Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 13 kwietnia 2021 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
» Zgłoś uwagi do planu rozwoju transportu publicznego
» 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawiał marihuanę
» Rehabilitacja pocovidowa w Stalowej Woli?
» 16-letni chłopak miał zamiar wyskoczyć z okna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 13:51     /Informacja prasowa UM/
500+ po 5 latach

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.
Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.
Fot. Jacek Rodecki
Minęło 5 lat od kiedy w życie wprowadzony został program, który jest finansowym wsparciem dla rodzin - "Rodzina 500+".

W pierwszym etapie około 5000, a od 2019 roku około 8500 małych stalowowolan corocznie otrzymuje wsparcie w ramach Programu. Z okazji jubileuszu Programu Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli 31 marca wziął udział w debacie na ten temat w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

- Dla samorządu terytorialnego to jest wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć wspólnie z rządem w realizacji tego Programu, który już dzisiaj dokonał tak wielkich zmian. Architekt wszystkich dobrych zmian, które następują od 2015 roku realizując odbudowę Polski, postawił na najważniejszy fundament - rodzinę. Nie ma żadnych dobrych zmian, jeżeli nie rozpoczną się od rodziny - mówił podczas debaty prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz Stalowej Woli podkreślił, że przez minione lata polskiej polityki zostało zdeptane zaufanie do Państwa, a Program 500+ je odbudował. - Obywatele pierwszy raz mogli poczuć sprawczość Państwa, pomoc, która trafia do nich w sposób łatwy, szybki i sprawiedliwy. Z drugiej strony zaufanie musi być budowane wzajemnie. To Państwo zaufało rodzinie dając jej swobodę wydatkowania środków - mówił Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent zwrócił też uwagę na dynamiczny rozwój szkółek sportowych, czy instytucji kultury spowodowany tym, że rodzicie uwierzyli, że ich dzieci dzięki środkom 500+ mogą rozwijać swoje pasje i talenty. - Dla mnie jako samorządowca najważniejsze są emocje rodzin, jak mówią, że w końcu czują się obywatelami Państwa Polskiego, że są docenione przez Państwo, że mają równe szanse - powiedział prezydent Stalowej Woli.

Od 1 kwietnia 2016 roku, kiedy wystartował Program "Rodzina 500+" stalowowolskie rodziny otrzymały wsparcie o łącznej kwocie blisko 187 mln zł. W 2016 roku Programem objętych było 3495 rodzin, w tym 5159 dzieci, a otrzymane wsparcie wyniosło 22 156 472,35 zł. W 2017 roku 3258 rodzin zawnioskowało o wsparcie dla 4974 dzieci na łączną kwotę 29 843 832,91 zł. Rok później dane wyglądały podobnie - 3148 rodzin, 4823 dzieci, a wsparcie w wysokości 28 937 626,93 zł.

Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18. roku życia, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Rozszerzona formuła Programu pozwala na poprawę jakości życia wszystkich polskich rodzin mających dzieci na utrzymaniu i stanowi dopełnienie kompleksowej polityki państwa wobec rodzin. Pozwoliła również na prawie dwukrotne zwiększenie w Stalowej Woli liczby dzieci objętych Programem.

W 2019 roku pomoc została udzielona 8439 dzieciom z 5467 rodzin. Wsparcie opiewało na kwotę 40 284 579,22 zł. W ubiegłym roku świadczenie o wartości 52 565 562,19 zł otrzymało 8526 dzieci z 5534 rodzin. W pierwszym kwartale tego roku natomiast wypłacone zostało już wsparcie w kwocie 13 119 082,35 zł na poczet 8525 dzieci z 5525 rodzin.

W związku ze zmianami z ustalaniem okresu świadczeniowego w ramach programu "Rodzina 500+", w tym roku konieczne jest złożenie wniosku o świadczenie wychowawcze. - Rok 2021 oznacza zmiany związane z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od tego roku prawo do świadczenia ustalane jest na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku. W związku z tymi zmianami w ubiegłym roku nie było konieczne składanie wniosków. Drodzy rodzice, pamiętajcie, że w tym roku jest to konieczne - przypomina minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Wnioski o świadczenie wychowawcze online na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500+" można składać od 1 lutego 2021 r., z kolei nabór drogą tradycyjną rusza 1 kwietnia.

Wniosek online można złożyć w prosty sposób za pośrednictwem bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. Droga tradycyjna oznacza osobistą wizytę w Urzędzie Miasta przy ul. Wolności 7 w pokoju nr 8, w godzinach pracy Urzędu lub wysłanie wniosku pocztą.

Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku. Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 7 kwietnia 2021 r. godz. 21:03
~Malwina
Wg. "Newsweek'a": "Przez te lata do gospodarstw domowych z dziećmi trafiło ponad 140 mld zł, z czego z grubsza połowa od lipca 2019 r., gdy program rozszerzono na wszystkie dzieci. Tyle że dzieci rodzi się ostatnio najmniej od czasów powojennych - a przecież 500+ przedstawiano jako sposób na poprawę dzietności. Został więc program socjalny, ale i tu nie wszystko poszło jak trzeba: margines skrajnego ubóstwa w społeczeństwie, po wyraźnym spadku w pierwszych dwóch latach programu, znów się poszerza. Zresztą realna wartość świadczenia przy wciąż wysokiej inflacji konsekwentnie maleje."
+0-0
Środa, 7 kwietnia 2021 r. godz. 17:40
~WON szaleńcy
wszystko na kredyt jak się okazało, ekonomiści mówili. Moje pieniądze za darmo bierzecie darmozjady - DO ROBOTY
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 08:48
~Wiesiek
Dziś cała opozycja ogłosi zjednoczenie i będzie działać pod nazwą: Demokratyczna Unia Polityki Antypisowskiej. Czyli zgodnie ze swoim programem, którego tak naprawdę nie ma i skupia się tylko na walce o powrót do żłoba. W reakcji na to, prezes partii rządzącej postanowi także zmienić nazwę, na bardziej adekwatną do swoich działań i powstanie Chrześcijańska Unia Jedności. W ten sposób na politycznej scenie będą liczyć się tylko te dwa ugrupowania: Ch... i D....
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 12:29
~jan
.... bo żłób to ,,serce" polityki, ci co przy żłobie pilnują by nikt ich od żarła nie oderwał, a ci drudzy chcą ich od żłoba oderwać .... a normalni ludzie mają zazwyczaj swoje zawody i normalnie zarabiają na życie, a jak kto się do niczego nie nadaje ( jak mawiał Solejuk w Ranczu ) to idzie do polityki ....
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 17:02
~Krycha
Jestem żoną Platfusa i mnie bije bo mam dobre zdanie o PiSie a bardzo złe o Platfusach. Jak nie przestanie to poskarżę się w Parlamencie Europejskim.
+0-0
Wtorek, 6 kwietnia 2021 r. godz. 06:34
~jan
.... to nie pisz na forum tylko do Kurskiego, on ma doświadczenie jak załatwia się takie sprawy, ale kierunek obrałaś dobry, poważny defekt głowy to dobry argument a znajomość z jakimś biskupem może być dodatkowym atutem ....
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 20:04
~Taki Kraj
Krycha... Krycha Pawłowicz? Znowu kręcisz, kłamiesz i oszukujesz... jak prawdziwa PiSuardessa?
+0-0
Niedziela, 4 kwietnia 2021 r. godz. 14:53
~Nelzedup
@amon jakie bolszewickie myślenie.Mnie zabiera rząd ze składek 3k.Mojej żonie 3k.Obydwoj pracujemy i mamy 3 dzieci.Tak mam nadzieję ,że nie będą tacy zawistni jak Ty....przykro mi ,że jesteś nieudacznikiem ,który nie potrafi zarobić w tym mieście....
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 19:38
~Aamon
Tobie to bym analfabeto te dzieci zabrał.Ty się naucz polskiego języka. Jednak Korwin-Mikke miał rację-,, głupi rodzice mają głupie dzieci".
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 14:04
~Jacenty
Waldemar Bonkowski (były senator PiSu) - przywiązał psa do haka samochodu i wlekł go na linie, aż był martwy. Policjanci na posesji Bonkowskiego odnaleźli martwego psa. Sekcja zwłok potwierdziła, że jest to zwierzę, które polityk wlekł na linie za samochodem. Były senator Prawa i Sprawiedliwości dostał zarzut za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Prokuratura wnioskuje o areszt. Jak trzeba być okrutnym, żeby zrobić coś takiego? Przypominam, że wcześniej znęcał się nad żoną i groził jej pistoletem. Ta bestia to symbol PiSowsko - KATOLICKIEJ podłości. Nie potrafię sobie wyobrazić, co siedzi w mózgu takiego człowieka, żeby uczynić go zdolnym do takiego okrucieństwa. Jeszcze niedawno "ten patriota" wymachiwał biało-czerwoną flagą... Cały PiS jest dokładnie taki sam. Ta zdeprawowana społeczność złodziei, kłamców, cyników, oszustów i zwykłych kanalii z Bogiem i patriotyzmem na wrednych pyskach jest zdolna do największego okrucieństwa wobec każdego kto ma inne zdanie bądź jest słabszy. To może teraz ten BYDLAK z PiSu powinien być potraktowany tak samo jak jego pies? Oko za oko ząb za ząb - jak mówi STARY TESTAMENT.
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 22:05
~PiSuar Cuchnie
"Ok Aamon, podaję: TUSK" A teraz czas, Piotrze PiSuarze, na przedstawienie konkretnych zarzutow!
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 21:53
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Ten "Seatle Boy" (nawet nie potrafi poprawnie napisac nazwy owego miasta) to pewnie niejaki "Ferdek". Postac nedzna i smrodliwa... Zdradza go wyraz "belzebuby", ktory powtarza sie wielokrotnie w jego wpisach...
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 12:28
~mamuszka
Seatle boy ode mnie jak cos dostaniesz to bedzie bolalo wiec nadstaw sie.Chrzescijanskie milosierdzie jest mi obce ale jak dla ciebie to bedzie sado maso gratis
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 08:07
~Piotr
Ok Aamon, podaję: TUSK.
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 08:06
~Seatle boy
mamuszka, najlepiej jakbyś nikomu nie dawała za Euro... i szekle także.
+0-0
Niedziela, 4 kwietnia 2021 r. godz. 17:41
~PacMan
Hej "Piotrze"! A jak miewa sie teraz twoj "Król Midas z Pcimia"?
+0-0
Niedziela, 4 kwietnia 2021 r. godz. 11:12
~mamuszka
Seatle boy. Najlepiej aby Polska przed nikim nie klekala przed Watykanem takze
+0-0
Niedziela, 4 kwietnia 2021 r. godz. 01:31
~Seatle boy
Belzebuby poszli WON, bo to są naszę święta. A wy idźcie klękać przed rasistami z BLM.
+0-0
Niedziela, 4 kwietnia 2021 r. godz. 00:31
~nocne-piwo
PiS to nie jest zwyczajna "partia" - to jest organizacja dzialajaca na wzor organizacji mafijnych. I dlatego tez przyciaga do siebie najgorsze kanalie !
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 20:25
~Paetz
Pamiętajcie pisowcy, spotykamy się na Pedofilen Strasse na paradzie miłości. Księża homo mile widziani.
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 18:32
~Aamon
Podaj Piotrrze jednego, który broniłby pedofila w sutannie, bił żonę jak pisowiec Piasecki i dawał dupy Niemcom w Brukseli. Niech Janiak i Głódź i ich patron, obrońca pedofilów w sutannach będą z tobą.
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 16:39
~Piotr
I tak najwięcej bydlaków I podłych zakłamanych ludzi było i jest z PatologiObywatelskiej...
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 15:16
~mamuszka
w sedno
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 11:55
~Lucyfer
Przede wszystkim za rządów pis do rządów tuskolandii demokracja była formą demokracji dla ludzi uczciwych, zaradnych i pracowitych. Są to cechy, których roszczeniowi wyborcy PiS nienawidzą ponieważ jako genetyczne lenie i nieroby uważają, że wszystko im się należy: 500zl za rozmnażanie, 14 emerytura za oddychanie, dopłaty za posiadany majątek, leśniczówki za 9k pln, woda i ścieki za darmo; a na cudzy sukces i dobrobyt reagują zawiścią i agresją. Dlatego właśnie wybierają PiS czyli partie drobnych cwaniaczków i oszustów, która niczym wytrawny bandzior pierwsza rzuca kalumnie pt. "łap złodzieja", na której czele stoi typ, który dorobił się gigantycznego majątku na rozkradaniu państwowych przedsiębiorstw, która z wiejskiego żulika i przestępcy czyni szefa największej firmy w kraju, która z kryminalistów robi szefów służb specjalnych. Jeżeli ktoś uważa, że nie ma nic zdrożnego w życiu na koszt innych osób, w goebbelsowskim szczuciu na muzułmanów i homoseksualistów, w fetowaniu przestępców to jest po prostu osobą głęboko niemoralną i zepsutą - idealnym wyborcą PiS.
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 13:48
~mamuszka
W sedno
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 07:36
~jan
..... ,,Dla samorządu terytorialnego to jest wielki zaszczyt i przyjemność uczestniczyć wspólnie z rządem w realizacji tego Programu" ..... a dla pana Nadbereżnego wielkim szczęściem jest być w otoczeniu pana Kaczyńskiego, pana Morawieckiego czy pana Dudy.... a co z tej obecności mają mieszkańcy ? ... a mają figę z makiem, a sory FABRYKĘ MASECZEK mają .... panie Nadbereżny najwyższa pora abdykować i zrobić miejsce dla kogoś jak mawia pan Zaborowski ,,komu chce się chcieć" ....
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 23:42
~mamuszka
Jak panstwo polskie dba o swoich obywateli i jak wymierza sprawiedliwosc przekonalismy sie w niedalekim Rudniku gdzie zdesperowana matka doprowadzona do granic ostatecznosci popelnila samobojstwo rozszerzone.Skandalem jest aby polskie sädy w wojewodztwie ktory jest bastionem Pisu wydawaly wyroki dla niekorzysc polskiego obywatela.Kobieta nie mogla zatrzymac swoich dzieci , polski säd wydaje wyrok przychylny obywatelowi Niemiec.Pytam sie gdzie my zyjemy ?Gdzie to prawo i sprawiedliwosc?Przypomniala mi sie legenda o Wandzie ktora nie chciala Niemca i rzucila sie do Wisly popelniajäc samobojstwo .Tu znajduje odniesienie do Polki z Rudnika ktora nie chciala dzieci oddac Niemcowi i zabila je wraz z sobä.Smutne to ze polskie sädy broniä cudzego obcego interesu .Skandal na calä Polske i poza granicami kraju
+0-0
Poniedziałek, 5 kwietnia 2021 r. godz. 17:02
~jan
.... niestety żaden sąd nie jest w stanie obronić cię przed twą własną głupotą ..... sąd wydaje wyroki zgodnie ze stanem prawnym sprawy, ale jak pisowska zaraza zaleje cały kraj być może że sędziowie będą zmuszeni dzwonić najpierw do Komitetu Wojewódzkiego Partii albo do biskupa z pytaniem jaki wyrok jest ,,sprawiedliwy" i oczekiwany ....
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 10:00
~Alleluja i od tyłu
Boże...i to się dzieje naprawdę...pluję na was pisie insekty
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 19:32
~Kobra
Podstawowym problemem jest brak mieszkań jest ich za mało i przez to ,że jest ich mało są drogie. Zanim wprowadzili 500+ to m/2 mieszkania w Stalowej Woli kosztował ok 3000 zł teraz dzięki tym dobrodziejom kosztuje 5000 zł. Gdzie ktoś kto planuje założenie rodziny ma mieszkać? Podstawą rodziny jest dom lub mieszkanie do puki ten zacofany rząd tego nie pojmie na pewno dzietność w Polsce się nie zwiększy.
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 22:21
~Republika Bananowa
I tu bedzie jeszcze mniej perspektyw, bo PiS, krok po kroku, dazy do otwartego konfliktu z Unia Europejska, a pozniej do wyjscia z owej Unii (wystarczy jedno nocne glosowanie w Sejmie i podniesione do gory lapki tzw. "Zjednoczonej Prawicy"). "Wodzusiowi" Kaczynskiemu znacznie blizej do Rosji i Bialorusi, niz do cywilizowanej czesci Europy!
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 21:42
~młoda
moi znajomi z trójką dzieci kupili na Sycylii piękny dom za 6 tys euro, spakowali manele, wyremontowali i żyją jak ludzie, pisi bantustan to nie miejsce dla młodych, zero perspektyw
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 19:48
~Uu
Daniel Obajtek ma 40 nieruchomosci przeciez. Ale on jest partyjny. Zobaczycie jak Nadberezny pojedzie niedlugo do Warszawy jak mu sie prezydentura skonczy. Taki wlodarz naszego miasta bedzie. Przywiazany do tradycji lokalnej i miasta.
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 18:56
~ciemnoto
wszystko drożeje, opłaty w górę, z pińcet+ zostało dwieście+
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 22:13
Zbigniew
i o to chodziło, dać ludziom niech się cieszo a po 5 latach gówno warte. A teraz weź i zabierz to się nie da, a przed 500+ dało się żyć i było przynajmniej taniej w sklepach. A tak uzależnili ludzi od socjalu i rozdawnictwa. To jest ohydna polityka
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 18:52
~Gy
Program 500+ nie podniosl dzietnosci. Wiec jest porazka. PiS zapowiadal ze program poparawi dzietnosc. I takiego skutku nie ma. Sciemniaja, ze to program spoleczny i na dzieci i ubostwo teraz. Nie tak go wyborcom kilka lat temu reklamowali :)
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 18:01
~michał
Niesamowity program wystarczy tylko czworo dzieci i już nie trzeba ciężko pracować w prywatnych firmach i martwić się czy pracodawca zwolni pracownika,za widzimisie pracodawcy.Jednym słowem program na miarę dwudziestego pierwszego wieku.
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 21:00
~Paranoja i Socjalizm
a jak dzieci dorosną to nędzna socjalna emerytura, bo nie było odprowadzanych składek, bo niby skąd jak się nie pracowało, tylko żyło z 500+ i ewentualnie innych socjali.
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:50
~mieszkanka
"Włodarz Stalowej Woli podkreślił, że przez minione lata polskiej polityki zostało zdeptane zaufanie do Państwa, a Program 500+ je odbudował." serio?
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 20:13
~Hutnicza
Pomniejszy PiSowski aparatczyk ("Lucjusz Utracjusz") prawi tak jak mu centrala na Nowogrodzkiej nakazuje. I tylko tyle!@
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:11
~Mieszkaniec
W ciągu tych pięciu lat właśnie wszedł 35-ty podatek. I to nie jest żart. Ktoś patologię musi utrzymać. Niestety, patologia nie wie, że jest w czarnej dup.e. Chleb kosztował 1,20zł - dzisiaj 3,20zł. Paliwo kosztuje tyle samo, ale baryłka ropy 5 lat temu była tańsza o połowę. Brawo nieroby. Obajtek ma 40 nieruchomości, LN nie ma żadnej. Co to oznacza??????????
+0-1
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 16:52
~Aamon
Program miałby sens gdyby na pierwsze dziecko było 500+, drugie 50+, trzecie 5+, czwarte 0.5+ a za piąte 500- itd. Bo jak ktoś tłucze dzieci jak parówki w masarni to musi być bardzo bogatym człowiekiem. Ciekawe co z tego wyrośnie? Petenci MOPS-u i kolejne rozpłodowe pokolenie? Mieszkanie ,, dej", 500+ ,, dej", zapomogę ,, dej" Ciekawe co pisowcy wymyślą żeby ten bezmózgowy elektorat na nich zagłosował? 1000+?
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 15:36
~mamuszka
Tez mi to osiägnienie co na Zachodzie jest sprawä oczywistä tutaj przykleja sie pincet plusom etykiete cudu socjalnego tak jakby Pana Boga zlapali za pisowskie nogi.A dzieci sie rodzi coraz mniej i bedzie sie rodzic jeszcze mniej niby wszystko jest i zakaz aborcji wszystkiego co zywe jest.Co jest grane?Dzieci nie ma i nie bedzie
+0-0
Sobota, 3 kwietnia 2021 r. godz. 07:22
~Apollo13
Mamuszka Wiem że niektóre Polki wychodza za muzelmanów a potem Nie chodza do pracy narobia im dzieći no i później sa w niewoli przez całe życie upokażane i czasami bite.No ale to jest ich wybór ! Ciężko im jest odejść z takiego małżeństwa choćby chciały bo to grożi podcięciem gardła! Dlatego że kultura jest inna ! Dużo Polek wyjeżdza na zarobek bo sa chytre na pieniadze! Teraz czasy w Polsce się zmieniły Nie jest tak Jak było za komuny. A dobre małżeństwo to współpraca pomiędzy kobieta a męszczyzna a jeśli jej Nie ma to szkoda marnować swoje go życia (bo jest dużo ryb w morzu). Pieniadze to też nie wszystko! Być zdrowym,kochanym, mieć takie same obyczaje, być uśmiechniętym iść przez życie jak burza. Nie robić nikomu nic takiego co tobie Nie miłe,( np. Jak ubliżać choćby na portalu) pomagać ludziom. Tylko tym co na pomoc zasługuja! Pamiętajmy Nie zawsze muśisz być wierzacym by być dobrym człowiekiem!!! Żyćie jest tak krótkie ! Zawsze trzeba o tym pamiętać. Voice of reason!
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 22:39
~mamuszka
Apollo 13 A wiesz dlaczego niektore Polki wychodzä za muzulmanow ?Bo nie muszä pracowac ,narobi jej dzieci ale jej do pracy nie wygania.A Polka jak chce miec duzo dzieci z Polakiem to musi sobie na nie zapracowac.Wiekszosc polskich mezow nie dosc ze dzieci naklepie to jeszcze jä do pracy wygania a niektorzy potrafiä dociäc jakim to darmozjadem jest.Tak to wygläda od strony kuchni.Nie znam Turka co by swojä zone samä do pracy za granicä wysylal a u Polakow zwlaszcza na wsiach to czesty przypadek ze kobieta u Niemca na opiece a w domu ojciec z dziecmi nieudacznik zyciowy.Muzulmanek prawie nie ma na opiece czy tez sprzätaniu jedynym ich zadaniem jest dzieci rodzic.To nie wina Polek ze dzieci malo majä to wina systemu .Chcesz mniej problemow w zyciu to miej 1 dziecko i zadne zakazy aborcji tego nie zmieniä jak kobieta nie chce urodzic dziecka to znajdzie na to sposob.Dodatkowo te nieprzyjazne klimaty wokol ciäzy wywolujä strach przed macierzynstwem bo nie ma ona kontroli nad swoim cialem.Po drugie im bogatsze spoleczenstwo tym mniej dzieci
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 20:00
~Apollo13
Ale Nie tylko tu dzieci coraz mniej Prawie wszędzie w Europie i tam dostaja dużo więcej niż 500+ Biali ludzie Nie chca dużo dzieci bo chca żyć wygodnie a kobiety wola spędzać więcej czasu na facebooku niź zajmować się małymi dziećmi , Chca młodo wygladać chodzic do fryzjera also kosmetyczki na paznokcie! No a Jak masz tak długie paznokcie to Nie będziesz stalag przy garach i opiekowała się dziecmi To sa teraz europejskie kobiety! Muzelmanki I Indianki sa inne one Wiedza że ich zadaniem jest urodzić Jak najwięcej dzieci no a że tyle maja to czerpia korzyśći ,na zachodzie zgarniaja fortunę z zapomogi no i rozmnażaja naród muzelmański Allah im powiedział że za to pójda do nieba. Ty też mamuszka jesteś europejka i Nie masz dużo dzieći also wcale. To Nie krytykuj 500+!!!
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 14:37
~Vincent Rostowski, ninister PO
Ni ma na to piniendzy i nie będzie
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 20:37
~guru
są na to pieniądz, i będą. A teraz idż pracowac na moje 500 plus :) burak
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:42
~A oto minister z PiSu
Minister Kościński (PiS) ma wykształcenie średnie i myślenie typowego komucha. Jak zabraknie, to się dodrukuje! + P.S. Czy inflacja w tym roku dojdzie do 10%? I gratuluję parafialnym małowolskim ekonomistom po KULwerku. I pamiętajcie, ważne, że jesteśmy krajem katolickim...
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:31
~Aamon
Likwidacja tego programu i konkordatu to nadrzędny cel Polaków. Tylko państwo świeckie i bez zbędnego socjalu a gwarantujące ludziom pracę i godziwe zarobki ma przyszłość. Kapitalizm to przyszłość która już dawno jest w Japonii, USA czy Australii. Dla boomów armia zbawienia i caritas oraz wdrożenie programów eugenicznych, żeby głupi rodzice nie mieli głupich dzieci. Badania i testy IQ bardzo by w tym pomogły. Nie może być tak , że babka kościelna co płacze, że ,, Żydy zabiły Jezusa" miała równy głos z normalnym człowiekiem. Albo weźmy takich pisowców, którzy sami oddają się w Brukseli w objęcia Kupidyna a w naszej ojczyźnie mówią, że LGBT jest jest zagrożeniem. Czy ci ludzie powinni mieć prawo głosu?
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:12
~przykra prawda
Bo (faktycznie) nie ma... Zadluzenie kraju rosnie w tej chwili z miesiaca na miesiac. Tak, tak ciemniutkie PiSiorki!!!
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 14:23
~Lucyfer
Dziękuje Ci pis za podatek cukrowy, podatek paliwowy, podatek bankowy, podatek handlowy, za opłatę macową, za wzrost podatku od najmu, podatek wodny, za 15% od moich pieniędzy w ofe, za podniesiona marże na paliwie przez orlen za opłatę solidarnościową, podatek od małpek i wiele wiele innych opłat i podatków. Dziękuję ci również za wzrost podatku w mieście z 17 na 18%. Dziękuje ci również za dopłatę do polskich kopalń i 120000 netto dla każdego górnika. Dzięki temu mogliście powiedzieć suwerenowi że was STAĆ a wszystkim pozostałym napluć na twarz.
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 17:20
~Pycha i Szmal
Swoją drogą, ciekawe ile PiSiory nakradły w Ostrołęce (zniszczona elektrownia). Bo jeśli chodzi o CPK to już wiadomo że na same odprawy poszło prawie 100 milionów. Przypomnę że na razie nic nie zrobiono! To tak jak z komisją smoleńską - poszły miliony na PiSomatołów a wiadomo, że nic nie robią i nawet tego nie ukrywają, No może poza strzelaniem z parówek i klejeniem modeli samolocików...
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 14:22
~5455152
5 lat nic się nie zmieniło oprócz podnoszenia podatków i wysokiej inflacji
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 14:18
~Aeo
Najgorszy program w historii kraju... Promuje nieróbstwo i patologię. Zdziera z ludzi pracy oraz tych, co nie mogą znaleźć pracy. Dzieci rodzi się mniej i tak. Ten program powinien być tylko dla osób, które pracują lub poszukują pracy, samotnych matek albo ojców. Najlepiej byłoby wprowadzić program in vitro na skalę krajową.
+0-1
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 22:44
~mamuszka
In vitro jest belkä w oku kosciola
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 18:23
~Wasz Polexit
Patologia zazwyczaj głosuje na PiS...
+0-0
Piątek, 2 kwietnia 2021 r. godz. 16:43
~Aamon
Ten program uaktywnił ludzkich królików rozpłodowych. Mają po sześć, siedem dzieci i dalej jak gryzonie się rozmnażają bo PIS da.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.