Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 10 kwietnia 2020 r. Imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
 Wiadomości lokalne
» Strażacy z OSP zaczęli kolportaż maseczek dla mieszkańców. Pierwszy Hutnik
» Obowiązkowe maseczki na twarz mają pomóc w walce z koronawirusem
» Komunikat MZK
» Videokonferencja w sprawie koronawirusa. Powiatowe służby o epidemii
» 15 zakażonych koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże szpitalowi maseczki
» Szpitalny Oddział Ratunkowy otwarty
» 83-latek wypalał trawy. Uniemożliwiał strażakom ugaszenie pożaru
» Przejazdy kolejowe: zmiany organizacji ruchu
» 36-latek w garażu przechowywał narkotyki
» Maski ochronne dla mieszkańców Stalowej Woli
» Nie żyje kobieta zakażona koronawirusem, przyjęta na SOR
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 11:45     /Magdalena Rodecka/
Osobisty asystent osoby niepełnosprawnej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przystąpił do programu Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przystąpił do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Fot. Jacek Rodecki
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przystąpił do programu "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej", realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Program ma na celu wprowadzenie usługi asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia dla pełnoletnich osób niepełnosprawnych, posiadających orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności.

- W tej edycji w związku z tym, że jest to edycja pilotażowa, chcemy objąć tą usługą cztery osoby niepełnosprawne. Do tej pory nie posiadaliśmy tego w swojej ofercie - mówi zastępca dyrektora MOPS Danuta Stanielewicz.

MOPS chce w ten sposób zachęcić te osoby do większej aktywności. Asystent będzie dostępny dla danej osoby siedem dni w tygodniu w godzinach od 7:00 do 22:00 ale nie więcej niż 30 godzin miesięcznie. W tym czasie niepełnosprawny w towarzystwie opiekuna będzie mógł pójść na zakupy, do przychodni, na rehabilitację, urzędu, skorzystać z oferty kulturalnej itp.

- Chcemy na początku zobaczyć jaki będzie popyt na tą usługą - mówi Danuta Stanielewicz. Ma również nadzieję, że uda się znaleźć odpowiednią liczbę asystentów, którymi mogą być osoby posiadające dyplom potwierdzający uzyskanie kwalifikacji w zawodzie asystent osoby niepełnosprawnej oraz osoby z wykształceniem przynajmniej średnim posiadające, co najmniej roczne, udokumentowane doświadczenie w udzielaniu bezpośredniej pomocy osobom niepełnosprawnym.

Dla osoby niepełnosprawnej zakwalifikowanej w programie jest bezpłatna a środki będą pochodzić z Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

Program ma na celu również przeciwdziałanie dyskryminacji i wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych poprzez umożliwienie im uczestnictwa w wydarzeniach społecznych, kulturalnych czy sportowych.


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 24 stycznia 2020 r. godz. 17:48
~Tadzio
jak niby zobaczą jaki będzie popyt na usługę skoro narzucili sami sobie limit 4 osób? mam stopień umiarkowany i co gdzie sie mam zgłosić by ktoś mi godzinkę poświęcił? prawda jest taka ze nikt sie nei zgłosi bo nie wie gdzie i tylko miejsca a ile jest niepełnosprawnych w STW?
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 21:30
~mieszkaniec
@Kiki wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, myślę, że to tylko wygląda na łatwą pracę i przyjemne pieniądze. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, byś takie kwalifikacje uzyskała i już niedługo liczyła pliki banknotów "za potowarzyszenie w przychodni czy w kinie"
+1-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 14:44
~Jaja...
Asystent dla 4 osób max. 30 godz. w miesiącu to w sumie 120 godzin. To nawet nie jest 1 etat, raczej 3/4 - a ile osób będzie zatrudnionych?
+0-0
Czwartek, 23 stycznia 2020 r. godz. 11:36
~toboły
Wielki bezsens ta 'asysta". Zdrowy ma pilotować chorego? Pieniądze winny być przyznane potrzebującemu bo taki był sens protestu. Rządzący jednak lubią centralizację i decydowanie o wszystkim w tym co potrzebuje niepełnosprawny. Takie działanie obarczone jest chorobą rządzących i ich powinno się poddawać kuracji leczniczej. Dokąd ten cyrk będziemy oglądać?
+0-0
Czwartek, 23 stycznia 2020 r. godz. 05:54
~jan
... on się nie teleportuje, musi dojść czy dojechać komunikacją publiczną od jednego podopiecznego do drugiego, a to nie jest dla niego czas na wypoczynek, cały czas jest w pracy ....
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 22:22
~figura
Moim zdaniem to dziwoląg stworzona funkcja 'asystenta". Wystarczyłoby aby niepełnosprawny dostał od państwa nie człowieka a kasę o którą walczył przez 40 dni i nocy na korytarzu w sejmie w 2018 roku. Sam sobie zagwarantuje stosowną opiekę i nie musi mieć asystenta. Władcy nasi w ten sposób upokarzają jeszcze bardziej pokrzywdzonych przez los!
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 18:24
~Kiki
30 godz x 15 zł =to az 450zł to dodatkowy nielzy zarobek,za jakies towarzyszenie babce w przychodni ,kinie ,czy zakupach. Jesli asystent pomoze dwóm osobom jest juz 900zł. A praca przyjemna. ,bo napewno nie wymaga czuwania non stop pod telefonem,zmieniania pampersów tylko kilka dni wczesniej sie ustala plan-potrzeby i mozna sie dostosowac. sama bym chciala tak pracowac. ale nie mam szkolenia.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.