Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 31 marca 2020 r. Imieniny: Balbiny, Kamila, Kornelii
 Wiadomości lokalne
» Spowiedź "na" a nie "przez" telefon
» Miasto będzie się ubiegać o środki norweskie na remont MDK
» Ćwicz w domu z Fitness Club Marta Rybak!
» Pluskwy w domu trzeba truć samemu
» Szpital dostanie pieniądze od miasta. Jak wspomogą lecznicę inne gminy?
» Ciąża jest stanem kiedy samopoczucie dziecka jest zależne od samopoczucia mamy!
» Namiot przed szpitalem. Wstępna weryfikacja w walce z koronawirusem
» 6 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Kolejne zakażenia koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Nie ograniczajcie handlu na targowiskach - apeluje ministerstwo i klienci
» Koronawirus. Sobotni handel ograniczony
» Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Kobieta w PRL-u: Plakaty ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli w Bibliotece Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli
» Mistrz Pięknego Czytania
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 11:42     /Magdalena Rodecka/
Kwarantanna? Nie dziękuję!

Jeżeli ktoś przyjeżdża z zagranicy powinien powiadomić telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stalowej Woli.
Jeżeli ktoś przyjeżdża z zagranicy powinien powiadomić telefonicznie Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
Z redakcją Stalowka.NET kontaktuje się coraz więcej osób, których niepokoi nagły powrót osób z zagranicy w ich najbliższym otoczeniu.

Jak twierdzą nasi rozmówcy przyjeżdżają Polacy z Włoch, Niemiec, Wielkiej Brytanii do swoich rodzin, bo nie wiedzą jak docelowo sytuacja rozwinie się w w/w krajach. Deklarują, że zostaną co najmniej do świąt. - Te osoby nie widzą potrzeby poddania się kwarantannie, wychodzą do sklepów, na place zabaw z dziećmi. Próba zwrócenia uwagi, że narażają innych kończy się z ich strony głupim uśmieszkiem. Człowiek nie chce być świnią ale wypadałoby zgłaszać takich delikwentów na policję lub powiadamiać sanepid - twierdzi nasz rozmówca.

Osoby te jak nam powiedziano wracają samochodami, mają polskie tablice rejestracyjne. Niektórych nie widziano po kilka lat.

O tym, że jest to problem, mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny: - Jeżeli ktoś przyjeżdża z zagranicy powinien powiadomić telefonicznie SANEPiD. Powiedzieć, że przyjechałem, czuję się dobrze ale z takiego i takiego miejsca, miałem lub nie miałem kontaktu z osobami zakażonymi. Obserwować się i meldować codziennie do Stacji Epidemiologicznej.

Starosta przyznaje, że zdarzają się przypadki, że ludzie ukrywają fakt powrotu z zagranicy i nie chcą się poddać się kwarantannie. Ważna w takim wypadku jest odpowiedzialność społeczna, rozmowa z taką osobą lub poinformowanie odpowiednich służb.

Nasi Czytelnicy dzwonią do nas żaląc się na coraz wyższe ceny artykułów spożywczych sklepach z dnia na dzień, że nikt tego nie kontroluje. Krytykują "spacerowanie" po sklepach klientów i narażanie ekspedientek.

Mają też uwagi co do funkcjonowania lokalnych przewoźników: - Otóż w związku z epidemią koronawirusa rząd zarządził przerwę od nauki dla młodzieży szkolnej. Większość przewoźników jak MKS w Stalowej Woli, PKS w Rzeszowie, czy nawet prywatni przewoźnicy MARCEL dokonują zmian w swoich rozkładach jazdy i autobusy będą kursować jak w okresie wakacyjnym. Natomiast nasz miejscowy przewoźnik PKS w Stalowej Woli nadal będzie wykonywać wszystkie kursy włącznie z kursami szkolnymi. Autobusy przez najbliższe tygodnie będą wozić "powietrze". Czy nasz PKS jest tak bogaty, aby w ten sposób marnować pieniądze? Czy starosta nie widzi w tym żadnego problemu?

Jak informuje Katarzyna Wieprzęć z Referatu Transportu Zbiorowego, komunikacja PKS jest prowadzona zgodnie z wakacyjnym rozkładem jazdy co ma związek rozporządzeniem MEN o zawieszeniu zajęć we wszystkich placówkach oświatowych i uczelniach w Polsce. Odpowiednie adnotacje znajdują się również w legendzie rozkładu jazdy.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 1906 osób, dla 1106 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 56 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 393 testy.

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 18 marca 2020 r. godz. 00:02
~nocna kawa
Kolejny sukces PiSowskiego prezesa! >"Spółka PKN Orlen w marcu wyprodukuje 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, a w kwietniu będzie to 4,5 mln litrów - zapowiedział we wtorek prezes spółki Daniel Obajtek. Dodał, że ceny na stacjach koncernu będą nadal obniżane. Jak mówił Obajtek w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu na Podkarpaciu, który produkuje płyn wirusobójczy, obecna wydajność linii to ok. 750 tys. litrów tygodniowo. Jednak Orlen będzie ją jeszcze modernizować, by zwiększyć wydajność do 1,2 mln litrów. Szef PKN Orlen podkreślał, że spółka zareagowała błyskawicznie na apele władz i w ciągu 10 dni przeprojektowała linie produkcyjne, które wcześniej wytwarzały płyn do spryskiwaczy. "W ciągu dosłownie paru dni wykonaliśmy (!) tytaniczną pracę" - dodał."
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 16:19
~Obserwator z Pon. 70
Własnie na osiedlu Na Skarpie stoi bus na brytyjskich numerach. Wysypała się grupa młodych z dziećmi. Za chwile już spacerowali po urzadzonym terenie u podnóża skarpy. Pani z sanepidu powiedziała, że nie maja prawa kontrolowac spacerujących ani nasyłać na nich policji. Tak wygląda kwarantanna. Za 5-6 dni bedziemy mieli nowe ognisko wirusa.
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 10:36
~Udjd
Mają już nie ograniczone środki finansowe, mają władzę na całym światem ale została im jeszcze kontrolną całkowitą nad obywatelami. Chodzi o czipy i likwidację pieniądza. Nowy porządek świata ma zrodzić się z chaosu
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 04:03
~Janka
Wracają, wracają i ... racją mają. Tam za ewentualne leczenie trzeba sakiewką ruszyć albo ... się ubezpieczyć. Wracają do "dojnej" Macierzy. Poczekają, przeczekają, wyzdrowieją i znowu tam pojadą wzbogacać bogatszych. Ot tacy paskudni jesteśmy MY POLACY i żadne eliminacje każdej ilości pokoleń nic tu nie pomogą. Tacy jesteśmy DUMNI i tacy pozostaniemy. Zrozum jedna z drugim zanim będziecie jadem pluli. To jest szczególne wyróżnienie a nie żadna klątwa. Czy masz dar zrozumienia tego coś przeczytał/a ?.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 05:44
~Mm
PiS obiecał stop uchodźcom a to czemu obcych wpuszczamy to nie są Polacy
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:22
~olo
Masz absolutną rację.Szkoda że nas tak mało
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 22:03
~Liverpool
Pan wójt PiS-prezes Obajtek jeszcze przedwczoraj mówił, że 95 zł to cena poniżej kosztów i wielka łaska Orlenu. Teraz jest 49 zł, to poniżej czego ta cena jest, niższa o prawie 50%? Ewidentnie Orlen chciał zarobić na epidemii, proszę to jasno powiedzieć, panie wójt!
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 11:25
~Qba
A jak pół roku temu w każdym Tesco, Rossmanie, Hebe były płyny do dezynfekcji 100ml za 2,5 - 3 zł to nikt nie pamięta. A jak na orlenie 100 ml (w przeliczeniu z bańki 5l) kosztuje 1,90 zł to jest drogo...
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 22:01
~tomek
Ropa tak strasznie tanieje,ale na stacjach paliw tego nie widać.Zresztą teraz to już nie ma się czego dziwić,jak coś ma tanieć to już nie tak szybko,ale jak ma coś podrożeć to momentalnie ceny idą w górę.
+1-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:53
~Dr. Lauda
Młody, który był zarażony tym wirusem i wyzdrowiał niech się nie cieszy, bo będzie miał zmiany w "pisankach", a prawdopodobnie też w nerkach. Takie spustoszenie robi ten wirus, głównie u mężczyzn.
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 13:20
~polpi
Z ta kwarantanną to nie jest tak różowo jak się mediach(rządowych!) mówi. Mój bliski członek rodziny mieszka w Krakowie i sam źle się czując(objawy koronawirusa) postanowił odbyć kwarantannę. Po tygodniu samotnego przebywania w domu zadzwonił do sanepidu z prośbą co ma robić dalej? Pani stanowczo acz kulturalnie skierowała go do lekarza rodzinnego. W przychodni lekarskiej uzyskał informację, że na dzisiaj żaden lekarz nie przyjmuje bowiem przychodnie są nieczynne. O wymazie nikt nic nie mówił z jego rozmówców, nie przejawiał takiej woli. Co prawda w Małopolsce jest tylko 2 przypadki zakażeń ale nic nie wiadomo ile jest faktycznie bowiem nie robi się testów. Stąd płynie wniosek, że państwo nie jest przygotowane na odparcie śmiercionośnego wirusa. Działania władz są pozorowane(nie dziwię się bowiem to też są ludzie) i więcej w nich propagandy aniżeli realnej pomocy. Zastanawia mnie beztroska PAD, który objeżdża w dalszym ciągu Polskę gdy inni podporządkowują się zaleceniom GIS-u i siedzą w domach. Nie przekonywuje mnie argument, że jest zdrowy.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:51
~Kazimierz Dolny
Większość firm zawiesza produkcje i wysyła praconików do domu a w HSW obóz pracy!? Ponoć zwolnili pracownika co po powrocie nie poddał się kwarantannie i powrócił normalnie do pracy
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:48
~tomek
Ćwiczenia "Defender Europe 2020" będą kontynuowane,decyzja bardzo dziwna.Nie można się gromadzić więcej niż 50 osób nawet w Kościele i ludzie się do tego stosują,a tutaj jakby nigdy nic wszystko może się odbywać.I tak wygląda odpowiedzialność.A zapomniałem pewnie w maskach będą ćwiczyć,a jeżeli nie będą ćwiczyć w maskach to czy wszyscy przejdą obowiązkową kwarantannę?!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:43
~student biologii
Następny wirus wykosi lewaków do ostatniego bo będzie atakował mózg z dwiema lewymi półkulami. I wtedy świat wreszcie odetchnie i zacznie się szybklo rozwijać.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:27
~Bog czy Ojczyzna?
Ilosc chorych bedzie rosnac, bo wykonuje sie wiecej testow... Cokolwiek sie nie wydarzy, rzad na nic nie bedzie mial wplywu. A te 700 respiratorow na caly kraj to sa jaja. Nawet wasza (PiSowska) Krynicka twierdzi, ze szpitale sa nieprzygotowane na koronawirusa. Moze trzeba bylo nie hejtowac tak Owsiaka i lekarzy w kur...zji, to przynajmniej byloby wyzsze morale w sluzbie zdrowia. Teraz chronicie w jakims bunkrze "wodzunia" Kaczynskiego i to jest wszystko na co stac pisowskich nieudacznikow...
+1-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:25
~IWONA
To znowu ja... Znów apeluję!!!! NIE WYCHODZCIE Z DOMÓW!!!!!!!!!! WIRUS PRZECHODZĄC NA KOLEJNĄ OSOBĘ ŻYJE!!!!! TYLKO WSPÓLNIE MOŻEMY GO POKONAĆ!!!! JEŻELI NIE ZNAJDZIE KOLEJNEJ OFIARY NIE BĘDZIE MIAŁ PRAWA PRZETRWAĆ!!!!!! MUSIMY SAMI GO POKONAĆ!!!!!!!!!!
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 06:39
~Ten tamten
A co mają zrobić osoby które wyjścia nie mają muszą pracować bo nie nakupili papieru jak chorzy ? Czy makaronu o ryżu ? Co ma być to będzie i tak tego nie zatrzymany .
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:11
~IWONA
Jestem we Włoszech.. Jestem zdrowa na dzień dzisiejszy.. Nie wróciłam tylko dlatego bo nie chcę zarazić rodziny i mieć na sumieniu innych.. Ludzie podejdźcie do sytuacji poważnie!!! Nie jesteście sobie w stanie wyobrazić co tu się dzieje... Jestem w kwarantanie.. Nie mogę opuścić miejsca zamieszkania.. Chorych przybywa 300 osób na dobę.. Już nawet przestałam się modlić.. Ludzie umierają.. Jestem silna na tyle by wam apelować!!!!! Nie wychodzcie z domu!! Nie kontaktujcie się z nikim!!! Ja mieszkanka Stalowej Woli z nadzieją że jeszcze powrócę do domu
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 22:07
~Jk
Koniecznie niech się Pani modli
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 20:53
~Gienia
kwarantanna obowiazkowa i nie ma zartów, popatrzcie na statystyki Włoch 350 osob dzienie umiera w tym tez na ulicach, kazdy ma rodzicow dziadkow i chcialby by zyli jak najdluzej czy tez ci z przewleklymi chorobami w tym tez młodzi chorzy na rozne choroby chcieli by życ
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 20:28
~sybirak
po to wracamy z zagranicy aby zarazić PiS i te całą bande mocherów bo już czas na exterminacje w niedziele idziemy do kościoła będziemy kichać na was żeby szybciej było
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 09:01
~moher
Mohery kichają na takich idiot ów jak Sybirak a nie w kosciele Tobie sybirak syf syberyjski/z kołnierzem/wypalił resztki g.wna z mózgu!!Lecz sie nygusie na chorobe zwaną nienawisć i głupote
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:16
~Srtf
Zacznij od swojej matki
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 19:16
~niesmak_pozostanie
PiSuardessa Krynicka powiedziała prawdę o stanie nie tylko szpitala w Łomży, ale o stanie faktycznym służby zdrowia w Polsce i tym "podpadła" dojnej zmianie demolującej państwo polskie. Diagnoza Krynickiej burzy codzienne hasła propagandowe rządzących, którzy usilnie przekonują naród o tym, że "wszystko mają pod kontrolą, a służba zdrowia jest wydolna i bardzo dobrze wyposażona do walki z zarazą". Niestety lawinowe obecnie rozprzestrzenianie się koronawirusa obnaży "chory" system i jego niewydolność, a Polacy mogą padać jak muchy... >Czego nikomu nie życzę i obyśmy wszyscy zdrowi byli!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 23:14
~Chicago itd
"Srtf"... Jakies dowody, jakies konkrety, czy tylko plujesz jak ci nakazano, smrodliwy PiSowski trollu?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 20:19
~Srtf
Padaliby jak muchy gdyby rudy dalej był premierem a kopaczowa ministrem zdrowa. Małe litery zamierzone.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 18:31
~rzerzanin
u nas w stanach to jest.... aaa koronawirus... spier... do kochanej gdzie sie urodzilismy U SIEBIE TO JEDNAK U SIEBIE
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 17:28
~no
Skoro siedzieli za granica niech dalej tam siedzą , po co teraz cha wracać
+0-0
Wtorek, 17 marca 2020 r. godz. 11:11
~polak
dokładnie , nie płaca zusu i podatków, plują na kraj a teraz wracają bo strach d.pe ściska. Jak trwoga to do Boga
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 22:16
~JJG
Po co tu wracać - przecież tu są sami nieudacznicy, prawda ?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 17:20
~Oladudek
Polacy w Polscec wracajacy z za granicy? NiE DZIEKUJE. WYNOCHA DO SWOICH STARYCH MIEJSC ZAMIESZKANIA!!!!!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 17:11
~CBA
Czy to jakaś rodzina z radnym powiatowym Wieprzeciem? Ktoś nad tymi konkursami czuwa?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:45
~teoria spiskowa
Najgorsze w tym wszystkim jest to, że Azjaci są bardziej odporni na tego wirusa niż Europejczycy. Sami widzicie, że śmiertelność jest wyższa w Europie przy tej samej liczbie zachorowań...
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 18:01
~Dnbahgghbv
Oni potrafią sie zmobilizowac. Większość naszysz sąsiadów nie moze przeżyć założenia na ryćka kagańca na 2 tyg kwarantanny. Im sie należy... oni chca sie bawic pić... Poprostu przyzwyczaili sie do luksusu i swawolki a jak im to ktoś odbiera to ciężko sie dostosować - zmobilizować do zaleceń rządzących.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:37
~Wegan
Kiełbasy mam dużo,ale o musztardzie nie pomyślałem,uuuuu. Wychodzić czy nie wychodzić? Oto jest pytanie.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:20
~Nap
Po co tu przyjeżdżacie i swiadomnie tu możecie zarażać!jakbyście zostali tam gdzie pracujecie na pewno by się wszyscy podleczyli i na święta każdy by zdrowy przyjechał a tak to duuupa słońca nie widziała żenua
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 15:54
~a
Mam takie pytanie, jeśli ktoś nap. z Anglii wraca do domu .Ma zostać w kwarantannie .A rodzina żona dzieci powinny być również objęci kwarantanną. A nie jest tak .
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:59
~Mia
I dlatego uważam, że wszyscy nie ważne w jaki sposob przekraczajacy granice powinni wypełniać deklaracje gdzie będą odbywac kwarantanne, a w dzisiejszych czasach to juz chyba nie problem elektronicznie poinformowac lokalne sanepidy jakos z centrali. Bo jak widac jeden sie zglosi sam a inny nie dosc ze sie nie zglosi to nawet dla siebie i swoich najblizszych nie bedzie trzymał kwarantanny. I tak jedni nieodpowiedzialni bo wrócili i nie potrafia się dostosować do zasad a inni widzą i mają dylemat czy zgłosic czy nie bo na anonimosc w tak małym miescie nie ma co liczyc i boja sie ze predzej czy pozniej wypłynie kto doniósł.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:46
~???
Widzę że jeszcze humory internautom dopisują. Ale co się będzie działo jak się ludziom zapasy skończą???
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 17:20
~Dr, Louda
Ae internat nie ignoruj faktu, że ten wirus 10 razy szybciej się rozszerza od grypy i w związku z tym więcej zabija, panie lewaku. Pogadamy za tydzień.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:45
~internat
Grypa mnie nie zabije. Prędzej polski rząd i reszta porąbańców która naraża 38mln ludzi z powodu kilku zgonów ludzi z powikłaniami grypy. Katastrofa ekonomiczna będzie jak armagedon czego Ci komuniści chyba nie rozumieją. Co roku na grypę w USA umera 120tys osób i nikt nawet o tym nie mówi. TV szybko zaszczuła ludzi i boją się teraz własnych małżonków. Myślcie trochę
+1-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:38
~ciekawy
Dlaczego w 90% komentują wszystkie wiadomości totalni głupole ????
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 23:02
~nocna_kawa
Czy sam siebie zaliczysz do tych "90%"?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:22
~Mariola
Czy jak mam w moim Peugeocie508 ABS i takie tam, to ten wirus mi zagraza?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:40
~adro
NA GŁUPOTĘ I DWA ABS NIE POMOGĄ
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:16
~taka prawda
Powinni zamknąć granice w lutym jak nie było jeszcze wirusa w kraju. Zamknąć granice dla wszystkich, tylko import i eksport towarów. Teraz nikt tego nie opanuje, leków na wirusy nie ma np na grypę, są tylko szczepionki, po których niektórzy mogą również zachorować. Domu zawsze broni się od ogrodzenia, a nie od kuchni. Niekiedy trzeba być twardym i stanowczym żeby zapobiec tragedii a na ludzką uczciwość nie ma co liczyć.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 23:04
~nocna_kawa
Teraz to juz za pozno - wyglada na to, ze wirus jest juz na terytorium calej Polski. I do tej pory przeprowadzano bardzo malo testow!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:15
~a-daśko
Starosta zauważył, że nie ma ASF-u. Może zauważy niepotrzebne kursy PKS. Trzeba mu dać trochę czasu...
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:03
~Elwira
Etam, bac sie malego wiruska? To tak malo meskie.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:02
~Senior
Widzę że niektórym ten wirus na odległość mózg uszkodził.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:35
~Sanatorium miłości
Panie Senior,nie bądź pan takim optimistą. A może to prawda?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 13:36
~teoria spiskowa
Za dużo staruszków, fundusze emerytalne nie wytrzymują, a młodzi nie chcą mieć dzieci, wolą pieski. No i ktoś zrobił małą dziurkę w probówce...
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 13:34
~Z Unii
Już Timmermans został ukoronowany
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 12:55
~Bolo
Kwarantannę odbywacie głównie dla siebie i swoich rodzin. Zrozumcie to. Ty młody byczku możesz nie zachorować, ale możesz zarazić np. swoją mamusie. A potem żale do kogo będziesz miał? Do rządu? Otóż rząd robi dużo aby was zabezpieczyć, ale wy robicie na przekór. Przede wszystkim sobie i swojej rodzinie!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 21:09
~Bolo
ABC wobec tego napisz który kraj się przygotował? Włochy? Hiszpania? Niemcy? Wielka Brytania? USA? Co najwyżej to Korea Północna się przygotowała.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 20:22
~ABC
Mi chodzilo o PRZYGOTOWANIA, kompletnie zaniedbane przez PiSowska wladze, a nie o samo zamkniecie granic. Czy PiSowskie trolle nie maja za grosz rozumu? \P.S. PIS nie nadaje się do rządzenia w sytuacjach trudnych dla kraju i narodu, ma za to znakomicie zorganizowaną propagandę sukcesu, której patronuje szczujnia p.t. TVP i przystawki. Organizacja walki z wirusem ich przerasta, nie przygotowali Polski dobrze wiedząc że wirus na pewno tu dotrze!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 19:40
~Bolo
"O dwa tygodnie za późno" - gadanie! Gdybyś dwa tygodnie temu kazał ludziom siedzieć w domu, to by Cię wyśmiali. Gdyby rząd dwa tygodnie temu zamknął granice, to by ludzie nie zostawili na nich suchej nitki! Równie dobrze ja mogę zapytać się Ciebie dlaczego nie stosujesz kwarantanny od dwóch tygodni? Druga sprawa to jakbyśmy pierwsi zamknęli granice, to opozycja miałaby pretekst do szczekania, że Korea Północna, że Ciemnogród i zacofanie bo się izolujemy od innych. Uważam, że rząd zareagował prawidłowo, a Minister Szumowski to mistrz w swoim fachu. I trzecia sprawa, to nawet gdybyśmy zamknęli granice w grudniu, to i tak wirusa w Polsce nie uniknęlibyśmy!!! Za miesiąc? Za rok? Na pewno ktoś by go przywiózł.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 18:40
~ABC
O dwa tygodnie za późno... To, co się już w nasze granice dostało wystarczy, żeby sparaliżować kraj. Miłościwie nam panujący zamiast zająć się przygotowaniami do walki z wirusem prowadzili bardzo optymistyczną kampanię wyborczą i obdarowali miliardami ich polityczną tubę, choć mieli (a teraz mają jeszcze większą świadomość, że nasze szpitale w zapaści). Teraz trzeba tylko wierzyć w rozsądek zwykłych Polaków, żeby unikali skupisk ludzkich, a nawet ograniczali kontakty z innymi do minimum, myli się, zdrowo odżywiali, nie wychodzili z domów bez potrzeby, izolowali się w przypadku gorszego samopoczucia... P.S. A byla poslanka PiSu B. Krynicka zostala zawieszona jako czlonek PiSu, albowiem osmielila sie skrytykowac sytuacje w szpitalu, w ktorym pracuje. Coz, mafia nie wybacza! A szef tej mafii woli teraz odwiedzac kosciol w towarzystwie dwunastu swoich "goryli"...
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 16:33
~Lobo
Bolo masz rację. To totalna trolka, którą moher uwiera w ten pusty dzban.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:24
~Bolo
Moherowa babko ty swoją głupotę udowadniałaś na tym portalu już nie raz, więc szkoda z tobą dyskutować. Napisz może, co rząd zrobił źle, a co powinien. Chętnie się pośmije. Może podaj za przykład działania rządów państw Zachodnich?
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:05
~moherowa babka
rząd pozoruje, że coś robi a tak naprawdę nie robi nic, ciołku
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 12:51
~strach i panika
Ludzie boją się systemu. Tyle w temacie.
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 12:46
~ytikikx
Rownie dobrze można powiedzieć o ludziach którzy byli w Nisku ,powinni tez się poddac kwarantannie
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 12:31
~Xksow
Ludzie wracaja z zagranicy i nikomu nic nie zglaszaja co boja sie kwarantanny? Nikt sobie nie zdaje sprawy z tego co sie dzieje... porazka normalnie
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 12:12
~mieszkaniec
Po co to idiotyczne wywoływanie paniki ja się niczego nie boje jedynie aby pseudoopozycja do koryta nie wróciła tego się boję.
+0-1
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 17:00
~bolszewia u wladzy
Mieliście grubo ponad miesiąc czasu na przygotowanie się - maseczki, żele, odzież ochronna, testy. I co zrobiliście? Duda podpisal 2 mld na PiS-szczujnię. Po tej zarazie przyjdzie czas na rozprawę z "kaczą zarazą"!
+0-0
Poniedziałek, 16 marca 2020 r. godz. 14:45
~pella
Dla wielu wraz z zakończeniem ataku wirusa korona winna zwinąć się partia PiS(razem z wirusem odejść w niebyt!) Więcej po nich szkód niż po wirusie. Czekamy z ogromną nadzieją, że to się stanie w tym roku.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.