Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 Wiadomości lokalne
» Na błoniach nad szlakiem pieszo rowerowym runęła duża gałąź
» W centrum miasta zapadła się droga
» Koronawirus. Przybywa zakażonych w powiecie stalowowolskim
» Wyruszył galarem do Torunia na Festiwal Wisły
» Piesi idący na błonia skarżą się na tumany kurzu
» Bezdomny z Tarnobrzega przeprowadził się do Stalowej Woli. Twierdzi, że żyje się tu dużo lepiej
» W Stalowej Woli powstała Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt
» Dziewięć teatrów weźmie udział w międzypokoleniowych Relacjach
» V12 Auto Detailing - pozwól nam zadbać o swój samochód!
» S74: dlaczego zrezygnowano z wariantu "hucianego"?
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. 4 kolejne zakażenia
» Wypadek na serpentynach. Ranna 74-letnia piesza
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 28 lipca 2020 r. godz. 22:45     /ZS/
Skarpa bardziej dostępna. Poszerzane jest przejście

Na skarpie poszerzane jest przejście dla pieszych ze schodkami i z gładkimi poboczami, po których będzie można prowadzić wózek czy rower. Powstaną też poręcze, które ułatwią poruszanie się starszych osób.
Na skarpie poszerzane jest przejście dla pieszych ze schodkami i z gładkimi poboczami, po których będzie można prowadzić wózek czy rower. Powstaną też poręcze, które ułatwią poruszanie się starszych osób.
Fot. ZS
Na skarpie poszerzane jest przejście dla pieszych ze schodkami i z gładkimi poboczami, po których będzie można prowadzić wózek czy rower. Powstaną też poręcze, które ułatwią poruszanie się starszych osób.

Skarpa została zmodernizowana w ramach wspartego przez Unię programu odnowy terenów zielonych - błoni, skarpy i dworskiego parku w Charzewicach. Ze skarpą były spore problemy, ponieważ osuwała się ziemia na niestabilnym gruncie. Zdaje się, że sobie z tym poradzono. Teraz trwa poszerzenie przejścia.

- Mieszkańcy zgłaszali problem wejścia po schodach na Skarpie, szczególnie z wózkiem dziecięcym albo rowerem oraz brak poręczy. Wsłuchując się w te krytyczne głosy podjęliśmy działania naprawcze - powiedział prezydent Lucjusz Nadbereżny.

- Obecne schody zostają poszerzone wraz z montażem najazdów, które umożliwią prowadzenie wózków i rowerów. Środkiem schodów będzie zamontowana barierka, szczególnie ważna dla osób starszych. W taki sam sposób będą poprawione drugie schody. Oprócz tego będzie złagodzone zejście od ulicy Czajkowskiego. Bezpieczeństwo w tym rejonie znacząco się zmieni po pełnej modernizacji ulicy Działkowej, która jest zaplanowana na przyszły rok - informuje prezydent Nadbereżny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 3 sierpnia 2020 r. godz. 21:09
~Gowno
I gorke na sanki dla dzieci zaorali :/
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 19:19
~Antymaseczka
Jeszcze tym razem udało się prezydentowi z powodzią w tym roku okazała się ona niegroźna. Ale przyjdzie czas, że przyjdzie powódź podobna do tej z 97 i całe Błonia zostaną niestety zalane. A kto wie czy nie obwodnica. I tak się skończy budowanie czegoś na naturalnych terenach zalewowych. A miliardy zł pójdą w błoto. Chciałbym się mylić ale z naturą niestety nie da się wygrać. Błonia nadsańskie były już zalewane wielokrotnie.
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 03:50
~chicago itd
Ja pamietam jeszcze jak San wylewal 40, czy 50 lat temu. Coz... obecny prezydent miasta jest jak ten prezydent "Maliniak" Duda, co uczy sie i uczy i jakos niczego nowego sie nie nauczyl.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 15:06
~Ferdek
Mi siem wydaje, że jakby nie było TVP to wszyscy bylibyśmy Helmutami. Bo sami zobaczcie ilu ich tu nadaje powtarzając bzdety za szczujnią TVN24.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 10:02
~Wolfgang Torben Müller
Tak,tak.Gdyby było tylko TVP-IS to wszyscy bylibyśmy idiotami.Przykład ,,Herguta" jest tu tragicznym dowodem i ostrzeżeniem co prymitywna propaganda jest w stanie zrobić z prymitywnym umysłem.
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 01:57
~nocna kawa
To teraz cos nie z "TVN"! Już po wyborach, PiS wycofuje się z obietnic. Maski opadły wyjątkowo szybko! "Prawo i Sprawiedliwość zafundowało Polakom bardzo szybki powrót do szarej normalności po serii wyborów - jesiennych parlamentarnych i prezydenckich w tym roku. Nie minęły nawet trzy tygodnie od drugiej tury wyborów prezydenckich, a rząd już przekłuł kilka napompowanych w kampanii baloników - m.in. o płacy minimalnej, świetnej sytuacji na rynku pracy, czy niewprowadzaniu nowych podatków (n.p. podatku cukrowego)."
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 15:28
~olo
FERDEK, masz 100 procent racji , gratuluję.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 11:18
~P70
A dokąd te schody będą prowadzić? Schody nie mają dostępu do terenów publicznych. Na teren prywatny, bo na górze są działki które są współwłasnością mieszkańców bloku ul. Poniatowskiego 70. Przecież mieszkańcy tego bloku mogą swój teren ogrodzić i wtedy będą to schody "do nikąd". Na razie jest to wybieg dla psów dla połowy osiedla, a SBM będąca zarządcą nieruchomości udaje że nie wie czym zarządza w imieniu mieszkańców. A pan prezydent inwestując nasze pieniądze nie raczył sprawdzić stanu prawnego nieruchomości. Tylko czekam na ruch dociekliwego prawnika.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 17:19
~Zniesmaczona
Co ma do tego LGBT ? Prezydent mówił przecież ze wszyscy jesteśmy równi !
+0-1
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 09:21
~Mefistofeles
Profanacją np.religii jest jej wykorzystywanie przez polityków,którzy trzymają się za rączki i podnoszą na przemian nóżki w takt muzyki u Rydzyka wmawianie czy wmawianie bogobojnej części społeczeństwa,żę Polska tylko katolicka czyli pisowska.Profanacja to pedofilia księży nie rzadko w kościele czy na plebanii postawionych za pieniądze wiernych.Profanacja to zmuszanie ofiar do przysięgi na krzyż i pismo,że o tym co się wydarzyło będą milczeć.Profanacja to wreszcie unieważnienie sakramentów np.małżeńskiego kacykom partyjnym,żeby znów mogli składać przysięgę której właśnie nie dotrzymali.Profanacja to występy polityków jednej partii z ambony,do takiego kościoła nikt niedługo nie będzie należał.Polityka w kościele to indoktrynacja,mogąca mieć tragiczne skutki dla ludzi i dla samego kościoła.Kościół nie jest polski,jest watykański i ludzie którzy w nim pracują nie powinni mieszać się w polskie sprawy.Pracowali dla Targowicy,dla zaborców i okupantów i dla władzy ludowej.Z taką przeszłością niech lepiej nie zabierają głosu aby kolejnej profanacji nie popełnić.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 07:23
~Homo sovieticus
Profanacja jest wtedy jak Platfus mówi że nie kradnie. Bo to jest profanacja prawdy.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 21:22
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Ty PiSiorku nie rozumiesz co to znaczy "profanacja"... i chyba zbyt czesto ogladasz PiSowska Szczujnie, tzn. TV-PIS... P.S. Juz kiedys byli tacy co gnebili homoseksualistow - a nazywali sie nazisci.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 17:37
~wkuźwiony
To dlaczego LGBT pomniki profanuje? Dziesiątki lat stoją a im teraz przeszkadzają. O co im chodzi?
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 16:21
~Fredek
Ogłaszam naszą skarpę strefą wolną od LGBT. Trzeba powiedziec DOŚĆ tym tęczowym faszystom! Będę patrolował skarpę na swoim rowerze z kamerką na głowie i puszczał na youtuba co oni wyprawiają.
+0-1
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 20:54
~Konfederata
Czy wasz "naczalnik" Jaro Kaczynski tez jest "teczowy"? Czy jest to, tzw. krypto-gej?? Prosze o jasna i krotka odpowiedz- TAK, albo NIE!
+0-0
Piątek, 31 lipca 2020 r. godz. 04:55
~Kanadol
Hej Fredku! Czy pracowales kiedys w ZOMO, czy tez w SB??
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 13:15
~Pisormo
Żyłka starego ORMO-wca jest.Tu podgladnąć,tam donieść,gdzie indziej podsłuchać i kogoś zakapować.Musiałeś się bardzo męczyć zanim PIS doszedł do władzy.Teraz tacy w cenie,ciekawe co robisz w niedzielę,dalej chodzisz do kościoła w ramach akcji operacyjnej,którą zapomnieli odwołać 30 lat temu.Czasy się zmieniły,tam teraz sami swoi.Towarzyszu, cieszy nas taka postawa i działajcie tak dalej w imię internacjonalizmu i proletariatu oraz naszej partii.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 11:50
~Man from utopia
Kamerka na czole Panie Ferdku może za bardzo rzucać się w oczy.Proponuję wywiercić sobie dziurę na czole a kamerkę ukryć w głowie,którą ma Pan pustą,tak że swobodnie się zmieści i uszczelnić trocinami i papierem,żeby nie latała i pogłosu pusty łeb nie dawał.
+0-0
Czwartek, 30 lipca 2020 r. godz. 08:00
~TW Balbina
Czyli z imagem nie ma problemu,a jakby brakło jakiejś części garderoby to czytałem w ,,Poza układami" J.Kaczyńskiego jak A.Macierewicza u siebie w domu za kobietę przebierał podczas stanu wojennego.Kto zna ten okres ten wie jak ciężko miały zwłaszcza kobiety które przywiązują dużą wagę do swojego wyglądu,a tu proszę,gość ma wszystko w domu-szpileczki,pończoszki,majteczki czy spódniczki,w tamtych latach!
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 21:36
~niesmak_pozostanie
Szanowna(y) pani(e)! Przecie istnieje juz drugie wcielenie Partyjnego Towarzysza "Ferdka" i ono produkuje sie na forach "stalowki" pod nazwa "olka"..
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 18:55
~TW Balbina
Panie Ferdku,niech Pan jeździ w stringach albo w pończochach,wtedy podejdzie pan ich bliżej.Dobrze byłoby też o makijaż zadbać i paznokcie polakierować.Nie zapomnieć o butach na wysokim obcasie i damskiej torebce na ramieniu.
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 18:45
~Łapka
Jestem ZA !! A najlepiej zrobić całe miasto wolne od homosiów.
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 17:47
~Sygnalista z PIS-u.
Widziałem jak kręciło się tam takich trzech w czarnych sukienkach z guzikami z przodu.
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 17:33
~Ksiunc
W jednym z artykułów na Stalówce jest zdjęcie,na którym widać ,że nad kościołem w Rozwadowie tęczę powiesili.Panie Ferdku , kamerka na czoło,niech Pan sprawców wykryje.
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 16:47
~legia
Antifa trenuje w Warszawie
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 16:40
~Paweł
Panie Ferdku, musimy obronić naszego Husarza przed profanacją LGBT. Słyszałem, że chcą mu tęczową flage pod skrzydła podpiąć. Co pan proponujesz? Może jakieś dyżury z ulic w pobliżu ronda z kamerami na balkonach?
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 12:38
~LUCJAN
Na nic poszerzenie i poręcze, i tak się tam nie wybiorę. Jestem już w takim wieku, że często trzeba się wysikać i nie ma gdzie, tak samo jak w całym mieście. To wszystko jest nie dla seniorów. Zresztą i tak szybko wymrzemy przy takim poziomie ochrony zdrowia.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 11:35
~ddd
Czy będą te słynne żółte barierki które można czasem zobaczyć w szczerym polu?
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 11:28
manukun
Dawniej z artykuły można było dowiedzieć się, jakie miasto poniesie koszty. Teraz widać jedynie przechwałki Nadbereżnego i jego pozorną troskę o interesy meiszkańców...
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 20:37
~Celina K
Panie "Rrrr"... latwo wydawac CUDZE pieniadze, prawda? Bo to sa nasze pieniadze, a nie pieniadze z prywatnej kieszonki "kudlatego" prezydencika!!!
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 20:30
manukun
Ty też bierzesz kredyty na rodziców, żeby dziecku quada kupować? Czy jednak kupujesz takie zabawki, na które Cię stać?
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 13:55
~Rrrr
Tylko byś pieniądze liczył. Dziecku pewnie też loda w budce nie kupisz bo w biedronce taniej
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 10:51
~jasio
gdzie sa zieloni - robotnicy nie powinni pracowac w takim upale
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 11:11
~Łowca pisowca
Gdzie Weber z służbową łopatą?
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 09:57
~Niby komuch
Dlaczego autor artykułu nic nie wspomina o kosztach związanych z poszerzeniem wejścia na Skarpę. Przecież czynione to jest z budżetu miasta / naszych podatków/, a nie dotacji unijnych. Dlaczego nie pomyślano o takim rozwiązaniu projektując nowe wejście i nie zostało to ujęte w planie z chwilą wystąpienia o dofinansowanie projektu z funduszy unijnych. Co tam. ktoś nie dopatrzył inny zatwierdził. Nikt nie poniósł z tego tytułu konsekwencji, ba uzyskał nawet sowitą premię. A za bubel płacimy my wszyscy.
+1-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 20:31
manukun
Przecież mieszkańćy mająsiedzieć cicho i płacić na pomysły "wadzy"
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 09:03
~Mela
Czy będzie tez więcej ławek i nasadzeń solidnych , rozłożystych drzew ? W tej chwili to pustkowie! I ten plac zabaw w słońcu , raptem kilka drzewek...
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 07:47
~Jack
Strasznie to boli naszą kochaną opozycję, ze się w mieście buduje i remontuje. Żałosne wpisy trolla
+0-0
Sobota, 1 sierpnia 2020 r. godz. 12:17
~hola
dobrze powiedziane: buduje sie i od razu remontuje
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 20:24
~asesor
Jak sie buduje bylejak i bez glowy to sie pozniej remontuje... I ktos za to kolejny raz placi. Niestety, to zbyt skomplikowane na male mozdzki PiSiorow!
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 07:30
~ola
a nie można było tak od razu zrobić? ktoś za ten bubel powinien odpowiedzieć. nic dziwnego za takie 'inwestycje' kosztują grube pieniądze jak robi sie dwa razy to samo.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 07:04
~zaba
Podjazd na wózki powinien być także na wiadukcie tam gdzie są schody. W tym momencie rodzice z dziećmi muszą wrócić się na początek wiadukty, aby przejść przez niego
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 00:32
~ddd
,,,Powstaną też poręcze, które ułatwią poruszanie się starszych osób,, one pomoga tez mlodym nie rozwalic zima czachy na sliskich schodach !!!!
+0-0
Wtorek, 28 lipca 2020 r. godz. 23:34
~olka
Normalnie wszystko jest teraz dostępne i wszystko się poszerza. Warto głosować na Dobrą Zmianę.
+0-1
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 08:15
~Łowca pisowca
Poszerzyły się też mordy wielu pisowcom.Sasin nie jest wyjątkiem,zresztą wiemy,że jak ten gość za coś się weźmie to coś z nieba spadnie,coś się nie odbędzie i 70mln PLN ktoś straci żeby drugi zarobił,a kopalnie,no cóż,jesteśmy po wyborach.Teraz trzeba tylko dorżnąć Spółki Skarbu Państwa,zamrozić płacę,jak w Urzędach i Spółkach miejskich co jest faktem.Wyznawców PIS-u zapraszam do dyskusji we wrześniu i październiku,ciekawe.co wtedy powiecie.
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 01:30
~Liverpool
Dodatek do mojego poprzedniego postu: "Plan likwidacji kopalń wicepremiera Jacka Sasina świadczy o fundamentalnej zmianie myślenia obozu rządzącego o górnictwie. I to mimo że ostatecznie PiS wystraszyło się związkowców i z drastycznych kroków się wycofało. Nigdy wcześniej obecny obóz władzy nie rozważał ani zamykania kopalń, ani cięcia górniczych świadczeń. Ba, w kampanii prezydenckiej politycy PiS na czele z Andrzejem Dudą przekonywali, że węgiel "ma przyszłość." Plan Sasina zakładał zamknięcie co najmniej czterech kopalń, zamrożenie "czternastek" na trzy lata, a część wynagrodzenia będzie zależna od wydajności. Nie jest przypadkiem, że zmiany PiS zamierzało ogłosić już PO wyborach prezydenckich. W przeciwnym razie Andrzej Duda mógłby wyraźnie przegrać na Śląsku, torując drogę Rafałowi Trzaskowskiemu do Pałacu Prezydenckiego! PiS zrozumiało, że zmiany w górnictwie są niezbędne. Podobne problemy miał rząd PO-PSL, który przez osiem lat nie potrafił rozwiązać problemów branży górniczej. PiS bezlitośnie przez lata wykorzystywało potknięcia Platformy w górnictwie — choćby słynne "strzelanie do górników" za rządów PO w r. 2015..." Skarpa dla wszystkich!
+0-0
Środa, 29 lipca 2020 r. godz. 00:58
~Liverpool
W artykule jest wyraznie mowa o dofinansowaniu z Unii Europejskiej. A dzisiaj podano tez, ze: "Sześć polskich miast nie otrzyma unijnych pieniędzy, bo ogłosiły się tzw. strefami wolnymi od LGBT. "Wartości UE i prawa fundamentalne muszą być przestrzegane przez państwa członkowskie" - podkreśla unijna komisarz ds. równości." To samo moze czekac tez Stalowa Wole... Glosujcie wiec dalej na ciemnote i zabobon, glosujcie na "Dojna Zmiane"!
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.