Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 6 marca 2021 r. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
 Wiadomości lokalne
» Podwórko dla Pława. Jeszcze nie otwarte a już niszczone
» Jaka przyszłość dworca PKS? Ponownie zmieni właściciela?
» Pracownicy sortowni ukłuli się igłami. MZK przypomina, gdzie takie odpady powinny trafiać
» Piłka nożna zdaniem kibica Pawła
» Kiedy na moście na Brandwicy zrobi się jaśniej?
» W środę ruszyło pisanie próbnej matury, ale nie we wszystkich szkołach
» Przez 24 lata napłynęło do miasta ponad dwa miliardy złotych inwestycji
» Zatankowali i odjechali nie płacąc za paliwo
» Ruszyło pozimowe sprzątanie miasta
» Osiedle Leśna. Nie tylko bloki. Ma powstać hotel i wysokościowiec
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Oddano hołd Żołnierzom Wyklętym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Dzień Kobiet w Muzeum
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 16 września 2020 r. godz. 11:27     /Magdalena Rodecka/
Czworonogi w miejscach publicznych

Apel do posiadaczy psów - dbajcie oto, żeby psy miały smycze i kagańce … - twierdzi pan Kamil.
Apel do posiadaczy psów - dbajcie oto, żeby psy miały smycze i kagańce … - twierdzi pan Kamil.
Fot. Jacek Rodecki
Do redakcji Stalowka.NET dotarł kolejny list od Czytelnika, który chciałby się podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat czworonogów w miejscach publicznych.

"O incydencie niedaleko VIVO i bezprawiu właścicieli czworonogów w miejscach publicznych…"

W poniedziałkowej bezpolotnej podróży pieszej po Stalowej Woli wynotowałem ni mniej ni więcej kilkuset właścicieli psów ze szczególnym podobieństwem - ich aktywizacja behawioralna przypominała mi wręcz beztroskich, pełnych wigoru i przesadnie nadlansujących się posiadaczy włochatych zwierzaków różnej maści - od hasky, buldogi francuskie po rottweilery, bynajmniej ci ludzie nie wyglądali na skromnych… A ilość i różnorodność psiaków nie aż tak mnie zaskoczyła, o ile nieokrzesana i nieskrępowana nonkonformistyczna postawa bezkarnie ukontentowanych właścicieli psów, którzy i dla pokazu tupali potężnie swymi buciorami oraz jakże w stanie świadomego myślenia przesadnie byli powzięci indywidualną pomysłowością podtrzymywania trendu spacerowicza - opiekuna zwierzaków, starannie domagając się bezpardonowo chodnikowej nieograniczonej wolności rozpychania się ze swoimi kundlami, a jednocześnie to robili w myśl monstrualnie cudownej, bulgoczącej wewnętrznie ekstazy, łapczywie uganiającej się o wzrokowe zabiegi pieszej widowni.

Rzecz jasna, niepohamowana podnieta świadczenia niebezpieczeństwa przez zwierzchników puszczających psy bez smyczy i kagańca, aż prosi oto, aby ich społecznie, wspólnotowo napiętnować moralne oraz każe kultywować prostą czcigodną czynność zgłaszania do właściwych organów "typków", w rzeczy samej kontestujących prawo stanowione, oczywiście nie ukrywam, że naturalnie cieplutko zachęcam, aby na nich donosić. Właśnie ten wybrzmiewający z treści anomalny agregat społeczny wykazuje nadzwyczajne wręcz upodobanie, toteż szczególną skłonność do niezachowywania standardu kulturowego dystansu, bo tam gdzie wkracza się ze swoją psiną w wolność i bezpieczeństwo drugiego człowieka, tam zaczyna się anarchizm antymoralny i bezprawny. I gdzie tu racjonalność ludzkiego postepowania?

Niemniej jednak, występują w Stalowej Woli małoobszarowe miejsca, zapchane willami, gdzie konwencja społeczna obowiązuje w tymże środowisku. Cóż, nie każdego stać na takie luksusowe warunki, tak więc proszę was o budowanie wzajemnego, zasadniczego i praktycznego podejmowania kroków, tj.: pisania listów do władz stalowowolskich o podjęcie się tej sprawy oficjalnie, ażeby powstały zakazy wyprowadzania psów, w formie np.:tablic na obszarach publicznie często odwiedzanych przez masy ludzi … Tak więc, nie mamy tu do czynienia z jakimiś problemami natury filozoficznej, mamy tu wyłącznie styczność z wrogością właścicieli psów do prawa i ludzi…

Na tym nie koniec, bo jestem tu, ażeby zaserwować wam przykład z mego życia, z poniedziałkowego dnia - ja idąc chodnikiem całkowicie przyjaźnie, nie w sposób byłem uniknąć zamierzonego, egoistycznego torowania mi drogi przez agresywne psy właścicieli! Ale to nic! Szczekały groźnie, patrzyły wrogo, zgrzytały zębami i przygotowywały się do rozpędzonego ataku na mą personę. Dobrze, że do niczego nie doszło, o i takie szczęście miałem… Taki incydent przydarzył mi się niedaleko sklepu VIVO! Uważajcie tam! Gdyby nie te zdarzenie, to ja właśnie do tej pory żyłbym w kolorowym, zarazem spektakularnym dla mnie przeświadczeniu naprawdę oderwanym od realizmu, ale zaślepionym iluzoryczną wizją o braku złego świata ze strony właścicieli psów…

Apel do posiadaczy psów - dbajcie oto, żeby psy miały smycze i kagańce … To nie aż tak skomplikowane do zrobienia, a uchroni niejednego przechodnia w Stalowej Woli! To jeszcze nic - treści te mają jeszcze inny blok ważkiej kwestii, która winna stać się przedmiotem bacznej uwagi! Drażliwość wewnętrzna i impulsywność obieżyświaty - rodziców z dziećmi, singli, dziewczyn i mężczyzn - będących cząstkami tłumu szwędającego się drogami spacerowymi, tłumu skądinąd doznawającego aury obelg, bo i gdzie właściciele i ich psy, to i na krawędzie chodnika trzeba zejść i zrobić im przestrzeń do przejścia, albo ze strachu uciec na widok buńczucznych bez smyczy i kagańca psiaków. Musiałem i nadto wydedukować, że ludzie myślą na kanwie obrazów, a jeden obraz incydentalny z właścicielem i jego zwierzyną rozgorączkowo nadzwyczajnie potrafi zacementować w świadomości bliznę strachu, strachu, którego z li wybrzmie resentyment wobec wypoczywania i relaksacji poza domem ze znajomymi.

Twierdzenie te może wydawać się śmieszne, ale charakterystyczne dla instytucji psychologicznego wyalienowania się od spędzania czasu na zewnątrz i to każdego dnia. To taka nowa forma kwarantanny, kwarantanny, która jest ucieczką od namacalnej rzeczywistości, w której człowiek padł ofiarą rozbestwionych kundli i ich zwierzchników! Pewność bezkarności ich wzrasta na potęgę, gdyż maleją tłumy ludzi w dni tak piękne i gorące…

Autor: Wasz Najwspanialszy i Najcudowniejszy Guru Umysłów i Obserwator Stalowej Woli - Kamil.

Czy Państwa spostrzeżenia są podobne do tych prezentowanych do pana Kamila?

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 29 września 2020 r. godz. 12:06
~Anna
Z autorem się zgadzam, przeczytałam z Google artykuł amstaff zagryzł 12 letnie dziecko.. Pan, autor ma ogromną wiedze i prawdę pisze. A do obrońcow psów. I co wy na to powecie ze dziecko zostało zagryzione przez amstaffa? Wpiszcie w Google, wy żałośni ludzie
+0-0
Niedziela, 20 września 2020 r. godz. 15:16
~Rafał
Pies nie musi mieć kagańca, ani smyczy jeśli właściciel uzna, że nie stanowi niebezpieczeństwa. Ja swojej suczce nie ufam i nie ma opcji, żebym szedł bez smyczy - czasem podwójnej. I tyle w temacie. A powyższy "laborat" napisał jakiś ignorant.
+0-0
Poniedziałek, 26 października 2020 r. godz. 09:58
~Anna
Mylisz się. Na właścicieli czworonogów są nałożone konkretne obowiązki, które są zawarte w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Stalowa Wola- UCHWAŁA NR XX/229/2019 RADY MIEJSKIEJ W STALOWEJ WOLI z dnia 23 grudnia 2019 r. Rozdział XI. Obowiązki osób utrzymujących zwierzęta domowe. Regulamin nakłada na właścicieli czworonogów obowiązek prowadzenia psów na smyczy lub na smyczy i w kagańcu. Natomiast psy uznawane za agresywne oraz ich mieszańce powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcu tylko przez osoby dorosłe. Pies może biegać bez smyczy na terenie nieruchomości, która jest tak ogrodzona, że zwierzak nie może się z niej wydostać, a także nie mogą na nią swobodnie wejść inne osoby. Na ogrodzeniu musi też być tabliczka ze stosownym ostrzeżeniem o przebywaniu na posesji psa. Ponadto, mają obowiązek usuwania zanieczyszczeń, które ich pupile pozostawiły w obiektach i na innych terenach przeznaczonych do użytku publicznego, a w szczególności na chodnikach, jezdniach, placach, parkingach, terenach zielonych, itp.. Ze sprzątania po zwierzętach są jedynie zwolnione osoby niewidome, które korzystają z psów przewodników.
+0-0
Niedziela, 20 września 2020 r. godz. 18:56
~fatum
Ktorego kazdy czyta. Co za ironia losu
+0-0
Sobota, 19 września 2020 r. godz. 14:51
~dzialkowiec
zajmijcie sie psami na dzialkach ktore szczaja mi do ogrodka
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 19:32
~Poddany umysł
Autorze ty mądry człowieku czekamy by nas oświecał częściej, bo jam jest głupi. PS Twój poddany umysł
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 18:17
~luna
Może ktoś pogoni tą pseudointeligencję ze swoimi szczekającymi kundlami sprzed bloku nr 4 na Okulickiego, bo urządzili sobie psiarnię na skwerku obok kościoła i całymi dniami słychać szczekanie durnych kundli sprawiające nieopisaną radość niewiele mądrzejszym właścicielom, mającym gdzieś mieszkańców bloku.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 18:30
~Pieniądz
Pp co komu pies gdy w dzisiejszych czasach pieniądze dają szczęście i do nich można sie tulić i z nimi rozmawiać
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 18:27
~Aaaa
Psy są szkodliwe, tworzą kłótnie wśród rodzin i pieszych. Wstyd że je macie
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 13:20
~Antymaseczka
Powinien być bezwzględny zakaz trzymania psów w blokach. Chcesz psa to proszę ale na posesji. Do tego ogromne kary za niesprzątanie po psach i brak smyczy i kagańca. Moment by się nauczyli.
+0-1
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 12:19
~realista
prawdopodobnie Manukun pisze te teksty!
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 11:30
~Ferdek ze Skarpy
MANUKUN ile ci płacą za pisanie poezji? Kwoty chyba nie małe no nie? Dziwne, że pojawiasz się pod swoimi tekstami... Rozbuchane ego nie pozwala Ci milczeć?
+0-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 00:38
manukun
Bez przesady, nie mam takich zapedów literackich, żeby problem psich goowien opisywać kilkuakapitowym listem...
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 12:34
~667-LWS
Albo Ferdek bo mało aktywny coś się zrobił.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:01
~Freud
Aaaanormalny ci on przeto aby?
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 10:50
~~gość
Wspaniały popis grafomański
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:38
~martyna
nastepny polak ktory nic nie ma ciekawego do powiedzenia, a artykul naprawde interesujacy
+0-1
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 08:26
~diler
kamilku co wciągasz?
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:44
~Jan
On nas wciąga umysłowo. Nie widzisz tego? ten guru umysłu na nas tak oddziałuje, że mu się dajemy, tak pisał niżej Ateista. Podzielam jego uwagę
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 11:42
~zastanawiajacy
on wciaga swoje ego dzieki tobie i iinnym, dajecie sie jak owce pasterzowi ktory udaje ze opiekuje sie a szykuje sobie piec do pieczenia waszych umyslow
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 05:35
~Mieszkanka
Dbajcie jeszcze o to żeby czworonogi nie biegały samopas po drodze , zamykajcie na posesji, w kojcu . A jak już to zakładajcie im kagańce. Często łapią za nogi , ganiają rowerzystów , dzieci i osoby starsze . Podbiegają pod samochody . Były wakacje ciepło dzieci chciałyby spokojnie pojeździć na rowerkach pobawić się przed bramą a czasem nie mogły lub uciekały z płaczem . Apel do państwa Dorotki i Seby Sok*******ch z pobliskiej miejscowości . To jest prośba. W przeciwnym razie należało będzie zawiadomić policję.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 04:07
~organista
ateista + boga_nie_ma = komuniści
+0-1
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 18:29
~Subek
Bogu nie ma, ty jesteś przesiąknięty głupotą ateistyczną i tak wiarą, wiarą w nieboga. To ty powinieneś być pierwszy leczony bo jak można wierzyć w niewiarę? To paradoks który powinien być badany i leczony u najdroższych psychiatrów na tej ziemi..
+0-1
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 16:05
~Aamon
Religia jest tym, co mądry człowiek odrzuca, głupi w to wierzy a politycy jej używają. Być może najnowsze odkrycie prawdopodobnego życia w atmosferze Wenus uświadomi niektórym, że życie możliwe jest nie tylko na Ziemi, a co za tym idzie boga nie ma i wszelkie dywagacje na temat tego słowa ustają.Odkrycie życia w kosmosie będzie niezbitym dowodem, że nikt taki nie istnieje.
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 14:01
boga_nie_ma
Ale z ciebie dureń, to że ktoś uważa że nie ma żadnego boga to już komunista? Po czym to poznałeś? Dla mnie każdy wierzący moze być głąbem w takim razie i chorym psychicznym z urojeniami paranoidalnymi - jak to zresztą opisywał wybitny psychiatra polski - ANTONI KĘPIŃSKI.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 23:18
~SPRZĄTAĆ PO SWOICH KUNDLACH
Dlaczego nikt nie sprząda po swoim psisku? "Posiadacz psa ma bezwzględny obowiązek sprzątania po nim w miejscu publicznym, w przeciwnym wypadku popełnia wykroczenie, za które może otrzymać mandat. Zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń (Dz.U. z 2010 r. nr 46, poz. 275 ze zm.) "ten kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany". Właścicieli psów nie zwalnia się z omawianego obowiązku, gdy w miejscach publicznych brakuje specjalnych pojemników na psie odchody czy w ogóle jakichkolwiek pojemników na śmieci. Całą odpowiedzialność za uprzątnięcie miejsca publicznego musi wziąć na siebie posiadacz psa. Co istotne, stosowna kara może zostać nałożona nie tyle na właściciela czworonoga, ale osobę, pod której opieką zwierzę znajduje się w danym momencie."Posiadacz psa ma bezwzględny obowiązek sprzątania po nim w miejscu publicznym, w przeciwnym wypadku popełnia wykroczenie, za które może otrzymać mandat. Zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń (Dz.U. z 2010 r. nr 46, poz. 275 ze zm.) "ten kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 zł albo karze nagany". Właścicieli psów nie zwalnia się z omawianego obowiązku, gdy w miejscach publicznych brakuje specjalnych pojemników na psie odchody czy w ogóle jakichkolwiek pojemników na śmieci. Całą odpowiedzialność za uprzątnięcie miejsca publicznego musi wziąć na siebie posiadacz psa. Co istotne, stosowna kara może zostać nałożona nie tyle na właściciela czworonoga, ale osobę, pod której opieką zwierzę znajduje się w danym momencie."
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 22:45
~Noż Qrwa Mać
Niech policja zabierze się wreszcie za tych którzy spacerują ze swoimi prawie "cielętami" bez smyczy! Czas by piesze patrole policyjne przewietrzyły portki a nie tyłek w aucie i "patroluje" taki miasto. To kpina!
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 06:42
~Noż ja pierd...
Słyszałem, że panom policjanotom najlepiej patroluje się w radiowozie małolatki zatrzymane na skate parku za posiadanie zielska. Wystarczy nieco nastraszyć i patrol staje się stosunkowo udany.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:58
~Kostucha
boga_nie_ma Nawet gdyby była istota odpowiedzialna za stworzenie Wszechświata i życia to otaczanie jej kultami religijnymi jest po prostu nie zrozumiałe. Wiara to taka iluzja z której boleśnie "wypada" się w momencie śmierci. *************************** Daj nam znać po śmierci czy wypad z iluzji był bolesny.
+0-2
Środa, 16 września 2020 r. godz. 23:52
~kot prezesa
@boga_nie_ma: a sio szatanie, a sio!
+0-2
Środa, 16 września 2020 r. godz. 22:10
boga_nie_ma
Akurat ja w żadnej iluzji nie tkwie. Wszechświat, który obserwujemy, ma dokładnie takie właściwości, jakich powinniśmy się spodziewać, gdyby u jego podstawy nie leżały: żaden projekt, żaden cel, żadne zło, żadne dobro, nic - oprócz bezlitosnej obojętność. Ziemia i życie wyglądają dokładnie tak, jak powinny wyglądać, gdyby nie było boga-projektanta. Emocje u fanów astronomii potęguje też prawdopodobieństwo odkrycia pozostałości czarnych dziur z poprzednich Wszechświatów nazywanych plamami Hawkinga - co wskazywałoby że Wszechświat jest cykliczny czyli rodzi się i umiera regularnie. Hawking mówił, że żyjemy na małej planecie krążącej wokół średniej gwiazdy na obrzeżach jednej z bilionów galaktyk. Dlatego nie widzę potrzeby aby się ograniczać i wierzyć w to, że tylko domniemany "stwórca" mógł dać początek życia na Ziemi i początek czasu, przestrzeni i całego Wszechświata. Nic nie istnieje wiecznie - nie pozwala na to zasada entropii i zachowania energii, a więc żadnego przedwiecznego stwórcy po prostu nigdy nie było. Dr Carroll udowodnił, że dusza nie istnieje (w piśmie FOCUS jest publikacja) Umierasz i nie ma całego religijnego sztafażu, jesteś tylko Ty, Twoje martwe body i mokry dół. Czas zatrzymuje się, percepcja wyłącza się. Jestem o tym przekonany jak nigdy w życiu jeszcze, że żadnego boga po prostu nie ma. Przeżyłem śmierć kliniczną po próbie samobójczej i wiem że to będzie śmierć taka niezaprawiona chrześcijańskimi morałami i wyobrażeniami o raju czy ziemi niebiańskiej. WIARA to rzecz piękna ale to tylko iluzja z której "wypada" się w momencie śmierci.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:26
~wierzący ateista
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:34 boga_nie_ma Otóż to. Brawo! To jest pytanie o kondycje społeczną. ************************** Bóg zdziwiony musiał się aż uszczypnąć - by przekonać się ,że jest. ############## "Jeżeli, daj Boże, Pan Bóg jest, to chwała Bogu, ale natomiast jeśli, nie daj Bóg, Pana Boga nie ma, to niech was ręka boska broni. / Jan Tadeusz/
+0-2
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 14:02
boga_nie_ma
Niestety boga nie ma - i mam na to dowody, w trakcie śmierci klinicznej jakoś sie nie było okazji zapoznać, nic z tych opowieści ludzi nie jest prawdą jak się okazało. W trakcie śmierci klinicznej nic nie było. Poza tym ciężar udowodnienia istnienia boga leży po stronie wierzących.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 23:40
~BÓG
@boga_nie_ma: Jak to nie ma. Przecież JESTEM. A ty wierzysz w czajnik, który masz na głowie Aamon, he he he.
+0-2
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:41
boga_nie_ma
Nawet gdyby była istota odpowiedzialna za stworzenie Wszechświata i życia to otaczanie jej kultami religijnymi jest po prostu nie zrozumiałe. Wiara to taka iluzja z której boleśnie "wypada" się w momencie śmierci.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:22
~Jaja
Nigdy nikt nie będzie tak wierrny jak piesek. Żona, mąż, wszyscy zdradzą. Nigdy zwierzak.
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 14:18
~Man from utopia
Oj, są wierniejsze istoty, np.M.Błaszczak wobec prezesa albo wyznawcy fatra Tadeusza.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:51
~Tatsu
Przeważnie psów nie lubią ludzie z głębokich wsi bo to straszne mieszczuchy sie osiedlili w Stalowej dla nich pies powinien być na krowim łańcuch przy budzie jak to było w rodzinnym domu sam nie chce nosić maseczki przed koronowirusem bo mu niewygodnie i gorąco a psu założyłby kaganiec w taki gorac gdzie pies chłodzi się przez zianie językiem jak mieszkal na wsi jelenie lisy wilki i zmije zaglądały mu na podwórko i były bez kagancow
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 07:19
~Abc
Socjolog skoncz z tymi wywodami, ludzie u nas na wsi nie szanują zwierząt, nie wiesz jak to wygląda to się nie wypowiadaj.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:21
~Socjolog od siedmiu boleści
Wprost przeciwnie- ludzie którzy przybyli do miasta są przyzwyczajeni do codziennej styczności ze zwierzętami. Oni rzeczywiście , autentycznie kochają zwierzęta. Często zabierają nawet do bloku takie psy jak na zdjęciu - czyli zwykłe mieszańce odpięte od budy. Bo serce nie pozwala im zostawić takiego psa na pastwę losu - na wsi. To ich przyjaciel z gospodarstwa. Mieszczuchy (w Stalowej jest ich bardzo mała ilość) kupuja psy - zabawki dla dzieci. Niektórzy mają bardzo drogie egzemplarze ras. Taki malutki pikuś jednak nie zagryzie dziecka ani go nie poszarpie. Robią tylko ogromnie dużo hałasu w blokach.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:41
~Stalowa
Ale piękna psinka na zdjęciu. Brawa dla redaktora. Musi mieć serce dla zwierzaków.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 23:20
~Niania
takiej zlosci w oczach nawet moj bachor nie ma ktorego wychowuję
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:19
~Stalowa
Spójrz mu w oczka......
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:12
~Kynolog amator
~Stalowa Ale piękna psinka na zdjęciu. Brawa dla redaktora. Musi mieć serce dla zwierzaków. >>Ten pies to bardzo rasowy kundel.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:47
~piesioo
mi wyglada na psisko przygotowujace sie do ataku na bezbronnych ludzi...
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:19
~Zezo
czekam na ala ustroj komudemokracje w ktorej powrocimy do korzeni karcenia wlascicieli nie podporzadkujacych sie przepisom to jak wobec wlascicielom psow
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:56
~Hue Hue
Nie zesraj się
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 18:53
~M
Ktoś kto nie kocha zwierząt, nie zasługuje na miano człowieka. Nie mam na myśli posiadania zwierzaka w domu ale podejście do zwierząt. Ktoś kto podtruwa, podsypuje trutki, strzela z wiatrówki, itp. powinien poczuć na własnej skórze to samo. On i jego rodzina.
+1-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 07:27
~Brrr
Do M Uważasz, że posiadanie psa w bloku to jest miłość????? Trzymanie w bloku psa to jest horror dla zwierzęcia i nic wspólnego z miłością nie ma.Wlasciciel zaspakaja jedynie swoje ego...
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 22:21
boga_nie_ma
kościelny - ty jestes dowodem na moją teorie - mianowicie żyjąc w buszu wierzyłbyś w czaszke szamana na kiju i uwazalbys ze buk jest w tym kiju. Wiara to tylko pusty spadek po zacofanych pokoleniach wcześniejszych. Mamy XXI WIEK
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:42
~kościelny
@boga_nie_ma: ty jesteś dowodem na JEGO istnienie, bo służysz szatanowi. A jak jest szatan to jest i Bóg.
+0-2
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:34
boga_nie_ma
Otóż to. Brawo! To jest pytanie o kondycje społeczną.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 18:49
boga_nie_ma
Polski wybitny psychiatra Antoni Kępiński : "Obraz zaburzeń psychicznych pozostaje niezmienny w zasadniczym schemacie na przestrzeni wieków. Czytając ich opisy sprzed setek lub nawet tysięcy lat (np. w Biblii), bez trudu możemy postawić rozpoznanie.Schizofrenik może powiedzieć o sobie "królestwo moje nie jest z tego świata". Znaczną część schizofrenicznych urojeń zajmują sprawy ostateczne, apokaliptyczne wizje końca świata, sądu ostatecznego, raju czy piekła, krwawych wojen, zaciętych walk między stronnikami dobra i zła itp. Poczucie boskiej wszechmocy nie jest rzadkim zjawiskiem w psychopatologii ostrych psychoz, zwłaszcza typu schizofrenicznego. Chorych z podobnym zespołem objawów można spotkać w każdym szpitalu psychiatrycznym, opisywani są oni w każdym klasycznym podręczniku psychiatrii."
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 19:42
~szanowny
EJ boga nie ma ;Może zamiast bezmyślnie cytować czyjeś wypociny, zaczniesz coś samemu płodzić, bo póki co zaserwowałeś nam namiętnie swój zgryz poezji zera bezwględnego, aczkolwiek wyrażającej emocjonalizm bezradności; D klasyk samozaorania ;D
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 18:42
boga_nie_ma
ale poezja (biegunka umysłowa) bez pozdrowien dla autora - guru sedesów
+2-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:17
~ateista
Przesadzasz boga nie ma... to ze pierwszy raz zderzylismy sie z takim guru nie znaczy ze wywyzsza, wydaje mi sie ze on nas pscyhologicznie sprawdza i troszke podsmiewa sie z nas...
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:06
boga_nie_ma
Wątpie, ktoś chce zaistnieć na siłe ale podręczniki do psychiatrii opisują to zachowanie bardzo dokładnie. Niemal każdy podręcznik. Megaloman z zaburzeniami obsesyjno-kompulsyjnymi. Głęboka schizofrenia. Chory ma wizje misji cywilizacyjnej (tak jak tutaj nauki o właścicielach psów) która objawia się takimi "naukami" których nikt czytający nie węźmie na poważnie z uwagi na sam język i dobór słownictwa. Chory czuje sie "guru" który ma oświecać innych. Panować nad umysłami. Przypadek tej potwornie dokuczliwej i wciąż nieuleczalnej choroby jest bardzo częsty. Nie rozumiem czemu portale nawiązują współprace z osobami cierpiącymi na choroby psychiczne.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:53
~ateista
Moze chodzilo oto, zeby ciebie boga nie ma, tak sprowokowac? Moze to bylo jego celem i teraz nasmiewa sie z ciebie, bo jest guru umyslow, jako ktory oddzialuje na ludzi? tym bardziej ze zaczales nieladnie o nim pisac. Moze sam przed soba skapitulowales wlasnie tak piszac...
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:45
~JA JESTEM
LGBT to też nie ludzie,których nie ma tylko ideologia.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:45
boga_nie_ma
@Ateisto gratuluje takiego "guru". Pisałem o tym ze facet podpisuje sie w sposób przepełniony megalomańskimi urojeniami. Stąd cytat psychiatry i aluzja że jest co najwyżej królem sedesów A NIE UMYSŁÓW.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:34
~ateista
zle sie podpialem nie tutaj, ateisto moj bracie nie ma boga
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 20:22
~ateista
to ze mam umysl to nie znaczy ze jestem sedes, zastanow sie co ty piszesz, chyba, ze o sobie piszesz
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:42
~dadi
postuluje zeby wladze stalowej wprowadzili uchwale ws zakazu wyprowadzanai psow w miejsca publiczne
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:14
~sąsiadka z piętra niżej
Mi najbardziej przeszkadza jak sąsiad wchodzi do toalety na posiedzenie. Najpierw słychać "Zosieńko wyjdź" (jak pani Zosia jest w części łazienkowej),a potem się zaczyna koncert od piszczałek i treli do basów. I to jak długo...Czy on tam gazetę czyta czy co. A potem na klatce "Dzień dobry sąsiadko",jak gdyby nic. Nie wiem czy mu powiedzieć czy nie,bo dzieci mają ubaw.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:46
~Właściciel działki 2ha - do sprzedania
Kupić sobie willę na działce 2ha. Nie będzie słychać żadnych odgłosów poza własnymi.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 17:05
~olka
Po tym co widziałam na cywilizowanym (?) Zachodzie wnioskuję, że im bardziej zakompleksiony właściel tym większy i bardziej agresywny jego pies. To o czymś świadczy chyba, no nie? Ale nie chcę nikogo obrażać. Sami sobie wystawiają świadectwo.
+0-0
Czwartek, 17 września 2020 r. godz. 09:51
~kora
Zakladanie kagańca na spacerze psu jest wykroczeniem przeciwko jego prawu do nie noszenia w takim miejscu ogranicznika jego wolności. Zatem niech nikt tu na forum nie usiłuje straszyć właścicieli psów dbajacych o ich intelektualny rozwój i ukladność wobec drugiej istoty. To na spacerach odbywa się nauka czworonoga posłuszeństwa, zabawy, wytrącanie agresji dla jednych i drugich. Można już spotkać takie osobniki którym to przeszkadza i od razu grożą policją. To ten sam materiał, ktory dał sie uwieźć na uchodźców, LGBT, singli i singielki a teraz psy!. Oni zawsze muszą mieć wroga przed oczyma bo nie mogą funkcjonować!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:52
~tak mysle
Weźcie się tez za te piszczące i drace mordy pod oknami bachory. Mamuśki zadowolone bo tatuś przed 3 zmiana ma spokój, a rozwydrzone dzieci terroryzują resztę bloku.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:48
~spacerowicz
Póki nie będzie surowych kar i patroli pod tym kątem dla nieodpowiedzialnych właścicieli psów to nic się nie zmieni. Dzisiaj to pies jest panem, a człowiek musi omijać, unikać, bać się przejść obok, bo pies to instynkt nie rozum i może coś mu się nie spodobać i się rzuci. Szkoda, że właścicielom psów bez smyczy też rozumu brak, nie mówiąc o kulturze, bo ta już dawno zaniknęła.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:25
~Działkowiec
Ja mam osobistą prośbę do właścicieli psów, aby z ogródków działkowych nie robili sobie psiego parku, po którym wilczury, pitbule, rottweilery i inne bulteriery hasają sobie radośnie, włażąc nieraz na teren cudzej działki zagrażając życiu i zdrowiu znajdujących się tam ludzi tudzież zostawiając po sobie przykre pamiątki w postaci psich odchodów i kwiatów podlanych psim moczem. Jak chcecie mieć dużego pieska, który musi się swobodnie wyhasać, to kupcie sobie dom z dużym ogrodem albo kawałek prywatnego lasu i niech tam piesio zażywa swobody. Od działek, drodzy właściciele czworonożnych maszyn do zabijania, proszę się trzymać z daleka, ewentualnie spacerować tamtędy dopiero wtedy, gdy się psu założyło mocną smycz i mocny kaganiec. Amen.
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:24
~Perry
Zapomniałam dodać za szkołą podstawową nr 1.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:22
~Perry
A może by tak miasto pomyślało nad wyznaczeniem małego parku dla zwierząt? Tu za szkołą podstawową jest dużo z zielonego terenu. Nie trzeba nic wycinać, wystarczy zrobić ogrodzenie furtkę. Właściciele psiaków byli by prze szczęśliwi gdyby taki park powstał.Bo bez strachu można by było psiaka puścić żeby pobiegał. Niestety ponoć petycje były co się odbyli tylko od ściany. I nie zamykajcie w szufladzie że wszystkie psy duże są groźne bo nie są.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:18
~Feliks Grabarz
A wlodarze miasta nadal nic ...
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:16
~Inz. OSN z MT60
Po balkonach szczekaja na przdchodniow.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 15:01
~Bikibi
Mam niedosyt po przeczytaniu. Czekam na więcej z uśmiechem, że niektórzy potrafią zauważyć złe sytuacje w Stalowej Woli.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:40
~Stan
Autor chciał zaistnieć i spłodził barokowy artykuł z przerostem formy nad treścią.Temat zachowania właścicieli psów a zwłaszcza psów dużych,groźnych jest zawsze aktualny.Takie psy, w miejscach publicznych, powinny być prowadzone na smyczy i w kagańcu a mniejsze na smyczy(chyba,że są agresywne to też w kagańcu).Dziwią mnie histeryczne komentarze ludzi,którzy najchętniej pozabijaliby wszystkie zwierzęta a i pewnie innych ludzi też.We wszystkim należy zachować umiar.
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 21:52
~kat Piotr Śmietana wiezienie Mokotów
W zabijaniu ludzi zachować umiar???
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 16:32
~tyfusek
i zaistnial... znany jako guru
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:33
~Bożek
Przychylam się do tego co autor wytłuścił, choć problemów w naszym mieście jest w zasadzie dużo, ale cieszyć się trzeba, że jakiekolwiek problemy są poruszane przez mieszkańców. W poprzednim artykule o dronach zauważyłem, że niemożliwość poprawnego zachowywania się przez ludzi wynika z tego, że każdy sobą zajmuje się bez patrzenia na drugiego człowieka. Smutny to widok, że przy zabawie dronem nie zwraca się na innych ludzi. A co do psów, ja nie rozumiem dlaczego tak się ponoszą bez smyczy i kagańca. Dlaczego ludzie sprawiają innym problem? Może władza Stalowej coś zdziała?
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:11
~ciocia klocia
Te.. Czytelnik kup se działkę za sanem i siedź tam cały dzień jak na emeryta przystało i nie zawracaj d..py innym wypisywaniem pierdół.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:35
~Tuwyros
A gdzie kwestia o automatycznym zamykaniu drzwi w kinach stalowowolskich? W trakcie pożaru możemy się zatrzasnąć i spłonąć!! Proszę przypatrzyć się tej kwestii
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:14
~Krótko
Kaganiec albo smycz a jak nie 500 policja w teren.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:54
~12
dziecko potrzebuje klapsa aby sie otrzasnac z glupot, a psy na lancuchy i kagance
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:46
~66
Tak jest. To samo z dziećmi.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:13
~bojesie
Dlaczego wlasciciele az tak sa nieptrzytomni ? co to drogi kaganiec jest?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:04
~Adam
Większym problem są zastawione chodniki przez parkujące pojazdy. Normalnie nie można przejść a co dopiero z wózkiem dziecięcym lub osoba niepełnosprawna na wózku inwalidzkim. Tego pan Kamil nie zauwazył?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 16:16
~kipa
Piszącemu do redakcji o swoich problemach z psami warto przypomnieć, że jest już ustawa o ochronie zwierząt a teraz nie kto inny jak sam wódz naczelny państwa przygotowuje tzw. 'piątkę prezesa"! To nic innego jak dalej poszerzony katalog praw zwierząt w tym psów także. Po uchwaleniu tego przepisu najprawdopodobniej pan nosa z domu nie wyścibi bo wszędzie będzie pies na niego czyhał. Ja podobnie jak ten nieszczęśnik chodzę na spacery ale żaden napotkany pies na mnie nawet nie warknie nie mówiąc, że miałbym się go bać! Dla mnie z tej bogatej fabuły czytelnika wynika jedno, że widocznie swój na swoim się poznaje nawet na spacerze! Kropka!
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:03
~Piro
Musiałem w ubiegłą sobotę jechać do szpitala z powodu podgryzienia przez puszczonego owczarka mojej nogi. Społecznictwo stalowowolskie nie jest świadome że psy mogą zagrazac życiu, nawet tp info pisało niegdyś, że dwa psy właścicielki zagryzły jej dzieci. I czy psy są przyjazne?? Nie bardzo
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:10
~Piro
statystycznie co ósmy polak jest zagryzany przez psy a to z 38 mln polaków daje 4, 5 mln ludzi pogryzionych. Trochę dużo, ale jak chciałeś się bawić w liczby to i je już masz.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:48
~123
No to porównaj ile było pobić ludzi przez ludzi, a ile pogryzień przez psy. Czy ludzie są przyjaźni? Nie bardzo.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:57
~olek
Powiem tak jaki kto ma stosunek do zwierząt naszych braci mniejszych taki ma stosunek do ludzi. Mieszka w tym mieście już ładnych parę lat i jeszcze nigdy z żadnym psem czy kotem nie miałem złego doświadczenia. Nie tylko ale znam wielu ludzi którym psy uratowały życie. Obecnie mój pies przechodzi szkolenie i każdy kto będzie miał przy sobie narkotyki zostanie przez mojego psa zatrzymany na środku chodnika a następnie przesluchany przez prokuratora.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:57
~Jj
I wychodzi placz i lament w komentarzach tych którzy ukończyli wyłącznie szkole podstawową :) jak nie rozumiecie to wróćcie się do uczyć bo z tym problemu nie ma. Wychodzi taki polak nieogar nieoczytany z was, nie wstydzicie komentować?? Dla mnie wszystko jest zrozumiałe i wykwintnie napisane. Ja jeszcze bym dodał, że w Stalowej są inne problemy typu kiepski monitoring w łaskach przy vivo, które wymagają szerszej sieci kamer, gdyż ostatnio słyszeliśmy o próbie gwałtu. Oprócz tego warto się pochylić nad tematem zniszczonych i zasranych placów zabaw przez psy, które wymagają naprawy i oczyszczenia. Moich dzieci ja nie puszczam na place zabaw, bo przynoszą do domu robaki bakterie i muszę ich odtruwać.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:47
~hart
Gazem pieprzowym traktowac te samopasem puszczane kundle,
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:38
~Thomas Mann zza grobu.
Pan Kamil, czy ktokolwiek inny, piszący ten artykuł, ma chyba straszne parcie na zaistnienie i połechtanie swojego rozbuchanego ego albo "monstrualnie cudownej, bulgoczącej wewnętrznej ekstazy". Piękności. Osobiście nie wiem, czy ekstazę można jeszcze połechtać ale niech stracę. Używanie zdań wielokrotnie złożonych i składni wątpliwej jakości, miało chyba podkreślić wyższość piszącego nad czytelnikami. Niektóre zdania to mistrzostwo językowego absurdu: ' Musiałem i nadto wydedukować, że ludzie myślą na kanwie obrazów, a jeden obraz incydentalny z właścicielem i jego zwierzyną rozgorączkowo nadzwyczajnie potrafi zacementować w świadomości bliznę strachu, strachu, którego z li wybrzmie resentyment wobec wypoczywania i relaksacji poza domem ze znajomymi." Po prostu literackie cudeńko. Jak się nie potrafi, to się nie pisze...
+1-0
Piątek, 18 września 2020 r. godz. 00:35
manukun
Brzmi jak dyktando
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:33
~Tomasz
autor to elokwent wzorem pana Brauna z sejmu na ktorego oddalem swoj glos w wyobrach. Takich ludzi my potrzebujemy! co do tresci- powinien pan Kamil poruszyc wiele wiele roznych tematow jak np przywiezoone z polnocy polski stare miesa,lezace miesiacami i przywozone do sieciowek fast foodow w Stalowej.. niestety mialem neiprzyjemny incydent taki ze w tamtym tygodniu bylem hospitalizowany gdyz sie zatrulem po tym niedobrym jedzeniu - dwa twisty kupilem...
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:06
~smieszek
Thomasie ludu plebejski, jest ci obcy polski jazyk!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:57
~pławiak
Faktycznie "jego " ego już się nie mieści na tej stronie!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:44
~Opiumus
Ale zazdrość bo Ci poruszył struny kolego :) Tekst rewelacja, na wysokim poziomie, ale tylko dla ludzi oczytanych wszechstronnie, bo inaczej tego nie da się ogarnąć, przykładem ty jesteś ;)
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:32
~nn
Kamil! Czy możesz pisać normalnie i po polsku? Nie udawaj ćwierćinteligenta bo nim nie jesteś. Wróć do szkoły podstawowej.
+1-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:51
~malgorzatka
Laura nie dodalas - inteligentnego prezydenta,bo facet skonczyl studia i naprawde jest bardzo dobrym prezydentem Stalowej. a tekst to kipi inteligencja autora, ciekawie sie czyta.
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:40
~Laura
Tez myślałam nad tym i powiem, że Pan Kamil jest mądry po tym co czytam, ale myślę, że on porusza tak tematy, żeby miały oddźwięk u prezydenta miasta.
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 12:30
~JoannaS
Manukun to ty?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 14:44
~katarzynkara
To chyba on
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 11:48
~bEsn
Ludzie z psiakami co się dzieje z wami. Z natury życiowej to wam brakuje klepki, znajdźcie sobie partnerka lub partnera, bo wy te psy tresujecie na jakieś zwierzęta navy seals, bo i prawie nie zagryzły mnie ostatnio!!!!
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 11:48
~york
PSY NA KAGANCE! Właściciel amstafa mówił że on nie gryzie, tylko się bawi. Tak się bawił że mojego yorka złapał za głowę i rzucil 5 metrow dalej. Z ledwością przeżył. Ledwo go poskładałem i lecialem do weterynarza, ale nóżki się nie dało przyszyć. Do dzisiaj mam ten obraz przed oczami. Trzeba zrobić z tym porzadek! Nie chodzi tu wcale o to by ludzie z psami na Blonie nie wychodzili, ze swoimi amstafami, buldogami i innymi psami. Chodzi o to że nie mają kaganca a tym bardziej smyczy!!!!!
+0-1
Środa, 16 września 2020 r. godz. 18:40
~york
Miał, dlatego nie mógł się bronić. ~york
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 13:53
~66
A tak z ciekawości to twój York miał kaganiec?
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 11:46
~Greg
Tekst bardzo dobry, w same sedno mówi o złych właścicielach. Sam mam z nimi problem, gdy chodzę po Stalowej
+0-0
Środa, 16 września 2020 r. godz. 11:41
~Mezio
Ha, zawsze z psami był problem!!!!! Uregulować to prawnie trzeba!!
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.