Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 11 lipca 2020 r. Imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi
 Wiadomości lokalne
» Pamiątkowy kamień i tablica ma przypominać o mordzie ponad 120 tysięcy Polaków
» Chmary komarów. Miasto zwiększa częstotliwość oprysków
» W parku miejskim trwają prace porządkowe
» S-74. Konsultacje w Stalowej Woli
» Terapia enzymatyczna: zdrowa i jędrna skóra w ESTET. Zyskaj rabat!
» Radni miejscy wracają na salę obrad
» NOWOŚĆ - PANEK CarSharing od niedawna w naszym mieście!
» Remont chodników przy wiadukcie
» Festiwal Muzyczny na cześć św. Jana Pawła II zainaugurowany
» Konsultacje w sprawie budowy drogi ekspresowej S74
» Kolizja na moście na Pysznicę. W jednym z pojazdów dwójka małych dzieci
» Prace nad łącznikiem mają przyspieszyć aby był przejezdny wtedy co obwodnica
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» Pamięć o Ofiarach OUN-UPA ciągle żywa w Stalowej Woli
» Fiesta Amigos - Dobre Granie Przy Fontannie
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:36     /Magdalena Rodecka/
Szlechetna Paczka. Wybierz rodzinę i pomagaj

Wystartowała XIX edycja Szlachetnej paczki. Skupieni w jej ramach wolontariusze od 2001 roku szukają wśród lokalnej społeczności osób których dotknął los, którym jest ciężko, żyją w biedzie.
Wystartowała XIX edycja "Szlachetnej paczki". Skupieni w jej ramach wolontariusze od 2001 roku szukają wśród lokalnej społeczności osób których dotknął los, którym jest ciężko, żyją w biedzie.
Wystartowała XIX edycja "Szlachetnej paczki". Skupieni w jej ramach wolontariusze od 2001 roku szukają wśród lokalnej społeczności osób których dotknął los, którym jest ciężko, żyją w biedzie.

Również w Stalowej Woli i powiecie stalowowolskim, gdzie do akcji włączyło się 11 wolontariuszy odwiedzając rodziny z naszego miasta i powiatu. 32 z tych rodzin włączono do pomocy.

- Zapraszamy wszystkich ludzi dobrego serca do tworzenia z nami mądrej pomocy dla najbardziej potrzebujących. I Ty nie bądź obojętny. Potrzebujący czekają na naszą pomoc. Wesprzyj z Nami Tych, którym zabrakło szczęścia - Agnieszka Żymek, ze "Szlachetnej paczki".
Z losami rodzin oraz osób potrzebujących pomocy w powiecie stalowowolskim można się zapoznać za pośrednictwem strony www.szlachetnapaczka.pl od 16 listopada.

Ich historie chwytają za serce a problemy w życiu są wynikiem utraty zdrowia, niepełnosprawności, starości, osamotnienia. Potrzeby są różne: żywność, opał, ubrania, meble, sprzęt AGD/RTV, środki czystości, rower, wózek spacerowy. Po wybraniu rodziny przygotowujemy paczkę i dostarczamy ją do magazynu, który w tym roku mieści się w OSP Charzewice na ulicy Jaśminowa 6 w Stalowej Woli. Finał akcji odbędzie w dniach 6-8 grudnia. Wtedy to wolontariusze będą osobiście przekazywać paczki rodzinom.

Z danych przekazanych przez inicjatorów wynika, że
6 zł 70 gr na dzień to stawka osoby w co piątej rodzinie włączonej do Szlachetnej Paczki. Ich średni miesięczny dochód (po odliczeniu stałych kosztów utrzymania) wynosi nie więcej niż 200 zł. Tymczasem według GUS czteroosobowa rodzina (2+2) nie jest w stanie przeżyć miesiąca za mniej niż 1571 zł.

11 zł na dzień - tyle średnio (po odliczeniu od dochodu stałych kosztów utrzymania) mają do dyspozycji osoby włączone do Szlachetnej Paczki w kategorii "Starość i samotność". Miesięczny dochód jednej czwartej z nich nie przekracza 200 zł.

Jedna piąta rodzin włączonych do Szlachetnej Paczki żyje w mieszkaniach, w których nie ma łazienki.

Ponad 1,2 milionów dzieci (osób poniżej osiemnastego roku życia) jest w Polsce zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 20 listopada 2019 r. godz. 12:17
~Mela
Rodzina przez 2 lata otrzymała spore paczki niestety w trzecim roku już nie dostała bo dzieci zostały zabrane do domu dziecka gdyż na alkohol i papierosy były pieniądze a na potrzeby dzieci nie było
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 16:12
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja to wybiorę rodzinę "Radia Maryja" i będę jej pomagał, bo jak jej pomogę to pomogę Polsce.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 17:18
~Ewa
Zawsze wspieramy Szlachetna Paczke I zawsze bedziemy. To swietna inicjatywa warta zachodu. Nie wyszyscy maja tyle szczescia co my.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 14:24
~Idą święta
Aby raz do roku wesprzeć jakąś akcję i komuś naprawdę pomóc - to niektórzy mają wielki ból dupy. Ale na tacę, co niedziela (!!!) od dyszki w górę - to jakoś nie ma problemu, rzuca bezmyślnie - i się nie zastanawia na co ksiądz wyda. No bo że Bóg tej dyszki nie dostanie do swojej kieszeni, to wiadomo. A jak kto ma objekcję wesprzeć jakąś organizację - to daj chociaż jakiemu biednemu na ten chleb z twojego osiedla, widzisz, że jakieś dziecko z biednego domu chodzi z twoim dzieckiem do klasy - kup mu jakąś książkę czy zabawkę czy lepsze buty, ubranie, choćby kredki, zrób jakiej z nędzną emeryturą bidującej babci zakupy albo zapłać jej w aptece chociaż za jeden lek.
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 19:44
~Barbie
są jeszcze normalni ludzie, szacun
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 16:48
~prezes
Morwa-u nas tacę po każdej mszy rozlicza Rada Parafialna. Z tacy czy nie,ale każdy proboszcz jest zobligowany przekazać kwotę na Caritas,zależną od wielkości parafii.
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 10:18
~Morwa
Prezes: a ma ksiądz jakie rozliczenia z tacy? Jeden taki ksiądz to zgromadził miliony na swoim koncie, jak się okazało, że ma dziecko nieślubne, co afera na cały kraj była. Dobrze, że media to podchwyciły. Ten zatem na carits pewnie nie dawał.... A biednymi autami też nie jeżdżą, choć ubóstwo przyrzekali.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 22:36
~prezes
Z tacy idzie również na Caritas,a Caritas jest największą organizacja charytatywną w Polsce.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 00:24
~??????
W naszym panstwie katolickim to chyba nie do pomyslenia, zeby ktos biedowal... Przeciez blizni ma pomagac blizniemu, dac jesc, jak kto glodny, ubrac, jak ktos nagi czy wsprzec dobrym slowem czy pieniazkiem. KAZDY jest do tego zobligowany. No to o co chodzi. Czemu jest bieda, nienawisc, zawisc i pijanstwo. I ciagle te zbieraniny, ze jeszcze katolikowi - jednemu z drugim trzeba przypominac przez tv, radio i gazety o jego obowiazkach, ze o nich zapomnial, jakby sie juz nie naprzyrzekal na komunijkach, bierzmowankach, slubach i chrztach. Sasiada, co pomoze drugiemu sasiadowi, to ze swieczka szukac. Ale w niedziele wszystkie minki pieknie usmiechniete, znak pokoju sobie podaja. Na pokaz to czy jak.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 23:33
~Ufffo
@uzywajciemózgu, fundacje istnieją ponieważ państwo abdykowało l i nie zapewnia usług na dobrym poziomie. Wolą zatrudnić setki tysiącu kolesi urzedników, płaca miliardy na jakiś wot, na partie dziesiątki milionów rocznie, na fundacje toruńskie kilkaset milionów, na samoloty dla marszałka itd. A mają w dupie edukacje, ochronę zdrowia, emerytury martwią się tylko byle w ich korycie pasza była.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 22:38
~prezes
Fundacje powstają po to,abyś i ty mógł wspomóc potrzebujących,choćby najmniejszym datkiem.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 20:36
~używajciemózgu
Kilka faktów na temat Stowarzyszenia Wiosna, które prowadzi akcję Szlachetna Paczka. Otóż Stowarzyszenie Wiosna w roku 2018 zatrudniało 128 osób, których średnie wynagrodzenie miesięczne wynosiło 4 tysiące zł. W tym samym roku uzyskało przychód w kwocie 20 milionów złotych, z czego na działalność statutową (wynagrodzenia, koszty wynajmu lokalu, obsługa strony internetowej, rachunki itp.) wydano 18 milionów złotych. Przychód - zwolniony od podatku - stanowią: darowizny, granty i dotacje państwowe, 1%, smsy oraz własna działalność gospodarcza (zarabianie na reklamach, prowadzenie odpłatnych szkoleń). Szlachetna Paczka opiera się na działaniach wolontariuszy i darowiznach osób prywatnych, więc ta akcja nie generuje dla Stowarzyszenia żadnych kosztów. Stowarzyszenie Wiosna to w skrócie: duża firma osiągająca przychody z darowizn. Tu nie za bardzo chodzi o pomaganie komukolwiek, a o banalnie łatwe zarabianie pieniędzy kosztem naiwnych ludzi. Po to zresztą powstają wszystkie inne fundacje i stowarzyszenia. Np. Fundacja Siepomaga pobiera 6% prowizji od każdej zbiórki...
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 23:24
~Bubi
Yyy...ale ogarniasz różnice między stowarzyszeniem, a fundacją?
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:56
~Niki
Dziwni jesteście. Biednym, chorym, samotnym seniorom trzeba pomagać, bo nie wiadomo, co NAS może jutro spotkać!
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 08:07
~Senior
Wszystko i żywność tak podrożało i od nowego roku podrożeje że niedługo wszyscy będziemy potrzebować szlachetnej paczki .
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:48
~Lucyna
Kazanie w bazylice. Za lgbt bog pokaral awaria czajki.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 22:40
~prezes
Większe kataklizmy nas czekają
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 19:39
~Edyta Cz.
slyszalam ks. Ryszarda, szokujące!
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:46
~Jan S.
Co to za kraj, gdzie w urzedach panstwowych sa toalety Dla Personelu?!?
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:11
~wasz brak rozumu
To jest artykuł dla tych co chcą pomóc a wy swoim jadem nie pomożecie innym ani sobie, biedni malutcy rozumkiem kmiotki
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 15:02
~zmijka49
witam ..poczytalam , przesledzilam rodziny ktore czekają na pomoc , ..polowa z nich ma dorosle dzieci przebywajace za granicą ewentualnie dorosle i niepracujace..jest tylko jedna osoba ktora tak naprawde jest potrzebująca ..czemu to pisze? Sama jestem chora na raka z przerzutami , pracuje tylko mąż tez chory na cukrzyce ..nikt mam nie chce pomoc bo ponoc nam sie nie nalezy ..A moze ja nie umiem skutecznie zebrac? ....
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 14:41
~Kkk
Czytam i nie wierzę ...szkoda słów na Was
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 12:41
~Ala
Sorry. Przecież jest 500 +. i 300 na start do szkoły i dalej mało?. Dalej zagrożenie?. Ja jako matka małych dzieci sprzed 7 lat nie miałam tyle kasy. Tylko najniższą krajową. Nie stać mnie na ciągłe dary na biednych. Coś jest nie tak z tymi zagrożonymi ubóstwem. Rodzice gdzieś przepuszczają pieniądze.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 14:14
~kabi
a ja uważam że ta szlachetna paczka to pokarm dla fundacji i po tym jak ich stryczek pokazał swoją gębę nie dam im ani grosza. Biednych ludzi teraz nie widać co najwyżej pijanych. A jak będę miał ochotę pomóc to bezpośrednio do ręki a nie przez pośredników
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 08:11
~Barbie
ja pomogę, zastanawiam się tylko, gdzie jest kk, który ma gębę pełną frazesów o miłości do bliźniego, może końcu panowie w czarnych sukienkach z koronką dali by się poznać od dobrej strony, jest okazja
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 10:02
~jabar
co ty pier..lisz
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 22:13
~Nie lkk
Owsiaka wybieram. Biedny jak TVN
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 18:31
~nie rozumiem nic
nie dam złamanego centa
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 10:01
~jjjaa
i tak ma być karma pusta pało
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 21:09
~karma
nie daj, nażryj się aż ci dupa spuchnie i zdychaj w samotności
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.