Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 30 marca 2020 r. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» Ćwicz w domu z Fitness Club Marta Rybak!
» Pluskwy w domu trzeba truć samemu
» Szpital dostanie pieniądze od miasta. Jak wspomogą lecznicę inne gminy?
» Ciąża jest stanem kiedy samopoczucie dziecka jest zależne od samopoczucia mamy!
» Namiot przed szpitalem. Wstępna weryfikacja w walce z koronawirusem
» 6 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Kolejne zakażenia koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Nie ograniczajcie handlu na targowiskach - apeluje ministerstwo i klienci
» Koronawirus. Sobotni handel ograniczony
» Czwarty przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim!
» Epidemia jak wojna?
» Koronawirus nie wstrzymał inwestycji drogowych
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Kobieta w PRL-u: Plakaty ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli w Bibliotece Wydziału Zamiejscowego KUL w Stalowej Woli
» Mistrz Pięknego Czytania
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 14:24     /Informacja prasowa/
Spycharka ponad normę. Przeciążenie o ponad 100%

O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.
O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.
O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.

Kontrola pojazdu, którym przewożono spycharkę gąsienicową, odbyła się w ramach wspólnej akcji podkarpackiej Inspekcji Transportu Drogowego i stalowowolskiej policji. Tego typu transport - nienormatywny jest ściśle określony przepisami prawa. W tym przypadku złamano wiele norm.

Przekroczona - i to o ponad 100% - została dopuszczalna masa całkowita. Zamiast maksymalnych 40, pojazd z ładunkiem ważył aż 86,5 tony. Transport był też o blisko 6 metrów za długi i o ponad 70 centymetrów za szeroki. Kierowca dysponował zezwoleniem niewłaściwej kategorii. Zamiast wymaganej w tym przypadku kategorii VII, prowadzący okazał inspektorom zezwolenie kategorii V.

nspektorzy zakazali dalszej jazdy do czasu uzyskania przez polskiego przewoźnika dokumentu właściwej kategorii. Konsekwencją braku wymaganego zezwolenia, ale też niewłaściwego pilotowania transportu, są wszczęte przez Inspekcję dwa postępowania administracyjne zagrożone karami finansowymi.
Zdjęcia
O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.O ponad 46 ton za dużo ważył pojazd, którym przewożono spycharkę gąsienicową. Przekroczono także normy dotyczące długości i szerokości. Inspektorzy zakazali dalszej jazdy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. godz. 13:06
~Adi z cementowozu
Niech się za patelniarzy wezmą co na 2 kartach jeżdżą..
+0-0
Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. godz. 09:45
~bmx15
a może było tak, że nacisk na oś był dozwolony, szerokość dozwolona ale przewoźnik po prostu nie miał na to odpowiedniego pozwolenia/pilotażu? Tradycyjnie, może się uda.
+0-0
Niedziela, 21 lipca 2019 r. godz. 19:20
~przewoźnik
Jak Stalówkę inspektorki wezmą teraz na celownik to nieciekawie będzie .
+0-0
Niedziela, 21 lipca 2019 r. godz. 18:50
~kiero
Dużo firm jeździ bez wymaganych zezwoleń. Problem jest taki , że wszystko ciężkie i duże jedzie nocami a w nocy nie ma żadnych kontroli.
+0-0
Niedziela, 21 lipca 2019 r. godz. 11:30
~mmds
216. § 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
+0-0
Niedziela, 21 lipca 2019 r. godz. 06:57
~jan
.... gdyby dwa takie same transporty jadące z naprzeciwka spotkały sie na moście, obciążenie chwilowe jednego przęsła mostu wynosiłoby 170 ton.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 19:23
~kancelaria adw.
Życzliwy- życzę ci, żeby prokurator ustalił twój adres IP i dowalił ci domiar za publiczne ubliżanie oraz straszenie. Powinni też sprawdzić twoją firmę czy jesteś taki kryształowo czysty.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 12:34
~rni
Życzliwy dał d... py. Powinni się wziąć za niego i jego pseudo firmę.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 12:15
~Login
Ale jak przewozi się armatohaubice Krab , które są dużo cięższe to robi się z tego wielkie wydarzenie , pełno wtedy fotoreportaży . Czy wtedy są przeprowadzane kontrole odnośnie ciężaru i wymiarów ładunków ponadgabarytowych ? Wątpię , bo wtedy jest okazja do pochwały kolejnych sukcesów HSW i naszego wojska .
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 11:27
~Amigo
He, he, he. Życzliwy to przerażony psiewośnik. Oby było więcej kontroli. Na wjazdach i wyjazdach z miasta powinny być wagi z każdej strony.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 11:01
~Co za komentarze
Zapomnieliście jak Turbinę transportowano do Elektrowni trzeba jakoś sprzęt dostarczyć na budowę obwodnicy kierowca na pewno musiał mieć stosowne zezwolenie na transport ponad gabarytowy bo inaczej nie nadstawiał by karku .
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 08:05
~David
Powinno być więcej nocnych kontroli.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 11:17
~Życzliwy
Do biegłego... nie ubliżam mu bo prawdę o nim napisałem. Jeździ sam na magnesie bo sam byłem świadkiem a wypisuje takie głupoty. Grozić mu też nie grorze tylko pisze że go spotkam. A to o chłodni to też prawda bo twierdzi że widzi w lusterku temp na chłodni co jest kolejna bzdurą. Żeby kogoś oceniać trzeba mieć ku temu jakieś dowody a nie wypisywać takie głupoty i oszczerstwa
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 11:06
~Dyrektor P. ....
Bzdury opowiadanie w tych komentarzach. Polecam opinie Koksa który nie dodał jeszcze jednej ważnej sprawy. Wielkie ciezarówki przeworzace te ciężkie maszyny mają tak wiele osi że nacisk na jedną z nich jest mniejszy niż w przypadku nawet zwykłej plandeki z pełnym zaladunkiem .Kolejna sprawa to kolegów,, magnesy,, każdy kierowca wie że nie ma już pojazdów w który zastosowanie magnesy było by możliwe. Są przeciw temu zabezpieczenia w postaci porcelany oraz dodatkowe czujniki których nie da się obejść. Więc zacznijcie zdobywanie wiedzy od szkoleń zanim napiszecie jakieś kolejne bzdury. Ps Janusz sprawdź temp. Na chłodni czy widać ja w lusterku bo agregaty też powinny przechodzić kontrolę jakości spalin bo kopcą jak stare es18
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 07:26
~biegły
Do Życzliwy - publiczne ubliżanie na forum jest karalne. Ty też nauczysz się jeździć przepisowo albo zamkniesz biznes bo na mandaty nie wyrobisz. Jakim prawem niszczysz nam drogi?
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 21:49
~Koksu
Witam wszystkich Mam takie pytanie . Czy ktoś z Was zastanawiał się dzięki komu macie pieniądze ?? Jakby nie transport to nikt nie podjął by się produkcji maszyn bo nie miał by kto ich przewieść ... A co do dróg nie poprzez transport ciężkich ładunków ulegają uszkodzeniu bo jak każdy wie to zestawy ponad normatywne przemierzają drogo nocami a asfalt jest najbardziej podatny na uszkodzenia w porze dziennej przy wysokich temperaturach
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 21:46
~paweł
jeśli ktoś jest kumaty to po zdjęciach widać że ten pojazd jest przystosowany do przewożenia takich ciężkich ładunków ( ciągnik 4-ro osiowy i naczepa też 4-ro osiówka na bliźniaku) jedyne co to nie miał zezwolenia, bo nacisk na oś nie przekroczyła nacisku zwykłej ciężarówki.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 19:34
~darek
Zwracam uwagę piszącym te bzdury na temat niszczenia się dróg. .. to nie waga calkowita ma wpływ na niszczenie się dróg tylko nacisk na oś zespołu pojazdu a w tym przypadku nie wiemy czy był przekroczony .... pozdrawiam ! ☺
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 18:03
~kiero Scania
W Stalowej Woli musi być więcej kontroli. Wielu przewoźników zmusza kierowców do załadunków i rozładunków na magnesie, żeby tachograf nie rejestrował pracy. Patologia na tym terenie się szerzy. W trosce o bezpieczeństwo powinno być więcej kontroli.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 16:23
~D.A.P.
A później dziwimy się drodzy PODATNICY, że nowa droga a już koleiny. Prośba do redakcji by poinformować społeczeństwo jakie kary dokładnie zostały wymierzone.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 16:00
~Janusz
Inspekcja Transportu Drogowego powinna częściej kontrolować lokalnych przewoźników, którzy wożą ciężkie maszyny z zakładów na terenie Huty bez zezwoleń i z urządzeniami zakłócającymi pracę tachografu. Prosimy o więcej kontroli w Stalowej Woli. Numery LJA w pierwszej kolejności.
+0-0
Niedziela, 21 lipca 2019 r. godz. 15:39
~Bolo
@Janusz ja tam widziałem nie tylko LJA. Czemu akurat oni?
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 10:25
~TSA
Życzliwy - zobaczymy jak sie będziesz tłumaczył z gróźb i publicznego ubliżania przed prokuratorem.
+0-0
Sobota, 20 lipca 2019 r. godz. 07:55
~sąsiad
Życzliwy. Straszyć to możesz swoją babcie. Zacznij jeździć zgodnie z przepisami. Jak to mówią : Na złodzieju czapka goreje.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 22:39
~Życzliwy
Janusz .... Ty syndyku pier........ kapuścisny łbie jeszcze Cię droga pokory nauczy s ja Cię na niej spotkam. Będziesz w lusterku temp na chłodni widział. Lepiej wsadź te wąsy w słoik z ogórkami a nie się ludziom w pracę wpiepszasz.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 15:34
~alek b.
hm...zawsze się udawało,jak to mówią,-we dwóch my pili i ktoś nas podpie....lił!a tak na poważnie to pamiętam jak taki kolos spadł na łuku przy wjeżdzie do Zbydniowa ,cud ze z naprzeciwka nic nie jechało!
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 15:01
~Leon
Mandat powinien wynosic kilkadziesiat tysiecy. Naprawa drog kosztuje.
+0-0
Piątek, 19 lipca 2019 r. godz. 14:33
~werter
moja firma :)
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.