Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
 Wiadomości lokalne
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» Komunikat MZK
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Komunikat MZK
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
» Wypadek na drodze powiatowej w Pysznicy
» Opozycja z Rady Miasta rezygnuje z pracy w Komisji Rewizyjnej. - Praca tam to zakłamywanie rzeczywistości - twierdzą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 11:05     /UM Stalowa Wola/
Radni zobaczyli najważniejsze stalowowolskie inwestycje realizowane w 2019 roku

Na trasie objazdu nie mogło zabraknąć Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, które powstaje przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, a jego oddanie do użytku zaplanowane jest na najbliższe miesiące.
Na trasie objazdu nie mogło zabraknąć Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, które powstaje przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, a jego oddanie do użytku zaplanowane jest na najbliższe miesiące.
Fot. UM Stalowa Wola
W poniedziałkowe popołudnie radni Rady Miejskiej z Komisji Gospodarki Komunalnej, Geodezji, Architektury i Ochrony Środowiska odbyli wizję w terenie. Rajcy zobaczyli najważniejsze inwestycje zaplanowane w budżecie na rok 2019, które są obecnie realizowane.

Pierwszym punktem wycieczki były stawy osadowe. Jeszcze kilka tygodni i stalowowolska bomba ekologiczna zostanie rozbrojona. Prawdopodobnie w sierpniu tego roku zakończy się rekultywacja stawów osadowych znajdujących się na terenach po byłej Hucie Stalowa Wola.

Teren inwestycji zlokalizowany jest w południowo-zachodniej części miasta (były teren Huty Stalowa Wola). Znajdowało się tam sześć stawów osadowych i składowisko odpadów innych niż niebezpieczne. W najstarszych stawach (I-V) zdeponowane zostały odpady niebezpieczne. Stawy te były zbiornikami ziemnymi, które powstały po wybraniu piasku. Staw VI, który był zbiornikiem betonowym wyłożonym z płyt i uszczelniony bitumem, zawierał ścieki przemysłowe. Staw ten zaczął w pewnym momencie przeciekać.

Przedsięwzięcie polegało na wybraniu i unieszkodliwieniu odpadów niebezpiecznych ze stawu osadowego nr VI i uzupełnieniu go gruntem, ułożeniu warstw rekultywacyjnych na stawach osadowych I-VI oraz na składowisku odpadów innych niż niebezpieczne. Szczelne powierzchnie całego zrekultywowanego terenu zostały odwodnione z wód opadowych za pomocą rowów opaskowych oraz projektowanego zbiornika chłonnego. Na terenie składowiska przewidziano również montaż dwóch studni odgazowujących a na nich montaż pasywnej pochodni do spalania biogazu. Zrekultywowany teren został zagospodarowany zielenią w postaci traw.

NOWA DROGA PRZEZ HUTĘ

Kolejnym punktem na mapie miasta, który odwiedzili radni, była budowana droga łącząca ul. Solidarności z ul. Centralnego Okręgu Przemysłowego. Całość zadania obejmuje przebudowę drogi na odcinku prawie 2,5 km. Dodatkowo zaplanowano jednostronną, dwukierunkową, asfaltową ścieżkę rowerową i chodnik.

Remont podzielony został na dwa etapy. Pierwszy obejmował prace od ul. Solidarności do skrzyżowania z firmą MISTA, które zakończyły się w 2018 roku. W ramach tego etapu prac wykonana została cała sieć podziemna oraz oświetlenie. Następna część robót rozpoczęła się początkiem 2019 roku, natomiast zakończenie zaplanowano na wrzesień. Całość zadania opiewa na kwotę 13 mln 379 tys. zł.

ROZBUDOWA PSP 3

Niewątpliwie istotną, z puntu widzenia edukacji, inwestycją jest rozbudowa Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. Bohaterów Westerplatte. "Trójka" zostanie powiększona o piękną i funkcjonalną halę sportową z pełnym zapleczem rozwojowym, jak siłownie, sale do fitnessu oraz zajęć korekcyjnych, a także bardzo istotne dla komfortu uczniów zaplecze szatniowe, którego do tej pory tam brakowało. Za halą sportową powstanie taras i wyjście ewakuacyjne. Powierzchnia inwestycji to około 700 metrów kwadratowych.

Architektura została w pełni dostosowana do klimatu starej części Stalowej Woli. Nowa hala sportowa uzyska formę trzech prostopadłościennych asymetrycznych brył powiązanych ze sobą szklaną wstęgą, jaką dostrzec można również w najstarszych budynkach Stalowej Woli. Hala pokryta będzie dachem szedowym, bezpośrednio nawiązującym do wielkoprzemysłowych obiektów części Centralnego Okręgu Przemysłowego. Między nowym budynkiem i starą bryłą szkoły utworzony zostanie dziedziniec, na którym dzieci będą mogły spędzać przerwy oraz odbywać zajęcia lekcyjne w cieplejsze dni. Na jednej ze ścian planowane jest wykończenie z tynku pokrytego czarną farbą kredową, gdzie pojawi się motyw przewodni grafiki Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Obiekt będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Rozbudowa powinna zakończyć się wraz z końcem sierpnia 2020 roku. Koszt całości prac wraz z wyposażeniem to około 9 mln zł.

ROZWADOWSKI "SOKÓŁ"

Wartą zaprezentowania inwestycją w Rozwadowie jest przebudowa i remont "Sokoła". Podczas prac remontowych duży nacisk kładziony jest na to, aby odtworzyć całą estetykę budynku sprzed ponad 100 lat. Kolorystyka obiektu będzie jasna, będą to głównie kolory: biały, szary, écru. W większości pomieszczeń położona zostanie nowa stolarka, lecz wykonana w ramach odwzorowania tego, co było kiedyś, okna i podłogi będą o charakterze zabytkowym.

Układ funkcjonalny "Sokoła" nie zmieni się. Będą garderoby, sala widowiskowa na około 80 osób. Na pierwszym piętrze przewidziano dwie sale muzyczne i antresolę nad salą widowiskową, na poddaszu magazyny i salę pamięci.

Będą miejsca parkingowe, taras i stoliki z krzesłami, salonik i miejsce spotkań.

Budynek przechodzi renowację dzięki 10-milionowemu dofinansowaniu z RPO Województwa Podkarpackiego. Do użytku zostanie oddany w sierpniu 2020 roku.

PODKARPACKIE CENTRUM PIŁKI NOŻNEJ

Na trasie objazdu nie mogło zabraknąć Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej, które powstaje przy ul. Hutniczej w Stalowej Woli, a jego oddanie do użytku zaplanowane jest na najbliższe miesiące.

Projekt budowy Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej w Stalowej Woli zawiera między innymi przebudowę płyty głównej boiska do piłki nożnej o wymiarach 68 m x 105 m wraz z systemem podgrzewania murawy, oświetleniem i wyposażeniem. Dodatkowo wybudowane zostało zaplecze szatniowo-sportowe z trzema kondygnacjami wraz z krytą trybuną na 2000 miejsc oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią z balonem pneumatycznym.

W Centrum według założeń będą trenować młodzi piłkarze z terenów Podkarpacia, Lubelszczyzny i województwa świętokrzyskiego, ale mile widziane będą także kluby z innych regionów Polski.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 10:37
~olek
Co z teg że zobaczyli jak tylko PAN ZABOROWSKI , SIBIGA i SOBIERAJ znają się na budownictwie i mogą coś na temat inwestycji powiedziec.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:03
~BezczelnyLewak
Sobieraj się zna??? ON NIE MA NAWET MATURY !! NAWET W PODSTAWOWCE KIBLOWAŁ!! Powtarzał klasę
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 22:18
~jojo
kask, kamizelka i szpilki = BUDIMEX :-)
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 21:55
~Zdechlak Jan
A zabiegi fizjoterapii przy HSW?
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 18:47
~M
Starosta ma w domu lusterka? Po dzisiejszym wystąpieniu w informacjach Polsatu zdejmie? Czy będzie patrzył sobie w oczy? Przecież w dzisiejszych czasach nie ma problemu z udowodnieniem wypowiadanych słów. Pamięta co mówił odwiedzając strajkujących?
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 20:12
~Miastowy
Pamiętam jak był obecny starosta powiatu w Platformie Obywatelskiej. Budował dom. Zabrakło kasy.
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 16:46
~mixxer
Centrum Pilki Noznej? Dla kogo?? Do tego stadionu Stalowa Wola bedzie tylko doplacac... i to sporo! Taka to "inwestycja"...
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 20:34
~prawy
z tego co się orientuje to są rozmowy i kilka klubów deklaruje chec trenowania obozu w Stalowej Woli i napewno nowe obiekty nie beda puste bo nigdzie takich niema a tym bardziej w poludniowowschodniej polsce
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:42
manukun
Ile umów podpisano?
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 20:10
~paweł
Już ruszył komitet kolejkowy kto ma tu zgrupowania robić. Brawo Wy towarzysze.
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 17:08
~prawy
dla kadr wojewodztwa oraz dla reprezentacji Polski plus do tego inne kluby z Polski typu Legia Lech Stal Mielec
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 12:59
~BezczelnyLewak
Jak można nazwać inwestycją plac zabaw czy stadion miejski? Inwestycją jest drogą przez HSW gdzie lokują się firmy które płacą podatki i utrzymują miasto.
+1-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 11:58
~Moher49
Dobrze, dobrze. Takie gospodarskie wizyty są potrzebne. Robił je tow Gierek, Robi też tow Łukaszenka. SOKÓŁ powinien pozostać SOKOŁEM, niech PIS nie kombinuje zmiany nazwy. W SOKOLE powinno się znaleźć miejsce dla stalowowolskiej ROTY NIEPODLEGŁOŚCI.
+1-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 11:42
~stalowiak
Wśród niektórych zauważono zgrzytanie zębów... :D
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 11:17
~jasio
ja pitole radni nie wiedzom nawet na co dali moje pieniądze wiec za kolejne moje robiom se wycieczki a ja musem własnoręcznie zapitalac po miescie
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 10:50
~jasio
jabro nawet jak jesteś jasnowidzem to w kturem miejscu ty widzisz slowo hodzic
+0-0
Czwartek, 11 lipca 2019 r. godz. 18:22
~jabar
na rękach chodzisz? A może jeszcze uszami tupiesz.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.