Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 3 lipca 2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 Wiadomości lokalne
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
» Ruszyło odkomarzanie. Mieszkańcy apelują też o walkę z kleszczami
» Niebawem nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy - trwają prace w parlamencie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 13:42     /Magdalena Rodecka/
Rośnie popularność Rupieciarni

Dzięki Rupieciarniom mieszkańcy mają możliwość bezpiecznie i zgodnie z prawem pozbywać się wielu problemowych odpadów.
Dzięki "Rupieciarniom" mieszkańcy mają możliwość bezpiecznie i zgodnie z prawem pozbywać się wielu problemowych odpadów.
Fot. MZK
Mieszkańcy Stalowej Woli chętnie korzystają z Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. W okresie remontowym "Rupieciarnie" cieszą się dużym zainteresowaniem.

- Nasze Rupieciarnie w lipcu odnotowały zwiększoną liczbę odwiedzin. Króluje gruz, odpady wielkogabarytowe - głównie meble. Mieszkańcy oddają też więcej opakowań tekturowych, szkła okiennego i tworzyw sztucznych. Cieszy nas wysoka świadomość ekologiczna mieszkańców, dzięki której Miasto Stalowa Wola jest czyste i zdrowsze - informuje MZK.

Dzięki "Rupieciarniom" mieszkańcy mają możliwość bezpiecznie i zgodnie z prawem pozbywać się wielu problemowych odpadów. - Zamiast na przykład opakowania po farbach, środkach ochrony roślin, czy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny wyrzucać do pojemnika na odpady zmieszane lub wywozić do lasu, można je przynieść do Rupieciarni. Wszystkie przyniesione tu odpady są we właściwy sposób przechowywane, a następnie przekazywane uprawnionym podmiotom do odzysku lub unieszkodliwienia - wyjaśnia MZK.

W "Rupieciarni" mieszkańcy Stalowej Woli mogą zostawić: stare meble, papier, tekturę, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe, szkło, gruz budowlany, baterie i akumulatory, zużyte opony, rozpuszczalniki, odczynniki fotograficzne, urządzenia AGD/RTV, środki ochrony roślin, lampy fluorescencyjne, alkalia, kwasy, detergenty, oleje i tłuszcze, farby, tusze, kleje, metal i odzież.

Punkty Selektywnej zbiórki odpadów znajdują się na ulicy 1-go Sierpnia i COP.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 16:40
~Niby komuch
Rupieciarnia potrzebna jak najbardziej. Szkoda tylko, że ta przy ul. COP zmieniła godziny przyjmowania z 18-tej do godziny 16-tej. Większość mieszkańców w godzinach popołudniowych wywozi gruz, meble itd. Skoro Rupieciarnia jest zamknięta o godzinie 16.00 , to komu ona służy. Wówczas gruz, stare meble zużyty sprzęt rtv i agd trafią do rowów, lasów. W najlepszym wypadku pod altany śmietnikowe. Może przywrócić godziny pracy Rupieciarni do 18.00 ?
+0-0
Piątek, 16 sierpnia 2019 r. godz. 14:29
~stary rupieć
Ale nie zauważyłeś tego,że Rupieciarnia na COP jest czynna od 8 dzięki temu obydwa obiekty są czynne w sumie od 8-18 a co pomoże to,że zmienią godziny tej drugiej???? będzie czynna w takich godzinach jak i ta pierwsza więc żadne ulepszenie
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 09:22
~eco
tłuka nie nauczy dwie rupieciarnie a popatrzeć co się dzieje w lesie czy na kaczych dolach na os piaski
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 08:19
~mieszkaniec 1
No to tak coś z innej strony żeby nie było za słodko. Pracownik Rupieciarni obok myjni zachowuje się jak dyrektor. Żadnej pomocy z jego strony, chodzi z rekami w kieszeniach i tylko dyryguje ludźmi. Dwa razy byłem świadkiem jak nie chciał pomóc starszym ludziom wrzucić starych mebli do kontenera. Kontener na odpady drewniane wysoki na ponad dwa metry, ciekawe kto może tam coś wrzucić. Kontener na gruz najmniejszy na całym placu a chyba odpady po remontowe są najczęściej przywożone? Pracownik chodzi i zwraca uwagę jak komuś coś się wysypie zamiast wziąć miotłę i pomóc ludziom. Tak że zwróćcie uwagę ludziom tam pracującym a będzie wszystko w porządku.
+0-0
Czwartek, 15 sierpnia 2019 r. godz. 15:09
~Mieszkaniec
Tak. Obsługa powinna przejść jakieś szkolenie.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:21
~słabiutki Jasiek
Drodzy czytelnicy. Kłaniam się pięknie całemu miastu za dobroć jaką mnie obdarowali. Dzięki rupieciarni mam umeblowane mieszkanie od A do Z. Wszystko to mam za darmo i nawet powiem więcej. Jest mi teraz dobrze i nawet pięknie tyle że ludzie mnie czasami lekceważą jak stoję w kolejce po tanie kości czy też odpoczywam na przystanku a jak już jestem w kościele to wszyscy się odsuwaja jakbym parszywcem był jakim. Myślę że to dlatego tak się dzieje bo kąpię się dwa razy w roku no i rzadko piorę odzież. Takie mam wymagania higieniczne i mój organizm się do tego przyzwyczaił. Co prawda mam dom ale spędzam w nim jedynie Wigilię. Resztę życia zwiedzam kraj i trochę pożebruję na jedzenie. Ostatnio byłem na wczasach w Gdyni. Doszedłem tam piechotą jakby co a na drogę powrotną tak samo. Polska to kraj miodem i mlekiem płynącym słynie i to prawda moi kochani przyjaciele a dzisiaj mam farta bo dostałem pozwolenie od proboszcza na spanie w kościele.
+0-0
Czwartek, 25 czerwca 2020 r. godz. 14:53
~ALKA
W rupieciarni jest czysto i wszystko segregowane ,a przy śmietnikach koło Cukierni Alicja przy ul. Wolności 5 wjazd w kierunku Cukierni tak brudno że trudno opisać.Placimy MZK za czystości i dezynfekcję pomieszczeń i pojemników ,tak nigdy się nie stało.Mamy 21 Wiek.Od 2006 roku zgłaszamy problem do Ochrony Środowiska, prezydenta zarządców.Nic się nie udało .Dalej brud , smród .ptaki roznoszą odpady że śmieci .Nikt nam nie pomógł.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 18:42
~Login
Bardzo fajnie że takie punkty zbiórki istnieją w naszym mieście . Ale jest i druga strona medalu : nie każdy dysponuje pojazdem którym mógłby dostarczyć większe gabarytowo lub ciężkie rzeczy do takiego punktu odbioru . Więc w takiej sytuacji liczy na wywóz przez MZK i wystawia takie rzeczy przy pergolach smietnikowych . Tylko że ostatnio ustalony przez MZK harmonogram wywozu takich rzeczy nijak ma się do rzeczywistości . Wystawione dzień lub dwa dni , przed podanym w harmonogramie terminem , większe rzeczy , w rzeczywistości stoją nieraz po kilka , a nawet kilkanaście dni zanim zjawi się pojazd do ich wywozu .
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 16:52
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja siem już z Helenką wyzbywam plastików po oglądnięciu filmu o śmierci wieloryba, który miał w żołądku kilkanaście kg plastikowych toreb. Jak o to teraz nie zadbamy to plasitkowe ryby będziemy jedli bo wszystkie takie odpady lądują w morzach i oceanach świata. A do naszych rzek też trafiają po imprezach nad rzeką.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 14:40
~mieszkanka
Czy skorzystać z Rupieciarni mogą wyłącznie mieszkańcy Stalowej Woli, czy również okolicznych wsi?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 16:11
~regulamin
z rupieciarni mogą korzystać tylko mieszkancy gminy stalowa wola to jest gminy punkt !!! każda gmina ma swój taki punkt, pracownik rupieciarni jest zobowiazany do przeszczegania regulaminu jesli ma jakies podejrzenia może poprosci o pokazanie zameldowania czyli dowodu osobistego przez kogo został wydany jesli przez Prezydenta Stalowej Woli to taka osoba moze oddac odpady
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 15:08
~st mieszkaniec
Mogą korzystać wszyscy .
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 14:29
~mieszkaniec
Dobry pomysł ze 3 razy skorzystałem już, łóżko jakaś elektronika.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.