Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 września 2020 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 Wiadomości lokalne
» Do Stalowej Woli zjadą miłośnicy brydża
» Faraś po sezonie wyścigowym
» Sąd Apelacyjny oddalił skargę Elektrociepłowni. Ponad 333 mln. zł dla Abenera?
» Kolizja na Żwirki i Wigury. Auto wjechało w zaparkowany samochód kurierski
» Kolejna legenda lasowiacka w sieci. Tym razem o cudownym zielu
» Na lodowisku poślizgamy się od grudnia do lutego
» Grupa PGO likwiduje oddział w Stalowej Woli. 126 osób do zwolnienia
» Producent drzwi Erkado inwestuje w Radomiu w nową fabrykę
» 22 września - dzień bez biletu. Autobusem pojedziesz za darmo
» Teatr Reduta Śląska z Chorzowa zwycięzcą V edycji Relacji
» Uwaga kierowcy! Zamkną przejazd na Przemysłowej
» Szpital uporał się z koronawirusem. Oddziały wznowiły przyjęcia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Rejestracja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2020/2021
» Podwieczorek przy fortepianie
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 17:51     /Jarosław Jarecki/
Wypadek na serpentynach. Ranna 74-letnia piesza

Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.
Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
W czwartek, 6 sierpnia 2020 r. około godz. 15:30 na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli doszło do wypadku drogowego z udziałem rowerzysty i pieszej. W wyniku zdarzenia 74-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło na serpentynach na ulicy Stefana Czarnieckiego w ciągu drogi powiatowej pomiędzy rondem rotmistrza Witolda Pileckiego a mostem na rzece San. Na miejsce pierwsi przyjechali policjanci ze stalowowolskiej prewencji. W tym samym czasie z innego zdarzenia wracali strażacy. Jeden z dowódców widząc leżącą kobietę z głową w dół, wyskoczył z wozu stojącego w korku i podbiegł. Poszkodowana była przytomna. Mówiła o silnym bólu głowy. Ułożona została na desce ortopedycznej. Na zewnątrz panował upał. Termometry wskazywały 30 stopni Celsjusza. Starszy rowerzysta mówił, że choruje na arytmię serca. Rozłożony został parawan chroniący uczestników przed słońcem. Po kilkunastu minutach przyjechała karetka pogotowia.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, starszy mężczyzna zjeżdżał rowerem serpentynami w kierunku Pysznicy. Zjeżdżając chciał ominąć pieszą prowadzącą rower z lewej strony. Z jego relacji wynikało, że kobieta nagle odbiła w lewo uderzając głową o barierę energochłonną. Rowerzysta nie był pewien czy doszło między nimi do zderzenia. - Krzyknąłem "aniołku uważaj" a ona odbiła w lewo - relacjonuje rowerzysta. Nie wiadomo czy kobieta po prostu nie zasłabła.

Na miejscu karetka pogotowia zabrała ranną do szpitala. Doznała urazu głowy, miała mocno poobijane ręce i nogi. Wezwano grupę policyjnych techników. Zabezpieczone ślady pozwolą odtworzyć przebieg zdarzenia.

O zdarzeniu reporterów Stalowka.NET poinformował Wojciech i Damian. Dziękujemy!
Zdjęcia
Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.
Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.
Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.Do wypadku doszło na ulicy Stefana Czarnieckiego w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:32
~Oglaszamy otwarcie wiaduktu dla pieszych rowerow
Otwierać szlaban na wiadukcie, dłużej nikt nie zdzierży łajdactwa. Chodnik gotowy, kostak na rowery. Założe wam wstege i przetniemy komisyjnie na youtube i otworzymy wiadukt lada dzień.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:26
~Słupy-jak-zapalki
A skarpa obsypuje sie bo nie wzmocnili siatką i nie posaili trawy na czas. Jeszcze brakuje aby te złupy na samym skaraju sciagneła woda do rowy w przepaść, ale przyjdzie zima i roztopy i zrobi swoje. Ktoś wtedy za ta fuszerke beknie i to konkretnie. Prąd i woda hmmm. Aż starch pomyslec.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:23
~Zaprzestano-prac-na-rondzie
To zdarzenie Prezydent bierze na siebie, obiecał otwarcie mostu na 1 sierpnia a nie zrobił, a wiedział ze idą upały w lecie i starsze osoby beda miały problem z wdrapaniem sie po serpentynach pod górę tym bardziej że do sklepu trzeba jechać po zakupy codziennie. Za to co mamy? Ani żywej duszy nie robi na tym odcinku bo kasy brakło na podwykonawców zamiast przyspieszyc ten odcinek aby go oddac to gura chwastw zarasta. Mówiłem ale nikt nie słuchał, to efektów nie trzeba było czekać długo. To samo ze pył sypia na jezdjenie i nkit nie zamiata , slisko az strach jechac roweweem starszej osobie.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 12:39
~J 23
Zapomniałem, że według QWERTY to była wina kierowców samochodów. No może infrastruktury lub kosmitów, albo ceny bananów w Brazylii, ale z pewnością nie była to wina rowerzysty.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 14:39
~J 23
Do QWERTY Cytuje Ciebie: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek." Przeczytaj to co napisałeś, Czy Ty jesteś w stanie ogarnąć rozumem, że piszesz bzdury? Bo jeżeli nie jesteś w stanie tego pojąć to radzę wrócić do szkoły i uczyć się, uczyć i czytać itd.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 12:29
~Qwerty
Teraz to ty kręcisz obrażasz, bo tylko tyle potrafisz nie ma to nic wspólne z prawdą, nie bylo cię na miejscu, mnie też nie było, wiec na podstawie czego opierasz swoje zarzuty, na podstawie tego że cię wk... m. To że ktoś komuś wszedl pod koła nagle, niespodziewanie, kierowców w podobnych sytacjach wybielasz. Niewierze w to że dziadek pędził z nadmierna prędkością, ale ty masz człowieku jakieś urojenia , i według ciebie najlepiej jest kogoś obrazić wyzwać od najgorszych tak jak to robi opozycja, działasz podobnymi metodami, dla ciebie wszyscy którzy bronią slabszych to ciemnogród.
+0-0
Poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r. godz. 09:11
~J 23
Do QWERTY Cytuje Ciebie: "Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek." Zupełnie nie interesuje mnie ten konkretny przypadek. Natomiast odniosłem się do tego co Ty piszesz. Uważasz, że rowerzyści są winni tylko wtedy jak specjalnie w kogoś wjadą - to tłumaczę Ci niedouczony człowieku, że prawo jest inne! Radzę też, czytaj to co sam piszesz, bo nawet tego co sam napisałeś nie rozumiesz. Mieszasz tak, że to jest już śmieszne i żałosne.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 15:36
~Qwerty
J23 nigdzie w artykule nie jest napisane że rowerzysta wjechał w pieszą. Jest to dwuznaczne. Zdarzenie w którym nie wiadomo kto jest winny, ty wykorzystujesz do swojej prywatnej wojenki z rowerzystami, jest jeszcze paru takich furiatów na drodze, którzy śmią się nazywać kierowcami, ale zdecydowana większość zachowuje się tak jak należy, niestety ty nie należysz do tej grupy.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:13
~J 23
Qwerty Piszesz, że rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w Nią wjechał - no bzdura do kwadratu. To znaczy, że kierowcy są winni gdy popełnią błąd, a rowerzyści w takiej samej sytuacji nie są winni. A winni będą tylko wtedy gdyby specjalnie wjechali w kogoś? No czy Ty masz jakikolwiek rozum? Zastanów się nad swoimi głupotami, bo tak bronisz łamiących prawo rowerzystów, że to jest niezdrowe aż.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:09
~J 23
Od kierowców wymaga się zasady zachowania ostrożności, a od rowerzystów nie? Rowerzyści nie zmieniają nagle kierunku jazdy bez sygnalizacji zamiaru? My kierowcy mamy na nich uważać, a rowerzyści nie muszą uważać na innych? Co tak bronisz rowerzysty. Widział, że ktoś idzie, jest tam infrastruktura jaka jest to tym bardziej powinien był dostosować prędkość i zachować ostrożność. A może z uwagi na to że jest rowerzystą to nie musi? Bo mu wszystko wolno i wszyscy są winni tylko nie rowerzyści?
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 13:52
~Qwerty
Rowerzysta byłby winny gdyby specjalnie w nią wjechał, z opisu wynika że to piesza zmienila nagle kierunek. J23 ochłoń trochę, ja rozumjem że upały, może chłodny prysznic, czy czekasz do soboty wieczorem?
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 11:31
~J 23
Piractwo drogowe i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez rowerzystę? A może oni nie wiedzą, że nawet DDRem nie można bezmyślnie z dużą prędkością jeździć tuż obok pieszych i innych uczestników ruchu. A skąd mają wiedzieć skoro nie muszą znać przepisów.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:16
~J 23
QWERTY Napisz co konkretnie jest nieprawdą w moim komentarzu: "Piractwo drogowe i niedostosowanie prędkości do warunków na drodze przez rowerzystę? A może oni nie wiedzą, że nawet DDRem nie można bezmyślnie z dużą prędkością jeździć tuż obok pieszych i innych uczestników ruchu. A skąd mają wiedzieć skoro nie muszą znać przepisów"
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:15
~J 23
do qwerty z tym, że kierowcę za to byś ukrzyżował, co udowodniłeś wpisem powyżej stwierdzając, że "rowerzysta byłby winny, gdyby specjalnie wjechał" w tą Panią. Ale Ty nawet nie rozumiesz tego co sam piszesz. Nie znasz przepisów prawa lub nie chcesz znać - jak to przystało na rowerzystę.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 13:48
~Qwerty
Bzdury piszesz i tyle, gość mogl jechać wolno i co z tego skoro piesza zmienila kierunek w którym się poruszała i wtargnela wprost pod koła rowerzyscie. Wystarczy myśleć , obejrzeć się w takiej sytuacji, to samo mogło spotkać kierowcę przejeżdżającego auta.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 12:37
~J 23
Co jest nieprawdą w moim komentarzu? Co jest agresywne? Ja tylko stwierdzam fakty. Ale skoro uraża to rowerzystów to niech w końcu przestaną łamać prawo.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 12:35
~J 23
Qwerty Nie mów mi co mam robić. Zawsze będę reagował na piractwo i łamanie przepisów przez uczestników ruchu, a że rowerzyści są w tym "mistrzami" to i komentarzy dużo :)
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 12:13
~Qwerty
Skoncz z tymi filozoficznymi wywodami, nasyconymi agresją, ciekawe czy jako kierowca jesteś tak agresywny.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 09:27
~___
Kiedy w końcu otworzą to rondo? Przecież wystarczy nadlać kawałek asfaltu i można puścić ruch!!!
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:30
~Schodki pod wiaduktem
Boja sie ze wiadukt jest za waski na obwodnice a gdy poszerza to sie zawali. Po co sa schodki do środka jezdni pod tym wiaduktem i niepotrzebnie zwezaja drogę pod mostem? Co za gamoniowatość kwitnie, schodzisz z chodnika wprost pod auta.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 08:43
~emeryt
na ścieżce rowerowo pieszej nie ma miejsca na wyprzedanie.pomyśl aniołku 2 rowery +2 osoby.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 08:36
~aut
Ruch pieszych i rowerów swobodnie można puścić górą. Niech ktoś zacznie myśleć - to nie boli. Też miałam w tym miejscu nieprzyjemne zdarzenie...
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 07:22
~Senior
A miało być tak pięknie i szybko zrobione a guzdrają się z tym wiaduktem już tyle czasu ,kiedy w końcu zostanie przywrócony normalny ruch ,czy ktoś z decydentów może odpowiedzieć???
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 06:09
~Rock
Serpentyny jak zwie się w artykule to plac budowy, a zarządza nim i odpowiada za niego kierownik budowy. GDDKiA nad tym sprawuje nadzór.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 21:48
~Staszka
Bardzo niebezpieczne miejsce do jazdy autem jak i rowerem. Dlaczego nie otworzą przejścia dla pieszych i rowerrzstow na górze prosto za mostem w stronę ronda
+1-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 21:40
~Qwerty
A może w końcu firma odpowiedzialna za budowę weźmie sie do roboty i prawidłowo zabezpieczy ciąg pieszo rowerowy? Przecież tam jest strasznie niebezpiecznie, szczególnie na dolnym zakręcie o 180 stopni. Który to już wypadek w tym miejscu?
+1-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 11:29
~J 23
No tak wszyscy winni tylko nie rowerzyści. Na bank była to wina kierowców. Chociaż moim zdaniem tu ewidentne niedostosowanie prędkości przez rowerzystę do warunków na drodze - zwykłe piractwo drogowe. Przejazdów rowerowych w niewidocznych i głupich miejscach nie zgłaszasz do poprawy a kierowcy muszą jakoś z tym żyć.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 21:14
~Paterek
jak na załączonych obrazkach skarpa obsypuje się i łatane są dziury dla niepoznaki
+1-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 07:36
~Dino
ta skarpa to zaczęła się obsypywać i przywieźli kilka wywrotek że niby to wzmocni
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 20:58
~Lucjan
dojdzie tam do śmiertelnego wypadku to rozliczą decydentów za fatalną drogę
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.