las,a nie o "Lans".A to są dwie,różne sprawy których nie da się połączyć.Przynajmniej prawdziwy Lasowiak tego nie dokona.
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:58
~Deko
Fabryka samochodów tych niby samochodów ma być w Jaworznie! No chyba, że podzieli los fabryki maseczek, a patrząc na tych biznesmenów partyjnych to jest duża szansa, że setki milionów pójdzie w błoto lub w kieszeń tych tzw. specjalistów od lotnisk, respiratorów czy bratnich fundacji!
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 23:55
~Nocna_Herbata`
Jaka znowu "fabryka samochodow elektrycznych"? Polska nie ma ani technologii, ani wystarczajaco duzego kapitalu. To bedzie kolejny (PiSowski) "mis" - na wielka skale. Byc moze, ze beda sprowadzac jakies czesci, silniki i baterie z Chin, i tu na miejscu cos z nich montowac.
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:16
~Mieszkaniec
Zamiast wycinać nasz las może by tak zagospodarować tereny po byłej kopani siarki Jeziurko? 20 km od Stalowej jest tam ponad 1000 ha przestrzeni do zagospodarowania i nic nie trzeba wycinać.
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 22:38
~Marek
Do www. Żródeł podatków w tym mieście to mamy dostatek. Przykłady ; dom Aktywności Seniora. rozrost administracji do niebotycznych rozmiarów / zajmują coraz to nowe budynki /. tworzone przeróżne twory dla lansu. autobusy elektryczne wożące po parę emerytów i powietrze itd. Trzeba więcej?
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:47
~www
Tylko nie jest to na terenie Stalowej Woli i wpływy z podatków nie bedą w budżecie miasta
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:15
~Natjer
Pod rządami PO i lewicy takie miasta jak Stalowa Wola czeka zagłada. U nas mają być lasy i zero pracy, bo "warszawka" z Brukselą mają mieć "czyste powietrze".
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 23:57
~Nocna_Herbata`
Jak do tej pory - PiSowskie wladze w Stalowej Woli tylko powiekszaja miejskie dlugi. I nic poza tym... dobranoc!
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 21:13
~Marek
No właśnie!!!! Przez 6 lat rządów włodarza powstawały tylko miejsca pracy. Wymienię niektóre : dom uciech dla seniora. piaskownice, betonowanie placów, wycinanie drzew. namnażanie administracji, wieszanie kwiatków po słupach. W/w "figle " to zdaniem włodarza przedsięwzięcia dla rozwoju miasta. Tylko dochodu nie przynoszą. Trzeba motywować stosowne służby, aby zamiast chronić mieszkańców karać ludzi. to też nie wystarczy na figle następne to trzeba emitować obligacje.Z tych w /w powodów wazeliniarze porównują włodarza do Kwiatkowskiego.
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 19:35
~Aamon
Polscy siatkarze przegrali z Francją. Sport to sport, nie ma tragedii... Ale na trybunach widziałem ( chyba dobrze) Richarda Henry'ego Czarnieckiego. Prywatnie zięcia generała stanu wojennego i członka ,, Wojskowej Rady Ocalenia Naridowego". Kiedyś w ,,Samoobronie", dzisiaj w PIS-ie, a jutro być może w ,,Lewicy" albo ,, Konfederacji". Ale nie to jest istotne, tylko ile kilometrówek trzeba będzie mu wypłacić, jeśli jechał samochodem z Wa-wy przez NYC i LA do Tokio?
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 19:01
~Lewym Sierpowym
Cytat: "Specustawa o wycince lasu pod fabrykę trafiła do Senatu. "Dlaczego obecny rząd tak nie lubi Polski?" Koalicja Klimatyczna apeluje do senatorów RP o odrzucenie tzw. Lex Izera, specustawy, która ma umożliwić m.in. budowę fabryki samochodów elektrycznych w miejscu wyciętego lasu. "Coraz częściej doświadczamy katastrofalnych skutków zmiany klimatu, tymczasem polski rząd forsuje ustawę, zezwalającą na degradację środowiska, w tym wycinkę lasów, która przyczyni się do pogłębienia kryzysu klimatycznego i przyrodniczego" - tłumaczą aktywiści." Ta sama spec-ustawa dotyczy okolic Stalowej Woli...
+1-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 17:08
~Dla lasu
I bardzo dobrze.
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 17:07
~stalowiak
zdrajcy po
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 20:45
~Wania
Zapewne inwestorów, o których tak jęczysz bez znieczulenia i tobie podobne kun delki.
+0-0
Wtorek, 3 sierpnia 2021 r. godz. 19:40
~bez znieczulenia
A co... chcialeś "stalowiaku" zarobic na zniszczeniu tak wielkiej połaci lasu?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.