Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 21 listopada 2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
 Wiadomości lokalne
» Kolizja na Alejach. Seat uderzył w rower
» Nocnej prohibicji na razie nie będzie
» Przebadano niezidentyfikowaną substancję w bagnistym terenie, gdzie powstaje łącznik do obwodnicy
» Komunikat MZK
» Krwiodawstwo ma się dobrze
» W Stalowej Woli zamontowano kolejny defibrylator. W Tesco
» Tajemnicza substancja w bagnistym terenie, gdzie powstać ma łącznik pod obwodnicę
» Kuźnia Przedsiębiorczości zaprasza
» Trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego
» Będą zmiany w statucie miasta
» Wyprzedaż sezonowa do -30% w Centrum ToTu
» Weekend za pół ceny w Muzeum Regionalnym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wernisaż wystawy "Viva Moniuszko"
» "Wilki morskie na lądzie" Mirosława Osowskiego
» Męczeńska historia w pięknym oratorium
» Familijne widowisko mikołajkowe
» Jesień w Strefie Spotkań
» Czytelnik Roku 2019
» Okupacja niemiecka nad Sanem
» Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK
» Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 - zapisz się!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 11:35     /Magdalena Rodecka/
Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego czeka na uwagi od mieszkańców

Propozycje mogą dotyczyć ustawienia znaku drogowego, lustra, progu zwalniającego, znaków ograniczenia prędkości oraz oznakowania poziomego jezdni.
Propozycje mogą dotyczyć ustawienia znaku drogowego, lustra, progu zwalniającego, znaków ograniczenia prędkości oraz oznakowania poziomego jezdni.
Fot. Jacek Rodecki
Do końca sierpnia 2019 roku mieszkańcy Stalowej Woli mogą zgłaszać swoje uwagi odnośnie zmiany organizacji ruchu na terenie miasta.

Propozycje mogą dotyczyć ustawienia znaku drogowego, lustra, progu zwalniającego, znaków ograniczenia prędkości oraz oznakowania poziomego jezdni.

We wrześniu zostaną one zweryfikowane, przeprowadzona zostanie też przez miasto inwentaryzacja oznakowania poziomego i pionowego. Członkowie komisji wraz z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego stalowowolskiej policji wezmą udział w wizji lokalnej miejsc, wskazanych przez mieszkańców.

Opis wraz z materiałem fotograficznym należy wysłać bezpośrednio do radnego Andrzeja Kochana na adres: rm.stw.kochan.andrzej@gmail.com

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 29 czerwca 2019 r. godz. 10:09
~Ress
Witam chciałem zapytać czy może nam pan pomóc w zainstalowaniu lustra na ulicy Wańkowicza oś.hutnik od numeru 98-108 jest to ślepa ulica na skrzyżowaniu na którym przy wyjeździe nie widzimy aut z żadnej z stron aby ujrzeć auta musimy wyjechać mocno na brzeg ulicy z której wyjeżdżamy doprowadza to do niebezpiecznych zasad ruchu drogowego i niepotrzebnych uwag od jadacych prawidlowo pojazdow na tym skrzyzowaniu pozdrawiam Damian choroszy 
+0-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 18:23
~stach
Nie róbcie z mieszkańców Stalowej Woli w "dmuchanego balona". Niech UM, p. Prezydent, Policja i inne służby podległe zainteresują się alertami w "naprawmyto.pl" i alertami w "Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa". Tam niektóre tematy związane z tym artykułem "wiszą" od kilku lat. Zupełny bezruch! Czy to ma być nowa propaganda przed jesiennymi wyborami?
+1-0
Czwartek, 27 czerwca 2019 r. godz. 17:32
~maruda
Pewnie tak i tej propagandy bedzie (przed jesiennymi wyborami) coraz wiecej i wiecej!
+0-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 14:38
~Mieszkaniec
Bez żartów. Już były takie akcje. Najpierw strona "naprawmy to.pl", która działała jak chciała (nikt z urzędników tam nie zaglądał - sprawy nie załatwiane od lat), potem śmieszny pan na rowerku, którego niewielu pewnie miało okazję zobaczyć. Podobno miał rozmawiać z mieszkańcami. Potem drugi śmieszny pan na hulajnodze (nawet nocą). I NIC Z TEGO NIE WYNIKAŁO. Teraz stworzyli twór o dumnie brzmiącej nazwie "komisja". Przykre co się stało z tym miastem.
+1-0
Czwartek, 27 czerwca 2019 r. godz. 20:50
manukun
Więcej urzędników niż młodych chętnych do powrotu po studiach. Nie ma do czego - nie powstały obiecywane tereny inwestycyjne ani nie ma inwestorów zatrudnieniających wykwalifikowanych pracowników. Nie oszukujmy się, żaden inżynier nie wróci do Stalowej Woli układać towaru na palecie. Potrzeba na lokalnym rynku pracy głównie taniej siły roboczej, wyszkolony personel to pojedyncze etaty
+0-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 14:10
~roto
Niech komisja nie czeka tylko ruszy swe cztery literki i jazda w teren po ulicach. Niebywałą rzeczą jest, że od trzech lat na wyrwę w nawierzchni ulicy urzędnicy pierwotnie zareagowali właściwie tzn. postawione zostały trzy plastikowe barierki mające zwrócić uwagę uzytkownikom ulicy, że istnieje niebezpieczeństwo, potem(ok 14 dni) barierki zniknęły a wyrwa została oznaczona taśmą biało czerwoną na dwóch kijach wprowadzonych w wyrwę... To oznaczenie stało chyba ze dwa miesiące aż ktoś przywiózł taczki gruzu i wsypał w dziurę. Taśma została zdjęta. Wyrwa jak była niebezpieczna tak nadal pozostaje bowiem gruz został wypłukany przez deszcze i tylko tyle, że teraz nikt jej nie znakuje. Gdybyście chcieli się przekonać to wybierzcie się na ul. Szymanowskiego 2 bowiem w pobliżu chodnika dla pieszych przy tym domu, przy studzience kanalizacyjnej dziura sobie istnieje i czeka na załatanie.
+1-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 17:20
~tba
Z szacunkiem do polskiego prawa zawartego w Kodeksie Drogowym Art. 14. Zabrania się: 1) wchodzenia na jezdnię: a) bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściu dla pieszych, b) spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi; 2) przechodzenia przez jezdnię w miejscu o ograniczonej widoczności drogi; 3) zwalniania kroku lub zatrzymywania się bez uzasadnionej potrzeby podczas przechodzenia przez jezdnię lub torowisko; 4) przebiegania przez jezdnię; 5) chodzenia po torowisku; 6) wchodzenia na torowisko, gdy zapory lub półzapory są opuszczone lub opuszczanie ich rozpoczęto; 7) przechodzenia przez jezdnię w miejscu, w którym urządzenie zabezpieczające lub przeszkoda oddzielają drogę dla pieszych albo chodnik od jezdni, bez względu na to, po której stronie jezdni one się znajdują.
+0-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 00:23
~Ferdek z Poniatowskiego
No moją uwagą jest, żeby kierowcy zatrzymywali siem przed przejściem dla pieszych, gdy jest na nich przechodzień. Bo maszyna ma pierwszeństwo przed człowiekiem tylko na dzikim wschodzie, u ruskich. A my należymy do tzw. cywilizowanego Zachodu, czyli człowiek ma pierwszeństwo przed maszyną. Na Zachodzie, gdy pieszy jest nawet jedną nogą na jezdni, a drugą jeszcze na chodniku, to kierowca, który siem nie zatrzyma dostaje mandat. A w Stalówce to przechodzień musi uciekać na przejściu dla pieszych, gdy nadjeżdża maszyna. Dziękuję za uwagę.
+1-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 15:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, to może rozwiązaniem byłyby światła dla pieszych, jak zielone to idą, jak czerwone to stoją i puszczają samochody. No jakieś rozwiązanie musi być, żeby nie było potrąceń pieszych na zebrach. Bo wtedy ubezpieczenia idzie bardziej w górę dla właściciela samochodu.
+1-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 09:07
~Moher49
Panie Ferdek, tylko nieliczni się nie zatrzymują przed przejściami. Piesi też by mogli myśleć. Idą i idą, korek samochodów aż do ronda. W Niemczech tam gdzie duży ruch idą i jadą na przemian - jeden człowiek/jeden samochód. Panie Ferdek, u nas też ruskie prawo. Na parkingach porobili "strefy ruchu", jeżdżą jak Kubice, ale policję nasyłają na tych co nie znaleźli miejsca i zaparkowali auto tam gdzie zakaz. Stare UB-eckie pokolenie wymarło, teraz wnusie są kapusie.
+0-1
Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 23:00
~nnn
np na poniatowskiego ronda zwalniają ruch, przez co często jedzie się w kolumnie samochodów, a kiedy jedzie karetka na sygnale, to nie ma gdzie zjechać, bo barierki stoją na chodnikach. druga sprawa, że wysokość krawężników nie pozwala zjechać na chodnik osobówkom, by ustąpić karetce, straży, policji drogi.
+0-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 01:25
~kierowca bombowca
Ronda powinny upłynniać ruch ale niestety większość kierowców to dzbany i jest jak jest. Co do udostępnienia przejazdu służbom ratunkowym nie widzę problemu, wystarczy nie panikować i wykorzystać infrastrukturę bocznych uliczek ale niestety dzbany jadą zderzak w zderzak i jak usłyszą sygnały to hamują.
+0-0
Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 22:43
~bl
Może w ramach powrotu nowego zmienić nazwę na Urząd Bezpieczeństwa Publicznego?
+0-0
Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 21:55
~Juliusz D.
Plac Zabaw między Al.JP II 8 a Poniatowskiego 25 odbywają się całonocne biesiady; piwo, przekleństwa, palenie papierosów, sikanie (bo tam nie ma toalety!) Psy z balkonów ujadają. Policja tego nie dostrzega? Trzeba zgłaszać? A wy wyjawicie kto kablował?
+2-0
Środa, 26 czerwca 2019 r. godz. 06:06
~Hihihi
To nie psy ujadaja tylko opozycja.
+0-2
Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 19:19
~qwert
przydalyby sie takie patrole urzadnikow blizej mieszkanca w najbardziej halasliwych miejscach miasta np poniat placowki przy sklepie Cium gdzie urzednik swiadek wykroczenia zglaszalby to policji i szedl na swiadka do sadu. to jest potrzebne moim zdaniem bardziej jak siedzenie w magistracie
+0-0
Wtorek, 25 czerwca 2019 r. godz. 14:13
~gęsiorz
No na pewno nie dogodzą wszystkim . Co wy pismaki byście pisali
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.