Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 2 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Andrzej Duda w Stalowej Woli. Prezydent spotka się z mieszkańcami w parku miejskim
» Rusza nabór do V edycji Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» 1,6 mln. zł na remont drogi Budki Dolne - Zdziechowice
» Miasto szuka dofinansowania na remont wiaduktu na Traugutta
» Mobilny MOF Top Inwestycją Komunalną
» Tomasz Solecki nowym prezesem Stali Stalowa Wola PSA
» 2,5-letnie dziecko potrącone przez samochód
» Mobilny Dzień Dziecka
» Komunikat MZK
» Otwarto park linowy. Obowiązkowa dezynfekcja i dystans
» Rowery miejskie wracają na ulice Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:30     /Magdalena Rodecka /
Miasto wesprze właścicieli kamienic w Rozwadowie

Nie tylko zwolnienie od podatku od nieruchomości ale też powołanie specjalnego funduszu przez miasto ma być zachętą dla właścicieli kamienic w Rozwadowie w obrębie rewitalizowanego Rynku do odnawiania obiektów.
Nie tylko zwolnienie od podatku od nieruchomości ale też powołanie specjalnego funduszu przez miasto ma być zachętą dla właścicieli kamienic w Rozwadowie w obrębie rewitalizowanego Rynku do odnawiania obiektów.
Fot. Jacek Rodecki
Nie tylko zwolnienie od podatku od nieruchomości ale też powołanie specjalnego funduszu przez miasto ma być zachętą dla właścicieli kamienic w Rozwadowie w obrębie rewitalizowanego Rynku do odnawiania obiektów.

Jak mówiła radna Maria Chojnacka wielu z nich jest zainteresowanych przeprowadzeniem prac remontowych podczas przebudowy płyty Rynku ale zwolenienie z podatku od nieruchomości czy zezwolenie wejście w pas drogowy z robotami to stanowczo za mało.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował, że biuro rewitalizacji kończy prace nad dokumentem który ma ożywić gospodarczo Rozwadów. Nie zabraknie też wytycznych co do wyglądu elewacji kamienic. Osoby które zdecydują się na współpracę w tym zakresie z magistratem będą mogły liczyć na wsparcie ze specjalnie powołanego funduszu.

Radny Franciszek Zaborowski dodał, że wielu właścicieli kamienic w różnych dzielnicach ucieszyłoby się z takiego wsparcia. Będzie nim objęty jedynie Rozwadów ze względu na planowaną rewitalizację i wsparcie osiedla ponad 18 mln. zł.

Przebudowa Rynku w Rozwadowie ma się zakończyć w 2020 roku.

Przypomnijmy: 14 września 2018 roku miasto złożyło skutecznie dwie aplikacje o dofinansowanie inwestycji dla Rozwadowa: Rynku w Rozwadowie oraz modernizację i rozbudowę budynku "Sokoła" na łączną kwotę 18 mln złotych, licząc na 10-milionowe dofinansowanie. Dziś wiadomo, że takie wsparcie Samorząd Miasta otrzyma.

Same zmiany na Rynku mają kosztować 15 mln zł. Ważnym elementem tego zadania będzie przeniesienie pajęczyny sieci energetycznej znad Rynku do ziemi. Drugie zadanie w tym projekcie to rozbudowa i modernizacja historycznego budynku "Sokoła". Wartość tego zadania to 2,6 mln zł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 30 kwietnia 2019 r. godz. 10:47
~HARTFORD
Nowi , starzy wlascilciele szykuja sie do wprowadzenia i. chca miec odrestaurowane kamienice, ( czyli ustawa 447 zaczyna dzialac, po wyborach ukaza sie ustawy
+0-0
Wtorek, 30 kwietnia 2019 r. godz. 08:53
~Może
specjaliści od historii zdradzą niemiecką tajemnicę z czasów wojny, jakież to było "niemieckie wsparcie" dla właścicieli kamienic, że wszyscy bez pyskowania sami przemalowali je na jeden kolor?
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 22:13
~Mozets
cytuję:z adoptowaną do tych celów lokomotywownią, ******************** Adopcja a adaptacja - to dwie różne rzeczy. Lokomotywownia nie podlega adopcji. Nie można także adoptować koła od wozu drabiniastego.
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 18:10
~Mozets
Cytuję :~Łubu dubu Może ty stary zgredzie masz przesiloną pompkę bo moja jest ok. ***************************** Bareja powiedziałby: nie bój, nie bój - niedługo i twoja pompka będzie do luftu.Na razie korzystaj i ciesz się. Czas szybko leci.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 21:24
~mixxer
Kamienice? Profesor Marcin Król określił kiedyś Kaczyńskiego i jego polityczny gang oszustów smoleńskich oraz notorycznych brutalnych i bezwstydnych przestępców konstytucyjnych najkrócej i najtrafniej jak tylko można. ZŁO. Tak, to jest po prostu zło!
+0-0
Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r. godz. 20:15
~mixxer
Czy "Ferdek z Poniatowskiego" i "Dziadek z Czarneckiego" to dwie odmiany tego samego trolla z glowka gleboko zanurzona w PiSuarze?
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:41
~Ferdek z Poniatowskiego
mixxer no aleś ty jest głupi jak but z lewej nogi. Tak to może se myśleć tylko ten co ma dwie lewe półkule mózgowe i w dodatku obie łyse. Jesteś tym samym trolem tylko zmieniasz niki he he he. Ja to wiem bo jestem łowcą troli he he he
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 09:03
~DziadekzCzarneckiego
Nawet koństytucja nie przewiduje takiej głupoty jak twoja trollu POpaprany!!!
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 13:43
~Bogdan-leśnik
Właściciele w Izraelu już czekają
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:42
~Joshua
zajmij się kornikiem bo i ciebie zaatakował
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 10:03
~Moher49
Będzie tak jak w Warszawie, Łodzi, Krakowie. Odnowimy, przebudujemy, rozbudujemy. Potem pojawi się armia notariuszy z aktami własności, która ulice i kamienice podaruje pseudo-właścicielom, co mają po 150 lat.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 07:40
~Stalówek
Problem nie jest w tym czy Lucek da kasę na odnowę kamienic.Właściciele,przynajmniej część skorzysta.Musi znów odżyć handel i usługi a to nie będzie łatwe.W tej chwili nie funkcjonuje tam żadna knajpka oprócz jednej,w muzeum.Fajną sprawą byłoby muzeum kolejnictwa i dawnego miasteczka Rozwadów z adoptowaną do tych celów lokomotywownią, nie istniejącą już niestety.Park charzewicki po rewitalizacji mógłby być największym magnesem z jakimś plenerowym amfiteatrem przyciągającym rzesze mieszkańców z miasta i okolic na imprezy kulturalne,koncerty,przedstawienia.Niewyobrażalne pieniądze potrzeba na tego typu inwestycje.Największym minusem Rozwadowa jest to że jest położony na uboczu miasta i ma kiepską opinię wśród mieszkańców jako stary ,brudny i śmierdzący (nie tylko moczem ale dymem z pieców z domków jednorodzinnych w których pali się wszystko)przysiółek.
+1-0
Poniedziałek, 29 kwietnia 2019 r. godz. 16:31
~pigeon
Cała para poszła w nadsańskie pastwisko
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 11:21
~mieszkaniec Rozwadowa i Stalowej woli
ta osoba, która napisała ten tekst sama wywodzi się z przysiółka, czyli wiosek za Sanem, trzeba coś włożyć, zainwestować żeby to nabrało odpowiedniego charakteru. Rewitalizacje parku w Charzewicach to sprawa równie ważna jak i rewitalizacja Rozwadowa i również konieczna, proszę sprawdzić jak wygląda park w Tarnobrzegu, to miejsce jest godne pozazdroszczenia że tam działają tacy włodarze miasta, miejmy nadzieję, że w Stalowej Woli też są tacy ludzie
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 18:15
~Dziadek Janek
To dobra pomoc dla mieszkańców Rozwadowa. Sikają zaś wszędzie i nie tylko tak zwane menele w Rozwadowie bo i w Stalowej Woli leją gdzie popadnie jak koty i psy... Problem tkwi w kulturze by nie szczać po murze, jednakże jak tu nie sikać tamże po parkach czy też pod drzewkami kiedy brak odpowiedniego ustronia dla naszych przesilonych pompek w postaci zwykłej miejskiej szalety imieniem np jakiegoś tam ubeka zbyszka .
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:44
~Ferdek z Poniatowskiego
Łubu Dubu to ty masz pomkę? He he he to idź se popompuj he he he
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 20:07
~Łubu dubu
Może ty stary zgredzie masz przesiloną pompkę bo moja jest ok.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:28
~Trzi
Za poprzedniej władzy to nie do pomyślenia by było
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 18:20
~maruda
Obecna wladza zadluza zas miasto bez zadnego rozsadku!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:31
~look
O Rozwadowie jest jeszcze jako taka pamięć NL ale już o wspólnej posiadłości w parku charzewskim słuch zaginął. Co zamierza prezydent zrobić po 5 latach bezczynności by ozywić zabytkowy budynek(dawny biurowiec PGR)? Jeśli nie wykupić praw osób fizycznych to drugie wyjście jest sprzedać to im to co stanowi własność miasta! Bezczynność wpływa negatywnie na stan techniczny budynku który popada w ruinę. Radni alarmujcie ten wasz organ niech gra a nie fałszuje!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:22
~kibic
W Rzeszowie dostali przymus odnowienia, nikt im żadnych ulg nie dawał. Dlaczego miasto ma wspierać rozwadowski biznes. Biedni nie są.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:02
~darek
why ????
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:51
~MottodlaElyty
Menele rozwadowskie już się cieszą. Lepiej im będzie sikać na nową elewację pomalowaną w stylu art luckocco.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 12:44
~Chuchu
Oj jo joj ales sie wysilil
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.