Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 Wiadomości lokalne
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:05     /Magdalena Rodecka/
Nie ograniczajcie handlu na targowiskach - apeluje ministerstwo i klienci

Z redakcją Stalowka.NET skontaktowała się klientka stalowowolskiego targowiska, która nie rozumie dlaczego ogranicza się sobotni handel, podczas gdy Ministerstwo Rolnictwa stoi na stanowisku, że pod chmurką jest bezpieczniej.
Z redakcją Stalowka.NET skontaktowała się klientka stalowowolskiego targowiska, która nie rozumie dlaczego ogranicza się sobotni handel, podczas gdy Ministerstwo Rolnictwa stoi na stanowisku, że "pod chmurką" jest bezpieczniej.
Fot. Jacek Rodecki
Z redakcją Stalowka.NET skontaktowała się klientka stalowowolskiego targowiska, która nie rozumie dlaczego ogranicza się sobotni handel, podczas gdy Ministerstwo Rolnictwa stoi na stanowisku, że "pod chmurką" jest bezpieczniej.

Nasza rozmówczyni powołuje się na apel jaki wystosował do samorządowców minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Chodzi konkretnie o wypowiedź dla Radia Białystok, na którą powołują się ogólnopolskie media: - Jest wytyczna Głównego Inspektora Sanitarnego, że nie ma żadnego powodu żeby zamykać targowiska. Ja się dziwię samorządowcom, którzy się na to decydują. W sposób pochopny likwidują miejsca w których mieszkańcy zaopatrują się w żywność, a rolnicy, głównie ci drobni, mogą sprzedawać swoje produkty, często tej najwyższej jakości. To po stronie właściciela targowiska jest zadbać o to, by handel odbywał się tam w sposób bezpieczny - powinien zadbać o odpowiednie odległości, płyny dezynfekujące lub chusteczki. Jeśli nie jest w stanie tego zrobić na całej przestrzeni, to może wydzielić jakąś część. Nie powinno się odcinać rolników od ich możliwości zarobku na targowiskach. Takie zakupy - najczęściej na świeżym powietrzu - są zdecydowanie bezpieczniejsze niż w zamkniętych sklepach z wewnętrzną cyrkulacją powietrza. Targowiska powinny wciąż pracować. Szczególnie jeśli są tam zachowane wszelkie obowiązujące przepisy bezpieczeństwa. Wielu samorządowców zdecydowało o dalszej pracy targowisk - mówił Jan Krzysztof Ardanowski.

Wielu mieszkańców nie jest zadowolonych z decyzji prezydenta Stalowej Woli, z ograniczenia handlu w sobotę bo tylko w ten dzień mogli się zaopatrzyć w jaja, sery lub inne wyroby od swoich dostawców.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny broni swoje decyzji argumentując, że targowisko nie jest na co dzień zamknięte dla kupców. Natomiast handel w sobotę ma bardzo duży zasięg i nie ogranicza się jedynie do produktów warzywno-owocowych.

- Nie ma i nie będzie mojej zgody do czasu zakończenia stanu epidemii. Jeszcze raz podkreślę, że stali kupcy mogą prowadzić handel. Nie może być tak, że ze względu na zamknięte wszystkie targi w okolicy nagle w Stalowej Woli zjadą się z całego regionu handlarze. Moim obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo całej społeczności i nie podejmę żadnej decyzji która może być tutaj wątpliwa - nawet jeśli będzie to powodować ostrą krytykę. Handlujące osoby na co dzień w Stalowej Woli mogą robić to dalej - tłumaczy prezydent.

Przypominamy, że ze względu na stan epidemii koronawirusa, w sobotę zamknięte będzie targowisko na pasażu wzdłuż torów kolejowych oraz miejscach przyległych przy ul. Okulickiego w Stalowej Woli. Sprzedaż będzie mogła być prowadzona tylko i wyłącznie w stałych punktach kupieckich i handlowych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r. godz. 22:24
~Jestem za
Wg mnie decyzja prezydenta jest jak najbardziej słuszna. Jestem tak jak dziesiątki zaglądających tu ludzi osoba która robi "zakupy" w sobotę na przysłowiowym rynku. Ale w tym momencie nikt z nas nie zbiednieje o tych kilka nie kupionych szmatek czy par butów. W nosie to mam. Dla mnie bezpieczeństwo mojej rodziny jest najważniejsze. W sobotę zjedzie się kilka powiatów i przyniesie więcej tego dziadostwa
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 12:19
~andrzej
ludzie słuchajcie albo i nie, ale maseczki chronią tylko częściowo osobę zdrową i tylko profilaktycznie,czyli może ona zadziałać w określonych przypadkach lecz nie musi bo jak już widzieliśmy we Włoszech czy Hiszpani lekarze mają na sobie nie tylko maseczki ale i kombinezony do tego gogle i co? niektórzy się pozarażali a nie którzy już umarli. więc zasady stosowania tych maseczek też są istotne nie tylko ich posiadanie. trudno tutaj o wszystkim opowiedzieć ale przytoczę przykład, na tvp info pokazali kobietę lekarza ponoć profesor i miała maseczkę opuszczoną pod brodę o ile wcześniej mogła być nią chroniona to po tym opuszczeniu i ponownym podniesieniu mogła nałożyć na usta tego wirusa bo mogła go mieć np. pod brodą. no ale lans medialny jest najważniejszy ,więc tą zasadę widać stosuję nie tylko pani kidawa błońska ale każdy kto może być już przemęczony tym korona wirusem.natomiast chciałbym się jeszcze odnieść do tej pseudo pomocy przedsiębiorcom jak i ludziom którzy są zatrudnieni na umowę o pracę, to jest chamstwo kiedy wprowadza się limity przychodów po fakcie kiedy już przedsiębiorca nie może się bronic przed tym żeby go nie objęło ta pomoc. 15600 to jest jakiś żart który się skończy bankructwem wielu firm i stanie się przyczynkiem nieszczęść wielu tysięcy rodzin w naszym kraju.i myślę że skończy się to na ulicy, czyli że ludzie wyjdą na ulice i będą manifestować sprzeciw dla tego rządu. a o wyborach to już sobie zapomnijcie, jeżeli na 2 dni przed wyborami będziemy słyszeć komunikaty zostańcie w domach to nie widzę żadnych powodów aby w dniu 10 maja wyjść z domu.mimo że jestem całym sercem za panem Andrzejem Dudą .
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 22:53
~Yupi
i bardzo dobrze ze zamknięte!! kto ma kupić kupi na tygodniu, poki co niczego nie brakuje w czasie takiej strasznej epidemii zadnych rynkow i spędów !!!
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 21:49
~Kajtek
Patrzcie co sie dzieje w Hiszpani Włoszech Francji i siedzcie ku%$a na dupach! targowisko to idealne miejsce do zakażeń! 1 chory jak przejdzie przez cąły rynek zaraził by około 500-800 osób! 10 chorych robi już 5000-8000tyś kolejnych siedziec w domu i nie narzekać, cieszcie sie zdrowiem!
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 10:04
~Mati
Ten czytelnik to pewnie jakiś z opozycji i nie może już na rzyci usiedzieć.Panie Prezydencie tak trzymać .
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 09:18
przybysz
Ten niby minister od rolnictwa raptem sie somyslil ze trzeba jakos zaistniec. On jest na poziomie Macierewicza tylko ze tamten to cwaniak a ten to zwykly klecznik tego malego szkodnika.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 20:01
~jabar
w tym przypadku prezydent ma całkowitą rację, kto zapewni odległość 2 metrów między osobnikami, będzie burdel a wystarczy jeden chory i w ciągu jednej soboty zarazi połowę miasta i połowę okolicy
+1-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 10:24
~mamuszka
Dokladnie panie paragon w zamknietych niewietrzonych ogrzewanych pomieszczeniach wirusek bedzie mial jak w inkubatorze bedzie rosl jak na drozdzach.Na swiezym powietrzu to wiaterek go przewieje a to temperatura za niska do rozmnazania.Idealna temperatura dla wirusow,grzybow i bakterii 25 stopni wzwyz
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 07:58
~Pan paragon
Lidl, Kaufland Biedronka.... to są wylęgarnie pandemii w grupie biedoty... gazetka w łape i 1h plątaniny patologii po sklepach. .....
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 19:35
~Na to Ja
Ludzie ogarnijcie się albo puknijcie w głowe z tym sobotnim targiem... Tak jak nie popieram herubinka (prezydenta) i uważam go za szkodnika rujnującego miejskie finanse, niszczącego nie budowniczego mijskie skwery i place, z przestrzelonymi inwestycjami nakierowanymi jedynie na własny PR tak ta decyzja jest naprawde trafna i bardzo dobra. Wy nie stosujecie kwarantanny, wy się z usmiechem bawicie w kwarantannę, ale przestaniecie się śmiać jak zaczną umierać ludzie najbliżsi wokół was, wasi sąsiedzi i wirus naprawdę zapuka do waszych drzwi. Będziecie chcieli do szpitali ale one będą już przepełnione bo jedna głupia sobota targowa przyniesie setki zarażonych.
+1-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 18:57
~tomek
Minister rolnictwa,teraz nagle się obudził żeby nie zamykać targowisk.Proste pytanie gdzie był minister rolnictwa,żeby wspomóc prawdziwych rolników."Rolnik zachował w najgorszych chwilach ziemię,religię i narodowość".A teraz to jak wyścig zbrojeń kto ma więcej to jest "rolnikiem".Ktoś pojedzie na giełde kupi warzyw,owoców i sprzedaje na targowisku i minister takie osoby nazywa rolnikami.Lepiej niech się nie wypowiada minister na temat sprzedaży przez prawdziwego rolnika,a handlarza dla którego ważne sa pieniadze.Zreszta co tu się dziwić jak minister rolnictwa chciał,żeby jeść mięso żubra czy bobra.Dla dobra rolnictwa niech się minister rolnictwa nie wypowiada na bardzo poważne tematy.
+1-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 18:53
~realista
A co to za autorytet Minister Ardanowski. Jakie on ma pojęcie o coronavirusie i jego aktywacji? Takie samo ma pojęcie jak o walce z afrykańskim pomorze świń. Według jego teorii myśliwi albo żołnierze powinni wystrzelać wszystkie dziki w Polsce. Zapomniał, że wektorem tej zarazy nie jest dzik a człowiek, przede wszystkim rolnik, który nie przestrzega bioasekuracji. Minister Ardanowski jest populistą i karierowiczem a nie ekspertem w walce z zakaźnymi chorobami zwierząt i ludzi. Zostawmy kompetentnym osobom kwestię koronaświrusa.
+1-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 09:21
przybysz
Ardanowski to nawet nie ignorant ale to zwykly klecznik ktory pomyslal ze trzeba sie przypodobac i jakos zaistniec przy korycie.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 19:08
~zoolog
Masz rację. Ten Ardanowski domaga się nawet odstrzeliwania loch prowadzących warchlaki w okresie laktacji. Wspólnie z Ministrem Środowiska wydali Rozporządzenie nakazujące strzelanie do loch-dzika przez cały rok a więc nie ma dla nich okresu ochronnego. Decyzja jest nie humanitarna. Gdzie są obrońcy zwierząt, To jest barbarzyństwo. Myśliwi co prawda nie są mordercami i do loch nie strzelają. Etyka zwyciężyła.
+1-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 17:54
~On
To jak to jest że bazar zamknięty a markety pełne ludzi? Tu i tu ludzie spacerują, kupują dotykają i zrozum to
+0-1
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 17:38
~Tymcio2708
Bardzo dobra decyzja prezydenta
+1-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 17:05
~Szpital
widać że komentarze z poparciem decyzji prezydenta pisze jedna osoba w jednym stylu. Pewnie admin tam zieje bo jedno IP mu wyskakuje
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 16:59
~Ks. Eryk
Marchew wyborcza
+1-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 15:35
~doktor
Widac , że hejterzy by chcieli aby jak najwięcej Polaków zachorowało na tego wirusa. Tylko , że nie wiedzą że są w grupie największego ryzyka bo najwięcej zachoruje hejterów i umrze.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 04:49
~Chicago itd
Panie "Bolo"! Pan doskonale wie, ze w obecnej "bananowej" Polsce praktycznie o wszystkim decyduje Szef Mafii (pod nazwa PiS), Kaczynski. Obawia sie odpowiedzialnosci (systematyczne lekcewazenie prawa oraz Konstytucji) i dlatego jest tylko "zwyklym poslem", ale caly czas na krotkiej smyczy trzyma trzy marionetki, ktore nazywaja sie - Duda, Morawiecki oraz Witek. I te marionetki tancza dokladnie tak, jak im ich mafijny "boss" zagra !
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 10:06
~Bolo
kabi tępa głowo, a kim jest Kaczyński żeby przekładał wybory? Ma on jakąś taką funkcję, że może przekładać?
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 20:08
~kabi
Jan i Bolo, wybory będą przełożone ale wy macie tępe głowy i nic nie rozumiecie, na dwa tygodnie przed wyborami Kaczyński odwoła wybory a wy zostaniecie z łapami w nocniku natomiast Duda jeszcze rok porządzi i wygra następna kadencję, bo w końcu tego covina unicestwią
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 17:47
~Bolo
Janie znasz takie przysłowie/powiedzenie kto pod kim dołki kopie, ten...i Duda przejedzie się właśnie na tym! Jak nie przełożą wyborów, to największą krzywdę zrobią sobie! Bo ludzie się po prostu wku...!
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 16:45
~jan
.... nie hejterzy tylko PISOWSKI BETON żądny koryta, tylko kompletny idiota wyznacza wybory w środku śmiercionośnej epidemii, nie można iść do kościoła, do szkoły, nie można iść NA POGRZEB przyjaciela czy sąsiada lub kogoś z rodziny, odwołane 1-sze komunie dzieci, odwołane triduum paschalne, ALE MOŻNA IŚĆ NA WYBORY ..... ten Duda to wstydu nie ma ....
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 14:03
~Brawo
Brawo Brawo panie Prezydencie
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 10:23
~olek
Cały towar na straganie masz z giełdy jak by była noc to żarówki zbyteczne wszystko świeci tak znawożone.Nigdy nie kupię warzyw na straganie nigdy nawet żeby dawali za darmo dziękuję.Za dobre serce Ty wiesz dobrze co sprzedajesz.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 18:47
~mieszkaniec
A myślisz że w marketach to masz samą ekologię.Kolego lub koleżanko, żyjesz w głębokiej niewiedzy.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 15:04
~zebra
olek: a gdzie kupujesz swoje warzywa? Podziel się, daj namiary. Gdzie jeszcze można kupić bez nawozu??? Bo też nie w dyskontach, więc skąd masz lepsze?
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 10:15
~Game over
Minister taki głupi jak ta baba. Dlaczego nie ma meczy, przecież to "pod chmurką" bezpiecznie... :D :D
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 08:47
~j51
widac ze niektorym wirus sie na rozum rzucil przeciez minister powiedzial zeby kupowac na targowiskac by wspierac rolnikow a nie zagranicznych producentow.A w sobote wiekszosc Azja .bylem wczoraj i jest kilku sprzedajacych ale ludzie zachowuja sie odpowiedzialnie zachowuja odleglosci.NIEkrytykujmy wszystkich i wszystkiego bo sami nie jestesmy idealni
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 10:40
~Jaki problem
To sobie wspieraj naszych rolników i kupuj marchewkę po 18 złotych kilogram
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 08:13
~Terefere
Na tygodniu warzywniak jest otwarty i połowa jest pusta. W sobotę za dużo ludzi się schodzi, jest to niebezpieczne. Można zrobić zakupy na spokojnie w inny dzień.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 07:48
~Konsument
A co marchewka i inne warzywa rolnikom gniją w piwnicach trzeba było sprzedawać w rozsądnej cenie od jesieni to nie mieli by teraz problemu ze sprzedażą .ALE CHYTRY PODWUJNIE TRACI. Niech teraz się udławią .
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 07:33
~KEN5
Mądry prezydent Nadbereżny, głupi minister z PiS
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 07:25
~Shiba
szkoda że Nadbereżny nie potrafił pozamykać kościołów. Teraz ksiądz zakażony koronawirus, kościół zamknięty na klucz, księża na kwarantannie i nie wiadomo ilu jeszcze parafian będzie chorych na koronawirus. A teraz powinien być wysyp.
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 05:57
~mo
Utrzymanie życia obywateli wymaga szczególnej odwagi w podejmowaniu właściwych decyzji, niezależnie od krytyki, i każdy powinien mieć jedną rękę w walce z tym ukrytym wrogiem, zwanym koroną, wszyscy walczymy o życie lub śmierć. Teraz musimy wygrać, Bóg będzie z nami i na pewno wygramy -
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 04:09
~Aldona stw
Jacy to rolnicy na targu w stalowej woli . Sześciu mieszka koło mnie a towar kupuje na giełdzie . Wszystko ma być odwołane i zamknięte . Nasz kochany rząd uratuje nas od chińskiej zarazy . Nasz prezydent miasta jest taki młody a już został w moich oczach bohaterem , on po prostu dba o nas jest jak ojciec . Chwała bohaterom tego trudnego czasu dla nas i całej społeczności naszego pełnego miasta . Przygotujmy sie teraz w spokoju do wyborów które musza się odbyć !!! PAD musi wygrać aby tak jak nasz prezydent miasta prowadził do zwycięstwa polski . To ci zrobił na Jasnej Gorze to takie wzruszające jak modlił się przed obrazem Matki Boskiej . Jego modlitwa ochroni nasza ojczyznę przed zarazą jak setki lat temu potopem szwedzkim Jeszcze raz ... dziękuje Lucjuszu i Andrzeju
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 21:44
~Stalowiak
Którym potopem tym z od Sienkiewicza . Mieliśmy 5 najazdów Szwedów , 5 potopów , a ta słynna co jest film i książka trwała pięć lat . W tym samym czasie mieliśmy trzynastoletnią wojnę z Rosją carską .
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 08:51
~Maniek
Aldona daj numer do dilera tez tam chce
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 08:37
przybysz
U kogo kupujesz ziolo ze ma takie kopniecie czy odstawilas leki.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 23:17
~Edek
No i znowu szturm na markety bo co tu robić....
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 22:48
~praktyczny
nie można zezwolić na handel na targu!! zwłaszcza teraz gdy w połowie kwietnia szykuje się szczyt zachorowań !! ludzie nie z potrzeby zrobienia szybkich zakupów tam pójdą, a wyłącznie z NUDÓW, będą łazić, szwendać się bez celu, przyjadą mieszkańcy okolicznych wiosek kilku powiatów, powrócili z zagranicy "na święta", wymienią kasę w kantorze i wymienią się wirusem...
+2-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 14:08
~Xyz
Popieram decyzję pana prezydenta to prawda dba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo ja tam doceniam i kibicuję panu prezydentowi.Teraz jak już ponad 2 tygodnie siedzimy w domu i wysyp zachorowań będzie to było by szczytem to zmarnować.Idzie okres przedświąteczny to będą chodzić za byle czym żeby tylko czas im zleciał.Zostan w domu!!!!!To nic nie kosztuje a znaczy bardzo dużo!!!!!! chroń siebie i innych
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 23:51
~fux
Popieram decyzję prezydenta.
+1-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:43
~Ekolog
No po co na świeżym powietrzu. Lepiej stać w długiej kolejce w markecie. Jeden kaszle, drugi kicha a cyrkulacji powtarza nie ma jak na świeżym powietrzu. Co za średniowieczne myślenie lokalnej władzy!!!
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 00:22
~Mieszkaniec
Ekolog Ekologiem to Ty nie jesteś bo podczas tak długo pisanego tekstu za dużo energii zużyles
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 23:39
~TEM
Powiem tak, masz szczęście że się nie spotkamy
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 22:38
~mamuszka
Kris ja na pewno nie.Ludzie 65+ i mlodsi z obnizonä odpornosciä i chorobami towarzyszäcymi
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 22:21
~kris
@mamuszka A kto jest w grupie ryzyka?
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:51
~mamuszka
Kto jest w grupie ryzyka niech po prostu siedzi w domu
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:39
~Pascal
Może pani wiceprezydent Knap się wypowie? Przecież to wybitny doktor Wydział Biologiczno-Rolniczy URz
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:23
~czarny
zamknąć całkowicie ten bazar nie byłem od 14 lat ale widzę co się dzieje na osiedlu w sobotę pełno reklamówek fruwa zamknąć ten syf
+1-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:14
~Mieszkaniec
Ciekawe tylko czy ta skarżepyta jest klientem czy tez sprzedawcą który nakupił ciuchòw na okolicznych lumpeksach a teraz nie co z tym zrobić . Już Włosi płaca za swoje olewanie zaleceń. Bardzo dobra decyzja
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 22:22
~Mieszkaniec
Wojewodzki napewno nie tam gdzie myślisz, a tym bardziej nikt mi nie placi za pisanie postów ,wyrazam swoja opinie ale skoro tak cie to boli to chyba nie na ręke ten zakaz rynku.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:28
~Wojewódzki
Mieszkaniec: a tobie Nadbereżny płaci za wchodzenie w du..ę? Gdzie pracujesz?
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:12
~boby
Proszę ograniczyć na trzy miesiące koniec kropka.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 22:22
~mamuszka
ojej a juz w polowie wrzesnia znowu sie zyczyna sezon na wirusa.Prosze sie odpowiednio w domu zakisic lacznie z przyprawami
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:00
~Wojtek
Z jednej strony na stronie urzędu miasta promują by kupować lokalne produkty a z drugie strony na sprzedaż daje się możliwość Tesko, Stokrotka,, Cerfure, Fack, czy Biedronka i Lidl. Okłamanie w zakłamaniu
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:33
~mamuszka
Hipokryzji PUR .Wkrotce nie bedzie polskiego rolnictwa.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 20:28
~jan
.... targ w Stalowej Woli to nie jest targ produktów rolniczych, to gigantyczny bazar-giełda towarów odzieżowych, obuwniczych, włókienniczych, w większości produkowanych w podejrzanych miejscach na świece lub szarej strefie, vat tracony tutaj przez państwo niestety nikogo nie interesuje bo nie stoi za tym biznesem żaden ważny polityk, więc nie ma kogo grillować na ,,komisji", nie można też zrobić kariery na ,,aferze", bo co to za afera jak nie ma tam żadnego polityka z wrogiego ugrupowania .....
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 20:15
~Sorry
Myliłem się co do tego człowieka. Uważałem go za typowego lasera, a tym czasem okazuje się że ma jednak JAJA. Szacunek Gościu Szacunek!!
+2-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:52
~Zamknięta hala
Może to magistrat zamknął miejską halę targową. Trudno. Lidl jest otwarty i bardzo dobrze! Czy Kaufland... Ale, ale: Mistrz boksu, Trela, ma mural! Mały... Ale już mieszkanka mniejszego, byle na parterze, się nie doczekał... Jak donosiła prasa, na swoje 3 piętro wspinał się godzinę! Prosił!!! Chciał zamienić się na mieszkanko, byle na parterze... Był chory... Nikt w mieście mu nie pomógł! Szkoda, słyszałem jeszcze oglądając zdjęcie Lucka na niedawnej wystawie historii naszego sportu...
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:35
~mamuszka
Och Ach brutto socjal produkt poszybowal w gore...
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 20:13
~Jan69
To dopiero jakiś dwa tygodnie a ja ma dosyć już tego syfnego żarcia z marketów. Może komuś zależny że nie jak na koronawirus umrzemy to na Eee żywność z marketów.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:59
~Informatyk
Ważne argumenty aby targu nie otwierać, cytuję wypowiedź hiszpańskiego eksperta: "EKSPERT: LICZBA ZAKAŻONYCH W HISZPANII PRAWDOPODOBNIE DZIESIĘĆ RAZY WYŻSZA OD OFICJALNEJ Daniel Lopez-Acuna, były dyrektor departamentu działań medycznych w sytuacjach kryzysowych Światowej Orgaznizacji Zdrowia (WHO) ocenił w piątek, że "liczba zakażonych osób w kraju jest prawdopodobnie 10 razy wyższa od oficjalnych statystyk". Zatem - nie otwierajmy targu w Stalowej Woli, lepszym pomysłem powinien być HANDEL OBWOŹNY na odległość, aby mieszkańcy SKŁADALI ZAMÓWIENIA NA STRONIE WWW urzędu miasta Stalowej Woli, czyli przygotowanie platformy handlowej do zamówień, może być na innym serwerze, domenie internetowej, aby mieszkańcy mogli składać zamówienia, pamiętacie lata 80 - te, wtedy mleko tak rozwożono, tak samo można rozwozić warzywa, owoce, nabiał, pieczywo, ALE OSOBY KTÓRE PRZYWOŻĄ MUSZĄ MIEC MASKI aby nie zarazali i innych nie zarażali, płatności bankowe,
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:58
Solniczka
Tak jak nie lubię prezydenta, tak ta decyzja mi się podoba. Otwórzmy targ, a potem płaczmy, że w regionie są tysiące zachorowań...
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:52
~Lewym Sierpowym
Zwykly PiSowski chaos - mamy teraz ponad 100 ministrow i wice-ministrow i jeden nie wie co zaleca drugi!
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 20:15
~jabar
twoja mózgownica nie ogarnia bo jest z totalnej, ja wiem że mam siedzieć w chałupie do świąt, więc o co kaman
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:52
~Strażak
Szanowny Panie Prezydencie, stanowisko Głównego Inspektora Sanitarnego jest wielce mylne, wprowadzające w błąd, gdyż nakazywali aby nie nosić masek .... W Wuhan, w Chinach oraz w Czechach wszyscy noszą maski, w Czechach kara za brak maski 1600 zł !! to jest odpowiedź, jeżeli nie ma masek to niech Pan Panie Prezydencie nie cofa zakazu, gdyż będzie TŁUM LUDZI FACE TO FACE. Widać odpowiedzialność w Czechach - DZIENNIKARZE W TV czeskiej wszyscy są w maskach, FFP2 lub FFP3 bardziej bezpieczne, jeżeli targ zostanie otwarte to będzie pewne źródło zarażania w Stalowej Woli, oprócz tego RYZYKIEM JEST PRZYJAZD SPRZEDAJĄCYCH I KUPUJĄCYCH Z INNYCH REGIONÓW NP. Z LUBELSKIEGO, tam są już setki chorych, tylko ich nie zdiagnozowano, to proste wyliczenia matematyczne, skoro zrobiono 35 000 TESTÓW, wykryto około 1244 na 27 marca, to gdyby tylko w samym woj. lubelskim lub woj. podkarpackim zrobić 500 000 testów proporcjonalnie wyszłoby 15 RAZY WIĘCEJ CHORYCH tylko na dwa województwa, to proszę aby sobie każdy sam policzył, proste przy 500 000 testów jest wzrost o 1328 procent, zatem realny wzrost chorych wynosiłby około 15936 (nie wykrytych) z 1200 wykrytych .... to jest realne obraz TESTÓW - co to jest wykonanych 35 000 testów na 36 000 000 Polaków, to kpina
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:32
~mamuszka
Panocku zakop sie gleboko w lozeczku i czekoj se na trzesienie ziemi.Wkrotce nie bedzie cie stac na buleczki,a na wiruska to dmuchnij sobie najlepiej po wyborowej.Znajdzie cie wszedzie
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:40
~Obywatel Stalowej Woli
Gdyby na targu w Stalowej każdy miał obowiązek noszenia maski ( W Czechach kilka dni temu jest taki obowiązek -- > W Czechach maseczki noszą wszyscy - nawet premier, podczas codziennych konferencji prasowych. To zresztą obowiązek. Za wyjście z domu bez maseczki można dostać nawet 10 tysięcy koron mandatu - czyli równowartość ponad 1600 złotych.) 1600 zł kary za brak maski, wtedy tak, byłoby lepiej na targu, ale jeżeli nie ma masek, taki argument że na dworze jest "bezpieczniej" i jeżeli sam Minister Rolnictwa tak apeluje to powiem wprost: jest to nakłanianie sprzedających do popełnienie zarażania klientów i innych sprzedających. Jeżeli nie ma obowiązku noszenia maski, to na targu w Stalowej Woli będą ZARAŻAĆ SIĘ SPRZEDAJĄCY <> KUPUJĄCY <> INNI, tam są tłumy. dlatego powinien być NAKAZ NOSZENIA MASEK, ale polski Rząd dopiero 2 dni temu przywiózł maski, a od stycznia minęły trzy miesiące, już w grudniu 2019 było wiadomo, że choroba dojdzie do Europy >> linie lotnicze działały do końca lutego, >> tak więc uwazam, że TARG POWINIEN BYĆ ZAMKNIĘTY JEZELI NIE MA MASEK, JEŻELI BĘDĄ TO OTWARTY - tutaj nie ma innej opcji
+0-0
Sobota, 28 marca 2020 r. godz. 20:18
~gargamel
GAMONIU, ta maseczka cię nie ochroni przed zarażeniem, ona tylko zmniejsza możliwość ale nie wyklucza zarażenia. Widziałeś w jakich kombinezonach chodzą medycy? I się zarażają.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:28
~mamuszka
Pocalujta w d..e wojta i aby wrocily sie czasy komunistycznej swietnosci w kolejce po mortadele
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:33
~Mazur
i Bardzo dobrze ze to bydło z okolicznych wiosek nie będzie wpuszczane do naszego miasta i ze TARGOWISKO zamknięte dla Obcokrajowców , niech sobie siedzą w Domu i się MODLĄ o zdrowie Ludzkie a nie na ciuchlandy i po targowiskach biegać Dziękujemy Panie Prezydencie i Oby Tak Dalej Było aż do Końca Epidemii i jeden dzień dłużej .
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:47
~mamuszka
Panie Mazur to wspaniale to wielki krok w strone ludzkosci,radze juz pilowac dziurke w pasku.Za krola Sasa bylo zapuszczaj pasa a teraz mamy zaciskanie pasa
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 21:32
~Mazur
Pinokio w akcji po 1 elprimo to Pan Mazur po 2 to mam rację koniec kropka i jak mówię że rynek ma być zablokowany to też tak będzie pod moją władzą
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 20:27
~Pinokio w Akcji
Jak odnosisz sie do ludzi, smieciu (Mazur)? Co cie do tego upowaznia??
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:52
~jasio
bydlo bydlem ale nima jak to miejskie wiepsze
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.