Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 14 sierpnia 2020 r. Imieniny: Alfreda, Maksymiliana, Selmy
 Wiadomości lokalne
» Krzysztof Faraś na 23 Grand Prix Sopot - Gdynia
» Worki na wodę pomogą drzewom w czasie suszy
» Przebudowa ronda przy VIVO! Koniec w październiku
» Trwają prace projektowe nad wyposażeniem Centrum Aktywności Seniora
» Koronawirus. Kolejna osoba zakażona w powiecie stalowowolskim
» Władze Pysznicy apelują o rozsądne gospodarowanie wodą
» Utrudnienia na Czarnieckiego nieprędko znikną
» Składowisko przy Sokole będzie musiało zostać uporządkowane
» Bezpłatna kolonoskopia w szpitalu
» Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki. Ruszają kontrole
» Nocny pożar lasu w Nadleśnictwie Rozwadów
» Półroczne dziecko ranne na drodze powiatowej na osiedlu Zasanie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Stalowa Wola - tu również rodziła się "Solidarność"
» THE SIDE - Dobre Granie Przy Fontannie
» Stalowowolskie obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
» Rozwadowski Targ Staroci w najbliższą niedzielę
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 16:07     /Magdalena Rodecka/
Prezydenci polskich miast w apelu Poland to Fight

Apel jest odpowiedzią na próby fałszowania historii płynące z Rosji, które mają stawiać Polskę w niekorzystnym świetle, m.in. w kontekście rzekomej współpracy z nazistami czy antysemityzmem.
Apel jest odpowiedzią na "próby fałszowania historii" płynące z Rosji, które mają stawiać Polskę w niekorzystnym świetle, m.in. w kontekście rzekomej współpracy z nazistami czy antysemityzmem.
Fot. Jacek Rodecki
Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny wziął udział w spotkaniu prezydentów polskich miast, którzy wystosowali apel pt. "Poland First to Fight" w związku z próbami fałszowania historii.

Apel jest odpowiedzią na "próby fałszowania historii" płynące z Rosji, które mają stawiać Polskę w niekorzystnym świetle, m.in. w kontekście rzekomej współpracy z nazistami czy antysemityzmem.

Przypomnijmy prezydent Rosji Władimir Putin, skrytykował wrześniową rezolucję Parlamentu Europejskiego dotyczącą wybuchu II wojny światowej. Stwierdził, że przyczyną jej wybuchu nie był pakt Ribbentrop-Mołotow, a pakt monachijski z 1938 r. Dodał, że wrześniu 1939 r. Armia Czerwona w Brześciu nie walczyła z Polakami i w tym kontekście "niczego Polsce Związek Radziecki w istocie nie odbierał".

Pod apelem podpisali się prezydenci takich miast jak: Chełm, Stalowa Wola, Raciborza i Zamościa.

POLAND FIRST TO FIGHT

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami próby budowania nowej narracji historycznej dotyczącej okresu II wojny światowej. Jest to próba zmiany historii i postawienia naszego Państwa w niekorzystnym, fałszywym świetle. To obraza i brak szacunku do wszystkich ofiar II wojny światowej - do żołnierzy, polskich bohaterów, którzy oddali życie za wolność i pokój. Z szacunku do nich musimy, ponad podziałami, zaprotestować.

Na próby fałszowania historii musimy odpowiadać prawdą. Cytując Józefa Mackiewicza, polskiego pisarza, "Tylko prawda jest ciekawa". Dlatego w obliczu ewidentnej próby zmiany historii zwracamy się do naszych zagranicznych miast partnerskich z prośbą i apelem o przypomnienie prawdy historycznej podczas sesji Rad Miast, podczas miejskich wydarzeń lub innych stosownych uroczystości. Zwracamy się z prośbą o przesłanie tej informacji dalej - do kolejnych zaprzyjaźnionych miast czy regionów. Prawda historyczna musi wybrzmieć, nie możemy pozwolić na jej fałszerstwo. Nie możemy biernie patrzeć i słuchać, jak na potrzeby wewnętrznej polityki inne państwa próbują budować fałszywą retorykę. Polska to dumny naród z wielkimi tradycjami. Z dobrymi, otwartymi na świat ludźmi. Jedne z najważniejszych cech jakie sobie cenimy, a zarazem jako naród przestrzegamy, to lojalność, odwaga i honor. Dlatego nie możemy pozwolić na obrażanie pamięci naszych przodków.

WYBUCH DRUGIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ

W ostatnim czasie podejmowane są próby zmiany daty wybuchu II wojny światowej. II wojna światowa rozpoczęła się 1 września 1939 roku od ataku Niemiec na Polskę, ale tak naprawdę kilka dni wcześniej - 23 sierpnia - Niemcy i Rosja zawarły pakt Ribbentrop-Mołotow, którego celem było zniszczenie Polski. Polska nie była sojusznikiem tych państw, nie była sojusznikiem Adolfa Hitlera. Pakt Hitlera i Stalina, pakt Niemiec i Rosji, doprowadził do ataku Niemiec na Polskę, a 17 września do zdradzieckiego ataku Sowieckiej Rosji. Polska walczyła jako pierwsza - Poland First to Fight. W tym czasie byliśmy zdani na siebie, zapomniani przez Sojuszników, którzy obiecywali w razie ataku pomoc, gwarantując to stosownymi dokumentami i porozumieniami. W dniu próby zostaliśmy sami - zdani na siebie. Mimo to Polska nie poddała się. Nasi przodkowie dzielnie stawili opór podwójnej okupacji, tworząc Państwo Podziemne.

PAKT HITLERA I STALINA

Nie możemy zgodzić się na kłamstwa Prezydenta Putina, który sugeruje, że Polska uczestniczyła w sojuszu z Adolfem Hitlerem. Trzeba powiedzieć wprost - niezależnie od tego, jak Rosja będzie starała się ukryć fakt współpracy z nazistami, ta współpraca była, a jej owocem był Pakt Ribbentrop-Mołotow. Na mocy tego porozumienia dwóch sojuszników - Hitler i Stalin - umówiło się na kolejny rozbiór Polski i okupację naszego kraju. Dziś, kiedy słyszymy kłamstwa o współpracy Polski z nazistami, nie tylko je dementujemy, nie tylko mówimy wprost o kłamstwie, ale przypominamy, kto był rzeczywistym sojusznikiem Hitlera i jaki był cel tego porozumienia.

MORD W KATYNIU I ZBRODNIA HOLOCAUSTU

Niemcy masowo mordowali ludność cywilną, rozpoczęli eksterminację Żydów, a Rosjanie zaczęli wywozić naszych rodaków na Wschód. Tam, w katyńskich lasach, rozstrzelali ponad 20 tysięcy polskich oficerów, a kilkaset tysięcy zmuszono do katorżniczej pracy na Wschodzie. Próbowano pozbawić nas jakiejkolwiek godności, ale przetrwaliśmy. Do dziś nie wiemy, gdzie pochowana jest część z rozstrzelanych przez Rosjan polskich oficerów.

Słyszymy, że Polacy wyssali "antysemityzm z mlekiem matki". Te słowa bolą. Wypowiadane są na potrzeby wewnętrznej polityki, ale niestety są przejawem braku szacunku do kilku tysięcy polskich Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. Są przejawem braku szacunku do naszych bohaterów, którzy jako pierwsi informowali o Holocauście. Są przejawem braku szacunku do tych, którzy pomagali tworzyć Państwo Izrael, którzy ratowali w Polsce Żydów, mimo że groziła za to kara śmierci. Zdarza się, że obozy zagłady są przedstawiane jako polskie, ale nigdy tak nie było. To były i są niemieckie obozy zagłady, które powstały na ziemi polskiej, tylko dlatego, że nasz kraj był okupowany przez hitlerowski reżim.

Wystarczy, choćby pobieżnie, zagłębić się w historię Polski, by zdać sobie sprawę, że już wieki temu nasz kraj uważany był za ostoję tolerancji. Od czasów powstania Królestwa Polskiego, poprzez utworzoną w 1569 roku Rzeczpospolitą Obojga Narodów, aż do okresu klęsk wojennych powstania Chmielnickiego i potopu szwedzkiego, w XVII w. Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw Europy i stała się domem dla dużej społeczności żydowskiej. Polskę nazywano "rajem dla Żydów", a szesnastowieczny rabin krakowski Mojżesz ben Israel Isserles podkreślał, że "jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia".

W czasie II wojny światowej Polska była jedynym krajem, w którym za pomoc Żydom groziła kara śmierci. Pomimo tego Polacy nie uciekali od odpowiedzialności za los współbraci i narażali życie zarówno swoje, jak i swoich rodzin, by pomagać prześladowanym przez niemieckiego okupanta przedstawicielom społeczności żydowskiej.

Powstanie Warszawskie to walka o wolną Polskę, o wolną Warszawę. Setki tysięcy Warszawianek i Warszawiaków pragnęło cieszyć się życiem, ale los miał dla nich inny scenariusz. Nie otrzymaliśmy pomocy od Rosji, której wojska czekały na drugim brzegu Wisły, aż Warszawa się wykrwawi. W zasadzie dalsze słowa są niepotrzebne, ale apelujemy - nie dajmy podważać naszego świadectwa.

ROSJANIE "WYZWOLICIELE" POLSKI

Rosjanie lubią przedstawiać się jako wyzwoliciele Polski. W rzeczywistości "wyzwalając" nasz kraj zakuli go w kajdany komunizmu na kilkadziesiąt długich lat. Utworzony przez nich na terenie Polski rząd marionetkowy odpowiedzialny jest za represje i morderstwa. Musimy głośno mówić, że kilka lat wcześniej to Rosjanie, ramie w ramię z Adolfem Hitlerem, dokonali kolejnego rozbioru Polski i rozpoczęli okupację naszego kraju.

To tylko kilka przykładów, kilka odniesień do próby pisania historii na nowo. Dzisiaj wychodzimy z inicjatywą pokazania prawdy. Inicjatywą przesłania naszym miastom partnerskim informacji o tym, jak było naprawdę. Dlatego inicjując akcję "Poland First to Fight" zwracamy się do wszystkich samorządów o wspólne działania na rzecz prawdy historycznej. Działanie ponad podziałami politycznymi, ponieważ naszym obowiązkiem jest wspólne dbanie o pamięć naszych przodków, o pamięć o naszej historii.

Prezydent Raciborza - Dariusz Polowy
Prezydent Chełma - Jakub Banaszek
Prezydent Stalowej Woli - Lucjusz Nadbereżny
Prezydent Zamościa - Andrzej Wnuk

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 20:25
NAJWIEKSZYMI KLAMCAMI HISTORII SA ŻYDZI
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 21:03
~PRAWDA
A opozycja co na to? Hejt jak zwykle. To już robi się średnio śmieszne drodzy totalni...
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 22:38
~Lewym Sierpowym
Opozycja sie tym wcale nie przejmuje... to tylko kolejny "lans" kilku malych PiSuarczykow... takich z "trzeciego szeregu".
+1-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 20:08
~Komuna_Powraca
Polska to "otwarci na swiat" ludzie? Tyle, ze nie chca tu widziec zadnego "obcego"! Tacy "otwarci"!!
+1-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 12:39
~UBEK
A GDZIE OBIECANE 140 HEKTARÓW TERENÓW INWESTYCYJNYCH PANIE PREZYDENCIE KŁAMCO. ZAPOMNIAŁ PAN JAK PIS O BANASIU!!!!
+1-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 12:58
~do hejtera
A co ciąć ma? Wtedy będziesz wrzeszczał, że się wycina. Spokojnie jeszcze w tej kadencji będziesz miał WYRŻNIETE te 140 hektarów pod tereny inwestycyjne
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 07:12
~Żołnierz
Trzeba dać swój sprzeciw wobec kłamstwom Putina i tu brawo panie prezydencie, ale w żadnym momencie "Poland first to Fight". Czy nas nie nauczyła 2 wojna światowa, ze do walki wchodzi sie w ostatnim momencie, jak sie przeciwnicy wykrwawiają? Vide - USA? Co nam przyszło po tym "Poland first to Fight". Miliony ofiar, gigantyczne zniszczenia, straty terytorialne...
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 16:14
~Bolo
Napisał "jan" z Czikagoł - wielki Pan!
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 16:24
~jan
.... ile jest wart ,,sprzeciw" którego nikt nie słyszy ??? ..... wszyscy wiedzą że wschód a zwłaszcza Podkarpacie to pisowskie zadupie, a taki apel może tylko odstraszyć potencjalnych inwestorów, bo to sygnał że ludzi z głową tu nie potrzebują ....
+1-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 18:39
~inż. Zniesmaczony
..bez mydła...
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 16:01
~Rebeliant
Idę pod sądem protestować w obronie niezwykłej kasty ludzi. Dziś 18.50
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 05:49
~jan
.... lepiej siedź w domu, możesz się przeziębić, nie wyzdrowiejesz do 10 IV i przepadnie ci wyjątkowa okazja zademonstrowania swego patriotyzmu, przynależności do ,,lepszej części narodu", nie będziesz też świadkiem objawienia miastu i światu prawdy o zamachu smoleńskim, prawda jest blisko, nie zmarnuj okazji ....
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 03:56
~nocna_kawa
Idziesz bronic nowej prawniczej Kasty Trolli z ministerstwa ober-prokuratura "Zero" Ziobro?
+1-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 15:32
~ciekawy
Ciekawe....w Polsce jest 107 prezydentów miast, tylko 6 z PIS......Zamość, Otwock, Chełm, Tomaszów Mazowiecki, Stalowa Wola, Bełchatów.
+0-0
Wtorek, 28 stycznia 2020 r. godz. 19:18
~Celina K
Tak wlasnie dzialaja organizacje mafijne - wspieraja tylko i wylacznie SWOICH !
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 11:44
~Bolo
I dlatego w te miasta Rząd pompuje kasę! Reszta to frajerzy.
+1-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 13:41
~Ela
"Poland First to Fight"... Its own people. Wolne Sądy!
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 12:54
~wiem
Do narodowiec , zapomniałeś dodac , że za 10 lat bo taka jest prawda.
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 12:24
~Narodowiec
Po prostu LN przygotowuje się do nowej roli do zostania prezydentem RP
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 07:15
~Stalowiak
Nie było to by takie złe dla Stalowej WOli... Powiem wiecej: to by bardzo dobre było dla naszego miasta!
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 09:46
~Lucjusz
żyjmy bardziej przyszłością i nie twórzmy Kaczystowskiej Historii.
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 08:37
~ Cogito
LN znawca historii!!!! Koń by się uśmiał
+1-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 07:16
~@do hejtera
Z ciebie się cały internet śmieje. Koń też.
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 06:08
~jan
... poza lansowaniem na falach Radia Maryja nie widać tu żadnego sensu, szkoda że nasz przedstawiciel w tym gremium nie zakręcił korbą od syreny ..... ..... odmowa przyjęcia zaproszenia do Izraela przez pana Dudę poparta decyzją przez aklamację CAŁEGO SEJMU zostało w świecie zauważone i komentowane, bo pomyślane i zrobione z głową, tak by nie było wątpliwości że jest to głos CAŁEGO NARODU, z tymi czterema chłopcami jest tak że nie ma pewności czy nawet ks. Rydzyk to zauważy, nikt w Europie też nie będzie się zamyślał gdzie te miasteczka leżą, a dla ruskich będzie okazją przypomnieć że wszystkie te miasta zostały wyzwolone przez Armie Czerwoną, a Chełm przez tą armię został ustanowiony tymczasową stolicą socjalistycznej Polski, ot i taki ,,pożytek" z tego apelu, prowincja dała o sobie znać, tylko słuchać tego nie ma komu .....
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 04:47
~nocna_kawa
Ci, ktorzy wywolali powstanie warszawskie dobrze wiedzieli, ze zadnej pomocy od Rosjan nie otrzymaja. To oni i tylko oni sa winni za smierc prawie 200 tysiecy ludzi i za zniszczone miasto!
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 01:13
~antykwach
Rosjanie na wiele lat zniewolili Polskę, a są Polacy ich chołubią i chcą się z nimi bratać, np JKM.
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 07:16
~do idioty
dalej tą propagandę z TV wchłaniaj bezrozumnie...
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 00:43
~Rozsądku ludzie!
Ja jestem ostatni, niech giną inne głupki za nie swoją sprawę!
+1-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 22:52
~pierwszy do walki
pi**dole** polityków.. skoro jest pierwszy do walki, to zapraszam na front. Politycy wywołują wojny, a nie giną na nich... jest to zgraja nierobów i darmozjadów najbardziej niebezpieczna dla narodu..
+1-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 22:44
~wstyduoszczędź
Do szok [darusiu] to wszyscy POLACY czują wstręt do takich debili i idiotów użytecznych jak ty. Hejterze daj se siana bo nie masz pojęcia o niczym a próbujesz gęgac.
+0-1
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 22:41
~olej
Do piket o panu prezydencie pisze się zawsze z największym szacunkiem i nazwiska też pisze się z dużej litery.
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 07:49
~Mieszkaniec
Jeśli na ten szacunek zasługuje - to tak.
+1-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 22:30
~zero tolerancji dla firm z USA
dlaczego Polska jest "wasalem" USA, firmy amerykańskie w Polsce NIE PŁACĄ PODATKÓW, a my małe firmy polskie płacimy olbrzymie podatki !! to ma być równość prawa, Google ma dochód z reklamy w Polsce około 1 miliard dosłownie jeden miliard złotych !! nie płaci podatków nic nie płaci, a firmy polskie mikro płacą olbrzymie podatki !!
+1-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 20:33
~piket
Po co to? Dla lansu panie nadbereżny. Bo innych motywów nie znalazłem. Po to mamy MSZ, prezydenta, premiera aby reagowali na takie rzeczy. Widzę, ze już wpadłeś w taki narcyzm, ze próbujesz zastąpić wyżej wymienionych. TROSZKĘ POKORY bo nie jesteś pępkiem świata a tylko partyjnym karierowiczem próbującym za wszelka cenę wszędzie zaistnieć.
+2-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 00:41
~Do hejtera
Witamy hejterze (nicku) po wielu miesiącach nieobecności. Z tworek wypuścili już?
+0-1
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 19:46
manukun
Prosimy jeszcze o dopisanie przynależności partyjnych wymienionych samorządowców
+0-0
Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. godz. 07:17
~@manekin
a Sylwester był w Stalowej Woli czy nie? Boś pisał, że nie było?
+0-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 19:26
~kaMA
Kolejny "lansik" kilku (pomniejszych) PiSowskich aparatczykow. I to lansik obliczony glownie na ich wlasnych wyborcow...
+1-0
Niedziela, 26 stycznia 2020 r. godz. 15:29
~Rene
Sami z PiS
+0-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 19:00
~szok
Bardzo żal. Człowiek ogarnięty żądzą sławy i władzy nie widzi nieprawidłowości? Nie widzi mieszkańców, własnej matki, żony i dzieci? Nie widzi jak mały biedny człowiek podzielił ludzi? Dla własnych potrzeb? Traktuje ich jak służących? Tak. Służących. Liżących buty. Brzydzę się takimi ludźmi.
+0-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 17:44
~szok
hahahhahah - jeszcze się szarpią jak ryby w sieci, próbując złapać ostatni oddech. Już ich tylko czterech zostało????No prezydencie, bez jaj. Historia się sama pisze. Może warto pomyśleć o własnych dzieciach i rodzinie?
+0-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 18:06
~Do hejtera
Mama wie że ćpiesz?
+0-1
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 16:57
~WięcejWęgla
Szkoda, że Lucuś nie zaapeluje do swojego rządu PiS aby wstrzymać import rosyjskiego węgla. W podziękowaniu wyśle PiS zlecenie na zakup kolejnych ton węgla. Taka hipokryzja PiS. A Lucuś chciał zabłysnąć. Dobrze, że ten apel nic nie kosztuje podatników STALOWEJ WOLI, do tej pory za imprezy i zabawy w tym promocję Lucusia muszą płacić mieszkańcy.
+0-0
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 18:05
~Do hejtera
Czy wszyscy muszą wiedzieć jaki jesteś głupi?
+0-1
Sobota, 25 stycznia 2020 r. godz. 16:51
~PRAWDA
To że Putin na spółkę z Izraelem, Niemcami i Francją zakłamują dzisiaj historię, to zasługa m. in. polityki polskiej za komuny oraz postkomuny. Dzisiaj w Izraelu na lekcjach uczy się nienawiści do Polski i Polaków, a broń ma każdy obywatel i obywatelka tego kraju. Dorzucam jeszcze obowiązkową wielomiesięczną służbę wojskową (kobiety również choć nie tak długo). U nas armia taka o, pobór zerowy, w Countera se młodzież pyka na kompie. Co dalej?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.