Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 27 kwietnia 2024 r. Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
 Wiadomości lokalne
» Rozwój gospodarczy miasta. Nadleśnictwo apeluje o poszukiwanie alternatywnych rozwiązań
» Podsumowanie działań sfinansowanych ze środków norweskich
» Częste awarie sygnalizacji na skrzyżowaniu Chopina i Okulickiego
» Na Swołach zawalił się mostek
» Sklep Gentleman obchodzi 15 urodziny!
» Dyskusja nad wycinką lasu pod nową strefę gospodarczą. Jak przebiegała?
» Co można podarować mamie na urodziny?
» Majówka 2024 - PROGRAM
» Andrzej Szlęzak będzie mówił o problemach powiatu. Wiele spraw jest "bagnistych"
» Pędził 132 km ulicą Energetyków
» Co się dzieje z pnączami na ekranach akustycznych?
» Powstanie budynek z mieszkaniami treningowymi
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» COP: pokazy mody
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 4 stycznia 2021 r. godz. 14:37     /Informacja prasowa Urząd Miasta/
Laboratorium Międzyuczelnianym zarządzać będzie ponownie Politechnika Rzeszowska

Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ponownie została operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli. Umowę na utrzymanie naukowo-badawczego obiektu wraz z wyposażeniem 4 stycznia podpisał Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej. Umowa obowiązuje do końca 2024 roku.
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ponownie została operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli. Umowę na utrzymanie naukowo-badawczego obiektu wraz z wyposażeniem 4 stycznia podpisał Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej. Umowa obowiązuje do końca 2024 roku.
Fot. UM Stalowa Wola
Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza ponownie została operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego w Stalowej Woli. Umowę na utrzymanie naukowo-badawczego obiektu wraz z wyposażeniem 4 stycznia podpisał Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli oraz dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej. Umowa obowiązuje do końca 2024 roku.

- Bardzo się cieszę, że Politechnika Rzeszowska na kolejny okres zostaje operatorem naszego Laboratorium Międzyuczelnianego, które jest jedną z silnych stron Stalowej Woli pod względem naukowym, ale i gospodarczym. To, że Politechnika Rzeszowska ze swoimi kompetencjami, wizją rozwoju będzie operatorem przez kolejne cztery lata jest najlepszym świadectwem długotrwałej strategii obecności w Stalowej Woli, rozwoju i wykorzystywania swojej kadry oraz potencjału studentów do rozwoju gospodarczego Stalowej Woli. Dzięki tej współpracy budujemy gospodarkę opartą na wiedzy, a Politechnika Rzeszowska jest liderem tego rozwoju - mówił Lucjusz Nadbereżny prezydent Stalowej Woli.

- To Laboratorium ma kluczowe znaczenie dla tego, aby przedsiębiorcy, którzy chcą prowadzić projekty rozwojowe z wykorzystaniem grantów, środków europejskich mogli korzystać z wiedzy i kompetencji uczelni wyższych, jaką jest u nas Politechnika Rzeszowska 
- dodał włodarz Stalowej Woli.

Prezydent miasta podziękował też za wszystkie działania, które miały miejsce na stalowowolskim wydziale w ostatnich miesiącach i za zakup nowoczesnego sprzętu. - Myślę, że sprzęt m.in. do wirtualnego spawania i inne elementy, które się tutaj pojawiły najlepiej świadczą o tym, jak świetnie wyposażony jest Wydział Mechaniczno-Technologiczny 
w Stalowej Woli. Myśląc o dobrej przyszłości warto wybrać do studiowania Stalową Wolę 
i perspektywę wykorzystania praktycznie zdobytej wiedzy w naszej strefie przemysłowej 
- mówił prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Jest mi bardzo miło, że w imieniu Politechniki Rzeszowskiej mogłem podpisać porozumienie dotyczące tego, iż Politechnika będzie operatorem Laboratorium Międzyuczelnianego. Dzięki temu zwiększy się zakres możliwości badawczych nie tylko Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, ale całej Politechniki Rzeszowskiej. Ten dzisiejszy dzień, jest szczególny, ponieważ kontynuujemy i rozwijamy wieloletnią współpracę, 
ale niejako mamy nowe otwarcie. Wychodzimy do przedsiębiorców, do lokalnego biznesu 
z ofertą badawczą i to jest oferta, na podstawie której biznes, miasto i Politechnika Rzeszowska mogą zbudować coś lepszego z pozytywnymi efektami gospodarczymi. Chciałbym, żeby 
to Laboratorium pracowało dla dobra lokalnego biznesu - mówił dr hab. inż. Piotr Koszelnik, Rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Zgodnie z umową, Politechnika Rzeszowska ma obowiązek utrzymania aparatury badawczej i urządzeń laboratoryjnych, ale też jest zobowiązana do prowadzenia prac badawczych lub rozwojowych na bazie przekazanej jej w zarządzanie infrastruktury. 
O sposobie wykorzystania sprzętu będzie informować urząd poprzez raporty np. sprawozdania, spisy, analizy, listy i zestawienia.

Jako operator Laboratorium Międzyuczelnianego, Politechnika będzie także inicjatorem lub partnerem projektów badawczo-rozwojowych, realizowanych z jednostkami naukowymi, partnerami przemysłowymi (w tym klastrami) itp.

Po stronie operatora leży dostawa koniecznych do prawidłowej eksploatacji mediów 
tj. prądu elektrycznego, energii cieplnej, sprężonego powietrza, gazów technicznych 
i materiałów eksploatacyjnych do przekazanej aparatury badawczej i urządzeń laboratoryjnych, a także obsługa księgowa, utrzymanie czystości Laboratorium Międzyuczelnianego i otoczenia, czy też ochrona przekazanego w użytkowanie mienia.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 10 stycznia 2021 r. godz. 03:26
~Nocna Zmiana
A moze zapytac PiSowskiego "krysztala" Banasia, czy nie moze przyslac tu swoich ludzi z NIKu dla zbadania jak to laboratorium funkcjonuje i jak wygladaja jego "osiagniecia" oraz finanse (niegospodarnosc?)...
+0-0
Piątek, 8 stycznia 2021 r. godz. 07:13
~corona
a już myślałam, że laboratorium międzyuczelniane będzie pracować nad polską szczepionką pisicovid 2021
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 22:44
~doktor_zrehabilitowany
"Celem głównym niniejszego Projektu jest zwiększenie konkurencyjności Miasta Stalowa Wola przez stworzenie warunków stymulujących współpracę nauki i gospodarki. Utworzenie Międzyuczelnianego Laboratorium naukowo-badawczego w Stalowej Woli korzystnie wpłynie na poprawę sytuacji przedsiębiorców regionu działających w branżach strategicznych dla rozwoju gospodarczego oraz działających w regionie jednostek badawczo-rozwojowych i kadr naukowo-badawczych, a także będzie miało szerokie oddziaływanie społeczno-gospodarcze i ekonomiczne. Celami bezpośrednimi związanymi z realizacją Projektu i podejmowanymi działaniami będzie inicjowanie współpracy sektora nauki i przedsiębiorstw w wyniku stworzenia infrastruktury badawczo-rozwojowej, a także intensyfikacja transferu wiedzy i technologii między jednostkami badawczo-rozwojowymi i firmami. Istotny jest też rozwój potencjału intelektualnego mikroregionu poprzez stworzenie warunków do nabycia kwalifikacji i doświadczenia. Utworzenie Laboratorium Międzyuczelnianego prowadzącego prace badawczo-rozwojowe jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorstw działających w strategicznych sektorach mikroregionu i w znaczący sposób wpłynie na zbliżenie świata nauki i przedsiębiorczości a także uczyni ze Stalowej Woli silny ośrodek innowacyjnej przedsiębiorczości, atrakcyjny dla kolejnych podmiotów gospodarczych." Czy ktos moze podac ile w tym Laboratorium wykonano badan i dla kogo, oraz jakie byly tego efekty (prace magisterskie, doktorskie, komunikaty, publikacje w fachowych pismach, patenty, itd.)?
+0-0
Czwartek, 7 stycznia 2021 r. godz. 12:41
~Czlowiek pamieta
Hah laboratorium konkretne, szkoda że tylko na papierku i w ramach dni otwartych, studenci do Rzeszowa musieli jeździć żeby odbywać zajęcia laboratoryjne...
+1-0
Środa, 6 stycznia 2021 r. godz. 20:53
~nn
to kolejna kroplówka dla istnienia czegos takiego jak Inkubator oraz MZK. Tym razem chodzi o podpiecie sie pod Politechnike -moze to i dobrze,Ale zmarnowano to co było. Powtórze. Lubimu odbudowywac z popiołów, tym razem ruiny i zgliszcza sa wynikiem polskojezycznych róznego szczebla
+0-0
Środa, 6 stycznia 2021 r. godz. 19:29
~elo
No właśnie. Ten innowacyjny bełkot zwykłych sloganów przeraża.
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 13:02
~wożńą
Nawet to totalniaki shejtują!!!
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 21:12
~Koryto Tylko Dla Swoich
Politechnika oraz KUL praktycznie NIC nie daja miastu - tak to faktycznie wyglada. Chetnie przeczytam jakies inne opinie...
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 19:50
~bonzo
Dlaczego hejt, czy to nieprawda? W trudnych czasach warto oglądać każdą wydaną złotówkę. Co Politechnika i KUL dają miastu? Ile kosztuje ich utrzymanie?
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 11:30
~bonzo
Proszę napisać, że PRz nie robi tego za darmo i bierze 200 tys rocznie
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 11:14
~nn
a co z laboratoriami, ich wyposazeniem, wynikami badan z byłej juz HSW ?? Bo przeciez na pewno nie wzieto tego na Z-5. Oni maja wiedze. Lubimy byc Fenixami. Zadnej ciagłosci, cały czas od poczatku. I dziwic sie ze nic nie produkujemy i nie mamy przemysłu
+0-0
Poniedziałek, 4 stycznia 2021 r. godz. 18:53
~killa
Brawo, bardzo dobra decyzja!
+0-0
Poniedziałek, 4 stycznia 2021 r. godz. 15:23
~Marysia K.
Gdzie to Ambulatorium? Beda tam szczepic?
+0-0
Poniedziałek, 11 stycznia 2021 r. godz. 14:38
~Dr. ZAOCZNY
Beda tam szczepic. Zapisy wkrutce.
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 20:04
~jaro
marysia k. do garów,neandertalska niewiasto.
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 18:25
~Marysia K.
Jaro, ty bezjajowcu
+0-0
Wtorek, 5 stycznia 2021 r. godz. 18:25
~Marysia K.
Jaro, ty bezjajowcu
+0-0
Poniedziałek, 4 stycznia 2021 r. godz. 16:04
~jaro
Marysia.Na brak rozumu nie ma szczepionki.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.