Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei
 Wiadomości lokalne
» Pieśń Powstańcza Narodu Polskiego "Marsz Żoliborza" (VIDEO)
» Rodzina znalazła portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy
» Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie chcą likwidacji miejsc parkingowych
» Komendant straży pożarnej Robert Lebioda emerytem
» Andrzej Chmielewski przeszedł na emeryturę
» Ponad 9 mln zł będzie kosztować budowa bloku na Orzeszkowej
» Monika Pachacz-Świderska pokieruje szpitalem w Stalowej Woli
» Są pieniądze na doświetlenie i przebudowę przejść dla pieszych. Gorzej z siłą roboczą
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 13:39     /Magdalena Rodecka/
Po 13 latach powróci Straż Miejska?

Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta powrócił temat reaktywowania w Stalowej Woli Straży Miejskiej.
Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta powrócił temat reaktywowania w Stalowej Woli Straży Miejskiej.
Fot. Jacek Rodecki
Podczas poniedziałkowej sesji Rady Miasta powrócił temat reaktywowania w Stalowej Woli Straży Miejskiej, która w 2008 roku została zlikwidowana.

Powodem ma być skala dewastacji na terenie miasta i walka z wandalami. Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zachęcał aby w najbliższym czasie doszło do szeroko zakrojonej debaty, czy nie należałoby powołać Straży Miejskiej: - Mimo monitoringu trzeba sobie powiedzieć jasno, że nie mamy narzędzia szybkiej reakcji w miejscach i godzinach, w których nadzór powinien się odbywać, nie wspominając o narzędziach dyscyplinujących.

W Stalowej Woli systematycznie niszczone są place zabaw, rowery miejskie, mała architektura. Prezydent wyjaśnia, że ciągła naprawa jest nie tylko demobilizująca do budowania kolejnych miejsc rekreacji ale i kosztowna.

Dlatego warto rozważyć, czy Straż Miejska nie powinna funkcjonować w ramach Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego i być skoordynowana z miejskim monitoringiem. - Poddaję temat pod debatę, pod rozwagę, na pewno trzeba wszystko policzyć, zakupić sprzęt i zatrudnić osoby - mówi prezydent.

Zdania już na początku okazały się być podzielone. Zdaniem radnej Renaty Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) to mnożenie służb mundurowych. Policja posiada odpowiednio przeszkolonych funkcjonariuszy oraz zasoby, żeby porządku pilnować. Lepszym rozwiązaniem byłoby skoordynowanie miejskiego monitoringu z komendą policji oraz uruchomienie specjalnej linii, na którą dzwoniąc mieszkańcy mogliby anonimowo zgłaszać akty wandalizmu.

Jerzy Augustyn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe) uważa, że należy się zastanowić bo problem dewastacji jest ogromny. Mimo dofinansowania policji w postaci zakupu paliwa, patroli pieszych, zakupu rowerów, quadów a w przyszłości nawet konia, wątpi aby się coś zmieniło. Policjanci są najbardziej widoczni ale w radiowozach. - Nic nie zastąpi poczucia fizycznego munduru. Pokazywania się o różnych miejscach, o różnych czasie. Tylko szybka rekcja i poczucie ukarania sprawcy może coś zdziałać- uważa Jerzy Augustyn.

Prezydent na zakończenie dyskusji dodał, że wiele samorządów, chociażby sąsiedni Tarnobrzeg nie nosi się z zamiarem likwidacji Straży Miejskiej. Należy pamiętać, że dla policji zawsze będą najważniejsze sprawy kryminogenne. W Stalowej Woli nie brakuje nowiem kradzieży, wypadków, przemocy domowej czy rozbojów.

Straż Miejska pozwoli mierzyć się z takimi problemami jak wandalizm, zaśmiecanie, niesprzątanie po psie, wraki na parkingach, palenie i picie w miejscu niedozwolonym. - Nie ma się co oszukiwać. Miejsc do rekreacji, do wypoczynku będzie przybywać a tym samym problemów związanych z utrzymaniem porządku - stwierdził Lucjusz Nadbereżny.

Straż miejska funkcjonuje w Polsce od 1990 roku. Jej podstawowym zadaniem jest wykonywanie czynności porządkowych nie należących do kompetencji policji.

Straż Miejską w Stalowej Woli zlikwidował ówczesny prezydent miasta Andrzej Szlęzak. Po 13 latach uważa, że postąpiłby tak samo: - Straż Miejska nie była efektywna w stosunku do kosztów jakie generowała a było to milion złotych rocznie. Uważam, że nic się nie zmieni. Skoro monitoring nie zdaje egzaminu to lepiej byłoby się porozumieć z agencjami ochrony, których jest dużo i ze sobą konkurują - uważa Andrzej Szlęzak.

Zdaniem byłego prezydent akty dewastacji były, są i będą. Nie można ich wyeliminować tak jak złodziejstwa i pijanych kierowców. Można je jedynie próbować ograniczyć. Gdy Straż Miejska w Stalowej Woli istniała liczyła ponad 20 osób, pracowano początkowo na dwie, potem na trzy zmiany. Problemów jakie argumentowano na sesji nie rozwiązano. Były za to skargi od mieszkańców, że patrol nie przyjechał, że zjawił się za późno, że ktoś dostał mandat albo jechali do bijatyki z włączonymi "kogutami". Zanim przybyli, nikogo już na miejscu nie było.

Przy obecnym dotowaniu przez miasto policji trzeba bardziej egzekwować wynikające ze specyfiki tej służby obowiązki: - Jest komendant. Jak komendant się nie sprawdzi to jest jeszcze komendant wojewódzki, który ma możliwość zmiany komendanta powiatowego i tu trzeba sprawę stawiać ostro - uważa Andrzej Szlęzak. - Za moich czasów współpraca z policją układała się dobrze. Zawsze były uwagi ale to da się wyegzekwować - dodaje.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 13 czerwca 2021 r. godz. 10:22
~Max
To już było. Stali tylko pod hala targowa i wlepiali mandaty za złe parkowanie. Żadnego pożytku. Szkoda pieniędzy.
+0-0
Poniedziałek, 14 czerwca 2021 r. godz. 00:11
~kret
O to chodzi, aby zbierać mandaty. Urzędniki przyzwyczaiły się do podwyżek, a tu w kasie pusto
+0-0
Piątek, 11 czerwca 2021 r. godz. 12:30
~greg
stop dla kolejnych darmozjadow
+0-0
Piątek, 11 czerwca 2021 r. godz. 09:06
~Nowy
Tyle kamer w mieście i dalej nie dajcie rady. Powiedzcie lepiej że za mordę trzeba trzymać ludzi,a po drugie słynny już wirus,trzeba będzie ganiać za brak maski. Pozdrawiam ludzi których rodzice nauczyli używać rozumu.
+0-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 16:39
~lekarz
Pomysła rzucony tak, o a widać że szczujnia opozycyjna jakby pierdo**ca dostała. Może czopki na BUL?
+0-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 14:20
~moherowa babka
i tak kudłaty zrobi co zechce bo ma w d.pie nasze zdanie, taki to prezydent bezobjawowy, zatrudni inteligentnych inaczej a my będziemy ich utrzymywać, tfu!
+0-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 12:53
~Aamon
Wskrzesiłbym jeszcze Inspekcję Robotniczo-Chłopską, żeby ten klimat był taki bardziej swojski i komunistyczny. Wiem , że nikt już towarów na zapleczu nie chowa, ale są tacy co mają pełne lodówki a drudzy puste i jeszcze są tacy co świętych obrazów w domach nie mają. Mogą też mieć zakazane książki, albo w ogóle książki! Podejrzany element byłby kontrolowany w domach. No i ta telewizja, w której mówią o jakiejś inflacji albo przekrętach pisowców i nadużyciach i zbrodniach kleru. Oglądają ją a potem łażą i mówią, że w Smoleńsku nie było zamachu, geje z prawicy bawią się w Brukseli albo filmy Sekielskich emituje czy o księdzu Królu.
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 11:23
~Ormo
Nie POpieram tego POmysłu to jest w St. Woli niepotrzebne utrzymywać takich nierobów.
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 09:53
~rudy102
Policjantow wysyłać na spacery, pomiędzy bloki , niech będą widoczni dla obywatela, . w chwili obecnej poruszają się samochodami i to ciężko zauważyć, a jeśli udają się na interwencję, to już wyjeżdżając z policyjnego parkingu włączają dyskotekę . Widać i słychać z daleka. Stanowcze NIE dla Straży i pomysłu LN . Policja jest powołana dla bezpieczeństwa obywateli, jeżeli jest ich za mało, to zwiększyć ilość policjantów.
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 23:07
~ML013
Podpinnam się troche nie pod Temat. Ale... Panowie z Zarządu Dròg Powiatowyc itd. Zajmijcie się wkońcu Zarośnietymi Poboczami . Normalnie robi sie Kraj 3go Świata. Brak Widoczności na Skrzyżowaniach dròg Gminnych,Powiatowych . Trawa po Brodę. Mieliśmy ostatnio wypadek w Gminie Zaklikòw. Skrzyżowanie Drogi Powiatowe Zdziechowice-Potoczek-Karkòwka. Niestety trafiło Starostę powiatu St.Woli. Mało Ktoś nie zginą... A wnioski dalej Nie wyciągnięte?!! Może To dyrektywy UE żeby nie kośić Poboczy do Lipca (Walka z Suszą ).?! Chore to Wszystko . Czekajcie dalej , aż dojdzie do Tragedii.
+1-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 14:39
~pilismy
Masz rację temu staroście zasiedziałemu od lat nie chce się po prostu podnosić siedzenia z fotela by dojrzeć rzeczy małe ale ważne. Siedzi i tylko czeka z nożyczkami , że może go gdzieś zaproszą do cięcia wstążki. Nie widzi zarośniętych poboczy dróg przez swoje służby doglądanych a że może dojść do wypadku to i tak mu nikt nic nie zrobi bo on przecież jest ICH. To chłopisko dobrzysko, on widzi ale też nie widzi gdy nie trzeba. Weźmy sołectwo Słomiana w gminie Pysznica - w pobocze drogi powiatowej weszła stara, drewniana, nie użytkowana, waląca się stodoła. Jak weszła tak tam sobie stoi i zmusza kierowców do przewidywania co może być za jej węgłem albowiem w tym miejscu jest dość ostry zakręt w prawą stronę. Starosta przez tyle lat widocznie nigdy tamtędy nie jechał i ani mu w głowie by spowodować rozebranie szpetoty tym bardziej, że nikomu nie jest potrzebna. Gdy dojdzie do nieszczęścia to on powie, że powinni uważać kierowcy. Jakby nie patrzeć na ten fenomen to widać lekceważenie prawa o ruchu drogowym a po części arogancję starosty i jego służb. Za co oni otrzymują wysokie wynagrodzenia? Pytanie raczej retoryczne ale zawsze warto pytać.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 22:23
~mamuszka
Trzeba czyms dziury budzetowe zatkac.W akcie desperacji LN chce powolac Straz Miejskä jak w grze Monopoly,wiadomo chlopaki na siebie zarobiä a i jeszcze w kasie miejskiej zostanie.Bedzie wilk syty i owca cala.Druga strona medalu to taka ze mandaciki bedä za pierdoly tak jak przejscie w niedozwolonym miejscu czy brak maseczkowego szalenstwa.Zwykle gnebienie obywatela Tfu...
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 11:50
~Dyzio
A jak przyjmą takich co wypisać mandatu nie potrafią i sporządzić notatki, jak kiedyś milicjanci i zomowcy czy ormowcy? To skąd wtedy kasa? Może grupa inwalidzka będzie wymagana?
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 06:54
~furman z Tworkowa
N. szuka kasy, zawsze lepsze cokolwiek, niż nic
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 20:42
~Krzyś
Błagam trollownie stalowowolskiej opozycji. Przestańcie się tymi durnymi wpisami kompromitować.Ludzie myśleli, że coś tam jeszcze w głowie macie, ale to trociny
+1-0
Piątek, 11 czerwca 2021 r. godz. 06:57
~ela
kwi kwi kwi
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 20:08
~Kb
Te pieniadze przeznaczyc dla policji na kilka etatow a nie tworzyc cos co się nie sprawdza
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 19:54
~Antek4567
Widocznie znowu swoim kolesiem chce dac pracę,bo prosty człowiek się tam nie dostanie,tylko znajomość i z L N,i pracę masz pewną,A dla innych nie ma,obudź się stalowa wola,bo to porażka co oni w tym rządzie robia,w urzędach siedzą tempu ludzie,nic nie umieją,co za ludzie
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 19:33
~hr. Żorż
straż miejska to takie ORMO obecnych czasów. Szlęzak miał rację, że pogonił towarzystwo na cztery wiatry ...
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 19:17
~myślący rodzic
Przecież wystarczyłoby, żeby milicja robiła to do czego została powołana. Niestety. Nie znam nikogo, kto poszedł na komendę, poprosił o pomoc i ją uzyskał. Już na dyżurce został zniechęcony. Ofiara, osoba krzywdzona, jest tak traktowana, że nie poprosi drugi raz. Przykre.
+1-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 18:33
~Qwerty
Widzę że obecny Prezydent i jego kolega koniecznie chcą przegrać kolejne wybory. Jeżeli powstanie straż miejska to napewno mojego głosu nie ma.
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 20:14
~Lolo Kaczy Stan
.. czyli , powrót do przeszłości. Słuszną linię " partia nasza ma". Ha
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 17:43
~Loło
Niech będzie mize oni wkoncu wyłapią tych meneli osiedlowych typu "zoja " i mu podobnych siedzi taki piwo ma skąd przecież to nie pracuje to pewnie kradnie tam na poniatowskiego bloki 27 albo 29 to często są imprezki zakrapiane i nic z tym nikt nie robi śmieciowisko blokowisko tak to wygląda
+1-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 17:28
~mieszkanka StW
jedź pan już, panie N. do tej podwarszawki, dość tego dziadostwa
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 16:29
~Oficer Wszechmogący
Ferdek na komendanta! Albo ten ppor. z leśnego wojska(WOT) co w hełmie ze swastyką i pistoletem selfie robił. To musi być kretyn, inaczej inicjatywa Pana prezydenta nie ma sensu. Może uzbroić ich w ,,Groty", kompasy chińskie są dostępne, latarki ze zmienną kolorową szybką to Ferdek jeszcze z ORMO ma. Tylko sztandar trzeba ufundować, poświęcić i gitara. Dobrze też żeby mieli patrona, np. Feliksa Dzierżyńskiego.
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 10:58
~bez komentarza
ferdek znów ma atak schizy, pisze i sam sobie odpowiada pod kradzionymi nickami, nuuuuuuuuudy, beznadziejny przypadek
+0-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 06:49
~Oficer Wszechmogący
Ferdek z Tworek piszesz? Poznali sie, ci ci dolega! A mówią, że służba zdrowia słaba... A tu proszę, internet, leki dają i prycza z pasami bezpieczeństwa pewnie też...
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 19:24
~Tworki pozdrawiają
Jak jesteś Oficerem to sam się zaproponuj. Pałować pewnie też potrafisz. To się nadajesz.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 18:07
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja nie mogę, bo już jestem komendantem Straży Obywatelskiej przy stalowowolskich kościołach. Zaproponuj cysorzowi jarosławowi, albo jarowi. Oni siem nadają, bo mają doświadczenie z esbecji.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 14:55
~Neqq
Nie tak dawno narzekaliście że nie ma pracy to teraz jest praca a raczej robota...
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 14:28
~fred
jeszcze tego brakowało, aby nierobów i niekompetentnych zatrudniać na złość luidziom, nie wystarczy nadgorliwa Policja?
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 16:40
~Janek
A żeby tylko Policja. Główną rolę odgrywa ITD nakładająca kary po 50 tys. jednorazowo, aby włodarz mógł podzielić nagrody wśród urzędników, na których można liczyć zawsze przy kolejnych wyborach.
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 14:55
~topo
Gdyby pan LN był bardziej w temacie to nie snułby mrzonek na temat likwidacji wandalizmu poprzez tworzenie nowej służby. Przecież nie może takiej służby wyposażyć w uprawnienia jakie posiada policja czy ostatnio Straż Marszałkowska. W dodatku do owej służby znowu zaciagną się byli czynni funkcjonariusze policji obecnie pod kapeluszami. Skoro nie może sobie z takimi drobiazgami poradzić policja to skąd u licha pewność, że straż miejska to załatwi? Tylko pytam. Uważam, że ten pomysł jest chybiony od samego początku, jest czas by się z tego wycofać. Bezradność gospodarza miasta jest nazbyt widoczna by nie mieć wrażenia, że większe tematy mogłyby okazać się za zbyt duże by je rozwiązać! Moje zdanie jest "NIE".
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 12:05
~12312323
stalowa wola ma za dużo kasy w budzecie ?????? czy moze Lucjan ma nowych znajomych na nowe stołki ?
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 14:19
~Mieszkaniec
Patrząc po tym że miasto emituje obligacje to raczej ta druga opcja
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 11:26
~sTATYSTYCZNY
NO KOLEJNI ZNAJOMI CZEKAJA NA PRACĘ TO TRZEBA ROBIC MIEJSCA CUW JUZ JEST PEKA W SZWACH POD HUTĄ URZAD NA WOLNOŚCI URZAD I MAŁO I MAŁO NIEWAZNE ZE KAZDY CHODZI PRAWIE ZA NAJNIŻSZĄ KRAJOWA KAZDY CHCE PRACOWAĆ
+0-1
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 11:01
~Dende
Nigdy w życiu.... takie służby raczej służą do nękania zwykłych obywateli niżeli do walki z wandalizmem.... jak tylko SM powróci to wyprowadzam się z tego grajdoła dla emerytów i matek z dziecmi...
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:39
~Lbe
Jesteśmy jednym z miast, które może się poszczycić likwidacją straży, a teraz chcecie do tego powrócić ? Dobrze rządźcie, a mieszkańcy nie będą wam robić na złość, nie będą niszczyć. Więcej zaufania do ludzi, uzgodnień z nimi, a nie tylko karać, wymuszać, nie tędy droga. Straż nie jest nam potrzebna !!!!
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:38
~Kefir55
powróci by można było obstawić nowe stanowiska pisiorami czy by nic nie robić jak dawniej?
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 09:09
~gytuyr
cos komu się marzy to Białoruś blisko i może się tam przeprowadzić. Wystarczy nam Państwowa instytucja gwarantująca bezpieczeństwo. Ale marzyć każdy może jak tu zostać Łukaszenką w Stalowej Woli
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 08:52
~boby
Nie zgadzam się na nierobów bez kompetencji proszę wzmocnić policję.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 08:50
~ryś
Będą jeżdzić po nocach ludzi budzić, bo ktoś jednym kołem stanął na chodniku. Masakra,
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:14
~Taka Prawda
Straż miejska niema żadnego prawa do kontroli kierowców jedynie w asyście POLICJANTA.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 07:21
~taki tam
Działania Straży Miejskiej były wprost proporcjonalne do kompetencji nowego komendanta, którego zatrudnił Szlęzak. J
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 06:06
~dyktatekturka
po co? znowu się będą czepiać o byle co a tam gdzie trzeba nie podskoczą, co z tym monitoringiem? kamery z dykty czy co?
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 06:00
~123
Ja proponuję reaktywować ZOMO. Mamy już w Polsce socjalizm, to ZOMO musi tez być.
+1-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 00:33
~strażnik
Jak najbardziej powołać. Strażnicy będą sprawdzać w której gminie mieszka radna Paulina Miśko, Stalowa Wola czy Pysznica?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 23:14
~Carbon
Yyy proponuje wziąć się w końcu za dilerów w stalowej... Problem dewastowania rozwiąże się sam
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 22:41
~Bławat
Zakup konia? Toż to koniem trzeba się zajmować. Policjant koniuszym, dajcie spokój, zaraz konia ochwaci. Kowala do podkucia, stajennego od żywienia, szczotkowania. Ichahachaha.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 22:23
Zbigniew
NIEEEE tylko nie to. to najgorsza inwestycja w pseudo mundurowych. Lepiej zainwestować w monitoring lub zwiększyć ilość patroli.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 21:49
~mamuszka
Straz Miejska to taka musztarda po obiedzie.Nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 21:49
~Qwerty
Znowu baby z jajkami i śmietaną będą ganiać.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 21:09
~jan
... szkoda naszej czyli mieszkańców kasy na reaktywowanie tego dziadostwa, jak ktoś się nadaje do takiej twardej roboty to jest policjantem strażakiem albo żołnierzem zawodowym, a ,,ciepłych kluch" nikt nie będzie traktował poważnie nawet jak się takich nieudaczników ubierze w mundury .... straż miejska już była, mimo mundurów nie potrafili się wybić ponad funkcję ,,bileterów parkingowych".... miejsca newralgiczne w mieście wyposażyć w parkometry z niską ceną za pierwsze pół godziny, a do kontroli zatrudnić jednego ,,cywila" z telefonem z funkcja foto i tyle.... budżet miasta zyska dodatkowe w prawdzie niewielkie środki, skończy się problem z szukaniem parkingu na załatwienie sprawy czy krótkie zakupy, skończy się problem wraków pełniących funkcje magazynowe pod halą targową, a ludzie nie będą się szarpali z ćwokami o dwóch lewych rękach i czapce na głowie których nikt nie chce zatrudnić do normalnej pracy bo się zwyczajnie nie nadają .... nieprzystosowanym do życia samodzielnego powinien pomagać MOPS a nie tworzyć dla nich formacje mundurowe by ,,zarobili na siebie".....
+2-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 20:56
~Rudy
Chyba tylko po to żeby mogła się chować na zajezdni w lasku pod hutą jak policja .Moim zdaniem polica ma kłady rowery ,a spotkać ich to żdakość.
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 20:46
~cit
a po ch.j te darmozjady , chyba tylko po to żeby ścigać za maski które niebawem wrócą ...Trzeba tylko odpowiednio finansowo motywować policjantów oni robotę wykonają prawidłowo ...
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 20:41
~elha
Jestem za powołaniem Straży Miejskiej pod jednym warunkiem: Że będą potrafili skutecznie rozganiać, przepędzać i gnać na cztery wiatry lewacką chołotę zbierającą się ze świeczkami pod Sądem, czy też jako tzw. "ulicznice" (te z błyskawicą) włóczące się bez celu i sensu po ulicach naszego miasta. Jeśli z tego zadania nie będą się w stanie wywiązać, ich reaktywowanie uważam za bezcelowe.
+0-1
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 18:48
~bez komentarza
przestań obrażać ludzi, pisi chamie
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:11
~Hue
Chyba nie sprecyzowałeś, że chodziło Ci o ZOMO.., bo z tego co wyraziłeś swoją opinią chodzi Ci o czerwone metody rozpędzania manifestacji
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 20:36
~miecio
dokladnie jedne chamy pie...one pasozyty milicjanty zamiast pracowac to zra w arabskich kebebowniach i woza dupy po miescia i spia w krzakach zamiast wykonywac swoje psie obowiazki a lukrecjusz kolejnych smierdzieli leni bedzie sobie za nasze pieniadze fundowal ... lucek oj taczki niedlugo beda...
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 20:24
~Angel
Zamiast wypatrywać kulturalnie pijących to niech się wezmą za grupki młodzieży. Do grupek nie podchodzą
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 19:57
~obserwator
Wystarczy ze nasza policja zacznie wykonywac swoje obowiazki .Przestana dupy wozic w radiowozach,chowac sie na bloniach ,ogrodach,banda darmozjadow.
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 19:45
~Fabryka lansu
Ile wydali na nie działający monitoring? Jaka jest pewność że straż miejska coś zmieni? Zatrudia komendanta, zastępcę kupią kilka samochodów i tyle. I będzie jak z monitoringiem czyli zero efektów . Jaki będzie koszt pilnowania tych waszych tzw. inwestycji placów zabaw, huśtawek, koników bujanych i kostki brukowej. Sami patrioci niszczący swoje miasto! Dzicz!
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 19:32
~Jacek
A tu zrobimy jezioro a nie brakuje pieniędzy nazbieramy na mandatach
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 19:15
~Lo
I po co ??? Niemacie co z kasą robić a od czego są te piękne radiowozy i policja ???
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:12
~Dejavu
Lucek - nie idź tą drogą, bo popłyniesz razem z tą strażą.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 17:19
~xxx
kiedyś były dodatkowe godz. dla policjantów i patrolowali po nocy pieszo z psem . znali rewiry zagrożone demolką , znają też demolantów bo to jest ich praca . więc po co nowa kosztowna służba , jeżeli w nadgodzinach i ze znajomością tematu policja załatwi sprawę ?
+3-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:31
gogi
Racja !!!
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:39
~RST Przemo
Powołać Straż Miejską niech kara chuliganów i brudasów stalowowolskich . Jak banda nie umie poszanować mienia i niszczy , demoluje to karać mocno karać
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:25
~am
już to widzę. jak reagują na wandalizm jak dawniej mandaty dla kierowców za byle duperele i siedzenie na dupie cały efekt tej działalności zero pożytku dla miasta
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:34
~Inwazja dronów
Wszystkich was zaszczepimy. Przed pielęgniarką uciekniecie, ale przed dronem się nie schowacie!
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:32
~elina
No jeszcze takiej niskiej skuteczności policji służbie ludności nie było jak teraz. Faktycznie. Ale może faktycznie komendant do odwołania
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:24
~olka
Patologia Obywatelska oczywiście jest przeciw. Nie zważać na nich panie Lucku! Oni wkrótce wymrą jak diznozaury. Straż Miejska jest potrzebna, żeby "róbta co chceta" nie generowali nam kosztów za zniszczenia, które powodują.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:16
~Nie-popis
W imieniu ludzi, którzy również nie popierają Patologii Obywatelskiej-straż miejska to kolejny, zbędny wydatek, których ostatnio nie brakuje dzięki naszej "dobrej zmianie". I co, zatkało? Wszyscy którzy nie znoszą "Nowego Ładu" muszą być według ciebie z PO? Jeśli tak to twój mikro świat w twojej głowie musi być bardzo smutny i ograniczony.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:52
~LIŚĆ
Podobno konia białego rudemu kupili, żeby ich ratował. Ale wróżę, że spotka go to co Makrona.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:22
~Aamon
Jakby co to się piszę. Dla nielegalnych zgromadzeń nie będę miał litości. A nie tak jak niedawno, żadnych odstepów, masek i bez limitu uczestników. Zgromadzenia trzeba rozbijać prawem i surowym karami, zwłaszcza dla organizatorów. I metraż też będzie pilnowany, no pasaran. Przysporzę miastu dużo pieniędzy dzięki karom, jestem tego pewien a idąc ciemną doliną zła sie nie ulękne i będę je tepił jak niczym miecz Gedeona. Bardzo chciałbym podjąć pracę przed niedzielą.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 10:55
~bez komentarza
@~wnuczek, po co puszczacie komentarze tego chama, wasz poziom czy jak?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 19:01
~Aamon
@wnuczek. A ty polerowałbyś pały strażników w zbrojowni, żeby zawsze połysk miały.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:33
~wnuczek
ale ci się dziadek pierd++li
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:17
~Dowidzenia rozum...
Tylko czekałem KIEDY Lucek z tym głupim pomysłem wyskoczy? Dopłacamy policji to niech nie wożą tyłków w autach tylko piesze patrole nakazać!!!
+2-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:07
~Władek
Ciekawe, jakie widełki ustalą dla tej służby na kary. Czy też po 50 tysięcy jak ITD?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:06
~Józek
Cyt, Papieza "Każda władza bez kontroli staje się systemem totalitarnym" Wypisz - wymaluj jak na obrazku.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:03
~Aeo
Mówię to od dawna! W mieście szerzy się patologia! Monitoring nic nie daje, bo kompletnie nie widać nawet, aby były jakieś kamery! To co się dzieje nie raz pod blokami woła o pomstę do nieba. Przypomnę też, że Nadbereżny chwalił Szlęzaka za to, że ten zlikwidował Straż Miejską. Szlęzak dobrze mu odpowiedział. Niech się w końcu weźmie do roboty jak trzeba.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:23
~Camera Eye
Bo pewnie 90% to atrapy.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:21
~furman z Podkarpacia
a tyle było kamerowej ekstazy i co? i jajco, może by kogoś za te kamery rozliczyć, pieniądze wydane, efektu nie ma, jak ze wszystkim zresztą w tym grajdole
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:59
~Pyszniczanka
Może ta Straż Miejska zajęłaby się też wyszukiwaniem w Pysznicy "śmierdzieli" którzy wylewają szambo na swojej posesji czy do rowu gminnego. Smród w całej wsi w biały dzień. Wójt gminy Pysznica nie reaguje na to, widocznie lubi sprzyja mu ten zapach.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:59
~Józefka
Panie Prezydencie kiedy zacznie Pan realizować postulaty przedwyborcze, używać własnego sumienia, nie powoływać służb do karania ludzi, być sprawiedliwym, racjonalnie wydatkować pieniądze zobowiązuję się zorganizować wolontariuszy do pilnowania nawet pana posesji przed dewastacją.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:53
~Ktośtam
Tych miejsc rekreacji już wystarczy, panie Szanowny prezydencie, uczyń cokolwiek, żeby młodzi nie uciekali z tego "miasta", cokolwiek. Proszę.
+0-0
Czwartek, 10 czerwca 2021 r. godz. 15:59
~rolka
Podoba wam się straż miejska w Tbg czy w Sandomierzu na którą się powołujecie? Tej straży jest w kazdym z tych miast 1 + 2. Ja dziękuję z straż mnie wystarczy szarpiąca kobiety milicja! Straż miejska to kolejne bieżące wydatki z budżetu a trzeba wiedzieć, że wszystkie inwestycje(zakończone!) są ubezpieczone z naszych pieniędzy. Nie ma więc strat które nie zostałyby zrekompensowane. Moim zdaniem to mundurowi winni więcej poswięcać czasu na przegląd monitoringu miejskiego a sprawców wybryków, sądy karać pracami na rzecz miasta w tym naprawiania zniszczeń po innych nieuchwyconych na gorącym uczynku. Zastosowanie takiej formy 'wychowawczej" przyniesie pożądane rezultaty o których śni pan prezydent. Niech pan uruchomi szare komórki, to w zasadzie nic nie kosztuje. Będzie dobrze bez straży miejskiej.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 17:20
~Kamil
Młodzi ludzie uciekają z tego miasta ponieważ Stalowa Wola to jest patologiczne miasto. Straż miejska bardzo się przyda:) . W Tarnobrzegu i Sandmierzu jest i nie ma żadnego strachu, zeby pójść się gdzieś spokojnie przejść a w stalowej patologi wieczorami jest pełno
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:17
~seniorka
pisz na Berdyczów
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:43
~Józefka
Czy ci bezradni /obłaskawieni radni / potrzebują porady ;psychologa, psychiatry, a może egzorcysty?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:41
~Ola
Ze ta władza tak potrafi ludzi zniekształcić. Młody Giertych i Sikorski też udawali takich służebnych w stosunku do ludzi.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 18:01
~J384Ć P14
,, Też" , czyli przyznajesz Ferdek, że te sługusy i przydupasy starego tetryka z łupieżem i bezzębnością ,,też" służebni tylko wobec wodza.
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:33
~Bolek
Po co nam te Zgredo - Pajace na Mieście ? Wystarczy że Rzeszowskie Jamniki jeżdżą po mieście i szukają H.....Do Dupy !
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:23
~Nie ma zgody
Marnotrawienie PIENIĘDZY
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:13
~Marek
Pomysł czekający w kolejce na realizację ; Reaktywacja UB, Szefem ma być europosłanka z Zarzecza z domu Młynarska
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:33
~Józefka
Jeszcze przywrócić ORMO i będzie GIT. Ponadto skrócić staż dla sędziów i mundurowych do 5 lat. U Pana Koczwary są na przechowaniu budynki i tablice UB i ORMO można wypożyczyć i na wzór dorobić więcej.
+1-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:11
~Z-5
Aż tak brakuje prezydentowi Nadbrzeżnemu pieniędzy? Nie trzeba było zadłużać miasta!!! Teraz dodatkowe pieniądze z mandatów bo podatków już nie podniesie?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:11
~obs
Kilka nowych miejsc pracy dla znajomków-półanalfabetów.
+0-1
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:06
~Marek
Następna służba do karania. Ludzie są tak zdesperowani, że ze złości na władzę lokalną będą dewastować
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 15:06
virc
Zbrojne ramię Aborygen City.
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.