Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 29 lipca 2021 r. Imieniny: Marty, Konstantego, Olafa
 Wiadomości lokalne
» Za dwa lata prawie 200 dzieci będzie uczęszczać do żłobko-przedszkola z basenem
» Nowe, wyższe opłaty za śmieci w Radomyślu nad Sanem
» Testy na COVID w Laboratorium Probe z wynikiem od ręki!
» Nie żyje dyrekor szkoły i lekkoatleta Bogdan Dziuba
» Wycięto 12-metrową sosnę przy pawilonach handlowych na Okulickiego
» Lasowiackie handlowanie na błoniach
» Lato Muzyka Zabawa nie za miliony a kilkaset tysięcy
» Stacja szybkiego ładowania autobusów elektrycznych zmieni lokalizację
» W Rozwadowie przesadzana jest duża lipa
» Onko Tour - Rowerem po zdrowie
» Przebudują wnętrza domu kultury za 15,3 mln zł
» Planujesz podróż za granicę? 
Testy SARS-CoV-2 wykonasz w Stalowej Woli, Nisku i Rudniku w punktach Dilab - Diagnostyka Medyczna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» Kino Letnie
» Rajd Honoru ma już 10 lat
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnie KINO DZIECI
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
» Pierwotna Puszcza Sandomierska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
»Krzysztof Faraś na wyścigu w Załużu
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 00:16     /Magdalena Rodecka/
BGK wspiera samorząd i przedsiębiorców

Do tej pory dzięki wsparciu BGK wybudowano dwa bloki mieszkaniowe na ulicy Orzeszkowej. Kolejne powstaną na osiedlu Leśna.
Do tej pory dzięki wsparciu BGK wybudowano dwa bloki mieszkaniowe na ulicy Orzeszkowej. Kolejne powstaną na osiedlu Leśna.
Fot. MZB
W Stalowej Woli odbyła się druga z sześciu konferencji zaplanowanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego, który obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Jej hasło to "Biznes-Samorząd-Rozwój regionalny".

Bank Gospodarstwa Krajowego jako państwowy bank rozwoju wspiera rozwój społeczno-ekonomicznego Polski, w tym przedsiębiorców i samorządu terytorialnego.

Konferencje to cykliczne wydarzenie, które do tej pory odbyło się w blisko 50 miastach Polski, to miejsce wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami lokalnych władz i biznesu. Tworzą płaszczyznę do nawiązywania współpracy, dzięki której samorządowcy będą bardziej przedsiębiorczy, a przedstawiciele biznesu będą w większym stopniu uwzględniali w swojej codziennej działalności element społeczny.

Spotkania mają także na celu przybliżenie uczestnikom możliwości skorzystania na poziomie regionalnym z programów rozwojowych wynikających ze Strategii na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

- Stalowa Wola jest w momencie dynamicznego rozwoju. Realizujemy wiele ambitnych projektów w każdej płaszczyźnie, od kwestii drogowych po edukacyjne, środowiskowe, społeczne. To, że samorząd może tak odważnie myśleć o pewnych projektach wynika z tego, że mamy silnego partnera w postaci biznesu, który dostarcza zasób podatkowy, który rozwija kwestie kapitału ludzkiego. BGK jest partnerem sprawdzonym. Wielokrotnie nas wspierał w odważnych działaniach inwestycyjnych - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, prezydent miasta.

- Myślę, że dzisiejszy temat konferencji można ułożyć w swoiste równanie: samorząd plus biznes równa się rozwój regionalny. W mojej ocenie oba elementy powodują, że możemy mówić o rozwoju danego obszaru. Samorząd bez biznesu sam nie podźwignie wielkich przedsięwzięć, które będą przez społeczeństwo wykorzystywane. Tak samo biznes - bez współpracy z samorządem, bez wzajemnych relacji i wspólnych działań również nie będzie mógł nic zrealizować - mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Warto dodać, że do tej pory dzięki wsparciu BGK wybudowano dwa bloki mieszkaniowe na ulicy Orzeszkowej. Kolejne powstaną na osiedlu Leśna.

Regionalne konferencje BGK, przedsiębiorców i samorządu terytorialnego skierowane są do osób mających wpływ na rozwój gospodarczy regionów. Do udziału zapraszani są: przedsiębiorcy, przedstawiciele samorządu terytorialnego oraz administracji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 3 października 2019 r. godz. 11:33
~spółka cywilna
w Stalowowolskiej placówce Nest Bank SA też otrzymaliśmy dobrą ofertę kredytów z gwarancjami BGK dla przedsiebiorców. Polecam :)
+0-0
Środa, 2 października 2019 r. godz. 18:11
~Ferdek z Poniatowskiego
Hey Stalwiacy! Nie dajcie siem zwieść sondażom! PiS wcale jeszcze nie ma zapewnionej wygranej w wyborach. W POprzednich latach wygrywał sondaże, a przegrał w wyborach. Mówi wam to coś? Więc wszyscy na wybory i głosujemy na PiS! Bo koalicja nie ma sensu z tymi partiami, które startują, bo one chcą eliminacji PiSu z życia POlitycznego i dorwać siem do koryta. Żeby se mogli POdkradać, to nam POzabierają to co nam dał PiS. TYLKO PiS!
+0-0
Środa, 2 października 2019 r. godz. 08:54
Zbigniew
weźcie sie wy wszyscy z tym pisem i rzadem na czele odpeie....ta od przedsiębiorców i pozwólcie ludziom działać. Skąd maja być miejsca pracy jak wy wszystkim dokręcacie śrubę. Należy stworzyć warunki dla biznesu a nie jałmużnę dawać. PIS zamorduje małe i średnie firmy, nie będzie konkurencji a wielkie korporacje ustawią do pionu motłoch. Tylko konkurencja i nieskie podatki mogą ożywić gospodarkę, nie państwo bo państwo nie ma własnych pieniędzy a żeby mieć to kradnie ludziom ich własne pieniądze i rozdaje gdzie popadnie... Szkoda strzępić ryja. Socjalizm pełną gębą w tym kraju.
+1-0
Środa, 2 października 2019 r. godz. 18:18
~Ferdek z Poniatowskiego
ty jesteś głupszy od mojego krasnala na działce, he he he. Polska pnie siem w górę w rankingach gospodarczych na całym świecie a tobie siem plecie co nakazali Platfusy od Balcerka, he he he
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 23:57
~niesmak_pozostanie
Nie tylko bank "wspiera"... ````` "Jarosław Kaczyński: Bóg nam pomógł, że zdołaliśmy wygrać wybory" ````` Czyli ten Bóg wspiera łgarstw, pomówienia, insynuacje, korupcje i ogólnie złodziejstwo. Hmm, znam tego Boga. On się nazywa Lucyfer. Mam wrażenie, że cały czas wspiera swojego wiernego sługę Jarosława i jego marionetki...
+1-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 16:55
~swat
Nie będzie wielkiego otwarcia nowego stadionu. Stal Stalowa Wola z Widzewem Łódź zagra w BoguchwaleStal Stalowa Wola na mecz z Widzewem Łódź planowała otwarcie nowego stadionu przy ul. Hutniczej 3. Nic z tego nie wyjdzie, wykonawcy... zabrakło trawy. Spotkanie odbędzie się w Boguchwale. Stal Stalowa Wola zmierzy się z Widzewem Łódź w 15. kolejce. Mecz ten miał wielkim świętem futbolu w Stalowej Woli. Działacze klubu planowali otwarcie nowego stadionu przy ul. Hutniczej 3. Nic z tego nie będzie. Pówód? Prozaiczny. - Okazało się, że wykonawcy zabrakło trawy. Dwa boczne boiska zostały już nią wyłożone, na głównym wszystko też jest gotowe, by to zrobić, ale nie ma materiału - powiedział przedstawiciel "Stalówki" cytowany przez serwis widzewtomy.net. Wobec tego działacze klubu ze Stalowej Woli chcieli, aby mecz odbył się w Łodzi. Jednak na to rozwiązanie nie zgodzili się przedstawiciele Widzewa. - Widzew powiedział nam, że nie może już zorganizować tego meczu u siebie, także w Łodzi nie zagramy - kontynuuje ten sam działacz. Stal Stalowa Wola zatem jest zmuszona wrócić na Izo Arenę w Boguchwale. Piłkarze Szymona Szydełko mogą się z tego rozwiązania cieszyć. Rok temu ograli faworyzowany Widzew Łódź 3-0 własnie w Boguchwale.
+1-0
Środa, 2 października 2019 r. godz. 18:20
~Ferdek z Poniatowskiego
swat Platfusów?
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 19:26
~Fake News
Prima Aprilis dopiero w kwietniu, za pół roku. A ktoś sadzi takie "żarty". Zwykły fake news
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 19:13
~Manekin
Plotka hejterze opozycji płatny
+0-1
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 15:41
~Ferdek z Poniatowskiego
Tak se siedzę na balkonie i se myślę, że banki powinny wspierać tylko krajowe inwestycje. I też se myślę o tych naszych dwóch Sztuhrach, starym i młodym i próbuję zrozumieć co oni w tych swoich czaszkach mają, że o Helmutach i ruskich siem dobrze wyPOwiadają, a na Polskę plują. Tak, tak, musimy siem zmobilizować żeby w wyborach PiS miał jak największe poparcie, bo walka toczy siem o przyszłość wszystkich Polaków patriotów, o nasze dzieci i wnuki, a nie tylko o świetlaną przyszłość tęczowych dziwoloągów, POstKOmunistów, lewactwa robactwa i czerwonych "liberałów". Do urn bracia i siostry Polacy! Podkarpacie rules! TYLKO PiS!
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 23:50
~niesmak_pozostanie
Czy kiedys Ferdku tak chwaliles brudna dzialalnosc "czerwonego" prokuratora Piotrowicza - dzis waznego PiSowskiego aparatczyka?
+1-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 11:18
~pławiak
Gadanie głupot. Żaden bank nikogo i niczego nie wspiera. Bank udziela kredytów aby zarobić. Dorabianie ideologii do normalnego działania biznesowego to zwyczajne nabieranie naiwnych.
+0-0
Środa, 2 października 2019 r. godz. 10:16
~pławiak
Ferdek głąbie tylko ile płacisz za to "wsparcie" , policz o ile potrafisz. I o to tu chodzi - nic nie ma za darmo. Za wszelką pisowską darmochę i tak zapłacimy i będziemy płacić przez lata.
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 21:02
~jan
... jesteś w błędzie, to może być ,,polski" bank albo ,,repolonizowany" to znaczy zarządzany przez elitę namaszczoną na Nowogrodzkiej, a w takim banku ekonomia i rozum są niepotrzebne, wystarczy umieć odbierać smsy z KC Partii.
+1-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 16:00
~Ferdek z Poniatowskiego
Gadanie głupot. Mnie i Helenkę wsparł, bo oszczędzanie na samochód zajęło by nam całe lata, a tak se już jeździmy i se spłacamy i czasem se jeszcze zarabiamy tym samochodem, he he he.
+0-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 14:48
~pławiak
Oczywiście w-g ciebie banki są instytucjami dobroczynnymi i kierują się tylko czynieniem dobra i uszczęśliwiania takich jak ty? Gratuluję światopoglądu. Idż do banku i weż sobie kredyt. Pogadamy jak go dostaniesz i zaczniesz spłacać.
+2-0
Wtorek, 1 października 2019 r. godz. 13:02
~___
Miło posłuchać takiej alfy i omegi. Szkoda żeś hejter płatny na usługach.
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.