Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 czerwca 2021 r. Imieniny: Danuty, Jana, Janiny
 Wiadomości lokalne
» Będzie nowy dyrektor w "Budowlance". Na "Staszica" bez zmian
» Mega rabaty w EstetClinic! Czas na megalifting!
» Piły poszły w ruch. Na Popiełuszki rozpoczęto wycinkę drzew
» Baseny zewnętrzne już wkrótce otwarte!
» Tymczasowy drenaż na łączniku ma zapobiec degradacji skarpy
» Przebudowa mostu na rzece Sanna
» Wotum zaufania i absolutorium dla prezydenta w przyszłym tygodniu
» Rachmistrzowie wyruszyli w teren. Chętnych do przeprowadzenia spisu nie brakowało
» 2 osoby ranne w wypadku ze skuterem na Mickiewicza
» Jastkowice: piorun uderzył w budynek gospodarczy
» Komendant Straży Pożarnej Robert Lebioda przechodzi na emeryturę
» Policjanci na rowerach i quadach będą patrolować stalowowolskie ulice
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» AMATOPASJA 20 im. Alicji Czajkowskiej - Chmielewskiej
» Lasowiackie powitanie wakacji
» Rozwadowskie przybytki kultury - spacer ze wspomnieniami
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Muzealny projekt on-line o wzornictwie ludowym z nagrodami i wystawą
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie"
» Trudne Słówka. Portret mojego logopedy
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
»Obwodnica Stalowej Woli i Niska
»Otwarto Podwórko na Pławie
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 17:10     /Magdalena Rodecka/
W 76. rocznicę Powstania Warszawskiego przejechał biało-czerwony peleton

1 sierpnia 2020 roku dla oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, po raz dziewiąty ulicami Stalowej Woli przejechał rowerowy peleton pod nazwą Rajd Honoru.
1 sierpnia 2020 roku dla oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, po raz dziewiąty ulicami Stalowej Woli przejechał rowerowy peleton pod nazwą "Rajd Honoru".
Fot. Jacek Rodecki
1 sierpnia 2020 roku dla oddania hołdu bohaterom Powstania Warszawskiego, po raz dziewiąty ulicami Stalowej Woli przejechał rowerowy peleton pod nazwą "Rajd Honoru".

Uroczystości rozpoczęto na Placu Piłsudskiego przed Miejskim Domem Kultury, od przybliżenia uczestnikom historii wybuchu Powstania Warszawskiego. O godzinie "W", 17:00 w całym mieście rozbrzmiały syreny alarmowe, przypominające o tamtych wydarzeniach. Odśpiewano Hymn Narodowy, odczytano Apel Pamięci i oddano salwy honorowe.

- Po raz dziewiąty spotykamy się na stalowowolskim Rajdzie Honoru aby oddać pamięć tym, którzy 76 lat temu poświęcili swoje życie, swoją młodość, którzy podjęli się heroicznej walki, aby wywalczyć wolność i wolność tę zawdzięczać sobie - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Rowerzyści ubrani w zdecydowanej większości w pamiątkowe koszulki z IX Rajdu Honoru, wyruszyli jednośladami w ośmiokilometrową trasę ulicami: ul. 1 Sierpnia, ul. Kilińskiego, ul. Niezłomnych, ul. Ofiar Katynia, ul. Mickiewicza, ul. Żwirki i Wigury, ul. Poniatowskiego, ul. KEN, Al. Jana Pawła II, ul. Okulickiego, ul. Wojska Polskiego.

Po zakończeniu Rajdu odbył się koncert Bartasa Szymoniaka " ALARM 44" w 76. rocznicę Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 1944 roku na rozkaz gen. Tadeusza Komorowskiego "Bora", Komendanta Głównego Armii Krajowej wybuchło powstanie. Do nierównej walki stanęło około 50 tysięcy młodych kobiet i mężczyzn.

Powstanie Warszawskie było jedną z największych akcji zbrojnych podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Planowane było na kilka dni, trwało 63. Jego celem było wyzwolenie stolicy spod niemieckiej okupacji, pod którą znajdowała się od września 1939 roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 20:08
~Ollka
Cała ta ideologia PiS-u wyrastająca z neomarksizmu, pochodzi z tego samego korzenia co niemiecki narodowy socjalizm hitlerowski, który jest odpowiedzialny za wszelkie zło II wojny światowej, zniszczenie Warszawy i wymordowanie powstańców. Korzeń jest ten sam!
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 14:31
~HALNY GRZEGORZ
Czepiliście się Podkarpacia jak rzep psiego ogona . Co wybory to PiS powiększa swój elektorat i mapa wygranych powiatów przesuwa się na zachód i tak trzymać ! Ps. Możecie zaklinać rzeczywistość a i tak ludzie mają swój rozum.....
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 09:39
~Malleus Maleficarum
Nie tylko z neomarksizmu ale i z inkwizycji.Polowanie na ,,czarownice" to fakt.Przykładem niech będzie rysunek tęczy wykonany przez kobietę na obrazku przedstawiającym inną kobietę,ukaranie kobiety pikietującej przed radiową,,Trójką" czy przykład nauczycielki prześladowanie przez Ziobro za to,że ściągnęła krzyż w pokoju nauczycielskim.Iskra może wzniecić ogień,tym bardziej,że większość ludu,zwłaszcza na Podkarpaciu jest bardzo podatna na demagogię,kłamstwa i świetnie zindoktrynowana przez kościół.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 17:19
~Wolfgang Torben Müller
Nie wiem dlaczego w całej historii dobrosąsiedzkich stosunków trafił się rok 1939.Z Niemcami zawsze dobrze żyliśmy i dzięki nim mamy buty,łazienki czy też książki i ziemniaki oraz niestety chrześcijaństwo.Sam jako Polak dziwię się dzisiejszym politykom pisowym ,że znów próbują skłucić nas z naszymi przyjaciółmi - Niemcami.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 07:32
~Wolfgang Torben Müller
Nie tylko ,,Behemocie" Marcin Luter ale i Gutenberg,książki stały się dostępne dla ludzi a ,,Biblię" czytała każda protestancka rodzina.Niemcy już za Piastów i Jagiellonów byli doradcami na dworach i rajcami miejskimi np. w Krakowie.Postęp zwłaszcza cywilizacyjny zawsze przychodził z Zachodu ale nietety zatrzymał się na linii Wisły.Tylko dziękować losowi,że mamy takiego sąsiada bo patrząc na takie kraje jak Niderlandy,Dania,Czechy czy Szwajcaria żal serce ściska,że tak nam odjechały intelektualnie,duchowo i kulturowo...Cóż,dalej chwalimy Pana,czcijmyJPII,chodźmy na pielgrzymki i indoktrynujmy dzieci ,,lekcjami" religii ,łatwiej będzie się nam zasymilować z Ukrainą czy Białorusią.Większość mieszkańców Podkarpacia już dziś śmiało może określić swoją narodowość jako ,,tutejsy".
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 19:40
~Kot Behemot
Niestety, Niemcom trafil sie Marcin Luter oraz reformacja. A w Polsce dominacja kosciola rzymsko-katolickiego stala sie (na wieki) hamulcem rozwoju spoleczno-ekonomicznego!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 22:57
~Behemot
Ostatnio bredzil ten niedouk (Duda) zwany prezydentem, ze Powstanie Warszawskie wybuchlo po, a wlasciwie na skutek, Konferencji Jaltanskiej. Jak on zdal mature? Jak zdolal dostac sie na prawo? Tam sa egzaminy z historii przeciez...
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 19:49
~Ciemna Strona Powstania
Cytat (Za Kamil Janicki, Newsweek): "W pierwszych dniach sierpnia powstańcy grzali się w chwale. Potem słyszeli od mieszkańców Warszawy: "Bandyci! Dranie! Złoczyńcy!" Trzeciego sierpnia 1944 roku, równo dwie doby od wybuchu powstania, dowódca hitlerowskich wojsk w Warszawie wysłał do Berlina raport. "Część ludności stoi po stronie Niemców i odmawia udziału w walce". Nazajutrz był jeszcze bardziej pewny swego..."
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 18:59
~Łowca pełowca
Z innej beczki...Blady strach padł na gangsterów z PeŁo po aresztowaniu Sławka Nowaka. Wiedzą, że nie mogą mu pomóc, a więc zacznie sypać . Tfusk zaklnął już choleha, bo to będzie wierzchołek góhy lodowej złodziejskiej mafii co okradała Polaków i Ukraińców.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 05:03
~Łowca pisowca
Sasin z 70 mln PLN jest 70 razy skuteczniejszy jak Nowak.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 23:12
~Łowca pełowca
@ Dojna Zmiana: jak PeŁo odda 250 mld zł, które nam ukradło to się dowiecie.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 22:43
~Dojna Zmiana
A po co szukac na Ukrainie? Kiedy wreszcie dowiemy sie czegos wiecej na temat wielomilionowych przekretow PiSuara Szumowskiego i jego najblizszej rodziny? Kiedy dowiemy sie czegos wiecej na temat dzialek "Pinokia", Morawieckiego? Kiedy dowiemy sie co robi i gdzie przebywa ow ksiadz, dla ktorego wasz "wodzunio" Kaczynski wzial koperte zawierajaca (marne?) 50 tys. zlotych?
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 21:34
~jan
.... bo tak działa system stalinowski przeszukano 30 lokali i niczego nie znaleziono ani pieniędzy ani dowodów przestępstwa, ale Nowaka trzeba wsadzić bo dowody dopiero się ,,produkują".... a sługusy Kaczyńskiego mogą napychać kieszenie bez problemu, Europejski Urząd do spraw Zwalczania Nadużyć Finansowych działający przy Parlamencie Europejskim skierował do Polskiej Prokuratury wniosek o wszczęcie postępowania, "dochodzenie dotyczyło ewentualnych nieprawidłowości w zakresie zwrotu kosztów podróży i wypłaty diety" europosła Ryszarda Czarneckiego, sprawa trafiła do prokuratury w Zamościu i LEŻAKUJE tam od maja 2019 ( !!! ), nikomu sie nie śpieszy, nie ma konferencji prasowych, nie ma błaznowania pana Kalety i pana Kanthaka, tak pan Ziobro ,,usprawnił" wymiar sprawiedliwości że jego kolesie nie muszą się niczego bać i dalej robić swoje, dobrze wiemy że w systemie stalinowskim kolesie 1-go Sekretarza KC mogą spać spokojnie ....
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 17:57
~kwak-kwak
Czy o taka Polske (patrz ponizej) walczyli powstancy? "Dwóch mężczyzn śledziło wicemarszałka Senatu Bogdana Borusewicza po wiecu wyborczym Rafała Trzaskowskiego w Wejherowie. Doświadczony w rozpoznawaniu tajniaków Borusewicz poprowadził ich w zaułek i zdemaskował. Teraz policja twierdzi, że pilnowała opozycjonisty, aby nie doszło do ataku na niego. 4 lipca w Wejherowie Bogdan Borusewicz (PO) brał udział w spotkaniu wyborczym kandydata na urząd prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego. Po wiecu Borusewicz poszedł do samochodu, by wrócić do Gdańska. Zauważył, że podąża za nim dwóch mężczyzn. Wyglądali jak spacerowicze, lizali lody. Zapewne większość osób nie zwróciłaby na nich uwagi, ale nie Borusewicz, który był najbardziej poszukiwanym człowiekiem "Solidarności" i w latach 80. dzięki fortelom i uważnej obserwacji otoczenia przez kilka lat gubił bezpiekę. - Długie lata doświadczeń z PRL zrobiły swoje - potwierdza "Wyborczej" Bogdan Borusewicz. - Sprowadziłem ich w zaułek, żeby nie mieli ruchu, i podszedłem do nich. Zapytałem, dlaczego za mną chodzą. Odpowiedzieli, że są z policji. Borusewicz był nadzorowany "celem niedopuszczenia do ewentualnego ataku" Wicemarszałek Borusewicz wysłał pismo do policji w Wejherowie z pytaniem o działania policji wobec niego. "Głównym celem działań Policji było zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom zgromadzenia przed, w trakcie, jak również po zgromadzeniu. Z tego powodu w celu zapewnienia Panu bezpieczeństwa podczas opuszczania miejsca zgromadzenia pełniący nadzór nad prawidłowym przebiegiem zabezpieczenia podkom. Grzegorz Wirkowski polecił nieumundurowanym policjantom Wydziału Kryminalnego KPP w Wejherowie nadzorowanie drogi, którą wracał Pan do zaparkowanego nieopodal samochodu, celem niedopuszczenia do ewentualnego ataku na Pana" - odpowiedziała insp. Beata Perzyńska, komendant powiatowy policji w Wejherowie. - Spodziewałem się takiej odpowiedzi, ale jest delikatna różnica między śledzeniem a ochroną, bo jeśli jest ochrona, to osoba ochraniana musi zostać o niej powiadomiona! Podczas wiecu i po nim nie było żadnego zagrożenia. Możliwe, że to jest tylko nadgorliwość - komentuje Borusewicz."
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 17:44
~Łowca pisowca
Z innej beczki...Rychu Czarnecki jak przystało na czołowego PIS-owca kradł w UE.Zawsze miałem go za sztandarowego głupka tej partii obok Suskiego,Pięty i oczywiście Antka Smoleńskiego,a tu proszę, jaki przedsiębiorczy...Duma mnie rozpiera, że ,,mądrzy" wyborcy go wybrali i to, że tacy ludzie nasz kraj w UE reprezentują.Prawdziwy Polak,prawdziwy PIS-owiec z Samoobrony.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 05:41
~Łowca pisowca
,,Puzon z Seatle"!?,Tak ma być?Myślałem,że chodzi o rodzinne miasto Jimi Hendrixa i miejsce narodzin grunge'u ale to chyba nie to.Wracając do twojego wpisu to u nas, w Polsce też jest problem z ,,czarnymi", gwałcą dzieci i są bezkarni.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 16:34
~Puzon z Seatle
A w Ameryce to kiedyś muzinów bili,a dzisiaj muziny biją Amerykanów tych w białych skarpetkach. Dobrze,że w Polsce jest mało muzinów bo też by was bili. Oni są teraz agresywni jak wasi tęczowi.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 22:33
~Chicago itd
Nawet nie wiesz, niedouczony "puzonie", ze to miasto nazywa sie Seattle (przez dwa "t")!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 14:39
~ekonomista
Do merlot , hejterze demokracja nigdy lepiej się nie miała jak w ostatnich 5 latach . Czy mam ci oszołomie przypomnieć strzelanie przez TOTALNĄ OPOZYCJE jak siedzieli przy korycie dosłownie, do górników czy napady na redakcje gazet w czasach nierządu PEŁO . Co do zarobków kto ci broni otworzyć firmę i płacić każdemu po 10 tysięcy na rękę co miesiąc. Przecież nie ma ograniczeń w naszej demokracji co do zarobków. A swoją drogą już wszyscy co zatrudniają narzekają , że za dużo płacą za robotę. Tak , że punkt widzenia zmienia się z miejsca siedzenia.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 07:52
~Aamon
Nie ma nieuku ,,naszej demokracji" jest tylko ,,Demokracja",system sprawowania władzy o którym nie masz pojęcia, bo cały twój wysiłek umysłowy zużwasz na ,,wywody wiejskiego inteligenta" i masz ,,zatwierdzenie umysłu".Zmień nicka ,nie odkrywaj hańbą ekonomistów.
+0-0
Środa, 5 sierpnia 2020 r. godz. 03:30
~Liverpool
Ha, ha... "demokracja" w kraju, w ktorym prezydent (slugus kaczego "wodzunia") sytematycznie lekcewazy prawo i lamie polska Konstytucje!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 17:29
~Man from utopia
Dalej w St.Woli jesteś ekonomisto po WUML-u?Nie doradzasz Morawieckiemu?Z taką ,,wiedzą" tu się marnujesz,tylko twój ,,geniusz" może uratować nas przed kryzysem.Nobel czeka...
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 17:24
~kiedys was rozliczymy
Hej "ekonomisto"! Powinienes podpisywac sie "PiSowski ekonomista" - kilka ldodatkowych liter, a zasadnicza roznica!!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 16:55
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Marsz neofaszystów (oni sami nazwali sie "narodowcami") w rocznicę Powstania Warszawskiego - to tak, jakby 15 sierpnia, w rocznicę Bitwy Warszawskiej r. 1920, zorganizować marsz z czerwonymi flagami i portretami Lenina, Trockiego i Budionnego! Brrrr!!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 11:37
~Moody Blues
Z proca na tygrysy? Jakie to polskie i patriotyczne.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 11:35
~Edyta Cz.
Merlot, 100% poparcia.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 07:53
~Merlot
I oto kolejny raz, kolejna rocznica Powstania Warszawskiego staje sie okazja do politycznych "przepychanek". W sumie, komentarze Polactwa na temat relatywizmu, demokracji, praw człowieka i tolerancji mnie nie dziwią. No coz mamy takie czasy. W kraju Pislamskim te pojęcia są obce. Zamiast matematyki, logiki oraz filozofii dzieciaki maja lekcje religii i posłuszeństwa....Ludzie zamiast dostawac normalna pensje za godziwa prace, dostaja jalmuzne 500+ ...nic dodac nic ujac. Polska to jednak (specyficzny) stan umyslu. Przykro na to patrzec...
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 22:14
~Smutne
Ludzie co wami rządzi ?? Nienawiść ??
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 20:35
~Taki jeden
Warto zauwazyc glos rozsadku i elementarnej uczciwosci jana y pojawienie sie kolejnego przyglupa typu Ferdek. Halny rowniez nie rozumie otaczajacej go rzeczywistosci, nie jest w stanie wyciagnac wnioskow z historii, nie widzi cynizmu rzadu, jest swiecie przekonany ze PIS istnieje tylko po to, aby Ferdki i Halne zyly blogo y dostatnio. Polska zas jest oczkiem w glowie Ameryki , ktora nie pozwoli zrobic Polsce krzywdy. To dzieki takim ludziom jak Ferdek i Halny , Piolska jest widziana jako kraj ludzi naiwnych i nie potraf¡acych zadbac o swoj los. Taka byla historia Polski. Historia Polski jest jednoznaczna.Gdyby rzadzacy Polska naprawde chcieli jej dobra i nie swojego, nie szukaliby oparcia w Ferdkach i Halnych.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 17:11
~kanadol
Kanadol ściemia. To lewak. Jakim prawem wypowiada się za Amerykanów? On nawet w Kanadzie nie mieszka...
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 12:10
~HALNY GRZEGORZ
Głupia większość wybrała jednak demokratycznie swoje władze i to boli bardzo pseudointeligentów i seksualnych odmieńców . Gość który w rocznicę powstania bardzo ,, artystycznie " na balkonie zwracał na siebie i LGBT uwagę powinien dostać zimne bicze wodne . Ps....ciekawe czy obrońcy tęczowej zarazy pokazywali w swoich programach tego ,, pajaca " ?
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 09:30
~Tytus
Właśnie ! Halny Grzegorz chyba przepustkę w Tworkach dostał,stąd znów jego obecność tutaj.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 23:36
~Kanadol
Polska nigdy nie byla i nie jest "oczkiem w glowie Ameryki". Dla USA sojusznicy to sa takie kraje jak Izrael, Kanada, UK, Australia, czy Nowa Zelandia. I z tymi krajami, np. USA dziela sie informacjami wywiadowczymi. A Polska to pionek na szachownicy w amerykanskiej grze w szachy z Rosja. Jak bedzie trzeba - pionek zostanie poswiecony. Taka jest (przykra) prawda...
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:34
~realista
To dowództwo AK i legalny polski rząd w Londynie zdecydowali o wybuchu powstania warszawskiego, kierując się własnymi, osobistymi, interesami. Gdy Radio Moskwa 22 lipca 1944 r. ogłosiło, że powstał Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego i przedstawiło jego program, dowództwo AK i legalny polski rząd w Londynie wystraszyli się, że to nie oni będą mieli ciepłe posady rządowe i w dowództwie Wojska Polskiego. Ostatnią szansę dla siebie zobaczyli w wywołaniu powstania w Warszawie i zlitowaniu się nad nim przez aliantów, że mu pomogą. Dowództwo AK i legalny polski rząd w Londynie rzucili polską młodzież i polskie dzieci bez broni na pewną śmierć, by zachować dobrze płatne etaty państwowe. Nic więcej ich nie obchodziło, tylko ich stołki. Decyzję o wybuchu powstania kilka dni po ogłoszeniu powołania PKWN podjęło dowództwo AK przy cichym przyzwoleniu legalnego polskiego rządu w Londynie. Utworzenie przez Stalina PKWN, konkurencyjnego dla nich ośrodka władzy, spowodowało, że dowództwo AK i legalny polski rząd w Londynie oszaleli, wpadli w obłęd. Osły poprowadziły warszawskie lwy na pewną śmierć. Zabrały na tę drogę do piekła nawet dzieci. Poprowadzili je harcmistrzowie ze Związku Harcerstwa Polskiego. Wstyd i hańba! Powstańcy tylko wykonali rozkazy. Choć byli tacy oficerowie AK, którzy rozkazów dowództwa nie posłuchali i wyprowadzili młodzież z Warszawy.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 11:20
~Man from utopia
A jakie to własne,osobiste interesy miało dowództwo AK i londyński rząd?Londyn do tego stopnia był zinfiltrowany przez Sowietów,że nawet zwycięstwo w wojnie nie dało wygranej w wyborach Churchillowi,które wygrał prosowiecki Clement Attlee,ten sam który wyrzucał polskich żołnierzy z Brytanii w tym pilotów z osławionego dywizjonu 303 i rozwiązał Polskie Siły Zbrojne,żeby nie denerwować, jak to mówił,Moskwy...Jeden z naszych najwspanialszych dowódców,generał Stanisław Sosabowski został zdegradowany i pracował w fabryce jako magazynier.Jedynym wygranym był Związek Soviecki i to on był najbardziej zainteresowany wybuchem Powstania.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 09:34
~LEO
realista ,,,czuję sie , jakby twoje wynurzenia żywcem zostały spisane z podręcznika historii dla szkół średnich z lat siedemdziesiątych , czerwony tłuczku!
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 17:46
~HALNY GRZEGORZ
Kolejna rocznica Powstania Warszawskiego i liczy się pamięć o bohaterach . Jeszcze kilka lat temu sam włączałem o godz 17-ej syrenę OSP , za co potem strażacy mieli do mnie pretensje . Niektórym zamiast biało-czerwonego peletonu pasował by ,, tęczowy "
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 11:36
~Man from utopia
Grzesiu,A moż był UB-cką wtyczką?Historia często tak nas zaskakuje,prawda?
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 07:00
~Azazel
Polański wypłacił tej,wtedy dziewczynie pod koniec lat 70- tych 500 tyś.$.To dziś tak jakby 1,5 mln $ ,niech mnie ktoś poprawi,bo mogę się mylić.Dobrze by było gdyby KK również za przestępstwa pedofilów podnosił odpowiedzialność finansową a dolna granica odszkodowania dla ofiary zbrodni wynosiła by minimum 5 mln PLN.0glądałem kiedyś film dokumentalny o pedofilskiej działalności parafii w Milwaukee gdzie koszty procesowe i odszkodowania urosły do kwoty 13mln $, więc Papież Jan Paweł II kazał wstrzymać dalsze wydatki a sama parafia ogłosiła bankructwo.Dziś może jest tam skate park albo pizzeria.Wszystkie pedofilskie afery za pontyfikatu tego człowieka były zamiatane pod dywan a najlepszym przykładem jak świetnie wtedy (teraz nie mają też źle) mieli pedofile, jest kariera Marciala Maciela Degollado.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 06:28
~HALNY GRZEGORZ
@man from utopia....w Janowie ujawnił się oddział ,, Tatara ". Wg. wspomnień ojca Rosjanie w większości mieli azjatyckie rysy / chyba Kałmucy /. Prymitywne myślenie mam po ojcu żołnierzu NSZ......
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 20:43
~chlodnym_okiem
Mister "Halny", Polanski to nie "pedofil"... zadal sie RAZ z 13-latka, ktora matka sprowadzila na impreze u Jacka Nicholsona, mowiac ze ona ma lat 16. Do tego, zadna z zon Polanskiego nigdy nie oskarzyla go o jakies sklonnosci pedofilskie. Prawdziwych pedofili prosze szukac w kosciele rzymsko-katolickim, tam gdzie "ziobrowa" prokuratura niezbyt chetnie zaglada!
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 14:06
~Man from utopia
Jeszcze tylko dodam do wypowiedzi ,,Niesmak pozostanie",że obok wymienionych przez niego osób można spotkać było w szeregach powstańców Żydów a nawet Murzyna.Myślę,że Pan Grzegorz może mieć jakiś związek ze stacjonującymi podczas wojny w Janowie Lubelskim Kałmukami,dlatego jego myślenie jest tak bardzo prymitywne...
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 13:42
~Aamon
Pomija się tylko problem pedofilów w sutannach,a powinien być nagłaśniany,ścigany a kościół powinien ich ofiarom wypłacać milionowe zadośćuczynienia.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 06:28
~HALNY GRZEGORZ
W tym całym stosunku do orientacji seksualnych jakoś milczeniem pomija się pedofili , a przecież to tacy sami ludzie co LGBT. Odmienność jak widać ma pewne demokratyczne granice i to od nas zależy gdzie je postawimy. Ps. Przykład Polańskiego pokazuje ,że i pedofili też potrafimy traktować według uznania lepiej i gorzej...
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 20:11
~Niesmak Pozostanie
Prosze pamietac, panie Halny, ze wsrod powstancow warszawskich byli tez homoseksualisci i lesbijki. Jest na to wystarczajaco duzo dowodow. I nikt wowczas ludzi tak nie dzielil jak obecnie PiSowska szczujnia i tzw. "narodowcy" (czytaj - polska odmiana faszyzmu)!!
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:03
~Serioża psychiatra Halnego Grzegorza
Syreny to ty słyszałeś jak jechałem po ciebie, bo do Jarosławia z przepustki nie wróciłeś.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 16:49
~jan
.... mistrzowie manipulacji a nie dokumentaliści historii, mam na myśli oczywiście pisowskich baronów i ich sługusów..... żołnierze wyklęci, no właśnie kto to ?.... za rządów pisu żołnierze wyklęci to żołnierze gen. Berlinga nie zasługują na pamięć bo wstąpili do Polskiego Wojska, nie zasługują na pamięć bo szli na zachód z ruskimi, nie zasługują na pamięć bo strzelali do żołnierzy Wermachtu, nie zasługują na pamięć bo oddali życie, nie zasługują na pamięć bo nie chcieli umrzeć z głodu i zimna na Syberii w gułagach, kopalniach, ziemiankach ... wybrali życie i dziś pisowska Polska o nich nie chce mówić, na ich grobach nie składa wieńców, nie pali zniczy, oskarża ich o kolaborację z ruskimi .... ale wieńców doczekała się od pana Dudy Brygada Świętokrzyska która przeszła ponad 600 km z okolic Kielc aż pod granicę Czech z Bawarią nie staczając ani jednej bitwy z Wermachtem, korzystając z pomocy Niemców, uzgadniając trasę przemarszu a 6 maja 1945r. ,,wyzwolili" obóz koncentracyjny w Czechach gdy 4 dni wcześniej skapitulował Berlin .... tak władcy Polski piszą dziś historię, tak mianują bohaterów ...
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 11:26
~Man from utopia
Janie,czytaj uważnie.Gdzie napisałem,że czyjaś krew była gorsza?
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 05:42
~jan
.... @Man from utopia ... krew tych z pod Lenino, z Siekierek, Wału Pomorskiego JEST GORSZA od krwii tych ze Smoleńska, a także od krwii tych którzy nie zdążyli ani do Andersa ani do Berlinga .....
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 18:24
~Man from utopia
Berling był zdrajcą ale żołnierze bohaterami.To byli ostatni,którzy jak się ich określa-,,nie zdążyli do Andersa",dlatego wytracono ich pod Lenino.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 11:50
~SARS-CoV-2
Skrajna nieodpowiedzialność organizatorów. Mamy stan epidemi!!! Teraz zamknąć wszystkich do izolatki, aby nie pozarażali swoich babć i dziadków.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 18:40
~Lewatywa
Głupoli się nie sieje, ani w tak mają od urodzenia. Otrzeźwienie przyjdzie jak w rodzinie kogoś sięgnie wirus lub za dobrą kasę zatrudnią się do opieki nad chorymi bez żadnych zabezpieczeń.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 09:28
~szczery
Pamiętamy tylko o Warszawie,zapominając że Stalowa Wola też została wyzwolona 1.08.1944 r.O czym przypomina ul.1 sierpnia.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 22:31
~Priam
Armia czerwona nie wyzwalała. Tylko wprowadzała nową okupację.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 18:15
~Tytus
I tak do nas zawitała komuna.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 10:40
~walkingdead
Szczery z Honoru?
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 08:19
~maturzystka LO-KEN
co nam dało to powstanie? Jak wygląda bilans zysków - strat?
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 09:50
~Aamon
Historyk z taką szeroką wiedzą to po ,,dojnej zmianie" chyba w IPN-ie jest zatrudniony.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:42
~maturzystka LO-KEN
dziękuję Panu Historykowi, teraz wszystko kumam.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 18:59
~Man from utopia
Miało być,nie maturzystom a Maturzystko.Ponieważ poniższy cymbał zabrzmiał tym bardziej zachęcam do czytania,aby kiedyś,gdy będziesz matką umiała odpowiedzieć dzieciom na pytanie-,,co nam dało Powstanie Warszawskie".Sama musisz władne zdanie mieć, nie koniecznie zgodne z moim.Jak to pisał Wolter?,,Różnijmy się pięknie "
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 17:19
~historyk
Pokazało jakie sk*****yny są Niemcy i Ruskie. A ty się niczego nie nauczyłaś w tym LO.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 11:40
~Man from utopia
Maturzystom,dawno temu czytałem książkę -,,Pionek na szachownicy".Niestety,nazwiska autora nie pamiętam ale znajdziesz ją w bibliotece bo stamtąd ją miałem.Jej autor mieszka(ł) w USA i po jej publikacji środowisko polnijne kombatantów miało do niego pretensje,że nie powinien tego pisać.Polecam, bo tylko ten kto czyta ma własne zdanie i poglądy.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 07:36
~Malina
Niestety, winni doprowadzenia do rzezi powstancow i ludnosci, nigdy nie zostali rozliczeni...
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 06:40
~Bsnt 990
Na zdjęciu widać, że ludzie nie mają maseczek oraz nie zachowują odstępow 1,5 m. Niektórzy z uczestników kichali, kaszleli, czy pierdneli podczas jazdy. Na organizatora imprezy powinna zostać nałożona kara za stworzenie zagrożenia epidemicznego w gminie Stalowa Wola.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 03:11
~Sprawiedliwy
Apeluje do Prezydenta Miasta zeby w Nastepnym roku byla akcja posadzenia 77 Bukow drzew lisciastych na terenie Miasta .Ta akcja bedzie korzystna dla Miasta , ludzi i srodowiska.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:55
~Man from utopia
Proponuję,razy dwa,żeby każdy buczek miał bliźniaka.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 03:05
~Nocna Kawa
Warszawa... Naziści w asyście Pisowskiej milicji ("kulsony") przejmują obchody Powstania Warszawskiego! Polska to już nie jest normalny kraj - to stan chorego umysłu. Po co było Powstanie, po co była Solidarność i strajki 1980 skoro ci, przeciw którym było Powstanie i Solidarność ku uciesze i za poparciem ciemnego ludu przejęli władzę? Trzeba od nowa zaczynać??
+1-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 01:16
~Noż Qrwa Mać
Piszecie o maseczkach, popatrzcie co się dzieje po północy w tzw. "pubie RST" Tam nie obowiązują ani maseczki ani cisza nocna. Czy na ten przybytek od kilku lat nie ma silnego? Ludzie z okolicznych bloków już wielokrotnie interweniowali. Lucek może zechcesz pokazać czy jesteś w stanie coś z tym zrobić???
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 01:00
~Liverpool
Polska to taki dziwny kraj, w ktorym swietuje sie najwieksze porazki tego narodu!
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:51
~Boso ale w ostrogach?
I co to cale "bohaterstwo" dalo Polsce? To, ze Rosjanie spokojnie wkroczyli do miasta i tu nie mial juz kto z nimi rozmawiac? Czy Polska juz na zawsze pozostanie narodem dazacym do samobojstwa??
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:35
~Łowca pisowca
Pawlaka pradziad walczył pod Wiedniem u boku Sobieskiego w husarii,kolejny jego protoplasta w Insurekcji Kościuszkowskiej, a dziadek w Powstaniu Warszawskim,dlatego chyba taki oburzony.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 16:52
~Pawiak
Cześć i Chwała Bohaterom! Bo tacy jak ty ręce do góry by podnosili i innych wskazywali.
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:24
~stalovsky
Kupię koszulkę jeśli zostały.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 11:17
~Tytus
stalovsky wydajesz mi się O.K.gościem,więc moja propozycja akurat ciebie nie dotyczy.
+0-0
Wtorek, 4 sierpnia 2020 r. godz. 11:09
~stalovsky
Wolę koszulkę z napisem Rajd Honoru taką jak na zdjęciach, ale jeśli nie ma, to trudno, niech będzie i Konstytucja.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 19:57
~Tytus
Mam z napisem ,,Konstytucja",kupujesz?
+0-1
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:07
~to tez ja
nadberezny gdzie ludzie maja maski???przeciez jest EPIDEMIA ZAPOMNIALES O TYM??
+1-1
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 02:02
~nie nauczyli
Nazwisko piszemy z dużej litery tłuku
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 00:02
~Lucek
A co, mam biegać za nimi i im zakładać? To sam to rób maminku
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 20:09
~Man from utopia
Szkoda,że nie wiedzą jaka jest prawda...
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 11:22
~Man from utopia
Wit,na pewno nie PIS-owska,która długo utrzymywała,że rodzice Kaczyńskich brali wspólnie udział w PW,a potem okazało się,że ich matka ,,dekowała" się w Skarżysku podczas Powstania.Gdybyś nie był ograniczony umysłowo to wiedziałbyś,że prawda to fakt i twoje prostackie wpisy którymi obrażasz innych tego nie zmienią. Jest niedziela to pewnie byłeś w kościele, gdzie przekazałeś drugiej osobie ,,znak pokoju",czy zgadłem?
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 10:27
~Man from utopia
Prawda to 200 tysięcy ofiar,najlepszej i najbardziej inteligentnej części społeczeństwa.Obowiązkiem każdego rządu jest troska o przeżycie jak największej populacji i zachowanie jej substancji biologicznej.Śmierć,tych nierzadko bardzo młodych ludzi a zwłaszcza dzieci,nie przyniosła Polsce nic,dla Ojczyzny trzeba żyć.Ile warta jest ziemia której nie ma kto uprawiać? Kto posyła dzieci na śmierć? Dziś badał by to Trybunał w Hadze.Tyle,do przygłupa o nicku ,,baca hej".Żegnam.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 09:59
~wit
Man from utopia ,,,no to wal !, to będzie prawda niemiecka czy rosyjska ?Błazen!!
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 06:25
~Erich Von dem Bach-Zelewski
,,Obłęd 44".
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:18
~baca hej
a jaka jest? Gówno prawda, święta prawda czy tys prawda?
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 19:33
~Jurek
Lucjusz powinien odpowiadać przed sądem. Za narażenie życia i zdrowia podczas pandemi.
+0-1
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 09:03
~ddd
Chodzenie do sklepu czy z pieskiem różni się od pójścia na Maraton. Do sklepu pójść musisz a maratonu organizować nie.
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:51
~pelu m po lelum
To po co chodzisz do sklepu i z pieskiem na spacer wtedy nie ma wirusa głuptasku
+1-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:24
~AG
Pandemii tłuku :-)
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 19:32
~mieszkaniec
No brawo, brawo teraz tylko czekać na rozwój wydarzeń . Głupota ludzka nie zna granic .
+0-1
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 21:39
~Lewatywa
Odpowiedź na dzisiejszy show, jeśli będzie to najwcześniej za tydzień. Pożyjemy , zobaczymy , rzekł głuchy do ślepego.
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 19:12
~Ty
Covid rządzi. Dwoje mądrych pozostali bez masek
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 18:52
~Mieszkaniec
Rajd HONORU i LN? Żart?
+2-1
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 18:35
~Głos rozsądku
Brak dystansu, brak maseczek. COVID jest wśród Was
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 19:26
~dojna zmiana+
Mniej pisowców=lepiej.
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 18:22
~Ferdek
A jakże, jechałem swoim góralem w maseczce i z kamerką na głowie. I siem rozglądałem, żeby jak najwięcej sfilmować.
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 10:40
~Oficer prowadzący
Jechaliście rowerem marki ,,Ukraina" Towarzyszu, który otrzymaliście jako przodujący TW ,,Ferdek" z okazji tysięcznego donosu.Pamiętajcie Towarzyszu,że wasze motto brzmi-,,sprzedaj matkę,sprzedaj syna,kup se rower ,,Ukraina" ".
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 07:27
~Duch Lenina
Towarzyszu,wy mi tu z kamerą nie jeździjcie tylko oddajcie czerwoną ,,szturmówkę" której nie zdaliści po pochodzie pierwszomajowym w 1981roku.Piskomsomolcy nie przywłaszczają sobie nic a tym bardziej mienia partyjnego!
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 06:44
~Pisormo
Towarzyszu,czy macie piątkowe wydanie ,,Trybuny Ludu" bo bym chciał trochę się ,,pomózgotrzepać".
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 20:12
~Wolfgang Torben Mûller
SB-ecka żyłka jest...
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 20:11
~Kolega Ferdka z ORMO
I znowu bedziesz (Ferdek) donosic?
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 19:56
~##
Głupcze !
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.