Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 27 września 2021 r. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Odcinkowy pomiar na Tarnobrzeg. Dozwolona prędkość 80 km/h
» Uwaga kierowcy! Od 28 września utrudnienia z wjazdem na Okulickiego z obu stron ulicy
» Nocny pokaz balonów na zakończenie Babiego Lata
» Komisja Mieszkaniowa ma się zająć zadłużeniem na rzecz ZAB-u
» Informowali o prawach pracowników sezonowych
» Upamiętnili 40 rocznicę Pacyfikacji Kopalni "Wujek" i zamordowanych górników
» Zakaz odwiedzin w szpitalu. Powodem koronawirus
» Za rok remont Spacerowej
» Turbia. Grają w padla - sport rakietowy, który zyskuje u nas popularność
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach Drugich. Sąd wyznaczył terminy rozpraw
» Po raz kolejny do Stalowej Woli zawita kino samochodowe
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Mariusz Wollny - spotkanie online
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Przegląd Amatorskiej Twórczości Artystycznej Seniorów
» Weekend seniora z kulturą
» Ruszają zapisy do Szkoły Rysunku i Malarstwa "Karpiński"
» Podróż do Japonii
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 4 Fashion Stalowa Wola
»4 Fashion Stalowa Wola
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 16:07     /Magdalena Rodecka/
Wyjątkowa, historyczna i nadzwyczajna. Radni uchwalili rezolucję w sprawie powstania Strategicznego Parku Inwestycyjnego

Miasto Stalowa Wola przegra każdą konkurencję gospodarczą, jeżeli nie podejmie zdecydowanych działań w poszerzaniu strefy o nowe tereny.
Miasto Stalowa Wola przegra każdą konkurencję gospodarczą, jeżeli nie podejmie zdecydowanych działań w poszerzaniu strefy o nowe tereny.
Fot. Jacek Rodecki
Na środowej, nadzwyczajnej sesji Rady Miasta radni uchwalili rezolucję w sprawie poparcia ustawy tworzącej Strategiczny Park Inwestycyjny. Na profilu Facebook Urzędu Miasta widniało zaproszenie z linkiem do transmisji, określającym wydarzenie jako "wyjątkowe i historyczne" w dziejach Stalowej Woli.

Rezolucja to zbiorowa uchwała nieposiadająca przymiotu wiążącego. Stwarza jedynie możliwość politycznego nacisku na jej adresata. W dokumencie wzywa się do określonego, jednorazowego działania.

Rezolucja w Stalowej Woli dotyczy wyrażenia poparcia dla przyjętego przez 
Radę Ministrów w dniu 13 lipca 2021 roku projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych ze specjalnym przeznaczeniem gruntów leśnych, która tworzy ramy prawne do wyznaczenia obszaru 996 hektarów powierzchni Stalowej Woli z przeznaczeniem pod innowacyjne inwestycje przemysłowe. Rada Miejska jak czytamy zwraca się z apelem do Parlamentarzystów wszystkich opcji politycznych o przyjęcie proponowanej przez rząd ustawy wyznaczającej obszar Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli.

Sesja nadzwyczajna rozpoczęła się prawie z półgodzinnym opóźnieniem ze względu na poprawki w treści dokumentu.

Prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego wspierał dyrektor tarnobrzeskiego oddziału ARP Tomasz Miśko, który zwrócił uwagę na brak dużych, uzbrojonych powierzchni inwestycyjnych, którymi mają się interesować między innymi zagraniczni kontrahenci.

Lucjusz Nadbereżny apelował do radnych o jednomyślność w głosowaniu za rezolucją. Ostrzegał, że miasto Stalowa Wola przegra każdą konkurencję, jeżeli nie podejmie zdecydowanych działań w poszerzaniu strefy gospodarczej o nowe tereny. - Trzeba na nowo zaprosić mieszkańców, którzy z naszego miasta wyjechali oraz zatrzymać tych, którzy obecnie chodzą do szkoły podstawowej, potem wybiorą szkołę średnią, studia. Aby mieli świadomość, że w Stalowej Woli powstanie coś wielkiego, rokującego, aby mogli realizować tu swoje ambicje - mówił włodarz.

Trzeba mieć świadomość jak mówiono na sesji, że zabieg poszerzenia strefy, sprowadzenia inwestorów to proces długofalowy, na dekady, zmuszający miasto do zrekompensowania Lasom Państwowym straty za zamianę gruntów za obecnym terenie huty.

To dlaczego Stalowej Woli dano taką szansę na rozwój jak tłumaczył prezydent to uwarunkowania historyczne, opierające się na idei COP-u, możliwość rozbudowy sieci, uzbrojeń, doświadczenie miasta w procesie przeprowadzenia procesu inwestycyjnego, zachęty biznesowe oferowane przez ARP.

Poparcie rezolucji poprzez aklamację wyrazili radni Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego: - To jest szansa, którą jesteśmy winni naszemu miastu i mieszkańcom - mówił radny Damian Marczak. Renata Butryn przypomniała, że zabiegi poszerzania strefy były czynione lata temu, jeszcze za ówczesnego prezydenta Andrzeja Szlęzaka ale występowały problemy z wylesieniem terenu. Strefę należy poszerzać i co ważne, jednocześnie dbać o ich drogowe skomunikowanie. Ponadto mieszkańcy oczekują aby nowi inwestorzy byli z tzw. branż reprezentujących nowoczesne technologie, nieszkodliwe dla środowiska.

W przyszłym tygodniu ustawa ma trafić do Sejmu. Wskazane w projekcie ustawy dedykowane branże mają dotyczyć energii, elektromobilności lub transportu, upowszechniać nowe technologie oraz poprawę jakości powietrza, wysokie technologie elektroniczne i procesory czy innowacyjną technologię wodorową. Ważny jest również rozwój branż, które już dzisiaj dynamicznie działają w naszym mieście, jak strategiczna produkcja dla obronności państwa, przemysł lotniczy, motoryzacyjny i tworzyw sztucznych.

Za przyjęciem rezolucji opowiedzieli się wszyscy obecni na sali radni. Zabrakło Leszka Brzezińskiego, Marii Chojnackiej, Łukasza Durka i Karoliny Paleń.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 2 sierpnia 2021 r. godz. 14:27
~Adam14
juz nie bedzie mozna isc do lasu, z jednej strony poligon a z drugiej wytna wszytko, Drewno bedzie mozna zobacyzc w IKEI
+0-0
Sobota, 17 lipca 2021 r. godz. 16:22
~Ciotka z Wiednia
Inwestycje beda powiazane z pozycja Polski w Europie. Niestety, za szybko przyjeto caly Ostblock do Europy. Kosciol, mafie, fatalna edukacja, zacofanie, niezrozumienie demokracji, to przeszkody na usunecie ktorych potrzeba pokolen. Unia musi sie podzielic na dwa obozy, stara i nowa, mozna rozmawiac o prawie do pracy dla Ostbloku i ograniczone Schengen, ale to wszystko.
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 20:39
~Podkarpacka Ciemnota
PiSowskie wyjce rzucily sie juz na forum i wyja, i trabia "co to za wielki sukces". Sukces to bedzie, jak znajda sie jacys chetni do umocowania sie w tym "Parku". A to wcale nie jest takie pewne!@#
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 17:50
~Dyzio
A to Jaworzno to na ile zadłużone i kto tam wójtem czy burmistrzem?
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 17:02
~Rafi
Ikea wszystko załatwione
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 06:29
~Niesiołowski
Najważniejsza decyzja w historii Stalowej Woli od 60 lat! Brawo dla prezydenta za pomysł i realizację, brawo dla radnych za głosowanie ponad podziałami.
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 15:47
manukun
Czekaj, czekaj, jeszcze niczego nie zrobił. Na razie tylko podbił stawkę, obecnie obiecuje 1000 ha strefy, w 2014 obiecywał około100 ha. Jak się można domyśleć - dalej tego nie zrobił
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 05:38
~Fifi
Tylko tak miasto będzie się rozwijać, brawo prezydent!
+0-0
Sobota, 17 lipca 2021 r. godz. 04:50
~wasze lustro
Pompatyczna nazwa... a w rzeczywistosci. PIS robi i uchwala wszystko w nocy, Nowogrodzka otoczona wysokim płotem, sejm też chcą odgrodzić od ludzi jak rozmawiają usta zakrywają rękami, chcą przejąć TVN bo wszystkie ich brudy wychodzą na światło dzienne, przed dziennikarzami uciekają, a prawda działa na nich jak na diabła woda święcona. Miłego...!
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 15:57
~Chłodnym Okiem
Czy wy wszyscy sadzicie, ze sam wyciety las wystarczy, by przyciagnac tu powaznych inwestorow. Popatrzcie co robia teraz Trybunal Kucharski (patrz - wyrok wygloszony przez starego komucha (kiedys czerwony prokurator, a dzis PiSowski "sedzia") Piotrowicza) oraz Sad Najwyzszy (marionetka Ziobry, Manowska, ktora odwiesza tzw. "Izbe Dyscyplinarna). Oni wyraznie daja do zrozumienia, ze NIE beda respektowac prawa unijnego i wyrokow unijnego Trybunalu! Powazny (zagraniczny) inwestor gleboko zastanowi sie, czy i po co inwestowac w tak niepewnym kraju!!
+1-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 22:42
manukun
Nadchodzi 3 kadencja, Nadbereżny znowu obiecuje, tym razem niemal 1000 ha terenów inwestycyjnych. Może najpierw niech w końcu zrealizuje obiecywane od 2014 roku niecałe 100 ha.
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 16:31
~Merlot
"Rezolucja" i co dalej? Po prostu, PiS nie prowadzi długoterminowej polityki, która byłaby ukierunkowana na wspieranie rozwoju Polski. Żadnej. Ani ekonomicznej, ani politycznej, ani jakiejkolwiek innej. I odnosi się to też do budownictwa mieszkaniowego. PiS żyje od wyborów do wyborów. Zarządzanie gospodarką ma służyć, według PiS, wspieraniu tej partii i budowaniu dla niej poparcia. Jedyną zaplanowaną długoterminową polityką jest przejmowanie instytucji demokratycznych przez funkcjonariuszy i beneficjentów partii rządzącej i budowanie kaczyńskiej dyktatury. Reszta się nie liczy...
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 07:43
manukun
Oho, znów szambo wybiło.
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 06:31
~@manekin
Manekin, co to w psychiatryku internet znów włączyli? Trochę mądrzej było, jak przez kilka miesięcy nie raczyłeś nas swoimi hejt-postami...
+0-1
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 05:37
~@manekin
Manekin, płatny hejterze opozycji, dawno nie pisałeś pod tym nickiem, ale jak zwykle brednie. Dlaczego masz zarzuty do prezydenta jak "twoi" opozycjoniści też byłi za tym? Łeb szwankuje, wróć do tego psychiatryka, bo nie doleczyli cię.
+0-1
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 21:56
~Dare
Może jakiś hejter totalnej opozycji wytłumaczyć mi dlaczego radni byli wasi na tak, a wy macie jakieś kretyńskie uwagi?
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 18:26
~Inna Droga
Nie kazdy musi byc tylko za PiSem, albo za PO. Sa jeszcze inne mozliwosci. Ale to nie miesci sie w malych mozdzkach podkarpackich PiSuarow...
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 18:03
~elf
Wzięli tabletki bunga bunga
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 03:39
~Gal
@dare, bo uwagi do kretynów są kretyńskie?
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 21:52
~Cvt
Musiało zaboleć opozycję, ten projekt, zagłosowali za, ale trolle szaleją z nienawiści.
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 20:18
~No co?
A ciebie co zabolało?
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 20:55
~ax
A gdyby tak pozostawić w spokoju 100 h mozolnie rosnącego lasu i przejąć tereny pokopalniane w Jeziórku? Tzw Królewszczyzna czeka na inwestycje. Na poziomie decyzji rządowych, sejmowych różne deale można zrobić. Żal lasu, który rośnie od przełomu XIX/XX wieku i jest efektem rozumnego działania jakiegoś Austriaka, który zalesił tereny totalnie piaszczyste. A powstały one w wyniku intensywnych wyrębów prawdziwej Puszczy Sandomierskiej. Tereny pokopalniane w Jeziórku pewnie nie prędko powrócą do normalnego stanu umożliwiającego uprawy czy zamieszkanie.
+1-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 15:46
manukun
Gmina Grębów nie jest zainteresowana
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 20:12
~Mulder
Ten projekt daje Stalowej Woli perspektywy jakich nie miała od kilkudziesięciu lat.
+0-1
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 21:18
~Republika Bananowa
Kolejny naiwny, czy - po prostu - bezmyslny?
+1-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 20:05
~Realko
Jeśli trolle opozycji skończyli już hejtować, to z tego cowiem to jutro będzie okazja nie pić od rana. Polecam
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 18:57
~Tips&tricks
Mam nadzieję że dzisiejszy grad zmiecie hejterów w czeluści internetu. Nic nie wiedzą, głupoty piszą. Wstyd dla opozycji takich "wyznawców" mieć. Ogarnijcie się.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 18:22
~ło
zajmnijce sie lepiej tymi menelami co chlaja pod 27 na poniatowskiego zoja salceson czyli gruby te baby z pszychodni nic nie robia boja sie nawet na policje zadzwonic tu patrolu policji nigdy nie widziałem i patola smieje ludziom spokojnym dokuczaja syf nic wiecej
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 17:26
~Dzialkowiec
Ciekawe że wycinka lasu pod przemysł jest ok a już posadzenie drzew w tym jakąś pomoc nie mówię o kilku drzewkach tylko łatwo wyciąć i zanieczyścic .rząd w tym kierunku nic nie robi a Morawiecki by się wstydziła żadnych programów na sadzenie drzew nie ma dziwne procedury z nadleśnictwem a tak na prawdę słonko pomału nas przypala .no to witaj przemysle
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 16:37
~Parle
Wszystkim durnym ekohejterom polecam przypomnieć sobie jak powstała Stalowa Wola. Celowo nie piszę, miasto w którym żyjecie, bo tu wielu płatnych trolli spoza Stalowej Woli.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 12:57
~Migomat
Opozycja nawet nie śmiała być na "nie". Czyli coś grubego i fajnego dla Stalowej Woli się dzieje.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 16:02
~ A kto tu przyjdzie?
Cytat "Niestety, Stalowa Wola została w 1937 roku zbudowana wśród lasów i nad Sanem jako miasto przemysłowe. Ma "pod górkę". Albo rozwój, czyli cięcie lasów, albo dalsze zwijanie się. Ogromny dylemat! Dodatkowo większe metropolie "wysysają" młodych i ambitnych. W lepszej sytuacji jest Tarnobrzeg, ma tereny po kopalni siarki i super jezioro. Rozwija się. Nisko tez stoi przed szansą , bo będzie dobrze skomunikowane. Rzeszów dzięki strefie przy lotnisku przeżywa rozkwit. Podobnie Mielec."
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 11:56
~Hans
Ten projekt zacznie przynosić wymierne efekty za jakieś 10-15 lat. Naprawdę perspektywiczne myślenie o Stalowej Woli, wielki ukłon dla prezydenta za pilotaż tego przedsięwzięcia. Życzę powodzenia!
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 10:17
~Namiot
Oby się udało, a nie jak to zwykle Tomuś 3. osoba w państwie przedłuża w nieskończoność...
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:40
~Mmm
Obiecanki cacanki, a głupiemu ...... fabryka maseczek
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 18:42
~Milion Masek
... to ta Wielka PiSowska Fabryka Masek w Stalowej Woli juz dziala i produkuje???
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:36
~Mieszkaniec
Jeśli to wypali to będziemy za kilkanaście lat po Rzeszowie gospodarczą potęgą na Podkarpaciu.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 19:29
~Homo_ale_nie_Sovieticus
... jeszcze musicie trafic na kogos kto bedzie tu chcial zainwestowac jakies wieksze pieniadze. A wyciety las to jeszcze za malo, by inwestorow tu przyciagnac.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 19:04
~bajki z mchu i paproci
Czy to kolejny milosnik literatury "science-fiction", czy tez kolejny bezrozumny PiSior na forum?
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:35
~Artur
Rzeczywiście swoimi komentarzami opozycyjne trollstwo samo sobie wystawia świadectwo! Głupoty i chamstwa.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:28
~boby
Brawo Lucek !!!
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 10:16
~dd
Za co te brawa? Jeszcze nic wielkiego się nie wydarzyło. Na razie papiery muszą klepnac w sejmie i Senacie. Nie prędko to zostanie przegłosowane bo ustawa mówi o prywatyzacji lasów państwowych.
+1-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 06:32
~Stalowiak
Trzymam kciuki żeby ustawa przeszła w Sejmie i w Senacie żeby nasza antypolska i tęczowa gawiedź niczego nie zepsuła.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 12:11
~Aamon
To nie ustawa tylko ,, specustawa" i dotyczy tylko dwóch miast w kraju. A barbarzyński wyrąb lasów ma przyciągnąć inwestorów? Kolejka chyba duża, warto podać listę chętnych, bo nie wiadomo ile lasu trzeba zlikwidować. Wytną durniu i tylko pustynia zostanie, ale pisowców i tych co z nimi zgodnie głosowali też już nie będzie. Kto z nich w St. Woli mieszka?
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:41
~Xyz
PiS jest antypolski! Niszczy przedsiębiorstwa! Niszczy rolnictwo! Niszczy ludzi! Tylko kler pływa jak pączki w maśle! Precz z PiSem! Precz z czarną zarazą!!! Wolę za sąsiada mieć geja niż proboszcza pedofila! Tfu!
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 09:34
~@aamon
Idioto przeczytaj może artykuł, to się dowiesz, bo wypociny jakimi nas raczysz godne są bezmózgiej małpy opozycyjnej, jaką zresztą jesteś.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 08:48
~Aamon
I tu mamy przykład pisowskiego idioty! O jakiej ustawie piszesz? Jako nierozumny, nie zaśmiecaj tego forum swoimi wpisami bo tu mądrzy ludzie swoje własne opinie piszą.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 06:23
~Stefan N.
Epokowe wydarzenie w historii miasta. Brawo prezydent Nadbereżny!
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 03:01
~Szczaw
Na Nadbereżnego nie głosowałem, na PIS mam alergię, ale uczciwie muszę przyznać, że to do czego prezydent miasta doprowadził, co stało się na tej sesji, odwraca losy Stalowej Woli. Zaczniemy się znowu rozwijać, jak za COP. Skutki tej decyzji odczują nasze dzieci i nasze wnuki.
+0-0
Sobota, 17 lipca 2021 r. godz. 01:57
~Nocna_zmiana
Za czasow COPu dokladnie wiedziano co (i po co) bedzie zbudowane na terenie po wycietych drzewach. A teraz to tylko fantazje i puste obietnice...
+0-0
Piątek, 16 lipca 2021 r. godz. 13:19
~marlow
My wszyscy odczujemy wcześniej, jak będziemy umierać na nowotwory dzięki nowy trucicielom.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 08:50
~Dyzio
Biegunki nie mam, w pory nie walnąłem. Ale pampersa profilaktycznie noszę.
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 02:36
~Budka
Żeby hejtować ten epokowy dla Stalowej Woli moment trzeba być skończonym idiotą. To najważniejsza decyzja od początku istnienia miasta. Pieski opozycyjne bastujcie z krytyką, bo się błaźnicie po prostu.
+0-1
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 18:55
~Wolska Podkarpacka
"To najważniejsza decyzja od początku istnienia miasta." Bzdura, prosze pana, bzdura! - P.S. Czy pan sam jest przekonany do tego co napisal?
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 22:22
~Iks
Wyją totalniaki, widocznie nie doczytali, że opozycja też była "za". Pod tym artykułem powinni więc chwalić... Co za gamonie, wypłaty w bankomacie w Metalowcu nie będzie.
+0-1
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 07:18
~Aamon
To Ferdek dwoi się i troi. Biedny nie ma nic mądrego do napisania pod swoim nickiem to kradnie. Osobiście mnie to nie przeszkadza, bo wiem co napisałem a czego nie... To biedny i chory człowiek, oszukany przez PIS i kler, który teraz nie umiejac wyciągnąć wniosków idzie dalej w zaparte. Wiadomo, jak głupi i tępy Polaczek reaguje na fakt, że ktoś to oszukał. Albo brnie dalej w kłamstwie albo idiota udaje mądrego i mówi - ,, ja od początku wszystko wiedziałem". Zrozumcie go trochę, jakim byłby piswyborcą i katolikiem gdyby nie kradł. A idiotom najlepiej nie odpisywać, bo to utwierdza ich w przekonaniu, że są normalni a nawet bystrzy czy mądrzy. To tylko chory Ferdek, nic więcej...
+0-0
Czwartek, 15 lipca 2021 r. godz. 00:07
~Wielce Dojna Zmiana
Ty nie jestes zaden "Aamon", a tylko nedzny zlodziejaszek cudzego podpisu.
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 23:05
~Aamon
Te poniżej - walnij łbem w mur, wybij te oklepane frazesy, TVN i wyborcza - odżyjesz ....
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 22:26
~Wielce Dojna Zmiana
Ciagle ta sama "zdarta płyta"? Zadnego rozwoju? Głowa wciaż głęboko zanurzona w cuchnacym PiSuarze?
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 22:15
~RST
Jelnia się nadaje i składowisko pyłu elektrowni Na osiedlu Huntik są stare fundamenty prawdopodobnie huty aluminium
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 22:10
~Hutnicza
"Trzeba na nowo zaprosić mieszkańców, którzy z naszego miasta wyjechali oraz zatrzymać tych, którzy obecnie chodzą do szkoły podstawowej, potem wybiorą szkołę średnią, studia. Aby mieli świadomość, że w Stalowej Woli powstanie coś wielkiego, rokującego, aby mogli realizować tu swoje ambicje - mówił włodarz." Mowa-trawa nic nie kosztuje... Prawda, panie "Lucjuszu Utracjuszu"?
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 22:08
~Renata
Ale Ty Aamon jesteś popi....y! Przestań dyżurny trolu nienawistnych swoich głupot pisać!
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 21:58
~Aamon
Lasy państwowe nie powinny być prywatyzowane.
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 23:05
~Aamon
Twój guru miał inną wizję.....
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 21:23
~Aamon
Ktoś pyta po co wycinać? A pamiętacie jak pisowcy torpedowali pomysł PO o prywatyzacji lasów. Dziś nie byłoby kupowania domów za 9,5 tyś.Drzewo to pieniądz, a pieniądz to władza. Wtedy, tak jak i dziś najgłośniej ujadały gołodupce pisowskie, które i tak nic nie rozumiały jak i dziś... Tylko prywatyzacja spólek skarbu miasta, miejskich i dóbr jeszcze dzisiaj kościelnych jest gwarancją rozwoju państwa i bogactwa jego obywateli. Pięknie problem majątku kościelnego rozwiązała bez mała 250 lat temu rewolucja francuska.
+1-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 20:55
~Leopard
Brawo Panie Prezydencie! To wielki sukces i ogromna szansa dla Stalowej Woli!
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 20:53
~Dasz
Hejterom totalniackiej opozycji którzy tu ujadają przypomina się, że SPS także poparlo ten temat. Zanim shejtujecie, przeczytajcie, no chyba że to wam szkodzi...
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 21:21
~Coraz Dalej od Cywilizacji!
Widzisz, PiSiorku, Stalowa Wola to nie jest miejsce zawieszone w prozni. Ogolna sytuacja w kraju bedzie odbijac sie znaczaco na tym, czy ktokolweik powazny bedzie tu chcial inwestowac...
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 19:13
~Fiszing czy Fisting
Tomasz Miśko musi się starać i wspierać bo Posady i Stołki zobowiązują.
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 18:57
~jasio
w koncu prawdziwa inwestycja wyborcza
+0-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 18:34
~Lewym Sierpowym
Po co wycinac... tutaj i tak nikt powazny nie bedzie inwestowal. P.S. A szczegolnie po ostatniej decyzji Trybunalu Kucharskiego (TK) wygloszonej przez PZPR-owskiego "czerwonego pajaka" i "ciumka" Piotrowicza podwazajacej znaczenie prawa unijnego. Wielki biznes zazawyczaj wybiera stabilna sytacje prawna.
+2-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 20:03
~PiSowska Paranoja
Cytat jeden: "Szampana otwierają nie tylko w Rosji, ale na Węgrzech,w Rumunii,Czechach, Bułgarii , Słowacji i w innych słabiej rozwiniętych krajach UE. Jeśli dojdzie do wyjścia ("Polexit"), to 80% fabryk zostanie tam przeniesionych. Mnóstwo ludzi straci w Polsce dobrą pracę... Wrócą granicę celne dla polskich produktów przemysłowych i prawdopodobnie będą wysokie cła i kontyngenty na polskie produkty rolne. Praca w Unii będzie wymagała specjalnych pozwoleń. Dopłaty rolne też się skończą, a rynek rosyjski jest i będzie zamknięty dla polskich produktów rolnych. Czekają nas trudne czasy. Ale za to będziemy mieć sześciuset biskupów, jedną telewizję i niestety (jedna) BiedĘ!@"
+3-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 18:55
~Taki Kraj
Po decyzji (PiSowskiego) "TK" Unia nie wyśle na nas wojska... Tyle tylko, że nie da nam forsy, a nikt nie będzie z nami chciał gadać. O interesach nie mówię. Tylko totalny idiota włoży w Polskę dolara wiedząc, że sądy są zależne od woli tutejszych polityków, a wyroki sądów międzynarodowych są nie respektowane. Vide Rosja.
+2-0
Środa, 14 lipca 2021 r. godz. 18:37
~Narodowiec
PiS a w szczególności premier zwrócili się do inwestorów aby unwetowli w Stalowej Woli a nie w innych miastach
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.