Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 Wiadomości lokalne
» Akcja Zima w pełni
» Komunikat Urzędu Miasta
» Komunikat PEC
» Szpitalne inwestycje
» Uczcili poległych w Powstaniu Styczniowym
» (Nie)bezpieczna zmiana? Piesi z pierwszeństwem na pasach
» Stalowa Wola będzie jeszcze bardziej zielona
» Makabryczna zbrodnia w Zdziechowicach. Zatrzymani dwaj mężczyźni
» Fundacja w sprawie remontu cmentarza wojennego pisze do metropolity
» 1,6 mln. zł na remont wiaduktu na Traugutta
» Lokalny procudent mebli rozwija produkcję i asortyment
» Co się wydarzyło w Zdziechowicach? Znaleziono zwłoki
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Serca na nakrętki
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 13:55     /Informacja prasowa UM/
Centrum Aktywności Seniora już za pół roku

Na prawie 1000 m kw. powstanie powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów.
Na prawie 1000 m kw. powstanie powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów.
Fot. UM Stalowa Wola
Stalowowolskie Centrum Aktywności Seniora powstanie w Stalowej Woli już pod koniec 2020 roku. Profesjonalne miejsce dla działalności seniorów będzie zlokalizowane na pierwszym piętrze budynku "Centrum 4" mieszczącego się przy Al. Jana Pawła II 10. Inwestycja wykonana jest już w około 80 procentach.

Na prawie 1000 m kw. powstanie powierzchnia o mobilnym charakterze, dostosowana do aktualnych potrzeb seniorów. Zamiast schodów na pierwsze piętro wjedziemy dwiema windami - jedna będzie zlokalizowana od ul. Jana Pawła II, druga "od dziedzińca" przy klatce schodowej.

W części lokalu powstanie duża sala widowiskowo - artystyczna. Ponadto w budynku pojawią się: kawiarenka, sala do nauki języków obcych, sala komputerowa, która w razie potrzeby będzie pełniła rolę sali bankietowej, sala kuchenna, sala prac ręcznych, sala fitness, sala do zajęć wokalnych oraz sala do obsługi prawnej i działań medycznych. Ciekawym pomysłem zaproponowanym przez architektów jest możliwość stworzenia tarasu letniego, jako "zielonego dachu". W lokalu będzie też wydzielona powierzchnia administracyjna dla osoby odpowiedzialnej za obiekt, jak i na potrzeby stowarzyszeń. Obiekt zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- To jest przede wszystkim projekt pod klucz czyli całkowita przebudowa obiektu razem z wyposażeniem. Zakres projektu był szczegółowo konsultowany z Miejską Rada Seniorów. Wybraliśmy odpowiednie pomieszczenia, których oczekują seniorzy - mówi zastępca prezydenta Renata Knap.

Do końca lipca wykonane zostały wszystkie roboty rozbiórkowe. Na wyburzenie czeka tylko fragment klatki zewnętrznej, ale ze względu na logistykę w obrębie chodnika zostanie to wykonane pod koniec sierpnia lub początkiem września. Na całej powierzchni Centrum jest już zrobiona wylewka wyrównująca oraz wylewka samopoziomująca, na której znajdą się docelowe warstwy posadzkowe.

Rozpoczął się montaż ścianek działowych, które będą wyznaczały poszczególne pomieszczenia w CAS. Zamontowane są już centrale, kanały i wentylacje, częściowo wykonana jest instalacja elektryczna.

Planowo we wrześniu wydzielone już będą poszczególne pomieszczenia i wykonawca przejdzie do robót wykończeniowych. Następnie wykonane zostaną posadzki oraz sufity podwieszane, by ukryć dźwigary w przestrzeni międzystropowej.

- W tym przetargu mamy wszystkie roboty budowlane plus urządzenia stałe, czyli wyposażenie kuchni, meble do zabudowy, kuchenki, mikrofale, lodówki, itp. Na elementy mobilne wyposażenia jak krzesła, stoliki, fotele ogłosimy przetarg na przełomie sierpnia - informuje wiceprezydent Renata Knap.

Jeśli tylko nie pojawią się obiektywne okoliczności utrudniające prace, jak np. druga fala Covid-19, to inwestycja jeszcze w tym roku, w grudniu będzie oddana do użytku stalowowolskim seniorom.

Centrum Aktywności Seniora w Stalowej Woli będzie otwarte dla wszystkich seniorów, nie tylko tych zrzeszonych w klubach czy stowarzyszeniach. - Ci, którzy nie chcą uczestniczyć w różnych grupach też będą mieli prawo korzystać z propozycji, które będą przygotowane. Na pewno nie będzie to samotna wyspa w mieście. Nie będzie tak, że my się zamkniemy w swoim gronie i tylko dla siebie będziemy działać. Chcemy wychodzić do ludzi, współdziałać międzypokoleniowo. Chcemy potencjał, który drzemie w seniorach wykorzystać dla miasta - mówi Bogna Latawiec pełnomocnik CAS.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 11:00
pani
emeryci za pisem - tak, za unieważnianiem z pompą slubów kościelnych też? Fajny kawaler z odzysku i dzieci nieślubne.....
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 14:08
~Bruno Wątpliwy
W ogóle ,,kościelni"powinni odejść od przykazań i sakramentów a nie robić wyjątki...Jak to pismo mówi- (,,Nie")wszyscy jesteśmy równi wobec boga.Poniżaj i obrażaj innych,wykorzystuj ich finansowo i seksualnie,nie daj im żyć tak jak chcą,ogranicz dostęp do nauki,kultury i prawdy, i zmuś ich do konkretnych wyborów, zgodnych z naszym interesem,teraz takie przesłanie mają do ,,wiernych",taki Jędraszewski czy Długosz ze swoimi urojonymi ewangelistami.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 15:20
~Alfa
Może to nie na temat ale też remont. Tym razem chodzi mi o trwający remont trawnika przed PIONIEREM na Okulickiego. Część wybrukowana zrobiona jest wszędzie pod kątem prostym, a nie łukami jak na odnowionym parkingu przy wiadukcie. Przecież z doświadczenia wiemy, że nikt nie będzie chodził pod kątem prostym i zaraz po oddaniu wszystkie te rogi będą wyglądały szpetnie i niechlujnie. Może da się jeszcze coś zrobić, bo szkoda ludzkiej pracy. Tak samo jak nie przemyśleli automatycznych drzwi do nowej hali. Ale czy u nas ktoś w ogóle myśli ?
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 23:02
~stary-inzynier
Z tym wytyczaniem sciezek pod katem prostym to chyba nic sie nie zmienilo od czasow "glebokiej komuny". A ludzie i tak wybieraja najkrotsza droge!
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 14:28
~Richardo
Jestem na błoniach i Nie rozumię ludzkiej Stalowowolskiej inteligencji Mówia że dbaja o przyrodę ,tylko tak mówia Kosza wszystka trawę,kiniczynę,dzikie kwiaty niszcza koniki polne, otoczenie gdzie male kuropatwy i inne małe zwierzaki się kryja! Zadaje sobie pytanie Po Co!!!!!!! Powinni tylko kiśić 1 metr z każdej strong od hodnika tam gdzie jest boisko no i koło ławek. Co teraz robia to jest kryminalne Naprawdę Nie rozumię tego jestem zrozpatrzony!!!
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 13:09
~Richardo
Jestem na błoniach i Nie rozumię ludzkiej Stalowowolskiej inteligencji Mówia że dbaja o przyrodę ,tylko tak mówia Kosza wszystka trawę,kiniczynę,dzikie kwiaty niszcza koniki polne, otoczenie gdzie male kuropatwy i inne małe zwierzaki się kryja! Zadaje sobie pytanie Po Co!!!!!!! Powinni tylko kiśić 1 metr z każdej strong od hodnika tam gdzie jest boisko no i koło ławek. Co teraz robia to jest kryminalne Naprawdę Nie rozumię tego jestem zrozpatrzony!!!
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 14:35
~Asmodeus
Richardo,to jest decyzja rządzących obecnie PIS-owców a nie inteligencji.Po prostu dał im Szyszko przykład jak wycinać mają tak żeby nic nie przeżyło.
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 11:36
~Borysek Be
U nas centrum AKTYWNOŚCI seniora, a w postępowej Holandii i Szwecji E U T A N A Z J E dla seniora! Niech tylko PO i lewica dojdzie do władzy, zobaczycie co będą "promować"
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 19:05
~Balladyna
Podkarpacka ciemnota uwielbia wierzyc w tego rodzaju bajki... i wyobrazaja sobie, ze sa w czyms lepsi od Europy Zachodniej. A tu, panie, blizej do Ukrainy i do dzikich stepow!!!
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 17:48
~Emeryci za PiSem!
Nie tęczowa, nie laicka. Wielka Polska Katolicka!
+0-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 13:39
~667-lepsza wersja szatana
Nie słyszałem,żeby ktoś został poddany eutanazji wbrew swojej woli,więc tolliku chyba nie wiesz o czym piszesz.Swoją drogą jak czytam takie wpisy to coraz bardziej skłaniam się właśnie do prawa do eutanazji,aborcji i oczywiście powszechnego dostępu do środków antykoncepcych.
+1-0
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 08:21
~Bruno Wątpliwy
Taki CAS to bardzo fajna i pożyteczna inicjatywa.Na jego otwarcie proponuję zaproszenie J.Kaczyńskiego,R.Terleckiego i A.Macierewicza z opcją zostanie w stalowowolski DOS-sie.Antek sklejałby modele samolotów,Jarek przebrany za dziewczynkę oglądałby ,,walki byków" na gejowskim kanale TV a Rychu dostałaby codzienną porcję ,,Butaprenu" do wywąchania.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 22:28
~ktoś wie?
Czy ktoś wie, gdzie przeniósł się punkt z meblami, który miał działalność właśnie na pierwszym piętrze, a wcześniej w tzw. JUBILACIE na ul. Orzeszkowej??? Z góry dziękuję za informacje.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 20:11
~Zat
Coś niewiele hejtu. Trolle opozycji chyba nie mogą dojść do siebie po ostatnim "łudstoku" jurasa milicyjnego
+0-1
Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. godz. 17:36
~Man from utopia
Ja tam wolę Morawieckigo z rządem, tańczącego u Rydzyka.Świetna choreografia,to trzymanie się za rączki i równe wymachiwanie nóżkami,świadczy o wielu godzinach prób,żeby to wszystko zagrało.Do tego świetna muzyka no i dyrygent T.Rydzyk machający rękami aby tancerze rytmu nie zgubili.Genialne!
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 23:03
~Komuna_Powraca
Lepszy juz "Woodstock", niz PiSowska kaszanka i disco-polo!!!
+0-1
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 17:49
~Pawel
A blokow jak nie bylo tak nie ma, ceny za metr w stalowej to juz 7 tys zl, ale gospodarz miasta sie cieszy bo kolejne place zabaw
+1-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 17:41
~młody senior
Ja z aktywności seniora to najbardziej lubię bara bara. Tylko niełatwo znaleźć młodą i chętną w tym wieku przy takiej emeryturze.
+0-1
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 10:26
~Aamon
Ty lepiej módl się o regularnego stolca a bara bara zostaw młodym, bo w twoim wieku i stanie umysłu to nawet imbecyla ciężko spłodzić.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 17:08
~jasio
takie centrum aktywnosci to powinno byc w kopalni na pszodku albo w rozwadowie naprzeciwko starego sondu
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 16:12
~SieSpytam
A kiedy będą konkursy na pracowników CAS? Czy też może załoga swoich już od dawna wyznaczona?
+1-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 20:12
~Lekarz
Polecam leczyć się na nogi. Na łeb już za późno. Czopki polecam
+0-1
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 16:04
~Jsbsbvvcc
"powierzchnia administracyjna dla osoby odpowiedzialnej za obiekt" -osoba juz przez Lucjusza wybrana czy bedzie konkurs?
+0-0
Środa, 12 sierpnia 2020 r. godz. 13:17
~Zenon
Przecież już w poprzednich artykułach była mowa o koordynatorze CAS. Pani Latawiec.
+0-0
Piątek, 7 sierpnia 2020 r. godz. 07:24
~Tytus
Toć to kilka miesięcy temu były wybory na ordynatora psychiatryka i ktoś tu napisał,że wygrał Ferdek.To ile on będzie pełnił funkcji?
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 23:00
~smaki i niesmaki
Podobno konkurs ma wygrac osobnik znany na tym forum jako "Ferdek", lub "Ferdek z Poniatowskiego"?
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 18:58
~Bez Zludzen
Konkurs pewnie bedzie... i - jak zwykle - odpowiednio "ustawiony"!
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 17:06
~Baal
,,Konkurs"tu niczego nie zmieni...Partia rządzi.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 14:35
~lekarz
A czy będzie tam winda dla seniorów z problemami z chodzeniem?
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 15:08
~qq
winda prosto do piekła
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.