Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 2 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Andrzej Duda w Stalowej Woli. Prezydent spotka się z mieszkańcami w parku miejskim
» Rusza nabór do V edycji Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» 1,6 mln. zł na remont drogi Budki Dolne - Zdziechowice
» Miasto szuka dofinansowania na remont wiaduktu na Traugutta
» Mobilny MOF Top Inwestycją Komunalną
» Tomasz Solecki nowym prezesem Stali Stalowa Wola PSA
» 2,5-letnie dziecko potrącone przez samochód
» Mobilny Dzień Dziecka
» Komunikat MZK
» Otwarto park linowy. Obowiązkowa dezynfekcja i dystans
» Rowery miejskie wracają na ulice Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 10:29     /Magdalena Rodecka/
Strajk w miejskich szkołach zawieszony. Wzrost płac dla pracowników niepedagogicznych

Miejskie szkoły zawieszają bezterminowo akcję strajkową.
Miejskie szkoły zawieszają bezterminowo akcję strajkową.
Fot. Jacek Rodecki
Stalowowolskie placówki oświatowe podległe Urzędowi Miasta zawieszają akcje strajkowe. Nie ma też zagrożenia dla uczniów klas maturalnych w Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym.

Zawieszenie strajku ma charakter bezterminowy, za co podziękował publicznie podczas obrad sesji Rady Miasta prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Przed samorządem wyzwanie w postaci dialogu ze związkami zawodowymi, z przedstawicielami których prezydent miasta jest w stałym kontakcie. Prowadzony strajk dotyczył przede wszystkim postulatów ogólnopolskich, chociaż pojawił się zarzut za który jest odpowiedzialny samorząd Stalowej Woli. - Dotyczył on pracowników niepedagogicznych, również żłobka, osób które nie są objęte Kartą Nauczyciela co do wysokości zarobków - wyjaśnił prezydent.

Ich wysokość w stosunku do lat pracy, obowiązków, są rzeczywiście krzywdzące dlatego radni będą przeznaczać na wzrost płac dla około pół tysiąca osób z budżetu miasta 700 tysięcy złotych.

Radna Renata Butryn zaapelowała aby środki które nie zostaną z tytułu strajku wypłacone nauczycielom w ramach pensji, pozostały w szkolnych budżetach. Można by zwiększyć na przykład dodatki motywacyjne dla nauczycieli bądź też zorganizować dodatkowe zajęcia dla dzieci.

Prezydent zapewnił, że środki te pozostaną w budżetach do dyspozycji ich dyrektorów, którzy będą decydować na jaki cel je rozdysponować.

Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Augustyn dodał, że nauczycieli trzeba wspierać bo to od nich zależy edukacja naszych dzieci. Nie jest zrozumiałe dla niego dlaczego za akcje strajkową są pozbawiani wynagrodzenia. Dawniej byłoby to nie do pomyślenia.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 30 kwietnia 2019 r. godz. 19:48
~jzm
tutejszy - sam jestes tępak żłopiący tylko piwo,
+0-0
Wtorek, 30 kwietnia 2019 r. godz. 05:08
~Stosh
Fredek ty pisać a pewno i czytać nie umiesz jak typowy wyznawca pislamu Z ta lista to sie pospiesz póki liście jeszcze sa
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 19:29
~tutejszy
i tak oto polityczny wódz znp wykolegował belfrów.I nie głupio wam??Niby" szkolone" a tepoki.
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 11:33
~Mozets
Cytuję:~Krtik @ferdekowy stanie umysłu, ZNP powstał w 1930 roku. ***************************** Powstał. I silne były w nim odłamy komunizujące. Istotnie mało kto chce poczytać historię tej organizacji. Po wojnie ZNP stał się ostoją i forpocztą nauczycieli o prowniencji komunistycznej. Wielu z nich zostało "wychowawcami" po błyskawicznym oderwaniu granatem od pługa. Mieli etos Jakuba Szeli z rabacji chłopskiej z 1846 roku. Było i jest w Polsce wielu wspaniałych pedagogów i nauczycieli ale nie są w stanie przebić całej biurokratycznej masy BMW. Biernych Miernych ale Wiernych - ideom Pawlika Morozowa. Dyplomatycznie milczą i pragmatycznie dobrze uczą. Nie są stawiani za wzór.
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 16:27
~Ferdek z Poniatowskiego
możesz siem tu chwalić "wiedzą" z Wikipedii ale Polacy już wam Polski NIE ODDADZĄ. Bo to jest załugą właśnie takich nauczycieli "wychowawców" he he he co idiotów z siebie robią. Oj otworzyli nam oni oczy otworzyli he he he
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 08:32
~niedzielnica
Z kolei wiceprzewodniczący Rady Miasta Jerzy Augustyn dodał, że nauczycieli trzeba wspierać bo to od nich zależy edukacja naszych dzieci. Nie jest zrozumiałe dla niego dlaczego za akcje strajkową są pozbawiani wynagrodzenia. Dawniej byłoby to nie do pomyślenia. Ale urwał no to kicha nima kaski. I jak tu żyć hmm?
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 00:15
~Krtik
@ferdekowy stanie umysłu, ZNP powstał w 1930 roku. Troluj póki jeszcze potrzebują i nie wstydzą się takich użytecznych kastratów intelektualnych. Może cię taki mały zastrzyk wiedzy nie zaboli.
+0-0
Niedziela, 28 kwietnia 2019 r. godz. 16:07
~Ferdek z Poniatowskiego
a po co mi ta wiedza jak siem belfry same błaźnią,zwłaszcze te z ZNP. Mój nauczyciel by siem nigdy za krowę nie przebrał i by nie wyśpiewywał że buraków uczy. Więc tacy "nauczyciele i wychowawcy" sami sobie wystawiają świadectwo zrozumiałe dla wielu normalnych ludzi co nie mają umysłów skażonych komunizmen jak ty. Więc możesz sobie po mnie używać i wyzywać ale rzeczywistości nie zmieniesz komuchu.
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 18:34
~Ferdek z Poniatowskiego
Mój BiS uratował szkołę przed katastrofą,do której chcieli doprowadzić Wroniarz i jego Związek Nauczycieli PRLu (ZNP). Ja napiszę list do Premiera żeby Sejm RP rozwązał tego trupa z PRLu. Od jutra zbieram podpisy, najsampierw na Poniatowskiego a potem wsiadam na rower z kamerką na głowie i jadem po Stalówce se zbierać. Na wrzesień list będzie gotowy
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:16
~Ferdek z Poniatowskiego
ach ilu tu obrońców państwa nauczycieli, ilu zwolenników obleśnych piosenek strajkowych he he he aż koń by siem uśmiał jakby je usłyszał. A ja wam mówię że mnie i wielu znajomych tacy nauczyciele bardzo rozczarowali,bo POlitykują zamiast dbać o interesy uczniów. To nie są nauczyciele tylko biznesmeny zakichane i tylko trolstwo od Shreka i Wroniarza ich POpiera. Dlatego cieszę się że przegrali i we wrześniu też przegrają tak jak ich partia Shreka i KE. Ja już mobilizuję wszystkich normalnie myślących a trolstwo samo padnie jak przestaną im płacić he he he
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 08:28
~Hello
Po co szkoła, po co nauczyciele, wystarczy że stan umysłu takiego jednego z drugim ferdkiem ogarnie instrukcje posługiwania się cepem, a o resztę zadba komusza partia, z kłamcami, manipulatorami i innymi tuzami suskimi.
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:47
~Ferdek z Poniatowskiego
...a o resztę zadba komusza partia, z kłamcami, manipulatorami i innymi tfuskami ruskimi he he he tak mi jakoś to spasowało
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 08:12
~jan
.... złamali nauczycieli, wielki sukces Kaczyńskiego i kolesiów, ,,słuszne strajki" to mogą przeprowadzać górnicy i kolejarze bo należą do ,,prawdziwych" związków zawodowych, niech jeszcze paru biskupów podziękuje Kaczyńskiemu za obronę szkół.
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 15:51
~Ferdek z Poniatowskiego
ty to jesteś janusz a nie jan he he he
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 07:01
~Barbie
@Ferdek, Ferdi się zagotował, w d mam co piszesz, dobrze,że strajk zawieszony bo matury ale we wrześniu powinni kontynuować, poziom edukacji to dno i wychodzą ze szkół takie Ferdki sieczkobrzęki i umysłowe ameby
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 16:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Barbie: aniś taka ładna aniś taka mądra he he he a tak bardzo chcesz POuczać
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 15:55
~Ferdek z Poniatowskiego
oj Barbie brzydulo widać że inteligencją to ty nie grzeszysz tak jak i urodą. To o tobie belfry śpiewały że buraków uczą he he he
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 00:38
~Tomeek
Jak płacimy za strajk to po co pracować? Lepiej strajkować. To jest logika.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 22:34
~Ferdek z Poniatowskiego
No ja wam jeszcze belfry powiem,że jak siem tak Wroniarz odgraża wrześniem to my siem też na was przygotujemy wraz z Panem Prezesem i rodzicami i uczniami.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 17:22
~antykomuch
I co, nauczyciele? Co ugraliście na tym strajku? To, że nie dostaniecie pensji za czas strajku a szacunek do zawodu został zniwelowany niemal do zera po tym jak przebrani za krowy i z transparentami z błędami ortograficznymi pląsaliście w rytmie disco polo. Brawo dla SP 11 za niepodjęcie strajku.
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 08:37
~olo
Tam kwitnie wychowanie patriotyczne. Ciekawe jak spojrzą na to rodzice, a szczególnie dzieci po wyjściu z tej szkoły i zetknięciu sie z inną rzeczywistością.Jak oto ocenią.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 20:08
~66
Jak to nic nie ugrali? 15 procent podwyżki. A od września zrobią znowu blokadę i następne 15 się znajdzie bo wybory na jesień
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 15:36
~Ferdek z Poniatowskiego
I co belfry? Zatkało kakao? Matura siem odbędzie a za strajk wam się wypłata nie należy bo jak siem nie pracuje to siem nie zarabia
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 21:31
~jan
... bo w komunistycznym kraju tylko górnikom za strajk się należy.... a teraz i nauczyciele i rodzice dobrze wiedzą kto jest pisowskim kolaborantem a kto związkowcem.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 17:21
~Panna Stefcia z elektrowni
Hihi eh ah a tu pensyjka malutka, co oni biedacy poczną?
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 09:23
~rst108
~@109 Zastanów się Lemingu: Los moherów we współczesnym świecie jest łatwy do przewidzenia. Nie dysponując ani siłą ekonomiczną, ani rozstrzygającą wybory liczebnością, staną się one jedną z grup wpływu na konserwatywnej prawicy, tak jest to w państwach zachodnich, nie mając szans na narzucanie całej formacji kierunku działania. Dużo ciekawsze będą zapewne losy dzisiejszych lemingów. Otóż wszystko wskazuje, iż zostaną one…moherami, czy też precyzyjniej neomoherami. Stanie się tak z dwu powodów. Po pierwsze, po prostu się zestarzeją. Po drugie, ich ekonomiczni guru i jakże pożądane przez "młodych, wykształconych, z wielkich miast" rynki światowe, spowodują, iż lemingi szybko znajdą się na podobnym do moherów ekonomicznym poziomie. I w przeciwieństwie do swych obecnych adwersarzy, nie będą miały środków kompensujących niedostatek i groźbę społecznego wykluczenia-wypracowanej po części jeszcze w PRL emerytury, ani stosownego beretu, symbolizującego kulturową kompensację biedy i niedoli w świecie doczesnym
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 22:55
~Ferdek z Poniatowskiego
pójdziesz siedzieć na 109,bo porządnych ludzi nie można obrażać byd.aku
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 16:59
~109
Ja pierdziele co za pisomatoł. Gdzie żeś wyczytal te brednie. Chyba naczelnik kaczorek z Mateuszem klamczuszkiem wam piszą takie bzdury.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 08:34
~Barbie
@~Ferdek z Poniatowskiego, Ferdek ty sieczkobrzęku, lepiej być brzydką niż głupią, twoja baba powinna codziennie spuszczać ci łomot pasożycie i wygonić do roboty albo trzymać cię w komórce i raz dziennie dawać michę owsianki na wodzie, łap się na ministra picu, masz idealne IQ
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 18:21
~Ferdek z Poniatowskiego
mamuszka komuszka: ZARAZ PO TOBIE NA DRUGI DZIEŃ he he he. Mylisz siem mamuszka komuszka. JA TO ROBIĘ Z PRZEKONANIA I ZA DARMO,bo moim powołaniem jest zwalczać lewaków i komuchów jak ty,ruski trolu,bo ja mam alergię na takich i musze to robić. Dlatego będę wszędzie tam gdzie ty siem POjawiasz trolować he he he
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 17:35
~Ferdek z Poniatowskiego
mamuszka komuszka co jej w d.pie siem gotuje ha ha ha
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 09:12
~mamuszka
Ferdek kiedy wreszcie zamkniesz ta katarynko-sieczkarnie bo caly czas ten sam repertuar leci .Wybacz ale Janka Muzykanta z ciebie nie bedzie ,racje matka miala ze cie do gnoju gnala a na samych widlach to symfoni nie skomponujesz mimo ze wiatr ci sprzyja.A tak po sprawiedliwemu to my Brava bic nie bedziemy.Wiemy ze kataryniarzu swiadczysz "kulturalne" uslugi dla ludnosci za co masz pare grosiakow pod Metalowcem
+0-0
Sobota, 27 kwietnia 2019 r. godz. 08:52
~mamuszka
Sieczkobrzek haha
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 15:33
~Ferdek z Poniatowskiego
he he he Barbie brzydulo nie denerwuj siem tak bo ci puder z nosa spadnie i peruka z łysej głowy i twoja brzydota ukaże siem w całej krasie. He he he Barbie ty trolu z otwarty dialog finansowany
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 23:23
~I wyszło
Pani szydło taka podwyżka się NALEŻAŁA!!! W końcu kandyduje do parlamentu EU i potrzebuje na naukę języka, ponieważ narazie ma i zna tylko trzy, jeden swój i dwa w butach!!!
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 01:35
~też wyszło
ty masz cztery, swój, dwa w butach a czwarty widać jak siedzisz
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:19
~Pracownik
60 zł netto podwyżki dziękujemy bardzo przy podwyżce gazu, prądu, wody i paliwa starczy na cały miesiąc.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:02
~Podatnik przeciwny strajkowi!!!!!
@~109 wyszkolony. przez takiego samego nieuka jak ty , słowo zapieprzaj to pisze się przez rz ale w szkole bywałeś w burakach i taki mamy efekt twojego wykształcenia
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 16:55
~109
Oj widzę że ktoś traci nerwy. Spokojnie. Douczyc się, poczytać. Luz w d.... pie
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 08:21
~podatnik przeciwny strajkowi!!!!!!!!
@~109: uderz w stół a nożyce się odezwą!!!!!!!!! Spójrz w lustro a zobaczysz tam BEEEEEEEE
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 08:13
~109
"@~109 wyszkolony. przez takiego samego nieuka jak ty , słowo zapieprzaj to pisze się przez rz ale w szkole bywałeś w burakach i taki mamy efekt twojego wykształcenia" Już się tak nie denerwuj baranku. Zacznijmy od tego, że po wyszkolony nie powinno być kropki. Jeżeli już ją postawiłeś z sobie tylko znanej przyczyny to zdanie po kropce zaczynamy od dużej litery ćwoku. Po "nieuka jak ty" powinna być kropka, ponieważ zdanie traci sens. "Rz" powinno być w cudzysłowie (tak jest coś takiego). Przed "ale" stawiamy przecinek. Coś mi się zdaje, że moje buraki lepsze niż twój (celowo pisze z małej litery) moher i pisowska edukacja. Zapieprzaj :) na korepetycje.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:57
~Oli
Podwyżki dla niepedagogicznych to kwota 100 zł brutto czyli jakieś 60 zł żeby co niektórym nie brakowało do najazd,ej krajowej szkoda że tego nie napisał nikt...bo wieks,ości pracowników O 2 000 Może tylko pomazyc
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:58
~Niezależny
@VIP:Nie porównujcie się do ministrów i do Pani Premier,bo niektórzy nie powinni mieć nawet najniższej krajowej.Przepraszam nauczycieli z powołania ,którzy potrafią przekazać swoją wiedzę.Jest ich wielu ,i należy im się szacunek i wyższa pensja.Ale są też tacy ,którzy byli miernotami,oszołomami i takimi zostaną.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 07:22
~Bolo
Caryca - kompetencje ludzi oceniasz po wykształceniu? Znam wielu magistrów baranów , którzy nic nie osiągnęli i ludzi po podstawówce lub zawodówce, którzy zbudowali duże firmy i zatrudniają takich "wykształconych".
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 23:18
~Caryca +
Trudno porównywać się do ministrów. Np. taki minister Suski bez wyższego wykształcenia z pensją ponad 10 tysięcy. Drugi to marszałek ogrodnik też bez wyższego wykształcenia pensja około 20 tysia, samochód, kierowca a nawet samolot do dyspozycji. Można, można. Nie nauka lecz chęć szczera...
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:46
~Osiedliwy
Panie Nadbereżny nie rób z ludzi baranów. Widzimy jak wypowiada się opozycja. Robisz sam politykę z samorządu. Wiemy dlaczego powołałes zastępczynie. Szykujesz się do Warszawy. A komisarz musi być powołany.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:41
~Ferdek z Poniatowskiego
A co nie wolno Luckowi? Nie bądź taki osiedliwy bo siem zasiedzisz
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:40
~podatnik
Wstyd, Nadbereżny zamknął się ze swoją świtą w dawnej dyrekcji HSW gdzie ma swój gabinecik i politykuje. Jego urzędnicy zarabiają po 6 tysięcy złotych, jego służebnica latająca za nim tyle zarabia i plus jeszcze nagrody. A na sesji mówił, oglądamy jak to bardzo wspiera nauczycieli i pracowników. Nadbereżny ty politykujesz, to twój rząd nieudaczników PiS odpowiada za strajk nauczycieli. Rozliczymy WAS jesienią w wyborach
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:42
~Ferdek z Poniatowskiego
ty POdatnik nie bądź taki hej do przodu bo ci uszy na d.pę naciągnę.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:51
~Zdenek
Wszyscy 14-tu spod sądu zagłosujecie na PO, PSL, SLD i Nowoczesną? Ale to odczują! A swoją drogą, przy okazji, jeżeli nauczyciele twierdzili, że strajk nie jest dla pieniędzy, tylko dla edukacji, to chyba dobrze, że pensji nie dostaną. Szkoła dostanie kasę za nich i będzie dla dobra edukacji! Wobec tego możecie strajkować cały rok.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:24
~obserwator
@Anna Proponuję włączyć myślenie i zauważyć,że komentarz prezydenta był nie na miejscu i obliczony na efekt wyborczo- polityczny.Oglądnąłem całość sesji. Opozycja merytorycznie podchodzi do spraw, a obóz prezydencki - laurki, albo zasada- milczenie się opłaca.Widać,że prezydent szczególnie dokopuje p.Butryn.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:38
~Anna
Polecam obejrzeć sesję dzisiejszą, a dokładnie fragment co opozycyjni radni mówili przed głosowaniem (że popierają) a potem jak głosowali (przeciw lub głos wstrzymujący się) Na szczęście usłyszeli swoje od prezydenta! Szczególnie usadzona została radna Butryn.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 15:11
~podatnik
A czy ANNA jeszcze nie jest w pracy w Urzędzie Miasta ? Brawo opozyja, Nadbereżny wepchnął wiele innych uchwał w jedną, między innymi nie chce teraz wybudować Centrum dla seniorów, które tak zapowiadał w kampanii wyborczej
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:36
~Nauczyciel
Czy to oznacza, że za kwiecień z mojego 4800,00 na rękę dostanę tylko 2400,00 ? Przecież w wakacje też nic nie robię, a płacą całość! Panie premierze, jak żyć?!
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 15:34
~pan premier
NIE STRAJKOWAĆ!!!!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 19:18
~Nauczyciel
*** - po twoim wpisie narobiłem w majteczki!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 18:17
~****
Przestań kłamać. A jesli tyle zarabiasz jako nauczyciel w Stalowej Woli to szybko skreen paska z wypłaty zrób. To trzeba zweryfikować, bo niemozliwe, że w jednym mieście a takie rozbiezności. Inni mają nędzne pieniądze a ty tyle????? A i jeszcze jedno - nie jesteś nauczycielem i co więcej nie czuj się w internecie bezkarnie....namierzanie włączone
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:29
~Schizofrenia ?
"Pięknie" głosowała opozycja, gadali że popierają, a w głosowaniu "przeciw" albo "wstrzymał się"
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:17
~VIP
Pensja Szydło wzrosła z 16700zł na 24100zł czyli 44% podwyżki w ciągu jednego roku! Zapamiętajcie to, nauczyciele i rodzice.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:07
~Barbie
jeszcze program Flaszka+ i mają drugą kadencję jak w ruskim banku
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:06
~Barbie
kulawy i matołusz nie dadzą kasy dla nauczycieli bo to nie ich elektorat, nie jest w interesie picu inwestować w naukę bo im durniejsze społeczeństwo tym lepiej łyka wszystkie fikołki, ich elektorat to umysłowe ameby i patola, co widać jak się czyta tutaj komentarze
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:44
~Ferdek z Poniatowskiego
ona siem tylko chwali bo jest brzydka i nikt jej nie chce to siem do totalnych POdczepiła i siem tu udziela
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 16:06
~Stefan
Po twoim wpisie można za to poznać wyznawców totalnej. Z ortografią na bakier, ale chwali się jaka to wykształcona.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 12:35
~Narodowiec
Przepisy RIO nie obejmują nauczycieli nie pracowników niepedagogicznych dlatego nauczyciele podwyżki od LN nie dostali
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 12:15
~podatnik przeciwny strajkowi!!!
Pewnie - podburzać , nie pracować i jeszcze pełną wypłatę wziąć. Panie wiceprzewodniczący tak było za komuny : czy się stoi czy się leży dniówka się należy ale Komuny dawno niema a moja propozycja do Pana to jak pan ich tak żałuje to proszę ich wesprzeć ze swojej gaży. No niech pan pokaże swoją Bogobojność bo pieniążki dla nauczycieli są z kasy podatników którzy pracują . Łatwo rozdawać czyjeś pieniądze zarobione w pocie czoła. Jest takie powiedzenie: Bez Pracy niema Kołaczy!!!!!!!!!!!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:30
~stalowiak
Mama wie że ćpiesz?
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:39
~109
"pieniążki dla nauczycieli są z kasy podatników którzy pracują . Łatwo rozdawać czyjeś pieniądze zarobione w pocie czoła. Jest takie powiedzenie: Bez Pracy niema Kołaczy!!!!!!!!!!!" - możesz pracować baranie w swoim pocie czoła dlatego między innymi, że twoje dzieci są w szkole/ przedszkolu pod opieką tych złych nauczycieli. jak cinie pasują to daj dzieci do szkoły prywatnej i zapiepszaj na czesne.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 12:08
~Bodek
Kwestię "nie do pomyślenia" dla pana wiceprzewodniczącego regulują przepisy kodeksu pracy. Ktoś na takim stanowisku powinien to wiedzieć. Nie do pomyślenia to jest fakt, że przyszło mu do głowy, że możnaby było komuś zapłacić za odstąpienie od obowiązku świadczenia pracy.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:18
~Bodek
@Olo. Pisałem ogólnie. Kodeks pracy dotyczy wszystkich zatrudnionych.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:53
~OLO
Mam nadzieję że będziesz tymi paragrafami rzucał do górników jak przyjadą do Warszawki. Oni na pewno Cię wysłuchają. Rzad spieprzy i obieca im wszystko co tylko chcą. Nauczyciele jeszcze się nie nauczyli, że tylko siła albo strach załatwia wszystko. Policjanci zachorowali na psią grypę przed szczytem nato i zaraz się pieniążki znalazły. Ciekawe czy jak zaczną strajkować lekarze albo pielęgniarki to Mateuszek/Kłamczuszek uchwali ustawę żeby Wojewoda mógł kroić pacjentów. Albo sekretarka Premiera zjedzie do kopalni kopać węgiel. Cuda. Co za kraj.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 12:01
~Dyzma
Ja połowę tych strajkujących bym zwolnił, drugiej połowie zabrał wynagrodzenia z tego miesiąca a tym co nie dali się ogłupić ZNP podwyższył pensje. Widać, że większość kadry nauczycielskiej to stado lemingów. Poza tym uważam, że wynagrodzenia powinny być współmierne z nakładami pracy i efektami kształcenia. Wtedy skończyłoby się byle jakie nauczanie.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:42
~STW
Co za pisomatoł. Najlepiej ty się przyjmij do szkoły za nauczyciela i ucz następne pisomatołki.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:51
~MottodlaElyty
Luckiem zajmie się RIO w Tarnobrzegu za ten przekręt z "pozostawieniem" kasy dla gogów-nierobów.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:42
~Narodowiec
A psioczycie na LN a ten daje kasę pomimo że partia ni e hce
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:40
~Gość
Gratuluję decyzji radnym. Uratuje to mój budżet rodzinny 100 zł na miesiąc. Postulat podobno miał być 1000 zł.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:34
~szok
Prezydent pozostawi całe środki dla szkół do dyspozycji?????? To cud jakiś? Ciekawe co zrobi Starosta? Też okaże się człowiekiem czy Pisowcem? Prezydent mnie pozytywnie zaskoczył. PO RAZ PIERWSZY. Czyżby zaczął samodzielnie myśleć? Toż to szok.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:20
~brona
W-ce przewodniczący miasta ma chyba żonę nauczycielkę, nie dopnie budżetu domowego i dlatego nie może przeboleć braku pensji nauczycieli w czasie strajku. Dodatkowo kiedy teraz rząd dokona zmian w ustawach oświatowych powinien tak jak klasie robotniczej zabrać wszelkie przywileje i dodatki,które zaburzają ocenę pracy nauczycieli!!!!!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:56
~Piłsudski
"Klasie robotniczej" - ja pierdziele. Lenin zmartwychwstał. Jeszcze jak Suski znajdzie w końcu Carycę Katarzynę to może powtórzymy cud na Wisłą.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:47
~Lucek
~brona bierz się za brony. Trzeba siać, zbierać, hodować. Przecie naczelnik obiecał wam 500 na krówkę i 100 na świnkę. A poważne rzeczy zostaw mądrzejszym.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.