Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 13 kwietnia 2021 r. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
 Wiadomości lokalne
» Lewy wał rzeki San w Zaleszanach i Stalowej Woli. Będzie modernizacja i ścieżka rowerowa
» Ulica Kręta w Pysznicy. Bezpieczniej dzięki budowie chodnika
» Maciej Zakościelny wspomina Stalową Wolę i amatorski skatepark
» Władze gminy Zaleszany ostrzegają przed oszustami. Chodzi o wycenę instalacji paneli fotowoltaicznych
» Muzeum Regionalne zdigitalizuje dorobek COP. Będą animacje w 3D działających maszyn
» W trosce o bezpieczeństwo pieszych. Przebudowa z rządową dotacją
» Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci - weź udział w konferencji
» Będzie rozbudowa remizy, aby zmieścić sprzęt strażacki
» Zgłoś uwagi do planu rozwoju transportu publicznego
» 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Uprawiał marihuanę
» Rehabilitacja pocovidowa w Stalowej Woli?
» 16-letni chłopak miał zamiar wyskoczyć z okna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Etnoilustracje. Między światami. Magia obrzędów wiosennych.
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Sobota, 6 marca 2021 r. godz. 13:53     /Artykuł sponsorowany/
"Budowanie mostów" w kompleksowym-holistycznym modelu opieki nad pacjentem

W trosce o Twoje zdrowie.
W trosce o Twoje zdrowie.
Chcemy przywitać i poinformować Państwa o powstaniu nowej specjalistycznej przychodni CMD - Centrum Medyczno-Diagnostyczne w Stalowej Woli. Skąd wziął się pomysł na stworzenie CMD w tych trudnych czasach nie tylko dla usług medycznych? Główną i najważniejszą przesłanką otwarcia nowej, specjalistycznej przychodni jest idea objęcia pacjentów ze Stalowej Woli i okolic kompleksową opieką medyczną.

Sięgając pamięcią do czasu prawie z przed ćwierćwiecza-do czasu ukończenia Akademii Medycznej w medycynie szeroko dyskutowany, mocno promowany był model "holistycznego" podejścia do chorego, do jego potrzeb zdrowotnych celem zoptymalizowania jego powrotu do zdrowia. Opieka holistyczna jest definiowana jako całościowe, kompleksowe traktowanie organizmu człowieka. Wyrywkowe zajęcie się poszczególnymi schorzeniami jego układów i narządów nigdy nie jest prostą sumą zdrowego organizmu rozpatrywanego jako niepowtarzalna całość. Ćwierć wieku temu istniały poradnie internistyczne, chirurgiczne, pediatryczne. To szeroko wyedukowany internista zapewniał pacjentowi leczenie kardiologiczne, endokrynologiczne, gastrologiczne. Trzeba przyznać, że wielu internistom o nieprzeciętnej wiedzy medycznej to się udawało, tzn. byli oni w stanie objąć pacjenta całościowa opieką interdyscyplinarną. Kiedy wyczerpane zostawały możliwości leczenia zachowawczego internista kierował chorego do chirurga. Chirurg zazwyczaj proponował czasem też odradzał leczenie operacyjne.

Aktualny wyścig technologiczny datujący się na przełom XX i XXI wieku, bardzo dynamiczny rozwój medycyny, nauk przyrodniczych niespotykany w dotychczasowej historii ludzkości powoduje, że pacjent nie może być (wręcz nie powinien być ) leczony przez jednego lekarza. Jeden człowiek nie jest w stanie opanować tak szerokiej wiedzy o takiej dynamice zmian, wiedzy z pogranicza medycyny i skomplikowanych nowości technologicznych, wdrażanych codziennie w życie, w bardzo krótkim czasie.

Co więc zaproponować pacjentowi w imię modelu holistycznego?

Co może zrobić sam chory, aby poprawić swój stan zdrowie?

Pacjent w naszym przekonaniu opartym na wieloletniej praktyce i doświadczeniu może, a nawet powinien uczestniczyć w swojej diagnostyce i leczeniu. Jeszcze wcześniej przed zachorowaniem podejmować inicjatywę w profilaktycznych zachowaniach prozdrowotnych. Pacjent powinien aktywnie uczestniczyć i korzystać ze stale aktualnego holistycznego podejścia do swoich potrzeb zdrowotnych. Pacjent i/lub jego rodzina wyedukowani, świadomi dotykającego ich schorzenia mają ogromny wpływ na proces leczenia. Wielospecjalistyczny zespół lekarzy, pielęgniarek stanowi więc bardzo istotną, ale nie jedyną składową w procesie diagnostyczno-terapeutycznym chorego. Proszę zauważyć, że w każdej innej dziedzinie naszego życia bez pełnego zaangażowania, szerokiej wiedzy nie jesteśmy w stanie osiągnąć założonych celów. Dlaczego więc w walce o zdrowie miałoby być inaczej? Dlaczego oczekujemy, że w wysiłkach prozdrowotnych, poczynając od profilaktyki, kończąc na leczeniu ktoś inny zrobi to za nas? Powstaje jednak pytanie czy w tej szczególnej sferze naszego życia jaką jest zdrowie chory człowiek jest w stanie ponieść wysiłek prozdrowotny samodzielnie?

Dodatkowo aktualnie mamy do czynienia ze szczególną sytuacją związaną z zagrożeniem COVID co stwarza nowe bariery. Istotne utrudnienia napotyka nawet chory świadomie partycypujący w szeroko rozumianych zachowaniach prozdrowotnych. Pandemia COVID - 19 w sposób brutalny obnaża braki kadrowe służb medycznych, niewydolność opieki zdrowotnej, wydłuża oczekiwanie do specjalisty poza bezpieczne granice czasowe, które były nieakceptowalne jeszcze przed pandemią. Rodzą się kolejne pytania bez odpowiedzi. Czy w obecnej sytuacji opieki zdrowotnej, przy niewystarczających nakładach budżetowych, limitowanych świadczeniach medycznych, kiedy budżety kolejnych krajów nie są w stanie zadbać o wystarczające finansowanie swoich systemów zdrowotnych, pacjent i jego rodzina, którzy chcą i mogą aktywnie brać udział w swoim procesie zdrowienia udźwigną kolejne trudności?

Kompleksowe podejście do leczenia pacjenta jest wyjściem na przeciw potrzebom zdrowotnym populacji. Wiele specjalności medycznych w aktualnym stanie wiedzy powinno się uzupełniać w holistycznej opiece nad chorym.

Nasze Centrum Medyczno-Diagnostyczne jako jedna ze składowych biorących udział w skomplikowanym procesie diagnostyki i leczenia pacjentów proponuje wielodyscyplinarną opiekę nad chorymi. Opieką skupioną z powodów obiektywnych już nie w ręku jednego lekarza lecz zespołu lekarzy specjalistów, pielęgniarek, dietetyków, personelu pomocniczego wspieranych przez najnowsze rozwiązania technologiczne. CMD zamierza uczestniczyć w edukacji, profilaktyce, diagnostyce i leczeniu społeczności miasta Stalowa Wola i okolic gwarantując wysoki poziom usług medycznych. Gwarancją utrzymania wysokiego poziomu naszych usług jest zespół specjalistów, a także współpraca z naszymi partnerami: NZOZ ZDROWIE Janów Lubelski i DILAB - Diagnostyka Medyczna. To właśnie dzięki "budowaniu interdyscyplinarnych mostów", szeroko zakrojonej współpracy jesteśmy w stanie stworzyć najlepiej dopasowaną ofertę zdrowotną dla każdego naszego pacjenta. Ofertę realizowaną w ramach praktyki prywatnej, ambulatoryjnej opieki specjalistycznej (ASO) w ramach NFZ-tu, a także bezpłatnych programów profilaktycznych oraz specjalistycznych pakietów diagnostyki laboratoryjnej w ramach CMD, NZOZ ZDROWIE i laboratorium DILAB.

Kończąc nie pozostaje nam nic innego jak życzyć mieszkańcom Stalowej Woli i okolic dużo zdrowia i aktywności prozdrowotnej w codziennym życiu.

Zarząd CMD
lek. Włodzimierz Kostrzewa
lek. Tomasz Kiszka
Michał Szewc

Autor tekstu: lek. Tomasz Kiszka

tel: 503 11 77 11
www.cmdstalowa.pl

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 19:44
~Anna
Mam pytanie..... Otóż czy ortopedzi też będą w cmd... Jeśli tak to mam nadzieję że będzie tu Doktor Stelmach bo w przychodni to można pomarzyć żeby dostać się do tego specjalisty
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 18:55
~kowal
Wszystko pięknie ale tam się płaci i to słono.
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 18:20
~Kaska
Wreszcie mi będzie bliżej do Pana Doktora TK. Bardzo dobra wiadomość. Byłam kiedyś pacjentka Doktora, bardzo mi pomógł za co będę wdzięczna zawsze. Mojemu sąsiadowi uratował życie stawiając trafna diagnozę.
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 16:33
~Pacjentka
Panie Doktorze bardzo się cieszę że powstało CMD. Już byłam pacjentką.Miałam badanie USG, które robiła cudowna osoba. wpaniały lekarz. Cenne rady Pani Doktor mam nadzieję przywrócą zdrowie. Do tej pory moi znajomi korzystali z pomocy Doktora Kiszki w Szpitalu Odkąd Pana tam nie ma przestali się leczyć a koronawirus jeszcze bardziej wszystko zepsuł. Wiadomość o tym że przyjmuje Pan w CMD ucieszyła bardzo. Pozdrawiam.
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 16:20
~Zadowolona
W dobie koronawirusa w publicznej służbie zdrowia nic nie działa jak powinno bardzo dobrze ze powstała cmd ponieważ dzięki temu uda się dostać do dobrych specjalistów zanim będzie za późno
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 20:18
~W Kostrzewa
Dziękuje za miłe słowa.pracuje jako chirurg 30 lat a jako Proktolog 15 i nigdy nie mówiłem pacjentowi pracującemu w jakiejś firmie co ma robić z czasem wolnym(to jego indywidualna sprawa ) My chcemy robić w tym czasie więcej i to co umiemy najlepiej
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 11:06
~j51
lekarz albo pracuje w NFZ iwtenczas nie powinien pracowac prywatnie albo leczyc prywatnie i niepracowac w osrodkach ktore sponsoruje NFZ poniewaz widac jak przyjmowani sa pacjenci ktorzy byli wczesniej u pana doktora prywatnie Nie mam nic przeciwko prywatnym ubezpieczeniom prywatnym szpitalom ani prywatna praktyka lekarzy ale dlaczego kieruja na drogie badania swoich pacjentow na NFZ moze nie wszyscy ale jednak pozostaje niesmak sami lekarze nie uzdrowia sluzby zdrowia Marzy mi sie ze gdy zajdzie potrzeba sam doktor rodzinny zarejstruje mnie do lekarza specjalisty a gdy bede wychodzil od niego bede wiedzial na ktorego dnia jestem zarejestrowany na USG czy rentgen oraz na nastepna wizyte Przeciez to moglaby zrobic piellegniarka Czy mam za duze wymaganiaZycze zdrowia bo nie mysle ze sie szybko cos zmieni i zadne zrobienie nowego tworu tez tego nie zmieni ale moze warto sprobowac
+0-0
Środa, 10 marca 2021 r. godz. 20:09
~Włodzimierz Kostrzewa
Witam , bardzo cenna uwaga 46 ośrodków w kraju od 2 lat testuje opiekę tzw.koordynowaną w której są zawarte wszystkie Pana uwagi.To projekt tzw POZ plus (realizowany w Gminie Batorz k.Janowa Lub) CMD nie konkuruje z Państwową Opieką Zdrowotną jest jej skromnym uzupełnieniem
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 19:02
~re
Czy ktoś zmusza siła pacjentów prywatnych gabinetów do wykonywania badań na NFZ?Jesli ida leczyc sie prywatnie ,to chyba licza sie z koniecznoscia wykonywania badań na własny koszt.Zareczam,ze wiekszosc z nich majac do wyboru wykonanie badan prywatnie,a panstwowo,wybierze to drugie.Pan też.Cieszy,ze fachowiec TEJ KLASY,co dr Kiszka ponownie słuzy swoja wiedza w Stalowce,szkoda,ze juz nie w szpitalu
+0-0
Niedziela, 7 marca 2021 r. godz. 16:28
~Lefeu
Życzę, aby w przyszłości spełniły się Pana marzenia. Póki co przy obecnej, beznadziejnej organizacji opieki zdrowotnej w tym kraju gdyby nie zaangażowanie dr Tomasza w mój przypadek marzyłabym już po " tamtej stronie " Jestem pacjentką doktora i nadal nią pozostanę i z tego co wiem dr Tomasz po odejściu ze szpitala w Stalowej Woli pracuje wyłącznie poza NFZ . Panie Marzycielu...także życzę dużo zdrówka !
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.