Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 30 maja 2020 r. Imieniny: Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama
 Wiadomości lokalne
» Przedsiębiorcy korzystają z samorządowego pakietu osłonowego
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 12:51     /Magdalena Rodecka/
"Ortopedia" do remontu?

Pacjenci Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wskazują na potrzebę remontu tzw. oddziału ortopedycznego.
Pacjenci Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wskazują na potrzebę remontu tzw. oddziału ortopedycznego.
Fot. Jacek Rodecki
Pacjenci Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli wskazują na potrzebę remontu tzw. oddziału ortopedycznego.

Interpelację w ich imieniu do starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego, w tej sprawie złożył wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wojciech Chodorek.

Zdaniem radnego warto byłoby przeanalizować potrzebę remontu Oddziału oraz ewentualne powiększenie go o obecny blok operacyjny, gdzie można by w jego miejscu stworzyć Pododdział Rehabilitacyjny.

Starosta w odpowiedzi wskazuje, że obecnie jest przygotowywana procedura przetargowa dotycząca wyłonienia wykonawcy dokumentacji projektowej. Wstępne szacunkowe koszty przebudowy/rozbudowy Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej szacuje się na kwotę około 8 milionów złotych.

Termin inwestycji będzie zatem uzależniony od możliwości finansowych szpitala, po wcześniejszym opracowaniu dokumentacji i uzyskaniu pozwolenia na budowę.Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. godz. 23:16
~Krótko i na temat.
Nie ma co zwlekać..... o remont aż się prosi, panie dyrektorze panie starosto ??? Do roboty. Ten oddział i ci lekarze zasługują na lepsze warunki a szczególnie pacjenci tam leżący.
+0-0
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. godz. 19:32
~nn
tam jest chyba najgorzej w całym szpitalu
+0-0
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. godz. 19:16
~Pacjent
Remont bardzo potrzebny bo wszystko wygląda bardzo brzydko, toalety tragedia, sale także, pacjentow duzo i tak to jest.Nie ma tam warunków do odpoczynku a rehabilitacja powinna być prowadzona poza oddziałem aby nikomu nie przeszkadzac dlatego powinien być otwarty ten oddział rehabilitacyjny.
+0-0
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. godz. 17:03
~Jaga
Syf kila i mogila na tym PRLowskim oddIale.Leza ludzie unieruchomieni,zeby chociaz zasłony kolo lozek,bo czlowiek nie moze zie umyc bo widownia 5 lub 7 lozek.W lazienkach w zimie zimno,stare miednice i syf.Jedzenie lepsze napewno w wiezieniu bo tu jak dla szczura.
+0-0
Poniedziałek, 15 lipca 2019 r. godz. 09:43
~Romek
Jak ktoś przeczyta na stronie szpitala jakie cuda robią nasi ortopedzi np: - Leczeniem chorób mięśni, ścięgien i więzadeł (w tym: przykurczu Dupuytry`ena oraz zespołu cieśni nadgarstka), - Chirurgią artroskopową stawów zarówno w traumatologii jak i ortopedii, w tym operacjami rekonstrukcji więzadeł stawu kolanowego przy użyciu śrub biowchłanialnych - Wszczepieniem sztucznych stawów biodra i kolana (endoprotezoplastykami stawów biodrowych całkowitymi i połowiczymi oraz całkowitymi cementowymi i bezcementowymi, jak również całkowitych endoprotez kolana). Po pewnych doswiadczeniach mam poważne wątpliwości, czy są w stanie odróżnić kolano,łokieć i biodro. Na prawdę mam poważne obawy... Trzeba być niezłym hardkorem, żeby dać grzebać w kolanie naszym wybitnym "specjalistom".
+0-0
Środa, 17 lipca 2019 r. godz. 11:02
~Romek
Panie "Byłymieszkaniec" ...ok skończmy tę dyskusję. Poziom lekarzy w stalowowolskim szpitalu jest dokładnie taki jaki jest opis RTG, który przytoczyłem, to miał byc zresztą tylko przykład profesjonalizmu. Nie będę się pastwił nad innymi oddziałami, o których wiele można napisać (diagnoza naszych mistrzów - rak nerki, a faktycznie było zupełnie coś innego do wyleczenia zwykłymi antybiotykami), rady lekarzy z oddziału - panie uciekaj pan jeśli to możliwe póki żyjesz z tej lecznicy. Tyle w temacie. Poza kardiologią to jest średniowiecze nie szpital w XXI wieku. Jak jesteś pan lekarzem z tego szpitala to rozumiem chęć obrony, ale jeżeli nie to nie pisz pan głupot.
+0-0
Wtorek, 16 lipca 2019 r. godz. 17:21
~Byłymieszkaniec
Drogi Panie zdjęcie RTG opisuje radiolog A nie orropeda
+0-0
Wtorek, 16 lipca 2019 r. godz. 13:49
~Romek
Panie "byłymieszkaniec", wiem, że to nie są "cuda" ale jakbys panie zobaczył opis prześwietlenia RTG kolana z treścią: "staw łokciowy bez wyraźnych zmian pourazowych" to ciekawe co byś powiedział czy napisał?
+0-0
Wtorek, 16 lipca 2019 r. godz. 00:26
~Byłymieszkaniec
To nie są żadne cuda tylko standardowe zabiegi ortopedyczne . Weź człowieku najpierw się doucz, a potem wypowiadaj się na forum .
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 08:37
~martach13@op.pl
No jak ktos podaje przykład Rzeszowa odnośnie warunków to chyba na mózg mu sie rzuciło.Tam dopiero jest syf i głęboki PRL
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 21:51
~Dr Who
Warunki w stalowowolskim szpitalu to wciaz warunki azjatycko-syberyjskie. Do poziomu przecietnego europejskiego kraju wciaz bardzo, bardzo daleko!!
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 11:23
~stalowiak
Chyba najbrzydszy oddział w szpitalu. Też byłem operowany u nas na ortopedii i złego słowa nie mogę powiedzieć. Operacja i opieka na wysokim poziomie. Najwyższa pora na remont.
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 11:13
~pacjentka
To do nas na ortopedie przyjeżdżają ludzie z daleka.Byłam operowana jakiś czas temu i razem ze mną leżały 2 osoby ze Śląska, które specjalnie przyjechały żeby zoperował je ordynator. U mnie kolano też bez zarzutów naprawione. Jedyny minus to wygląd. Remont niezbędny!!
+0-0
Wtorek, 16 lipca 2019 r. godz. 00:35
~pacjentka
Dr Dariusz Sowa
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 00:34
~Mieszkaniec
A kto jest ordynatorem na ortopedii??
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 05:27
~Emigrant33
Dajcie ludzie spokój z tym szpitalem. Typowa umierania. Ludzie że STW muszą jeździć do Rzeszowa żeby się porządnie leczyc. Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 22:30
~Lump
Dermatologię już dawno powinni zamknąć, warunki jakie tam panują są na poziomie 0, trudno to opisać, mam traumę do końca życia po pobycie tam, nie wspomnę o tylko dwóch koedukacyjnych ubikacjach (dokładnie dwa kibelki o wymiarach pomieszczenia 1,5 m na 1,5 m) bez zamknięcia na cały oddział. A sprzątanie wiadomo w określonych godzinach dziennie, jak dziad zaleje kibel wieczór(wersja lajt, nie wspomnę o czymś innym), tak trza potem samemu.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 22:11
~Pacjentka - Janina
Byłam operowana na ortopedii, miałam problem z biodrem, operacja sprawnie przeprowadzona opieka na oddziale bardzo dobra, bez problemu wracam do zdrowia a biodro nowe już nie boli. Chodzę sprawnie, wielkie dzięki dla lekarzy pielęgniarek i rehabilitantek. Warto dać kasę na ten oddział chyba jako nieliczny w tym szpitalu.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 21:36
~74
A co z dermatologią tam to dopiero remont by się przydał taki PRL tam panuje że głowa mała
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 17:38
~Wdziecznypacjent
Byłem operowany na Oddziale. Młody super zespół, bardzo dobra opieka i szef dr. Sowa świetny specjalista, operacja zrobiona profesjonalnie. Zasługują na remont po tylu latach.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:56
~Monk
O generalnym remoncie ortopedii przez lata nie mogło być mowy ze względu na to, że przez korytarz biegła droga na blok operacyjny. Nie było możliwości zamknięcia korytarza, wyznaczenia innej drogi na blok, a przewożenie pacjentów do operacji przez remont jest z wielu powodów niebezpieczne. Dopiero teraz, gdy otwarto nowy blok operacyjny można mówić o remoncie ortopedii
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:22
manukun
Oddział generuje niemało dochodu dla szpitala, ale na remont pieniędzy nie ma. Wygodniej posłowi i władzom lokalnym kupować karetki, bo te widać na ulicy. Oddział - nie. A potem pchają się przed obiektywy do przecinania wstęgi.
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 17:46
manukun
Karetek nie brakuje. Warunków do leczenia - tak.
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 12:51
~Płw
Manekin zacznij sprzątać po swoim piesku
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 02:36
~Aaaa
Jak nie kupią karetki to czym cię głabie zawioza jak będziesz miał wypadek?
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 18:37
~kabi
to czym będziesz woził chorych, taczkami? Zastanów się zanim coś napiszesz, Wszystko jest potrzebne bo wszystkiego brakuje.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:10
~Harry
Remontują ,remontują i ciągle coś jeszcze niewyremontowane. Może faktycznie lepiej zburzyć i nowy szpital wybudować.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 14:14
~Pacjent
Warunki faktycznie jeszcze z PRL-u, ale opieka ok. Miałem zabieg kolana, po którym szybko wróciłem do sprawności m.in. dzięki rehabilitantce Pani B.G. Lekarze też coś tam potrafią, bo kolano zgina się we właściwą stronę :)
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 13:17
KbbK
Lepiej wybudować nowy szpital bo jeden szpital to zamało
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 13:14
~Abcd
Ten oddział jest straszny, warunki kiepskie sale duże, smród na salach. Lekarze ..... nie mogę narzekać. Operowana tam byłam, wszystko się udało, dużo młodych i życzliwych lekarzy a po operacji rehabilitacja z miła panią rehabilitantka. Ogólnie po za warunkami ok. Warto zainwestować tak mi się wydaje.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.