Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 24 maja 2019 r. Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
 Wiadomości lokalne
» Dzień Matki w Galerii Handlowej City Park
» Renata Butryn, kandydatka Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego
» Wybory do Parlamentu Europejskiego - 26 maja 2019
» Janina Sagatowska - kandydatka do Parlamentu Europejskiego
» W Przyszowie zerwał się budowany wał. Kilkadziesiąt hektarów zalane
» Podtopione domy, zalane drogi, przedszkolaki ewakuowane. Do gminy Bojanów ściąga straż z całego powiatu
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
» Wyciek rtęci na terenie huty. Wezwano specjalistyczną straż chemiczną
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Powódź w gminie Bojanów
»Powódź w gminie Bojanów
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 15:33     /Magdalena Rodecka/
Kiedy flaga na maszcie?

Dla masztu jaki znajduje się na wyspie na skrzyżowaniu ulic KEN i Al. Jana Pawła II w Stalowej Woli, wielkość flagi nie powinna przekraczać 3,5x2,3 metra. Stalowowolska biało-czerwona ma wymiary 2x3 metry.
Dla masztu jaki znajduje się na wyspie na skrzyżowaniu ulic KEN i Al. Jana Pawła II w Stalowej Woli, wielkość flagi nie powinna przekraczać 3,5x2,3 metra. Stalowowolska biało-czerwona ma wymiary 2x3 metry.
Fot. Jacek Rodecki
Do redakcji Stalowka.NET dociera wiele zapytań o to kiedy pojawi się flaga Polski na 18 metrowym maszcie i odwrotnie czy - czy podczas porywistych wiatrów nie powinna być opuszczona lub ściągnięta?

Oprócz uwag w tej kwestii od mieszkańców (wygięty maszt, miotanie "narodową" na wszystkie strony) , flaga na maszcie była również przedmiotem interpelacji podczas jednej z sesji Rady Miasta Damiana Marczaka ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

Radny pytał między innymi o to do jakiej wielkości flagi przeznaczony jest maszt oraz jak duża flaga eksponowana jest w tym momencie. Zwrócił też uwagę, że powinna ona być tak dobrana do masztu aby porywisty wiatr i duża ulewa nie groziły uszkodzeniem masztu.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował, że obecnie podmiotem odpowiedzialnym za zdejmowanie i za wieszanie flagi na maszcie jest Zakład Administracji Budynków. Zgodnie z raportem obliczeń wytrzymałościowych przy wiatrach powyżej 65 km/h należy opuścić ją na ziemię. Ponadto jak czytamy w odpowiedzi na interpelację "warunki eksponowania flagi szczegółowego protokołu określają, że nie eksponuje się flagi między innymi przy wyjątkowo silnym wietrze. Dlatego też nie ma żadnych sprzeczności w zapisach protokołu i instrukcji użytkowania producenta".

Dla masztu jaki znajduje się na wyspie na skrzyżowaniu ulic KEN i Al. Jana Pawła II w Stalowej Woli, wielkość flagi nie powinna przekraczać 3,5x2,3 metra. Stalowowolska biało-czerwona ma wymiary 2x3 metry.

Konstrukcja przypomnijmy, została postawiona z okazji stulecia odzyskania niepodległości. W obecności premiera Mateusza Morawieckiego uroczystego wciągnięcia biało-czerwonej flagi na maszt dokonano 2 maja 2018 roku z okazji "Święta Flagi". Trzy miesiące później, końcem lipca po nawałnicy jaka przeszła nad miastem maszt zawalił się. Od tamtej pory przy wietrznej pogodzie, między innymi jak dzisiaj flaga jest ściągana i nie powiewa nad miastem.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 22 marca 2019 r. godz. 21:35
~Mozets
Flaga państwowa ( nie tylko polska) winna być zdejmowana na noc. Wieszana o świcie. Ma być zawsze czysta i nie poszarpana. Tak jest ona zakładana codziennie w ogródkach zwykłych obywateli USA. Albo w ogóle jak wyjeżdżają w podróż. Co ciekawe tam wszyscy - nie tylko biali ale kolorowi także autentycznie szanują flagę swojego państwa. Lewacy i konserwatyści także. I llibertyni i komuniści. To jest ICH państwo. Wspólne.
+0-0
Wtorek, 12 marca 2019 r. godz. 21:51
~nocna_kawa
To jest flaga na miare naszych mozliwosci i naszych marzen... czy tak?
+0-0
Wtorek, 12 marca 2019 r. godz. 09:11
~Narodowiec
A co z ceremoniałem podnoszenia i opuszczaniem FLAGI PAŃTWOWEJ ? . Jeszcze " na ziemię".
+0-0
Poniedziałek, 11 marca 2019 r. godz. 07:35
~Weronika K.
Czy juz powstal harmonogram zamiatania naszych ulic?
+0-0
Poniedziałek, 11 marca 2019 r. godz. 00:31
~nie denerwujcie "edzia"...
...bo już cały się zasmarkał z wściekłości. A przecież taki "mądry" że gdyby głupota umiała latać, to mu skrzydła zbędne.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 23:29
~Reset
Kwintesencją jakości rządzenia to właśnie jest jakość i wykonanie masztu na flagę bez flagi. Maszt się zawalił pod ciężarem propagandy!
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 22:57
~obserwator
Do brakslow, to ty hejterze masz we lbie wszystko pokrzywione bo jezdze tam codziennie i ten maszt jest najbardziej prostym masztem w naszym miescie.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 22:54
~mieszkaniec
Do szok , hejterze ja przejezdzam od mostu na SANIE do cmentarza w 2 minuty ale kto tobie dal prawo jazdy skoro boisz sie szybcij jezdzic. Nasze miasto nigdy nie bylo czysciejsze o tej porze niz obecnie.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 22:51
~wiemy
To nie mieszkancy dzwonia do STALOWKI net a dzwoni znany hejter przytula ktory jest koniem trojanskim naszego miasta.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 22:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Flaga to som nasze barwy,nasza tożsamość. Biały kolor to czystość a czerwnoy to przelana krew pokoleń w obronie naszej Ojcowizny. Powinna powiewać w każdym polskim mieście żeby to młodym Jurepejczykom przypominać że najsampierw Polska o potem reszta świata. Wyzbąćcie siem więc kompleksów. Polska nie ma siem czego wstydzić a np. Niemcy powinni.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 22:24
~Brakslow
Po 1sze to niech ten pseudo maszt wyprostuja bo krzywy jest jak nie powiem co :D no i flaga powinna byc oswietlona reflektorami od dolu
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 21:32
~Al6ar
Zobaczcie w Stanach ... ludzie są dumni z flagi ... z dumą powiewają one przed domami cały rok. A u nas ? Śmiech, szyderstwo i szczucie sie nawzajem. Zalosne to jest jak cholera.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 23:10
~asd
To prawda, ale w USA są wyraźne przepisy określające maksymalną wielkość flagi, wysokość masztu itp. U nas jest to nieuregulowane. Uważam, że flaga w SW jest za duża lub maszt za słaby (może wystarczy prę odciągów?). Bez sensu jest zdejmowanie flagi z powodu silniejszego wiatru.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 19:42
~Stach
- Powiedz mi, po co jest ten maszt? - Właśnie, po co? - Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten maszt? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest Maszt na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym masztem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest maszt społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi? - Protokół zniszczenia. - Zapamiętaj: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 19:36
~Umma
Ten maszt i flaga to Mis i Alternatywy naszych czasów.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 21:35
~mamuszka
O tak dla niedowiarkow co nie dowidza
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 18:17
~huod
Sprawa samowoli budowlanej tego masztu z pewnością wróci gdy jesienią zmieni się ten uklad aferowo-nepotyczny. To nic, że dzisiaj jest już umorzone postępowanie, wrócimy z pewnością a odpowiedzialność stanie się faktem.
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 18:12
~fidżi
Z tą flagą to tak jak z niegrzecznym chłopczykiem ktory widzi, że mu koza wyszła z noska ale nie pozwoli sobie jej utrzeć. Dlaczego ten płat jest tak olbrzymi? Co wspólnego ma zakład budynków mieszkalnych z flagą i masztem? Przecież gdyby to była 1/3 tej wielkości, to żaden wiatr nie byłby jej straszny. Radni wytłumaczcie temu ważniakowi, że tu chodzi tylko o symbolikę gdyż wszyscy wiedzą, że miasto jest najważniejsze w kraju a on najważniejszy na okolice i nie musi tego zaznaczać wielkością flagi! On tego nie kuma?
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 17:57
~szok
A gdzie jest gospodarz tego miasta. Rozkopane, brudne, najdroższe. Z Popiełuszki przejechać na Pysznicę bez uszkodzenia zawieszenia można tylko Suwem. Od Żwirki przez Mickiewicza w stronę Ofiar Katynia przejazd trwa ok. godzinę. Korek non stop. Karetki znowu jeżdżą pod prąd - bo jak mogą inaczej? Prezydent niewidoczny. Może się wstydzi pokazać?????
+0-0
Poniedziałek, 11 marca 2019 r. godz. 14:33
~Ferdek Z Poniatowskiego
Oj Dziadek Dziadek,Suw to jest Sport Utility Wehicle ty baranie niestrzyżony i niedouczony
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 23:08
DzidekzCzarnieckiego
Co to jest Suw?
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 17:05
~Marek
W wielu miastach, także za granicą powiewają 3 flagi obok siebie: państwowa, unijna i danego miasta. I nic się nie dzieje chociaż różne wieją wiatry
+0-0
Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 16:33
~Fredek Z.
Glupota. Lepiej te pieniadze dac na zamiatanie ulic.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.