Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 28 września 2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
 Wiadomości lokalne
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
» Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO
» Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni
» Fitbox - catering dietetyczny dostarczany pod Twoje drzwi!
» XVIII Zbiórka Żywności "Tak, Pomagam"
» O polskich megalitach i nie tylko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 12:09     /Agnieszka Chruściel/
Pomoc sąsiedzka

W ramach akcji przygotowane zostały plakaty, na których sąsiad ochotnik ma możliwość wpisania swoich danych kontaktowych (numer mieszkania lub/i numer telefonu) i tym samym zadeklarowania swojej pomocy.
W ramach akcji przygotowane zostały plakaty, na których sąsiad "ochotnik" ma możliwość wpisania swoich danych kontaktowych (numer mieszkania lub/i numer telefonu) i tym samym zadeklarowania swojej pomocy.
Zespół ds. organizowania społeczności lokalnej w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Stalowej Woli organizuje akcję mającą na celu wsparcie sąsiedzkie osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.

Zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia należy zwrócić uwagę na osoby starsze, gdyż są one szczególnie narażone na zakażenie koronawirusem COVID-19.

Postarajmy się w tym wyjątkowym czasie zjednoczyć i solidaryzować z osobami potrzebującymi, bez względu na różniące nas poglądy czy przyzwyczajenia. Pamiętajmy też, że często osoby naprawdę potrzebujące wstydzą się poprosić o pomoc i czują się zagubione w obecnej sytuacji. Odrobina zainteresowania ze strony najbliższego otoczenia może okazać się dla nich bezcenna.

Zachęcamy mieszkańców Stalowej Woli do aktywnego włączenia się w sąsiedzką pomoc poprzez drobne zakupy, realizację recept, spacer z psem, wyrzucanie śmieci itp. Takie wsparcie nie wymaga szczególnego zaangażowania czy wysiłku i może być udzielane przy okazji załatwiania własnych spraw.

W ramach akcji przygotowane zostały plakaty, na których sąsiad "ochotnik" ma możliwość wpisania swoich danych kontaktowych (numer mieszkania lub/i numer telefonu) i tym samym zadeklarowania swojej pomocy. Osoby potrzebujące wsparcia z kolei mogą skorzystać z oferowanej pomocy ograniczając ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa wśród osób szczególnie na niego narażonych.

Plakat do pobrania i udostępniania zamieszczony jest na portalu społecznościowym Facebook - profil Organizowanie społeczności lokalnej w Stalowej Woli.

Plakat do pobrania w PDF:
https://drive.google.com/file/d/1riLg_YX_SUWCPiu0C3AhiXu31xRagics/view

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 11:19
~Zyz
Fundacje choć trochę pomagają. A co pomaga i co pomoże kościół????
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 10:48
~nieoburzony
Jeszcze jedna mała ciekawostka na temat fundacji "siepomaga". Rodzice chorych dzieci proszą o miliony na leczenie za granicą (wraz z przelotem samolotem medycznym i pobytem w hotelu dla całej rodziny). Tymczasem leczenie w Polsce jest na podobnym poziomie i wykonuje się u nas te same operacje co w USA czy w Chinach, ale oczywiście "zagraniczne lepsze". Często pojawiają się głosy, że jakiejś metody leczenia czy leku nie refunduje niedobry NFZ, a prawda jest taka, że są to metody i leki niesprawdzone lub ocenione jako całkowicie nieskuteczne lub o bardzo wątpliwej skuteczności, dlatego wywalanie 2 milionów na nieskuteczny lek dla jednego chorego mija się z celem. Ja rozumiem rodziców umierających dzieci: chwycą się wszystkiego, nawet jeśli jest to nieskuteczne. Poza tym "siepomaga" przestało zamieszczać informacje o śmierci osób, dla których tworzono zbiórki. Dlaczego? Żeby nie zniechęcać innych do wpłat. A czy wiecie, że 8 na 10 chorych osób, na których leczenie organizuje się zbiórki, umiera? Czy to ma sens wydawać 10 milionów na śmiertelnie chore dziecko, któremu już żadne leczenie nie pomoże?... Rozpacz rodziców nie jest tutaj żadnym argumentem, przykro mi.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 11:18
~klonk
Walczyć po ostatni dzień, o każdy oddech - jest bezcenne i nie da się porównać do żadnych pieniędzy świata. Może najlepszym rozwiązaniem będzie zatem bezpośrednia wpłata na konto prywatnej tej chorej osoby. Znamy wiele osób potrzebujących, ogłaszających i błagających o pieniężną pomoc, choćby w tym samym bloku lub sąsiednim. Wpłacając - wiemy, że te pieniądze dostaną jako całą sumę.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 15:37
~Oburzony
Do szok: wg Wikipedii pułk np. piechoty to 3 bataliony (batalion: 300 - 700 żołnierzy) a to daje razem ok. 2100 żołnierzy. Czy ta sąsiadka chciała naprawdę zakupy dla ponad 2000-cy osób wg twoich pokrętnych obliczeń czy tylko na parę dni? Wiesz co - nie pomagaj. Nikt ci nie karze. Są na szczęście ludzie, wielu ludzi, co pomagają np. robiąc zrzutki pieniężne na siepomaga czy dobropowraca czy inne akcje. Akcje jakie są - takie są - ale potrzebujący ludzie są i tak wdzięczni, choćby za samą chęć pomocy, za każdą złotówke i za każde dobre słowo. I tych pomagających nigdy nie powstrzymasz swoim ujadaniem. Jak ktoś będzie chciał - to pomoże drugiemu człowiekowi i twoje wypociny na nic się zdadzą. Nikt ciebie nie prosi ani o pomoc ani o zdanie.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 09:31
~Oburzony
Jaja: a co ja mówię gdzieś, żeby do kościoła latać? Czy tylko żeby sąsiadom pomagać, tym którza naprawdę jej potrzebują, bo ktoś ledwie chodzi czy niepełnosprawny czy nie ma gdzie dzieci zostawić czy inne sytuacje? W każdym bloku zna się każdy i wie, jaka jest innego sytuacja. Jaki prezes? A co ma polityka do pomocy sąsiadowi? Niektórym to się i pomoc by polonisty a może i psychiatry przydała, bo nie umieją interpretować prostego tekstu, co ktoś napisał albo jakieś polityczne wywody wtrąca. Jak pisałem, fundacje jakie są - nie wnikam - ale setkom ludzi pomogły mimo wszystko, zbierając na operacje, leki, fizjoterapie itp. Rzadko się takie historie słyszy, że grupa z osiedla bądź cała wieś zebrała pieniądze dla kogoś. Może grupy zawodowe jak policjanci czy strażacy to tak. Powiem tak - jak ktoś języki obce umie - to niech sobie idzie na fora anglojęzyczne, niemieckojęzyczne i poczyta jak ci niekatolicy wręcz wzorowo się organizują, prywatne firmy ogłaszają się, że ZA DARMO zrobią starszym i schorowanym osobom zakupy, rolnikom oferują pomoc obcy ludzie przy zbiorach też studenci, ludzie zakładają grupy na facebooku czy whatsapp i pytają się, co jeszcze i gdzie jeszcze można pomóc - ZA DARMO. Różne klasy społeczne, wiekowe, wszyscy razem. Tylko pozazdrościć takiej organizacji. Takich jak "szok" czy "jaja" - to by zaraz tam wykopali z forum. Ale co mnie to. Kto chce - niech pomaga, kto nie - nie musi. Od tego ma własne sumienie.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 18:51
~Jaja
Oburzony edziu. Fajnie, że chociaż zaglądnąłeś na stronę Wikipedii. To Ci się chwali. Nie tylko przekaz dnia. Twój guru był dzisiaj w kościele? Narażał ochroniarzy i ich bliskich? Czy może posłuchał najważniejszego w kościele? Nie. Najważniejszy jest prezes.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 17:13
~Stalowa
Oburzony, cieszy mnie Twój entuzjazm. Pozdrawiam i życzę zdrowia. Będę pomagać. Może nawet takim jak Ty. Jeśli będzie trzeba to pomogę. Daj znać.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 16:19
~nieoburzony
A czy wiesz o tym, że fundacja "siepomaga" pobiera 6% prowizji od każdej zakończonej zbiórki i oficjalnie nazywa to "darowizną" na rzecz fundacji? Jeśli w tej chwili ludzie wpłacili 15 milionów na rzecz walki z koronawirusem, to z tej kwoty prawie milion idzie na prywatne konta pracowników fundacji. I jest to kwota zwolniona od podatku. To taka mała ciekawostka dla naiwnych.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 14:02
~sąsiad
A co na to MOPS, pańcie siedzą w pieleszach , a sąsiadom każą się narażać, idzie do roboty bo to wasza praca i nie wysługujcie się sąsiadami, bo oni nie są narażeni, a fuj mops
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 09:03
~Andy58
Czy popelnimy blad francuzow w sprawie wyborow
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 06:34
~szok
Niestety, będzie panować znieczulica. Jak takich @Oburzonych mamy wokół siebie. Na pewno ludzie nie będą proponować drobnej pomocy bo spotkają się z kimś właśnie takim @Oburzonym. Ja po tych komentarzach nie będę już pomagać. Jeśli tak to widzicie to po co? Drobna pomoc a zakupy jak dla pułku wojska to ogromna różnica. A zwykle pomagają ludzie, którzy sami wymagają pomocy. Taki @Oburzony jeśli ma rodzinę, to bardzo mi ich żal.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 14:04
~M
Popieram. Bardzo chciałbym pomóc innym. Niestety takich zakupów po operacji nie zrobię. Jeśli ktoś nie potrzebuje prawdziwej pomocy a tylko wykorzystuje sąsiadów żeby ugotować dla całej rodziny, która tylko przyjedzie po odbiór, to zwykłe chamst....wo. Niestety wszechobecne.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 00:35
~głos rozsądku
Bardzo ryzykowna sprawa. Powiedzmy, że zostajesz takim pomocnym sąsiadem i zaczynasz robić zakupy jakiejś samotnej staruszce. Pewnego dnia pod Twoją nieobecność zostaje ona okradziona przez jakiegoś bardziej przyziemnego typa niż Ty. Załóżmy, że w wyniku tego zdrarzenia umiera na zawał lub w wyniku urazu jakiego doznała od napastnika. Zostaniesz z miejsca głównym podejrzanym. Jeśli jeszcze ktoś zezna, że np. widział tego dnia zakapturzonego osobnika na klatce podobnego do Ciebie to przepadłeś. Starszym mieszkańcom powinny pomagać ich rodziny, a jeżeli ktoś nie ma rodziny, to od pomaganiu mu jest właśnie Mops, Pcpr itp.
+0-0
Sobota, 21 marca 2020 r. godz. 12:34
~Oburzony
I znów mamy dowód na to, jak tu ludzie innym (nie) chcą pomagać. Niekatolickie kraje - stoi jeden za drugim murem, na necie się umawiają, jak jeden drugiemu może pomóc, a u nas typowe "Stanisławy" - większe zakupy starszej lub schorowanej osobie? Zrób se sam! Witamy w naszym drogi raju. Stanisławo - nie zapomnij usiąść w pierwszym rzędzie w kościele!!! Żeby cię ksiądz zobaczył i reszta, jaka "święta" jesteś!
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 14:55
~Ytko
Weź człowieku na luz zwieracze, palce ci odpadną od tego jadu który z nich kapie na tę biedną klawiaturę, co ma do tego wiara?????. Nie jestem katoliczką, do kościoła nie chadzam, wolę las ale to czysty wyzysk a nie pomoc sąsiedzka, też bym odmówiła. Jak pisałam wcześniej pani Stanisława nie jest tragarzem.
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 06:27
~Mieszkaniec
Jeśli dla Ciebie są to "drobne zakupy" to nie chcę nawet wiedzieć ile ważysz.
+0-0
Sobota, 21 marca 2020 r. godz. 20:06
~Oburzony
A co Stasia myślała, że sąsiadka ją tylko po lizaczka lub masełko wyśle i tym się naje przez następne dni??? Następny "święty" się zapewne odezwał. Mieszkaniec.
+0-0
Sobota, 21 marca 2020 r. godz. 13:46
~Mieszkaniec
Myślisz chociaż trochę? Kobieta zaproponowała zrobienie zakupów, a tu babsztyl chce żeby przytargała jej lekko licząc 30 kilogramów. To normalne? Jak można być takim człowiekiem? Widzę, sami miłosierni tutaj.
+0-0
Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 22:22
~Pracownik
A kiedy Lucek zamknie te spelumy po hutą. Siedzą chlają i plują sobie w twarz. A potem do pracy po to żeby zarażać innych
+0-0
Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 17:11
~Edek
Mops powinien dam się wziąć do pracy. Zatrudniają e końcu ludzi
+0-0
Niedziela, 22 marca 2020 r. godz. 00:07
~efvfvafafvc
Mops nie może tu pomóc, bo tak jak inni urzędnicy siedzi zamknięty przed ludźmi i pije "kawę" przez 8 godzin. Rozumiesz, że nie można narażać pracowników tych "instytucji" na zarażenie. Podobnie przychodnie są pozamykane a lekarze musieli się izolować wyjazdem na narty do Szwajcarii.
+0-0
Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 16:55
~Bandyci !
W imię czego siejecie panike po mieście tym durnym autem z plandeką KORONAVIRUS? Po co to ? dzieci sie nas pytają już czy wszyscy umrzemy. Bandyci !
+0-0
Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 16:28
~Stanisława
Powiedziałam wczoraj sąsiadce, że mogę jej zrobić zakupy. Dziś dała mi listę: główka kapusty, 2 kg kiełbasy, 1 kg boczku, 3 litry mleka, 2 litry oleju, 3 kg ziemniaków, 1 kg marchewki, proszek do prania 3 kg, płyn do płukania 2 litry, 2 kg różnych owoców, zgrzewkę wody mineralnej, 3 litry soków owocowych, 2 słoiki ogórków konserwowych. Powiedziałam, że nie jestem w stanie zrobić takich zakupów. Sąsiadka zabrała listę urażona, mówiąc: nie to nie, poproszę kogoś innego. Tak więc czasami wyglądają te "drobne zakupy".
+0-0
Sobota, 21 marca 2020 r. godz. 11:08
~Ytko
I miałeś rację, to nie drobne zakupy tylko zaopatrzenie hotelowe, taksówkarz i tragarz w tym wypadku pomocny a nie sasiad
+0-0
Sobota, 21 marca 2020 r. godz. 08:42
~kala
Stanisława to typowy przykład fałszywej "chrześcijanki", która na pokaz będzie modły odprawiać, a jak przychodzi do prawdziwego egzaminu, czy rzeczywiście drugiemu chrześcijanowi pomoże - NIE POMOZE.
+0-0
Piątek, 20 marca 2020 r. godz. 22:01
~zerte
Powiedz to Jezusowi w kościele jak tam znów co niedzielę będziesz. Zadowolony nie będzie. Zresztą i tak to widział. Wstyd dla ciebie. Taka błahostka - zakupy. Wielu ludzi większe rzeczy dla innych robią i się nie obnoszą z tym na forum. Czym się tu chwalisz? Sowim niby "chrześcijaństwem"?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.