Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 1 marca 2021 r. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
 Wiadomości lokalne
» Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
» Ograniczenia w pracy Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli
» Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %
» Powiatowa Rada Rynku Pracy. Wyzwania w dobie pandemii
» Początkiem marca pływalnia kryta nieczynna
» Mieszkańcy chętnie dzielą się nakrętkami
» Kto dyrektorem Muzeum Regionalnego?
» 125 km/h przez miasto. Mężczyzna stracił prawo jazdy
» Wymodeluj sylwetkę z IMoos w EstetClinic!
» Szczepienie to droga przez mękę?
» Kreatywni pasjonaci, czyli szkolna telewizja w Zespole Szkół "Sikorski", "przy basenie"
» Kliknij i pomóż przedszkolakom wygrać meble i zabawki
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 13:46     /Magdalena Rodecka/
Inicjatywa Mieszkaniowa ma zachęcać do osiedlania się w Stalowej Woli

Stalowa Wola dołączyła do grona miast w dwunastu województwach w Polsce, w których powstaną Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Zielone światło dali radni po długiej dyskusji.
Stalowa Wola dołączyła do grona miast w dwunastu województwach w Polsce, w których powstaną Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Zielone światło dali radni po długiej dyskusji.
Fot. UM Stalowa Wola
Stalowa Wola dołączyła do grona miast w dwunastu województwach w Polsce, w których powstaną Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Zielone światło dali radni po długiej dyskusji.

Powstanie Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej w Stalowej Woli zwiększy dostępność mieszkań na wynajem dla osób o umiarkowanych dochodach. Spółka ta stanie się alternatywą dla osób, których nie stać na kredyt mieszkaniowy, lub które nie chcą się wiązać tak długoletnim zobowiązaniem finansowym.

W pierwszej kolejności planowana jest inwestycja wielorodzinna na 3 hektarowej działce położonej w Stalowej Woli przy ul. Ogrodowej, gdzie powstanie około 250 mieszkań. Studium i Plan Zagospodarowania Przestrzennego tego terenu pod zabudowę wielorodzinną już istnieje, więc prace przygotowawcze i projektowe będą mogły rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa (SIM) koordynować będzie inwestycje mieszkaniowe na nieruchomościach należących do Skarbu Państwa na osiedlu Charzewice. Działka przy Parku w Charzewicach o powierzchni około 20 ha zostanie wykorzystana także pod budownictwo wielorodzinne. Według szacunków, na tym gruncie może powstać około 1000 nowych, dostępnych cenowo lokali mieszkalnych. Podczas ostatniej sesji radni podjęli uchwałę w sprawie zmiany studium oraz Planu Zagospodarowania Przestrzennego osiedla Charzewice.

ZA BOGACI NA KOMUNALNE, ZA BIEDNI NA KREDYT W BANKU

Na początku dyskusji, radna Renata Butryn pytała o udział w projekcie osób starszych, wskazując, że wiele miast w Polsce, realizując tego typu budowy, przeznacza lokale dla seniorów na parterze. Służy to integracji, usprawnia opiekę gminy nad tymi osobami, zapobiega izolacji. Wyraziła również wątpliwości co do założonych terminów, po rozmowach jakie przeprowadziła z inżynierami na budowach w innych miastach, między innymi w Rzeszowie. Radna prosiła również o informacje na jakiej podstawie wyliczono taką a nie inną ilość mieszkań.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zapewnił, że w umowie jaka będzie zawarta z Krajowym Zasobem Nieruchomości będzie określona ilość mieszkań dedykowanych osobom starszym, niepełnosprawnym, rodzinom wielodzietnym. - Musimy założyć krótkie terminy realizacji bo jeżeli rozluźnimy harmonogram, to będzie to do nigdy. Patrzymy również na daty pod kątem uzyskania dofinansowania - wyjaśniał prezydent.

Michał Sroka, zastępca prezesa KZN-u dodał, że absolutnie projekt nie wyklucza seniorów aczkolwiek największy głód mieszkaniowy występuje wśród młodych. O ile program Mieszkanie Plus miał wiele mankamentów, i nie był korzystny dla takich miast jak Stalowa Wola, o tyle po zmianie prawodawstwa i instrumentów finansowania budowy mieszkań, staną SIM-y staną się elementem programu budownictwa powszechnego. - Zapewniam, że Stalowa Wola nie jest w tym programie "poligonem doświadczalnym". On się rozpędza. Aktualnie powstaje 17 SIM-ów w 12 województwach w Polsce. Na Podkarpaciu między innymi w Sanoku i w Rzeszowie - mówił Sroka. Uspokajał także co do terminów, kwitując, że procedury administracyjne, trwają dłużej niż proces budowlany.

SIM-ów bronił radny Mariusz Bajek, twierdząc, że lepszego programu gmina aktualnie nie znajdzie. Zwrócił się również do opozycji z pytaniem, czy może zaproponować coś korzystniejszego?

Damian Marczak dopytywał jakie miasto poniesie koszty jeżeli chodzi o infrastrukturę towarzyszącą oraz że realizacja budowy programu mieszkaniowego ma sens tylko wtedy, gdy będzie połączona z uwalnianiem nowych terenów inwestycyjnych.

Prezydent wyjaśniał, że według wstępnych szacunków infrastruktura towarzysząca może kosztować miasto około 20 milionów złotych. Samorząd będzie sięgał po wsparcie zewnętrzne na tyle na ile to będzie możliwe z różnych źródeł. Z kolei głód na rynku mieszkaniowym jest ogromny co pokazały ankiety wypełniane przez uczestników programu mieszkaniowego "Z perspektywą w Stalowej Woli". Różnica jest jednak taka, że w Charzewicach czy na osiedlu Leśna, lokale będą mogły nabyć osoby, które nie są mieszkańcami gminy a które chciałyby związać się ze Stalową Wolą.

Joanna Grobel-Proszowska wyjaśniła, że nie ma projektu, w którym nie ma ryzyka. Ona sama przyjechała do Stalowej Woli bo miała możliwość związania się z miastem poprzez pracę i mieszkanie.

Jan Sibiga zwrócił uwagę na wysokie odstępne przy kosztach wynajmu, czy cenę za metr kwadratowy jeżeli ktoś decyduje się na kupno. Winą jest brak konkurencji i to, że budownictwo się nie rozwija. Argumenty poparł Jerzy Augustyn, mówiąc, że dziś młody człowiek nie może na nikogo liczyć jak tylko na siebie. Powołał się na zapis w Konstytucji mówiący o polityce w zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych.

Radny Andrzej Szymonik pytał, skąd wniosek, że po wybudowaniu tych mieszkań, mieszkańców przestanie ubywać? Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miasta odparł, że nikt nie jest w stanie na to odpowiedzieć, natomiast wiemy ile nas ubywa. Rocznie to około tysiąc mieszkańców.

Wiceprezes KZN Michał Sroka zwrócił się do radnych aby nie zapominać, że 40% młodych ludzi jest poza nawiasem zdolności kredytowej, a SIM-y mają być ukłonem w ich stronę. Na start banki żądają 30% wkładu własnego a nie są to małe pieniądze, gdy ktoś dopiero wchodzi na rynek pracy. - Te osoby są za bogate na mieszkania komunalne, a nie stać ich na kredyt mieszkaniowy - odparł Sroka.

Dyskusję zakończył Franciszek Zaborowski, cytując fragment dramatu Wyspiańskiego "Wesele": A, jak myślę, że panowie duzo by już mogli mieć,
ino oni nie chcom chcieć!"

Szacunkowa wartość inwestycji w Stalowej Woli wyniesie 300 mln zł. Miasto na ten cel planuje pozyskać preferencyjny kredyt SBC-BGK na kwotę 120 mln zł. 15% wartości (45 mln zł) pokryją wpływy z partycypacji najemców. 105 mln zł (35% wartości inwestycji) miasto pozyska z funduszu dopłat, a 30 mln (10%) z RFRM. Rajcy miejscy podjęli decyzję, która pozwoli miastu starać się o grant ze środków RFRM w wysokości 3 mln zł na start SIM. Zgodnie z planowaną architekturą finansową projektu, 60% finansowania stanowić będą środki bezzwrotne.

W oparciu o zakładany harmonogram, w marcu tego roku zawiąże się oficjalnie spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli, a później będą trwały prace przygotowawcze oraz projektowe. Rada Miejska będzie miała wyłączną kompetencję do stworzenia regulaminu przydziału mieszkań, a ostateczny jego kształt przedstawi pod koniec 2021 roku. Początkiem 2022 roku planowana jest już rekrutacja najemców. Pierwsza łopata zostanie wbita w II kwartale 2022 roku, a już w 2023 roku pierwsi najemcy otrzymają klucze do mieszkań. Ostateczne zakończenie inwestycji planowane jest na 2025 rok.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 17:42
~komuna wiecznie zywa
Żołnierz żołnierzowi wierzy zawsze, człowiek człowiekowi rzadziej, polityk politykowi nigdy. (Churchill)
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 14:41
~falun
Tylko żeby potem żadna Linkowa, utryn łukaszek czy Banasik oraz młody Kardasz i Hausner nie kupowali tam mieszkań...
+0-0
Sobota, 20 lutego 2021 r. godz. 06:51
~jan
.... nie będą kupowali, tak samo jak nie kupili mieszkań + bo ich nie było, tak jak nie kupują maseczek z Dudowej fabryki bo tam niczego nie ma, tak jak nie posyłają dzieci do żłobko-przedszkola którego nie ma .... to żłobko-przedszkole w końcu pewnie powstanie bo pieniądze dała UNIA EUROPEJSKA a nie te pisowskie krętacze z Warszawy co myślą tylko o Rydzyku i własnych kieszeniach ...
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 19:19
~malwina
... czy to ma byc tylko dla PiSowskich aparatczykow, ich krewnych i znajomych?
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 16:53
~KOSA
W pierwszej kolejności kto? Dzieci radnych z PiS? Znajomi, sportowcy, naczelnicy , prokurenci, pracownicy "działu promocji'...?Kto? Jaki jest regulamin? Jest jakaś szansa na normalność i transparentność?
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 13:13
~patol
tu jest za duzo drzew, za mało betonu i siłek. sorki. wole radom
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 12:55
~Kurczak
Michał - przyjedź do KFC, jest pięknie odsnieżone dookoła, łatwo przejechac , jak w lecie, zero śniegu!
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 11:08
~Stan
Kto jeszcze pamięta sznury autobusów i peletony rowerzystów jadących do pracy w Hucie?A tysiące mieszkań oddawanych przez Spółdzielnie Mieszkaniowe(miejską i zakładową) i ponad 70 tysięcy mieszkańców?
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 14:04
~Mieszk
Heh a teraz zostały tylko prywatne spółki, wrak hucianego dworca z zardzewiałymi miejscami docelowymi i mieszkania droższe, niż np w Rzeszowie
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 09:38
~vvti
Hejtującym tu totalniackim baranom przypomina się żeby nie kupowali na tym osiedlu mieszkań, skoro nie chcą żeby powstało!!!
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 11:42
~jan
.... na razie nic tam nie można kupić, a patrząc na ,,harmonogram" zaprezentowany przez pana Nadbereżnego będzie tam sprzedawana DZIURA W ZIEMI, taki sposób ,,sprzedaży" już mało kto praktykuje bo coraz trudniej o jeleni chętnych na zakup cząstki wykopu, poważni deweloperzy zaczynają sprzedaż lokali gdy budynek jest w stanie surowym przykrytym a na budowie są wykonawcy i widać że robota idzie, a stan surowy realizują z pomoca kredytu ....
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 09:36
~kindloman
Mnie tylko interesuje kiedy nasi śmieszni radni z SPS w końcu wniosą pod obrady żeby ten szumnie zapowiadany park dla psów zrobić?? Obiecywali, obiecywali lata mijają , a psy dalej kasztanią gdzie popadnie. Parku brak!!!
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 09:33
~memory loss
Czy totalniaccy hejterzy nie zauważyli że nawet ich guru Daruś głosował ZA tym projektem?? Darujcie sobie te wypociny, skoro szef jest ZA
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 09:28
~wiekowy
Ta Stalowa to makabra. mieszkam tu od urodzenia i nic tylko syf, smród ,hałas. Żadna atrakcja. nawet ie ma gdzie wyjść na spacer, a nie każdy ma ochot na błonie. To nie jest atrakcyjne miasto i musi pan to zrozumieć panie Prezydencie, Cała tajemnica w miejscach pracy. Wykształcenie uciekają, bo marketach i galeriach to nie jest praca dla ludzi ambitnych, innowacyjnych. A to , że mieszkańcy Stalowej woli zachowują się tak jakby nie mogli Zyc bez galerii ti już inna sprawa.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 07:34
~Tworki pozdrawiają
panie N. weź pan już nic nie inicjuj, pan i pańscy klakierzy, bo już mnie brzuch boli ze śmiechu
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 09:32
~do hejtera
ciebie boli ale du.ka z BULU
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 06:48
~studentka
za takie pieniądze jakie tutaj trzeba wywalić za mieszkanie, wolałabym się osiedlić gdziekolwiek byle nie w tej śmierdzącej aluminiowej dolinie, w tym pisim grajdole, jaka jest tutaj przyszłość dla młodych, wykształconych ludzi? normalnie ciemna du.a, w której świetnie się mają leśne dziadki, mohery i chłopskie filozofy, no i chłopaki w sukienkach z koronką i tutkach po popcornie na głowie, miłośnicy chłopców i dziewczynek
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 06:00
~jan
.... 28 września 2020 roku miało nastąpić otwarcie ofert na projekt i budowę ,,europejskiego" żłobko-przedszkola, a w marcu/kwietniu 2021 rozpoczęcie prac ..... kto wygrał przetarg ?... czy umowa z wykonawcą podpisana ? .... już dwa razy oglądaliśmy ,,szoł" z ogłoszenia tej budowy, był Ortyl, była Leniart, Sagatowska, paru viceministrów, TVP .... bo jak drugi raz będziecie w nocy demontować billboard to będzie kompromitacja ....
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 21:08
~jan
.... jakie to szczęście że niebiosa zesłały naszemu miastu panów Nadbereżnego i Zaborowskiego, takich CO IM SIĘ CHCE, tyle czasu i energii poświęcają na plany, wizualizacje, makiety, programy, rubryki, słupki funduszy, a za każdym klepnięciem entera na klawiaturze pojawia się ,,ROZWÓJ" .... a kończy się tak jak program mieszkanie +, jak fabryka maseczek, jak rzesza inwestorów, jak tereny nowe inwestycyjne .... panowie może wieczorem po pacierzu woreczek lodu na czoło ....
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 23:40
~Nocna-zmiana
Z PiSem - prosto ku przepaści!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 20:23
~667 - LWS
Ksiądz Profesor Alfred Wierzbicki- ,, Kościół jawi się jako współpracownik autokratycznych rządów, dziwię się milczeniu nuncjusza" Już upadnie ta kraina, tego nikt już nie powstrzyma.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:51
~Kika
Do pana Zaborowskiego: "No, pan się narodowo bałamuci, panu wolno - a to ładny krój - to już było" I powinien Pan pamiętać. Budowano, zapożyczano kraj, a potem szkieletory straszyły w wielu miastach. Polskę zadłużano bez opamiętania.Naród miał ocet na półkach i kartki w ręku. Widać, że PiS-owi blisko do PZPR i lewicy w ogóle.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 10:00
~alabama
Panie radny Franciszku, uchodzi pan za autorytet w tej radzie ale moim zdaniem to trochę na wyrost albo kunktatorstwo przez radnego przemawia. Dlaczego Pan nie zwrócił uwagi radnym na ustawę o ochronie gruntów rolnych i lesnych chyba z 3 lutego 1995 roku? Gdyby przeczytano ten akt to nie byłoby owczego pędu do budowy domów na gruntach w Charzewicach. Przecież za wyłączenie tych proponowanych gruntów z trwałego użytkowania późniejsi 'właściciele" mieszkań będą bulić dziesiątki tysięcy złotych. Tu mógł pan wykazać się rzetelnością, nie zrobił jednaj tego. Szkoda!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 19:43
~Aamon
Akurat ,,Wesele " to PIS powinien zakazać , jako lekturę szkolną, bo obnaża naszych chamów i ich niewiedzę. Lepiej jakąś książkę J.Kaczyńskiego czy wiersze domorosłego poety, JP II do lektur wprowadzić.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:42
~kop
Efekt będzie taki jak z fabryką maseczek, o której pan Misko, dyrektor , nawet się nie zająknął na sesji w czasie swojego wystąpienia. A miało być w niej chyba 300 miejsc pracy i to dla kobiet.Fabryka zombie i osiedle pewnie też. Jest a jakoby jej nie było.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Tata przy desktopie, mama przy laptopie, a dzieci pewnie z drukarki 3D będą siem w przyszłości rodzić. Może czasami warto wieczorem wyłączyć prąd...
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:11
~były mieszkaniec
A po co osiedlac sie w Stalowej Woli? Po co?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:44
~mikro i przykro
PiSowski rząd zderzył się z polską branżą budowlaną. "Mieszkanie Plus" okazało się wielką porażką... A teraz planują nowe "inicjatywy"?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:13
~MM
do lolek ja mam 66wiosenek widzialem to i owo przezylem komune ale jak sluchm wiadomosci tvp to stwierdam ze komunisci moga sie od nich uczyc pamietasz jak milicja pilnowala dzien i noc pomnika Lenina w Nowej Hucie zupelnie jak teraz i to jest ten twoj wymarzony kraj
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:56
~TW Balbina
Teraz stawiaja nawet kilkadziesiat radiowozow na ulicy, na ktorej mieszka mafjny "Boss", Kaczynski. Nie pamietam, by kiedykolwiek za "komuny" az tak wielkie sily milicyjne uzywane byly do ochrony owczesnych dygnitarzy!!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 13:03
~PANedward
Do lolek , a żyłbyś jeszcze dużo lepiej przez ostatni rok tylko ta pandemia koronawirusa. Dzięki takim PANOM edwardom masz takie wspaniale życie.
+0-1
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:52
~Aamon
A PANedward to w PZPR szlifów partyjnych nie zdobywał? ,,PAN" sugeruje, że kompleksy jakieś za ,,edziem" się ciągną. Czyżby pochodzenie? Z jednego hektara ciężko było wyżyć i do miasta się wyjechało? A może ,, matula kazali" i księdzem ,,edzio" został, stąd ten poniżający ton, wobec ,,lolka", że nawet gównojad będzie zadowolony bo ochłapy dostanie.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 12:24
~lolek
Moze i PIS i ta wladza nie jest idealna i nie pasuje wszystkim jednak co by nie mówić jest to najlepsza wladza od czasów II wojny światowej. ,a w Polsce nigdy za mojego życia a mam juz 70 lat nie było tak dobrze żyć jak teraz za rządów PIS i zjednoczonej prawicy.I to nie jest wyłącznie poje zdanie.Po prostu dołączam sie do zdania młodszych znajomych.A ze sa ludzie którym sie to nie podoba??No coz w każdym kraju sa niezadowoleni ale to nie znaczy ze jak jednej połowie sie coś niepodobna to znaczy ze trzeba zmieniać rzady bo druga polowa jest zadowolona wiec.....Oby dalej ta droga PIS .Chociaż tez kradniecie jak poprzednicy ale chociaż dzielicie sie tym z innymi.Ale zdaje sobie sprawę ze niezadowolonych tu nie przekonam bo nie znaja czasów jak bywało.
+0-1
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 17:09
~Lewym Sierpowym
W PISie jest (przynajmniej) kilkunastu zatwardziałych byłych komuchów. Tam zwracaj swoje uwagi... Bycie członkiem PZPR jest tak samo zbrodnicze jak nazizm? Oddali władzę bez przelewu krwi! Teraz władzę totalitarną przywracają PiSie bijąc i gazujac kobiety.Tacy są bohaterscy!
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 01:30
~Kanadol
Kolejny byly komuch, ktory teraz wspomina mile tamte czasy i patrzy na PiS jako na ich kontynuacje?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 21:26
~***** ** i PSL
Do PiSuar Cuchnie: Żałosny alians złodziei i mafiosów i nieudaczników i zdrajców! To tzw. POKO!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 18:20
~bolek
lolek widzę że zlot totalnych głąbów zorganizowałeś tyle się ich do ciebie zleciało
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 17:21
~PiSuar Cuchnie
Żałosny alians złodziei i mafiosów... to tzw. Zjednoczona Prawica!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:28
~Komuna Powraca
Zadna, powtarzam, zadna wladza (po roku 1989) nie lekcewazyla tak mocno prawa oraz polskiej Konstytucji jak czyni to szczerbaty, stetryczaly "wodzunio" Kaczynski i banda jego nienasyconych zlodziejskich kolezkow. Pozdrowienia m.in. dla dra Szumowskiego oraz niejakiego Sasina. Amen!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 15:11
~lds
To kiedy ta II wojna światowa się skończyła, skoro 70-latek pamięta tamte czasy?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 13:07
~qq
uwielbiam te piwowska mentalność tamci kradli ci kradną ale przynajmniej się DZIELOM
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 11:24
~Moher49
W STW żyję ponad 40 lat. Od wczesnego Gierka. Przyjechał na uczelnię pan Siwiec - kier działu kadr HSW. Obiecał stypendia fundowane, mieszkanie spółdzielcze po roku i pracę, Umowy dotrzymał. Pożyczki były tanie. Wdrażano wtedy licencje na żurawie Coles, ciągniki Harwester, mosty napędowe Clark. Roboty było w bród, kto chciał mógł pracować po 16 godz i zgarniać nadgodziny. Miasto rosło jak na drożdżach, nowe bloki, ulice, kościoły. Teraz wymyślono jakichś developerów. Ogołocą cię z gotówki, zapożyczysz się w lichwiarskim banku do końca żywota. Rządy ostatnich 30 lat nie służą Polakom, tylko bankom - nacji wiadomej.
+2-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 08:59
~Moher49
Panie Ferdku, ten mały naród walczy lichwą, oszustwem i przekupstwem. Setki pogromów tego narodu niczego nie nauczyły. Opowiadał mój teść, jak to ten biedny naród, wygnany zza zachodu, przybył do Krasnegostawu. Ludzie się litowali, karmili. Po paru latach wszystko co było do kupienia nie było już polskie. W karczmie, okoliczne chłopy przeputali swoje majątki. Oczywiście to przede wszystkim wina polskiej głupoty, "elity" - wójta, pana i plebana. Teraz mamy Ruch Narodowy, ale kto by go słuchał.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 18:00
~Ferdek z Poniatowskiego
A ja panie Moher49, żyję tu od urodzenia. A pan ciągle tylko winą obarcza górali z Palestyny, mały zaradny naród, który setki lat walczył o przetrwanie. A u nas totalna od lat targowica, co nas Helmutom chce sprzedać... Może pora przejrzeć?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 13:46
~Jan
Czy Ty wiesz co na pozostali po Praniu Gierki w Polsce ?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 11:12
~Jan
Jasne Gierek też miał wielu wielbicieli u swojego boku. Takich potulnych, wiernych i interesownych przydupasów
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 11:04
~peak bou
Widzę po komentarzach, że totalniackim ściemniaczom i trollom ciężko znieść, że taka inwestycja będzie w naszym mieście.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 16:59
~PiS = mafia w akcji
Zabraklo wazelinki, maly Pisowski klakierku?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 10:15
~Obserwator
Do PANedward wasza władza ma 100 procent poparcia idiotów z tego miasta
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:40
~Dojna zmiana
Propaganda jak za czasów rozkwitu PRL-u. Ciekawy tylko jestem jak te bloki wytrzymają na gruncie, który jest niestabilny, z płytkimi wodami gruntowymi. Czy ktoś pokusił się o jakiekolwiek badania geologiczne. Najlepiej naobiecywać, ogłupiać, niech się tam swołocz raduje. My rzucimy pomysł, może rozpoczniemy inwestycje, a za cztery lata będą inni u władzy i oni niech się martwią.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 13:48
~miecz
juz pan nadberezny kupil nozyczki aby przeciac tasme na otwarcie zaklau szwalniczego ,i co nozyczki zginely ,tak bedzie z ta budowa ,moge isc na zaklad z kazdym ktory mysli inaczej
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:40
~PANedward
Do hejterow,nasza władza nie musi się lansować bo ma obecnie 90 procentowe poparcie w sondażu wśród mieszkańców naszego miasta. Lansować się próbują bezradni z marzeniami o przyszłej prezydenturze naszego miasta. Ale o póki będą takie mądre komentarze ja mój to te marzenia będą tylko marzeniami.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 11:07
~Mieszkaniec
Skoro nie musi, to dlaczego to robi? Poparcie ma wyższe. Jakieś 110%
+1-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:29
~wult
Opozycja przez 2,5 roku nawet parku dla kundli nie potrafiła zrobić a hejterzy wyją jak opętani z nienawiści
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 20:27
~Hermenegilda
A dlaczego Pisowska zgraja nie moze zbudowac tego parku? Takie parki (dla psow) istnieja w wiekszosci cywilizowanych krajow. Ja rozumiem, ze to moze wydawac sie dziwne dla PiSowskich klakierow, ktorzy jeszcze niedawno chadzali za potrzeba za stodole, w swojej rodzinnej wsi !
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:24
~warum
Wszystkim hejtującym trollom opozycji przypominam, że nawet radny Dareczek z PO głosował za, więc zawrzyjcie mordeczki, bo za hejt z bankomatu kasy nie będzie
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:20
~PANedward
Do manekina, skończ te brednie produkować bo cale miasto się z ciebie śmieje. W 2014 roku to w listopadzie to PAN PREZYDENT L.N. dopiero się wprowadzał do urzędu miasta. Szrek przez 12 lat zbudował jeden blok w STALOWEJ tam obok tych 2 nowych bloków na ORZESZKOWEJ. A PAN PREZYDENT SIBIGA i świętej pamięci RZEGOCKI wybudowali 2 bloki jeden na ORZESZKOWEJ a drugi przy OKULICKIEGO i POPIEŁUSZKI wieżowiec. Twoja tępa propaganda obrzydza wszystkim mieszkańcom życie. Ale pamiętaj wszystko jest do czasu.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 14:21
manukun
Nie pamiętam, żeby obiecywali budowę bloków. Nie obiecali = nie robili. A Nadbereżny obiecał i nie robi, tylko dalej obiecuje kolejne osiedla. Jak zwykle odwracasz kota ogonem i usprawiedliwiasz prezydenta, który oszukuje wyborcówwyborców
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 08:57
~ło
a park nad sanem zasypany !!!!!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:25
~lekarz
A czopek dzisiaj przez ciebie na BULA nie zadany!
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 07:47
~***** *** i kk
daj se już pan panie N. spokój z tymi bajkami z tysiąca nocy
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 07:45
~Obserwator
Ludzi do miasta można przyciągnąć dobrze płatną pracą. Aluminiowe niewolnictwo w systemie cztero brygadowym niestety odpycha. Ale jednostki się bogacą i wcale nie chcą mieszkać w tym mieście i wąchać tego syfu.
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 23:38
~Rydzyk
Kolejne miliony kredytu, który będzie musiało spłacać coraz mniej ludzi.
+1-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 23:36
~Js
To wracamy do dawnie słusznie minionych lat. Inicjatywa społeczna będzie tym zawiadować - to Pan Bareja się na tym zna. Kiedy się wreszcie ludzie nauczą że takie spółki nie mają racji bytu. To już było. Przecież gdyby było zapotrzebowanie na mieszkania to już dawno by znaleźli się inwestorzy prywatni, którzy działają sprawniej, szybciej i za własne pieniądze. Czy dzięki wybudowaniu 1250 mieszkań przybędzie ludzi do w mieście?. Kto to sprawdził, policzył przeanalizował. Tak to jest jak buduje się nie za swoje.
+1-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 23:24
manukun
Od 2014 Nadbereżny zbudował raptem 2 bloki, teraz nagle zbuduje ich kilkadziesiąt. Jestem sceptyczny w kwestii realizacji tego projektu. Podobnie obiecywani byli inwestorzy z nowych branż, skończyło się na dyskontach i barach. O nowej strefie inwestycyjnej z litości nie wspomnę.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 14:23
manukun
Misiu, ja tu mieszkam trochę dłużej, niż ciebie zatrudnia partia do pisania głupot. No bo chyba nie robisz tego za darmo, co?
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 10:18
~kilogram
Junk po polsku to taki garbeć. Po co ma wracać do stalowej skoro lucek jak na razie wybudował dwa bloki, chyba że je oglądać i podziwiać. Każdy wie i widzi jak jest tylko wy jesteście otumanienia propagandą.
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:26
~junk
Polecam hejterze wrócić do stalowej woli a nie brednie pisać
+0-1
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 21:08
~jan
.... szkoda że w radzie nie ma jednego budowlańca, może potrafiłby ostudzić gorące pisowskie głowy .... popytać przedsiębiorców budowlanych z regionu, taki budowlaniec potrafi chłodnym okiem ocenić ten ,,bum mieszkaniowy" pana Nadbereżnego, choć nawet dla laika jest dziwne że przez 6 lat pisowska władza wybudowała około 100 mieszkań a teraz w 4 lata chce wybudować 1250, w takim tempie to nawet ks. Rydzyk nie potrafi budować ....
+1-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 22:09
~***** *** i kk
ks rydzyk? nie nazywaj szamba perfumerią
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 21:28
~komuna powraca
Przecie tu o LANS, przede wszystkim, o lans chodzi!@#
+1-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:46
~Tekturowa kraina
Ale propaganda a na szpital prywatne firmy łożą .Gdybyśmy mieli fabrykę maseczek ,wszystkim było by lżej .A mamy podatek cukrowy:) żeby było ciężej.
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 21:27
~zghj
I opłatę paliwową
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:55
~nocne-piwo
... i do tego mamy tez podatek "od malpeczek"!
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:28
~Obiektywny
Tak samo powstana te mieszkania jak fabryka maseczek na ktora tak wszyscy czekamy. ***** ***
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:21
~Lucyfer
Nie tak dawno pisiory mówiły, że powstanie 1250 mieszkań a dzisiaj, że może tam powstać 1000. Więc w końcu jak to jest ile tych mieszkań powstanie?
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:19
~Lucyfer
Pan Michał Sroka jest mocno niezorientowany albo sieje propagandę. Ostatnio w BI ukazał się artykuł o tym że: "Na rynek wracają kredyty z 10 proc. wkładem własnym. Wymagania obniżył właśnie bank PKO BP, a pod koniec stycznia na taki sam ruch zdecydował się Bank Pekao"
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:38
~Aamon
Oba PIS-owskie .Coś tu śmierdzi niczym niemyty Kaczyński.
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:10
~Wizjoner
Trzeba wykorzystać trend na pracę zdalną i wybić pomysł powrotu do biur po pandemii. Tylko tak zatrzymamy odpływ młodych. Kolejna rzecz to powiększanie oferty edukacyjnej, aby młodzi nie wyjeżdżali do innych miast na studia. Niskie koszty życia w Stalowej Woli zachęcą wiele osób do osiedlenia się w naszym mieście, którzy mają możliwość pracy zdalnej. Czyli: bogata oferta edukacyjna, mieszkania, praca zdalna. Projektując mieszkania należy zwrócić uwagę na aspekt pracy i nauki zdalnej. To, co obecnie odwalają deweloperzy, woła o pomstę do nieba. Kurniki 40 m2 dla rodzin 2+2, a praca w salonie na kanapie.
+1-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 20:05
~st.
zawiąże się oficjalnie spółka Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa w Stalowej Woli. Się sama zawiąże czy zawiążą ją radni czy LN? Może redakcja rozwinie temat.
+0-0
Piątek, 19 lutego 2021 r. godz. 14:57
~moherowa babka
zawiąże królik i jego kolesie, wczoraj się urodziłeś?
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 19:37
~nn
miasto bez przemysłu. Tez mi atrakcja/ Ludzie stad uciekaja
+0-0
Czwartek, 18 lutego 2021 r. godz. 09:06
~olek
Do nn, idioto użyteczny STALOWA WOLA to najbardziej uprzemysłowione miasto na PODKARPACIU.
+0-1
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 19:05
~michał
Nie ma po co budować nowych bloków,chyba że będą parkingi dla helikopterów.Wstyd chodniki,dojazd na parking utrudniony,bo nie ma kto odśnieżać.Ale po premię to każdy pierwszy.Ot taka rzeczywistość na miarę dwudziestego pierwszego wieku
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 19:00
~Aamon
To Mateusz Morawiecki kłamał? Nie będzie już ,, mieszkania +"? To miało być tylko 100 tyś mieszkań...
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 18:41
~Gggg
Zachęcać do osiedlania się w stalowej woli to może tylko MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA PRACY,za dwa lata zostaną tylko emeryci w tym mieście a lukrecjusz może ucieknac do rządu warszawskiego Dopóki nie ma PRACY dopóty nikt tu nie zostanie ,nikogo nie zachęci kolejny plac zabaw czy park wodny...
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 18:31
~Lukas
Szkoda że opozycja nie była taka zatroskana o rozwój budownictwa jak prezydentem był Szlęzak. Obłuda az piszczy
+0-0
Środa, 17 lutego 2021 r. godz. 19:27
~Merlot
A ja dobrze pamietam jak niejaki Kaczynski glosno obiecywal "3 miliony nowych mieszkan". Falsz, obluda i wielka hipokryzja!!!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.