Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 1 sierpnia 2021 r. Imieniny: Jarosława, Justyny, Nadziei
 Wiadomości lokalne
» Pieśń Powstańcza Narodu Polskiego "Marsz Żoliborza" (VIDEO)
» Rodzina znalazła portfel z pieniędzmi i telefon komórkowy
» Mieszkańcy ulicy Wojska Polskiego nie chcą likwidacji miejsc parkingowych
» Komendant straży pożarnej Robert Lebioda emerytem
» Andrzej Chmielewski przeszedł na emeryturę
» Ponad 9 mln zł będzie kosztować budowa bloku na Orzeszkowej
» Monika Pachacz-Świderska pokieruje szpitalem w Stalowej Woli
» Są pieniądze na doświetlenie i przebudowę przejść dla pieszych. Gorzej z siłą roboczą
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 10:45     /Informacja prasowa/Natalia Kozak/
Szpital w Stalowej Woli już nie covidowy

Od 1 czerwca w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie ma już łóżek przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Od 1 czerwca w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie ma już łóżek przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.
Fot. Jacek Rodecki
Od 1 czerwca w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli nie ma już łóżek przeznaczonych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Chorzy na COVID-19 wymagający hospitalizacji, będą trafiali wyłącznie do szpitali zakaźnych.

W okresie największego nasilenia epidemii, czyli jeszcze np. w marcu i kwietniu tego roku, SPZZOZ Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli musiał decyzją Wojewody Podkarpackiego zapewniać 55 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2, w tym 5 łóżek intensywnej terapii, a także kolejne 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2. Następnie, gdy liczba zachorowań w kraju zaczęła spadać i rozpoczęło się luzowanie obostrzeń, ilość łóżek dla pacjentów z potwierdzonym SARS-CoV-2 w poszczególnych szpitalach, w tym i w Stalowej Woli, zaczęto stopniowo zmniejszać. A od 1 czerwca w stalowowolskiej lecznicy nie ma ich już wcale.

- Pani Wojewoda oraz jej służby zadecydowały, że w naszym szpitalu ma obecnie funkcjonować tylko 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, a osoby zakażone wymagające hospitalizacji, będą trafiały do szpitali zakaźnych - mówi Andrzej Komsa, pełniący obowiązki dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Na Podkarpaciu takich szpitali jest w sumie 7, znajdują się one w: Łańcucie, Jarosławiu, Sanoku, Mielcu, Jaśle, Przemyślu oraz w Dębicy.

Warto zaznaczyć, że od początku wybuchu epidemii, w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli hospitalizowano w sumie 914 pacjentów zarażonych wirusem SARS-CoV-2: 299 w 2020 roku oraz 615 w 2021 roku. Aż 115 z nich trafiło na stanowiska intensywnej terapii i wymagało umieszczenia pod respiratorami. - Nasza załoga pracująca na odcinku covidowym wykonała ogrom pracy. Lekarze i pielęgniarki wkładali wielki wysiłek w ratowanie życia i zdrowia pacjentów zmagających się z COVID-19. To był bardzo trudny okres. Wszyscy odetchnęliśmy z ulgą, gdy liczba zachorowań zaczęła wreszcie spadać. Dzięki temu, jako szpital możemy próbować wracać do normalnego funkcjonowania. Najlepszym tego przykładem jest wznowienie zajęć w Szkole Rodzenia, czy przywrócenie porodów rodzinnych - mówi Andrzej Komsa.

O tym, jak bardzo w czasie zaostrzenia epidemii funkcjonowanie szpitala odbiegało od normy świadczy nie tylko duża liczba działań, z jakich w placówce trzeba było okresowo zrezygnować, ale też ogromny wzrost zużycia tlenu medycznego. Przed wybuchem pandemii jego zużycie w stalowowolskim szpitalu wahało się średnio od 300 do 500 kg tygodniowo, podczas gdy w marcu 2021 roku wynosiło 1600 - 1800 kg na dobę, a w kwietniu dochodziło nawet do 2000 kg na dobę! - Aż trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty. To powinno dać do myślenia wszystkim tym, którzy wciąż wątpią w istnienie tego wirusa - mówi Andrzej Komsa.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 11:56
~Stazysta
Lekarze załamani !!! Pielęgniarki zaczynają strajk. Covidzie wróć!
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 11:02
~śmiercionki
Przyjmujesz śmiercionkę, żeby pojechać na wakacje. Jesteś ogłupiony(a) przez media społecznościowe. Raz w roku można pojechać na urlop w Polsce. No ale co powiedzą znajomi. Jak to będzie wyglądać, kiedy oni na instagramie będą chcwalić się fociami idiociami z egzotycznych krajów. A może Ty ich przekonasz, żeby w tym roku za granicę nie jechać??? Za rok już nie będzie paszportów covidowych ani śmiercionek. I wtedy pojedziecie.
+0-0
Środa, 9 czerwca 2021 r. godz. 17:16
~Tworki pozdrawiają
i po ch.j przyjmujesz, zaszczepieni też chorują i zarażają, zaszczepionych też kieruje się na testy, głupie to wszystko i nielogiczne, jak by nie było tych durnych locdaunów, kto miałby umrzeć to by umarł i już dawno byłoby po epidemi mało fajnych miejsc w Polsce?
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 04:16
~J.S
Po wakacjach otworzą na nowo , ale tym razem na 2 razy tyle łóżek . Mutacja Delta i inne tak sie wymiksują w Polsce , że bedzie kolejny Lockdown . Nie ma żadnej kontroli osob przylatujących do Polski . Jesli masz test + to i tak możesz wrócić do domu komunikacja publiczną . Nikt nikogo nie kontroluje , nie ma procedur na pacjęta + na lotnisku . Idzie do domu jak by nigdy nic sie nie stało . Moze jechać pociągiem , taxi , autobusem , czym chce . Parodia totalna . Oczywiscie proszę zapłacić za test 200 zł za osobę . Farsa . No lepiej forsa tez poprawnie bedzie .
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 20:03
~rolowany
Większość personelu płacze że covidowy zlikwidowano. Tak w mediach płakała że tak ciężko ze strach ale jak co miesiąc druga pensja gratis wpływają to ok. Niektóre pielęgniarki mało oczu nie wydawały żeby dostać choć jeden dyżur w miesiącu na takim oddziale- tak jeden dyżur w miesiącu na covidowym i druga wypłata pyk na konto. Taki dobrobyt tylko w Polsce w żadnym innym państwie
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 15:46
~Kix
Panie Komsa, jakby sie ludzi leczyło a nie izolowało to może i tlenu poszło by mniej. Faktem jest, ze Wy jako lekarze macie zakaz leczenia COVIDa np Amantadyną, ale też specjalnie nic z tym nie robiliście żeby przeciwstawić sie tym dziwnym zakazom i nakazom. Chyba komuś tak wygodnie jest, jak jest...
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:34
~Kix
Panie Felczer, znam kilka osób które ten wlasnie lek wyleczył, pomógł wrócić do zdrowia czy cokolwiek. Znam tez wiele osób które przy COVIDzie dostały Rutinoscorbin... I tyle! Nie jestem specjalista i dziwie sie ze specjalisci nie badają działania leku... Chociaż ponoc badają, tylko wyników ciągle brak
+0-0
Wtorek, 8 czerwca 2021 r. godz. 16:29
~Kix
Do babka, co złego powiedziałem, czym kogoś obraziłem, ze tak ostro zostałem potraktowany? A u lekarza bylem ostatnio, ale na teleporadzie... Taki teraz zwyczaj
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 18:03
~Pan Felczer
Nikt na swiecie NIE potwierdzil, ze ten lek faktycznie leczy osoby zarazone "COVID"!
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 16:04
~babka
Odezwał się kolejny spec z zakresu medycyny, którego nawet stopa nie postała u lekarza przez ostatnie 2 lata. Zamilcz idioto
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 15:38
~!
Wirus może i jest., zmutowana grypa albo zapalenie płuc. Ale pandemii nie ma. Moja ciotka leżała na covidovym, bo miała biegunke i zrobili z tego covida. I druga pacjentka miała zapalenie płuc i też zrobili z tego covida. W sumie na oddziale leżały, 2 pacjentki. Rząd nam organizuje udział w eksperymencie medycznym, bo żaden producent nie ponosi odpowiedzialności za skutki uboczne i badania kliniczne się nie zakończyly i nie znane są interakcje z innymi lekami i nie znany jest okres ochrony.
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 13:19
~wyborca
Jednej statystyki brakuje w artykule ile ludzi zmarlo na covid? w tym szpitalu
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 12:46
~Oficer Wszechmogący
To potwierdza, że szczepionki działają i obala teorie płaskoziemcóf że wirusa w koronie nie ma.
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 15:14
~jaro
Oficerze to ja chciałem skakać ale sobie przypomniałem że nie umię pływać
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 14:31
~Oficer Wszechmogący
Ferdek, ale się ożywiłeś, a tu dopiero pisali, że z mostu chciałeś skakać bo w opiece ci bonów na żarcie nie dali i pić za co nie masz. Jak tu żyć panie premierze, jeden ma 40 mln a drugi na mózgotrzepa nie ma.
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 12:54
~jaro
Oprócz Sputnika
+0-0
Poniedziałek, 7 czerwca 2021 r. godz. 12:05
~b3zradny
Coś dawno nie upominał się personel o podwyżki. Tylko dawniej bylejakość tłumaczyli niskimi poborami. Teraz ten argument odpadł, ale dalej jakość świadczeń, lekceważenie pacjenta w pełnej krasie. "Ludzie szpitalni przecięż nie pracujecie za karę na wolontariacie. Zatrudnijcie się np w Aluteku gdzie człowiek jadący po pracy z przyćmionym mózgem od opaów.rTym wręczającym mandat jest wypoczęty policjant rozliczany z ilości mandatów - dla ratowania budżetu samorządowego.Przypomnę tylko, że pieniądze na pobory tej kasty pochodzą z kar, mandatów i podatków tych z Aluteku i Stalszmitu.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.