Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
 Wiadomości lokalne
» Zmarł ks. Władysław Drewniak. Miał 71 lat
» Anioł Stróż będzie czuwał
» Las ogranicza rozwój gospodarczy miasta?
» Zielone przystanki i nowe autobusy
» Nowocześniej w komunikacji miejskiej
» Są wyniki konkursów na stanowiska urzędnicze
» Piknikiem Rodzinnym PiS zakończył objazd po kraju. Co dla Stalowej Woli?
» DW-872: Pijani Ukraińcy dachowali w Bojanowie. 1 osoba ranna
» DW-871: kolizja przy wyjeździe z Miejskiej Stacji Paliw
» Listy PiS do Sejmu i Senatu. Kto ze Stalowej Woli?
» Wjechał w tył samochodu osoby niepełnosprawnej
» Wypadek na Kwiatkowskiego. 1 osoba ranna
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 20:23     /Jarosław Jarecki/
DK77: 12-latek na hulajnodze potrącony na przejściu dla pieszych

Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.
Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
W poniedziałek, 6 maja 2019 r. około godz. 19:00 na ulicy Stanisława Staszica w ciągu Drogi Krajowej nr 77 na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia 12-latka jadącego na hulajnodze.

Do potrącenia doszło na przejściu dla pieszych z przejazdem dla rowerzystów naprzeciwko wjazdu na tak zwane osiedle Manhattan. Na miejsce przyjechała karetka pogotowia oraz patrol policji. Poszkodowany trafił pod opiekę ratowników medycznych a następnie z obrażaniami przewieziono go do szpitala w Stalowej Woli. Policjanci zabezpieczyli teren. Dwa pasy w kierunku Niska zablokowano. Wezwano kolejny patrol, który uniemożliwiał wjazd na dwupasmówkę od strony ulicy Mickiewicza. Pojazdy były kierowane na objazdy.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, czwórka dzieci jechała hulajnogami. W pewnym momencie chcieli przejechać na drugą stronę w kierunku wieżowców. Na zewnętrznym pasie zatrzymał się samochód. Trójce dzieci udało się dojechać w bezpieczne miejsce na środek dwupasmówki azylu. Czwarty z nich, 12-letni chłopiec nie zdążył i uderzył w przejeżdżający renault scenic na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych, którym kierował 60-letni mężczyzna. 12-latek doznał urazu głowy. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Z relacji świadków wynika, że kierowca renault nie próbował nawet zatrzymać się przed przejściem aby ustąpić pieszym i cyklistom i przejechał jakby nigdy nic.

Na miejscu pracują policjanci z wydziału ruchu drogowego stalowowolskiej komendy. Wezwano grupę techników. Zabezpieczone ślady pozwolą odtworzyć przebieg zdarzenia.

Odcinek drogi, na którym doszło do zdarzenia jest bardzo niebezpieczny. Dochodzi tu do wielu kolizji i wypadków. Mieszkańcy osiedla skarżą się na ruch i niebezpieczne przejście dla pieszych. - Każdego dnia jak przechodzę przez to przejście ryzykuje życiem. Nikt z tym nic nie robi aby zwiększyć nasze bezpieczeństwo - komentuje jeden z pieszych. - Dziś zostałbym potrącony na tym przejściu a samochód nawet się nie zatrzymał co dopiero zwolnił. To kwestia czasu kiedy dojdzie tu do tragedii. Nie wiadomo czy będę to ja czy inny mieszkaniec osiedla - dodaje kolejny.
Zdjęcia
Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.
Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.
Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.
Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.Do potrącenia doszło na ulicy Staszica w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 8 maja 2019 r. godz. 16:12
~stalowianka
Pieszy ma obowiązek zaczekać aż droga będzie wolna i potem dopiero przechodzić na pasach. Nie wiem co się porobiło w ostatnim czasie, że niemal żaden pieszy nie patrzy, czy jedzie samochód , czy nie jedzie i wchodzi na przejście wymuszając zatrzymanie się kierowcy. Na Poniatowskiego robią się nieraz wielkie korki, bo jeden pieszy przechodzi przez pasy i kilkanaście samochodów musi się zatrzymać, żeby przepuścić jedną osobę. Ludzie, miejcie rozum i szanujcie kierowców. Jazda po mieście z prędkością 30km/godz., bo co chwila są pasy i konieczność zatrzymywania się, to męka i zwiększenie ilości spalin, czyli zagrożenie dla zdrowia dla wszystkich.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 21:10
~koti
Tatiana zna przepisy drogowe i reszta tumanów powinna to przeczytać i się do tego stosować. Problem też jest taki, że pseudo instruktorzy którzy jeżdżą NJ nakazują swoim uczniom zatrzymywać się przed przejściem pomimo tego,że nie ma na nim pieszego. Proceder ten jest nagminny . Jeden taki z brodą był akurat w tym dniu pieszym to przy starej Europejskiej darł pyska, że się mu nie zatrzymałem pomimo tego, że był pięć metrów przed przejściem.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 20:05
~Krokodyl
Rozwiazania jest proste Niech ITD zainstaluje kamere.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 17:16
~Miła
To ten chłopiec co jeździł na parkingu obok lidla też nie zwracał uwagi czy coś jedzie tylko aby sobie pojeździć
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 14:03
~Tatiana
Przed przejściem mamy obowiązek zatrzymać się TYLKO WTEDY, gdy znajduje się na nim pieszy. Jeśli ktoś zatrzymuje się przed przejściem dla pieszych, a pieszego na nim nie ma, to może zostać uznany za winnego spowodowania niebezpieczeństwa na drodze. Przed przejściem trzeba zwolnić i zachować szczególną ostrożność. Ale nie tylko patrząc do przodu - jadący za Wami kierowca, nawet z przepisową prędkością, nie jest jasnowidzem i może nie wiedzieć, że Wam umyśliło się zatrzymać, a z kolei Wy możecie zasłaniać mu widok na ewentualnego pieszego. BTW, hulajnogi na przejściu to się powinno prowadzić, a nie na nich jechać. Wcale nie jestem pewna, czy kierowca, który potrącił dziecko, był wyłącznie winny.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 12:33
~Celina
Ograniczyc przywileje rowerzyztow itp Dluzej pozyja.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 10:11
~Koti
Osoba na rolkach jak i na hulajnodze jest traktowana jak pieszy pomimo tego, że poruszają się na kołach.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 08:46
~SS2b
To przejście to porażka na całym stalowowolskim odcinku krajowki i wszyscy maja bezpieczne przejście pieszych gdzieś. Wstyd!
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 07:45
~fox
a mnie dawno temu uczyli w szkole, ze gdy chce przejść przez ulice mam popatrzeć w lewo, w prawo i jeszcze raz w lewo i jak jest wolne to mogę przechodzić. Głupie bałwany wymyślili prawo że pieszy ma pierwszeństwo. Owszem. Ale za głupotę, niedouczenie oraz brak podstawowego odruchu osoby myślącej czyli samoobrony traci życie w starciu z toną stali i plastiku.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 07:39
~M.
Jestem częstym uczestnikiem dróg rowerowych w Stalowej i muszę powiedzieć, że świadomość kierowców się wprawdzie zwiększa ale niestety to wciąż za mało i przejścia dla pieszysz na całej długości tej ulicy oraz na KEN należą do najbardziej niebezpiecznych. Świadomość pieszych, rowerzystów po ilości wypadków śmiertelnych, które miały miejsce na tych ulicach zdecydowanie się zwiększyła co widać, że decydują się na przejście/przejazd dopiero gdy oba samochody się zatrzymają (nie dziwię się sam mam takie podejście - przecież nie mam szans przy zderzeniu z samochodem). Brawura kierowców według mnie się zmniejsza w naszym mieście i jest coraz więcej miłych gestów w postaci umożliwiania tego przejścia/przejazdu Ale... To co mnie zdumiewa to w wielu przypadkach brak zatrzymania się kobiet i osób starszych przed takimi przejściami - którzy przejeżdżają obok zatrzymanego samochodu ze stoickim spokojem. Całe szczęście nie był to tragiczny wypadek (tym razem) - warto pracować nad tą świadomością oraz działaniami prewencyjnymi przez nadmierną prędkością na tych odcinkach. Bardzo skutecznym sposobem zmniejszono prędkość na ulicy Poniatowskiego (chociaż rondo przy Lidlu to dalej zaskoczenie dla wielu kierowców, że przed ścieżką rowerową powinni się zatrzymać:)) oraz przez uruchomienie zielonej linii wraz z sekundnikami. Warto, by każdy z nas (z kierowców) był ostrożniejszy i zawsze zatrzymywał się dla pieszego/rowerzysty. Takie działanie również działa na świadomość innych kierowców, że w tym mieście tak jest i tyle. Fajnie, że przyszedł do nas zwyczaj dziękowania tej drugiej strony za ustąpienie pierwszeństwa - do tego również zachęcam wszystkich pieszych - niby nic ale uważam, że tak prosty i miły gest może zdziałać cuda !
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 07:16
~nnn
jeśli jedno auto stoi, by przepuścić pieszego (nie mówię o jadącym rowerzyście czy jadącym hulajnogą czy rolkami), to pozostałe auta też powinny się zatrzymać. jednak, nie zwalnia to jadącego/pieszego z zachowania szczególnej ostrożności, bo to jego życie wisi na włosku. wina po obu stronach, bo dzieciak nie sprawdził czy może bezpiecznie pokonać przejście. już nie wspominając o tym, że powinien przez nie iść, a nie jechać
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 16:02
~pord
W rozumieniu ustawy prawo ruchu drogowego, jadący hulajnogą, jest pieszym :)
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 14:05
~Tatiana
Nie powinny, w sumie Ty nie powinieneś się zatrzymywać przed przejściem, jeśli nie ma na nim pieszego. Narazie to pieszy ma się rozglądać, a kierowca ma zwolnić i zachować szczególna ostrożność.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 07:06
~KA
Widzialam na wlasne oczy jak zaczeto budowac Obwodnice. Zjechalo dziesiatki zoltych maszyn : JCB, Komatsu, Liebherr, Atlas, Volvo, Zeppelin, Terex, HSW. Milo popatrzec! Brawo.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 10:02
~Basia
Dojezdza Timberjack, John Deere, Emporio
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 07:06
~wert
Jaki problem zrobić tam sygnalizację wzbudzaną?
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 06:33
~Kiero
Dlatego ja nie mam żadnych skrupułów. Mam rejestrator w aucie i jeśli ktoś mnie albo wyprzedza, albo omija przed lub na przejściu dla pieszych, nagranie trafia na policję
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 09:18
~Pits
Kiero i prawidlowo w 100%popieram
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 08:45
~brawo
Jestem za a nawet przeciw. Tak trzymac.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 05:47
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak to jest możliwe, że w takiej naszej pupidówie jest tyle wypadków? A to rowerzysta w samochód wjedzie, a to kebab nie wyhamuje na czas, no statystyki są alarmujące. I to jest zarazem bardzo niepokojące, bo aż strach siem na publicznej drodze pokazać. Ludzie! Opamiętajcie się, bo życie jest takie piękne a kalectwo lub śmierć kogoś bliskiego pozostawiają traumę do końca życia. Pomyślcie o tym
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:37
~Angel
Może tak zamiast robić zdjęcia kierowcom przy przejeździe na czerwonym zrobić system który będzie nagrywał otoczenie przejscia dla pieszych wówczas gdy pieszy znajdzie się przy nim i jednocześnie sygnalizować jego obecność żółtymi/pomarańczowymi migającymi światłami ostrzegawczymi umieszczonymi na jezdni lub na słupku oświetleniowym
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:17
~surowy tatusiek
jak bym był rodzicem to za łeb do domu i pasiorem bym nauczył rozumu dzieciaka
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 08:41
~Ali
Przeczytaj kilka razy artykul to moze go zrozumiesz. W mlodosci chyba wszystko ci tlumaczyli pasiorem to i teraz problemy ze zrozumieniem tekstu masz. Gdzie tu wina dziecka??
+1-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:10
~Tomasz
dziś tez zatrzymalem sie na zewnetrzym pasie by przepuscic dlugo czekajacego rowerzystę ktory chcial przeprowadzic rower i niestety dwa samochody mimo ze nadjechaly po kilku sekundach sie nie zatrzymaly dobrze ze rowerzysta byl czujny i nie wszedl na pasy! to przejscie to masakra tak samo skret w lewo na siedle to makabra, wyjazd w lewo z osiedla tez jest niemozliwy bo jest nakaz w prawo i na nisko trzeba jechac najpierw w prawo i gdzies zawrocic albo jechac na mickiewicza i leśną tj + około 600 metrów a z osiedla na przeciwko gdzie jest 1/8 mieszkancow tego co na manhatanie mogą wyjechac i w prawo i w lewo tak samo z pod mc donalda wiec przydala by sie tam jednak zmiana organizacji ruchu i wysepka bezpieczna a moze i sygnalizacja swietlna na pasach
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:04
~Poszkodowanymieszczanin
Wlepic kazdemu gowniarzowi mandat 500zl na ryj i do sondu niech sie te gnojki.naucza przepisow ruchu drogowego. Mnie nie raz o malo co rower lub hulajnogarz nie potracil takie to gnojki mamy w miescie
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 05:41
~Richardo
Zejdź z drogi rowerowej na chodnik! Będziesz miał większa szanse nie być potrącony.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 00:36
~Baranek
,,sondu"
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:38
~Kierowca
Co Ty bredzisz??? Facet z renówki omijał pojazd, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych a Ty sapiesz do dzieci na hulajnogach??? Ogarnij się człowieku bo za taki manewr powinno się tracić prawko. Druga sprawa to brak odpowiedniej edukacji i uświadomienia dzieci, że na przejściach dla pieszych trzeba cały czas obserwować innych uczestników ruchu bo "pasy" nie dają nam nieśmiertelności
+1-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 21:04
~Aaa
To przejście jest faktycznie tragiczne. Jestem mieszkanką tego osiedla i dzisiaj próbowałam przejść przez te feralne pasy to jeden kierowca się zatrzymał ale jadący obok niego niestety juz nie ustąpił mi pierwszeństwa mimo to że ten jeden już stał. Ta droga to jedna wielka gonitwa i tor wyścigowy. Policja powinna codziennie stać i obserwować. Bo najgorzej jest także porą wieczorową, a juz nie wspomne o motocyklach. Powinni zrobić tutaj progi zwalniające i lepiej oznakowane przejście dla pieszych. Oby chlopiec wrócił szybko do zdrowia.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 05:30
~Kamil
"Modry" to ty jesteś pajacu naucz się pisać i dopiero odzywaj między ludźmi w internecie. Nie każdy ma prawo jazdy czy jakąkolwiek wiedzę żeby wiedzieć ze na DK nie postawią progu tak samo jak ty nie potrafisz pisać cymbale.
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 00:35
~Stalowy
Kierowca zrobiles tyle błędów że aż w oczy piecze , Wstyd!
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 23:27
~Bodek
Kierowca. Nie bądź taki mądry. Też chyba czasem jesteś pieszym.. Obyś nie trafił na kogoś, kto myśli tak samo jak Ty.
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 22:20
~Kierowca
Prog zwalniający na drodze krajowej no poprosu genialny pomysl modrego az milo posłuchać hahaha.... Droga jest dla samochodow chodniki dla pieszych czy ktoś wiejdza autem na chodnik i karze ci sie zatrzymać i go przepuścić ? Wiec i ty sie nie pchaj na jeznie tylko stuj iczekaj az bedzie mozliwosc przjscia, najwyzej na grobie Ci napisza "tu lezy ten co mial pierszenstwo"
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 21:02
~Qwerty
Co niektórzy kierowcy mają wy... ne na innych uczestnikow ruchu drogowego, jak to nie zdążył to jakieś polowania na innych kierowcy sobie urządzają, przecież nie wtargnął.
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 21:01
~rst
gnojki jezdza srodkiem po ulicach na mic mie uwazaja gdzie rodzice!!!!!
+0-0
Poniedziałek, 6 maja 2019 r. godz. 20:50
~Xdd
Ostatnio szczyle na hujanogach tak cwaniacko pod auto wjechaly na wyszynskiego i sie smialy. To chybs te same :) karma
+0-0
Wtorek, 7 maja 2019 r. godz. 09:12
~Pits
szczyle na hulajnodze? nienormalny jestes , to jest przejscie dla pieszych i jesli ktos zatrzymal sie by ustapic pierwszenstwa ,a na drugim pasie gosc jedzie gdyby nigdy nic to powinien odpowiadac za usilowanie zabojstwa , kilka razy sam zajezdzalem droge na drugim pasie kierowcy ktory omal nie wjechal we mnie podczas gdy ktos przechodzil na pasach i jeszcze ktos mial do mnie sapy ze mu pas zablokowalem...... poprostu nienormalni ludzie a polowa tych debili nie powinna wogole miec prawa jazdy.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.