Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 5 grudnia 2020 r. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
 Wiadomości lokalne
» Smaczne Boże Narodzenie z Mensa Qul
» "Dzień jeden w roku" Stalowowolskie kolędowanie on-line
» Pomagaj kupując w lokalnych sklepach
» Rozwadowska załatana
» W Stalowej Woli powstają elementy prototypu elektrycznej deskorolki off-road
» Ułatwienia dla kierowców wchodzą w życie: prawo jazdy zostaje w domu
» Poprawa estetyki na osiedlu Fabrycznym z dobrym skutkiem
» 38 mln. zł na rozwój i modernizację urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych
» Pomagamy. W Stalowej Woli trwają charytatywne akcje
» Depilacja laserowa w Estet! Trzy okolice w cenie dwóch!
» Zacznij z Naturhouse, kiedy inni szukają wymówek, działaj, kiedy inni tylko marzą, nie poddawaj się i spełniaj marzenia!
» Muzeum Regionalne zachęca: zostań współtwórcą wystawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Święty Mikołaj w Przytulandii
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 13:07     /Magdalena Rodecka/
Dom Pomocy Społecznej prosi o wsparcie finansowe i rzeczowe

Nie tylko stalowowolska lecznica boryka się z problemami finansowymi i rzeczowymi. O wsparcie placówki apeluje również dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła.
Nie tylko stalowowolska lecznica boryka się z problemami finansowymi i rzeczowymi. O wsparcie placówki apeluje również dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła.
Fot. Jacek Rodecki
Nie tylko stalowowolska lecznica boryka się z problemami finansowymi i rzeczowymi. O wsparcie placówki apeluje również dyrekcja Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła.

- Jak większość Domów Pomocy Społecznej w kraju tak i my borykamy się z problemami wynikającymi ze stanu epidemicznego oraz walki z COVID-19. Środki do ochrony osobistej i dezynfekcji zużywane są na bieżąco, stąd też zapotrzebowanie na nie jest ciągłe. Placówka systematycznie jest dezynfekowana i odkażana aby w jak największym stopniu ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Środki te również pomagają nam wszystkim wykonywać swoją pracę ze świadomością zachowania podstawowych reżimów sanitarnych w tym trudnym czasie by chronić naszych podopiecznych, siebie oraz nasze rodziny. Z wielką wdzięcznością przyjmiemy każdy dar, nawet ten najmniejszy, który pomoże nam przezwyciężyć walkę z epidemią ale przede wszystkim uchroni naszych podopiecznych przed tragicznymi skutkami wirusa - czytamy w komunikacie.

Potrzebne są środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji takie jak: odzież ochronna (maseczki bawełniane lub chirurgiczne, fartuchy jednorazowe, kombinezony ochronne, przyłbice i gogle), rękawiczki jednorazowe, płyny do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Jeśli ktoś chce wesprzeć Dom Pomocy Społecznej finansowo, poniżej numer konta bankowego:
NBS SANBANK nr: 85 9430 0006 0001 0041 2000 0098.

Co prawda w placówce nie ma ogniska koronawirusa ale zdarzają się pojedyncze przypadki zachorowań. Przeprowadzane są również badania przesiewowe.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 21 listopada 2020 r. godz. 19:19
~PiS wygrywa!
Podobno patron tego domu (Jozef Gawel) byl komuchem? Czy to prawda??
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 20:52
~Prawak
Niech starosta sprzeda swą służbowa jedną z limuzyn i kasa będzie. Przecież mamy znakomitą elektryczną komunikacje miejska, rowerki za 500 tysięcy i trzeba być eko!
+0-0
Piątek, 20 listopada 2020 r. godz. 09:30
~Stw_ole
MOPS czynny do 15:30 ale przed 14 pani od DPS się wydziera na interesariuszy, że ona w pracy dłużej niż 14 nie zostanie, a oczywiście nikogo innego nie ma w tym tygodniu, dodzwonić się bardzo ciężko bo nie odbiera. Ale najpewniej inni urzędnicy MOPS podchodzą inaczej do spraw, nie można uogólniać.. bo są też bardzo pozytywne osoby i można się odwdzięczyć. Finansowo niestety nie liczcie bo ludzie pracy nie mają, małe firmy na skraju bankructwa, a strat nie odrobią przez najbliższy rok czy dwa. Rzeczowo może coś się uda zapas mały mamy. Zdrowia wszystkim i spokoju.
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 20:53
~wscieklosc bierze
Pacyfikacja protestu kobiet przypomina pacyfikacje na Białorusi. Pieniądze zamiast na walkę z koronawirusem i służbę zdrowia czy DPS-y, ida na policję i pacyfikacje i zastraszanie Polaków! I myślę że jak tak dalej będzie to niedługo nie będzie TELERANKA...
+0-0
Niedziela, 22 listopada 2020 r. godz. 12:58
~rozalia
Przez ostatnie 10 lat Polki i Polacy każdego miesiaca obchodzilismy pewne prywatne wydarzenie na które ściagano rzesze policji, strażaków i... barierek! To kosztowało krocie ale spełniony był kaprys jednego pana. Teraz zamiast na walkę w epidemią ten sam człowiek kieruje kasę na policję, żandarmerię wojskową słowem przeciwko obywatelom i obywatelkom. Znowu się nie liczy z pieniędzmi a słuzba zdrowia ledwo dyszy. Dokąd będziemy zniewalani takim stylem władzy prowadzącym do wyniszczania?
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 17:26
~Pan T
Wystarczy nie kraść, a pieniądze będą! Czyje to hasło? No panowie milusińscy, gdzie jest kasa? Może zapytamy Beatkę!
+0-0
Niedziela, 22 listopada 2020 r. godz. 16:50
~sic!
Wystarczy nie kraść... to był chwyt marketingowy który zadziałał na samym początku gdy wchodzili do budynków ministerialnych. Dodali jeszcze parę innych okrąglaków typu "do polityki nie idzie się po pieniądze" by skutecznie uśpić czujność opinii publicznej. Potem otworzyli eldorado z łupieniem kasy bez najmniejszych zahamowań, ba nawet przyłapani na wyciąganiu nienależnej kasy buńczucznie karcili tych z opozycji, że "im te pieniądze się należą"! Rozbudowali do granic śmieszności administrację ministerialną tworząc dla miernot intelektualnych nowe ministerstwa a w nich po kilka stanowisk zastępców. Mieli przejść suchą stopą przez kadencję a tu po kilku miesiącach byli umoczeni po pas ale szli dalej w afery, przekręty, nepotyzm, bizancjum, kolesiostwo ciągle nie tracąc animuszu chociaż im woda sięgała powyżej uszu!
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 17:23
~qwert
może kościółkowe pomogą
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 16:41
~Bez Znieczulenia!
Tutaj pieniedzy brakuje.. A tymczasem dodatkowe premie otrzymuje (PiSowska) policja, Straz Marszalkowska oraz tzw. sluzby specjalne... >>> "Zachowanie policji podczas środkowego Strajku Kobiet budzi sporo kontrowersji. Funkcjonariusze potraktowali gazem napierający na ich kordon tłum. Otoczyli też protestujących na placu Powstańców Warszawy i nie wypuszczali do domu bez wylegitymowania. Popłoch wśród manifestujących wywołało pojawienie się policjantów po cywilnemu z pałkami teleskopowymi. Policja przekonuje, że ta formacja wyciągnęła z tłumu jednego mężczyznę, który wcześniej atakował funkcjonariuszy. Ucierpieli też politycy. Wobec posłanki Lewicy Magdaleny Biejat policjant użył gazu pieprzowego, tuż po pokazaniu legitymacji poselskiej. Z kolei wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty twierdzi, że policja użyła wobec niego siły fizycznej. Dr Piotr Kładoczny, karnista z Wydziału Prawa i Administracji Uniw. Warszawskiego, przyznał w TOK FM, że postawa policjantów była dla niego zaskoczeniem. - Do tej pory może nie chwaliłem policji za ich zachowanie podczas tych protestów po decyzji TK, ale uważałem, że postępują roztropnie i wstrzemięźliwie. W środę wieczorem zobaczyliśmy inną policję - ocenił. Jego zdaniem działania policji nie były proporcjonalne do sytuacji na ulicach Warszawy. Uwagę prawnika zwróciło użycie nieumundurowanego oddziału. - To przypomina najgorsze praktyki rodem z lat 80. ubiegłego wieku. Stłoczono ludzi, odizolowano szczelnym kordonem umundurowanych funkcjonariuszy. I nagle w środek wpadają zamaskowani ludzie z pałkami, którzy twierdzą, że są policją. Po co, skoro wszędzie są ludzie w mundurach? Osoby, wobec których podjęto interwencje, mogły uznać, że to wcale nie musi być policja. Bo dlaczego mieliby się ukrywać? To niedopuszczalne i spory błąd!"
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 22:28
~Bez Usprawiedliwienia
Bedzie lepiej? ``````````` Premier Mateusz Morawiecki wygłosił w Sejmie przemówienie, w którym podkreślił, że Polska nie godzi się na wiązanie wypłat z kwestią praworządności. W ocenie Wojciecha Warskiego, eksperta z Team Europe, przemówienie można traktować jako wyznaczenie kursu na opuszczenie Wspólnoty. - Unia przetrwa Weto, a Polska osunie się do roli kraju "drugiej prędkości rozwoju" - stwierdził.
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 18:31
~mamuszka
No to juz wiemy kto stoi za tajemniczä "Antifä".To pisowscy prowokatorzy.PIS za wszelkä cene nie chce dopuscic do skandalu .Afera bankowa Czarneckiego .Szantaz Czarneckiego przez Pis jakoby mialby kupic dla nich stacje telewizyjnä .Niemoralna propozycja nie do odrzucenia ujawnia korupcje wladzy städ aresztowanie p.Giertycha najlepszego adwokata w Polsce
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 16:38
~ST
Becia Kempa w sprawie unijnego budżetu powiedziała , że bez niego sobie poradzimy . Becia Szydło , że wystarczy nie kraść ...
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 12:48
~brew
Nie ma już "patriotyków" w tym kraju.....
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 12:13
~gość
Na DPS niech składają się mieszkańcy a w mieście na bogato iluminacje 78 000 . W pisowym grodzie ludzie oczekują igrzysk.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 21:53
~estel
~Chlodnym Okiem, akurat badania rosyjskich historyków mówią co innego, szczególnie po analizie strategii przyjętej po wyborze Wojtyły. To że Stalin powiedział, co powiedział, nie znaczy, że nie wiedział, że walka toczy sie o"dusze". Dlatego podjał grę, którą kontynuowali następni przywódcy ZSRR. W ostateczności przegrali
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 22:32
~Chlodnym Okiem
Podobno Watykan posredniczyl w przeplywie pieniedzy z amaerykasnkiej CIA do Europy Wschodniej/Centralnej. Zareczam, jednak ze papiez Wojtyla byl zbyt cienki, by jego dzialania mialy jakies znaczacy wplyw na "cerkiewna" Rosje. I bardziej byl zajety zwalczaniem lewicowych i pro-socjalistycznych ruchow w kosciele w Ameryce Poludniowej. P.S. Czy moge prosic o jakas konkretna pozycje (ksiazka, czy artykul) dotyczaca twierdzen tych rosyjskich historykow, o ktorych pan wspomina?
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 21:15
~Dojna zmiana
Wstyd na parki i chryzantemy jest kasa,a o pomoc trzeba prosić.
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 10:36
~toto
Nie zrozumiałym jest, że gdy dyrektorem DPS-u był pan Jan Gorczyca to na wszystko starczało pieniędzy by nie było u pensjonariuszy nędzy. Teraz po zmianie dyrekcji niby takiej samej jak w Polsce('Dobra Zmiana") cały czas brakuje, brakuje... Co się dzieje?
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 22:38
~PiSowska_hipokryzja
Bo oni pompuja pieniadze tylko tam gdzie dostrzegaja swoj wlasny interes!!
+1-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 19:33
~200 Century boy
Co za ludzie rzadza szpitalelm , DPSm ??? Kto planował budżet??? Kto jest odpowiedzialny żeby dojść do takiej sytuacji gdzie szpital z DPSm sa zmuszeni do żebrania! Kto podda się do dymisji ! W kooperacji głowy by poleciały Jak by mieli takich menedżerów!!! Może by poprośili o zapomogę Unię Europejska bo tylko to umieja!!! Marnuja pieniadze na głupoty a czy ktoś pomyślał o szpitalu DPSie że będa potrzebowali więcej kasy!!! Co Jak ktoś zachoruje albo jest stary i potrzebuje opieki to go wyśla na nowe boisko nowy parking Jaki priorytet władze maja w tym mieście w czasie pandemi W glowie się Nie mieści!!! Zadbajcie o szpital i DPS Kiedyś Sami będziećie z nich korzystać!!!
+0-0
Czwartek, 19 listopada 2020 r. godz. 02:58
~Nocna zmiana
W Stalowej zadne glowy za nic nie poleca - tak jak i nie polecialy za "covidowe" przekrety PiSowskich bonzow na skale setek milionow zlotych. To nie jest juz "normalny" kraj! +++ W środę miała się odbyć blokada Sejmu przez Ogólnopolski Strajk Kobiet. Wcześniej jednak oddziały policji skutecznie odcięły dostęp do parlamentu. Z tego powodu blokada zmieniła się w marsz, który doszedł przed siedzibę TVP na placu Powstańców Warszawy. Tam policja otoczyła demonstrantów i rozbijała protest, używając m.in. gazu. --- dla przypominienia PiSowskiemu "ZOMO", to byla calkiem LEGALNA demonstracja!
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 19:14
~michał
Wstyd.Według prawa polskiego żebractwo jest karalne.I co prawo polskie w Polsce nie istnieje?!Czy sądy mają kwarantanne?Przecież w Stalowej Woli produkowane są maseczki,przyłbice,płyny denzynfekujące są produkowane przez polską firmę to co wysyłane są do Chin,czy do Usa.W Stalowej Dps nie ma maseczek,bo wysyłane są do Usa za dolary.Brawo Wy.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 17:21
~Marian
Mogą się pomodlić pod muralem napewno im bozia pomoże
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 20:39
~667 - LWS
Tego z murala to już we Wrocławiu nie chcą. Zresztą gdzie go chcą? Udawanie, że o niczym nie wiedział, nie ma sensu, bo przeszedł wszystkie szczeble awansu w tej instytucji, a tam nierozgarnięty, wiejski wikary dużo mógłby na temat pedofilów w sutannach powiedzieć. Tak działają od stuleci.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 20:03
~Chlodnym Okiem
Sz. "estel"! To nie papiez (ten niby "polski", ani zaden inny) doprowadzil do upadku Zwiazku Radzieckiego. A bez gospodarczego i politycznego upadku ZSRR nie byloby upadku Muru Berlinskiego i "zielonego swiatla" dla Polski. Bo to decyzja ZSRR w sprawie wycofania sie z bylego NRD umozliwiala (w dalszej kolejnosci) ich wycofanie sie z Polski (i zmiane wladzy w Polsce). Nie byla to zadna "zasluga" Watykanu!!
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 17:52
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Jak to kiedys jedna PiSuardessa mowila... Pieniedzy jest dosyc, wystarczy nie krasc?
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 17:51
~estel
Kiedyś kpiąco podczas jednej z narad Stalin zapytał ile papież ma dywizji pancernych? Socjalizm w europie Wschodniej miał być wieczny. Ten co na muralu dał odpowiedź...
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 16:51
~Duszek
Zamiast na światełka to niech miasto przeznaczy kasę na walkę z covidem.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 16:34
~Bb
Tam się płaci 3.700 na jednego staruszka .Rodzina musi jeszcze kupić pampersy środki higieny i leki.Gdzie to się wszystko podziewa.Rodzina by się utrzymała.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 15:29
~Apollo13
Jaki teraz miasto ma priorytet Nowe boiska czy pomoc dla DPSu?
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 15:06
~Tomek
Może kościół pomoże ,szanuj bliźniego swego jak siebie samego.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:57
~Xyz
Te k..wy z rządu chcą nas wykończyć. Nagrody k..wa rozdają z naszych , nie pytając nikogo o zdanie na co przeznaczyć te środki, a dla takich instytucji, które pomagają innym nie ma. Nóż się w kieszeni otwiera normalnie. Co za kraj ,co za rządzący, który tak dbają o naród. Brak słów na to wszystko. To oni mają obowiązek o nas dbać, oni są dla nas a nie tylko my i nasza kasa dla nich.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:30
~Piswyborca
Niech Trójmorze pomoże.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:27
~Man from utopia
Glapiński mówił, że nie wie co z pieniędzmi robić, tyle ich ma... A Szydło mówiła, wystarczy tylko nie kraść.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:16
~OLO
Co za Państwo artystom dali a na takie rzeczy nie ma ,niech więcej dodrukują.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:14
~Mieszkaniec
Poniżej artykuł "miasto przygotowuje się do świąt" i zawrotna kwota. Kur.a. Osiem gwiazdek.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:13
~***** ***
14 mld KK, 2 mld Kurski, czy inne ***wy, które grabią nas z pieniędzy zawsze dostają swoje. Dlatego nie ma za co postawić służby zdrowia na nogi.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 14:09
~***** ***
Pytajcie Kurskiego, może nu coś zostało z 2 mld na szczucie nas na siebie.
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 17:58
~Lewak
Odwal się od SLD czubie. Sam się idź *****
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 13:32
~Roza
no właśnie ciągłe żebranie co się dzieje ? gdzie państwo który ściąga podatki ! może powinno więcej ściągać podatków i zakazać żebraniny ? bogaci celebryci żebrzą wielu innych żebra co się dzieje za komuny tak nie było za to ładnie prezentują się chryzantemy ! wydana na nie kasiora wszystkim poprawia i pomaga żyć
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 17:24
~arozina
Pamiętacie jak pięknie codziennie wyglądali premier z min. Szumowskim pacjenta "0"? Byli przygotowani na każdy scenariusz, na każde wyzwanie wirusowi... Okazało się, że obydwaj blefowali, obydwaj nas okłamywali bo gdy zjawił się nie tylko ten zerowy pacjent ale cała lawina zakażeń nie było pieniędzy na nic, przepraszam były i to ciężkie miliony z tegoż ministerstwa zdrowia na maseczki od trenera narciarstwa za 5 mln złotych, od handlarza bronią za 370 mln złotych(do tej pory nie ma respiratorów!) czy cały Antonow maseczek z Chin bez atestu czyli zwykły szmelc. Czy to nie były afery na biednej służbie zdrowia? Pan starosta też zaklinał rzeczywistość, że nad wszystkim panuje, wszystko jest pod jego kontrolą i na wszystko ma kasę... Także jak się okazuje mijał się z prawdą. Czy to nie jest rozbój w biały dzień przy użyciu niebezpiecznego dla życia narzędzia? Czy ci ludzie tu z miasta i z Warszawy zgubili przyzwoitość, zapomnieli że kłamstwo nie jest cnotą? Dzisiaj na nic nie ma pieniędzy... Jeszcze przed wyborami prezydenckimi zjawiali się w mieście różni emisariusze z kasą na kartonach by rozdawać na lewo i prawo. Dawali za nic, może za głosy na PAD? Dawali aż się skończyły. Panie Zarzeczny z ręką nie do ludzi a do rządu, premiera, ministra sprawiedliwości, sportu może im jeszcze jakieś zaskórniaki pozostały. Czy pan żebractwo wyniósł z domu czy to rzecz nabyta a jeśli tak to gdzie, kiedy i od kogo pan tego się nauczył?
+0-0
Środa, 18 listopada 2020 r. godz. 13:25
~gg
Dzwoncie do lucka abo tego drugiego wąsatego ze starostwa. Oni są prawdziwymi gospodarzami patryjotami więc wam dadzą nie to co inni.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.