Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 4 kwietnia 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
 Wiadomości lokalne
» Aktualna oferta nowych i używanych samochodów dostępna przez Internet
» Koronawirus w stalowowolskim szpitalu. Zakażona pielęgniarka
» 8 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Śmiertelne potrącenie rowerzysty na "krajówce"
» Niedoróbka na trasie podskarpowej
» Miejski Zakład Budynków dezynfekuje miasto
» Szpital prosi o wspacie. Mają materiał, szukają chętnych do szycia
» Na drodze powiatowej terenowy Mercedes zderzył się z Renault
» Kolejna ofiara koronawirusa! Nie żyje 88-latka z powiatu stalowowolskiego
» Pomysłowy sposób dezynfekcji miasta z Maniowy
» Koniec politycznego przymierza? Radni opozycji zarzucają prezydentowi "przeczekanie" koronawirusa
» Joanna Grobel-Proszowska: rząd powinien udzielić wsparcia samorządom
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:06     /Informacja prasowa UM/
Jaki przebieg będzie miała droga ekspresowa S74?

Przedmiotem spotkania było omówienie aktualnego stanu prac projektowych dotyczących ustalenia możliwych wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów - Nisko.
Przedmiotem spotkania było omówienie aktualnego stanu prac projektowych dotyczących ustalenia możliwych wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów - Nisko.
12 lutego w Ministerstwie Infrastruktury odbyło się spotkanie, na którym obecny był również Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli. Przedmiotem spotkania było omówienie aktualnego stanu prac projektowych dotyczących ustalenia możliwych wariantów przebiegu przyszłej drogi ekspresowej S74 na odcinku Opatów - Nisko.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy wiceministra infrastruktury Rafała Webera, a wzięli w nim udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, kierownictwa Centrali i Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie oraz biura projektowego Transprojekt Gdański, Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Wójt Gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz oraz Wójt Gminy Zaleszany Paweł Gardy.

Jak informuje wiceminister infrastruktury Rafał Weber, duża część spotkania skupiona została na odcinkach wariantów przebiegających przez tereny gminy Pysznica.

- Powstanie dodatkowego wariantu (pomarańczowego) wynika z umowy, jaka została podpisana pomiędzy GDDKiA, a biurem projektowym Transprojekt Gdański w maju 2019 r. W ramach tej umowy przeprowadzono analizę przebiegu wariantów S74 zarekomendowanych na etapie Studium Korytarzowego opracowanego w 2011 r. oraz dodatkowo opracowywano nowy wariant (pomarańczowy) - informuje Rafał Weber.

Co warto podkreślić, wariant pomarańczowy w żaden sposób nie jest traktowany jako rekomendowany czy w jakikolwiek inny sposób preferowany. Jest to jeden z czterech wariantów, jakie zostaną przeanalizowane i poddane dalszym konsultacjom i analizom.

Nowy wariant powstał w wyniku analiz uwzględniających niezwykle trudne położenie geograficzne gminy Pysznica między Doliną Dolnego Sanu a Parkiem Krajobrazowym Lasy Janowskie - Otulina. Obecnie prowadzone są prace związane z uszczegółowieniem rozwiązań drogowych oraz prowadzone są inwentaryzacje przyrodnicze. W najbliższym czasie rozpoczną się również badania geologiczne. Prowadzone są też uzgodnienia trasowania wariantów z Wodami Polskimi, które również mogą mieć znaczenie dla przebiegu wariantów, ze względu na ich usytuowanie na terenach zagrożonych powodzią.

- Możliwe jest, że wybrany zostanie wariant "składowy" złożony z fragmentów wariantów obecnie branych pod uwagę - mówi wiceminister Weber. - A już w najbliższym czasie biuro projektowe i GDDKiA we współpracy z zainteresowanymi Samorządami zorganizuje spotkania informacyjne z mieszkańcami - dodaje. Rafał Weber.

Spotkania te będą służyły przedstawieniu wariantowych przebiegów drogi ekspresowej S74 lokalnej społeczności, by ustalić jak najbardziej odpowiedni przebieg drogi. Wszystkie głosy, zarówno mieszkańców, jak i władz lokalnych zostaną uważnie wysłuchane i potraktowane z najwyższą powagą.

Następnym krokiem będzie poddanie wariantów wielokryterialnej analizie porównawczej. Oprócz kryterium społecznego, zostaną do tego wykorzystane kryteria środowiskowe, ekonomiczne i techniczne. W rezultacie tych analiz zostanie wskazany najbardziej optymalny wariant przebiegu drogi, który może być kompilacją wszystkich obecnych.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 22:44
~Marian
Żądam podania do opinii publicznej listy właścicieli działek (niezabudowanych), na których przebiegać będzie finalna trasa i jej składowe. Wystarczą pozycje zakupione w przeciągu ostatnich 5 lat. To będzie bardzo ciekawa lista, a w 21 wieku ludzie zasługują na takie informacje…
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 11:24
~Prawnik
Wiadomość dla Transprojekt Gdańsk za tą pomarańczowa kreskę ktoś będzie musiał zapłacić odszkodowania . Ludzie inwestowali pieniądze w zagospodarowanie terenu gmina wydaje pozwolenia to jakim prawem ktoś po 10 latach stawia wszystko na głowie. Mieszkańcy gmina Pysznica kilka pozwów o utratę wartości działek i pomarańczowy wariant zniknie szybciej niż go namalowali.
+0-0
Niedziela, 23 lutego 2020 r. godz. 16:55
~Absurd
gdzie byleś prawniku jak budowali s19 odszkodowania za utrate wartosci dzialek :)
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 19:49
manukun
Jeszcze raz napiszę - ciężarówki ze strefy przemysłowej nie będą jeździć centrum miasta już od przyszłego roku.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 15:55
~Mieszkaniec
Niestety na kazdym wariancie stoja domy, w tym rowniez domy nowe, na ktore gmina wydawala pozwolenia jeszcze nie tak dawno. W obecnej sytuacji priorytetem dla gminy powinny byc dzialania, aby przeforsowac wariant po drugiej stronie miasta. W przeciwnym razie mieszkancy gminy beda sie nawzajem klócic i obrazac. A koniec koncow. zwiekszony ruch ciezarowek przez miasto do huty, stanie sie nie do zniesienia dla wszystkich mieszkancow Stalowej.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 18:50
~aloalo
Czy ktoś widział mapę obwodnicy stalowej woli i s74 , to wygląda jakby ktoś miał nie równo pod sufitem, robić kawałek drogi za setki milionów, żeby objechać sobie obwodnicę stalowej i wyjechac trochę wyżej ponad rondo w nisku. To nie ma w ogóle logicznego i ekonomicznego sensu
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 14:36
manukun
Nie wybiorą wizjonera, bo "nie będzie dawał" i "nic się nie będzie działo w mieście.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 14:11
~123
No to przy takich argumentach się poddaje. Zamiast drogi budujmy już cmentarze. Tak jak pisałem. Tu trzeba wizjonera.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 10:56
manukun
Rozwój Stalowej za Sanem będzie możliwy, jak miasto znajdzie ćwierć miliarda złotych na przerzucanie infrastruktury na drugi brzeg - czyli w obecnych realiach polityczno-finansowych nie nastąpi nigdy.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 08:50
~123
"Jak patrzysz na mapę Stalowej Woli, nie zauważysz sensu budowy drogi ekspresowej z Łódzkiego do Lubelskiego" - słusznie zauważyłeś, dlatego trzeba ją wywalić jak najdalej stąd, aby nie blokowała rozwoju Stalowej Woli w jedynym możliwym kierunku - za San. Poprzedni Prezydent dawno już to zauważył czego dowodem było stanowisko Stalowej Woli wobec wariantów S74. Ale tu trzeba wizjonera, a nie chłopca.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 08:39
~mdm
A Pan manukun to nie jest czasami pracownikiem GDDKiA, albo innej instytucji uszczęśliwiającej mieszkańców na siłę?? Bo tylko sobie wytłumaczalnymi argumentuje próbuje uzasadnić tego bubla miejscowego. Oczywiście, że droga jest ważna, ale nie po trupach. Proponuję, żeby sobie poprowadził ją pod swoimi oknami, a ja chętnie po niej będę jeździł.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 20:14
manukun
Jak patrzysz na mapę Stalowej Woli, nie zauważysz sensu budowy drogi ekspresowej z Łódzkiego do Lubelskiego. To ma być droga dla tranzytu, a nie obwodnica pipidówek nad Sanem. Droga jak najbardziej potrzebna, nawet bardziej niż S19
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 10:32
~bcd
Przypomina mi się film "Poszukiwany, poszukiwana"....
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 21:04
~Emeryt.
Jeden kreśli pomarańczowa kreskę i kaskę przytuli. Drugi wywłaszczenie lub odszkodowanie odbierze. Trzeci drogę poświęci PL bananowa.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:02
~kalamita
Najlepszy wariant przez Jastkowice lepszego nie widzę
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 08:13
~Ferdek z Poniatowskiego
Bzdura. Przez Pysznicę najlepiej.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:40
~Propaganda
Myśliciele już robią jedną ulicę kilku tysiącom mieszkańców pod nosem. Bardzo brakuje drugiej takiej obok tej pierwszej żeby już całkiem ludzi z miasta zamęczyć bo przecież mało mają smrodu i huku.Druga droga ma iść jak najdalej od miasta.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:13
~Geodeta.
Zwracam uwagę na mapę która przedstawił Transprojekt Gdańsk za 10,5 mil zł nakreślil w2020r nowy przebieg pomarańczowy na mapie z lat 2005-2007 obecnie ten teren wyglada zupełnie inaczej. Nie wspomnę już że przechodzi częściowo przez obszary Natura 2000 .
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 07:58
~silwer
opracowanie Transprojektu z 08.02.2020 zostało pokazane na mapach (mapy z lat 70 XX w, później takich map się nie wykonywało bo już nie były potrzebne) , wcześniejsze opracowanie Transprojektu z stycznia 2020 było na mapach i na zdjęciach lotniczy ( w miarę aktualnych ) lecz ten plik był bardzo duży i pewnie został uproszczony żeby wszyscy mogli go otworzyć
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 21:16
~Prawda
Natura 2000 to co... Na S19 7 kilometrów przechodzi. A tu to kawałek zbydniow xd
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:38
~Janka
No to co ?. Natury kto nie widział. Ona zawsze była, jest i będzie, nawet po całkowitej realizacji nakazu "czyńcie sobie ziemie poddaną". Amen
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:31
~mama
Poważnie? Jakoś trudno uwierzyć, że za tak duże pieniądze zrobiliby taką fuszerkę.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:13
~Janka
Panie mój !. Ani krzty logiki w większości wypowiedzi, więc po co się wypowiadać. Nieznaczna część "dotyka" prawdy dawno już oczywistej. Dajcie sobie spokój z tymi wariantami, bo żaden jest nierealny. Amen.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:11
~Działkowiec
Ja mam. Jedno pytanie tylko. Czy znowu ludziom zniszczą działki rekreacyjne tym razem za Sanem?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:40
~Ferdek z Poniatowskiego
Działkowiec, to nie ja tylko mój fejk "sobowtór", co mnie udaje, he he he.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:31
~Ferdek z Poniatowskiego
A są Twoją własnością? Z tego co myślący ludzie wiedzą, na działce jedynie nasadzenia są Twoje.
+1-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 12:41
~M
Tylko wariant wzdłuż Sanu. Pomarańczowy najgorszy, zresztą nie był nigdy planowany w takim kształcie, dlatego nie może przejść. Nie oszukaliby ludzi. Wzdłuż Sanu, blisko obwodnicy, bez wycinania lasu to najlepsze rozwiązanie. Jednak znając partię rządzącą można spodziewać się wszystkiego. Może jakiemuś koledze musieliby zabrać ugór? Lepiej zniszczyć ludziom życie i uratować pole kolegi.
+1-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 10:58
manukun
I taki przebieg był rekomendowany od dekady
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 12:17
~nn
Ale jesteście naiwni! Temat ten powraca przy każdych kolejnych wyborach lub dla przykrycia kolejnych wpadek rządowych. Droga ta nigdy nie powstanie . To tylko pusta pisowska propaganda i nic więcej. W ciągu kilkunastu najbliższych lat pisiory wyprowadzą nas z unii i zostaniemy goli i weseli. Kasa będzie tylko dla Rydzyka i na propagandę rządową.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 12:16
~ciekawski
kolor już sobie wyobrażam, a jak się ma do mapy której nie widać?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 09:44
~gość
Niech idzie przez Podborek ta cała s74. Tam same stare chałupy
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:16
~Jan
Glupi jestes. Na Podborku dawno nie byles.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:55
~Mieszk
Czerwony wariant zniszczy Chlopska Wole I Brandwice
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:50
~Jacek
czerwony wariant najlepszy, po co dzielić Pysznicę. Nikt nie chce zielonego i pomaranczowego.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:17
~Pol
Ja tez chce
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 09:08
~Xz
Ja chce
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:48
~zzz
Nie tak dawno nie mieli pieniędzy na obwodnicę, teraz dwie na raz chcą budować! Jaki jest sens przed Zbydniowem się rozjeżdżać na jedną lub drugą stronę Sanu, a za Niskiem z powrotem je łączyć? i odwrotnie...
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:06
~janek82
Wariant POMARAŃCZOWY (głównie szeroki łuk od Jastkowic) wydaje się być najrozsądniejszy. Z dala od zabudowań i z dala od terenów zalewowych. To ma być 4-pasmówka z TIRami, więc nie powinna przebiegać przy samych miejscowościach.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:11
~Xyz
Ja2 - przeczytaj jesz że raz ze zrozumieniem
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 16:15
~Adaam
Fedorowskiego i Tysiaclecia ale to bedzie raczej wiaduktami szlo.gdzie ja tera bidny zuczek na grzyby bede jezdzil
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:49
~ja2
@xyz, nie masz pojęcia o przebiegu trasy, tak samo jak nie masz pojęcia, że Palikot już dawno odszedł z polityki. Ale przywaliłeś komuś. Brawo.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 15:28
~Xyz
W każdym wariancie burzy nowe domy, a jeżeli jest jakaś droga dojazdowa, która musi zostać to S idzie eatakdą nad nią. Jak się nie orientujesz to nie siej paniki. Rozumiesz czy jesteś od Palikota?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 14:56
~szok
xyz - żeby komentować, trzeba się orientować. Nowy pomarańczowy przecina na pół Fedorowskiego, niszczy tam nowe domy i tnie na pół Brzozową, którą ludzie jadą na Rudę, Majdan itd. Znika ta droga. Rozumiesz czy jesteś z PIS?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 10:52
~xyz
@janek82 - "Odcina ludziom drogę na Rudę, Majdan, itp. Całkowicie" - wcale nie odcina bo S74 będzie szła nad istniejącymi drogami. Żadnej drogi nie odcina. "Pomijam fakt, że wariant powstał w tamtym miesiącu. Ciekawe na czyje potrzeby" - wariant powstał dlatego, że oprotestowaliście poprzedni wariant pomarańczowy. Powstał na Wasze potrzeby. Odrzuciliście pomarańczowy w pierwszej wersji to Wam zrobili 2 wersje.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:41
~Mieszkaniec
@janek82 - z dala od zabudowań? Przecież pomarańczowy przecina dużą ulicę w Jastkowicach na pół. Odcina ludziom drogę na Rudę, Majdan, itp. Całkowicie. Jak można być takim ignorantem? Pomijam fakt, że wariant powstał w tamtym miesiącu. Ciekawe na czyje potrzeby?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 08:36
~Mieszkaniec
Pomarańczowy nowy najgorszy. Zielony najlepszy.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 06:48
~123
Tak naprawdę w tych wariantach nie chodzi o to ile budynków zostanie wyburzonych. Zrozumcie ze ci których wykupią będą szczesliwcami. Tu chodzi o ilość budynków których nie wyburza i ludzie będą mieć drogę o częstotliwości ruchu i wielkości autostrady a4 za oknami. Dodatkowo jak przejdzie wariant czerwony to szanowny prezydent wybuduje obok s74 drogę 855 z 3 mostu na sanie i Chłopska Wolę i Brandwicę będzie można zaorać. A to też gmina Pysznica. Nie tylko Jastkowice i Pysznica. A wszystkim komentującym stalowiakom powiem ze długo nie będziecie się cieszyć. Do przemysłowej części Stalowej Woli każdego dnia przyjeżdża i z niej wyjeżdża około 800 tirów. Pomyślcie jak te tiry dostaną się do s74 po drugiej stronie Sanu. Samolotami?
+0-0
Piątek, 21 lutego 2020 r. godz. 09:21
manukun
Spalin nie wyeliminujemy z miasta, dopóki nie znikną silniki benzynowe i dieslowskie. Mniejszym złem jest ciężarówka jadąca obrzeżami miasta, niż między blokami - spalin, pyłu i hałasu będzie mniej. Natomiast tereny wzdłuż tras transportowych nadają się na zabudowę niemieszkaniową. Mądre władze już teraz przygotowałyby odpowiedni plan zagospodarowania, no ale... wolą robić konferencje prasowe i gadać okrąglaki.
+0-0
Piątek, 21 lutego 2020 r. godz. 06:15
~123
A i z tymi nie zamieszkałymi terenami to też bym uważał bo jeżeli popatrzeć na wariant czerwony i plany 3 mostu to Brandwicę i Chłopską Wolę lepiej zaorać i posadzić tam jakieś "dźwiękochłonne i spalinoszczelne" drzewa.
+0-0
Piątek, 21 lutego 2020 r. godz. 06:10
~123
Nie trafiają do mnie argumenty, że ruch zostanie wyprowadzony łącznikami bo te łączniki będą przebiegać przez miasto i smród i spaliny dalej będą nas zatruwać. Nie pojadą przecież grzecznie za tirem łącznikiem, nie mówiąc już o trwałości tych łączników, itd., itp. Ale ok rozumiem że pozostajemy przy własnych zdaniach, a czas pokarze, kto miał rację.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 22:56
manukun
Dodam, że też byłem zwolennikiem budowy nowych osiedli tamże, dopóki nie zobaczyłem ilości linii energetycznych przezeń przechodzących. Tam po prostu niewielu będzie chciało zamieszkać, chociaż jest to przestrzeń idealna wręcz do pełnego zagospodarowania według obecnych trendów urbanistycznych i to w dodatku tak blisko centrum.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 20:12
manukun
I z przebiegu S74 przez środek puszczy sandomierskiej szybko się wycofano, bo istnieje możliwość budowy ekspresówki wzdłuż prawego brzegu Sanu. Łatwiej budować w szczerym polu, niż przez bagna w lesie. Spaliny generuje każdy samochód, chyba lepiej, żeby tranzyt jechał przez niezamieszkałe tereny niż między osiedlami. Rozumiem, że sam chodzisz pieszo i jeździsz rowerem, żeby tych spalin nie tworzyć. Rozwój miasta jest właśnie blokowany przez brak S74, bo to ta trasa najbardziej skraca dostęp do zachodnich rynków. W interesie miasta jest również wyprowadzenie tranzytu z terenów rekreacyjnych, gdzie powstaje bubel-obwodnica. Jedyny jej przydatny fragment to łącznik ul. Czarnieckiego i węzła "Solidarność" z planowaną drogą do ronda na ul. Energetyków, wyprowadzający ruch ze strefy gospodarczej do DK77 i w przyszłości S74 w Pysznicy.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 14:46
~123
"Nie da się, jeśli można wybrać inny sensowny wariant" - jedynym sensownym wariantem był wariant przez lasy po stronie gospodarczej huty. "Interes miasta jest właśnie zabezpieczany - będzie dojazd i do S19, i do S74" - nie jest zabezpieczony bo my mieszkańcy będziemy wąchać spaliny z pseudo łączników, a rozwój miasta zostanie zablokowany przez głupie i bezzasadne decyzje o S74 i pseudoobwodnicy. "Skończcie te mieleckie biadolenie o konieczności budowania ekspresówek obok każdej strefy przemysłowej" - skończcie to warszawskie narzucanie woli wszystkim, skoro można coś zrobić w zgodzie z ineteresem państwa i mieszkańców.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 10:52
manukun
Nie da się, jeśli można wybrać inny sensowny wariant. W przypadku Lasów Janowskich decyzja była jasna: lepiej zbudować kilka przejść dla zwierząt więcej, niż budować kilkadziesiąt kilometrów obwodnicy lasu. Puszczę Sandomierską można ominąć budując S74 wzdłuż prawego brzegu Sanu, gdzie są rozległe niezabudowane nieużytki i te warianty są najpewniejsze do realizacji. Wiadomo o tym od dekady. Interes miasta jest właśnie zabezpieczany - będzie dojazd i do S19, i do S74. Skończcie te mieleckie biadolenie o konieczności budowania ekspresówek obok każdej strefy przemysłowej.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 08:28
~123
"Wycinka w Lasach Janowskich ma miejsce obok istniejącej dk19 w ramach specjalnego zezwolenia" - czyli da się? "Ty chcesz budować całkowicie nową drogę przez środek puszczy Sandomierskiej tylko dlatego, żeby biegła obok huty" - tak, bo jest to w interesie miasta i gminy Stalowa Wola, jak również gmin sąsiednich. Poza tym wariant nr 7 drogi S74 biegnie na obrzeżach Puszczy Sandomierskiej więc stwierdzenie, że przez środek puszczy jest tylko żeby wywołać niepotrzebne emocje u pseudoekologów. "Tranzyt jest ważniejszy niż kilka fabryk w Stalowej Woli" - może kilku fabryk tak, ale nie 70 000 mieszkańców. Oni/My mają w nosie tranzyt, jeżeli będą zmuszeni codziennie oglądać i wąchać ten tranzyt za oknami swoich mieszkań/domów.Ten tranzyt można puścić tak, żeby wszyscy byli zadowoleni. "które i tak będą mieć dobre połączenia z siecią ekspresową." - nie będą
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 23:30
manukun
Wycinka w Lasach Janowskich ma miejsce obok istniejącej dk19 w ramach specjalnego zezwolenia - ten kompleks lasów mms kilkadziesiąt kilometrów szerokości i budowa jego obwodnicy mija się z celem. Ty chcesz budować całkowicie nową drogę przez środek puszczy Sandomierskiej tylko dlatego, żeby biegła obok huty. Odpal sobie mapę dróg krajowych i autostrad i zastanów się, dlaczego S74 będzie trasowana przez gminę Pysznica. Tranzyt jest ważniejszy niż kilka fabryk w Stalowej Woli, które i tak będą mieć dobre połączenia z siecią ekspresową.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 11:58
~123
"UE nie da dofinansowania na ekspresówkę przez lasy i bagna koło huty" - nawet jej o to nikt nie pytał, a jak popatrzeć na wycinkę Lasów Janowskich przy budowie S19 to śmiem wątpić, że nie można tego załatwić. "a władze miasta dbają o interes miasta, nie mieszkańców okolicznych gmin" - interesem miasta jest wyprowadzenie tranzytu ze strefy gospodarczej wprost na drogę ekspresową, a nie pchanie go łącznikiem przez miasto (może dzisiaj peryferiami, a za 10 lat środkiem Stalowej) przez jedyny most łączący Stalową z gminami, które są sypialnią Stalowej. 80% mieszkańców tych gmin codziennie dojeżdża do pracy tym mostem i pracuje na chwałę i potęgę przedsiębiorstw płacących podatki w Stalowej Woli. Tu potrzeba wizji na dekady w przód, a nie tu i teraz.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 09:58
manukun
UE nie da dofinansowania na ekspresówkę przez lasy i bagna koło huty, a władze miasta dbają o interes miasta, nie mieszkańców okolicznych gmin.
+0-0
Środa, 19 lutego 2020 r. godz. 09:56
manukun
Sam sobie odpowiedziałeś, którędy będzie biec łącznik strefy z S74. Władze miasta o to zabiegały by w końcu tranzyt przebiegał peryferiami, a nie między osiedlami.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 19:36
~123
No to jeszcze raz. Mapa przewiduję połączenie z S74 w węzłach. W każdym wariancie przewidziane są 2 węzły. W uproszczeniu jeden węzeł przed Stalową, a drugi za Stalową. Piszesz że ze strefy gospodarczej ruch do S74 będzie łącznikiem. Łącznik jak zauważyłeś nie będzie w powietrzu więc 800 tirów dziennie będzie przebijać się łącznikiem przez Stalową. A teraz zastanów się gdzie ten Twój łącznik będzie przekraczał San w przypadku np wariantu czerwonego gdzie jeden węzeł jest na drodze 855 za dworem Galicja, a drugi za mostem na Pysznicę? Jest tylko jedna możliwość. Cały ruch pójdzie przez dwa mosty, a w zasadzie przez most pysznicki bo jest bliżej strefy gospodarczej. Szczyt głupoty. Nie rozumiem dlaczego władze Stalowej dotąd nie reagują i nie powrócono do wariantu po stronie gospodarczej miasta.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 18:36
manukun
Przecież łącznik biegnie z jednej drogi do drugiej, a nie w powietrzu
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 14:33
~123
A ten łączniki w powietrzu nad stalową??
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 14:00
manukun
Łącznikiem
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:46
~mieszkaniec pysznicy
Wariant czerwony i różowy wydaję się być najmniej szkodliwy dla większości, gdyby wybudować s74 na solidnym nasypie , droga ta mogłaby pełnić funkcję przeciwpowodziową dla gminy pysznica ;)
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 13:03
~Woda
Pysznice to nie zaleje San tylko Buczynka i lesne potoki jak to bywało kilkanaście lat temu np na Chłopskiej Woli, pamietacie wory z piachem?
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 06:35
~123
A ile razy w ciągu 200 lat zalało gminę pysznica? Są wały. I dlaczego uważasz że wariant czerwony i różowy jest najlepszy? Oprócz tego że ciebie nie dotyczą. Ja uważam że pomarańczowy i zielony jest najlepszy.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 21:12
~Jupik
Nie martwcie się żadnej drogi s74 nie będzie. To wszystko to tak zwane ruchy pozorowane. Król jest nagi, a kasa pusta.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 22:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Piniędzy PO prostu nie ma, jak mawiał klasyk od kreatywnej księgowości, he he he
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 21:21
manukun
Mogą nie robić wielu dziwactw, ale droga powstanie. W tym momencie wysuwa się na czołówkę, bo ważniejsze ekspresowe albo już gotowe, albo w budowie. Robienie dokumentacji zajmuje jakąś dekadę.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 21:01
~Abdullah:)
A moze dlatego... Ze zielony? wariant przecina Panu W. działkę? ;)
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 18:29
~zdrowy rozsadek
tu idzie o co innego : mianowicie koło chałupy ma biec a on nie chce stad musza zmienic i maja problem jak skierowac droge z mostu kolo vivo w poblizu chlopskiej woli. wiadomo kto trzyma wladze, most namieszał im porzadnie bo zbytnio wyjscia nie ma. wydaje sie ze druga droga rownolegle do obwodnicy stalowej to zbyt blisko, a moze faktycznie pchnac toto jak najdalej za rzeczyce długą i wzdluz drogi jastkowickiej bo 4 pasy jadacych non stop z kierunku Berlin-Ukraina tirów to bedzie potworny huk
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:51
~ rower
Sypialnię sobie Stalowiaki zrobiły w Jastkowicach robić drogę przez Ludian a nie nad sanem
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 21:18
manukun
Priorytetem jest trasowanie drogi tranzytowej po stabilnym gruncie, którego w dolinie Sanu brakuje Nikt nie będzie brać pod uwagę jęczenia malkontentów o przebiegu w odległości kilkudziesięciu metrów od ogrodzenia.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:17
~Ole Olek
I bedzie obwodnica z prawdziwego zdarzenia ale Jastkowic Pysznicy i Klyzowa
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 16:47
~Życie
Jak zrobiono ulicę po miejskiej stronie Sanu to gmina Pysznica szczęśliwa bo się im robi wjazd na obwodnicę miasta który po drodze zakorkuje ulice Żwirki i Wigury Czarneckiego i Poniatowskiego. Jak mają robić S74 to larum podnoszą bo krzywda będzie i wzdłuż Sanu chcą drogi. Robić droge tak jak planowano .
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 23:16
~asd
CZARNIECKIEGO a nie Czarneckiego! On się chyba ulicy nie doczeka.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 20:13
~nickt
popieram. sprzedac domki i w stw mieszkac jak nie pasuje. S74 pójdzie przez środek jasnej z węzłem obok.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:10
~Ferdek z Poniatowskiego
Nie rozumiesz a komentujesz. Co znaczy "robić jak planowano"? Właśnie chcą robić jak NIE planowano. A to jest draństwo.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 16:38
~Fagg
W pysznicy wielkie larum, jak się okazuje bez sensu
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:40
~Ferdek z Poniatowskiego
Przebieg to mają stare samochody, a jeżeli chodzi o drogę, to poprawnie powinno być; "jak będzie przebiegała droga ekspresowa S74"...
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 19:43
~panda
ferdek wiem kto ty jesteś...
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:40
~szok
Tylko wariant wzdłuż Sanu nie zrobi krzywdy gminie. Pomarańczowy i zielony to błąd. Zielony krzywdzi ludzi a pomarańczowy jeszcze dodatkowo byłby niesprawiedliwością z powodu braku tej wersji od wielu lat. Myślę, że Wójt zdaje sobie sprawę, że przy tym nowym straci mnóstwo mieszkańców.
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 17:09
~Mieszkaniec gminy
A wzdłuż Sanu to nie gmina Pysznica ?, tam nie mieszkają ludzie ! Gmina to nie tylko sama Pysznica. A w czym jaśniepaństwo z Pysznicy jest lepsze od pozostałych?
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 15:27
~Mieszkaniec
10 lat były znane warianty drogi, a w tamtym miesiącu wyciągnęli królika z kapelusza i narysowali przedziwny pomarańczowy, kręty, nowy wariant. No jak można tak traktować ludzi, którzy kupując działki sprawdzali przebieg drogi? Weber budzi się przed wyborami i wkłada kij w mrowisko. Komu i na czym zależało rysując w styczniu wariant, który przez 10 lat nie istniał? Kto ma w tym interes? Wiadomo, że droga będzie, ale ten nowy wariant byłby zwykłym chamstwem i pokazaniem uczciwym ludziom, którzy kupując działki sprawdzili przebieg drogi, środkowy palec. To taki znak miłości i nieuczciwości pisu. Jeśli nowe domy pójdą pod młot i ludzie ze Stalowej wyniosą się stamtąd, to Pysznica może zacząć się zwijać.
+0-0
Czwartek, 20 lutego 2020 r. godz. 21:26
~Arik
Wszystko ustawione pan weber i bajgieriwicz niechca dopuścić wariantu jaki był ustalony 10 lat temu za wójta Baka dlaczego wykupili działki i s74 trzeba wypchać szarakom
+0-0
Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 10:11
~silwer
te znane warianty też są zmienione , więc nie jest do końca jak piszesz.Zielony wariant przechodził wcześniej przez Słotwiny, czyli właśnie tam gdzie przez ostatnie lata powstało całe osiedle a gmina sprzedawała działki, także przechodził przez teren obok śmietniska gdzie teraz jest kilka hal i firm, tak że zielony wariant został wypchnięty na teren świniarni i dodany w tym miejscu węzeł . Prawda jest taka że przez 10 lat nikt nie patrzył na to gdzie ta droga pójdzie bo nikt nie wierzył że ta droga kiedykolwiek powstanie. Tak że jesteśmy w punkcie wyjścia czyli wszystkie warianty są równorzędne. Dla mnie najgorszy jest wariant zielony, dla innych pewnie inny. Ktoś musi stracić żeby ogółowi było lepiej.
+0-0
Poniedziałek, 17 lutego 2020 r. godz. 17:24
~Ballada
Jak zwykle... PiSowska mafia nadaje sie do burzenia, a ze zbudowaniem czegokolwiek zawsze mieli wielkie problemy!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.