Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 4 lipca 2020 r. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
 Wiadomości lokalne
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 12:30     /Informacja prasowa/
Uratowana przez gminę Ochronka przekazana parafii

Budynek został w porę uratowany i zaadoptowany pod potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Niewykorzystywany, niszczejący przez wiele lat obiekt, ponownie zaczął służyć lokalnej społeczności.
Budynek został w porę uratowany i zaadoptowany pod potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Niewykorzystywany, niszczejący przez wiele lat obiekt, ponownie zaczął służyć lokalnej społeczności.
Fot. UG Radomyśl nad Sanem
Po siedmiu latach dzierżawy przez gminę dawnej "Ochronki", jej przebudowie i kilkuletniej działalności Centrum Edukacji Ekologicznej, gmina zdecydowała o przekazaniu obiektu radomyskiej parafii. Budynek przed remontem był w opłakanym stanie, groził zawaleniem i w konsekwencji koniecznością rozbiórki.

W 2013 roku gmina, pozyskując środki unijne oraz angażując własne dokonała przebudowy obiektu, ratując go tym samym przed zrujnowaniem.

Budynek został w porę uratowany i zaadoptowany pod potrzeby Centrum Edukacji Ekologicznej. Niewykorzystywany, niszczejący przez wiele lat obiekt, ponownie zaczął służyć lokalnej społeczności.

Podczas modernizacji przeprowadzonej w 2013 roku, odnowiona została elewacja kryta deskami, wymienione zostały okna i drzwi, zamontowana instalacja elektryczna i sanitarna. Obiekt przyłączony został do kanalizacji. Powstały nowe schody na zewnątrz. Przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych budynek został podzielony na dwie części - konferencyjną i wystawową oraz wyposażony w krzesła, stoły, nagłośnienie, gabloty, projektor. Całkowita wartość projektu wyniosła przeszło 395 tys. zł, dofinansowanie unijne to kwota 309 tys. zł.

Zgodnie z projektem CEE funkcjonowało w budynku przez 7 lat. Obecnie budynek jest aktywnie wykorzystywany przez działające w Radomyślu grupy społeczne: grupę modlitewno - biblijną, Legion Maryi, ministrantów. Spotkania i próby mają tam również członkowie orkiestry dętej i scholii, a niebawem odbędą się tam przygotowania do zapustów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 21:37
~Legion Maryi
Dziekujemy za remont i piekny budynek!
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 07:55
~tyle
Co w podzięce za to wymodlicie dla społeczeństwa? Bo na razie coraz gorzej w kraju pomimo tych modłów. Coś podejrzane te modły, bo Bóg ich jakoś nie wysłuchuje... Co zrobicie za to Legionie Maryi? Może wymodlicie plac zabaw dla dzieci na początek? Czy też skończy się na tym, że za plac zabaw i tak jak zwykle zapłacą PODATNICY.
+0-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 20:46
~obserwator
No i czarne przytuliły kolejne 0,5mln. Dlatego coraz więcej ludzi odwraca się od koscioła.
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 07:49
~Gargamel
Na Zachodzie już od dawna kościoły stoją puste, nawet w katolickiej Hiszpanii. Garstka idzie. Ale nawet ta garstka jest mądrzejsza i nie sypie ani centa na tacę ani za usługi na "czarno". Bo wie, że do Boga te pieniądze nie dotrą. A księża są normalnymi urzędnikami, dostają swoją pensję i mają służyć społeczeństwu, które to tych księży ze swoich podatków utrzymują. Ani na tacę ani za nic nie dostają więcej. A do gadania ma na wiosce najwięcej nie ksiądz a rolnik - bo to on żywi swoimi dobrami cały kraj. A u nas - nic nowego - ciemnota.
+0-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 00:10
~nocna_kawa
Teraz lepiej widac do czego niektorym sluza srodki unijne. Ktos powinien siedziec za to (zupelnie) jawne oszustwo! I co na to CBA? Aaaa... przecie oni teraz poswiecaja wszystkie sily i srodki do nagonki na Marszalka Senatu, Grodzkiego!
+0-1
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 13:25
~Lolita
Też uważam, że to jawny przekręt w białych rękawiczkach
+1-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 23:05
~A ja powiem tak
Gmina stworzyła ciekawą placówkę w ktorej przy odrobinie dobrej woli możnaby po 7 latach przekształcić na świetlice dla dzieci, której w Radomyślu brak! Dzieci po zajęciach lekcyjnych czy na wakacjach nie mają się gdzie podziać. Dom kultury nie funkcjonuje w tej miejscowości. To tam dzieci mogłyby rozwijać swoje zainteresowania. Miejsce spotkańn lokalnej społeczności-owszem- jest potrzebne, natomiast gmina nie powinna sobie wycierać gęby parafią tylko sama o to zadbać. Dziś gmina opisuje, że jest takie miejsce, że ludzie mogą się spotkać, ale czemu sama nie stworzy takiego azylu dla lokalnej społeczności tylko liczy, że załatwi to w ten sposób i się tym będzie hełbić - nie tędy droga Panie wójcie. Radomyśl jest zapomnianą miejscowością i to dlatego ma Pan tu najniższe poparcie. Proszę wreszcie o mobilizację z Pana strony, o stworzenie wizytówki w stolicy gminy. Brakuje w tej miejscowości elementarnych rzeczy - począwszy od chodnika na ulicy Mickiewicza skończywszy na placu zabaw, którego radomyskie dzieci nie mają. Kultura w całej gminie kuleje, ale nie ma się co dziwić skoro kulturą zarządza ktoś z łapanki. Nie wycierajcie sobie gęby kościołem czy innymi pośrednikami. Zróbcie coś sami, zróbcie coś dla mieszkańców a nie przeciwko nim.
+1-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 13:26
~Fiona
Placu zabaw tam dla dzieci nie ma??? W XXI wieku NIE MA TAM PLACU ZABAW??? Toż to skandal nad skandalami!!! Wezcie się tam zbierzcie i to załatwcie - przecież to wszystko za WASZE - podatników pieniądze!!!
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 21:46
~wiemcomowie
Ehh.. wszędzie tępaki. Najgłośniej szczekają psy, których wiedza o tej sprawie ogranicza się wyłącznie do artykułu. Przeczyta taki jeden z drugim, zrozumie może pół akapitu, a potem HURR DURR Proboszcz zły, Gmina zła... czepcie się jeszcze wiatru, że wieje i deszczu, że pada! TFU! Bardzo dobrze, że budynek odnowiono! Tak wam szkoda kilkudziesięciu tysięcy na 7 lat edukowania dzieci? Tego co tam zobaczyły, nie da im żadna szkoła!
+0-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 00:03
~Liverpool
Czy to glos prosto z plebanii?
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 22:52
~Halo?
Tępaki, psy... czymu obrażasz wypowiadających się tu. Panuje demokracja, wypowiedzieć się ma każdy prawo. Aha, nic nowego, wyzywanie innych, to oczywiście tak po katolicku i "po Bożemu". Faktem jest - przecież to żadna tajemnica, i każdy "tępak" i "pies" to wie, - za WSZYSTKO wszędzie płaci państwo świeckie - czyli PODATNICY!!!
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 18:52
~widz
Skoro włascicielem jest parafia to dlaczego zostało to sfinansowane z państwowych pieniędzy.Ewidentny przekret. Działanie na szkodę Gminy.
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 14:15
~allo
Budynek przed wojną powstał na wniosek mieszkańców Radomyśla jako ochronka dla dzieci gromada dała drzewo a ksiądz działkę przy wspólnym wysiłku zbudowano budynek .Ochronkę prowadziły zakonnice w jednej części a w drugiej mieszkały Po wojnie w części ochronki Powstało Przedszkole Państwowe które działało do lat 70 które zostało przeniesione do nowego budynku szkoły pozostały zakonnice do lat 90 Później budynek stał prawie pusty sporadycznie używany przez harcerzy zloty itp. Gmina uzyskała fundusze wyremontowała użytkowała a teraz z powrotem wrócił do właściciela działki czyli parafii i to by było na tyle
+1-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 14:24
~xx
Przedszkole prowadzone przez zakonnice funkcjonowało również po wojnie do lat 60-tych.
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 10:29
~Radomyślanka
Czytając te komentarze złośliwe odnoszę wrażenie, ze nie orientujecie się wcale co do Ochronki.Zawsze była własnością parafii,jak sama nazwa mówi,starsi pamiętają prowadzona przez zakonnice całe lata,przedszkole .W budynku zawsze mieszkały siostry zakonne.Parafia utrzymywała,kiedy odeszły siostry ,przedszkole zostało przeniesione budynek stał pusty,no i niestety niszczał.Ksiądz nie zabierze go ze sobą,to że został wyremontowany przez gminę bardzo dobrze.Wszystkie ościenne miejscowości szczycą się tym ,że przeprowadzane są remonty zaniedbanych budynków powstają świetlice ,domy seniora,więc nie wiem dlaczego taki raban odnośnie ochronki.Może jak zaczniecie pisać takie złośliwe komentarze pomyślcie trochę.Jestem za tym aby ochronka była wykorzystywana przez społeczność ,ksiądz nie robi problemów,tylko należy zapytać,a nie wypisywać głupoty.Moi drodzy tak na marginesie to ochronka mogła by być dzierżawiona przez gminie no ale przecież są inne inwestycje na terenie gminy.Tylko pytanie czy potrzebne.Dziki gminie za remont i osobom zaangażowanym za to że nie popadła w ruinę i cieszy nas swoim widokiem ładna ,zadbana.Jeżeli ktoś ma ochote na zorganizowanie w niej spotkania,szkolenia,zebrania droga wolna.Tylko o jednym pamiętajcie trzeba zapytać,poznać odpowiedz,a potem pisać komentarze.
+1-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 20:54
~termit
Może i siostry zakonne tam mieszkały. A skąd miały pieniądze na swoje utrzymanie i prowadzenie przedszkola? Czy Bóg im zzsyłał z nieba czy też były to pieniądze podatników? Z czyich pieniędzy kościół się utrzymuje? Kto na nich/im płaci?
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 16:45
~Niech kosciol sam remontuje!
Pozostaje wiec proste pytanie - dlaczego wydano pieniadze bedace wlasnoscia PUBLICZNA, na budynek bedacy wlasnoscia KOSCIELNA? Ten budynek nie nalezy do zabytkowych. To jest pospolite dranstwo, swinstwo i zupelnie jawny przekret!
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 20:19
~??????
Już można by było ten budynek na spotkania młodych matek z ich dziećmi celem wspólnej zabawy i ogólnej integracji, na posiedzenia mieszkanców, by obgadać sprawy ogólne miejscowości jak i szukanie rozwiązan innych problemów, spotkania tamtejszych rolników i oraz spotkania młodzieży - raz w jeden dzien to, w inny tamto. Albo jakie tam kursy zaproponować i dla dzieci i dla młodzieży i dla starszych? A tak - co z tego macie???
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 18:11
Kwas
A sprawdziłaś?
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 20:18
~ja
Tak się robi interesy w ciemnogrodzie. Pazernośc koscioła wyjdzie im bokiem.
+0-1
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 18:51
~czy_to_skandal?
Kolejny "prezencik" dla (zawsze pazernego) kosciolka?
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 17:58
~emerytka
Gmina wyremontowała, to niech gmina ma a nie oddaje KK
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 17:09
~Xzy
Zwracam honor - nieuwaznie przeczytalem
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 17:07
~Xzy
A gdzie to się znajduje, bo artykuł nic o tym nie mowi
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 16:28
~h
Środki unijne wykorzystane, to KK można oddać
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 16:09
~Harry
Jest tak fatalnie że pozostała tyllko modlitwa?
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 14:58
~Dzidek z Czarnieckiego
Za moje podatki remont zrobiono,a teraz co?chańba
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 01:30
~Mariano
Nasze podatki trafiają i tak na końcu do pasibrzuchów. Co tu się dziwić jak co 4 osoba biegnie co niedzielę i syci ten system.
+0-0
Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 18:12
Kwas
Hańbą jest twoja pisownia
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 23:13
~H K
hańba to twoja pisownia
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 14:56
~ojtam
Też mi się to nie widzi.
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 14:39
~kulon
To edukacja ekologiczna w tej gminie już nie jest potrzebna?
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 12:42
~Piroman
Mało im majątków! Jestem kategorycznie przeciwny tego typu decyzjom
+0-0
Środa, 8 stycznia 2020 r. godz. 19:58
~nie nawidze Pis u
ciekawe co kościół oddał dla innych a ten obiekt gmina mogła by dać rodzinie co nie mają gdzie mieszkać to szczytnieszy cel ale nie bo księdze mają mało muszą bidoki rowerami jezdzić taka gmina wazelina Józek bidny mało mu lasu chdz ani jednej sosny nie zasadził gotowe dostał teraz odnowiony domek jeszcze na wójta trza go wsadzić i bedzie git
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.