Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 3 czerwca 2020 r. Imieniny: Anatola, Leszka, Tamary
 Wiadomości lokalne
» Czyż te 32 kg mniej nie robi cudownej różnicy?!
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Komunikat MZK
» 61-latek jechał autem mając 2,5 promila
» Parking przy ul. Okulickiego już gotowy
» Andrzej Duda w Stalowej Woli. Prezydent spotka się z mieszkańcami w parku miejskim
» Rusza nabór do V edycji Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» 1,6 mln. zł na remont drogi Budki Dolne - Zdziechowice
» Miasto szuka dofinansowania na remont wiaduktu na Traugutta
» Mobilny MOF Top Inwestycją Komunalną
» Tomasz Solecki nowym prezesem Stali Stalowa Wola PSA
» 2,5-letnie dziecko potrącone przez samochód
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
» Elementarz polskiego dizajnu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 18:19     /Magdalena Rodecka/
Kłótnia o półmilionowe poręczenie dla PKS-u. Starosta: to tratwa ratunkowa

Radni Powiatu Stalowowolskiego dali zielone światło głosując nad uchwałą podczas IX Nadzwyczajnej Sesji, w sprawie udzielenia poręczenia dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna. Chodzi o kwotę 500 tysiąca złotych.
Radni Powiatu Stalowowolskiego dali zielone światło głosując nad uchwałą podczas IX Nadzwyczajnej Sesji, w sprawie udzielenia poręczenia dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna. Chodzi o kwotę 500 tysiąca złotych.
Fot. Jacek Rodecki
Radni Powiatu Stalowowolskiego dali zielone światło głosując nad uchwałą podczas IX Nadzwyczajnej Sesji, w sprawie udzielenia poręczenia dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna. Chodzi o kwotę 500 tysiąca złotych.

Jak informowaliśmy na łamach Stalowka.NET, PKS Stalowa Wola S.A. planuje zaciągnięcie kredytu na finansowanie bieżącej działalności t.j. wynagrodzenia pracowników, zobowiązania publiczno - prawne, zobowiązania wobec dostawców. Kredyt będzie postawiony do dyspozycji spółki jeszcze w sierpniu 2019 roku. Termin spłaty upływałby dokładnie za rok.

Nie wszyscy radni byli przekonani do podjęcia. Tymbardziej, że dyskusja na ten temat miała miejsce zaledwie kilkadziesiąt minut przed sesją, tego samego dnia. A to nie wystarczająca ilość czasu aby zapoznać się z problemami powiatowego przewoźnika. Doszło do spięcia między radnym Zbigniewem Golą a starostą Januszem Zarzecznym. Starły się dwie wizje: biznesmena który rozumie czym jest zarabianie pieniędzy i samorządowca, zdaniem którego ważne są dotacje i "żeby się bilansowało".

Zbigniew Gola na początku zaznaczył, że nie neguje zasadności wzięcia kredytu ale czy to nie za mało aby wyprowadzić spółkę na prostą. Zabieg ten nazwał "zasypaniem potrzeb i nic poza tym". Był zdziwiony, że nie usłyszał uzasadnienia co do tego jak rozwiązać problem nierentowności PKS-u na przyszłość. Może warto byłoby zastanowić się czy nie sprzedać 40% akcji? Zdaniem Goli powiat przy 8 milionowym deficycie powinien uciekać od zadłużenia.

Starosta Janusz Zarzeczny tłumaczył, że powiat jedynie daje poręczenie dla kredytu obrotowego który wcześniej wynosił 200 tysięcy złotych. Zabieg ten nazwał "ratunkową tratwą". Poinformował radnych, że złożony został do wojewody podkarpackiego wniosek o dofinansowanie od 1 września wszystkich nierentownych linii. Dopłata ma wynieść maksymalnie złotówkę do wozokilometra i przynieść powiatowemu przewoźnikowi do końca roku 560 tysięcy złotych. W przyszłym roku zabieg ten ma zostać powtórzony a do zakładu wpłynąć ponad 2 miliony złotych. - Transport publiczny ma służyć przede wszystkim mieszkańcom - stwierdził Zarzeczny, dodając, że dodatkowo, nowa ustawa o dofinansowaniu PKS-ów daje możliwość podpisania umów z gminami, na mocy której będą mogli dokładać się do organizacji transportu. Wcześniej takiej możliwości nie było. - Do tej pory PKS-y były zapomniane - bronił spółki starosta.

Radny Gola nie poprzestawał. Mówił, że to wszystko o czym mówi Zarzeczny to "świetlana przyszłość" a to co daje państwo to "pic na wodę, fotomontaż". Prognozowane na przyszły rok 2 miliony złotych to i tak za mało, wójtowie, burmistrzowie nie mają w małych gminach pieniędzy. - Możemy zaprosić wójtów i zobaczymy. Takie spotkanie powinno się odbyć. Brakuje pełnych, rzetelnych danych finansowych - stwierdził Zbigniew Gola.

Starosta Zarzeczny posądził Golę o wprowadzanie chaosu, powiedział, że radny nie ma racji bo każdy włodarz ma obowiązek zapewnić transport w swojej gminie.

Obecnie PKS ma uruchomionych 77 linii, z czego zaledwie 17 jest rentownych. Mamy najtańszy wozokilometr w kraju - 2,71 złotych. - Dofinansowanie 1,7 mln. zł załatwia nam temat całkowicie. Gminy dadzą nam parę groszy ale dzięki temu zapewnimy transport do każdego zakamarka gminy - uzasadniał Zarzeczny.

- Jak ja mam głosować nad poręczeniem? Ma Pan nas za idiotów którzy przyszli tylko podnieść rękę? Dziś komisja i dziś żądacie odpowiedzi. Proszę nas na przyszłość poważniej traktować - zaapelował radny Gola.

Głos zabrał prezes PKS-u Tadeusz Bąk. Przypomniał, że oprócz dofinansowań, spółka ma jeszcze przychodów ze sprzedaży biletów. - Mogę zapewnić, że jeżeli uzyskamy rekompensatę z ustawy o PKS, to będziemy się bilansować. Może pozwoli to też na wymianę taboru - stwierdził Bąk.

Radny Zbigniew Gola po raz kolejny stwierdził, że brakuje twardych danych, wyliczeń, plany jak można "pójść do przodu" a 500 tysięcy złotych to można mieć ale na butik z butami. Problem z PKS-em jest od kilku lat a wy spokojnie sobie śpicie - zwrócił się do zarządu.

- Jest problem bo rząd o nas zapomniał. O PKS. Powiaty nie miały do tej pory możliwości sięgnięcia po środki zewnętrzne. Mam nadzieję, że od przyszłego roku będzie możliwość uzyskania dofinansowania do taboru bo zakup jednego nowego autobusu to wydatek rzędu 500 tysięcy złotych. Zbieramy dane, mamy wszystko zbadane, łącznie z potokami pasażerów. Nie mamy chaosu - bronił swego starosta.

Niewykluczone, że w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie poświęcone wyłącznie stalowowolskiemu PKS-owi. Uchwałę poręczeniową przegłosowano z korzyścią dla przewoźnika.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna powstało w 1999 r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa. W 2010 r. Minister Skarbu Państwa przekazał bezpłatnie na rzecz Powiatu Stalowowolskiego 100 % akcji Spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A., w tym z prawem przekazania 15 % akcji Spółki uprawnionym pracownikom w przypadku uruchomienia sprzedaży akcji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. godz. 22:01
~janek
Rozliczyć Gola i jego intencje ujawnić wszystko niech będzie prezydentem Stalowej niech zbuduje nowy PKS wraz z dworcem i zapewni dobrobyt wieczny dla szczekaczy PKO
+0-0
Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. godz. 09:45
~Gorzki Żal Podatnika
Pan Najwyższy Władca Powiatu Starosta Zarzeczny nie ma pieniędzy na kawałek chodnika, a tu proszę znajdują się pieniążki na nasz ukochany PKS. Firma jest od lat na równi pochyłej i nikt nie rozlicza kierownictwa z braku pomysłów jak uzdrowić sytuację. Podawana jest kroplówka z naszych podatków i sprawa jest załatwiona. Prywatni przewoźnicy zacierają ręce i organizują coraz to nowe połączenia busowe. Dziwna polityka. Ciekawe czy towarzystwo rządzące powiatem zachowuje się podobnie w stosunku do swoich domowych budżetów?
+0-0
Sobota, 17 sierpnia 2019 r. godz. 21:32
~Przyjaciel goli
Nie szczekajcie na Janusza bo Władza Pis spojrzy na wasze Komputerki i okaże się kto wy tacy eksperci od kredytów i zarządzania
+0-0
Sobota, 17 sierpnia 2019 r. godz. 21:11
~kibic goli
Spośród 176 PKS które były to jeden z kilkunastu który jeszcze i trwa W całej Polsce są olbrzymie obszary gdzie nie dociera transport zbiorowy gdzie ludzie proszą o przywrócenie komunikacji bo starzy chorzy biedni nie mają czym dojechać do pracy i lekarza i w innych życiowych sprawach Usługa która ta firma wykonuje to usługa o charakterze użyteczności publicznej i tak jak transport miejski jest dotowana w całej Europie chwała PIS że to dostrzegł i Staroście a wynalazcy co tego nie rozumieją to znane nam wszystkim osoby i cel w którym bluzgają te pierdy też znany
+0-0
Sobota, 17 sierpnia 2019 r. godz. 18:51
~meck
honorem powinno być ratowanie tej firmy a nie przez lata nic nierobienie a by się rozwijała - tam widać lata 60- 70 - jak jest inaczej proszę skomentować - jak inni radę ................., co się dzieje
+0-0
Sobota, 17 sierpnia 2019 r. godz. 14:44
~Zenek
Jeżeli kredyt ma być "na finansowanie bieżącej działalności t.j. wynagrodzenia pracowników, zobowiązania publiczno - prawne, zobowiązania wobec dostawców" to oznacza tylko i wyłącznie niepotrzebne przedłużanie agonii PKS-u i wyrzucenie pieniędzy w błoto. Gdyby to był kredyt inwestycyjny to co innego. Dlatego posunięcie starostwa oceniam jako super głupie. Tu trzeba pogonić do roboty dyrektora, albo wywalić go na przysłowiowy zbity ....k. za doprowadzenie firmy do ruiny. Taki Biłgoraj daje radę, a Stalówka na dnie. Jedno co potrafił to zlikwidować całkowicie kursy do Krakowa i tyle. Żenada.
+0-0
Piątek, 16 sierpnia 2019 r. godz. 12:02
~kibic goli
Polska gola Polska gola taka jest kibiców wola
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 19:39
~xcv
Wywalić połowe dyrektorów i prezesów i pieniądze moment się znajdą
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 10:55
~Moher49
Oto co wam szykuje władza PO-PIS: 24 czerwca 2010 roku izraelska firma Egged Mobilis wykupiła 6 mazowieckich PKS-ów (w Ciechanowie, Mińsku Mazowieckim, Mławie, Płocku, Przasnyszu, Ostrołęce) zatrudniających 2 tys. pracowników. Zamiast poprawy oferty, płocki PKS zlikwidował jesienią 8 najbardziej nierentownych kursów, planowane są kolejne likwidacje. Ponad pół roku po prywatyzacji jedynym widocznym efektem są cięcia w rozkładach jazdy i odwołane kursy. Niepokojąca jest również sytuacja pracowników firmy, którym proponuje się zmniejszenie pensji (przejście na trzy czwarte etatu, z odpowiednio zmniejszonymi zarobkami przy tym samym wymiarze czasu pracy). Pomimo tego, Ministerstwo Skarbu Państwa szykuje się do sprzedaży kolejnych PKS-ów, między innymi na Górnym Śląsku, Mazurach, w Opolu.
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 10:34
~Simona
Janusz tabor limuzyn w powiecie wymienił na nowe więc niech nimi wożą klientów. Wniesie te limuzyny aportem do pks i odmłodzą tabor.
+1-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 22:22
~ile?
Mając te nowoczesne autka w starostwie chcę zapytać starostę czy odbył jakiekolwiek spotkanie we wsiach do ktorych nie docierają autobusy PKS? Czy wie ile jest chętnych osób do korzystania z połączeń nowo uruchomianych? Mniemam, że nic w tym temacie nie uczynił bowiem forma sesji "nadzwyczajnej" jest wygodną instytucją by nie za dużo na niej pytać. Skąd u niego jest ta arogancka pewność, że samorządy dorzucą się do wizo kilometrówek?
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 09:20
~3223
i bardzo dobrze...niech przemądrzali kierowcy szukają nowej pracy stalszmit alutec szuka każdego człowieka do pracy....
+0-1
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 09:06
~Finansista
Tylko kto da im kredyt jak spółka jest w kiepskuej syyacji finansowej. Prawo bankowe mówi o tym, że kredyty dostają Ci co mają zdolność do splaty
+0-0
Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. godz. 09:47
~Bankowiec
poręczenie kredytu udzielone przez powiat stw
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 20:05
~towarzystwo wzajemnej adoracji
Gola na tratwę i do Ameryki tam będzie czaił. Polska Gola Polska taka jest kibiców wola . Czekamy na kolejny występ kabaretowy Goli
+0-1
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 19:35
~maruda
i po co chwalic sie wlasna ignorancja?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 18:48
~M
Niestety, prawdą jest że należy przyjrzeć się obsłudze ludzi w starostwie. To oni są dla nas. Nie odwrotnie. I obsługa jak w PRL-u powinna się zmienić. I nie ma to związku z wiekiem obsługujących. Tylko z odrobiną kultury.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 18:21
~tutka
Nie czepiajcie się rad Goli bo on jest jedynym który czai o co chodzi z tą 'tratwą starosty". Pozostali to towarzystwo wzajemnie adoracji i ludzie spolegliwi wobec retmana. Brawo panie radny, dawać więcej czadu i dorzucać do pieca!
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 17:48
~janek
Na pierwsze szkolenie dać Golę
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 17:13
~Mieszkaniec
Może warto zainwestować w szkolenia na temat obsługiwania klienta, petenta (dla nich natręta)? Różnica między Starostwem a UM jest kolosalna. W UM można poczuć życzliwe podejście, chęć pomocy. W starostwie nie przerywają nawet prywatnych rozmów rzucając nazwiskami i trzymając w rękach kubki z jakąś zawartością. A pokrzykiwanie i podniesiony głos to brak kultury. Może warto parę złotych poświęcić na normalność? Panie Starosto?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 18:30
~bimba
Ratowanie zakładu pracy(jaki by on nie był) odbywa się zawsze poprzez plan naprawczy. Plan naprawczy zaklada cięcia wydatków bieżących z mozliwościa pozyskiwania źródeł dochodów dla firmy. Zacznijmy od wydatków czyli wynagrodzeń pana prezesa spółki, jeśli jest z-ca to także jego, czlonków zarządu, diet członków RN, proporcji zatrudnionych czyli kierowców, mechaników do administracji. Jeżeli to zostanie wykonane można mówić o wdrożeniu programu naprawczego w firmie. No więc na początek ile zarabia prezes upadającej spółki? Czy to w dalszym ciągu jest tajemnica poliszynela? Panie starosto ma pan głos!
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 18:16
~ara
Jaki/cy pan/owie taki kram! I wszystko jasne! Arogancja ściele się od samej góry!
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 17:57
~py
W mieście idzie - może z-ca potrzebuje pomocy - ktoś niech doradzi pomoże - szkoda zakładu - ratujcie ludzi i zakła kto ma pomysł aby pomóc niech pisze - razem można duzo
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 15:35
~nn
dawac kase za to ze sa w potrzebie ??? Przeputaja i to. Najpierw program ratunkowy: zostawic 1 kierownika ( nie dyrektora) i ze 3 pracowników umyslowych. Reszte zwolnic. Rade nadzorcza najlepiej zlikwidowac lub ograniczyc do min. I dobrac odpowiednich ludzi a nie zon lub mezów kogos. Lub familiji- ale to w stalowce niewykonalne
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 16:50
~l
Ot wychodzi znajomości - ludzie bez kompetencji rządzą i mamy jak mamy, dawniej nie do pomyślenia aby w branży pracował dyrektor kierownik bez szkoły kierunkowej - doświadczenia. Dyrektor musiał mieć studia prawnicze czy inne itp. Huta w latach 70 -ch 25 .000 ludzi zarządzał jeden dyrektor dało się dało jakby się nie sprawdził to wylot i odpowiedzialność a dziś sami swoi
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 13:59
~Obrońca Goli
Gola gola golutki pytania zadaje odkąd dostał się do rady i na każdy temat i na każdej sesji on żyje w wirtualnej rzeczywistości wszystko mu się pomieszało musi Golas odpocząć bo się wypali. Gola strzel sobie gola bo tego po trzeźwemu nie rozbierzesz gola użyteczność publiczna to nie komercja Popieram Pan Janusza
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 16:55
~zflustrowany
Popieramy doktora jeden wie czego chce ma doswiadczenie a nie jest maszynka do głosowania, taki który zadaje pytania to nieporozkładany - nieprawda to osoba która pracuje dla nas dla naszego społeczeństwa wybraliśmy doktora godnego a nie maszynki do głosowania - widać że chłop chce coś zrobić a nie siedzieć cicho jak inni na stanowiskach róznych byle od wypłaty do wypłaty i dieta mu się za to nalezy
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 13:50
~Budowlaniec
Nic mnie to nie obchodzi...
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 13:42
~Tadek
Bardzo słusznie ze wkońcu ktoś zaczął zadawać konkretne pytania jak Pan Gola, tylko tak mozna rozwiazac problemy.
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 11:47
~obywatel RP
A PiS miało pomóc miały być dopłaty!
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 17:35
~nauczyciel_emeryt
Pieniedzy nie bedzie... PiSowska wladza coraz bardziej zyje na kredyt... tyle, ze staraja sie to dosyc sprytnie ukrywac!
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 11:35
~rezonans
Po lekturze komentarzy dwie rzeczy budzą obrzydzenie. Po pierwsze bezpardonowy atak na osobę radnego Goli z wytykaniem mu jego działalności. Właśnie to radny Gola zrozumiał ową 'tratwę starosty" najlepiej jak tylko można było. Wykazał przy tym troskę o dobro wspólne jakim jest los firmy i zatrudnionych w niej pracowników. Po wtóre beztroska starosty w dalszym ciągu dla ktorego z ekonomii gospodarczej najważniejszy jest slogan "by się bilansowało". Panie starosto co się ma bilansować, rosnący dzięki pana indolencji dług zaciągany przez firmę, którą nieudolnie pan nadzoruje? Dlaczego tak ważna sprawa jak zadłużanie się przewoźnika jest procedowane w trybie "nadzwyczajnym" a nie z mozliwością debaty i wypracowania stanowiska zgodnego nie z tym pana rajcuje(bilansowaniem się!) a ze zdrowym rozsądkiem? Pan sobie nie zdaje sprawy z tego, że w świetle stosowanej praktyki to pan jest szkodnikiem firmy? Pan działa na jej niekorzyść? Jeżeli ktoś ma wątpliwości o słuszności tego co się wydarzyło na sesji rady powiatu niech tylko uważnie i ze zrozumieniem przeczyta zamieszczone pod artykułem komentarze. Ręce same opadają!
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:51
~40 groszy za wpis
AMW ma na swoim stanie sporą flotę praktycznie nieużywanych autobusów. Co prawda są to H10 ale mogą posłużyć kolejne 10 lat. Może tak Pan starosta zwróci się z zapytaniem do kolegów z PiS-u czy wojsko nie chce czegoś sprzedać PKS-owi?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:56
~f
I jak LUD uczy władzę - dobry pomysł trzeba NAS mieszkańców posłuchać a nie iść w zaparte
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:07
~Zastanów się co sobą reprezentujesz ?
A dopiero co mieli pilny wydatek. Kupić nowiutką Avensis' kę bo gdzież to, nie przystoi wozić dupkę byle czym. Na początek proponuję obniżenie swoich wynagrodzeń bo mandaty które piastujecie w pierwszej kolejności mają służyć dobru lokalnej społeczności. Skoro nie potraficie ogarnąć tematu to widocznie co niektórzy pomylili miejsca.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:16
~doradca finansowy
Zlikwidować stanowisko wicestarosty i myyyyk będzie lekko 150 tysięcy rocznie oszczędności. W 3 lata akurat te 500 tysięcy. Kredytu nie trzeba będzie brać.
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:50
~licz
vice to chyba więcej zarabia mają 13 tą pensję jak w każdej budżetówce
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:48
~pept
Kto wie ilu dyrektorów jest w PKAESIE i ile członków rady nadzorczej a ilu było przez lata ??? Może kto wie ?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:12
~Taka Prawda
Wiadomo że poręczyciel będzie musiał spłacić kredyt jak PKS padnie całkowicie ,niech biorą kredyt pod swoje ruchomości ,TYLKO JAKIE???
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 08:20
~Gustlik
Pan Gola ma 100 %racji , a tutaj na forum sami profesorowie biznesu. Pan Starosta jak to w firmach państwowych , Państwo mu dołoży i ( wzbudza to ogólna ekstazę) to zakład wyjdzie na prostą Ale z tego co wiem to dołożenie Prezesa tysiąclecia to na uruchomienie dodatkowych kursów do każdej pipidówki, a nie zapomoga dla PKS. W firmie prywatnej albo mam zysk i sie rozwijam ( również z pomocą kredytu), albo ogłaszam upadłość bo nikt mi nie doloży
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 08:58
~mech
Dać zarządowi prowizję 0,001 % od dochodu netto - i mogą działać nie zarobią nie ma kasy - a nie mechanik zarabia na warsztacie ok. 1800 zł z czego tu żyć
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 08:03
~*1*
Piecze nad PKS ma Starosta czy Vice ?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 07:58
~Dionizy Dyzio
sprywatyzować!!
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 07:53
~Trak
W Polsce panuje schizofrenia transportowa. PKSy, które mogą dojechać wszędzie i zapewnić transport publiczny, nie są dotowane, muszą na siebie zarabiać. Zaś kolej, która jest bardzo droga w eksploatacji, o kilka rzędów wielkości droższa niż autobus, dostaje miliony od marszałka. Mało tego, wozi powietrze, bo stacje i przystanki są na zadupiach. Podejrzewam, że w takiej polityce nie chodzi o dobro ludzi, tylko o dobro kolejarzy. Podatnik się składa na tę grupę zawodową, tak jak się składa na górników, utrzymując nierentowne kopalnie. Może rząd sprawdziłby, ile milionów złotych idzie w błoto, by kolej woziła powietrze? Może tę kasę dać PKSom? Będzie z pożytkiem dla wszystkich. No i przede wszystkim ciszej.
+1-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 16:44
manukun
Przecież wojewoda podkarpacki oficjalnie stwierdził, że w naszym województwie pociągi jeżdżą po to, żeby kolejarze mieli pracępracę
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:41
~40 groszy za wpis
a może tak połączyć PKS z koleją? Na zachodzie i w Czechach już dawno na to wpadli.
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 07:47
~pas
Doktor ma rację czas przespany - pacjent w agoni czy uda się uratować czy ktoś to wytłumaczy dlaczego to się tak stało ze sie przespało przecież wiadomo że Rząd już od kilku nastu lat podejmuje pozytywne działania - a władza lokalna jakoś .........................., dlaczego
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 07:38
~m
Przecież budowa stacji CNG BYŁA JUŻ DAWNO PLANOWANA WRAZ Z PLANEM BUDOWY ELEKTROWNI GAZOWEJ - ale to jak u nas wstał jeden i krzyknął nie bo nie i inni też krzyknęli nie bo nie i mamy co mamy tak z nami bywa - zawsze ma do powiedzenia ten co wydaje mu się ze wszystko wie a on krzyczy tak jak inni bo nie wie o czym inni krzyczą - czy nieprawdaż - fachowcy u nas nie maja racji bytu tylko krzykacze a później się dziwią że mamy tak jak mamy - historia kołem się toczy.................
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:48
~40 groszy za wpis
budowa stacji CNG to praktycznie minimalne koszty. Szczególnie, że można zamontować instalację w praktycznie każdym wozie MZK. Gdyby się dogadało MZK, PKS i były MKS to spokojnie stacja ma rację bytu. Dla przypomnienia instalacje wychwytu i sprężania gazu można zamontować także na wypisku śmieci.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:18
~.
TO JEST DOBRE NA MIARĘ NASZYCH CZASÓW - SZACUN
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 07:07
~boby
Jasne że Gola ma racje biorą kredyt na przejedzenie.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 06:29
~Dead
Dobre rady PZPR owca, nie ma co...
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 01:20
~Bańka Mydlana
Starosta to prawdziwy " Januszek " Kołek nie ma kasy wiec nie bujajcie o jakiejkolwiek galerii z PKS . A pan doktor niech się zajmie własnym biznesem bo jest co naprawiać .
+0-1
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 08:40
~prawy
to czego zmienione są plany zagospodarowania przestrzennego pod tą galerię ?
+0-1
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 00:55
~nocna_kawa
PKS... czyli jak wyrzucac pieniadze w bloto!
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 23:50
~40 gorszy za wpis
Może też warto iść wzorem Czech i wprowadzić kursy na tzw. telebus? U naszych południowych sąsiadów doskonale się to sprawdza i sam dzwoniłem na 30 minut po autobus. Dyspozytor będzie mógł określić jaki autobus będzie mógł wysłać albo nawet nie wysyłać gdy nikt nie pojedzie.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 23:48
~40 gorszy za wpis
Panie Starosto naprawdę pan ma 2,71 zł za wozokilometr!? Przy obecnych kosztach PKS nie ma szans przeżyć i utrzymać się na powierzchni! Szczególnie, że koledzy z Rzeszowa pozwalają na ekspansję Marcela i itd. Kosztem PKS-ów czy kolei w woj. W PKS trzeba poważnie się zastanowić nad restrukturyzacją, uruchomieniem siatki RENTOWNYCH połączeń, zmiany systemu sprzedaży biletów (system dynamicznej sprzedaży biletów, wprowadzenia odpłatnych usług na pokładzie autobusów i racjonalnymi inwestycjami w tabor (nawet używany). Służę radą i w najbliższym tygodniu zadzwonię celem umówienia się z Panem na spotkanie.
+1-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 22:41
~Bławat
Może tak zainwestować w autobusy napędzane gazem? Połowę tańsze od elektrycznych, a oszczędności eksploatacyjne znaczące. W Częstochowie ich sporo jeździ. Fundusz unijny też coś kapnie.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 10:43
~40 groszy za wpis
~Bławat: tylko, że w Częstochowie w bardzo krótkim czasie spaliło się kilka autobusów. Był spory problem z Solbusem. Aby użytkować autobus na CNG trzeba mieć doskonały serwis i znających się na fachu ludzi.
+1-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:45
~Bławat
Stacja CNG jest także w Sandomierzu, obok giełdy. Pamiętam jak LPG było rzadkością, po jednej stacji w mieście. Spalonych autobusów nie brakuje i to nie z powodu gazu. Nieraz widziałem jak się jara disel z ludźmi w środku. Elektryka, brak oleju, zatarte łożyska, brak chłodzenia. Przegląd codzienny się kłania.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 23:44
~40 gorszy za wpis
w Częstochowie się kilka spaliło na gaz CNG ;) i zostały natychmiast wycofane. Z tego powodu długi okres na ulicy można było spotkać Ikarusy. W PKS trzeba wytypować autobusy, które rokują na naprawę główną i przy okazji można je "zagazować". Obecnie gaz CNG powszechnie stosuje się jako dodatek do paliwa ON zmniejszając jego spalanie nawet o 40%. Tylko kto postawi stację tankowania gazu CNG w Stalowej Woli? Bo najbliższa jest w Mielcu.
+1-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:54
~lek na całe zło
Gola- wizjoner, Gola- wynalazca, Gola- tęga głowa
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:46
~dojna zmiana+
I starostwo i PKS jest do wygaszenia.Jedni i drudzy to bankruci.
+1-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:20
~loed
Gola, Gola Strzelił sobie Gola . Gola Golutki i Malutki. Oj Gola Gola za co się ty bierzesz nie twojej głowy to problem sieknij kielicha tak jak lubisz nie psuj sobie tym głowy a jak tam u ciebie poczytaj opinie jak działasz to ci przejdzie to gadanie bez sensu Ma rację Janusz
+0-1
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:02
~janosik
gola z poko niech uwaza na parkiet bo zycio wy bywa sliski haha
+0-1
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:00
~radon
Pan Gola zna się na transporcie użyteczności publicznej tak jak świnia na muzyce a może świnia zna się lepiej na muzyce niż Gola na transporcie Wszędzie ten transport o charakterze użyteczności publicznej jest dotowany Tak samo jak transport miejski Wszystkie firmy wykonujące ten rodzaj usług powinny być dotowane o część już jest nawet w naszym województwie np PKS Rzeszów. Inaczej wszystkich czekają świniobusy pędzące z prędkością 110 km/h. i informacje o kolejnych wypadkach drogowych Panu Goli wszystko się pomieszało nie zna zupełnie tematu mówi by dużo mówić Jeżeli tak prowadzi swój zakład jak te rady których udziela to pewnie niedługo A co ciekawe napluje namąci a potem głosuje za Popieram Pana Janusza
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 16:41
manukun
Czytaj ze zrozumieniem co mówi człowiek choć trochę znający się na biznesie. Szczególnie o wieloletniej prognozie finansowej i perspektywach rozwoju. Poziom Janusza: w tym roku damy pół miliona złotych, nur wiadomo na co, gminy coś dadzą i jakoś kadencja zleci. Poziom biznesmena: na co dotacja zostanie wydana, jak zmieni się oferta i nastąpi polepszenie jakości usług, w szczególności niewygodne pytania o konkretne wyliczenia finansowe. Partyjniak na ciepłym stołku reaguje złością na takie "trudne" zagadki, przecież musiałby coś liczyć, myśleć i wymagać pod pracownika starostwa rzetelnej pracy.
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:12
~Wikary Madeja
Janusz murem za Januszem!
+1-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 20:45
~PIS
Starosta może jest ustawiony wiadomo za co i ma być tak jak on chce .
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 20:08
~Ferdek z Lenina 30
Sprywatyzowac. Sprzedac parking.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 20:07
~Ullllaaa
A za rok czy dwa jak jebni... ten cały socjalizm, to nam się odbije barszczem świątecznym z czasów stanu wojennego.
+1-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:38
~Grzegorz
I jak to ma działać z takim podejściem prezesa i radnego. Dotacje, dotacje, dotacje. Sprywatyzowac, albo szukac dochodu, wynająć część dworca pod handel, usługi, dogadać się z busiarzami z okulickiego żeby korzystali z dworca to będzie więcej oczekujących w budynku. Wtedy handel się opłaci, będzie kasa od zewnętrznych przewoźników za korzystanie z peronów. Zainwestować w busiki, zageścić siatki połączeń lokalnych i do przodu.
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 16:35
manukun
I Nadbereżny który już rok zmienia plan zagospodarowania przestrzennego, żeby inwestor mógł zacząć budowę centrum handlowego?
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:47
~prawy
dworzec jest Dariusza Kołka i ma budować galerie handlową z dwoecem w tym miejscu wiec pomieszczeń handlowych nie muszą szukać tylko zostały połaczenia i busy
+1-1
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:21
~hehe
Nie ma co. Ten starosta to taki "Janusz Biznesu"
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.