Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 września 2020 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 Wiadomości lokalne
» Do Stalowej Woli zjadą miłośnicy brydża
» Faraś po sezonie wyścigowym
» Sąd Apelacyjny oddalił skargę Elektrociepłowni. Ponad 333 mln. zł dla Abenera?
» Kolizja na Żwirki i Wigury. Auto wjechało w zaparkowany samochód kurierski
» Kolejna legenda lasowiacka w sieci. Tym razem o cudownym zielu
» Na lodowisku poślizgamy się od grudnia do lutego
» Grupa PGO likwiduje oddział w Stalowej Woli. 126 osób do zwolnienia
» Producent drzwi Erkado inwestuje w Radomiu w nową fabrykę
» 22 września - dzień bez biletu. Autobusem pojedziesz za darmo
» Teatr Reduta Śląska z Chorzowa zwycięzcą V edycji Relacji
» Uwaga kierowcy! Zamkną przejazd na Przemysłowej
» Szpital uporał się z koronawirusem. Oddziały wznowiły przyjęcia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Rejestracja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2020/2021
» Podwieczorek przy fortepianie
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 13:34     /ZS/
Doktor Omar Sangare będzie dziekanem Williams College

Jak podaje portal Onet, pochodzący ze Stalowej Woli aktor Omar Sangare niebawem obejmie funkcję dziekana w Williams College w Stanach Zjednoczonych.
Jak podaje portal Onet, pochodzący ze Stalowej Woli aktor Omar Sangare niebawem obejmie funkcję dziekana w Williams College w Stanach Zjednoczonych.
Fot. Jacek Rodecki
Jak podaje portal Onet, pochodzący ze Stalowej Woli aktor Omar Sangare niebawem obejmie funkcję dziekana w Williams College w Stanach Zjednoczonych.

Jak wspomina Omar Sangare w rozmowie z Onetem, Williams College jest uznany za "collage numer jeden" w rankingu szkół wyższych w USA, jest starszy od Uniwersytetu Warszawskiego.

- To tutaj od wieków tworzy się zapis kultury amerykańskiej i mobilizuje do progresywnego patrzenia w przyszłość. Wśród absolwentów Williams mamy byłego prezydenta USA, oskarowców takich jak Stephen Sondheim i Elia Kazan, mamy tradycję kreatywności - to mobilizuje nas w myśleniu o przyszłych pokoleniach. Mój bratanek, Abubakr Sangare, skończył właśnie pierwszy rok studiów w Williams i jego przyszłość inspiruje mnie dzisiaj najbardziej. Obecnie modyfikujemy system nauczania, aby był w układzie typu "hybryd" możliwy do kontynuacji albo w klasie albo wirtualnie w nadchodzącym roku akademickim - powiedział Omar.

Omar Sangare jako dziekan, od następnego roku akademickiego, zaprosił na wykłady Marka Probosza, polskiego aktora filmowego, który będzie pracował ze studentami w Williams nad świadomością pracy przed kamerą. - Staram się łączyć tych, których wiedza przystosowują nas do dzisiejszych czasów, i którzy ulepszają ten świat - powiedział.

Doktor Omar Sangare - aktor, reżyser, producent, wykładowca i pisarz. Ukończył Akademię Teatralną w Warszawie. Studiował pod okiem m.in. Tadeusza Łomnickiego, Ryszardy Hanin, Gustawa Holoubka, Zbigniewa Zapasiewicza i Andrzeja Wajdy. Zaproszony przez Brytyjsko-Amerykańską Akademię Teatralną, współpracował z Jeremym Ironsem i Derkiem Jacobim w Balliol College w Oksfordzie.

W 2006 roku otrzymał stopień naukowy doktora w Akademii Teatralnej w Warszawie. Wykładał na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, San Diego i Santa Barbara, Uniwersytecie Wesleyan, The New School University w Nowym Jorku oraz w Akademii Muzycznej i Teatralnej w Londynie. Od wielu lat wykłada na Wydziale Sztuk Teatralnych w Williams College, uczelni wyższej zajmującej przodującą pozycję w rankingu America’s Best Colleges. Od nadchodzącego roku akademickiego, profesor zwyczajny Omar Sangare przejmuje stanowisko dziekana na tej uczelni.

Od ponad dziesięciu lat Omar Sangare jest ważną postacią świata artystycznego w Nowym Jorku - jest dyrektorem artystycznym największego na świecie festiwalu monodramów w Theatre Row na Manhattanie, United Solo.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 17:59
~Balladyna
"Magdalena Filiks o działaniach policji (w Warszawie) To była łapanka. Świadomie używam tego porównania. - Z całą odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że przyszedł rozkaz, co zresztą usłyszałam, na zrobienie takiej łapanki. Nie wiem, czy chodziło o statystki... To było wykonywanie rozkazu o łapance - tak o piątkowych wydarzeniach w Warszawie mówiła w TOK FM Magdalena Filiks. Posłanka była na Krakowskim Przedmieściu, jak mówi, do dziś odczuwa skutki tego, co się tam działo. - Nie ruszam ręką, mam wybity bark - tłumaczy." Polska zbliza sie szybko do standardow Czeczenii... W USA Omar ma takie same prawa jak i reszta obywateli (wlacznie z prawem do malzenstwa) - w Polsce bylby dzisiaj tylko obywatelem "drugiej kategorii"!
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 18:36
~Balladyna
Cytuje: "Ponad pół miliona osób podpisało już internetową petycję, która wzywa Unię Europejską do interwencji. Autorzy petycji apelują o zmianę prawa i chcą bronić osób LGBT w Polsce. Swój apel kierują do Ursuli von der Leyen. Autorzy petycji zwracają się do Ursuli von der Leyen, przewodniczącej Komisji Europejskiej. Liczba podpisów pod internetową petycją w serwisie "change.org" nieustannie rośnie. Przekroczyła pół miliona i zbliża się do 600 tysięcy. "Społeczność LGBT w Polsce cierpi przez homofobię i transfobię, którą podsycają politycy, przywódcy religijni i świeccy" - czytamy w opisie petycji. Autorzy petycji podkreślają, że osoby LGBT "boją się życia we własnym kraju". Domagają się od rządu podjęcia działań i uchwalenia przepisów, które chroniłyby osoby LGBT w szkołach, zakładach pracy i przestrzeni publicznej. Żądają również zniesienia "stref wolnych od LGBT". "Chcemy również wezwać Unię Europejską do podjęcia działań, żeby nie ignorowała naruszeń praw człowieka, które mają miejsce w jej państwie członkowskim" - stwierdzają autorzy. Petycja skierowana jest do Ursuli von der Leyen, czyli przewodniczącej Komisji Europejskiej."
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 18:12
~niesmak pozostanie
A gdzie sie podzial pan prezydent? Tak ladnie gledzil o pojednaniu, wyciaganiu reki, wspolnocie.....Nie ma nic do powiedzenia? Ciagle siedzi w odbycie "wodzunia" Kaczynskiego?
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 07:22
~Hiacynt
Coz, ostatnio trwajaca nagonka na homoseksualistow (pomijajac jednego waznego krypto-geja partyjnego) dobitnie wskazuje na to, ze 30 lat demokracji w Polsce nie wystarczylo, by stworzyc tutaj cywilizowane spoleczenstwo...
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 03:50
~Kanadol
Pozdrowienia dla pana Omara! ---> To przykre i smutne, ale obecna Polska staje sie krajem kato-faszystowskim.. tak jak kiedys Hiszpania za czasow Franco, czy Portugalia za czasow Salazara...
+0-0
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. godz. 19:24
~Alina
...Wypaczył prawdopodobnie swoje poglądy przebywajac w Warszawie wśrod celebrytow itp., a pamiętam jak był ministrantem w Konkatedrze w Stalowej Woli.... Jak mu tam w USA tak dobrze - jego wybór !
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 12:06
~Azazel
Ministrant to obok strażaka,nurka czy górnika najbardziej niebezpieczne zajęcie o dużym zagrożeniu wypadkowym w miejscu pracy.
+0-0
Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. godz. 00:01
~Quo Vadis Polsko?
W USA przynajmniej policja nie bije homoseksualistow - jak to czyni w Warszawie Pisowskie "ZOMO"!!
+0-0
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. godz. 23:53
~Hahaha
Może jako ministrant wypaczył,a o to nietrudno.
+0-0
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. godz. 11:29
~Lolo
no to byli pracownicy stalowianki teraz zazdroszczą " żyłce "
+0-0
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. godz. 01:24
~Rotterdam
Dobrze Omar, ze wyjechales z tego zapyzialego, ciemnego, pobawionego tolerancji grajdolka!
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 17:55
~Bruno Wątpliwy
Niestety,prawda jest taka,że kto inteligentny to stąd ucieka.Pan Omar Sangare,K.Nepelski,M.Bajor czy G.Rosiński mogli by być świetną wizytówką naszego miasta,ale przy takim ministrze kultury jak P.Gliński i tym prezydencie miasta to te nazwiska pisowskiej chołocie nic nie mówią.
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 17:40
~Texas boy
Nie będzie tolerancji dla tęczowych prowokatorów! Wykorzenimy to zło!. Nawet spoko tęczowi się od nich odcinają.
+1-0
Sobota, 8 sierpnia 2020 r. godz. 01:05
~chlodnym okiem
"Zatrzymanie aktywistki LGBT przerodziło się w protest. "Niewiarygodna brutalność policji" "Dwa miesiące miną, wasza hańba nie" - skandowali do policjantów uczestnicy spontanicznego protestu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Przyszli oni na miejsce w ramach solidarności z aresztowaną aktywistką LGBT Margot. Zablokowali nieoznakowany radiowóz, w którym była Margot. Policja rozbiła blokadę wyrywając z niej ludzi, popychano także posłów i dziennikarzy." Tak kiedys rodzil sie faszyzm!!!
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 18:12
~Tytus
Hergut czy też Waluś daj sobie na wstrzymanie.Księdzem jesteś,że pedofile są ci bliżsi?
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 10:34
~Do Texas Boy
Zacofany wieśniaku .Jak tradycja? Widziałeś oszustwa wyborcze?
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 13:01
~Łowca pisowca
PS.Ja też do,,Texas Boy"!
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 12:47
~Łowca pisowca
Tobie nikt nie narzucił czytania książek i poszerzania wiedzy to w jaki sposób ktoś ci narzuci, jak to ciemnota nazywa ,,ideologię"LGBT? Przecierz tacy nie znają definicji słowa ,,ideologia" czy ,,tradycja".Dla takich jak ty to homofobia,ksenofobia i niedzielna msza a potem rosół na obiad jest tradycją.Poczytaj jak żyją sobie obywatele Watykanu...
+0-1
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 23:17
~bocianu
"Komar" fajny gość Tak mowiliśmy kiedyś na niego Np na basenie tylko wtedy miał włosy pan doktor Komar wpadaj do chrzestnej Marylki i zadzwocie
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 19:22
~takie tam
dobrze pamiętam jakie miał trudne życie jeżdżąc MKSem,w latach osiemdziesiątych,nie pamiętam czy to była trójka czy szóstka ,ale dojeżdżał gdzieś w okolice nowego kościoła.choć znosił to dzielnie!po prostu dla niektórych był inny.pozdrawiam.
+0-1
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 22:11
~żwirek
Z tego co się orientuję to on mieszkał w okolicy "nowego kościoła" i uczęszczał do "trójki"
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 18:07
~Emeryt za PiSem
I dobrze, ze ten pan stad wyjechal... Nie tęczowa, nie laicka. Wielka Polska Katolicka!
+1-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:38
~Mefistofeles
Emeryt,emeryt...Ten świat zostaw młodym a sam się zatroszcz o swoje ,,życie doczesne". Nienawiść ci w tym nie pomoże...
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 06:55
~Man from utopia
Idioto, do pięt mu nie dorastasz.Sam pewnie nie masz żadnego wykształcenia to te zaścankowe kompleksy przez ciebie przemawiają.Lepiej by było gdyby tacy jak ty stąd wyjechali tylko co ty byś tam robił.
+1-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 06:43
~Do Blazna
Ci ludzie nie wybierają sobie orientacji ,rodzą się z nią Mamy 2020 Pora się douczyć .Polska ośmieszona,nie wielka,a wyludniająca się,ajuz napewno nie katolicka .Roi się od ukrywania księży pedofilów .Doszło do tego,że inne kraje nie wydają nam już podejrzanych jako państwu ,gdzie sądy są podległe władzy .
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 21:36
~nico
Pisowski dupku szkoda ze ty nie wyjechałeś.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 17:47
~A Polska coraz blizej dzikiej Azji!
W Polsce Omar (jako homoseksualista) mialby nieco gorzej - w USA zas moze cieszyc sie takimi samymi prawami (wlacznie z prawem do zawarcia zwiazku malzenskiego) jak i kazdy inny obywatel!
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 21:19
~kto sieje wiatr...
Bredzisz "Texas Boy" i to ostro... Czy golisz tez glowke na lyso i nalezysz do ONR-u? Bo twoj wpis jasno wskazuje na zwyklego naziola (w Polsce nazywaja sie tteraz "narodowcami"). >>> P.S. Polska jest dla WSZYSTKICH Polakow, a nie tylko dla ograniczonych umyslowo bialych, ultra-katolickich "heterykow"!
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 16:44
~667-lepsza wersja szatana
To nie do Ciebie tylko tego prymitywa co się zowie teksas boj.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 07:15
~667-lepsza wersja szatana
Wsadź nos do swojej dupy, bo to jego życie,nie twoje.Ludzie się różnią,są dobrzy i są źli.Ty należysz do tych drugich.Najpierw dokonaj w życiu tyle co on homofobie.Oczywiście,że dobrze ,że wyjechał bo tutaj tacy jak nie daliby mu żyć,a i on sam jako człowiek bardzo inteligentny na pewno nie wszedłby w układy z tą władzą jak i wielu wybitnych polskich aktorów (J.Stuhr,J.Gajos itd).i artystów jak Kazik chociażby...Jak to wy się pozdrawiacie...?Prawa ręka uniesiona do góry i ,,Ave Kaczor" ?
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 00:23
~Texas Boy
Posłuchaj Liverpool tęczowy dziwolągu. Miliony Polaków wybrało Prezydenta Dudę, bo chcą Polski normalnej, prawej i sprawiedliwej dla siebie, a nie dla kasty i sbeków. Polski, która kocha swoją tradycję i kulturę, a nie narzucanej nam ideologii gender i paradowania tęczowych pajacych, którzy obrażają normalnych, wierzących ludzi. To ma być Polska dla Polaków, a nie Polska dla Niemców, czy lewaków
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 23:07
~Liverpool
Coz, miliony ludzi glosowaly na "budynia" Dude. Miliony ludzi chca, aby Polska byla krajem pozbawionym tolerancji, krajem pelnym rasizmu, ksenofobii i homofobii !
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 20:12
~PiS - mafia w akcji
Duda ostro i we wstretny sposob zaatakowal homoseksualistow... "Nie chciałem być przy inauguracji kolejnej kadencji Dudy, w której będzie następowało dalsze niszczenie rządów prawa, ograniczenie praw obywatelskich i pacyfikacja mediów. Szacunek dla urzędu musi być adresowany w stosunku do człowieka, a nie do krzesła, które on zajmuje - mówi Leszek Miller"
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 16:19
~Burczaga
Super... Kogo to obchodzi? Kto to w ogóle jest?
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 15:13
~and
Należą się zasłużone gratulacje! Jesteśmy dumni z Pana Profesora! Tak trzymać!
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 20:45
~Chicago itd
W Ameryce (USA, Kanada) doktorat jest najwyzszym stopniem naukowym. I to wystarczy, by byc tutaj profesorem. A profesura w USA to tylko STANOWISKO zajmowane na danej uczelni, tutaj nie ma zadnych "tytulow" profesorskich (i do tego - nadawanych przez prezydenta!) jak w Polsce.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 21:41
~Qwert
Skoro doktor będzie dziekanem, to o jakim profesorze mówisz?
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 14:55
~Puzon Seaatle
Żeby go tylko muziny nie zbili za biały samochód.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.