Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 17 sierpnia 2019 r. Imieniny: Anity, Jacka
 Wiadomości lokalne
» DW-872: Pijani Ukraińcy dachowali w Bojanowie. 1 osoba ranna
» DW-871: kolizja przy wyjeździe z Miejskiej Stacji Paliw
» Listy PiS do Sejmu i Senatu. Kto ze Stalowej Woli?
» Wjechał w tył samochodu osoby niepełnosprawnej
» Wypadek na Kwiatkowskiego. 1 osoba ranna
» DK77: kobieta w ciąży ranna w wypadku
» Minister MON Mariusz Błaszczak w HSW
» Kłótnia o półmilionowe poręczenie dla PKS-u. Starosta: to tratwa ratunkowa
» Pożar Chryslera pod wiaduktem przy Hali Targowej
» Rośnie popularność Rupieciarni
» Parking przed MOSiR w Stalowej Woli będzie przebudowany
» Miejski Dom Kultury w nowym świetle
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Rozwadowski Targ Staroci
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 12:22     /Magdalena Rodecka/
Mierniki zwariowały czy mamy tak złą jakość powietrza?

Stacja pomiarowa zakupiona przez miasto działa w kontekście pomiaru zanieczyszczeń powietrza na terenie strefy przemysłowej, stąd rzeczywiście zapisy na stronie www.srodowisko.stalowawola.pl mogą być nieczytelne dla użytkowników.
Stacja pomiarowa zakupiona przez miasto działa w kontekście pomiaru zanieczyszczeń powietrza na terenie strefy przemysłowej, stąd rzeczywiście zapisy na stronie www.srodowisko.stalowawola.pl mogą być nieczytelne dla użytkowników.
Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się pan Łukasz, który zwraca uwagę na jakość powietrza w dniu 29 stycznia w Stalowej Woli oraz bierność w tym temacie władz miejskich i wojewódzkich.

- Miejska stacja pomiarowa przy ulicy Kwiatkowskiego o godzinie 8:00 wskazywała bowiem 18-krotne (1824%)! przekroczenie stężenia pyłów PM10 oraz 5-krotne (544%) przekroczenie stężenia pyłów PM2,5. Warto zwrócić przy tym uwagę, że oznaczałoby, że jest to absolutny rekord w skali kraju i bezwzględnie najgorszy stan powietrza w Polsce, a nawet trzykrotnie niższe wartości stężenia pyłów w Warszawie czy Krakowie powodowały ogłaszanie alarmów i wydawanie ostrzeżeń pierwszego stopnia przez Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego. Przekroczenie o ponad 1800% oznaczałoby bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia i życia mieszkańców w związku z tym nasuwają się dwa pytania: Czy stacja pomiarowa działa poprawnie, a jeśli tak to jakie jest źródło tak ogromnego zapylenia? Co robią władze miejskie i wojewódzkie w obliczu tak dużego zagrożenia dla mieszkańców? - pyta Czytelnik.

Przypomnijmy, że stan powietrza i natężenia hałasu można sprawdzić za pośrednictwem miejskiej strony www.srodowisko.stalowawola.pl Punkty pomiarowe pokazują wyniki ze Stacji Badawczej Meteo z ulicy Klasztornej 27 oraz budynku Politechniki Rzeszowskiej z ulicy Kwiatkowskiego 3a.

Mieszkańcy zwracają uwagę na nieczytelność witryny i prezentowanych wyników, odpowiadającą bardziej potrzebom naukowym, analitycznym, niż codziennemu komfortowi życia mieszkańców.

W sprawie aktualnej lokalizacji stacji badawczej, poprawności jej działania zwróciliśmy się do Urzędu Miasta w Stalowej Woli.

STACJE POMIAROWE NA POTRZEBY STREFY. MIESZKAŃCY BĘDĄ MIELI CZUJNIKI NA PRZYSTANKACH

Do działań władz miejskich w temacie przekroczeń odniósł się prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który przypomina, że stacja pomiarowa zakupiona przez miasto działa w kontekście pomiaru zanieczyszczeń powietrza na terenie strefy przemysłowej, stąd rzeczywiście zapisy na stronie www.srodowisko.stalowawola.pl mogą być nieczytelne dla użytkowników.

- Zgodnie z moją deklarację czujniki pyłowe dedykowane dla poszczególnych osiedli będą zamontowane na 30 przystankach w ramach Mobilnego MOF-u. Wyniki będą prezentowane na tablicach informacyjnych oraz osobnej aplikacji dostępnej na telefony i tablety. Wdrożenie sytemu będzie możliwe na nowy sezon grzewczy 2019/2020 - wyjaśnia prezydent.

Inne samorządy gdy występują znaczne przekroczenia pyłów zawieszonych w powietrzu, uruchamiają darmową komunikację. Czy takie działania zostaną podjęte w Stalowej Woli? - Chwilowe działania nie są podejmowane gdyż w innych miastach smog jest rzeczywiście powodowany przez natężenie ruchu samochodowego, pojazdy stojące w korku. U nas oddziaływanie z ruchu ulicznego nie jest kluczowe. Bardziej kluczowa jest kwestia, co jest palone w piecach mieszkańców - wyjaśnia prezydent.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 16:21
~lenka
obejrzałam zdjęcia na "stalowowolskich smrodach", masakra, ale te zdjęcia to jeszcze pikuś w porównaniu z rzeczywistością, a N. dalej rżnie głupa
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 12:51
~wiem
Do manekin, prowokatorze lemingu juz tysiac razy ci odpowiadalem co zrobil pan prezydent L.N. zeby u nas bylo najlepsze powietrze na PODKARPACIU. Ale do debila nic nie dociera wiec powtarza swoja propagande liczac na to ze ktos ie na te brednie nabierze. Jedz do RZESZOWA a wtedy sie dowiesz co to jest smog i smrod. Dlaczego w RZESZOWIE ludzie na ten smog nie narzekaja, bo tam nie ma idiotow.
+0-1
Środa, 17 lipca 2019 r. godz. 17:20
~hsj truciciel
Mieszkałem w Rzeszowie prawie 30 lat i coś mnie tknęło, aby zainwestować w byłej hucie. Teraz dopiero wiem co to jest smurd wdychając codziennie dym z HSJ. Powinien się tym ktoś zająć.
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 18:56
~merlot
Pan prezydent Lucjusz nie zrobil nic... dokladnie NIC!
+1-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 15:37
manukun
Nie odpowiadasz. Od razu odpowiem, że stacja kontroli jakości powietrza nie ma wpływu na zapylenie. Żadnych filtrów miasto nie montowało. Wymiana kilku autobusów smogu skutecznie też nie zmniejszy.
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 07:44
~ola
dolina aluminiowa, tak o nas mówią
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 21:15
~rst
sog w stalowej woli to normalne zalezy z ktorej strony wiatr wieja mozna golym okiem zauwazyc i wieczorem w soboty i niedziela niema czym odychac okna niemozna otwrzyc jest okropnie ?
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 21:05
~hello kitty
@~ekolog, sam się spal ze wstydu ekologu od siedmiu boleści i kursach wieczorowych, w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu też powietrze śmierdzi, że można się udusić, Hutnicza, Metalowców PCK, Orzeszkowej itd
+1-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 21:01
~lenka
@~Mom, na Allegro jest bardzo duży wybór i ceny są ok, te z apteki się nie nadają
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 19:54
~Mom
Dlaczego w aptekach można kupić masek przeciwsmogowych pytałam w kilku a tam wielkie zdziwienie że pytam o maski
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 15:35
~doekologa
do ekolog: Najpierw trzeba dożyć do kwietnia. Wiele osób przez ten czas zimowy mocno cierpi z powodu dużego zanieczyszczenia powietrza w StW! Tyle w temacie.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 15:34
~duuuusiiiii
Pi.....żdielowskie zagłębie. Czy tak trudno dotrzeć i wyegzekwować co trzeba od trucicieli. Urzędzie weż się do uczciwej roboty. Wiecowaniem tego nie załatwicie.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:49
~ekolog
Do wszystkich hejterow co sie pod tym artykulem produkowali zadajcie sobie pytanie dlacego w kwietniu ,maju,czerwcu, lipcu. sierpniu , wrzesniu, pazdzierniku nie ma zadnego smogu w naszym miescie. A kiedy znajdziecie odpowiedz na to pytanie ze wstydu sie spalicie.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 16:42
manukun
Czekam od kilku dni na odpowiedź, co robi Nadbereżny, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza?
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:40
~143
Nie ktorzy debile zachmurzenie nazywaja smogiem tak tych idiotow uzytecznych pokrecilo.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:38
~gofi
Przecież te dane z pomiarów zanieczyszczenia powietrza są koronnym dowodem w postępowaniu przed Sądem Rejonowym w Stalowej Woli. Miasto nie realizuje dyrektywy unijnej co do prawa życia w czystym środowisku. W jednym z miast Polski aktorka wytoczyła proces w tej właśnie sprawie i wygrała. Sąd nakazał miastu zapłatę kwoty 5 tys. złotych na rzecz instytucji charytatywnej(tyle wnosiła owa pani!) Więc nie czekajcie na poprawę tylko bierzcie sprawy w swoje ręce i z pozwem do Sądu. Nie może być tak, że nic się nie stało i wszystko jest ok!
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:37
~turysta
STALOWA WOLA to na pewno najczysciejsze miasto na Podkarpaciu, gdybyscie mieszkali w RZESZOWIE to bysie sie dowiedzieli co to jest smog. Nie wspomne o IWONICZU ZDROJU czy RYMANOWIE ZDROJU gdzie poziom smogu jest zblizony do KRAKOWA. Smieszne jest to ze nazywaja te miasteczka zdrojami bo one maja tyle wspolnego ze zdrojem co ja ze zeszloroczna zima. W porownaniu do NIEMIEC to POLSKA jest jednym wielkim zdrojem. Tam dopiero maja syf iem bo nie dawno wrocilem z NIEMIEC.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 16:38
manukun
Sympatycy PiS rozmywają ten trujący problem pytając, co zrobił jakiś radny czy prezydent kilka lat temu. No nic nie zrobił, więc mieszkańcy wybrali Nadbereżnego i Webera, którzy obiecali walkę z trucicieli. Od konferencji prasowej z dmuchaniem balonów mija 5 rok, stąd pytanie, co zostało zrobione w celu poprawy jakości powietrza w Stalowej Woli przez te ostanie lata?
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:05
~hello kitty
N. niech nie odwraca kota ogonem i nie zwala na to co jest palone w piecach, bo smród i smog to zasługa HSJ a firmy aluminiowe to ostatni gwóźdź do trumny, nic nie da się z tym zrobić? da się tylko to mieszkańcy muszą podjąć jakieś działania np pozew zbiorowy, nikt o nasze zdrowie nie zadba, na N. nie ma co liczyć bo on wiecznie w piaskownicy siedzi albo drzewa wycina argumentując to jakimiś pierdami, śmiać mi się chce jak stary Morawiecki zachęca do robienia badań, on z rakiem trzustki wylądował od ręki w szpitalu wojskowym, Kowalski zanim doczeka się badań, wcześniej wyląduje w piachu, pomyślmy o zdrowiu naszym i naszych dzieci
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 10:17
~odpad
Sobota, niedziela rano i po południu pod naczelną dyrekcją widać gołym okiem ten dym.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 09:54
~lala
Myślę że nikt się nami mieszkańcami nie przejmuje bo wychodzi że jesteśmy najbardziej trutym miastem w Polsce .W parku już nie da się spacerować smród z HSJ jest codziennie nieraz że zatyka i nie można oddychać.Zakładów trucicieli nikt nie zamknie bo każdy się boi ruszyć tego smrodu ,więc zdychajmy a super powietrze z aluminium nas dobije.Kraków już dawno pozbył się huty aluminium u nas się tego nie da ...
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 07:59
~Ekologiczny HSJ
Ludzie ! wpiszcie w google "stalowowolskie smrody" i przejdźcie na grafikę . Zobaczycie kto nas truje . Nie ma co pisać o ludziach z górki, czy samochodzikach. Taką emisję smrodu daje nam Huta Stali Jakościowych - HSJ. Truje nas na okrągło , 24 h na dobę HSJ. Do tego dokłada sie niewidoczny smród z odlewni aluminium - mamy ich trzy. Co włodarze miasta z tym robią? Żyją z podatków trucicieli !!@! My będziemy chorować i umierać.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 07:23
~ola
@~xl, u nas bywa 500 i nikt niczego nie zamyka /patrz pogoda interia stalowa wola jakość powietrza/
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 07:19
~odpad
No dzisiaj wspaniały smog w mieście.
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 00:50
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja myślem że ta PO to tak zatruwa atmosferę w kraju że nawet do Stalówki dotarło. Ja teraz wszędzie czuję naftalinę kurde. Oj niech ja tę panię w TV zobaczę to dostanie z liścia.
+0-1
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 16:36
DzidekzCzarnieckiego
A ja mysle rze to smrud od pisiorow się ciongnie
+1-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 20:01
~xl
Tymczasem pomimo tego że Bangkoku mają urządzenia do pomiaru i stwierdzili przekroczenie poziomu 200, to pozamykali szkoły z obawy o zdrowie... W BANGKOKU !!!
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 20:59
~miranda
A w Stalowej Woli - ZERO reakcji! ZERO!!
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 16:45
~PIFPAF
JA ogrzać dom
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 16:02
~Myszak
Stacja pomiarowa stoi na parkingu Politechniki może oni coś wypuścili albo ktoś u nich parkuje śmierdzącym sprzętem.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 15:51
~stalowianka
Do zanieczyszczenia powietrza przyczynił się wzmożony smog na zwężonej ul.Poniatowskiego. W godzinach szczytu tworzy się tam korek, gdyż skręcające w lewo samochody blokują jazdę i wstrzymują samochody jadące za skręcającym. Oczywiście każdy taki samochód generuje masę szkodliwego dymu, szczególnie gdy co chwilę hamuje i potem rusza. Ktoś powinien odpowiedzieć za fatalny pomysł zwężenia tak ruchliwej ulicy przy której jest wiele skrzyżowań z drogami osiedlowymi. Przed "remontem" ulica Poniatowskiego była szersza i samochody skręcające w drogi osiedlowe nie hamowały ruchu, bo mozna było je ominąć z prawej strony. Przejazd ulicą był płynny, a zatem mniej było smogu. Po co było zwężać ulicę i robić z dwóch stron chodniki i ścieżki rowerowe? Niech ktoś sprawdzi ile w ciągu godziny jeździ tam rowerów, a ile samochodów. Bezmyślność naszych włodarzy jest porażająca.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 19:45
manukun
Do tranzytu służą Aleje, nie osiedlowa ulica Poniatowskiego
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 15:25
~babka
Hmmm, no co władze mają zrobić z tymi danymi, zatruciem?? Nie wiem szczerze mówiąc, ale Panu Lucjuszowi nie pomogło to wydatnie wygrać pierwszej kadencji "ze stacją i zatrutym powietrzem na ustach" Teraz może pojechać Szlezakiem: "wali-mnie-to" Stacja niby jest, niby działa, niby jest problem, a jakby go nie było...
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 16:30
~Rob.
Ponieważ mamy niby prezydenta, któremu się wydaje, że zarządza niby miastem przy pomocy misiów z mzk i pozyskanych funduszy.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 15:14
~Taka Prawda
Niedługo po ulicach będziemy chodzić w maskach tlenowych po ulicy jak Japończycy w Tokio .
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 14:59
~lenka
@~Jan Prester, wczoraj się urodziłeś? nic nie robi
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 14:51
~Przedsiębiorca
Teraz wytną 30 hektarów lasu pod nowe fabryki , napewno będzie czyste powietrze .
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 13:38
~olek
Byłem z dzieckiem na spacerku spoglądałem w stronę Elektrowni niebo czyste jak łza,ale wieżowców 11 -stych piętr nie widać w St.Woli a nad miastem srebrna tęcza
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 18:18
~mamuśka
srebrna tęcza pewnie przez te opary z alutków stal shmitów i innych wytapiaczy rakotwórczego aluminium w Stalówce
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 12:27
~Jan Prester
Siedzi nas tu kilkoro w biurze i zastanawiamy się co robi i za co odpowiada Kierownictwo POWIATOWEGO SANEPIDU w Stalowej Woli czy im nie zależy na zdrowiu naszych mieszkańców ? Czy to może do ich kompetencji nie należy. Czy przeprowadzenie ścisłych kontroli w zakładach emitujących trujące gazy i pyły nie leży w obowiazkach STAROSTY i PREZYDENTA -CZY TAK TRUDNO IM WYDAĆ ODPOWIEDNIE DECYZJE I TO W ICH WŁASNYM INTERESIE !!!
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 12:24
~Gosia
Nie ma się co martwić. Właścicieli fabryk będzie stać na dobrych lekarzy i dom na Lazurowym Wybrzeżu , a robole niech się cieszą, że mają prace i pieniądze na stare i nowe kredyty, bo co będzie jak stracą prace? Strach mówi nie podskakuj.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 18:35
~Co..
A może nasz prezydent, to dzidek z czarneckiego?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 12:02
~jack
Dziadek z CZARNIECKIEGO ile masz lat podejrzewam gówniarz albo dziadek około 80
+0-1
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 12:00
~taka prawda
Strefa ekonomiczna w centrum miasta z zakładami agresywnymi dla środowiska. Smród szczególnie wieczorami i nocą, prawie brak drzew bo wycięte i tną dalej, a tu jeszcze plany powiększenia strefy kosztem wyrębu lasu. To miasto umiera i nic się nie robi dla zdrowia. Dodatkowo obwodnica planowana przy blokach na Poniatowskiego i rekreacyjnych błoniach, ludzie gdzie tu rozsądek?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 11:29
~Jan Prester
Jadąc ze Stalowej Woli do Pysznicy przez ulicę Podborek do Urzędu Gminy po lewej stronie widać liczne uschnięte drzewa brzozy. Jak się dowiedziałem od leśników to brzoza jest tzw. gatunkiem pionierskim -odpornym na złe warunki glebowe i klimatyczne. Rośnie nawet na murach i skałach. Ma bardzo małe wymagania do środowiska ale jest wrażliwa na trujące gazy i pyły uszkadzające aparaty asymilacyjne a ludziom płuca ,krew i serca. Dlatego masowo usycha. Jest to zły znak dla ludzi. Jak się nie opamiętają -wprowadzając ścisłe kontrole - to STAROSTA I PREZYDENT ST.WOLI zgotują nam powolny ,,CZARNOBYL ."
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 11:27
~eko
wyciąć jeszcze więcej drzew, nasadzić krzaków one pochłoną ten syf. prawda panie prezydencie?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 10:32
~anita
Zatrute nie tylko okolice Huty i Elektrowni, proszę przyjechać i zmierzyć stan powietrza na Polnej w Rozwadowie, na Górce. Tam juz od rana ludzie otwieraja oczy i idą rozpalać w piecach , twierdza że węgiel , ale chyba ten najtańszy, bo z kominów czarny dym. Może by tak jakieś służby trochę pojeździły po osiedlach i posprawdzały trucicieli. Były zapisy na wymianę pieców na gazowe ze znacznym dofinansowaniem to zainteresowanie niewielkie, bo najtańsze śmieci.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:50
~Naftalina
Najwięksi truciciele to Manekin i Dziadekzczarneckiego.
+0-1
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 01:24
~naftalina
a ty Dziadek naucz się pisać bo ja fatalina nie jestem
+0-1
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 15:11
DzidekzCzarnieckiego
Naucz się czytać fatalino bo ja dziadkiem nie jestem
+1-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:40
~Senior
Pytam się co pomogą rozmieszczone czujniki na przystankach ,czy one poprawią jakość powietrza ,tylko będą stresować i denerwować mieszkańców i nic więcej ,to tylko będą zmarnowane pieniądze Ata cała strefa ekonomiczna to powinna być wybudowana na odludziu 20 kilometrów od Stalowej Woli a nie w mieście ,a teraz wielki lament że nie ma czym oddychać .
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 09:55
manukun
Strefa przemysłowa była daleko od miasta, tylko ktoś wpadł na cudowny pomysł, żeby budować bloki coraz bliżej tych fabryk.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:29
~lenka
@~jan, to te zamontowane nie są wiarygodne i bez atestów? to po co cała ta dyskusja? wniosek taki, że N. łże jak bura s..a, o co kaman? przecież ludzie w Stalówce a przynajmniej część, nie są idiotami a N. nie robi kompletnie nic w kwestii powietrza, sorry, robi konferencje i rżnie drzewa płacąc mądralom z Krakowa ciężką kasę
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:27
~zico
Tak co Prezydencie następne wycinanie lasów i nowe inwestycje w ruchu 4-ro brygadowym jak za niemca a prcownicy z Ukrainy. Wiele razy ludzie informowli że nocami są puszczane nieczystości z aluteksu. Nie spełniają norm zamknąć zakłady. Proszę sprawdzić ile ludzi jest u lekarzy na układ oddechowy , gdzie są inne czynniki społeczne które są odpowiedzialne za taki stan za co biorą kase????
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 06:47
~Zaciekawiony
O co chodzi? Widać, że pomiary są wykonywane co godzinę a przeglądanie tabeli jasno wskazuje, że niektóre wyniki zostały usunięte. Czyżby dlatego, że drastycznie przekroczyły wyniki dopuszczalne? Co z tego, że idzie wiosna. Budynki przestanie się ogrzewać. Ale przemysł zanieczyszcza nie tylko ogrzewaniem hal a co z piecami hutniczymi?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 05:59
xl
Kamer w mieście będzie z 500, natomiast czujników jakości powietrza jak na lekarstwo.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 05:38
~jan
.... bo te mierniki są ,,realizacją obietnic wyborczych" pana prezydenta. One spełniły swoje zadanie tzn skutecznie ogłupiły znaczną część mieszkańców.... A wartość tego sprzętu i jego moc prawna jest mniej więcej taka jak alkomatu za 30 zł zakupionego w internecie.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 23:45
~Wino
To wina Tuska!!!
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 23:11
~Profesor KUL
Wyrzucone w błoto pieniądze! A ja jakoś nie jestem przekonany o dalszych pomysłach nowych stacji jak dalej nie są to rządowe stacje meteo. Żadnych skutków i wyciągniętych konsekwencji.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:49
~Mateusz
Rządowe stacje są standardem na całym świecie gdzie dostęp do danych w formie tekstowej ma każdy mieszkaniec gdzie dane mogą by użyte i analizowane. U nas w Stalowej Woli nie wiadomo komu to służy a o efektach cisza
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 21:54
~windows
Moim zdaniem stacja pomiarów działa dobrze. Ale co władze mają zrobić z tymi wynikami ? Odwołać lekcje w szkołach ? Zawiesić działanie wszystkich zakładów przemysłowych ? Wydać zakaz używania samochodów i palenia w domu węglem ? Ludzie umierają od zatrutego powietrza... które sami zatruwają. I co tu można zrobić ?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 10:59
~windows
Najwięksi truciciele, to ludzie sprowadzający używane samochody z zagranicy, ludzie palący w piecach śmieciami, wreszcie zakłady przemysłowe działające w okolicy Stalowej Woli. W Pekinie, jak były igrzyska, to władze przymusowo zamykały okoliczne huty, żeby przez kilka dni odczyty jakości powietrza były lepsze.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 09:58
manukun
Kontrolować? Wlepiać surowe kary? Zachęcać do myślenia i nie trucia się w wzajemnie z powodu idiotycznych nawyków? No ale trzebaby narazić się suwerenowi, a mamy rok wyborczy, więc władze tematu nie ruszą. Będą się chwalić kupnem stacji pomiarowej i wymianą autobusów na elektryczne. Tymczasem najwięksi truciciele będą dalej działać.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 21:31
~lenka
cyt. "Skarżą za smog. Mieszkaniec Rybnika chce 50 tys. zł za życie w smrodzie" może jakiś pozew zbiorowy, mówię poważnie
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 05:52
~jan
... a z czym pójdziesz do sądu ? ... masz wiarygodne pomiary z urządzeń z wszystkimi atestami ?
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:52
~hello kitty
prosimy o czujnik na Hutniczej w okolicach stadionu i basenu, to dopiero będzie zonk!
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:28
~ka-ma
"Zgodnie z moją deklarację czujniki pyłowe dedykowane dla poszczególnych osiedli będą zamontowane na 30 przystankach w ramach Mobilnego MOF-u. Wyniki będą prezentowane na tablicach informacyjnych oraz osobnej aplikacji dostępnej na telefony i tablety." ``` Kolejne pieniadze praktycznie wyrzucone w bloto, przez szanownego pana Lucjusza?
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:20
~Lolek
W tej chwili jest dobre powietrze. Zachęcają do spacerów na airly.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:07
~Czad
Przecież na ul. Kwiatkowskiego i w okolicach Politechniki nikt nie pali w piecach bo tam niema domów z piecami, chyba, że HSJ ?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 01:02
~Xxx
Hsj i to wystarczy jak jest kontrola to wszystko pięknie aż cicho tam jest a normalnie to napier... Laa aż czarno
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 19:00
DzidekzCzarnieckiego
Dlaczego nie wybuduje się parkingu pientrowego?lepiej jakieś sadzafki dla przyjezdnych z okolicznych wsi budować się oplaca?
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 18:58
~Ania
Waldemar nie chciało mi się nawet na te twoje bzdury odpisywać definicja pyłu PM10:PM10 - mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 μm. W skład mogą wchodzić takie substancje toksyczne jak np. benzopireny, dioksyny i furany[1]. Występowanie pyłów PM10 związane jest m.in. z procesami spalania paliw stałych i ciekłych[2]. Nie z mielenia tylko spalania nie wiem czy jesteś swoim rozumem zauważyć różnicę.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 16:06
Walden
Droga Aniu.. Po pierwsze racz zauważyć swym wprawnym okiem iż nie nazywam się Waldemar tylko Walden. Po drugie : jeśli chcesz uchodzić za profesora podpierając się jedynie wikipedią i wklejając wyrwane z kontekstu zdanie to także daleko nie zajdziesz. Czytać potrafisz, jedynie ze zrozumieniem ciut ciężej. Otóż pragnę Cie poinformować, że różnica pomiędzy PM 2,5 i PM10 zawiera się jedynie w rozmiarze, a nie pochodzeniu. Pyłem nazywamy cząstki ciała stałego o różnej wielkości i różnego pochodzenia, które przez pewien czas pozostają w zawieszeniu w powietrzu, a więc jest to aerozol. Wielkość ziaren pyłu waha się od kilku nanometrów do nawet 100 mikrometrów. Cząstki te cechują się tym większą inwazyjnością biologiczną, im mniejsza jest ich średnica. Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia i opieki społecznej z dnia 11 września 1996r. (Dz.U Nr 121, poz.571), w Polsce za rakotwórcze uważa się wszystkie gatunki azbestu, talk zawierający włókna azbestowe oraz UWAGA pyły drewna twardego (buk, dąb). Jeśli masz teraz coś do powiedzenia to wpierw zapoznaj się z tematem zanim chlapniesz głupotę. Pozwolę sobie na koniec zacytować Twoje słowa pod moim adresem. Myślę, że są adresowane bardziej do Ciebie.. "nie wiem czy jesteś swoim rozumem zauważyć różnicę"
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 15:27
Walden
Droga Aniu. Po pierwsze: nie jestem Waldemarem. Przetrzyj swe oko gdyż bielmem Ci zarasta. Łaskawym milczeniem pominę Twoje wycieczki w stronę mojej zdolności myślenia. Chciałaś trochę pomędrkować na temat pyłów zawieszonych ale sama chyba niedokładnie doczytałaś definicję. Nie wystarczy wyciąć zdanie z wiki i uważać się za profesora. Trzeba sięgnąć głębiej czyli do źródeł fachowych. A to jeden wystarczający cytat ze strony portalbhp.pl "Procesy produkcyjne, w których są emitowane pyły drewna twardego, takiego jak buk i dąb uważa się za rakotwórcze. Jeśli to tylko możliwe, należy unikać kontaktu z czynnikami rakotwórczymi. Gdy występowanie czynników rakotwórczych w procesach technologicznych jest nieuniknione muszą być przestrzegane szczególne środki ostrożności." Polecam zapoznać się z tematem "zagrożenia związane z pyłem drzewnym". Oczy się Wam otworzą.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 18:45
DzidekzCzarnieckiego
Niedlugo wiosna,smok zniknie ,Lucek się ucieszy,a jego wyborcy znowu będą mu radośnie przyklaskiwac.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:25
~merlot
Niestety... tak to wyglada w "PiSowskim bastionie" pod nazwa Stalowa Wola. O ile w miescie w najblizszych latach wzrosnie zachorowalnosc na choroby ukladu oddechowego i na nowotwory?
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 18:38
~zaniepokojony
Tragedia,nic dziwnego że młodzi uciekają skoro nie ma czym oddychać bo trują naokoło i nie ma winnych i udaje się że nie ma problemu,że nie ma żadnego zanieczyszczenia.Nie podejmuje się środków zaradczych,a wręcz przeciwnie wycina się drzewa,które pochłaniają pyły.Radni ocknijcie się i róbcie coś,a nie zostajecie na laurach.Nie po to Was ludzie wybrali,abyście byli aktywni
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:54
~Szok
Zazwyczaj o tej porze hsj wypuszcza swoje syfy. Kto pracuje w sąsiedztwie pewnie nie raz widział białą lub pomarańczową mega wielką smuge. Z odczytów widać że było to tylko chwilowe więc odpowiedź sama nasuwa się że jakiś truciciel wypuścił to co mu niepotrzebne w powietrze.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:37
~UM
Jak prezydent był jeszcze radnym to bardzo walczył o poprawę stanu środowiska, były jakieś akcje pomiarowe, dużo szumu, obiecał stację monitorowania zanieczyszczeń, która miała być antidotum na hałas i trucicieli. Zostały wydane pieniądze podatników, stacja powstała, z której teraz nie ma żadnych wymiernych korzyści, stacja coś tam mierzy i na tym koniec, a na dodatek prezydent twierdzi teraz, że stacja nie jest dla mieszkańców, a dla strefy. W nocy huk ze strefy, że trudno spać. Po prostu brak slow.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 16:49
~adzia
Nie tylko o 22 wieczór ale i o 13 godz byłam z dzieckiem na spacerku smutno spoglądałam w stronę St.Woli jeden czarny dym do domu nie chce się wracać Kochanowski by tego nie opisał.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 16:03
~Walden
Ludzie!! Przestańcie rozmawiać o głupotach. Prawdziwe źródło pyłów w mieście mieści się na terenie Elektrowni od strony ulicy Spacerowej. To stamtąd pyli. Sami się przekonajcie.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:09
manukun
Wszystko po trochu truje: stare diesle, plastiki palone w piecach, przemysł. Władze miasta niczego jednak nie robią, żeby te trucie zmniejszyć.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:58
~Jacek
Jeszcze jeden zakład aluminium poproszę,będziemy zdrowsi.Od lat ludzie palili w piecach i tego nie było.Mamy jeden z największych wskaźników.zachorowań na choroby układu krążenia i nowotwory.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 18:54
~asa
Chybaś oczadział..Pamiętam dokładnie czasy lat 80 .jak wiało od elektrowni to samochody i okna pokryte były czarnym pyłem w ciągu paru godzin .San śmierdział fenolem na odległość 1 km..woda w studniach została zatruta bo zamiast szamba wylewać na powierzchnie zaczęto wylewać do dziurawych szmb by syf bez przeszkód wchodził w wody gruntowe.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 16:25
~OBIKTYWNIE
ZAMOMNIALES DODAC JESZCZE CHOROBY GORNYCH I DOLNYCH DROG ODDECHOWYCH.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:42
~MIESZKANIEC
TRUJA I BEDA TRUC. NIKT NIC Z TYM NIE ZROBI. OPROCZ TEGO PALA W DOMKACH SMIECIAMI I PLASTIKIEM I TEZ NIKT Z TYM NIC NIE ZROBI. A CZUJNIKI NA PRZYSTANKACH TO KASA WYWALONA W BLOTO. SYF PUSZCZAJA NOCA. JAK KAZDY SPI. POZDRAWIAM.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:22
DzidekzCzarnieckiego
A jak będzie zagrożenie porzarowe w lecie to Lucek wam rozda termometry,jak się zapali wasze mieszkanie to bendziecie se mogli zmierzyć temperaturę ognia.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:18
DzidekzCzarnieckiego
Zamiast likwidować pszyczyne smogu,to Lucek bendzie wam instalować czujniki z pomiarami,byście codziennie na przystanku jadąc do pracy mogli zobaczyć ile dziś trucizny pochłonie wasz organizm hahaha, ale z Lucka jajcarz
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:16
~Aaa
Za pomysł o mofie i urozmaicenie go tablicami informującymi o pylach duzy plus nie mogę się doczekać
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:07
manukun
I co z tych tablic i czujników, jeśli władze miasta niczego skutecznego nie robią w celu poprawy jakości powietrza w Stalowej Woli?
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:09
~qwerty
Proponuję aby zacząć poważnie zastanowić się nad wprowadzeniem i zrealizowanie tematu "OZE" to na pewno pozwoli w okolicznych osiedlach domów jednorodzinnych obniżyć poziom zanieczyszczeń .A instalowanie kolejnych czujników nic nie zmieni w składzie powietrza w mieście . Będą wydane kolejne pieniądze które nic nie wniosą ?
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:06
~LOLO
Nadbereżny jak wchodzisz do urzędu to nie trącasz nosem o podłogę? Dlaczego kłamiesz? Od kiedy stacja miała być na potrzeby strefy? Na szczęście google nie kłamie i zerknij do swoich wypowiedzi
+1-1
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:10
manukun
~St.Wola Sympatycy PiS rozmywają ten trujący problem pytając, co zrobił jakiś radny czy prezydent kilka lat temu. No nic nie zrobił, więc mieszkańcy wybrali Nadbereżnego i Webera, którzy obiecali walkę z trucicieli. Od konferencji prasowej z dmuchaniem balonów mija 5 rok, stąd pytanie, co zostało zrobione w celu poprawy jakości powietrza w Stalowej Woli przez te ostanie lata?
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:04
DzidekzCzarnieckiego
Mnie to nie pszeszkadza ja se siedzę w domu,a baba zakupy robi,więc ja ni gdzie hodzic nie musze.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:24
~;)
widac dziadku, ze nawet nie chodziles do szkoly, bo z ortografia jest kiepsko
+0-1
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:02
~kibic
Jakie mamy powietrze wystarczy ok. 10 tej wieczór popatrzeć na niebo. Widać tam jeden wielki brunatny syf.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:02
~Walden
Jest takie miejsce w Stalowej Woli. Na samym końcu ulicy Spacerowej na terenie Elektrowni. Stoi tam monstrualnych rozmiarów rozdrabniarka, do której pan w ładowarce non stop ładuje odpady ze stolarni. Poza słyszalnym w całym mieście ustawicznym szumem miejsce to generuje tony pyłów w drewna. Przechadzając się tam na spacer wyczuć można "miły" zapach drewna. Ten zapach to nic innego jak drobne cząsteczki PM. Zapach wszak jest po prostu cząsteczką substancji. Za dnia tego tak nie widać, ale polecam wybrać się tam wieczorem z dobrą latarką. U snopie światła dostrzeżecie prawdziwy słup pyłu. Dla zorientowanych w tematach drewnych nie jest tajemnicą, że pył z drzew liściastych jest tak samo groźny jak pył azbestowy. Tak samo obrasta tkanką nowotworową w płucach. W stolarniach obrabiających dęba i buk NAJWAŻNIEJSZĄ sprawą jest wyciąg pyłu. Ten pył jest ŚMIERTELNY. Tymczasem całkiem nieopodal mamy czynny niemal 24/7 dystrybutor z tym świństwem. Nie wiem czy ktoś to przeczyta. Ale ja się boję i czuję bezsilność. Może wspólnie damy radę to powstrzymać?
+2-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:01
~Tak tak
O 8 RANO w większości pieców domowych się nie pali więc mówmy tu o piecach ale fabryk.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:00
~stalowiak
Zgadzam się. Imprezki, galeryjki, placyki zabaw, a co jakby nie kasa z unii. Nie byloby nas na takie czujniki i tablice stac? Pozatym stara strona z pomiarami byla czytelniejsza o ile pamietam ale ktos musial zarobic na www. To jest jakas porazka
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 14:25
~puezydent
Macie sadzawki i place zabaw? To się odp...
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:30
~Baltazar
Brawo TY.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 14:45
~kibic
Święte słowa, na place zabaw tam Was czeka krystaliczne powietrze.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.