Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 5 lipca 2020 r. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
 Wiadomości lokalne
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 13:53     /Magdalena Rodecka/
Będzie drugi zjazd na parking VIVO! Po wybudowaniu obwodnicy

Obecnie do galerii prowadzi jeden zjazd i to z obwodnicy. Klienci wskazują, że to zdecydowanie za mało. Podnoszą kwestię bezpieczeństwa jak i korków na trasie podskarpowej, gdzie powinna być to droga przez którą należy szybko i sprawnie przejechać.
Obecnie do galerii prowadzi jeden zjazd i to z obwodnicy. Klienci wskazują, że to zdecydowanie za mało. Podnoszą kwestię bezpieczeństwa jak i korków na trasie podskarpowej, gdzie powinna być to droga przez którą należy szybko i sprawnie przejechać.
Fot. Jacek Rodecki
Kilka dni temu na łamach Stalowka.NET informowaliśmy o korkach jakie tworzą się przy zjeździe z ronda na trasie podskarpowej do centrum handlowego VIVO! W związku z tym, że trwa budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska, zlikwidowany zostanie zjazd z ronda Honorowych Dawców Krwi na ulicy Poniatowskiego.

Obecnie do galerii prowadzi jeden zjazd i to z obwodnicy. Klienci wskazują, że to zdecydowanie za mało. Podnoszą kwestię bezpieczeństwa jak i korków na trasie podskarpowej, gdzie powinna być to droga przez którą należy szybko i sprawnie przejechać.

Zapytaliśmy w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jak i czy planuje się ten problem w najbliższym czasie rozwiązać. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że inwestor nie ma w planach budowy dodatkowego zjazdu do galerii.

Z kolei właściciel centrum handlowego VIVO!, Immofinanz udzielił nam pełniejszych wyjaśnień, z których wynika, że oprócz zjazdu z ronda, będzie uruchomiony drugi wjazd na parking po zakończeniu budowy obwodnicy. Do centrum handlowego będzie można dostać się również drogą miejską, prowadzącą od ulicy Działkowej do parkingu VIVO!.

- Wspomniana droga miejska, zgodnie z założeniem inwestora (GDDKiA), jest budowana równolegle do obwodnicy. Warto również nadmienić, że inwestorem i zarządzającym budową obwodnicy jest GDDKiA, a prace odbywają się na terenach nienależących do nas. Nie mamy więc, niestety, wpływu na realizację budowy i terminy - stwierdza Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ.

Magdalena Kowalewska dodaje, że korki w Stalowej Woli, podobnie jak w innych miastach, są nieodłącznym elementem codziennego życia, a jest to bardziej dotkliwe i odczuwalne zwłaszcza w czasie akcji takich jak Black Friday, okres przedświąteczny oraz podczas prowadzenia długotrwałych robót drogowych a modernizacja dróg lokalnych i budowa obwodnicy ma na celu podniesienie komfortu jazdy po mieście i bezpieczeństwa kierowców, jednak sfinalizowanie inwestycji wymaga czasu, co od nas wszystkich wymaga zrozumienia i cierpliwości.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 6 grudnia 2019 r. godz. 10:54
~Taka Prawda
Narobiło się tyle szumu jeden durny artykuł że niby wielkie korki są z dojazdem do vivo bzdura niema żadnych aż tak wielkich problemów z dojazdem jak opisano co dzienne ta dojeżdżam i nie mam problemów.
+0-0
Piątek, 6 grudnia 2019 r. godz. 11:04
manukun
Będą coraz większe. Po oddaniu obwodnicy samochody jadące do Niska spod vivo zablokują wyjazd na rondo dla samochodów jadących ze Stalowej Woli do Sandomierza
+0-0
Piątek, 6 grudnia 2019 r. godz. 09:35
~J 23
No teraz widać jak na dłoni, że droga S-74 to obwodnica, a ta nasza przez miasto i tereny rekreacyjne to zwykła ulica. Ale jak już chcemy budować obwodnice przez miasto to może zróbmy S-74 tam gdzie są Al. Jana Pawła II? Dwie jezdnie już są, tylko ogrodzić i wszystko zgodnie z dotychczasową filozofią - tj. wszystkim na około dobrze, ale nie mieszkańcom Stalowej Woli! Kawałek lasu od strony Tbg ważniejszy niż zdrowie mieszkańców miasta? Lepiej zatruwać nas spalinami niż wyciąć parę drzew? Rada Miasta coś robi dla mieszkańców miasta czy wręcz przeciwnie?
+1-0
Niedziela, 8 grudnia 2019 r. godz. 20:01
manukun
Z tym się zgadzam. Ale nikt nie dopłaci do S74 biegnącej środkiem puszczy sandomierskiej, a bez tego droga nie powstanie
+0-0
Piątek, 6 grudnia 2019 r. godz. 12:33
~J 23
Przy obecnej sytuacji politycznej w Stalowej Woli w kontekście rządu można wszystko - tylko trzeba w końcu chcieć działać na rzecz MIESZKAŃCÓW MIASTA i myśleć w przód dalej niż do końca kadencji.
+0-0
Piątek, 6 grudnia 2019 r. godz. 11:01
manukun
S74 będzie przebiegać po drugiej stronie Sanu. Kto wyda zgodę na zaoranie lasu, skoro 2 km dalej można wytyczyć przebieg przez nieużytki?
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 17:07
~Kpina
Zafundowali mieszkańcom pseudoobwodnice na nasypie i bez ekranów ...No ale dobra może nikt pod samochód tam nie wpadnie....Ale jeśli puszcza ludziom ruch po osiedlowkach do centrum handlowego to po jaką chorobę budują drogę obwodowa...? Gdzie są osoby zarządzające miastem? Gdzie są radni? Przecież przy ul Dzialkowej też nie ma chodnikow....co się w tym mieście dzieje....gdzie decydenci ....droga przy obwodnicy ma wyłącznie charakter serwisowy i nie może stanowić żadnych skrótów....
+1-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 17:01
~Wdzieczni Mieszkancy
Dziekujemy ci, panie Prezydencie!
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 22:05
manukun
Dzień bez wazeliny to dzień stracony?
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 16:34
~Mieszkaniec
Ani ul.Walowa ani ul.Dzialkowa nie nadają się do tego żeby nimi puszczać ruch do Vivo. Walowa jest dwupasmowa tylko z nazwy bo na jednym pasie cały czas parkują auta. Poza tym dużymi fragmentami ta ulica nie ma chodnika!!!. Działkowa dziurawa jak ser szwajcarski a po deszczu połowa jest zalana. Jeśli miasto zgodzi się na to żeby tamtędy szedł ruch do prywaciarza pomimo powstania pseudoobwodnicy będzie to oznaczało brak szacunku dla mieszkańców oraz niebezpieczeństwo dla dzieci chodzących do szkoly w tym dzieci z Ochronki.
+1-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 16:24
~Ziomeczek z stw
Manukun nie płacz, stalowa się wyludnia nie będzie korków.
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 22:07
manukun
A kto ze Stalowej Woli jeździ do Vivo w soboty? Cała okolica.
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 17:04
~Ballada
To nic... Beda przyjezdzac z okolicznych wsi i miasteczek!
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 11:33
~olo
Do vvf, cieciu sam most by więcej kosztował niż ta cala obwodnica NISKA i STALOWEJ.
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 20:16
~bg
w warsiawce tez cwaniak zbudował tunel 'pod niczem"
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 19:19
manukun
Na obwodnicy masz kilka wiaduktów i niemal kilometrową estakadę. To nie kosztuje? Może zamiast wzdłuż Sanu trzeba było zbudować most w poprzek?
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 10:08
~vvf
tyle pieniadzy pojdzie na ta obwodnice. A mozna było za 1/4 tej sumy zbudowac obwodnice za Sanem i most bedacy przedłuzeniem KEN ( jak kiedys planmowano). A za zaoszczedzone pieniadze zrobic wreszcie porzadek w szpitalu. Mam wrazenie ze nasze władze tylko akceptuja co dostana z warszawki-bo ta przydziela pieniadze które czesciowo wrócą do firm dzieci urzedników
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 11:00
manukun
W tych pieniądzach zbudowaliby bezkolizyjną S74 po drugiej stronie Sanu z Zarzecza do Jastkowic. Do tego most obok Vivo biegnący do tego węzła na S74 i mamy załatwiony dobry układ drogowy na dekady za dużo mniejsze pieniądze. Ale nie, trzeba budować jak centrala chce, wydając setki milionów złotych na kilometrowe mosty wzdłuż Sanu czy nad Bukową
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 09:59
~J 23
No nie mają litości Ci urzędnicy i radni nad mieszkańcami miasta Stalowa Wola. Gdzie oni mieszkają skoro godzą się na takie pomysły? No wygląda to tak jakby ważniejsze były gminy ościenne niż dobro mieszkańców miasta. Czas chyba faktycznie opuścić ten "dobrobyt miejski" i udać się na wieś.
+1-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 09:56
~J 23
Mam lepszy pomysł. Zróbmy drugi dojazd centralnie przez zrewitalizowane błonia. Tak będzie super. Zaplanowali "pseudoobwodnicę" przez tereny rekreacyjne, a teraz jeszcze ulicę? No jaki to ma sens? Na ławeczkach na skarpie będziemy liczyli przejeżdżające auta? Dzieci zamiast fajnych bezpiecznych terenów będą miały dwie ruchliwe ulice? No miało być miasto prorodzinne... A tu zatruwa się mieszkańców miasta z każdej strony.
+1-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 08:09
~Coś tu nie tak
Tylko tego brakowało żeby puścić ruch koło ochronki do vixo
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 21:31
~gumen
a ulica Spacerowa zapomniana proszę tam przyjechać i zobaczyć jak ona wygląda przez zniszczenia przez inwestora obwodnicy stalowej woli i co cisza
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 09:40
manukun
Jeśli Nadbereżny dopilnuje inwestora, zniszczone drogi lokalne będą przez niego wyremontowane. Pojawiają się jednak wątpliwości, bo ul. Spacerowa jest zawalona błotem i nikt nie poczuwa się do jej posprzątania.
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 20:33
~jan
.... jeśli ulicą Działkową to z Wałowej koło Ochronki w Podgórną albo od Świńskiego Ryja koło Oczka, ten pierwszy jest całkiem do kitu, a ten drugi niewiele lepszy, jesli GDDKiA wypnie sie na rondo obwodnicy i je zamknie dla ruch miejskiego te dwa dojazdy będą się korkowały ...
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 18:03
~zbyr
Gdy zrobią tą drogę to polepszy się powietrze działkowcom …
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 16:49
~zak
Ale Amerykę odkryliscie.Przecież tą drogę można zobaczyć na wizualizacji obwodnicy.A obecnie ta drogą jeżdżę wieczorami rowerem jak budowlańcy kończą pracę.
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 14:14
~www.
Ojoj a manukun mówił że nie będzie . Bo kto to będzie finansował.
+0-0
Czwartek, 5 grudnia 2019 r. godz. 11:34
manukun
GDDKiA sfinansuje budowę łącznika do ul. Działkowej - raptem kilkaset metrów. A reszta? Działkowa, wałowa nie nadają się do przenoszenia takiego ruchu. Tymczasem cała okolica będzie się na nie pchała, bo już poszła fama o korkach na rondzie pod Vivo i budowie nowej drogi. Nie dość, że mieszkańcy dostali obwodnicę pod oknami bloków, to jeszcze dostaną korki na osiedlowych ulicach.
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 17:34
~Pan kiero
jabar - po pierwsze " jest napisane" a nie "pisze" Po drugie, zacytuj że drogę miejska buduje gddkia. Ja widzę że oni budują obwodnice..
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 15:02
~jabar
Miasto, ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Pisze jak BYK że drogę buduje GDDKiA i to jest w kosztach projektu.
+0-0
Środa, 4 grudnia 2019 r. godz. 14:25
~Miasto
Kto ma finansować drogę miejską? Miasto
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.