Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 28 kwietnia 2024 r. Imieniny: Bogny, Walerii, Witalisa
 Wiadomości lokalne
» Pokaz mody inspirowany Stalową Wolą
» Chcą do Brukseli. Liderzy list w eurowyborach na Podkarpaciu
» Rozwój gospodarczy miasta. Nadleśnictwo apeluje o poszukiwanie alternatywnych rozwiązań
» Podsumowanie działań sfinansowanych ze środków norweskich
» Częste awarie sygnalizacji na skrzyżowaniu Chopina i Okulickiego
» Na Swołach zawalił się mostek
» Sklep Gentleman obchodzi 15 urodziny!
» Dyskusja nad wycinką lasu pod nową strefę gospodarczą. Jak przebiegała?
» Co można podarować mamie na urodziny?
» Majówka 2024 - PROGRAM
» Andrzej Szlęzak będzie mówił o problemach powiatu. Wiele spraw jest "bagnistych"
» Pędził 132 km ulicą Energetyków
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» MR: rodzinna niedziela
» Majówka 2024
» Jubileuszowa Gala Gałązki Sosny
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Krwią Bohaterskiej Młodzi Zroszony
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Muzeum COP: Matematyczny pociąg
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Kabaret Młodych Panów
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Jarosław Kaczyński w Stalowej Woli
»Piknik w Parku Jordanowskim
»Otwarcie Parku Jordanowskiego
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 12:28     /Magdalena Rodecka/
Ministerstwo Infrastruktury szykuje trzy zmiany w prawie o ruchu drogowym. Będą dotyczyć każdego z nas

W najbliższym czasie zostaną zrealizowane trzy zmiany legislacyjne w prawie o ruchu drogowym. Będą dotyczyć każdego z nas.
W najbliższym czasie zostaną zrealizowane trzy zmiany legislacyjne w prawie o ruchu drogowym. Będą dotyczyć każdego z nas.
Fot. Jacek Rodecki
W najbliższym czasie zostaną zrealizowane trzy zmiany legislacyjne. Mówił o nich kilka dni temu w Sejmie wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Pierwsza zmiana dotyczy pierwszeństwa pieszych. - Kiedy pieszy będzie oczekiwał, będzie wyrażał zamiar wejścia na przejście dla pieszych, to już wtedy będzie miał pierwszeństwo ale będzie zobowiązany do tego, aby upewnić się czy wejście dla pieszych mu nie zagrozi - tłumaczył wiceminister Rafał Weber. Przy okazji zdementował jakoby w tym kontekście było używane sformułowanie "bezwzględne pierwszeństwo" - takie na pewno nie będzie obowiązywać.

Kolejne założenie dotyczy ujednolicenia prędkości. - Dzisiaj prędkość w obszarze zabudowanym w godzinach 23:00-5:00 to 60 km/h a w godzinach 5:00-23:00 to 50 km/h. Jesteśmy jedynym krajem, który ma wprowadzone takie zróżnicowanie - stwierdził wiceminister. Zmiana będzie polegać na ujednoliceniu maksymalnej prędkości do 50 km/h przez całą dobę.

Po zmianach kierowca będzie mógł mieć zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości dopuszczalnej w obszarze niezabudowanym o więcej niż 50 km/h. Zdaniem posła w tej chwili istniejący przepis odnoszący się do terenu zabudowanego przynosi pozytywne skutki, dlatego ma zostać poszerzony. - Nasze działania legislacyjne będą nastawione na uspokojenie ruchu, na zahamowanie brawury na drogach, na wzrost świadomości tego, że prędkość zabija, że prędkość jest niebezpieczna i że im wolniej będziemy jeździć, tym będziemy po prostu bezpieczniejsi - stwierdził wiceminister infrastruktury.

Przed wejściem przepisów w życie będzie obowiązywał 9-miesięczny okres vacatio legis aby trafić ze zmianami do społeczeństwa. Ministerstwo Infrastruktury planuje też przeprowadzić szeroko zakrojoną akcję edukacyjną.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 1 lutego 2020 r. godz. 07:42
~Reset
Pan Weber stracił mój głos. Zmiana przepisów tego typu powinna za sobą nieść likwidację części przejść w miastach(bo jest icj za dużo)oraz wszystkich poza terenem zabudowanym.
+0-0
Czwartek, 30 stycznia 2020 r. godz. 20:49
~robert
kary i jeszcze raz kary. to co dzieje się na naszych drogach to dziki zachód i buractwo. co ciekawe ci sami kierowcy wjeżdżając na słowacje czy do niemiec jadą jak potulne baranki ...
+0-0
Czwartek, 30 stycznia 2020 r. godz. 10:34
~Ja i Ty
W niemczech czy innym panstwie europy to ma sens bo tam z byle jakiej miesciny najdalej do 10km od domu masz autostrade i tam mozna pozwolic sobie na jazde 50km/h przez 10 km a unas sredniowiecze co prawda widac poprawy sle daleka droga jeszcze.a jak juz jest ta autostada to trzeba slono placic za przejazd. Zenada dla obywateli powinno byc za darmo
+0-0
Czwartek, 30 stycznia 2020 r. godz. 08:07
~wolak
To niech się Pan Weber wybierze autem np. ze Stalowej do Kalisza lub Poznania ale nie autostradami - to ciekawy jestem co będzie mówił jak cały dzień będzie jechał ca 500 km.???
+0-0
Czwartek, 30 stycznia 2020 r. godz. 07:34
~wyborca
Czyżby w ten sposób chcieli rozwiązać problem emerytów i rencistów dajac im pierwszeństwo z którego nie bedą potrafili skorzystać. A to ujednolicenie prędkości to bzdura na resorach, nagle tu chcą ujednolicić jak w Unii a unią cały czas czas wojują w wielu ważniejszych sprawach. Mam proste do rozwiązania zadanie dla ministra - niech załatwi zakończenie prac przy przejazdach kolejowych na Sandomierskiej, bo tłumaczenie o zimie to bzdura, wszędzie robią drogi tylko u nas ostra zima.Przestańcie już z ludzi robić wariatów, bo tych to tylko 20%.
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 21:01
~Kkkk
To pierwsze niech policja dostosuje się a nie kur.a cisną po osiedlach jak bebile bo jakiś łepek z lufka zioła idzie to na pełnym gazie tną przez osiedla i cieszą się jak hu.e połamane quady dostali po to by za Sanem wściekać się na hopkach w polach widziałem sam ukrucic im to a jak nie to kamieniołom
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 20:24
~malwa
To dziwne, ze istniaja kraje, w ktorych nikt od kilkudziesieciu lat nie zmienia zadnych przepisow ruchu drogowego... - P.S. Pan Zbyszek (Ziobro v. Zero) coś mówił wczoraj o "kompromisie". Koleżanka też zawsze tak mówi do męża: Pójdźmy na kompromis, niech będzie tak jak ja chcę...
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 19:15
~ff
Nie popieram, ludzie wchodzą bez ogladniecia się w prawo czy w lewo czy nic nie jedzie. W polsce nie ma kultury tzn. samocgchód jadący z prędkością jak ma się zczymać, myślę że dobrym roziazniem było by aby pieszy prze wtargnieciem na jezdnie upewnił się że nie wchodzi pod samochód. Ograniczenie do 50 w nocy też nie za dobre nocą jes pusto i te 60 km szybko można przemoeścić się
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 16:08
~Odi
Wszystko bardzo fajnie! Tylko ciekawe czy ktoś będzie w mediach mówił, że pieszy będzie nadal zobowiązany upewnić się czy może wejść na zebrę czy tylko będą mówić, że auto ma obowiązek się zatrzymać. Bo niestety wielu pieszych już teraz żyje w przekonaniu że majatylko prawa a obowiązków nie. I ciekawe czy ktoś będzie egzekwować od pieszysz ich obowiązki.
+0-0
Czwartek, 30 stycznia 2020 r. godz. 01:25
~www
Pieszy jest zobowiązany już teraz i ma taki sam interes w tym jak będzie miał po zmianie przepisów. W zmianie chodzi o to aby wymusić też na drugiej stronie (czytaj kierowcy) większą uwagę i zmniejszenie prędkości przed przejściem i wyeliminować styl jazdy który był odpowiedni do czasów gdy samochodów było 10 razy mniej.
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 14:58
~Babajaga
Skoro bedzie zobowiazany do upewnienia sie przed wejsciem to licze na to ze policja bedzie srogo karac tych co tego nie czynia tylko laza jak swiete krowy
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 16:10
~Kiero
Pieszy teraz tezjest zobowiązany do tego, mówi o tym art. 13 PRD. A nawet mówi o tym że pieszy ma oceniać prędkość nadjezdzajacego pojazdu przed wejściem na zebrę, i co? I
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 12:37
~~~
" im wolniej będziemy jeździć, tym będziemy po prostu bezpieczniejsi" ! To może chodźmy .Baran !!
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 11:41
~Wanda Pomykała
byłam nad Oczkiem Wodnym za skarpą. Jaki straszny brud. Butelki, papiery, opakowania po prez.... piasek przy krawężnikach. Zamiast nowego masztu na rondzie, może ulice zamiatać?
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 15:41
~Lolo
Wanda piaskiem jak posypie się ko...a jest lepsze odczucie
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 14:37
~Alicja W.
Lepiej sfinansowac Dudy spiewanie.
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 14:27
~Richardo
Wandziu Kto wyrzucił butelki, papierosy papiery i inne rzeczy WY ludzie!!! Zadaj sobie pytanie DLACZEGO???? Po co my mamy płacić za sprzatanie!!!! Straż miejska muśi powrócić ,łapać takich co to robia i sady Karać takich zbieraniem śmieći przez rok czasu!!! Tylko to pomoże!!!!
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 09:08
~taś taś
widzę, że sami mądrzy inaczej się wypowiadają...
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 12:04
~J 23
No fakt, Twoja wypowiedź "najmądrzejsza"
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 08:25
~Driver
Czyli w Stw szykują się mega korki zwłaszcza w centrum bo na strefe do pracy to większość rowerem dojezdza. Teraz pieszy będzie miał zakodowane że ma pierwszeństwo i będzie wchodził tuz pod koła i codziennie będą artykuły że potrącenie pieszego na pasach tylko kwestia czasu
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 07:32
~Lucja z Lammermur
Hamowalam przed zebra a piasek wydluzyl droge hamowania...
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 19:30
manukun
Dobrze by było żeby piesi zwracali uwagę na swoje zachowanie na drogach i zachowali szczególną ostrożność. Niestety zbyt często wskakują pod maskę, nie upewniwszy się co do bycia zauważonym przez kierowcę. Niestety w Stalowej Woli ludziełażą jak święte krowy i podobnie jeżdżą na rowerach. Kierowca też nie jest święty i w sumie mamy degrengoaldę transportu miejskiego.
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 12:22
~200 Century boy
Tyle ludzi potraconych na pasach dlatego że ludzie tu Nie umieja jeździć. Dla tych co Nie rozumieja jeszcze raz powiem!!!! Dojeżdzajac do ZEBRA - nogę z GAZU!!! Zwalniamy , Patrzymy się w lewo i prawo jak nikt Nie przechodzi to wtęczas jedziemy!!!! Łatwo da się zrobić To się nazywa jazda kulturalna!!!!! Teraz dla pieszych!!! Rondo koło hali targowej(PRZYKŁAD)przejście dla pieszych CZEKAMY aż się zbierze Kilka osób wtęczas przechodzimy!!! A Nie sznurkiem jeden po drugim!!! Dać szansę motorzystom przejechać!!! Czy to takie trudne nikt Was w tym mieście KULTURY Nie nauczył????? Policjanci powinni KARAĆ KARAĆ i jeszcze raz KARAĆ!!!!!!!!!!!!!!
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 01:16
~nj
zeby kogos uczyc sam musi byc ok samochody uprzwiliowane tego nie robia na czerwonym jada jak na chaju z tym zrubcie porzadek
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:36
~jasio
po co komu takie przepisy bo jusz nidugo paliwo i samochody tak zdrozejom ze na przejściach bedom zdezac się tylko piesi i kto wtedy bidzie miał pierszenstwo abo jeszcze bedom się bic o pierszenstwo
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:20
~michał
Najlepiej to,żeby 24 godziny na dobę jechać z prękością 40km/h,na rondach do 5km/h,na wiaduktach i w tunelach do 10km/h.Napewno będzie super bezpiecznie i ciekawiej.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:16
~michał
Może minister zająłby się,jak to zrobić żeby paliwo,było tańsze.Zapomniałem ministra to już nie dotyczy,jak kilka lat temu zrobił akcję,żeby płacić groszówkami na stacjach.A teraz to kto bogatemu zabroni.Niedługo to paliwo będzie tylko dla wybranych.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:12
~emerytka
Jestem pieszą, ale uważam, że na Okulickiego w okolicy hali targowej powinny być światła dla pieszych na przycisk. Teraz są korki a przy nowych przepisach ruch będzie całkowicie zatrzymany, bo cały czas jakiś pieszy będzie miał zamiar wejść na przejście. Tracą na tym nie tylko kierowcy ale ci sami piesi siedzący już w autobusach PKS, MZK i busach stojących w korku lub czekający na te pojazdy.
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 08:12
~st mieszkaniec
A ja uważam że koło hali ruch samochodowy powinien zostać zamknięty a droga taka obwodnica powinna iść obok torów kolejowych i problem z głowy
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 21:47
~kierowca pieszy rowerzysta
Prędkość nie zabija. To gwałtowne wytracenie prędkości zabija. A tak poważnie. Ani prędkość ,ani samochody nie zabijają. Zabija nieuwaga i brak wyobraźni u kierujących i u innych uczestników ruchu. Żadne kary,zakazy tu nie pomogą. Wyłącznie edukacja o ruchu drogowym i to od najmłodszych lat. Tak jak dawniej było ,,w lewo, w prawo,jeszcze raz w lewo, i dopiero wchodzimy na przejście".
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 00:37
~abc
To czas reakcji zabija. Na przejściach to główny powód wypadków. Głupota i roztargnienie były są i będą. Przez prędkość na pasach nie ma marginesu bezpieczeństwa dla błędu.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 21:09
~Herakles
No to liczba zabitych i rannych będzie rosnąć. Co na to pan gowin i cała ta władza lubiąca wręcz kochająca łamać wszelkie przepisy drogowe.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 19:07
~Rygler
To ruch samochodowy na rondach koło huty będzie wstrzymany dopóki pracownicy nie pójdą do pracy albo na obiad po. ?
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:49
~Rygler
To tylko światła na przejściu mogą uratować sprawę.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 21:35
~cit
tak samo przy hali targowej do puki nie zakończy się rynek w sobotę.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:59
~lola
najgłupszy przepis o jakim słyszałam!!!! to tak jakby pociąg musiał się zatrzymywać przed samochodami ! To nie poprawi bezpieczeństwa pieszych, bo ci i tak już włażą prosto pod koła samochodu jak święte krowy,... a jak ten przepis ma sie do czystości powietrza/. przecież wzrośnie spalanie samochodów, bo korki, bo częste ruszanie itp. jako kierowca mówię NIE, jako pieszy też NIE! ( zawsze wole poczekać i upewnić się , że mogę bezpiecznie przejść przez jezdnie, a tych kilka sekund może uratować mi zdrowie a nawet życie...
+0-0
Środa, 29 stycznia 2020 r. godz. 10:25
~www
Do j24: Ale w Niemczech "strefa 30" obejmuje bardzo często prawie cale centrum miasta.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 23:41
~Lolek
Bravo kobieto . Podzielam Twoje podejscie . To Ty powinnas byc ministrem
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 22:18
~J 23
Do ~www Nie pisz głupot - oglądnij filmik wpisz w yt "Stop obłudzie. Polskie vs niemieckie przejścia dla pieszych". Wg relacji: w Niemczech pieszy ma pierwszeństwo przed przejściem tylko w obszarze gdzie jest ograniczenie do 30km/h i są to z reguły centra miast. Na drogach gdzie jest 40 km/h i więcej nie ma takich przejść, piesi nie mają pierwszeństwa, a na każdym takim przejściu są światła. Przejścia i znaki są oświetlone. U nas jak zwykle debilne pomysły przy szalonej aprobacie takich jak Ty. Dopiszmy w ustawie, że zarządza się całkowity zakaz zabijania pieszych samochodami - to wystarczy? Bo takie jest Twoje myślenie.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 20:00
~www
A to że kierowca będzie miał obowiązek się zatrzymać nie znaczy że pieszy nie ma się troszczyć o swoje życie i stosować zasady ograniczonego zaufania.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 19:58
~www
Co dot wojego nie to pojedź sobie na zachód do krajów gdzie ginie kilkakrotnie mniej osób niż w Polsce. Zobacz jakie tam są przepisy i jaka kultura jazdy. Co piąty pieszy zabity w UE ginie w Polsce. Bo mamy standardy pewne rodem zza wschodniej granicy i z czasów gdy samochód przejeżdżał po szosie raz na 10 minut.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 19:54
~www
Pociągi zwalniają przed przejazdami bez rogatek. Gdzie się da instaluje się szlabany, buduje się wiadukty i tunele.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:57
~Rygler
A co z zachowaniem odstępu między pojazdami w ruchu?
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:24
~ciekawy driver
Kiedy pieszy będzie oczekiwał, będzie wyrażał zamiar wejścia na przejście dla pieszych Z kąt mam k...wa wiedzieć co piszemy we łbie świta,czy ma zamiar się w.....ić na przejście czy nie
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 19:45
~www
Ooo.. i mamy przedstawiciela elyty intelektualnej. Nie przejmuj się. Stracisz prawko i problem będziesz miał z głowy. Tak z 5-10% kierowców się wyeliminuje i będzie na drogach normalnie
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 17:33
~Taz
A no i mamy obniżkę za rządów pisu. Nikt już nie będzie marudził, że same podwyżki. Obniżyli nam dopuszczalną prędkość. Hurjaaaa!
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:43
~Bez_znieczulenia
Obnizyli tez i wartosc pieniadza... bo poziom inflacji w tym roku znacznie wzrosnie!
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 17:31
~Taz
To teraz niech Posły odbiorą sobie immunitety chroniące ich przed odpowiedzialnością za przekraczanie prędkości i jeżdżą jak pozostali obywatele.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 17:12
~Henryk Majstersztyk
Czy drogi i ulice beda czyste? Bo brud widac na karoserii i plucach.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:41
~J 23
Do ~Mozets Widzisz banda matołków, która myśli tylko jak wygrać wybory nie zastanowi się i nie zaproponuje dobrego przemyślanego rozwiązania tylko jak zwykle działania pod publikę, bo jakiś bałwan w BMW Warszawie zabił na przejściu pieszego (tylko w Niemczech takich akurat przejść bez świateł na dwóch jezdniach/pasach nie ma). Tylko zakazy, a nie inwestycje w bezpieczne i przemyślane rozwiązania prawne i infrastrukturalne.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:33
~Rowerzysta
Przepis nie tyle durny co nasi kierowcy, są zwyczajnie nie nauczalni i zatrzymanie przed przejsciem przejazdem rowerowym, to dla nich nielada wyczyn, natomiast świadome podkreslam świadome zatrzymanie się na przejsciu dla pieszych, przejeździe rowerowym to norma. Co niektórzy przechodzą samych siebie i i mają stosunek roszczeniowy co do pierwszeństwa przejazdu pociągów, najlepszy przykład przejazd kolejowy koło komisariatu Policji w Stalowej Woli, godziny szczytu i nieprzerwany korek, nie wiem kto was uczył ale za zapory kolejowe nie wolno wjechać jeżeli za zaporami po drugiej stronie przejazdu nie ma miejsca do kontynacji jazdy. Służba Ochrony Kolei problemu nie widzi, problem za to widzą koło budowlanki, stale miejsce w sobotę. Ale wszystkiemu winni rowerzyści.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:07
~Mozets
Wiele razy proponowałem ( również w monitach do projektów rozporządzeń o ruchu drogowym) od lat 2000 by pieszy podnosił rękę ( ramię i przedramię z dłonią) po zatrzymaniu się przed samą jezdnią i czekał aż pojazdy się zatrzymają. Nigdy nie zainteresowano się tym sposobem- prostym, czytelnym i skutecznym. Może dopatrzono się pozdrowienia narodowo- socjalistycznego patentu Adolfa. Nie wiem. W takim razie można było zmienić prawą rękę na lewą lub na nogę...
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:21
~Bławat
Co ma zrobić człowiek o kulach, lub bezręki?
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 15:32
~Marcin
W Helsinkach w 2019 roku nie zginął żaden pieszy. Helsinki to miasto z ok 650 tys mieszkańców, w praktyce ludzi jest tu znacznie więcej bo to stolica Finlandii. Stalowa Wola nie ma nawet 60 tys a wypadki są co chwila i piesi giną. Polecam zapoznać się jakie prawo jest w Finlandii bo ludzie są tak samo roztargnieni jak w Polsce a nawet powiedziałbym, ze bardziej.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:50
~jabar
Marcin co ty pieprzysz, kiedy zginął w Stalowej Woli pieszy, naczytałeś się głupich bajeczek, a w ogóle ty wiesz gdzie jest Stalowa Wola
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:01
~Bolo
Podaj jakiś śmiertelny wypadek w Stalowej z ostatniego roku z udziałem pieszego? Nie zaliczaj pana przy kiosku, bo to trochę inna sytuacja.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 15:24
~miecz
a może weber zmieni jeszcze na bardziej drastyczne przepisy ,w razie przekroczenia szybkości o 51 km,zagrac takiemu kierowcy zone ,
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 17:07
manukun
To byłby przywilej dla niektórych :D
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 14:43
~Dzidek z czarnieckiego
Za pis tylko podwyszki ciongle,baba tylko pracuje,a ja roboty szukam.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 18:45
~jabar
przy budowie obwodnicy potrzebują do przerzucania piasku ale łopatą więc śmiało możesz się zatrudnić
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 14:03
~Bolo
Pośle jeżeli ma być bezpieczniej, to oddajcie immunitety! Wszystkim zabraniacie, a sami hulaj dusza! No i po 2. Spowolnienie ruchu równa się spowolnieniu gospodarki. Już nie będziesz miał ciepłych bułeczek o 6.00 tylko o 6.15. Pizzy ciepłej też już mogą nie dowieźć, a i kurier z przesyłeczką się spóźni. Wolniej znaczy mniej - pamiętaj!
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:46
~kierowca
TO NIC NIE POMOŻE I TAK BĘDĄ CHODZIĆ I JEZDZIĆ ROWERAMI PO PRZEJŚCIACH JAK ŚWIĘTE KROWY PO BOMBAJU
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:45
~Janusz RNI
Przy kazdym przejsciu powinien stac emerytowany ORMOwiec z palą, by sie skrócil czas przjscia i moglby prostowac plecy przygarbionym. Przy okazji zarobi na emerture.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:29
Solniczka
Kolejne durne przepisy, żeby tylko doić kierowców. Jeszcze chwila u wprowadzą nowe prawo antysmogowe, które będzie polegało na tym, że benzyna będzie na kartki Dojna zmiana
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 14:58
~kabi
durny to twój komentarz, zastanawiałeś się dlaczego na prostym odcinku autostrady samochody wpadają na bariery? Jak nie to rusz mózgiem.
+1-1
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 12:53
~J 23
Ale bzdurny przepis. Wpiszcie w yt "Stop obłudzie. Polskie vs niemieckie przejścia dla pieszych". Wg relacji: w Niemczech pieszy ma pierwszeństwo przed przejściem tylko w obszarze gdzie jest ograniczenie do 30km/h. Powyżej są światła na każdym przejściu. U nas jak zwykle bezmyślne pomysły pod wybory tylko.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:35
~J 23
Do ~ciekawy Chłopie, jak jesteś ciekawy, to oglądnij filmik i postaraj się zrozumieć i zapamiętać, że przepisy, a zwłaszcza durne przepisy nie uchronią w magiczny sposób pieszych przed śmiercią. Można przecież wprowadzić zakaz potrącania pieszych przez samochód lub zakaz zabijania pieszych samochodem. I co to da???? Rozumiesz czy nadal synapsy nie łapią?
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 14:12
~ciekawy
Rozumiem, kierowca złamał prawo (nagminne przekraczanie prędkości, gadanie lub nawet esemesowanie przez telefon, omijanie specjalnych przeszkód: patrz osiedle Hutnik, ulica Niezłomnych o zgrozo obok szkoły, wyprzedzanie na przejściach) ale to przecież piesi i ustawodawcy są winni, prawda?
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:30
~J 23
Do ~Ciekawy - A takie życzenia śmierci dla mojej rodziny to już super świadczą o Tobie. Zmądrzejesz z tym swoim pierwszeństwem jeszcze przed przejściem jak zobaczysz ile osób więcej zginie. Wtedy będziesz nadal "ciekawy" dlaczego.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:27
~J 23
Do ~ciekawy Aleś głupi... Piesi mając pierwszeństwo przed źle oznaczonymi przejściami będą ginąć o wiele częściej. Już teraz nie rozglądają się, a po tym jak będą mieli pierwszeństwo gdy jeszcze są za krzakami to już będzie suuuper. Ja właśnie mam na uwadze bezpieczeństwo pieszych a nie wybory.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 13:18
~ciekawy
Czyli według ciebie niech ludzie dalej będą zabijani przez kierowców łamiących prawo. Jak rozumiem dopiero jak zginie twoja matka, ojciec, żona, dziecko, siostra, brat, to wtedy co innego?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.