Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 września 2020 r. Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
 Wiadomości lokalne
» Rozmodlone oblicze św. Jana Pawła II na muralu
» Pogotowie strajkowe w zbrojeniówce
» Siedlanowski wybrany
» Rusza budowa OIOM-u w szpitalu
» Kończy się termin dotacji na usunięcie azbestu
» Do Stalowej Woli zjadą miłośnicy brydża
» Faraś po sezonie wyścigowym
» Sąd Apelacyjny oddalił skargę Elektrociepłowni. Ponad 333 mln. zł dla Abenera?
» Kolizja na Żwirki i Wigury. Auto wjechało w zaparkowany samochód kurierski
» Kolejna legenda lasowiacka w sieci. Tym razem o cudownym zielu
» Na lodowisku poślizgamy się od grudnia do lutego
» Grupa PGO likwiduje oddział w Stalowej Woli. 126 osób do zwolnienia
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Rejestracja do Uniwersytetu Trzeciego Wieku na rok akademicki 2020/2021
» Podwieczorek przy fortepianie
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 16:01     /Powiat Stalowowolski/
Grzegorz Czajka pokieruje szpitalem

Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie.
Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Zarząd Powiatu Stalowowolskiego powierzył pełnienie obowiązków dyrektora SPZZOZ Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli Grzegorzowi Czajce. Kierownictwo nad lecznicą przejmie od 1 sierpnia 2020 r.

Uchwałę o zatrudnieniu Grzegorza Czajki na stanowisku pełniącego obowiązki dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli, Zarząd Powiatu przyjął w dniu 30 lipca.

- Nie jestem zwolennikiem ściągania managerów z daleka, wolę współpracować z ludźmi związanymi z naszym regionem, znającymi i rozumiejącymi lokalne uwarunkowania. Dlatego cieszę się, że nowy dyrektor jest od urodzenia związany ze Stalową Wolą. Przede wszystkim jednak jest dobrym finansistą, ma duże doświadczenie w sektorze bankowym, gdzie wiele lat przepracował na stanowiskach kierowniczych. Dotychczas pełniący obowiązki dyrektora, czyli Andrzej Komsa będzie wspierał go w sprawach medycznych, dodatkowo ja jako starosta mogę obiecać dalsze wsparcie od samorządu powiatowego dla szpitala - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Grzegorz Czajka mieszka w Stalowej Woli, przez ostatnią dekadę pracował w Rzeszowie, w Banku Gospodarstwa Krajowego, gdzie był dyrektorem rozwoju regionu na Podkarpacie. W sektorze bankowym zajmował się m.in. współpracą z samorządami oraz zarządzanymi przez nie szpitalami powiatowymi, a także wojewódzkimi. Podczas krótkiej konferencji prasowej, na której starosta przedstawił go jako nowego pełniącego obowiązki dyrektora szpitala, zapowiedział, że zależy mu na dobrej współpracy ze szpitalną załogą, ponieważ tylko dobrze zgrany zespół jest w stanie sprostać wyzwaniom, przed jakimi stoją obecnie szpitale.

- Oczywiście dokładnie przyjrzę się również finansom placówki bo to sprawa kluczowa, a w najbliższym czasie musimy się skupić na zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji, czyli budowie nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii oraz przebudowie Oddziału Neurologii - mówił Grzegorz Czajka podczas spotkania z dziennikarzami.

Podziękował również staroście oraz Zarządowi Powiatu za zaufanie, którym został obdarzony, a także pochwalił organ założycielski szpitala, czyli Powiat Stalowowolski, za dotychczasowe wspieranie lecznicy. - Widać, że szpital jest doinwestowany, co w dużej mierze zawdzięcza oczywiście właścicielowi. Uważam, że ta placówka ma bardzo duży potencjał, również kadrowy - stwierdził Grzegorz Czajka.

Jako pełniący obowiązki dyrektora szpitala, rozpocznie pracę od najbliższego poniedziałku - 1 sierpnia 2020 r.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 13:43
~kakuś
co za bełkot
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 16:47
~oni
Grzesiek musisz odciąć od koryta ludzi którzy nie potrafią w szpitalu nic po za tym jak brać kase w kieszeń taki to człowiek myśląc ideologią lepszy pisowiec z kasą 13 pensji by przynosił kase niż młody lekarz który chce leczyć a stare pryki mówią NIE pozostanie z tymi ludzmi to pozostanie z komuchami takimi jak jedna pani z odziału tak powiedzmy _dolnego_z leczeniem ma tyle wspólnego co jej córka idą nadal ideologią pozostaje pomyślec ilu macie lekarzy którzy tak po prostu chcą jadąc tą windą coraz wyżej zauważamy najgorszą ideologie ludzi zbyt modrych cwaniakowatych zadufanych tak w sobie że nie widzą nic innego jak 13 emeryture zamiast zwykłe poprostu nie szkodzic dojeżdzając do konća windą rozgladajac sie na prawo i lewo pozostanie juz tylko mur na którym zzapewnie pozostanie ci już zapłakać bo pozostanie tylko cyctat z bibli i aniałki gdzie słowem bedzie ja je stworze a ty człowieku ja boże je tylko robie w to co sie wpakowałeś to prawie przestepostwo doskonałe na którym pozostaje ci tylko płacz na widok lądującego już chelikoptera cały szpiatl juz potzrebuje kogoś co zrobi najpier porządek z ludzmi którzy zamiast leczyć bedą cie przekrecać na swoja strone w ten sposób odejdzie ze szpitala najlepszy personel a ty pozostaniesz w tym samym bagnie jakie zostałeś ehhh zastanawiam sie teraz kto pierwszszy z tych pryków mieszajacych koło ciebie będzie pierwszym gościem na grillu
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 20:13
~Do szkoly marsz!
Helikopter, helikopter... szanowny panie!
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 11:20
~Karol
Da rade,musi jednak miec kolo siebie zaufanych ludz ,inaczej dalej bedzie rzadzil Surmacz, poprzez swoje Panie,No i wobec doktorow musi byc wymagajacy,nie bac sie zmian,np.o.wewnetrzny.Bedzie dobrze.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 21:17
~Ferdek
Płynie z Czajki płynie po polskiej krainie, he he he. No tak mi się Czajka kojarzy, ale pan Grzegorz jest spoko.
+0-0
Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 23:13
~Ballada
Wciaz bazujesz na tym starym "przekazie dnia", PiSowski propagandzisto?
+0-0
Niedziela, 2 sierpnia 2020 r. godz. 03:16
~Nocna Kawa
Czesc "Ferdek"! Ktory to juz raz powtarzasz te nedzna powiastke smrodliwej PiS-propagandy? A co ty z Wisly wylawiales jak prezydentem Warszawy byl blizniak - brat zlosliwego gnoma, Lech Kaczynski? Dodam, dla ulatwienia, ze wtedy warszawskie scieki splywaly sobie prosto do rzeki! W dowolnych ilosciach... # P.S. - Już po wyborach i PiS wycofuje się z obietnic. Maski opadły wyjątkowo szybko! "Prawo i Sprawiedliwość zafundowało Polakom bardzo szybki powrót do szarej normalności po serii wyborów - jesiennych parlamentarnych i prezydenckich w tym roku. Nie minęły nawet trzy tygodnie od drugiej tury wyborów prezydenckich, a rząd już przekłuł kilka napompowanych w kampanii baloników - m.in. o płacy minimalnej, świetnej sytuacji na rynku pracy czy niewprowadzaniu nowych podatków (n.p. podatku cukrowego i kilku innych)."
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 16:48
~Pisormo
Towarzyszu,macie nasze pełne wsparcie.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 17:00
~Ola
A ten zastępca w tym uniformie przygotowany do operowania kogoś w starostwie? A może to strój antywirusowy?
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 11:15
~Man from utopia
Pierwszy ozdrowieniec.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 15:55
~dandys
Pan Starosta jak zwykle mistrz klasy i elegancji. Jak nie kaszkietówka do garnituru, to koszula z krótkim rękawem, jak typowy wujek - nomen omen "Janusz" na weselu.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 14:02
~Richardo
Starosta powinien się podać do dymisji bo to on jest odpowiedzialny za szpital i jego działanie. Znowu zatrudnił dyrka któremu będzie dyktował co ma robić. Powinien zatrudnić drużynę speców aby szpital z bagna wydostać a później pomyśleć o dyrce a Nie Jak to widać niewidomy prowadzi niewidomego! I znowu szpital podupadnie!!!
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 13:13
~Taka Prawda
Najgorsza posada jaka teraz może być to Dyrektor Szpitala .
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 19:58
~zizi
No bez przesady, popierdzisz w stołek 3 miechy idziesz dyrektorować czymś innym a na otarcie łez dostajesz odprawę, nie ma takiej tragedii.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 13:01
~Mewaa
Normalnie nie wierze.Dodzwoniłam sie w koncu do rejestracji w naszym zarąbistym szpitalu.(panie maja słuchawke odłozoną).ZA 95 RAZEM!!!!!ZENADA!!!
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 12:22
~Stalowiak
@Mieszkaniec:Wszędzie zwalniają ,a w stalowowolskim szpitalu najwięcej emerytów,a młodzi lekarze uciekają;)Ciekawe dlaczego?
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 10:49
~Ola
Język ciała zdradza komptencje :)
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 10:49
~Dec
Skoro Duda może się uczyć, to dlaczego inni nie mogą? Kadry jak za czasów PRL - mierny, ale wierny. Wybraliście sobie nową Polskę, Dudziarze ;) To się nią teraz udławcie.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 16:55
~Cassandra
Budyniowaty Duda uczy sie i uczy... i wciaz nie moze sie niczego nauczyc. Wciaz musi o wszystko pytac swojego nadzorce, Naczelnego Gnoma RP, J. Kaczynskiego!
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 10:39
~Łowca pisowca
PIS-owcy mają szczupłe kadry,deficyt ludzi inteligentnych i kompetentnych,stąd próbują kupować ludzi wykształconych,żeby po nich sprzątali.Jeśli Pan Czajka odniesie sukces (czego mu serdecznie życzę) to będzie to zasługa PIS-u, jeśli będzie inaczej winny będzie tylko on.Swoją drogą z PIS-owcami się nie współpracuje bo potem jak odejdą też trzeba będzie jakoś żyć.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 08:53
~Personel
Ciekawe ,czy będzie sprawiedliwy, mądry i uczciwy? czy pazerny, głupi i skorumpowany? Czas pokaże, ale jakoś wielkich nadziei w nim nie pokładamy.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 08:16
~tylko pytam
Dziwne bo nie ma nic z PiS wspólnego Pytanie z kim ma? Bo przecież Sołtys już się widział na tym dobrze płatnym stołku...
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 23:38
~Ola
Ciekawe uzasadnienie Starosty _ "lokalne uwarunkowania" Ja myślałam, że zarządzanie w szpitalu polega na racjonalnym wykorzystaniu środków finansowych i skutecznym leczeniu. Idąc tym tropem rozumowania należałoby zatrudnić np, socjologa, geologa czy absolwenta ochrony środowiska.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 20:03
~rotchild
bankster nic dobrego nie wrózy
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 01:36
~nocna kawa
A szpital to NIE jest bank! Zupelnie inne potrzeby i cele dzialalnosci...
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 19:40
~leśnik
Ja mam pytanie, co to w ogóle znaczy "lokalne uwarunkowania"? Ja tam prosty chłop jestem, mi się wydaję że szpital jest od leczenia pacjentów i nie ma znaczenia czy to podkarpacie, podhale czy mazury. Ważne żeby ci co tam trafiają wychodzili w lepszym stanie niż tam trafili.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 19:36
~rety
Janusz czy ty zawsze musisz sie wygłupiać ... obiecując wsparcie ze "swojej" strony? Ty nawet nie wiesz co oznacza wyraz "wsparcie" bo gdyby było inaczej nie obiecywałbyś gruszek na wierzbie. Podobny ton zapewnienia został wypowiedziany podczas "ingresu" pana Edwarda S. parę lat wstecz... Miał zlikwidować w pierwszym rzędzie zadłużenie szpitala ktore wówczas wynosiło tylko 4 melony! Po kilku latach zarówno prorok jak sam mesjasz uczynili górę długów bo aż ok 16 melonów! Zatem czy tak ma wygladać owo wsparcie, że na niczym się nie znając idziesz w propagandę sukcesu i obiecujesz rzeczy nie z tej ziemi? Skoro nie ma kasy dla służby zdrowia to skąd weźmie nowy dyrektor pieniądze na splatę długów a potem na codzienną egzystencję? Gdy widzę ową postać cokolwiek mówiącą to wiem, że jest to fatalista i wszystko się źle skończy. P.S. Zapytam czy przypadkiem nowy pan dyrektor ma brata Tomasza, znanego w USA informatyka pracującego dla NASSA? Szkoda mi pańskiego zapału ale pod fatalne opiekuńcze skrzydła pan trafił. Gorzej nie mógł pan trafić!
+1-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 19:32
~życie
zero pojęcia o zarządzaniu tego typu jednostkami jak szpital. ale jak to pisiory, mierny, bierny, ale wierny....
+1-1
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 18:28
~Bogdan
"Zastępca zrezygnował z funkcji - bo nie widzi się na tym stanowisku"" Nowy dyrektor nie ma doświadczenia w kierowaniu tego typu placówką, lecz wspierał będzie do zastępca"Jak to rozumieć? Czy zastępca będzie nauczał tego, co sam nie umie?/Cytaty pochodzą z poprzedniego artykułu/.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 18:03
~Apollo 13
Ciekawe czy nowy dyrektor był manadzerem czy tylko liczył groch całe życie!!! To się okaże. Zobaczymy Jak długo on z nimi i oni z nim wytrzymaja! Więcej dowiemy się za sześć mieśięcy!!! Wszyscy patrzcie się uważnie na Stalówke Net!
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 18:46
~Jowisz
siedź tam na księżycu i tam bądź ciekawy
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 16:48
~mieszkaniec
Ciekawe ile będzie do zwolnienia pracowników ... ?
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 16:43
~Konstancja
Bravo!!! Powodzenia !!! Trzymamy kciuki za nowego Pana Dyrektora !!! :) Niech się teraz dzieje dobrze.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 16:33
~Wyborca
A starosta z Niska dalej z głową w chmurach. Chłopie bierz przykład że Stalowej bo ci szpital sprywatyzują i co zrobisz?
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 16:14
~. Helikopter.
Gratuluję działaj Grzegorz
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.