Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 3 lipca 2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
» Ruszyło odkomarzanie. Mieszkańcy apelują też o walkę z kleszczami
» Niebawem nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy - trwają prace w parlamencie
» Pan Tomasz i wynik marzenie -42kg!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 14:23     /Informacja prasowa Starostwo Powiatowe/
Zarząd powiatu stalowowolskiego z absolutorium

- Chcę podziękować Radzie za współpracę i wspieranie realizowanych przez Zarząd Powiatu działań. To poparcie, na które możemy liczyć, jest dla nas paliwem do działania - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.
- Chcę podziękować Radzie za współpracę i wspieranie realizowanych przez Zarząd Powiatu działań. To poparcie, na które możemy liczyć, jest dla nas paliwem do działania - mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.
Fot. Jacek Rodecki
Zarząd Powiatu Stalowowolskiego otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2019 rok podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Stalowowolskiego.

Obrady odbyły się w dniu 25 czerwca w auli Centrum Edukacji Zawodowej w Stalowej Woli. Podobnie jak w roku ubiegłym, udzielenie absolutorium poprzedziło przyjęcie Raportu o Stanie Powiatu za rok poprzedni. Przypomnijmy, że zgodnie z ustawą o samorządzie powiatowym Rada Powiatu rozpatruje raport podczas sesji absolutoryjnej. Jest to dokument ukazujący obraz powiatu, jego działalność, a także działalność jednostek mu podległych.

Raport został przyjęty przez Radę Powiatu jednogłośnie. Podobnie było podczas głosowania nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Stalowowolskiego z tytułu wykonania budżetu - "za" byli wszyscy radni uczestniczący w obradach.

- Chcę podziękować Radzie za współpracę i wspieranie realizowanych przez Zarząd Powiatu działań. To poparcie, na które możemy liczyć, jest dla nas paliwem do działania. Przy okazji podzielę się z Wami dwiema dobrymi wiadomościami: po pierwsze - Szpital Powiatowy otrzymał kredyt, który umożliwi spłatę zaległych zobowiązań oraz wykonanie zaplanowanych inwestycji, czyli Oddziału Neurologicznego z Pododdziałem Udarowym, a także nowego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii. Druga świetna wiadomość, to wsparcie, jakie otrzymaliśmy z Funduszu Inwestycji Samorządowych na kwotę 2 mln 415 tys. zł. Dzisiaj rano odebrałem symboliczny bon z rąk wiceministra Rafała Webera. Ten fundusz to taka tarcza antykryzysowa dla samorządów, a pieniądze będą mogły być przeznaczone na bliskie ludziom inwestycje. Mamy czas na ich wydanie do 2022 roku - mówił podczas sesji starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 28 czerwca 2020 r. godz. 11:15
~selavi
Taka jednomyślność nie jest dobrym znakiem towarowym a fuszerką ponad wszystko. Jak można tak bezrefleksyjnie podnosić ręce "za" kiedy z samego raportu o stanie powiatu wiało grozą. Albo raport był zbyt polukrowany albo jego zapisy mijały się z prawdą. Na ten karykaturalny stan miał niebagatelny wpływ stan "ogólny" szpitala gdzie czara goryczy przelała się w tym roku. Nie lepiej było w DPS i tu także nastąpił paraliż w tym roku. Może pan Zarzeczny zaprzeczyć? Proszę bardzo o wyjaśnienie. Więc przyzwoitość nakazywałaby by ten raport został oceniony w sposób obiektywny a nie tendencyjny. A zresztą przecież to przecież "Sami Swoi" a skoro tak jest no to przecież "Nie ma mocnych". Klepcie się dalej po plecach.
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 10:08
~HALNY GRZEGORZ
Chyba mam ksywkę dla aktualnego burmistrza Zaklikowa---POPIS . Trzeba przyznać ,że ma rękę do zdobywania funduszy na rozwój gminy . Ale kto rozwali stare układy w urzędzie po BLADYM i NERONIE rodem poZSL . Uprawnieni emeryci pierdzą w stołki a młodzi szukają pracy..... Ps. Skończy się zalewanie posesji w gminie pora na dobry odkurzacz w urzędzie , albo zwykła miotła.......
+0-0
Sobota, 27 czerwca 2020 r. godz. 08:12
~HALNY GRZEGORZ
Żadnego komentarza ... nawet odchodzące wiatry poszły w p.......... !. Jak zacząłem szczypać burmistrza , to i chyba będę dalej. Ja potrafię mobilizować do pracy .Za czasów NERONA wywalczyłem rejestrację psów . Moja Sonia miała nr. 1-en w gminie i co temat jest chyba w gminnym archiwum ? Ps.Sobota , sobota tra la la la la....Siano znowu wczoraj zmokło . Co mają powiedzieć jednak Ci , którzy wykosili hektary łąk ?
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 07:47
~Feliks 69
Czy dozyje chwili, ze w centrum zobacze znaki: toaleta 15m.?
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 10:25
~Plebanek
Elektorat tej władzy do niedawna pakował w wychodkach,więc to nie problem.Czerstwy,głupi i debilny ale za PIS-em.PIS-owcy mogą nic mnie robić a i tak ci biedni ludzie na nich zagłosują bo do nieba chcą iść.
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 07:02
~Plebanek
Można by było dofinansować program in vitro i wesprzeć kulturę,np.koncert Kazika a w halloween Behemota.Powinna też być zamiast religii wprowadzona historia nas Lugiów.
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 21:52
~AG
Vrek oświec nas, co ty myślisz na ten temat ? twoja opinia bezcenna w każdym temacie...
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 19:57
~HALNY GRZEGORZ
....powiało zgrozą , że taka cisza . Nikt nawet nie prostuje mojego wpisu....WYBORY SĄ ZA 3 DNI NIE ZA TYDZIEŃ...he...he. Ps. Gdy odzyskam prawo jazdy pierwszy objazd zrobię do ,, przyjaciela" biznesmena , starego SB-ka z Annopola !
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 17:56
~HALNY GRZEGORZ
...oj tam powiat.... Za tydzień prawdziwe głosowanie ; PAD i reszta świata czyli dyrekcja cyrku w budowie / poZSL Kosiniak Kamysz , POpapraniec ,,Osrana Czajka ", bezpartyjny od szmatłaca wyborcza i tvn Hołownia/ i Bosak , który trzyma się zasady nikt ci tyle nie da co ja obiecuje .Ps PELNA MOBILIZACJE I PAD WYGRYWA W PIERWSZEJ TURZE PONAD 50% .Ps...a potem pójdziemy na jednego , i jeden na lewą nóżkę i jeden na prawą.....i tak do rana....
+0-1
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 18:51
~PiSkomuna atakuje
Widac "Grzegorzu", ze lubisz takich "prawnikow" co wciaz lekcewaza prawo i regularnie lamia polska Konstytucje. Bo taki wlasnie jest "budyn" Duda, marionetka trzymana na krotkiej smyczy przez "wodza" Kaczynskiego!
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 13:27
~Odchodzące wiatry
A Ty Grzegorzu masz prawo sam decydować o sobie i czy możesz głosować?
+0-0
Piątek, 26 czerwca 2020 r. godz. 08:39
~ahmed
Łubu Dubu, możesz głosować nawet na konia
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 21:11
~Doktór
No błysnąłeś kulturą osobistą wyniesioną zapewne z ubeckiego domu,jak przystało na prymitywnego zwolennika dojnej zmiany,starcze z Pława.
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 21:02
~Łubu Dubu
Na tego pada,który powołuje w środku nocy komunistycznych prokuratorów do TK,który siedział biurko w biurko z komunistycznym sędzią kryże,NIGDY.Ty możesz sobie głosować bo masz naturę bolszewika i Judasza ale nie namawiaj przyzwoitych ludzi.
+1-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 17:01
~obserwator
Wszyscy radni tj. sami swoi.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.