Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 27 stycznia 2021 r. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
 Wiadomości lokalne
» Skarga radnego na prezydenta odrzucona? Przyklepać mają radni
» Brak prądu. Powodem powalone drzewa
» Ponad 1700 osób zaszczpionych na kornawirusa. Zaczyna brakować szczepionek
» Większa moc na Poniatowskiego. Ma być jaśniej. Winny stary projekt
» Los topól przesądzony. Są leciwe i uszkadzają podziemne instalacje
» Tłumy seniorów do szczepienia. Winna dezinformacja?
» Zwrot podatku z zagranicy. KDF-Podatki zaprasza!
» Fabryka maseczek w Stalowej Woli. ARP milczy w jej sprawie
» Dwa wypadki z udziałem pijanych kierowców
» Przewiercili w bloku rurę z gazem. Doszło do wycieku
» PGO w Stalowej Woli czeka sprzedaż
» Akcja Zima w pełni
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 24 listopada 2020 r. godz. 21:24     /Informacja prasowa UM Stalowa Wola/
Ruszają przetargi na strategiczne inwestycje

Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację.
Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację.
Fot. Jacek Rodecki
Stalowa Wola nie próżnuje w kwestii inwestycji. Miasto w tym tygodniu ogłosiło dwa bardzo ważne przetargi - na budowę nowego wiaduktu nad torami w ciągu ul. Traugutta i kompleksową przebudowę ulicy Okulickiego.

- Złożony projekt budżetu na 2021 rok zakłada bardzo ambitny program inwestycyjny, dlatego jego realizację rozpoczynamy już w tej chwili ogłaszając przetargi, które będą mogły ruszyć pełną parą na wiosnę, w sezonie budowlanym 2021 - mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

WIADUKT NAD TORAMI W UL. TRAUGUTTA

Wiadukt nad torami przy ul. Traugutta przejdzie gruntowną modernizację. W ramach zadania wykonany zostanie remont przyczółków, postawione będą nowe przęsła wiaduktu, a sam wiadukt poszerzony o przejście dla pieszych o szerokości 1,2 m. Nadal będzie to przejazd jednokierunkowy, kierowany przez sygnalizację świetlną. Ze względu na zabudowania, nie jest możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.

Planowo przetarg rozstrzygnięty zostanie do końca bieżącego roku i w pierwszej połowie 2021 roku rozpoczną się prace modernizacyjne, by zakończyć je w ciągu jednego okresu budowlanego.

Ze względów bezpieczeństwa obecny wiadukt został już wyłączony z ruchu kołowego. Do czasu rozpoczęcia prac, możliwa będzie komunikacja pieszo-rowerowa.

Wartość zadania określona w budżecie na przyszły rok to 1,5 mln zł. Przebudowa wiaduktu w całości finansowana będzie ze środków własnych.

NIE ZALEJE JUŻ UL. OKULICKIEGO

Ogłoszony został także przetarg na przebudowę ul. Okulickiego na odcinku od stacji benzynowej, ZBR-u do nowego skrzyżowania łączącego się tunelem pod torami z ul. Przemysłową. Zmodernizowana droga będzie elementem nowego układu komunikacyjnego - tzw. "zachodniej obwodnicy Stalowej Woli".

- Drogi, bezpieczeństwo użytkowników i komfort mieszkańców są naszym ciągłym priorytetem. Stalowa Wola zmienia się w sposób bardzo dynamiczny pod względem budowy nowych dróg, a jest to również możliwe dzięki środkom z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych i przychylności wiceministra infrastruktury Rafała Webera - mówi prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Przebudowa ul. Okulickiego rozwiąże problem zalewania ulicy na wysokości Banku Spółdzielczego. W ramach zadania w okolicy administracji Spółdzielni Mieszkaniowej i punktu weterynarii utworzone zostaną zbiorniki retencyjne.

Ulica Okulickiego będzie zmodernizowana w takim założeniu, w jakim została kilka lat temu zrealizowana jej pierwsza część. Zostanie ona wykonana w układzie bezpiecznych zatok parkingowych wraz z drogami serwisowymi tak, aby parkowanie nie odbywało się bezpośrednio z linii drogi. Na odcinku liczącym ponad pół kilometra zostanie wytworzonych 174 miejsc parkingowych. Parkingi pojawią się także wzdłuż różnych firm ulokowanych w pasie od ZBR-u.

Podstawowym założeniem, które towarzyszyło przy projektowaniu tego odcinka drogi, jest też utrzymanie zieleni przy blokach, by nie przekraczać dotychczasowej linii chodnika.

Rozstrzygnięcie przetargu planowane jest na przełom stycznia i lutego 2021 roku. Jeśli wyłoniony zostanie wykonawca, to prace rozpoczną się już w pierwszej połowie 2021 roku, a zakończą w połowie kolejnego.

Na realizację tej inwestycji miasto przewidziało w budżecie nieco ponad 3,5 mln zł, z czego 2,5 mln zł będzie dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 29 listopada 2020 r. godz. 06:31
~Kanadol
Strategiczne inwetycje? Wszystko moge stracic w zyciu, ale nie honor. Niestety to pojecie przestalo powoli istniec, a PiS-owcy nawet wdeptali je w ziemie.
+0-0
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 05:37
~Nocna zmiana
A strategicznie rzecz biorac to wyglada tak... Cytuję "W przyszłym roku dług publiczny Polski ma wynieść historycznie wysoki poziom 64,7 proc. PKB, co według naszych szacunków nominalnie oznacza przekroczenie magicznej bariery 1,5 biliona złotych. Tak wysokiego zadłużenia nasz kraj w swojej najnowszej historii jeszcze nie posiadał" pokolenia nie spłacą nikt nie wie co będzie za rok ale nasi już plan na 10 lat będą mieli ,dzieli się kasę której nie ma, już plany były i co, to widzimy w tym roku."
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 21:54
~Wkurzony podatnik
Strategiczna inwestycja to chyba żart mały mosteczek który domagał się dawno remontu :) Władzo ogarnij się bo gdyby nie nasze podatki ...!To fabryka maseczek takiego dochodu nie przyniesie.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 19:49
~bl
Na Traugutta jest technicznie możliwe wybudowanie dwujezdniowego wiaduktu - wyburzyć wystarczy płot po lewej, nie budynek po prawej. Tylko firma musi być z prawdziwego zdarzenia, nie najtańsza i nasza. Torów można nie dotykać - nad wodą takie obiekty buduje się z brzegu.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 21:34
~mixxer
Wlasnie tak!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 16:33
~Bez zartow - prosze!
To maja byc "strategiczne inwestycje"? A ile one przyniosa miastu dochodow??
+1-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:29
~Lewym Sierpowym
Uboga ta "strategia" w PiSowskim mateczniku... bardzo uboga.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 23:48
manukun
Żadnego. Nic a nic. Ale Nadbereżny mówi, że są strategiczne, więc na pewno tak jest.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 14:30
~Drobna zmiana
Ze względu na zabudowania, nie jest możliwe stworzenie dwujezdniowego przejazdu.Po lewej stronie nie ma zabudowań i jest to możliwe,tylko koszta większe.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 20:15
~PAX
O ile wieksze???
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 10:39
~takaprawda
Idioto czytanie ze zrozumieniem to dla takich pajaców jak ty trudna rzecz. Obie te potężne inwestycje powstaną ze środków własnych.
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 19:27
manukun
Edziu, Ty dalej uważasz remont kładki za potężną inwestycję? Przecież to nawet nie jest 0.5% budżetu miasta na przyszły rok.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 10:36
~ekonomista
Do idioty użytecznego, pod moim komentarzem przestań oglądać TVN 24 bo zrobili z ciebie największego debila w naszym mieście. Do póki PIS będzie rządził w POLSCE dotąd POLACY będą w unii europejskiej. Bo to POLSKA ze zdrowym społeczeństwem w przyszłości uratuje unię europejska. To unia potrzebuje POLSKI obecnej bardziej niż POLSKA unii , ale ty jesteś za głupi aby to zrozumieć.
+0-1
Piątek, 27 listopada 2020 r. godz. 16:22
~zaczeli juz anty-unijna propagande
A oto slowo Pisowskie. "Minister Przemysław Czarnek mówi, że Unia Europejska to cywilizacja śmierci gorsza niż Związek Radziecki. Oto głos PiS-owskiej władzy. Takie kołtuństwo wkroczyło dziś do rządu i nadzoruje oświatę - stwierdził redaktor naczelny magazynu "Fakty" Piotr Szumlewicz."
+0-0
Czwartek, 26 listopada 2020 r. godz. 17:16
~PiS Mafia w Akcji
"Morawiecki i Orban podpisali porozumienie ws. negocjacji budżetu UE. - Możliwość użycia weta jest przez nas traktowana jako coś bardzo poważnego i najprawdopodobniej koniecznego, o ile nie zostanie zmienione to, co do tej pory zostało wypracowane - stwierdził Mateusz Morawiecki po spotkaniu z premierem Węgier Viktorem Orbanem w Budapeszcie. Obaj szefowie rządów podpisali wspólną deklarację dotyczącą negocjacji budżetu UE." Dwoch cienkich "Bolkow" grozi 25 krajom! Nie przysporzy to zadnej sympatii, ani Polsce, ani Wegrom. I to faktycznie pierwszy krok na drodze do wyjscia z UE. Tylko wujaszek Putin cieszy sie i zaciera rece w swoim gabinecie!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 20:18
~Zimna Woda
Do "pseudo-ekonomisty"... Blef ma to do siebie, że czasem druga strona go sprawdza. Zwłaszcza gdy blefuje się z pozycji tak słabej, jaką rządy PiS mają w Unii Europejskiej.
+0-1
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:23
~Twoj bol jest lepszy niz moj...
Przeceniasz role Polski i to dosyc mocno... to wciaz slaby i niezbyt bogaty kraj, do tego - z niestabilna waluta.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 09:06
~***** ***
A z czego opłacicie te inwestycje, a potem z czego utrzymacie, skoro wychodzicie z Unii?
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:16
~PiSkomuna Atakuje
Bez Unii (i bezclowego dostepu do europejskiego rynku) Polska bedzie cienko, nawet bardzo cienko spiewac. I nawet spora czesc PiSuarow zdaje sobie z tego sprawe.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 12:55
~mamuszka
@ahmed To polskie panstwo wedlug Korwina to wolnosc podatkowa dla obywateli czyli placimy tyle co nic a z drugiej strony panstwo uzbrojone po zeby.Matematycznie mysläc to jest fizycznie niemozliwe ,bzdury i utopia
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 09:28
~ahmed
ty myślisz że unia to pępek świata? Nie, bez niej lepiej sobie poradzimy. Nikt nam tu nie będzie w kaszę dmuchał a opozycję wystrzelimy na księżyc. Razem z tymi zadymiarzami.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 07:13
~jałta
już hejterka opozycyjna skubie za spodnie... wiecznie niezadowolone pieski i kundelki
+0-0
Wtorek, 24 listopada 2020 r. godz. 22:50
~wizjoner
Najbardziej cenię PiS za strategiczne myślenie, którego bardzo brakowało POprzednikom.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 10:14
~dyrdymałki
Wymień te strategiczne myślenie.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 09:16
~***** ***
haha :)
+0-0
Wtorek, 24 listopada 2020 r. godz. 22:43
~kaMA
Jednokierunkowy wiadukt nad torami? To wstyd dla miasta tej wielkosci co Stalowa Wola!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 23:50
manukun
Przecież za darmo nie zabierajązabierają
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 18:14
~chlodnym_okiem
Prawie cala Stalowa Wola zostala wybudowana na dzialkach, ktore kiedys komus zabrano!
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 10:13
~dd
Zigan. Działki pod obwodnicę zostały zabrane i co? Dostali ludzie gdzieś indziej. Da się? Da.
+0-0
Środa, 25 listopada 2020 r. godz. 07:12
~zigan
zrób 3 kierunkowy idioto, ludziom działki będziesz zabierał??
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.