Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 5 czerwca 2020 r. Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera
 Wiadomości lokalne
» Podpisy dla Trzaskowskiego
» "Niesforny Aniołek" - Janina Wań wydała książkę dla dzieci
» Czyż te 32 kg mniej nie robi cudownej różnicy?!
» Murem za Tuleyą
» Szybkie tempo prac przy budowie obwodnicy. Widać pierwsze warstwy asfaltu
» 3 miesiące dla sprawców rozboju. Pobili i okradli 46-latka
» Siedział na chodniku i kaszlał. Krzyczał, że się dusi i ma koronawirusa
» Prezydent RP Andrzej Duda w "Strefie rozmów o Polsce" w Stalowej Woli
» 42-latek z powiatu stalowowolskiego posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Wpadł w ręce policjantów
» Związkowcy sprzeciwiają się zwolnieniom w Kuźni Matrycowej
» Mimo koronawirusa wolontariusze nie próżnowali
» Kina przygotowują się na otwarcie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
» Elementarz polskiego dizajnu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 13:24     /Magdalena Rodecka/
Rok Rady Miejskiej. Dyżury radnych cieszą się zainteresowaniem

W ciągu ostatniego roku przeprowadzono 17 sesji, wszystkie odbyły się w trybie transmisji na żywo. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Augustyn, Stanisław Sobieraj, Agata Krzek.
W ciągu ostatniego roku przeprowadzono 17 sesji, wszystkie odbyły się w trybie transmisji na żywo. Na zdjęciu od lewej: Jerzy Augustyn, Stanisław Sobieraj, Agata Krzek.
Fot. Jacek Rodecki
Działające przy Radzie Miejskiej komisje: Mieszkaniowa oraz Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska oraz dyżury radnych, cieszą się największym zaangażowaniem wśród mieszkańców, tak wynika z danych przedstawionych przez przewodniczącego.

Rada Miejska jest organem stanowiącym i kontrolnym miasta. Składa się z 23 radnych. Rozpatruje na sesjach i rozstrzyga w drodze uchwał wszystkie sprawy pozostające w zakresie działania miasta niezastrzeżone ustawami na rzecz innych podmiotów.

Po roku funkcjonowania w kadencji 2018-2023 podsumowaną w liczbach jej pracę. W ciągu ostatniego roku przeprowadzono 17 sesji, wszystkie odbyły się w trybie transmisji na żywo. Radni podjęli 179 uchwał, a skierowanych wniosków, opinii, interpelacji i zapytań z posiedzeń komisji i sesji Rady Miejskiej było 87. Od listopada 2018 roku odbyło się 41 dyżurów Przewodniczącego i Wiceprzewodniczących Rady Miejskiej, podczas których przyjęto 72 interesantów. Natomiast Radni przyjęli 130 mieszkańców podczas 41 dyżurów.

- Dyżury radnych cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców. Najwięcej osób kieruje swoje kroki do Komisji Mieszkaniowej, pytając o przydział mieszkań, zamianę. Wciąż widzimy deficyt jeżeli chodzi o budownictwo - mówi Stanisław Sobieraj, przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Absorbująca i ciekawa jest praca w Komisji Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska, ściśle związana z infrastrukturą naszego miasta. - Rozpatrujemy wnioski mieszkańców przekazywane nam przez radnych dotyczące przyłączy do wody, remontów ulic, budowy parkingów, chodników a więc wszystkiego co na co dzień jest związane z ich funkcjonowaniem oraz poprawieniem komfortu życia. Udajemy się również w ramach naszej pracy w komisji na wizje lokalne - wyjaśnia przewodniczący.

Dodaje również, że pełnienie tej funkcji to dla niego zaszczyt. Dziękuje radnym, mieszkańcom, prezydentowi oraz wszystkim osobom z którymi może pracować aby zmieniać Stalową Wolę na lepsze.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 08:16
~tylko pytam
Kwiczą i ujadają nasi totalniaccy hejterzy, a co im ich radni w rok zrobili? Wuja?
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 21:25
~Liverpool
"Jarosław Kaczyński, Prawo i Sprawiedliwość: Potrzeba budowy mieszkań dostępnych dla zwykłego Polaka w cenie dwa, dwa i pól, najwyżej 3 tys., ale najlepiej 2,5 tysiąca złotych za metr, które będzie można wynajmować razem z wykupem. Przy czym ten wykup będzie mógł trwać nawet 30 i więcej lat, czyli ta miesięczna rata będzie bardzo niewielka." ``````````````````````````````````````` To wypowiedz PiSowskiego "guru" przed wyborami w roku 2015!
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 17:52
~Paweł
Olek: pierwsze 100 tyś mieszkań premier obiecywał przed kamerami że w rok wybuduje i mówił do dziennikarzy " proszę mnie sprawdzić za rok z mojej obietnicy" i co już zapomniałeś ślepy wyznawco???
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 13:35
~olo
Do andrej , po co się tak kompromitujesz , skąd masz te śmieszne dane bo nigdzie na temat zapotrzebowania na mieszkania nie ma ani słówka.Po zbdowaniu osiedla LEŚNEGO zaspokoimy potrzeby mieszkaniowe w naszym mieście na najbliższe 50 lat. A 1200 mieszkań było by potrzeba ale jak by te mieszkania miasto rozdawało by za darmo. Ale komuna się skończyła i już nigdy nic nie będzie za darmo. Swoją drogą skoro pracujesz w przemyśle aluminiowym to powineneś sobie kupic mieszkanie na wolnym rynku bo przecież dobrze zarabiasz.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 11:07
~andrzej
stalowa wola zawsze była i jest miastem przemysłowym ,dlatego tutaj budowa mieszkań jest bardziej potrzebna niż w mieście gdzie tego przemysłu nie ma na taka skalę, nie mylić drobnego majsterkowania w garażu przez nie które male firmy. jak się tutaj nas traktuje ,jak jakiś niewolników w obozie pracy ,mamy prawo a nawet obowiązek pracować ale nie mamy prawa do nawet wynajmu mieszkania na normalnych warunkach.tutaj jest ta słynna zbrojeniówka Z5 huty Stalowa Wola która produkuje sprzęt dla wojska słynne hałbice krab moździerz rak itp. ponadto to, że huta w tej starej wersji bardzo się zmieniła wiele zakładów upadło wiele się sprywatyzowało ale wciąż pracuje tam mnóstwo ludzi ,do tego doszedł przemysł aluminiowy szkodliwy dla środowiska i ludzi pod względem zdrowia ,ale przydatny na całym świecie ,bo któż dziś nie jeździ samochodem na alufelgach ze Stalowej Woli ,wszyscy z tego dobra korzystają ale nikt nie chce nam zapewnić godnego życia na godnych warunkach.to co ma być wybudowane na ulicy leśnej to ma być 600 mieszkań ale tylko 200 z nich maja być w programie mieszkanie+ ,a z tego co pamiętam to potrzeby pilne dla naszych mieszkańców na rok 2018 wynosiły -1200 mieszkań więc po wybudowaniu tych 600 mieszkań nadal będzie deficyt 600 sztuk.powinniśmy się zebrać pod urzędem miasta i zaprotestować przeciwko takiej polityce miasta takiemu traktowaniu nas ludzi pracujących w przemyśle ciężkim i uciążliwym.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 21:20
~Ksantypa
Jak ktos napisal pod jednym z tematow, moze nalezy teraz zmienic nazwe miasta na "Aluminiowa Wola"!
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 08:41
~olek
Do pawełek, po co poruszasz tematy o których nie masz zielonego pojęcia. Premier MATEUSZ MORAWIECKI obiecał że wybuduje 200 tysięcy mieszkań ale nie powiedział , ze w obecnej kadencji. PIS będzie rządził przez najbliższe 50 lat i na 100 procent przez ten czas te mieszkania wybuduje. A osiedle LEŚNE w naszym mieście powstanie z programu MIESZKANIE PLUS a cała kasa na to osiedle przyjdzie z WARSZAWY od rządu PIS. Miasto jedynie teren przekaże na budowe tego wielkiego osiedla ,do budowy tego osiedla dołączą też deweloperzy i częściowo też coś wybudują.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 17:19
~Ferdek z Poniatowskiego
No właśnie, pamiętam, tak było.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 08:31
~Ala
Ferdek odnies się co do tych obiecanych mieszkań a nie tylko plujesz jadem.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 17:54
~ala
To do rymy to do taktu wsadzi sobie Ferdek ...... do kontaktu to może oświeci hejter jedynego
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 17:18
~Ferdek z Poniatowskiego
Ala bucik ci siem rozwala i idź do kowala. A w czery lata to nawet "król Europy", czy "Słońce Peru i Gwiazda Nigeru" by nie zbuował milion mieszkań nawet przy POmocy Helmutów, to siem odczep od PiSu. Bo budują.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 08:29
~Tymek
No czemu nikt ze zwolenników PiS nie odniesie się do tych obiecanych 100 czy teraz już nawet 200 tyś mieszkań?? Ps. A co opozycja może zrobić jak jest w mniejszości? Nic.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 07:11
~Krzesław
A co opozycyjni radni zrobili przez rok dla Stalowej Woli oprócz wiecznego "bycia zaniepokojonym"?
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 15:45
~paweł
Olek sciśnij zwieracze bo z zachwytu nogi sobie obesrasz. Jakie "My zaczniemy"? O ile się orientuje to będzie budował prywatny inwestor i Lucjan nie ma z tym nic wspólnego. Już Mateuszek kłamczuszek miał wybudować100 tyś mieszkań (do tej pory oddano niecały 1000) a w expose obiecał następne 200 tyś co na to zwolennicy PiS jak się do tej odniesiecie????)
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 00:04
~nocna_kawa
Zobaczysz te tysiace mieszkan tak samo jak ow "milion samochodow elektrycznych". Fantazja tego PiSowskiego mitomana-bankstera nie zna zadnych granic !
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 16:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Kłamczuszek POwiadasz pawełku diabełku? To lepiej niech "twój" Bronek odda żyrandol.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 13:51
~olek
Do manekin, już w przyszlym roku hejterze zaczynamy budowe osiedla LEŚNEGO .Ciekawe co wtedy wypocisz trollu internetowy, skończ już z ośmieszaniem się wstydu oszczędź.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 08:34
~Taka Prawda
Najbardziej z tych dyżurów radnych to są zadowoleni radni .
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 02:49
~JKKW
Do Vika -- H.j cie to obchodzi!!
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 16:10
~huli
Jak już piszesz, to piszesz poprawnie bez błędów ortograficznych!
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 09:44
~józef
jak Kali ukraść krowa to dobra.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 21:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Dużurujcie radni, dyżurujcie. Tylko nie zmieniajcie końcówek, bo to jest wbrew zasadom języka polskiego. Przypominam, że jak jest orzeł, to jest orlica, a nie orłanka, aalbo orłankini, jak jest bażant to jest bażancica, a nie bażanka czy bażałkini, czyli jak jest poseł to powinno być poślica, jak już tak chcecie se POzmieniać PO lewacku.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 21:08
~pol
W zamyśle Zjednoczonej Prawicy nowo powstały Fundusz Solidarnościowy ma wziąć pożyczkę z Funduszu Rezerwy Demograficznej, dzięki czemu nie byłaby potrzebna dotacja na 13. emeryturę z budżetu państwa
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 17:20
~Ju
Najwięcej osób kieruje swoje kroki do Komisji Mieszkaniowej, pytając o przydział mieszkań... O przydział? Jak to Bronek Komorowski mówił? Aaa.... żeby kredyt wziąć!
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:03
manukun
Może czas najwyższy na program budowy mieszkań?
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:02
~vika
A Adrian daje mieszkania za darmo?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.