Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 13 sierpnia 2022 r. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
 Wiadomości lokalne
» Nowy rok szkolny z Biurem Plus!
» Trwają pracę przy renowacji nagrobków na rozwadowskim cmentarzu
» Powstała publikacja o Żydach w Stalowej Woli i Rozwadowie
» Sądny przetarg w sprawie przebudowy Mickiewicza i Żwirki i Wigury
» Ogródki społeczne przy szkołach. Co to takiego?
» Pożar w firmie wikliniarskiej
» Czy uda się tym razem wyłonić wykonawcę do termomodernizacji DPS-u?
» Drzewa utrudniają przeprowadzenie remontu parkowych alejek. Miasto szuka alternatywy
» Betonoza, asfaltoza czyli jak mieszkańcy mówią na przestrzeń miejską?
» 65-latka straciła kilka tysięcy złotych
» Jest już konstrukcja pod nową sygnalizację świetlną
» Mobilny Punkt Higieniczny do końca roku
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Kino letnie - sierpień 2022
» Fotograficzne podróże w Muzeum Regionalnym
» 15 sierpnia - święto Wojska Polskiego
» Dobre Granie Przy Fontannie
» Letnie Kino Dzieci
» Matka Stanisława Ignacego Witkiewicza - spektakl Amatorskiego Teatru Dramatycznego im. J. Żmudy
» Letnia czytelnia Miejskiego Domu Kultury
» Poznaj dawne życie Lasowiaków na wystawie rzeźby Jana Puka
» Ciche życie? Martwa natura w malarstwie polskim XX i XXI wieku
» RDK Sokół 2022/2023 - nabór
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Nadwiślański Fashion Week: Modne Podkarpacie
»Krzysztof Faraś ścigał się w Limanowej
»III Lasowiacki Festiwal Pierogów i Rzemiosła
»Nie pompujesz - nie jedziesz
»Otwarcie Parku Zimnej Wody
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 21:45     /ZS/
Komendant straży pożarnej Robert Lebioda emerytem

Na placu komendy zorganizowany został apel z pełnym ceremoniałem.
Na placu komendy zorganizowany został apel z pełnym ceremoniałem.
Fot. ZS
Brygadier Robert Lebioda, komendant Państwowej Powiatowej Komendy Straży Pożarnej w Stalowej Woli, po 23 latach służby przeszedł w piątek na "zaopatrzenie emerytalne" - jak to się nazywa w pożarniczej terminologii.

Uroczystość miała miejsce na placu wewnętrznym komendy, z udziałem rodziny komendanta, przedstawiciela komendanta wojewódzkiego straży pożarnej, parlamentarzystów, przedstawicieli samorządów z terenu powiatu i wojska oraz pracowników mundurowych i cywilnych komendy.

- Nazywam się po cichu strażakiem spełnionym, który przeszedł wszelkie szczeble dowodzenia i pracy w komendzie powiatowej. Nigdy nie myślałem, że dotrę do takiego miejsca, w jakim jestem dzisiaj, czyli do komendanta powiatowego - powiedział brygadier Robert Lebioda. Odszedł ze służby na własną prośbę, z prywatnych przyczyn.

Na placu komendy zorganizowany został apel z pełnym ceremoniałem. Kierownik sekcji organizacyjno-kadrowej odczytała decyzję o zwolnieniu ze służby komendanta Lebiody. Brygadier Robert Lebioda, który kierował komendą przez pięć lat, pożegnał sztandar komendy, przyklękając i całując jego brzeg. Po czym zameldował zastępy komendanta wojewódzkiego straży pożarnej starszemu brygadierowi Danielowi Dryniakowi zdanie obowiązków.

Starszy brygadiery Daniel Dryniak powiedział: - Dziś jesteśmy tu w związku z zakończeniem czynnej służby brygadiera Roberta Lebiody, przebiegającej w szeregach straży pożarnej. Osobiście wolałbym, aby ta uroczystość miała miejsce za kilka lat. Szanując jego niełatwą decyzję, dziś żegnamy pana komendanta z czynnej służby, którą rozpoczął dwadzieścia trzy lata temu.

Starszy brygadiery Daniel Dryniak przypomniał sukcesy komendanta Roberta Lebiody nie tylko w akcjach ratowniczych. Wspomniał o jego sukcesach sportowych na zawodach krajowych i zagranicznych, o zdobywaniu sprzętu do akcji ratunkowych. - Odchodzi ze służby doświadczony oficer, kolega. Ale na pewno nie spędzi życia przed telewizorem. Odrobi wiele zaległości i czas, który zabrała mu służba. Na pewno ma nowe pomysły. Dziś służba zwraca męża, ojca i syna rodzinie.

Komendant Dryniak odczytał list od komendanta wojewódzkiego policji, który podziękował Robertowi Lebiodzie za służbę.

Podziękowania składali goście uroczystości, między innymi senator Janina Sagatowska przekazała komendantowi szklane serce z życzeniami, a wiceminister infrastruktury Rafał Weber wręczył czerwony kanister z tajemniczą zawartością.

Brygadier Robert Lebioda urodził się 6 czerwca 1977 roku w Stalowej Woli. W latach 1992 - 1997 uczęszczał do Technikum Budowlanego im. Tadeusza Kościuszki w Stalowej Woli. Swoją przygodę ze strażą pożarną rozpoczął w 1991 roku jako członek młodzieżowej drużyny pożarniczej w Ochotniczej Straży Pożarnej w Jastkowicach. W roku 1998 rozpoczął służbę w Państwowej Straży Pożarnej jako kadet Szkoły Aspirantów w Krakowie, którą zakończył w roku 2000 i z dniem 1 czerwca został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli na stanowisko dowódcy zastępu. Następnym etapem kształcenia były studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 2006 roku z tytułem inżyniera pożarnictwa i stopniem młodszego kapitana. Kolejnym etapem podwyższania kwalifikacji zawodowych było ukończenie II stopnia studiów na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, które ukończył w 2008 roku uzyskując tytuł magistra pożarnictwa. Podczas pełnionej służby przechodził przez kolejne etapy kariery zawodowej na stanowiskach: dowódca zastępu, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany, dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2, dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr 1. Jako strażak ochotnik pełnił funkcje zarówno w Zarządzie Jednostki w Jastkowicach, jak i w Zarządzie Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polski w Pysznicy.

Podczas wieloletniej służby uczestniczył w zawodach sportowo-pożarniczych i turniejach piłki siatkowej zdobywając liczne wyróżnienia. Jako członek drużyny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stalowej Woli zdobył 12 razy mistrzostwo województwa w sportach pożarniczych, a 4 razy mistrzostwo w piłce siatkowej. Jako reprezentant województwa trzykrotnie wraz z drużyną wywalczył Mistrzostwo Polski w ćwiczeniu bojowym. Doświadczenie zawodowe zdobywał jako uczestnik szkoleń i ćwiczeń zgrywających działań ratowniczych różnych służb mundurowych (EDEN, CARPATHEX) o skali międzywojewódzkiej, jak i międzynarodowej. Brał czynny udział w wielu zdarzeniach o dużym rozmiarze, tj. m.in. powódź na terenie powiatu tarnobrzeskiego, podczas której pełnił funkcje zarówno dowódcy odcinków bojowych w newralgicznych momentach powodzi, jak również oficera łącznikowego i dowódcy sztabu w Gorzycach.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. godz. 21:49
~RST Przemo
Obserwator powiem Ci tylko tyle podziękuj Panu Lechowi Wałęsie ps BOLEK to on dał mundurowym możliwość sperdal...nie na emeryturę za swojej Prezydentury to 5 lat. Potem czerwony Aleksander Kwaśniewski 10 lat . Potem Lech Kaczyński prawie 4.5 roku i Bronek Komorowski kolejne 5 lat i Prezydent Andrzej Duda to kolejne lata ale deubekizacja, deesbekizacja zabolała dla 80 tyś zdrajców w mundurach którzy mają zmniejszoną emeryturę.
+0-0
Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. godz. 17:11
~obserwator
Pierwsza oficjalna prace podjalem w 1980 r0ku w huciw stalowa wola.Pracuje 41 lat i do emeryturu mam jescze 5 dlugich lat.Jak to sie ma do pozarnikow,wojskowych,czy policyjnych darmoizjadow.Cale zycie sie obijaja,niczego nie wytwarzaja,nie produkuja.Biora trzynaste pensje,choc im sie nie naleza.Wedlug ustawy 13-stka jest dla pracownikow produkcji,to sie nazywa pisowska odnowa
+0-0
Poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. godz. 10:10
~Ja
Czy ktoś ci bronił iść do struktur mundurowych? A może zwyczajnie się nie nadawałeś z racji wykształcenia lub predyspozycji! Pretensje możesz mieć do siebie, rodziców lub Pana Boga że się taki urodziłeś.!!!
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 20:24
~yosi
i tyle szkolenia zeby za 46 lat isc na emeryture a w hucie Ci co robia na stalowni kuzni walcowni przy piecach dopiero gdy maja 60 lat
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 14:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja też jestem emerytem, ale też i komendantem naszej Straży Obywatelskiej powołanej do ochrony kościołów przed tęczowymi malarzami. Tak że na emeryturze też można być komendantem, he he he.
+0-0
Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. godz. 16:18
~Ptyś
Czuwaj komendancie!
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 19:00
~Pan Felczer
Juz dobrze... juz dobrze 'Ferdku'! Uspokoj sie. Zaraz przyjdzie pielegniarz z twoja codzienna porcja lekow.
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 13:40
~Ogniowy
Na tym właśnie placu chłopaki jak się nie pali grają w piłkę i takim " mięsem " rzucają że mieszkańcom okolicznych bloków uszy więdną!
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 13:17
~akisz
Panie Robercie, o Panu przypominać będą dobre uczynki i wierna pamięć. Niech długo Pan żyje w dobrym zdrowiu, życzliwym otoczeniu i z dala od zgiełku zazdrości. Był Pan porządnym oficerem.
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 13:01
~Dno
Z tej mocno upolitycznionej obecnie formacji też bym uciekał
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 09:27
~niunio
Chory kraj, że jest takie prawo które pozwala ludziom w pełni sił i dorobkiem doświadczenia (ok45lat) odchodzić na emeryturę. Skończył studia pożarnicze będąc strażakiem wiec domyślał się, że został oddelegowany na uczelnie za pieniądze podatników. zdrowy to ma pracować przynajmniej do 60tki, a jeśli choroba to renta i tyle w tym temacie. A teraz dostanie jako były komendant ok 4-5 tys emerytury na rękę
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 10:51
~Mecenas
Droga wolna, zawsze możesz się zaciągnąć do straży
+1-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 07:44
~Jastkowice
Podobno od posła dostał karnister wódki. Się nawet na prezentach koryto nie może powstrzymać
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 06:05
~RST
Stety lub nie , Chłopak odchodzi na emeryturę nie że chce ale musi z powodów rodzinnych i wszyscy powinni to zrozumieć i uszanować . Napewno służył by dalej , mówią że nie ma ludzi nie zastąpionych . Ale czy tak dobrych i zaangażowanych tak jak można powiedzieć były komendant .Pozdrowienia
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 02:24
~nocne-piwo
"...a wiceminister infrastruktury Rafał Weber wręczył czerwony kanister z tajemniczą zawartością." Koniaczek od "wodza" kaczynskiego?
+0-0
Sobota, 31 lipca 2021 r. godz. 19:04
~luxi
Powinien tą tajemniczą zawartość poddać analizie chemicznej w jakimś dobrym laboratorium. Licho nie śpi.
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 23:46
~Jaab.
Szkoda że tak doświadczony i dobry człowiek (funkcjonariusz) odchodzi. Wszystkiego dobrego Panie Komendancie.
+0-0
Piątek, 30 lipca 2021 r. godz. 22:22
~jasio
to strasz zamiast gasic organizuje zawidy sportowe i gra wpilke siatkowom a czego nie jedzie na olimpiade
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2022 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.