Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 9 sierpnia 2020 r. Imieniny: Klary, Romana, Rozyny
 Wiadomości lokalne
» Na błoniach nad szlakiem pieszo rowerowym runęła duża gałąź
» W centrum miasta zapadła się droga
» Koronawirus. Przybywa zakażonych w powiecie stalowowolskim
» Wyruszył galarem do Torunia na Festiwal Wisły
» Piesi idący na błonia skarżą się na tumany kurzu
» Bezdomny z Tarnobrzega przeprowadził się do Stalowej Woli. Twierdzi, że żyje się tu dużo lepiej
» W Stalowej Woli powstała Straż Ochrony i Ratownictwa Zwierząt
» Dziewięć teatrów weźmie udział w międzypokoleniowych Relacjach
» V12 Auto Detailing - pozwól nam zadbać o swój samochód!
» S74: dlaczego zrezygnowano z wariantu "hucianego"?
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. 4 kolejne zakażenia
» Wypadek na serpentynach. Ranna 74-letnia piesza
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 14:41     /Magdalena Rodecka/
Niepewny biznes w czasach zarazy

Wpływ koronawirusa na przedsiębiorców może mieć negatywne skutki dla gospodarki. Firmy na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej już ograniczają działalność, z kolei drobni przedsiębiorcy, branże usługowe alarmują, że jeżeli epidemia i obostrzenia z nią związane potrwają kilka tygodni, będą bankrutować.
Wpływ koronawirusa na przedsiębiorców może mieć negatywne skutki dla gospodarki. Firmy na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej już ograniczają działalność, z kolei drobni przedsiębiorcy, branże usługowe alarmują, że jeżeli epidemia i obostrzenia z nią związane potrwają kilka tygodni, będą bankrutować.
Fot. Jacek Rodecki
Wpływ koronawirusa na przedsiębiorców może mieć negatywne skutki dla gospodarki. Firmy na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej już ograniczają działalność, z kolei drobni przedsiębiorcy, branże usługowe alarmują, że jeżeli epidemia i obostrzenia z nią związane potrwają kilka tygodni, będą bankrutować.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny na początku tygodnia ma ogłosić propozycje skierowane do lokalnych przedsiębiorców: - Będą to propozycje oparte na twardych danych, dopasowane do oferty rządowej aby się wzajemnie uzupełniać - stwierdza włodarz.

- Z sygnałów płynących od mieszkańców miasta, wiemy, że wielu przedsiębiorców już zmaga się z dużymi trudnościami. Pracownicy są wysyłani na urlopy, również bezpłatne, szykowane są zwolnienia. Nie wiadomo, czy po kryzysie związanym z epidemią, przedsiębiorstwa będą w stanie wznowić działalność w takim wymiarze jak obecnie. Będzie to skutkować trwałą utratą miejsc pracy dla wielu mieszkańców Stalowej Woli. W dalszej konsekwencji spowoduje emigrację, szczególnie młodych ludzi, w poszukiwaniu pracy. Zahamuje to rozwój społeczny i gospodarczy naszego miasta. Dlatego jako radni Klubu Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego zaproponowaliśmy prezydentowi Lucjuszowi Nadbereżnemu wspólne działania i wystąpiliśmy z wnioskiem, aby podjąć stosowne uchwały skutkujące ochroną jak największej ilości miejsc pracy - uważają radni miejscy ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

20 marca klub SPS skierowało do prezydenta miasta pismo, pod którym podpisali się radni: Renata Butryn i Damian Marczak. Jak czytamy należy podjąć pilną reakcję pomocową, polegającą między innymi zwolnieniu z podatku od nieruchomości osób prawnych i fizycznych za okres II-go kwartału bieżącego roku.

Kilka dni temu swój program pomocy ogłosił rząd. Ich całkowity koszt to 212 mld zł. Obejmuje on 5 filarów: bezpieczeństwo pracowników, finansowanie przedsiębiorstw, ochronę zdrowia, wzmocnienie systemu finansowego i program inwestycji publicznych. Ponadto prezydent RP Andrzej Duda zapowiedział, że państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy oraz zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeżeli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 25 marca 2020 r. godz. 06:09
~Prawda
Opozycyjne wyjce boją się wyborów, bo Kidawa co "orędzie" to kompromitacja. Miała 25% poparcia, teraz ledwo 16%. W maju pewnie 10-15%. Tego się nasze wyjce boją. Kompletnej klapy!
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 14:22
~Roman
Jak się boicie wyborów to lepiej przedłużmy aktualnemu Prezydentowi kadencję,będzie to najlepszy wybór!
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 14:21
~Stalowiak
@tylko Pis. Ne strasz wirusem.Może wchodzić jedna osoba do lokalu wyborczego.Albo po 2 -3 osoby jak do apteki.Nie straszcie ludzi!
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 07:19
~S***syny!!!
Napiszcie mi co takiego by w tej sprawie zrobiła opozycja? Ja wam powiem! Zamknęła wszystkie stocznie, kopalnie, LOT oraz PKP. A jak jakieś lud by miał "ale" to by kazała policji strzelać!!! Tak jak do protestujących górników za czasów PO-PSL!! Zapomnieliście??
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 21:39
~Mucha
Niemcy na pomoc swoim rodzimym firmom mają przeznaczone 600 Miliardów EURO. Zarówno dla dużych firm jak i mniejszych, maluczkich i jednoosobowych. Nikt tam nie ucierpi. A jak upadnie - to i tak kasiora się dla takiego znajdzie. Ma to zapobiec wykupywaniu niemieckiej gospodarki przez obcych. W razie czego, przejściowo, niemieckie państwo będzie wykupywać udziały prywatnych niemieckich firm. A wszystko po to, by niemiecka gospodarka i ich firmy nie ucierpiały i nie zostały wyprzedane.
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 07:17
~do hejtera
Jedź do Niemiec hitlerku! Bedzie na pewno ci lepiej!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:51
~koliber
Już uruchamia się maszyny do drukowania pustych pieniędzy. Niebawem zacznie się system kartkowy, ogonki, talony i inne udogodnienia realnego socjalizmu.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:27
~Trzeci Most
Wiadomo, że był czas na przygotowania. Prezydent wraz z rządem pokazali nam, jak go najlepiej wykorzystać. Taniec prezydenta wokół kasy dla TV-PiS, objazdy pielgrzymkowe po kraju, przygotowania do obchodów katastrofy smoleńskiej i kolano prezesa dominowały w tym okresie. Pieniądze, wydane na jedynie słuszne informacje, na wycieczki prezydenta wraz ze świtą, na nagrody w ministerstwach, odprawy dla Ziobry.... byłyby ratunkiem dla wielu lekarzy i szpitali. Ale priorytety zwyczajnego kulawego posła są jasne- z sukcesami idziemy do urn! Po drodze licząc, że służbę zdrowia wspomoże Lewandowski, Kulczyk, Owsiak, kibice, prywatni anonimowi ludzie, wpłacający nawet skromne złotóweczki na zrzutę, żeby wolontariusze szyli maseczki.. A bogaty polski KK grosza nie dołoży, sami jeszcze wyciągają lepkie łapki, bo im "wpływy zmalały" P.S. Gospodarka poleci i to ostro, bedzie zle, a nawet bardzo zle!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:56
~Stosh
Swieta Pravda ale nie dla ciemnego ludu
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:45
~koliber
Świeta prawda.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 16:48
~olo
Jedyne co jest pewne w życiu to to że na końcu życia przyjdzie śmierc. Co za głupi artykuł.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 21:06
~Dodge
Glupi. to jestes ty
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 14:05
~bezdomny
Do bezrobotny leniu ty w dzisiejszyc czasach jesteś bezrobotnym gdy mamy rynek pracownia. Aby dostawac bezrobotne pieniądze to najpierw trzeba sobie te pieniądze wypracowac przez kilka lat i dostaje się tylko przez 6 miesięcy te pieniążki. Co może według ciebie bezrobotni powinni dostawac emerytury dożywotnie na wszystko trzeba sobie zapracowac. Nawet bezdomni chodzą po śmietnikach i zbierają surowce wtórne które da się sprzedac aby miec na kromke chleba.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:15
~Blizej_do_Bialorusi
Niedlugo tych "zbierajacych" moze byc wiecej niz dostepnych smieci. Niektore prognozy mowia, ze po epidemii bezrobocie moze skoczyc do 20, a nawet 30%!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 15:13
~bezrobotny
Pracowałem i to wiele lat. Nie zawsze jest się potrzebnym pracodawcy cały czas, no ale jeszcze kilka miesięcy wirusa i może zobaczę twoją i podobnych tobie, zaradność.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:14
~PRAWDA
Ta opozycja w Stalowej Woli to tylko ujadać potrafi. A co oni zrobią dla przedsiębiorców, dla ludzi? Przypominam, że siedzi ich 7 osób w radzie miasta i czesze do kieszeni po 1000 złotych miesięcznie!!!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 13:44
~ytikikx
Po co nam pisowscy radni siedza tylko i przeglosuja wszystko co im napisza zbędny wydatek z naszych podatkow za nic nie robienie
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:55
~Kierunki działania
Art. 165. KK Sprowadzenie niebezpieczeństwa powszechnego § 1. Kto sprowadza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo dla mienia w wielkich rozmiarach: 1) powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej albo zarazy zwierzęcej lub roślinnej, 2) wyrabiając lub wprowadzając do obrotu szkodliwe dla zdrowia substancje, środki spożywcze lub inne artykuły powszechnego użytku lub też środki farmaceutyczne nie odpowiadające obowiązującym warunkom jakości, 3) powodując uszkodzenie lub unieruchomienie urządzenia użyteczności publicznej, w szczególności urządzenia dostarczającego wodę, światło, ciepło, gaz, energię albo urządzenia zabezpieczającego przed nastąpieniem niebezpieczeństwa powszechnego lub służącego do jego uchylenia, 4) zakłócając, uniemożliwiając lub w inny sposób wpływając na automatyczne przetwarzanie, gromadzenie lub przekazywanie danych informatycznych, 5) działając w inny sposób w okolicznościach szczególnie niebezpiecznych, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. § 2. Jeżeli sprawca działa nieumyślnie, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 4. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest śmierć człowieka lub ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:31
~Mieszkaniec...abc
O czym wy piszecie. J.bło wszystko. Jak prywaciarz nie zapłaci podatki, będzie cięcie w budżecie i koniec kropka. Nie piszcie głupot ponieważ nikt nie wie jak będzie. I skończy się wydawanie kasy na perony dla dwóch pociągów i kursowania autobusów beznadziejnie po mieście A o lansowaniu się Martyniukiem sienskonczy.
+1-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:23
~Kierunki działania
Szwajcaria i Słowacja całkowicie zamknęły ruch samochodów osobowych. Jeżeli polski Rząd nie wprowadzi CAŁKOWITY ZAKAZ RUCHU OSOBOWEGO NA GRANICY to codziennie do Polski będą przyjeżdżać zainfekowani obywatele. To trudna decyzja, ale jedyna dla ratowania Polaków w Polsce. Zasady kwarantanny ?? Nie są przestrzegane: 1) od momentu wjazdu obywateli do kraju, muszą a) zatankować b) zrobić zakupy w sklepach, po drodze na stacji benzynowej c) skorzystać z toalet na stacji lub w innym miejscu d) inne kontakty po drodze = razem są to sytuacje, które powodują zarażenie Polaków w Polsce. Mieszkańcy Stalowej Woli - musicie bardziej aktywnie walczyć i pisać otwarte listy, pisać do Ministerstwa Zdrowia, do kancelarii Premiera, do lokalnych polityków, aby oni wpływali na szybsze decyzje w sprawie całkowitego zamknięcia granic dla ruchu osobowego. Szwajcaria od tygodnia wprowadziła całkowity zakaz ruchu samochodowego na granicach. Piszcie i bądźcie aktywni. Polski Rząd powinien jak najszybciej zamknąć całkowicie granice.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 10:00
~granice
powinien zamknąć granice jak jeszcze nie było wirusa w kraju i wszystko funkcjonowałoby normalnie, teraz to jest lawina, nie zahamuje jej nic.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:09
~Tylko PIS
Prezes zapowiedział że nie ma przesłanek żeby wybory się nie odbyły. To po co zamykają szkoły, zakłady pracy. Wybory rozprzestrzenią wirusa na skalę WŁOCH.
+1-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:01
~DROBNA ZMIANA
Do Szalony Kraj. Poczekaj jeszcze trochę i ceny mieszkań zaczną topnieć ,pojawia się ich coraz więcej na rynku ceny jeszcze są wysokie bo pośrednicy chcą też zarobić .Tak na marginesie trzeba być idiotą żeby płacić 4,500 za metr w starym 30 letnim bloku. Stalowa się wyludnia to i mieszkań niebawem będzie sporo ,kto nie sprzeda ten straci.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:16
~40 groszy za wpis
Stalowa Wola jest położona w mało atrakcyjnym miejscu. Daleko od głównych szlaków komunikacyjnych, na dość kiepskiej ziemi pod rolnictwo, nie ma zaplecza naukowego i uniwersyteckiego. Do tego miasto (licząc od 1938 roku) ma tylko 82 lata więc nie ma szans aby uległo zmianie społeczeństwo (które przybyło falami w latach 50, 60 i 70 XX) z wsi. Masowe wyjazdy zdolnych i ambitnych byłych mieszkańców do wielkich aglomeracji. Nawet oficjalne statystyki GUS mówią, że miasto za 50 lat straci 50-60% populacji. Nie będę komentował decyzji obecnych władz które moim zdaniem są irracjonalne. Za chwilę będzie w Stalowej Woli ponownie wielkie bezrobocie dokładnie takie jak po upadku HSW. Zobaczymy czy ceny mieszkań będą dalej rosły.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 04:12
~Stosh
Do mieszaniec: narodowy socjalizm wypral ci mozg dlatego bredzisz Ofiary tej ideologi Jeszcze zyja Wienc popytaj glabie. kapusciany
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 00:16
~Szalony Kraj
Ceny mieszkań wywyindowae jak w Rzeszowie w 2010. Po 4500 zł za metr aż do 6000 zł za metr. Za kawalerkę ponad 8 tys za metr ( znalezione ogłoszenie). Czuć kryzys jak w 2007. To jest chore wszystko podrożało jak szalone
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:04
~40 groszy za wpis
kryzys 2007/2008 różnił się tym że dotyczył tylko wirtualnych cyferek. Polska przeszła go suchą stopą dzięki polityce zaciskania pasa znienawidzonego przez PiS Donalda Tuska. Obecny kryzys przypomina wojnę gdzie wszystkie łańcuchy dostaw są przecinane, fabryki zatrzymują produkcję (tak jak po bombardowaniu), zmieniają się priorytety (na wojnie gospodarka produkuje broń, czołgi, mobilizuje wszystkie rezerwy) teraz mamy (mobilizację lekarzy, powinniśmy produkować zamiast czołgów maseczki i respiratory). Czekają nas bardzo trudne czasy prawie takie jak II WŚ. Na 100% reset polityki i ładu światowego. Mam nadzieje, że nie będzie sytuacji w której wrócimy do XVIII gdzie jedynym źródłem utrzymania będzie pole uprawne i gospodarstwo rolne. Co za tym idzie czekać będzie nas wielki głód bo bardzo wielu pracujących umysłowo będzie zbędnych.
+1-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 23:57
~Mariano
Chory PiS zablokował kupno maseczek. Długo już nie pociągnie bo ich twardy elektorat to ludzie po 60. Sami sobie strzelili sobie w kolano.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:43
~Tyżkomuch
A ile komuchów po 60 tce
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 23:21
~dsd
JEST petycja aby 500 plus i inne datki od pisu przeznaczyć na walkę z niby koroną takze jeszcze 2 miechy i nie lubiącym pracować się urwie
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 22:13
~jasio
Jak biznesu nie pasuje zawsze może się wyniezs na kamczatkem
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 07:50
~40 groszy za wpis
Niech jadą. Teraz lekarze są na wagę złota. Firmy też bo kto będzie płacić na twoje socjalne programy? Bo za peło.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:35
~40 groszy za wpis
1. Pięciostronnicowy dokument do ZUSu. W którym trzeba wpisać dane z kilku poprzednich lat. Pół biedy, jakby taki papier pozwalał nie płacić małym przedsiębiorcom w czasie gdy ich firmy nie pracują. On jest po to, żeby zapłacić trochę później wszystko naraz. Pod warunkiem, że ZUS się na odroczenie zgodzi w czasie obrad komisji. Nie zgodzi się? Płać teraz. A jak komisja będzie później? Odsetki, misiu.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 22:06
~40 groszy za wpis
2. Program pomocy dla przedsiębiorców okazuje się wydmuszką. Na pomoc przedsiębiorcom realnie wydamy tyle ile rocznie na 500+. Pozostałe koszta to pożyczki i przełożenia. Pojedyncze miasta (Kraków, Gdańsk) działają lepiej niż rząd zawieszając czynsze przedsiębiorcom.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:32
~jan
... a władza sama ze sobą sie plącze..... wielkim aktem łaskawości miało być ,,odroczenie" składki na ZUS o trzy miesiące, gdy pół polski zaczęło psioczyć na głupotę władzy a drugi pół przeklinać władzę, ,,dobrodzieje" z Warszawy ustami pana Dudy mówią już o umorzeniu składki za trzy najbliższe miesiące, ale ... no właśnie ,,ale", obroty w marcu maja być 50% słabsze od lutego, ponieważ pierwsza połowa marca w wielu branżach jeszcze jeszcze była w miarę dobra niektórzy nawet przeżyli chwilowy boom związany z paniką koronawirusową, ale reszta marca to totalny bezruch, niestety pewnie niewielu będzie miała te pół marca gorszy od połowy lutego.... i znowu wyjdzie że władza chciała dać ale jej ,,nie wyszło".....ale na razie mamy pokaz slajdów, tabelek, miliardów przygotowanych przez ,,dobrą władzę", a drobni przedsiębiorcy czekają na USTAWĘ bądź ROZPORZĄDZENIE PREMIERA które mają moc prawną a nie jak slajdy presentowane przez przez takich gości jak pan wiceminister ....
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:24
~Marek
Narzeka się tylko,ale należy podjąć jakieś właściwe kroki dla przedsiębiorców. Jest klęska,pomysł z wyborami w maju w tak trudnym okresie,może przynieść tylko negatywne skutki,zwiększy się zaraza. Nie ma się czego obawiać,przecież wygra prezydent Duda,czy w maju czy póżniej to bez różnicy.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:22
~40 groszy za wpis
Super partia! W 2015 r. rząd PiS zrezygnował z programu, który dziś pomógłby w walce z epidemią. Zamiast tego MSWiA skupiło się na metodach inwigilacji. Pamiętajcie o tym 10 maja gdy może (i nie zarazicie się) udacie się na wybory?
+1-1
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:57
~Fandi
Żenada! Ta opozycja to tylko pisanie pisemek i wieczne pretensje. Do roboty się wziąć!
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:47
~12345
Interwencja polskiego Rządu w platformie handlowej Alibaba czyli ZAKAZ SPRZEDAŻY MASEK DLA POLAKÓW jest ograniczeniem dla polskich obywateli, w tym lekarzy prowadzących WOLNE ZAWODY MEDYCZNE. Lekarze ale też obywatele, którzy chcieliby zakupić sprzęt do ratowania, do ochrony, maski chronią, Chińczycy oraz obywatele innych krajów ( w prowincji Chińskie Makau jest wolne od wirusa, ALE WSZYSCY TAM STOSOWALI / STOSUJĄ MASKI OCHRONNE). Taki mamy rząd .....
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:07
~40 groszy za wpis
trzeba stosować zalecenia rządu i służb medycznych ChRL, które sprawdziły się u nich. Kupujcie MASKI bo już za kilka godzin nie będziecie mogli tego zrobić. Polskie służby i SANEPID jest nieudolny (przykład z Lubelskiego). Mówią nam, że maski nie trzeba nosić jak jesteś zdrowy (tylko wirus inkubuje się od 7 do 14 dni! W tym okresie już możesz zarazić będąc nieświadomie). W Chinach ludzie linczować tych, którzy mieli w nosie noszenie maseczek.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:10
~bezrobotny
Co z bezrobotnymi bez prawa do zasiłku i możliwości podjęcia pracy w obecnej sytuacji? Czy ktoś o nas pomyślał?
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 10:03
~bezrobotny
~NOWY, jeszcze może nadejdzie taki czas, że wykażesz się swoją zaradnością w rzeczywistości, tak jak napisałeś.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 05:39
~jan
.... możesz sobie dorobić, ,,dobra zmiana" organizuje wybory prezydenckie, będą potrzebowali chętnych do komisji wyborczych, a za to płacą, na pewno się załapiesz bo chętnych raczej nie będzie, tylko się pośpiesz bo rekrutacja trwa do 10 kwietnia, po tej dacie zaczną cię szkolić ...
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 22:30
~NOWY
W ostatnim czasie bezrobocie nie powinno mieć miejsca,praca była dla wszystkich.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:09
~Rrrr
Naprawdę ta opozycja nie ma wstydu. Ale oni chyba wszyscy tacy są jak żona posła PO która kpi sobie z pandemii korona wirusa.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 21:26
~40 groszy za wpis
grunt, że PiS bunajmniej doł bombelkom
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:04
~40 groszy za wpis
na nic nie liczcie od wspaniałego rządu i prezydenta Stalowej Woli. Skoro rząd interweniował w Chinach aby Alibaba (właściciel aliexpress) nie mógł sprzedawać maseczek, środków do dezynfekcji do Polski. A te maseczki są po 1-2 zł sztukę. Zaś w aptece za 8 zł i to o ile są.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:57
~Biada, biada, Babilon upada!
Na bestii siedząca niewiasto Biada biada miecz i zagłada Biada tobie wielkie miasto
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:52
~ytikikx
Wybudowac pare placow zabaw ,pare wystepo gwiazd ,dobrac jeszcze pozyczki na stadion,Wiecie ze przyjdzie bieda po virusie i się zegnacie z rządzeniem !!Dlatego tak chcą wyborow teraz
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 22:08
~niesmak_pozostanie
Dokladnie tak... wiedza dobrze, ze za kilka miesiecy "suweren" moze na wlasnej skorze przkonac sie do czego doprowadzily (doprowadza) rzady PiSowskiej mafii!#
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:39
~cenioormo
pragnę wszystkich poinformować, że pracodawca nie może wysłać na przymusowy urlop bezpłatny !!! więc ludzie zgłaszajcie to do PIP!!
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:12
~nn
Butryn ?? Bezczelna. Sprzedała cześć HSW w ramach "prywatyzacji" panstwowej komunistycznej firmie. Zatroskana ???
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:49
~zx
A na co to było trzymać jak było nie rentowne? To sam trzeba zrobić z kopalniami.
+0-1
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 19:01
~Jacenty
Wirus tylko przyspieszył to co nas czekało bieda i jeszcze raz bieda
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 18:53
~Stosh
To rzad klamcow nadejdzie czas rozliczenia wtedy wystawimy rachunek. Bezlitosny -smietnik historic czeka
+0-1
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 22:06
~Liverpool
A moze "mieszkaniec" (ignorant) jest w stanie stworzyc wlasna, polska siec handlowa? Nic nie stoi na przeszkodzie, wystarczy tylko zainwestowac odpowiednio wielki kapital! p.S. A moze tez "mieszkaniec" potrafi odpowiedziec na pytanie, dlaczego np. takie TESCO wycofuje sie z Polski?
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 20:15
~MIESZKANIEC
na twoich czas tez nadejdzie. Wkoncu ktos sie znajdzie i tych twoich wylapie i postawi przed trybunalem stanu szujo. Nie popieram pisu ale wszystkie ku...wy polityczne doprowadzily do tego a zwlaszcza ci twoi ze zamiast wspierac lokalny biznes nasprowadzali tu sieci handlowych i kasa wyplywa z Polski. Odpowiedz na pytanie? ktory rzad mowil prawde? Kto twoim zdaniem byl super? Od89r nie bylo normalnego rzadu.
+1-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 18:35
~John
A ci obecni socjaliści w czasach prosperity jeszcze narobili długów. To teraz będzie masakra. Będzie miasto emerytów i rencistów.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 18:21
~Nocna zmiana
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą jednoosobową działalność zawieszą prowadzenie firmy i nikt im niczego nie musi umarzać. Reszta małych przy braku zleceń zwolni pracowników i będzie pracowała sama lub też zawiesi działalność.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 18:09
~Hutnicza
Nadchodzi wielki kryzys - wiele firm i przedsiebiorstw upadnie...
+1-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 16:07
~csa
taką pomoc to w buty niech sobie wsadzą. wiosna idzie więc branża budowlana, ogrodowa i podobne się budzą do życia po przerwie zimowej i naturalnie zwiększają obroty w stosunku do lutego każdego roku. a tu choć styczeń, luty ze względu na sezonowość praktycznie bez obrotu a marzec lekko ruszył to te branże odpadają z pomocy. sprytne. i choć nie zarobią na koszty działalności nie należy im się pomoc. gratulacje dla rządzących.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 17:43
~123
To gdzieś obwodnicę budują?
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 17:25
~Bolo
Ta. Normalnie dobrze, że już się ta sroga mroźna i śnieżna zima skończyła, to może budowlanka ruszy! Tylko jakim cudem mojemu siostrzeńcowi przez styczeń-luty postawili dom w surowym stanie? Na obwodnicy i na S19 nie było chyba jednego dnia przestoju z powodu pogody.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 16:06
~Janek
Rosnie zuzycie wody aby dbac o czystość proponuje obnizyc opłatę za wodę .
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 15:34
Zbigniew
Pomysły rządu są niewystarczające i zbyt biurokratyczne. To czysty PR, nie stosują sposobów łatwych tylko zawiłe i obejmują tylko część przedsiębiorców. Zwolnienia ZUS dla wszystkich chcących bez zbędnej biurokracji, prześwietlania itd.. Potrzebne jest także zniesienie wielu biurokratycznych przepisów na pewien czas (a najlepiej wogole) RZĄD nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.