Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 29 lipca 2021 r. Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
 Wiadomości lokalne
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
» Wycięto 12-metrową sosnę przy pawilonach handlowych na Okulickiego
» Lasowiackie handlowanie na błoniach
» Lato Muzyka Zabawa nie za miliony a kilkaset tysięcy
» Stacja szybkiego ładowania autobusów elektrycznych zmieni lokalizację
» W Rozwadowie przesadzana jest duża lipa
» Onko Tour - Rowerem po zdrowie
» Przebudują wnętrza domu kultury za 15,3 mln zł
» Planujesz podróż za granicę? 
Testy SARS-CoV-2 wykonasz w Stalowej Woli, Nisku i Rudniku w punktach Dilab - Diagnostyka Medyczna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 13:07     /Magdalena Rodecka/
Balon nad boiskiem będzie cały rok

Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. Balon zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią.
Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. "Balon" zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią.
Fot. Jacek Rodecki
13 stycznia zaprezentowano halę pneumatyczną, nad jednym ze stadionów należących do kompleksu Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli na ulicy Hutniczej.

- Historia tego obiektu nie była łatwa. Trzeba było wykonać szereg działań administracyjnych, potwierdzających jej bezpieczeństwo. Spełniliśmy warunki jakie nie występują w żadnym innym mieście w Polsce - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. "Balon" zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią. Pierwszy montaż zabezpieczała wyłoniona w drodze przetargu firma zewnętrzna, która zainstalowała również system odgromowy oraz dźwiękowy system ostrzegawczy podnoszący bezpieczeństwo w obiekcie, tzw. DSO.

Obiekt stanął nie jako tymczasowy ale konstrukcja, na którą trzeba była uzyskać pozwolenie na budowę. W związku z tym, że koszty jego montażu i demontażu są wysokie, zdecydowano, że balon będzie przykrywał boisko o wymiarach 56x46 metrów przez cały rok. Będzie ono dostępne siedem dni w tygodniu od 8:00 do 22:00 z możliwością wynajęcia. Cena ma być uzależniona od tego, czy rezerwacji chce dokonać podmiot komercyjny lub prywatny.

Jak poinformował Mateusz Nowak, dyrektor PCPN-u w najwyższym punkcie hala ma 16 metrów wysokości, ciśnienie jakie wynosi wewnątrz do 300, temperatura ma być ustawiana w zależności od zewnętrznych warunków atmosferycznych i oscylować, przynajmniej teraz między 10 a 12 stopni Celsjusza. Zakup i postawienie hali kosztowało około 1,5 mln. zł. Środki na ten cel pochodziły z budżetu miasta i Ministerstwa Sportu.

- Możemy być dumni z tego jak infrastruktura sportowa w Stalowej Woli, z myślą o naszych dzieciach, młodzieży, którzy mogą trenować przez cały rok, dbając o kondycję fizyczną i psychiczną - dodał prezydent.

Przewodniczący Rady Miasta Stanisław Sobieraj, zapraszał mieszkańców do korzystania z infrastruktury, do umawiania się na treningi i rozwijania swoich pasji.

Boiska z halami pneumatycznymi znajdują się na Podkarpaciu między innymi w Mielcu, Rzeszowie, Krośnie. Mają być one jednak dużo mniejsze i w zarządzie prywatnych przedsiębiorców, nie samorządu.

Obiekt poświęcił biskup Jan Sobiło, wujek prezydenta. Obecny był także brat włodarza - ks. Tomasz Nadbereżny. - To moja najbliższa rodzina. Bardzo się cieszę, że towarzyszą mi w takiej chwili - stwierdził prezydent.

Obiekty PCPN-u mają być wynajmowane na zasadzie odpłatności, zarówno przez kluby piłkarskie jak i stowarzyszenia. Szacuje się, że na ten moment wartość majątku wynosi 55 mln. zł.

Projekt budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli zawierał między innymi przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej o wymiarach 68 m x 105 m wraz z systemem podgrzewania murawy, oświetleniem i wyposażeniem. Dodatkowo wybudowano zaplecze szatniowo-sportowe z trzema kondygnacjami wraz z krytą trybuną na 2000 miejsc oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym.

W Centrum według założeń będą trenować młodzi piłkarze z terenów Podkarpacia, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego, ale mile widziane będą także kluby z innych regionów Polski.
Zdjęcia
Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. Balon zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią.Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. Balon zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią.Powłoka pneumatyczna została kupiona wraz z innym sprzętem podczas doposażania PCPN-u. Balon zakrywa małe, boczne bosko ze sztuczną nawierzchnią.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 17 stycznia 2021 r. godz. 00:38
~???
Talon na balon+
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 18:23
~Aamon
To stadion drużyny ,,Los Pedofilos uno Degollado i Obrońco Pedofilos JP ll Calcio Vatycano" czy jakieś miasto w Europie?
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 16:53
~Koryto Dla Swoich
Mamy wiec "balon" nad boiskiem! Dobrze, że tym razem bez przedrostka "narodowy". Im program bardziej "narodowy", tym większa klapa tych nieudaczników. Jedynie co im się udało - to rozdać kasę pińcetplusową ale tutaj nie ma przymiotnika "narodowy" . W ogóle to te "narodowe" działania jakieś takie niewyraźne. Jeden z lokalnych rekonstruktorów nazizmu, powołał straż "narodową" i co? Ano o ochronę policję prosił...Także inne "narodowe" programy to dęte slogany, bo telewizja też narodowa, a ruskie seriale taśmowo kupuje. Gospodarka - ruski węgiel bierze tysiącami ton, sądownictwo narodowe- a jakże, czerpią szeroką garścią z osiągnięć sowieckich w materii sądownictwa. Polityka ""narodowa" realizuje mokry sen Putina o osłabianiu i rozbijaniu jedności UE oraz NATO. Kościół ""narodowy" ze swymi kapelanami w rodzaju byłego już Międlara czy Kneblewskiego - realizuje politykę miłości opartą na oddawaniu pięścią/pałka za policzek. Takie to PiSowsko-"narodowe" czasy mamy!
+0-0
Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r. godz. 12:05
~róża
W związku z zamarciem resortu d/s zagranicznych uaktywniły się ośrodki władzy...W rządzie powstał jakis dziwny twór z panem Radosławem Foglem na czele a także PAD powołał jakieś nowe biuro z panem Szczerskim na czele. Czy w ogóle mamy ministerstwo spraw zagranicznych?
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 10:27
~Wax
Ile jeszcze ten motłoch opozycyjny hejtu "wytworzy"? Stać ich tylko na te nienawistne wpisy i brednie. Ale żeby samemu coś zrobić? Nic. Tylko jojczeć potrafią.
+0-1
Niedziela, 17 stycznia 2021 r. godz. 18:13
~Lewym Sierpowym
Wasz ("Wax") wodzunio (J.K.) to najlepszy przyklad hejtu. Np. to: "Zgoda władz kościelnych na obrzydliwą propagandę partyjną, uprawianą od ołtarza przez szefa partii politycznej (PiS), stanowi przekroczenie kolejnej bariery serwilizmu wobec rządzących - pisze Roman Giertych w liście do abp. Stanisława Gądeckiego. To reakcja po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego w kościele w Starachowicach."
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 19:35
~PiS-komuna_w_akcji
Kolejny PiSuar na forum... i kolejny pogardliwy wpis. Kiedys was zgubi ta wasza buta, pycha i arogancja!
+0-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 23:58
~Dojna Zmiana!
Czy pan Lucjusz tez otrzyma dobra posade w banku??? "Jerzy Kwieciński, były minister rozwoju i były prezes PGNiG, został jednym z trzech nowych wiceprezesów banku Pekao SA. Dwaj pozostali to Wojciech Werochowski i Błażej Szczecki. Jak podał bank, Szczecki i Werochowski obejmą stanowiska w piątek, 15 stycznia. Jerzy Kwieciński z kolei zajmie stanowisko od 1 lutego 2021 r. W grudniu 2020 r. z Pekao SA odeszło dwóch wiceprezesów po tym, jak ogłoszono, że bank przejmie Idea Bank w ramach przymusowej restrukturyzacji."
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 21:37
~bajki z mchu i paproci
Takich "Tuskow" to w PiSie sa dziesiatki, a moze nawet i setki... Ha, ha, ha!
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 19:58
~Wyjatkowo Dojna Zmiana
Tusk mlodszy NIE DOIL pieniedzy z panstwowej kasy - tak jak to czynia PiSowscy aparatczycy, ktorzy skacza z jednego (panstwowego) koryta do drugiego... panstwowe spolki, panstwowe banki, panstwowe instytucje, urzedy. Bo tylko w takich miejscach ci krwiopijcy moga sie pozywic!
+0-0
Piątek, 15 stycznia 2021 r. godz. 10:29
~do hejtera
Napisz coś o posadce dla Michała Tuska w OLX błażnie!!
+0-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 18:30
~Dracul
Szkoda, wielka szkoda, że pokropki tam byli. Pójdzie w świat, że XV wiek u nas...
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 23:22
~nocna zmiana
"Kler, który, uporawszy się z 'heretykami' położył w dawnej Polsce rękę na wszystkim, przyczynił się do pogrążenia narodu w owej straszliwej ciemnocie, w jakiej tkwiliśmy przez cały wiek siedemnasty i trzy czwarte osiemnastego, wówczas gdy inne narody spełniały największą pracę myśli". Tadeusz Boy-Żeleński
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 21:25
~Alternatywy-4
Jezeli w Polsce swieci sie samochody strazackie i policyjne, urzadzenia diagnostyczne w szpitalach, a nawet nowe laboratoria uniwersyteckie, to... dlaczego nie moga sobie pokropic czegos takiego jak ow balon?
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 15:59
~Wesk
Rodzinna impreza tylko grila brak
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 16:49
~kto sieje wiatr...
Czy Ci osobnicy w czarnych kieckach otrzymali oficjalne zaproszenie (do wykonania konkretnej pracy), czy byla to tylko "prywatna inicjatywa" stalowo-wolskiego prezydenta???
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 12:46
~ZKS
Balon stoi i korzystaja z niego tylko wybrani bo dzieci z ZKS Stal przy temperaturze (-) mają treningi na orliku. Np wczoraj śniegu tyle a dzieci na boisku grają a balon stoi pusty bo co murawę za bardzo zniszczą czy co? To może na balonie napiszcie że jest tylko na pokaz...
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 12:05
~Miastowy
Lucjusz nie hejtuj że swoimi kolesiami
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 11:45
~Kefir55
Rozdział państwa od kościoła na powyższych obrazkach
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 18:43
~Bezprawie i Niesprawiedliwosc
Przecie juz od dawna, Polska to panstwo religijno-wyznaniowe. Taki europejski Iran, tyle ze bez kary smierci (UE nie pozwala)...
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 11:10
~hycel
Ujadają pieski opozycyjne... A tymczasem pytam kiedy park dla psów będzie? Obiecywaliście!!
+0-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 17:17
~Balladyna
Park bedzie jak PiSuary przestana rzucac klody pod nogi i blokowac praktycznie WSZYSTKIE inicjatywy, ktore nie pochodza od nich samych. P.S. Tego rodzaju parki to cos zupelnie normalnego w cywilizowanej czesci Europy. I moze wciaz cos niezbyt normalnego dla klakierow PiSu, ktorzy sami do niedawna korzystali ze "slawojki" za stodola!
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 09:38
~cypisek
Darek widzę w nocy hurtowo wstawiał komentarze - hejty. Jak za dawnych lat kiedy w Urzędzie Marszałkowskim pracował. No i za co go zresztą wyj***li!
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 09:35
~julka SS
Ciekawe czy Renia już otwarty list pisze? Ona zna się na sporcie jak mało kto!!!
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 09:30
~tri
Cały rok, a gdzie dwa trzy lata wyczytujemy tu hejt opozycyjnych trolli. Darek jeden z wiodących.
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 00:34
~Yeti
A vicepremier Jadwigi z rodziną nie było? A zapomniałem, oni szusują na stoku mimo zakazu, bo to sportowcy z licencjami i im wolno! A może są służbowo i zamawiają maseczki od jakiegoś instruktora?
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 00:20
~Podatnik
Impreza rodzinna pana Nadbereżnego kosztem nas podatników. Czy brat i księżulek będą utrzymywać obiekt czy my podatnicy. Obiekt ma zarabiać.
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 23:39
~Kanadol
"Obiekt poświęcił biskup Jan Sobiło, wujek prezydenta. Obecny był także brat włodarza - ks. Tomasz Nadbereżny. - To moja najbliższa rodzina. Bardzo się cieszę, że towarzyszą mi w takiej chwili - stwierdził prezydent." Partia z Kosciolem, Kosciol z partia... Czy tak wygladac ma teraz Polska???
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 15:47
~jaro
spadajcie komuchy ,to nie wasza Polska.
+0-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 02:55
~nocne_piwo
Jak to mawiano, "Kto ma księdza w rodzie, tego bieda nie ubodzie"... Czy tak?
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 22:57
~OpamiętajSięNadbereżny
Panie Nadbereżny, przez taki hejt na opozycję zginął właśnie pan Paweł Adamowicz, Proszę uspokoić się i powiedzieć swoim kolesiom aby się opanowali.
+1-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 23:01
~kiedys was rozliczymy
Hej panie "olo"... i znowu "mowa milosci" wyplywa z ust nedznego, PiSowskiego trolla? Wasza brudna propaganda (z TVPiS na czele) to fachowcy od obrzucania uczciwych ludzi blotem, od klamstw, od plucia jadem i zolcia. Zapamietaj sobie, ze kiedys jednak nawet tacy jak TY tez zostana rozliczeni!
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 14:18
~olo
Debilu to ty najwięcej hejtujesz i dzielisz POLAKÓW przy okazji podpalając POLSKĘ.
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 09:32
~Internet nie zapomina kłamco parszywy!
Adamowicza to hejtowała wyborcza, TVN i TVN24. No i cała PO, bo się go z Gdańska chcieli pozbyć. Piali miesiącami o jego mieszkaniach i interesach ciemnych!!!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 22:16
~Luki
Obiekt miał się zwracać ale nikt konkretny nie ma obozu przygotowawczego na PCPN. Będą za chwilę dokładać do obiektu. Nie ma wpływów z obiektu zaraz będą straty. Ktoś to kontroluje ?
+0-0
Sobota, 16 stycznia 2021 r. godz. 22:38
manukun
Przecież sportowy mogą trenowaćtrenować
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 14:21
~olek
Idioto mamy PANDEMIĘ i jest całkowity zakaz organizowania obozów ale skąd hejterzy o tym mogą wiedzieć jak to są cymbały.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 22:02
~Wen
Komentarze opozycyjnych trolli to wylew nienawiści, chamstwa i głupoty. Oni ponoć za tych kulturalnych mają się. No wystarczy poczytać te ich wpisy. Dno dna.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:31
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Pilka nozna w Stalowej Woli ma sie kiepsko, a nawet wyjatkowo kiepsko. Cale to "Centrum" (razem z balonem) ma sens tylko wtedy gdy bedzie wielu chetnych, by tu trenowac i placic za to odpowiednie sumy. Czy tak faktycznie bedzie? P.s. Dla wielu członków ugrupowania Kaczyńskiego ostatnie lata to wręcz cywilizacyjny awans. Samorządowcy, którzy do niedawna zarabiali 2-3 tysiące złotych, dostali stanowiska za 10-15 tysięcy. Jest różnica? A takich ludzi w całym kraju są rzesze. Dla nich utrata władzy przez PiS byłaby osobistym dramatem. Nikt nie ma wątpliwości, że miotła, która przyjdzie po zmianie władzy, będzie czyścić wszystko i wszystkich: od prezesów po sprzątaczki. Pewnie dlatego pomimo burz system cały czas trwa. Jednak wszystko wskazuje na to, że napięć podobnych do tego, co się stało teraz w Wałbrzychu, jest coraz więcej i to tylko wierzchołek góry lodowej. Im dłużej jedno ugrupowanie pozostaje u władzy, tym bardziej się psuje. Liczba stanowisk jest ograniczona, a głów do "wykarmienia" dużo. To system kija i marchewki. Jesteś dobry i wierny, damy ci pracę, a nawet podwyżkę. Jak jesteś "zły", zwolnimy cię, albo zagrozimy zwolnieniem. Szantaż też jest skuteczny. Zwłaszcza, że posady dostają nie tylko członkowie partii, ale też ich rodziny."
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 22:57
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Wytlumacz "ekonomisto" o co wlasciwie ci chodzi, bo masz z tym spore problemy.
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 14:24
~ekonomista
Ciemniaku tu nie idzie o pieniądze jakie politycy PIS zarabiają tu idzie o największy rozwój cywilizacyjny POLSKI od powstania POLSKI.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:09
~Polarni
Wygląda jak kolejna baza dowodzenia prezydenta., Tym razem polarna na Antarktyce.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:51
~Jill
Mógłby być w ciemniejszym kolorze.Skoro ma być cały rok to zaraz będzie brudny i szary.Poza tym ok.Oby inwestycja wyszła na plus
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:46
~Hiacynta
Bardzo ciekawy obiekt, widać zbyt nowoczesny jak na umysły hejterów szczekających tutaj. Jakoś mnie to nie dziwi.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:43
~gurr
Miło się czyta komentarze trolli opozycyjnych i upewnia w przekonaniu, że to kolejna rzecz jakiejby nasi słodcy opozycjoniści nie zrobili dla mieszkańców miasta. Pytanie w takim razie: jeśli nie zrobiliby NICZEGO (bo wszystko jest hejtowane) to co oni by zrobili?
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:02
~Jedno_pytanie...
A czy jestes "gurr" gotowy, by doplacac do tego obiektu ze swojej wlasnej kieszeni?
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 19:04
~aws1
"Obiekt poświęcił biskup Jan Sobiło, wujek prezydenta. Obecny był także brat włodarza - ks. Tomasz Nadbereżny." W jakim kraju przyszło mi mieszkać ,gdzie na każdym miejscu publicznym występuje tzw.religia . Państwo Polskie podporządkowało się obcemu państwu (Watykan) Rząd boi się tzw. panom księżą .Korupcje oraz zboczenia w tych grupach są rozmywane i nie ścigane z urzędu .Państwo finansuje , zwalnia z podatków ,oraz w żadnym kościele nie ma kasy fiskalnej za tzw. posługę kapłańską (chrzciny,ślub I komunia, pogrzeb ,msza ). W związku z tym proponuję aby nasze zarobki nie były opodatkowane ,nie zamierzam finansować obcego państwa
+0-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 16:05
~rolka
Do wyliczeń podanych trzeba dodać olbrzymie pieniądze z tzw. mszy składkowych pogrzebowych z których ma być odprawiona msza od "uczestników" pogrzebu w 30 dniu od tej na której jest zbiórka. Mówią, że to taka tradycja, a kto ją zapoczątkował? Więc to także kasa bez ewidencji, kasy fiskalnej i opodatkowania. Wszędzie na pierwszym miejscu mamona, mamona i posługa...!
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 03:03
~nocne_piwo
A rozwiazanie jest bardzo proste - nalezy (tak jak to jest w Niemczech) wprowadzic indywidualny podatek koscielny. Placa ci, ktorzy deklaruja przynaleznosc do danego kosciola/wyznania. Tyle, ze w Polsce dominujacy kosciol katolicki broni sie rekami i nogami przed takim rozwiazaniem, bo nie chce by ktokolwiek kontrolowal ich dochody, czy patrzyl im na rece!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 23:43
~Kanadol
"Jeżeli tak ci to uwiera, to przecież możesz, jako europejczyk wyjechać do jakiegokolwiek kraju. Ponarzekasz na istalistów w Paryżu jak ci się pod nosem wysadzą, przelecą ci kobietę w sylwestra w Kolonii w Niemczech i prasa oraz Policja będzie o tym utajała informacje, świetnie poczyjesz się z pewnością w szwedzkim Malmo, gdzie kolejni nauczą cię tolerancji... nożem." - Pan/pani to te (wymienione powyzej kraje) zna chyba tylko z (brudnej) PiSowskiej propagandy! P.S. =Predzej mozna dostac nozem na twoim Podkarpaciu - prosze sprawdzic statystyki.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:53
~Jacenty
Już medycy tak wyjechali
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:40
~do głupka
Jeżeli tak ci to uwiera, to przecież możesz, jako europejczyk wyjechać do jakiegokolwiek kraju. Ponarzekasz na istalistów w Paryżu jak ci się pod nosem wysadzą, przelecą ci kobietę w sylwestra w Kolonii w Niemczech i prasa oraz Policja będzie o tym utajała informacje, świetnie poczyjesz się z pewnością w szwedzkim Malmo, gdzie kolejni nauczą cię tolerancji... nożem.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 18:41
~***** ***
To jest centrum sportowe na miare naszych możliwości. My tym centrum sportowym otwieramy oczy niedowiarom.
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 23:37
~***** ***!@#
A ci co ogladaja PiSowska szczujnie (TV-PiS) to juz nawet i na zadne leczenie psychiatryczne sie nie nadaja... skrzywione umysly i zbyt pozno na jakakolwiek refleksje!@#
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:36
~rada
Najpierw może przejdź się na jakieś leczenie psychiatryczne po oglądaniu od 15 lat TVN
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 18:35
~Parcival
Jadąc przez Charzewice do składów budowlanych zauważyłem obok noclegowni dla ubogich nowy budynek. Czy ten kontener to ta zapowiadana od dawien dawna rozbudowa?
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 18:27
~michał
Zdjęcia mówią bardzo wiele.Nie ma się czego bać wirusy na zimę odchodzą.Podstawowe prawa nie są zachowane maseczka,dystans i dezynfekcja.Czy trener nie zachowując dystansu,maseczki nie zaraża dzieci bo został zaszczepiony przeciw koronawirusowi.Odpowiednia instytucja "sanepid",powinna zainteresować się sprawą.Są równi i równiejsi.Dziwne,że na balony nad boiskiem są pieniądze,a na inne potrzebniejsze rzeczy pieniędzy brak.
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:53
~Szymon
Po wpisach opozycyjnych stalowowolskich kundelków należy wnioskować, że to ujadanie nieprzypadkowe i że kochani nasi opozycjoniści młodzieży by takiego obiektu nie wznieśli. A co na to Donald Tusk? Przecież on kocha haratać w gałę!
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 19:18
komes63
No właśnie....
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:51
~Wasze Lustro
Proste pytanie - ile bedzie dokladac miasto (co miesiac) do utrzymania tego "balonu"???
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:42
~do hejterów
UUU ale ujadają pieseczki opozycyjne. Jak Tusk dawał hajs na orliki które już są nieużywane, to było ok! :D hipokryci!
+1-1
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 16:50
manukun
Który orlik wyremontował Nadbereżny od objęcia stołka? Przecież one się sypią,mniej lub bardziej - ale wymagają poprawek. Tymczasem Nadbereżny nie robi NICZEGO, żeby utrzymać tę infrastrukturę w dobrym stanie. Czyżby czekał, aż zgnije i wtedy będzie z pompą starał się o dofinansowanie?
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 23:31
~Kanadol
Kolejny PiSowski cwierc-analfabeta, ktoremu wydaje sie, ze to tylko bonzowie PiSowskiej organizacji mafijnej maja jakis monopol na krytykowanie oraz tzw. "hejt" (jemu wbili do jego malego mozdzku - jeden angielski wyraz "hate", czyli polski "hejt")!
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:24
~On
Podpowiedz, który orlik jest nieużywany, bo jakoś w sezonie ciężko zaklepać sobie któryś na granie.
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:06
~Rafał 1974
Czy balon jest obiektem świeckim czy obiektem kultu religijnego? Czy zawsze to czarne towarzystwo musi się przypałętać i co oni mają wspólnego ze sportem??? Panie Prezydencie, niech pan wreszcie zrobi coś dla miasta z punktu widzenia gospodarki i wzrostu miejsc pracy, s nie tylko bawi się pan za publiczne pieniądze w Mikołaja. Czy szwalnia maseczek już ruszyła, czy jeszcze nie, bo chyba przegapiłem jakiś artykuł.. Nie chcę się czepiać, ale chyba nie tędy droga. Temu miastu potrzeba pracy!!!
+1-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 23:19
~Hutnicza
Ta "Wielka Fabryka Masek" to byl kolejny trick przedwyborczy "Budynia" Dudy. A pomniejszy PiSowski aparatczyk, Lucjusz Utracjusz, dzielnie go wspieral !
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:57
~Jacenty
Jak zwał tak zwał a już nam chińczycy zazdrościli tej fabryki
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:58
~do idioty
Miasto nie budowało szwalni błaźnie tylko ARP. Dowiedz się czegoś zamin zaczniesz kłamstwa i głupoty pisać!!!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:00
~lolek
A mnie zastanawia i bulwersuje to ze juz dawno po świętach,po Trzech Królach a świecidełka na całym mieście w najlepsze pobierają prąd i kasę z naszych portfeli.Rozumie gdyby świeciły od Mikołaja do Trzech Króli ale teraz Po jakiego ....?
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:59
~do hejtera
Ciebie zastanawia??? Na pewno ty myślisz?? Wątpię.
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 16:29
~to ja
"Spełniliśmy warunki jakie nie występują w żadnym innym mieście w Polsce - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny." Standartowo nadbereżny został nabity w butelkę, a raczej balona i kosztem mieszkańców inni testują opłacalność przedsięwzięcia. Jak była taka zażarta walka o spełnienie waruków, to może niech wymieni te miasta, które starały się o ten balon.
+1-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 16:27
~Nbbhgc
Ile w miniomych latach przyniósł zysku PCPN? Ile zarabia dyrektor i reszta? Ile miasto wplaca aby wszystko bylo na zero?
+0-2
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 22:33
~Pycha i Szmal
I znowu te same propagandowe bzdury uparcie powtarzane przez PiSowski aparat? Zadne pieniadze z OFE nie "zostaly ukradzione". One nie zniknely, PiSowski cieciu!!
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 21:12
~dr Kindley
A ile z OFE skasował Morawiecki?
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:55
~odpowiedź
Ile ukradło PO z OFE? 150 miliardów złotych.
+1-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 16:14
manukun
Prezydent zapomniał wspomnieć o kosztach eksploatacyjnych, które trzeba pokryć z budżetu. Zamiast tego dużo nowomowy "wynajmowane na zasadzie odpłatności", chwalenia sie swoim kompleksem małego czy podziękowania dla kleru z rodziny Nadbereżnego
+0-0
Czwartek, 14 stycznia 2021 r. godz. 10:08
~Yogi
Gdzie tu hejt? Zezioa doucz się nieuku co to hejt.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:54
~zezioa
manekin idz hejtuj na warszawskich portalach, tam gdzie mieszkasz!
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 16:10
~wyborca
Trzeba jeszcze rabina i popa zawolac na pokropienie bo kk samo jest niewazne.
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 20:06
~Kosciol z PiSem - PiS z Kosciolem
Widzisz ("do hejtera")... taki ojciec-oszust Rydzyk (w zmowie z PiSowska mafia) wyludza gube miliony z panstwowej kasy i nic z tego spoleczenstwo nie ma! A Owsiak przynajmniej robi cos pozytecznego dla tego "suwerena"...
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:59
~do hejtera
I jakiegoś tęczowego i jeszcze milicyjnego Jurasa, on ma dobre serduszko!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 15:48
~Maria
Bardzo fajny obiekt, niech młodzież korzysta.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 15:11
~On
Tylko dopytam: - czy rzeczywiście kwota najmu na godzinę oscyluje około 200 zł? - czy w czasie upałów przewidziane jest jej klimatyzowanie? - czy podczas projektowania nikt nie zwrócił uwagi na koszty jej złożenia i rozłożenia? - po co w takim razie wybudowano ogrodzenie dookoła tego boiska? - dlaczego boisko pod balonem otoczone jest kostką brukową, zamiast jakąś wykładziną typu sztuczną trawą? Dla porównania jeszcze proponuję zobaczyć jak wygląda hala w Nadrzeczu koło Frampola, czyli jakieś 60 km od Stalowej.
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 14:44
~Oglądacz
Czy jeśli w przyszłości miasto zdecyduje się na budowę ( tak bardzo potrzebnych ) miejskich , ogólnodostępnych szaletów , to czy możemy liczyć na obecność przy ich oddaniu do użytku , również silnej ekipy , a zwłaszcza spowinowaconego duchowieństwa ? Przecież wydarzenie o tak ogromnym zasięgu nie powinno odbyć się bez pokropku zasilonego odpowiednim " Bóg zapłać " w kopercie od wdzięcznych mieszkańców miasta !
+2-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 17:57
~do obes***ńca
Polecam papmersy, są tańsze niż miejski sr**cz za 500 tysięcy, tyle kosztował w Tarnobrzegu! Nikt ci nie będzie wychodka gamoniu budował. Jak przypili wystarczy podejść do którejś instytucji np.
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 14:35
~Podatnik
Ile za poświęcenie wyszło z budżetu miasta?
+0-1
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 19:25
~O wolnosc i tolerancje
To nie tylko kwestia "polewania woda swiecona" (wszystkiego co tylko sie da), co czyni Polske krajem chyba unikalnym w calej Europie... To takze kwestia tego, ze watykanska mafia steruje politykami tego typu jak Lucjusz N. Oni potem pokornie spelniaja wszelkie zachcianki koscielnych dostojnikow!
+1-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 16:25
~Mnbhhhh
A co nie mozna takich wydatkow wiedziec? Sponsorowanie księży to temat tabu?
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 14:50
~do hejtera jedno słowo
wy******aj!
+0-0
Środa, 13 stycznia 2021 r. godz. 14:01
~Jarosław
Wszystko zostaje w rodzinie
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.