Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 16 stycznia 2021 r. Imieniny: Mascelego, Walerii, Włodzimierza
 Wiadomości lokalne
» Edukacja w dobie pandemii. Najmłodsze dzieci wracają do szkół
» Firma FIREKO gra z Młodziczkami Vega MOSiR Stalowa Wola
» Zdrowie nie jest na zawsze! Musisz o niego dbać…
» Magdalena Wrońska-Bulec nowym naczelnikiem Wydziału Edukacji i Zdrowia
» Ruszyły aukcje WOŚP 2021!
» Zarejestruj się na termin szczepienia przeciw COVID-19 od 15 stycznia!
» Zmiana rozkładu jazdy w związku z powrotem dzieci do szkół
» Balon nad boiskiem będzie cały rok
» Remont sali i klatki schodowej w WDK w Rzeczycy Długiej
» Bezpłatne badania wykrywające raka jelita grubego
» MZK wyremontuje budynek dla pracowników
» Ptasi fast food
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Ferie w Muzeum 2021 - online
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 14:16     /Karol Mocny/
Ulica Wrzosowa zalana błotem

Przez cały czas na drodze pracują zamiatarki jednak jak zauważają mieszkańcy jest to niewystarczające.
Przez cały czas na drodze pracują zamiatarki jednak jak zauważają mieszkańcy jest to niewystarczające.
Fot. Jacek Rodecki
Mieszkańcy osiedla Hutnik w Stalowej Woli skarżą się na błoto na ulicy Wrzosowej, pozostawione przez ciężarówki wyjeżdżające z kruszywem z Jelni.

Zalany błotem odcinek zlokalizowany jest na ulicy Wrzosowej od skrzyżowania z ulicą Wańkowicza w kierunku centrum Stalowej Woli. Wyjeżdżające z lasu ciężkie samochody budowlane z kruszywem pozostawiają na drodze błoto. Kruszywo wożone jest z Jelni na budowę obwodnicy. Przez cały czas na drodze pracują zamiatarki jednak jak zauważają mieszkańcy jest to niewystarczające.

- Jak jest sucho, mamy kurz a jak mokro błoto. Po kilkukrotnym przejechaniu samochodem jest ono całe ubłocone. Wszystko przez zasyfioną drogę - mówi jeden z mieszkańców Hutnika. - Przez ten stan rzeczy musimy często myć samochody, co wpływa na nasz domowy budżet - dodaje.

Wcześniej wyjeżdżające z Jelni ciężkie samochody budowlane jeździły ulicą Wrzosową prosto z Jelni. Po licznych skargach mieszkańców na uciążliwy hałas i kurz, wyjazd został zmieniony drogą przez las, gdzie obecnie pojazdy wyjeżdżają przy skrzyżowaniu Wrzosowej z Wańkowicza. Mimo starań budowlańców problem pozostaje nierozwiązany.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 22:56
~Mietek
Im wszystko przeszkadza tym starym dziadom dewotom i społeczniakow pies szczeka,dzieci się bawią,auta jeżdżą dobrze że covid jest to wyeliminuje trochę tego dziadostwa.przystanki zmieniają bo nie pasuje że autobus się zatrzymuje progi,jakieś cegły na chodniku a jak ktoś wyżej napisał palą śmieci,plastiki itp i zamiast iść do kosciola się pomodlić obserwują co kto ma na placu
+0-0
Czwartek, 3 grudnia 2020 r. godz. 19:18
~Pani P.
SYF, KIŁA I MOGIŁA jak powiedział Sofronof !!
+0-0
Środa, 2 grudnia 2020 r. godz. 09:48
~Popo
Oni tam wiecznie sie skarza. Jak nie na szybko jezdzace auta to na to ze wogole smia tamtedy jezdzic jadac do np niska. Omijanie progu przeszkadzalo to jakis idiota zasieki na chodniku robil z kostki brukowej. Postawili jakies dziwne szykany zamiast progu teraz przeszkadza bloto a w lecie kurz. Nawet motocykle na hucie przeszkadzaja bo niesie sie przez las. Czy tam mieszka ktos normalny? Drogi to nie wasza wlasnosc i bedziemy tamtedy jezdzic bo na nie tez placimy. Jak sie nie podoba to spadac do srodka lasu
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 19:39
~Meszkaniec Wrzosowej
A czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę jak jest to szkodliwe dla zdrowia te odpady z Jelni? My to wszystko wdychamy. Radzę sobie zapamiętać nazwę firmy i poddać odpowiedzialności karnej razem z władzami miasta. Niech płacą za koszty leczenia, hospitalizacji, za ciężkie zachorowania.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 18:56
~Rec
Jest jeszcze coś innego mamy doczynienia nie tylko z brudem ale z ignorancja osoby wyjeżdżającej do lasu ciągnikiem by przez pół roku siedzieć w lesie i udawać że pracuje 8 godzin i czyści ulice tak Aoral piach że droga do pracy staje się męka a na własne oczy widziałem jak podkłada gruz pod swoje koła bo mu się ciągnik zakopuje więc jednak są się narzekać na nas z osiedla że wypociny piszemy a ciekaw jestem czy na brud i kurz jaki zrobiliście na jezdni odpowiadacie za wymianę filtrów mycie. Aut?? No bo jak budujemy co wy chcecie szok pozdrawiam nieroba z ciągnika który uważa że las należy do niego i jego meecedesa
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 17:14
~Cdn
Te budowlaniec, weź sobie tą swoją łopatę i walnij się nią w ten swój głupi i pusty łeb
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 13:52
~budowlaniec
Po co te gówniane wypociny jak obwodnica została skończona i już żaden samochód ciężarowy tam nie jeździ. A obecnie robimy tam porządki po skończeniu tej obwodnicy , przecież każdy mądry człowiek najpierw buduje swój dom a po skończeniu robi porządek koło swego domu. Tylko chorzy ludzie na łeb takie wypociny mogą pisać.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 19:36
~Tak_na_marginesie...
A to w Stalowej Woli istnieje jakas "obwodnica"?
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 12:06
~Mieszkaniec
Jeśli my mieszkańcy osiedla nie zorganizujemy się i nie podejmiemy konkretnych działań to dalej będziemy jeździć po błocie , auta będą zasyfione tym g....Myślę, że trzeba dzwonić na policję i do urzędu miasta i namolnie nformować o zanieczyszczeniu jezdni, jeśli to nie pomoże to po prostu trzeba zablokować drogę przejazdu ciężarówek.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 10:41
~jado58
To co się wyprawia na Wrzosowej , przechodzi ludzkie pojęcie , przekraczanie nagminne prędkości przez ciężarówki jak i auta osobowe , wymuszanie pierwszeństwa.Gdzie jest tablica informująca o wyjeżdzie z budowy , a może Pan prezydent przyjedzie na hulajnodze i zobaczy zdemolowany chodnik z z olbrzymią ilością błota , zdemolowaną ulicę Wańkowicza i wyleje sobie kubeł zimnej wody na głowę
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 09:19
~Adam
Może zamiast pałować i gazem dawać po oczach Policja zainteresowała by się tymi pojazdami? Kodeks wykroczeń: "Art. 91. [Zanieczyszczenie drogi publicznej] Kto zanieczyszcza drogę publiczną lub na tej drodze pozostawia pojazd lub inny przedmiot albo zwierzę w okolicznościach, w których może to spowodować niebezpieczeństwo lub stanowić utrudnienie w ruchu drogowym, podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany."
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 09:57
~qw
Na spacerowej by zarobili na tym paragrafie chyba na pińcetplus dla całego podkarpacia albo i nawet podkarpacia i reszty świata.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 08:11
~kierowca
Strach wyjechac na ta ulice.Prezydent interesowal sie tym terenem przed wyborami.potrafil nawet przyjezdzac do poszczegolnych mieszkancow,teraz mozna powiedziec wypial sie na cale osiedle, popatrzmy na tl. Wrzosowa ,popatrzmy na ul.Wankowicza ktora tonie przy najmniejszych opadach.Pytam gdzie sa odpowiedzialne sluzby za taki stan rzeczy.
+1-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 21:45
~Kura
To niech urzędasy zapytają prezydenta Rzeszowa jak zaprowadzić porządek w tak prostej i blachę sprawie. Podpowiem. Takie zanieczyszczanie drogi jest karalne, ponieważ wpływa na bezpieczeństwo, a do tego wykonawca powinien zadbać o zastosowanie prostego urządzenia czyli węża z wodą i myjkę! Jasne? Proponuje mieszkańcom co dzień dzwonić na policję o popełnianym wykroczeniu. Mają obowiązek przyjechać i sprawdzić oraz zaprowadzić porządek.
+2-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 08:31
~joł
zamiast gadać, to coś zróbcie konkretnie, bo nie reagując dajecie przyzwolenie na taką "olewkę", na wszystko są fundusze, to jest zwykłe lekceważenie ludzi, pierdzistołki czują się bezkarnie
+1-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 19:37
~DonPedro "
"Kruszywo to potocznie materiał budowlany wstępujące naturalnie jako żwirowe i łamane oraz sztuczne pochodzenia mineralnego oraz z recyklingu a pyły o których piszesz to substancja mineralna wytworzona w procesie spalani czyli też można nazwać kruszywem." Jeżeli już piszesz w taki sposób to napisz dokładnie, że pył to kruszywo wypełniające.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 19:22
~Hutnik
Teraz to błoto zamarza i rano jest ślizgawka, kwestia czasu kiedy dojdzie do jakiegoś wypadku. Te maszyny czyszczące często stoją przy wjeździe na osiedle i na coś czekają zamiast cały czas czyścić ten syf. Władze miasta pamiętają o obywatelach tylko przed wyborami, jest radny z osiedla Hutnik ale nie słyszałem ostatnimi czasy aby coś pożytecznego zrobił dla tego osiedla.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 10:34
~Też Hutnik
Do mieszkańca, wszystko Ci przeszkadza, zawsze, nawet jak nie było emerytury - trutniu, nie pal plastiku i śmieci bo wieczorem na Hutnik tak śmierdzi, że nie da się oddychać. A zauważyłeś ozdoby świąteczne, jeszcze będzie pięknie, jeszcze będzie dobrze.
+0-0
Wtorek, 1 grudnia 2020 r. godz. 00:39
~Mieszkaniec hutnik
Nie tylko radny ale również Pani wiceprezydent. Wstyd, jak można tak nie dbać o mieszkańców. Inwestycja totalnie nie przygotowana. Ktoś rżnie kasę i ma w du..ie Ludzi. Taka jest ta pisowska władza . W gębie pełno frazesów, na ustach uśmiech, pogarda dla ludzi, kieszenie pełne pieniędzy dla swoich. Wstyd.....
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 18:35
~DON Stanislao
Ja nic o tym nie wiem, nic o tym nie wiedziałem - dziś się dowiaduję od Pana.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 17:43
~Pamietliwy
A pare mięsiecy temu krzyczeliscie strasznie że kiedy droga będzie ? No to robia hehe ogarnijcie łby z totalnej opozycji. Kruszywo jest w pracy
+0-1
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 17:40
~kałamarz
polakowi zawsze żwir, pył czy tam piach w oczy. zamiast się cieszyć że rozbiorą osadniki i zrewitalizują ten teren, to nie, muszą narzekać że pył i syf na samochodzie. jeździj przez sosnową tam jest czysto - a nie, wtedy to znów za dużo kilometrów nakręcą... szkoda gadać
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 17:22
~Żwirki i Wigury
Jak chcecie mieć obwodnicę to nie narzekajcie. Co? Helikopterami mają to kruszywo dowozić?
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 21:03
manukun
Są możliwości, żeby tego błota nie wwozić, ale jak widać ani Weber, ani Nadbereżny nie panują nad stanem infrastruktury w mieściemieście
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 16:20
~am
to dziadostwo istniej już od przynajmniej maja tego roku. Pisma do urzędu miasta są odbijane do taurona i sprawa załatwiona przez urzędasów z miasta konkretnie wice prezydenta panią Renatę Knap. ona do pracy jeździ nie przez hutnik
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 16:54
~Kiłi
Ja też nie, więc mam to w poważaniu.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 14:44
~DonPedro
A od kiedy na Jelni jest kruszywo ? Na Jelni jest pył, a nie kruszywo.
+0-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 16:46
~kabi
Lakiernik, szacun. Profesjonalne wyjaśnienie.
+1-0
Poniedziałek, 30 listopada 2020 r. godz. 14:56
~Lakiernik
Kruszywo to potocznie materiał budowlany wstępujące naturalnie jako żwirowe i łamane oraz sztuczne pochodzenia mineralnego oraz z recyklingu a pyły o których piszesz to substancja mineralna wytworzona w procesie spalani czyli też można nazwać kruszywem.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.