Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bogusława, Bronisława, Ilony
 Wiadomości lokalne
» DW-872: Pijani Ukraińcy dachowali w Bojanowie. 1 osoba ranna
» DW-871: kolizja przy wyjeździe z Miejskiej Stacji Paliw
» Listy PiS do Sejmu i Senatu. Kto ze Stalowej Woli?
» Wjechał w tył samochodu osoby niepełnosprawnej
» Wypadek na Kwiatkowskiego. 1 osoba ranna
» DK77: kobieta w ciąży ranna w wypadku
» Minister MON Mariusz Błaszczak w HSW
» Kłótnia o półmilionowe poręczenie dla PKS-u. Starosta: to tratwa ratunkowa
» Pożar Chryslera pod wiaduktem przy Hali Targowej
» Rośnie popularność Rupieciarni
» Parking przed MOSiR w Stalowej Woli będzie przebudowany
» Miejski Dom Kultury w nowym świetle
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Rozwadowski Targ Staroci
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 14:51     /ZS/
Dusi nas smog, czterokrotne przekroczenie wielkości pyłu!

Występowanie pyłów PM10 związane jest z procesami spalania paliw stałych i ciekłych. Dlatego w powietrzu czuć mocno swąd, którym przechodzi obranie i włosy na głowie.
Występowanie pyłów PM10 związane jest z procesami spalania paliw stałych i ciekłych. Dlatego w powietrzu czuć mocno swąd, którym przechodzi obranie i włosy na głowie.
Fot. ZS
Od kilku dni dusi nas smog. W poniedziałek wojewoda ogłosił alert, bo dobowe stężenie pyłu PM10 podskoczyło powyżej 243 miligramów na metr sześcienny. Taki pomiar wykazała stacja w Dębicy. To niemal pięciokrotnie więcej od maksymalnie dopuszczalnej dawki.

Ale problem dotyczy całego Podkarpacia. Na przykład w Stalowej Woli pomiar o godzinie 3 rano w poniedziałek wykazał 211 miligramów na metr sześcienny zawieszonego pyłu PM10. O godzinie 11 wyniósł już 170 miligramów. Aktualne dane można sprawdzić na stronie internetowej Biura Obsługi Inwestora i Promocji Gospodarczej: środowisko.stalowawola.pl.

PM10 to mieszanina zawieszonych w powietrzu cząsteczek o średnicy nie większej niż 10 μmikrometrów. W skład pyłu mogą wchodzić takie substancje toksyczne jak benzopireny, dioksyny i furany. Występowanie pyłów PM10 związane jest z procesami spalania paliw stałych i ciekłych. Dlatego w powietrzu czuć mocno swąd, którym przechodzi obranie i włosy na głowie.

Poziom dopuszczalny zawieszonego pyły PM10 wynosi maksymalnie 50 miligramów na metr sześcienny. Od 50 µg/m3 - jakość powietrza nie jest dobra, ale nie wywołuje ciężkich skutków dla ludzkiego zdrowia. Poziom informowania o niebezpieczeństwie występuje od przekroczenia 200 µg/m3 - zła jakość powietrza oznacza, że trzeba ograniczyć aktywności na powietrzu. Poziom alarmowy - od 300 µg/m3, oznacza, że jest bardzo źle, należy bezwzględnie ograniczyć przebywanie na powietrzu, a najlepiej zostać w domu.

Jak podał Główny Inspektorat Ochrony Środowiska i Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Rzeszowie występowanie niekorzystnych warunków meteorologicznych spowodowały niskie temperatury powietrza, brak wiatru i warunki inwersyjne. Inwersja to w meteorologii zjawisko atmosferyczne polegające na wzroście temperatury powietrza wraz z wysokością. W normalnych warunkach, w najniższej części atmosfery, troposferze , powietrze bliżej powierzchni ziemi jest cieplejsze niż wyżej.

Nie ma nadziei na szybkie wywianie zanieczyszczeń przez wiatr. Jak wynika z komunikatu wojewody, w dniu 21 stycznia spodziewane jest utrzymywanie się niekorzystnych warunków meteorologicznych (niskie temperatury, bardzo słaby wiatr) na przeważającym obszarze regionu a tym samym możliwy jest znaczny wzrost zanieczyszczenia powietrza na terenie całego województwa.

Prognozy meteorologiczne serwisu pogodowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego na dni od 22 do 23 stycznia (wtorek, środa) wskazują na utrzymywanie się podobnych do obecnych warunków meteorologicznych mogących skutkować kumulowaniem się zanieczyszczeń w powietrzu.

Także wojewódzkie prognozy zanieczyszczenia powietrza na 21-23 stycznia wskazują na możliwość utrzymywania się wysokich stężeń pyłu PM10 na znacznych obszarach województwa do 22 stycznia.

Wrażliwe na przekroczenie zanieczyszczenia powietrza są kobiety w ciąży, dzieci i osoby starsze oraz osoby cierpiące na astmę oskrzelowa, przewlekłe choroby układu oddechowego, alergiczne choroby skóry i oczu oraz choroby układu krążenia (stany pozawałowe, zaburzenia rytmu serca).

Osoby należące do wskazanych grup ryzyka powinny ograniczyć czas przebywania oraz unikać wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu. Pozostałym zaleca się rozważenie ograniczenia wysiłku fizycznego na otwartym powietrzu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 27 stycznia 2019 r. godz. 19:44
~smogggg
os. hutnik nie widac- taki smog z kminow
+0-0
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 16:51
~Krzyś
a redaktor miał na mysli wielkośc pyłu czy ilość bo to zasadnicza różnica ??
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 21:36
~pylica
a w Rozwadowie plastikiem ładnie pachnie
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 20:18
~PIERDEK
NIE JEŚĆ FASOLI,GROCHU,KAPUSTY,WSZYSTKIEGO CO WZDYMA TU NAJWIĘKSZA JEST TEGO NIBY SMOGU PRZYCZYNA
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 19:20
~Barbara
Do ciemnogrodu.... SMOG to opał węglem w domkach!!!!!!!!! Nasze zakładały nie mają wpływu na SMOG!!!
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 21:13
manukun
Oczywiście. Do tego dodałbym jeszcze stare, kopcące auta i palenie śmieci na działkach. Przemysł w mniejszym stopniu, co nie znaczy, że wcale. Niestety władze miasta chwalą się stacją pomiarową na inkubatorze i uważają, że to rozwiązuje problem zanieczyszczenia powietrza w Stalowej Woli.
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 17:57
~cde
Pamietam walke , na przełomie lat 80/90-tych jednej pani z kominami HSW. I wydano ustawe ze za kominy trzeba płacic. I je zlikiwdowano. HSW zreszta tez. Teraz z jej (chyba dalej ma udziały) Alutecu, oraz HSJ cały smród wali na miasto. To widać. Tego nie było w latach za komuny. No i zamisat brudnego przemysu maszynowego postawiono na czysty przemysł aluminiowy ( tym zachwycał sie pewien historyk)
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 14:19
~HISTORII UCZ SIE NIE OD ZYDA
Do BAR SZLACHTA POLSKA gineła a raczej była mordowana od wieków w powstaniach,wojnach,komunizmie ,rewolucje hitleryzmie,katyniu,miednoje,ostaszkowie,wołyniu,itp. do tego należy dodac szlachte-arystokracje Rosji,Francji,Angli,Niemiec przez żydów. Żydy przejmowali ich majątki i oczywiscie szlacheckie Nazwiska. np.WARBURG,ROTCHILD,ROCEFELER,KISINGER
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 11:52
~bar
Nie umiemy po prostu zadbac o nasz wlasny kraj, dom, najblizsza okolice. Smieci, syf, zanieczyszczone powietrze, jak nie my sami, to pracujemy dla tych, co smrodza, ale nie, my potomkowie szlachta, sami panowie, co umieja Pana Tadeusza nawet wspak zarecytowac. Jeszcze sie nachlac, wsiasc w auto i kur... jestem szeryf! Ba, jeszcze sie broni takich. Juz niby niepismienny tubylec z Amazonki lepiej dba o swoje srodowisko i wspolmieszkancow swego plemienia. Dlatego pozostaje nam wdychac i zdychac!
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 23:20
~Eko
Ważne ze wągła mamy na dwieście lat i budujemy kolejne elektrownie na wągieł. Co tam jakiś smog jakiś pył ważne ze sprowadzamy już 600 wagonów ruskiego wągła dziennie. A naród sam się wykończy sąsiad sąsiada i siebie za razem.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:31
~jaro
WICIE,co najlepiej wyszło rzadzącym po 89 roku,a co widać na forum to skłucenie obywateli polski.Jest to jeden z punktów NWO[ dla ociemniałych rząd światowy]
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 21:18
~czekam
A ja z inne beczki co sie stalo z slynnym komentatorem edziem. Bo juz dawno nic nie komentuje a mi brakuje jego bardzo madrych wpisow.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:44
wiechu
~wiemy-PO na koniec kadencji zarezerwowało 20 milionów na walkę ze smogiem dla Krakowa.PiS natomiast zaraz po objęciu rządów biegusiem przekazał te miliony T.Rydzykowi,jako odszkodowanie za cofnięcia dofinansowania projektu geotermii toruńskiej.Takie są fakty,jednak wielbiciele dojnej zmiany z klapkami na oczach znają tylko jedną prawdę-tą PiSowsko-Rydzykową.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:29
~smail
a jakis ty pustak wiechu.zarezerwoac to se mozna zwłaszcza z nie swojego.Odszkodowanie zasądzil sad A tusk doskonale wiedział ze przegra
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 18:17
~asa
Wy natomiast znacie tą drugą... g-prawde.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:20
~asa
W środku Stalowej Woli jest "jako tako" ale wystarczy wyjść na obrzeża i zaczyna się smród.Jedyne rozwiązanie to centralne ogrzewanie bo to powinno być najtańsze. Fotowoltaika itp. to brednie na co najmniej 2 dekady. PEC... tam tkwi cały ambaras jeśli byłby tańszy to nikt nikogo by nie zmuszał do wymiany pieców.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 17:47
manukun
Dlatego celowo piszę o koneksjach, a nie predyspozycjach. Gdyby w ramach obsadzenia swoimi ludźmi na stanowiska trafili fachowcy zaprzyjaźnieni z nowymi władzami, byłoby nieźle. Ale tak się nie stało. W miejsce dyletantów z jednej ekipy zostali zatrudnieni dyletanci z drugiej ekipy.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 16:15
~asa
do jasnego manukuma!. Nepotyzm był jest i będzie ..w tej kategorii ,nic u nas się nie zmienia .Ważne by przynajmniej te synki były skuteczniejsze w zarządzaniu od synków poprzedników.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:29
manukun
Dopóki syn senatorki będzie obejmował stanowisko zarządcze w PEC, dopóty sieć ciepłownicza nie będzie służyć zmniejszeniu zanieczyszczenia powietrza.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 14:53
~Bat-Man
Temu miastu może pomóc tylko Kapitan Planeta! Ma ktoś może namiary na typa?
+0-0
Sobota, 26 stycznia 2019 r. godz. 16:56
~mamuszka
Jolanto a czy ja kiedykolwiek" wierszem" pisalam to byla taka wzmianka dla tych co nie znaja historii swego kraju a powinni i nie tylko 100 lat do tylu
+0-0
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 15:07
~Jolanta
mialo byc WIERSZEM!
+0-0
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 14:58
~mamuszka
Szwabie jedno ci powiem ze najwiecej"ognia w dupie" to maja Polacy z poludnia i poludniowo-wschodniej Polski.Dlaczego? bo przez wieki musieli stawiac czola Osmanom,Tatarom aby tym zyjacym w glebi Polski zylo sie spokojnie.Sobieski urodzil sie pod Lwowem a to niedaleko
+0-0
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 09:58
~Szwab
Nie oceniaj ludzi ktorych nie znasz MAMUSZKA, to najlepiej pokazuje twoj zaawansowany "poziom". Plynie w tobie slowianska krew???? LAL wsiceka sie jak lew?! Hahaha
+0-0
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 09:57
~Jolanta
mamuszka czekamy zacznij pisac wierszem :)
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 16:34
~mamuszka
A ty wogole po co sie wypowiadasz na forum publicznym.Po to jest forum aby kazdy swoje zdanie wyrazil,po drugie trzymaj sie tematu .Zaloze sie ze w realu cie slownie zdominuje bo plynie we mnie prawdziwy slowianski temperament i krew.Co masz do powiedzenia na temat smogu wielkie nic,jak masz cos osobistego to zrob to na "fejsbuku" i w gronie swoich "przyjaciol".Do waszego poziomu nie bede sie znizac bo jako "wierszokleta " jak to ktos mnie nazwal moge bez problemu stosowny soczysty wiersz ci napisac
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 12:24
~Szwab
Sramuszka jak ci sie podoba podgladanie to sobie BigBrothera obejrzyj. Albo lepiej sam sie zglos buhaha
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 12:20
~ZmWz
mamuszka g**** nas obchodzi co rzekomo "myslisz buahahaha
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 17:38
~mamuszka
Bardzo mi sie podoba niemiecki zwyczaj kablowania sasiadow smrodziarzy,dobrze by bylo aby sie przyjal w Polsce
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:24
~Szwab
mamuszka ma ;)
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:15
~Jan
mamuszka a ty tylko obrazac ludzi potrafisz. IQ mniej niz zero.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 11:46
~taka prawda
W Rzeszowie nie śmierdzi tak jak u nas. Strefę ekonomiczną mają 10 km za miastem i są to zakłady nie agresywne dla środowiska jak u nas. Poza tym wycięto w mieście drzewa i w okolicach miasta trzebi się jak trawnik. Kto ma możliwości to ucieka stąd.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 17:57
~to je amelinum
uciekajcie bo aluminium was wyczysci z wapnia ze na stare lata sie rozpadniecie! dosłownie!
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 10:32
~Bastarf
Witam.Już niedługo biorę się za sprawę hałasu i zapylenie.Jesli to nic nie daje co tu ludzie pisza nazbieram tyle podpisów by skarżyć naszych przedstawicieli oraz podmioty za to odpowiedzialne.
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 10:13
~KASZANKA
JA ZGLASZAM ; BOLI MNIE GLOWA/// MAM ZACZERWIENIONE OCZY LZAWIĄ MI OCZY ..CIEKNIE Z OCZU ROPA ...PRZEZ TEN ZJE**** $mog.!!!!!!! ide do zarzecznego ,bo hyba nei jest swiadomy tego co sie dzieje w staowce jakie powietrze.no hyba xe jemu neiwali ...........
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 10:05
~wiemy
Do anielka, nic dodac nic ujac ale matoly i tak beda ujadac bo co im innego zostalo. Jak w POLSCE przy korycie siedzieli ci z PO to czy kiedykolwiek ktos cos o smogu mowil czy pisal. A smog wtedy byl wielokrotnie wiekszy niz dzis szczegolnie w KRAKOWIE. Jeszcze cie poinformuje dlaczego bo wowczas wszystkie media glowne byly w lapach tej totalnej opozycji.
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 20:01
~mixxer
Kolejna bzdurna wypowiedz... czy wszyscy zwolennicy PiSu tak sie zachowuja?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 18:33
~asa
ano w taki ze rejestruje to co z komina dany zakład emituje.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 17:49
manukun
@asa W jaki sposób stacja monitorująca stan jakości powietrza zmniejsza jego zanieczyszczenie?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:07
~asa
Zaczął (tak coś słyszałem)od stacji monitorującej powietrze zwłaszcza z rejonów przemysłowych..no i mamy smog którego wcześniej nie było.Mam nadzieje ze jak zacznie rządzić PO to zlikwidują te pomiary i znowu będziemy mieli czyste powerze.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:04
manukun
Co zrobił Nadbereżny, żeby zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 08:26
~Pani P.
POGRATULOWĆ !
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 07:39
~aga
Narobili nowoczesne piece spaliny wychodzą zimne skomina i snują sie po ziemi wczrsniej ogrzane wychodziły wysoko a przyroda dała radę lasy ittp
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 23:47
~ anielka
... widzi mi się że was coś innego dusi , nie żryjcie tyle na noc i do pracy chodżcie wyspani i nie skacowani
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 21:02
~ruta
Do "wsx" faktycznie tam gdzie piszesz w powietrze unosi się cała tablica Mendelejewa. Najgorsze co może spotkać sąsiadów to spalanie sklejki meblowej, syf z malarią!
+1-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 20:36
~amelinum to rak
nie smok a amelinum was wykonczy!
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 19:38
~duuuusiiiii
Przydymiony elektorat klepnie wszystko w ciemno..... i oto chodzi.
+0-1
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 19:34
~ekolog
Do w.pomykaly, nikt wiecej w naszym miescie nie zrobil dla mieskancow miasta w sprawie smogu jak obecny prezydent. Ty nawet nie wiesz ze mamy monitoring smrodu i halasu , ktoreg SZlezak nie zrobil przez 12 lat. Obecny prezydent zmusil wszystkie firmy dzialajace w strefie ekonomicznej do zainstalowania najlepszych obecnie na swecie filtrow i mamy wielka poprawe. Bo najwiekszy smog na Podkarpaciu to jest w RZESZOWIE.
+1-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 10:28
manukun
No i co z tego monitoringu? Syf jak był, tak dalej będzie. Nadbereżny niczego skutecznego nie robi dla poprawy jakości powietrza w Stalowej Woli, bo smog coraz większy i częstszy. 5 lat od dmuchania baloników i nic. Dalej oddychamy syfem, a z roku na rok jest coraz gorzej.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 22:07
~nocna_kawa
"Najlepsze" filtry na swiecie? Nie zartuj klakierze PiSowskiego prezydencika, bo to nedzny zart!!!
+1-1
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 15:29
~Wanda Pomykała
PiS i Lucjusz nic nie robią w sprawie smogu.... Gdzie monitor?
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 15:11
~lelek
A co z hałasem z biomasy? Też nic się z tym nie robi. W stalowej Woli mamy Guantanamo!!!!
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 14:44
~qwerety
PREZYDENT NAMAWIAŁ OBIECYWAŁ ????T Na fotowoltanice obiecankach się skończyło. Teraz namawia na wymieniane kotły grzewcze pod warunkiem, że wygra konkurs miasto itd. Inwestuje się tysiące złotych na głupoty a na konkretne cele które mogą pomóc mieszkańców w zdrowiu jest cicho . A redaktorzy piszą o smogu i niewiedzą nawet o czym piszą ???
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 17:51
manukun
W Krakowie jeszcze gorzej niż w Mielcu, a w Żywcu to nawet gorzej niż w Krakowie. Tylko czy smog w innym mieście powinien być usprawiedliwieniem bezradności naszych władz?
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 19:50
~Error...
Co chłopie zrobisz ? Samochody pozabierasz ufundujesz każdemu piece na gaz ? Walka Z wiatrakami,w mielcu maja gorzej.
+1-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 16:39
manukun
Jak na razie doją mieszkańców na niemałe pieniądze, wymagając mapek i innych płatnych dokumentów. Oczywiście miasto nie dostanie żadnych dotychczasowych dotacji zprogramów polepszających stan powietrza, bo mamy dobrze rozbudowaną sieć gazową oraz ciepłowniczą, co z góry stawia nas w rankingach poniżej gmin wiejskich.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:58
~tobi
"jaro", 100% Twojej racji! Na obiecankach się skończyło. Teraz będzie wymieniał kotły grzewcze pod warunkiem, że wygra konkurs miasto a to jest tak pewne jak to, że wróble zaczną ważyć po 1 kg! System obietnic jest widać niewydolny i dusi się samoczynnie. Może należałoby zacząć od 'przewietrzenia" urzędu marszałkowskiego by mogło wpaść świeże powietrze na Podkarpacie? Nasz rodzimy obiecywacz też jakoś dziwnie spuścił z tonu tylko dlaczego? Zamiast realizować przyziemne zadania zmierzające do poprawy czystości powietrza marzy o bujaniu w obłokach wydzielając nasze pieniądze na remont starego hangaru i to gdzie? Na lotnisku w Turbi! `Co ma miasto wspólnego z organizacją zawodów sportowych przez... Aeroklub?
+0-1
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:50
~wsx
tak na czuć spalone meble ,wersalki.
+1-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:48
~wsx
ZAPRASZAM NA UL.SZYMANOWSKIEGO
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:35
~kierowca
Kolejna super kompromitacja i osmieszenie przez manekuna naszego miasta i mieszkancow STALOWEJ WOLI. Tylko idiota mogl takie idiotyzmy napisac ze prezydent powinien zmniejszyc ilosc pojadow w naszym miescie. Gdyby obecny prezydent m powiedzial ze musze jedno z 2 moich samochodow wyrestrowac bo mi wystarczy 1 to juz nigdy na jego osobe bym nie zaglosowal. W koncu mamy demokracje i nikt mi nie bedzie mowil ile samochodow moge miec.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 16:33
manukun
Ośmieszają się władze miasta, które z jednej strony deklarują chęć walki z zanieczyszczeniem, z drugiej budują kolejne parkingi.
+0-1
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:17
~kuracjusz
Najwiekszy obecnie smog w naszym wojewodztwie to mamy w RZESZOWIE. Co gorsze na drugim miejscu jest IWONICZ ZDROJ i RYMANOW ZDROJ. Niech mi ktos wylumaczy ze do sanatorium jezdzimy po zdrowie.
+1-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:36
manukun
Góry?
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 13:16
~Konrad
a w Polsce mają budować nową elektrownię węglową
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 11:07
~kkk
Teraz jest moda na opalanie. Nawet domy nowobudowane wszystkie maja mieć kominki bo taka moda. Jest zamontowany piec gazowy ale pali się w kominku bo to trendy. kiedyś tego nie było. Stare domy nie miały takich gadżetów. Wszyscy kopcą na potęgę i narzekają na władze. Wszystkim trzeba dopłacać ,żeby mieli czyste powietrze. Paranoja. Puknijcie się w czoło. Rząd jest słaby bo litościwy. Wyłapać smrodziarzy i dołożyć kary a nie dawać dopłaty. Słabość rządu widać na każdym kroku. Wszyscy na Polsce jeżdżą jak na burej kobyle.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 18:28
~Cleo
I samochod ograniczyc bo się Państwo wygodne zrobilo kiedyś też ludzie kopcili i zyli smogow nie bylo i fabryk w środku miasta też nie bylo Ale balwany nie zrozumieja
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:46
~jaro
Smog nas dusi a władza pozoruje działania ochronne. W ramach projektu "czyste powietrze" miały być cuda wianki, tyle, że rząd nie zaplanował na to środków. A u nas w Stalowej Woli miała być na szeroką skalę uruchamiana fotowoltaika - projekt zdechł. Prezydent obiecywał, że jak projektu się nie uruchomi uruchomi go miasto w własnych środków. I co? - kicha!
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:45
~Stefan
Moja koleżanka jest bardzo ekologiczna w swoich twierdzeniach, ale w piecu pali starymi ciuchami. Ot taka mentalność nasza.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:27
~kopciuszek
Wystarczy wejść na stronę pomiarów pyłów ze stacji z ul. Kwiatkowskiego, żeby zobaczyć jaki potężny zrzut pyłów w atmosferę między 3.00 a 5.00 zaliczył dzisiaj któryś z zakładów ze strefy...
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 09:39
~wladek
Czyste ogrzewanie,to temat kampanii dotyczączej palenia od góry w piecach co. Co daje takie palenie od góry,a nie od dołu,jak kazdy dotychczas to robi? Otóż,palenie od góry nie emituje tyle spalin i gazów do atmosfery,bo są spalane w piecu. Poza tym jest namacalna oszczędność opału. Tak więc korzysci są,tylko skąd ludzie mają o tym wiedzieć. Ano,ktoś musi przeprowadzić taką akcję w terenie,może starostwo,może gmina,może ekolodzy,i uświadomić,nauczyć prawidłowo palić w piecu co.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 14:55
~zapiecowy
Tylko jak ktoś ma stary piec najczęściej z krótkim kanałem dymowym i zacznie zdrowo rozpalać od góry, to może okazać się, że jego komin zamienił się.. w startującą rakietę kosmiczną. Niemniej warto bo strasznie dymią w te mrozy.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:30
manukun
Przy takiej akcji informacyjnej nie można pochwalić się pozyskanym dofinansowaniem zewnętrznym, więc nikt ich nie organizuje. Nieważne, że to najtańszy sposób zmniejszenia emisji z kotłów domowych.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 08:51
~cesiek
Zamiast płacić dzieciorobom, rząd powinien dopłacać do gazu używanego do celów grzewczych. Jak na razie ogrzewanie domu węglem wychodzi ok. 50% taniej więc palę węglem i nie interesują mnie stężenia pyłów.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 08:40
~J 23
Media jarają się dieslami, CO2 i węglem, ale jakoś cisza na temat zorganizowanej przestępczości w sprawie spalonych tysięcy ton plastików na wysypiskach śmieci. Za parę lat znowu pewnie zapłoną i nadal cisza.... To w końcu ktoś dba o nasze zdrowie czy robi sobie tylko jaja i zbija kasę na durnowatych ustawach?
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 07:46
~mieszkaniec
Ludzie jaki smog niebo czyste, komuś się we głowie poprzewracało! A smog to nie chmury! Jedźcie do Krakowa, jak chcecie wiedzieć co to smog!
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 07:45
~ica
Brawo Brawo dla Ojców Co noszą własne dzieci na rękach Brawo Brawo Brawo.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 07:01
~kopi
poprosze o ławeczke
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 06:26
~zico
Należy przemyśleć sprawy inwestorów zagranicznych. Obecnie brakuje pracowników i są ściągani z Ukrainy a większość zakładów pracuje w ruchu 4-ro brygadowym inaczej mówiąc , obóz pracy jak za okupacji . Nie może liczyć się tylko ekonomia bo z miasta St. Wola zrobimy Czarnobyl.
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 23:46
~Siarka Tbg
Co za ludzie mieszkają w tej St woli wam nic nie pasuje ciagle narzekacie to na władze to na policję to na ratowników medycznych na straż na wszystko sami na siebie Tylko Siarka Tarnobrzeg Panem Podkarpacia
+0-3
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 23:38
~aleśmy kuźwa czasów doczekali...
A harcerzyk kolejne monitoringi będzie kupował i to ma nam pomóc? Paranoja!
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 23:36
~gdzie sołtys jakiś?
Jest proste rozwiązanie, dronem pozatykać szklanymi płytkami wszystkie kominy w Rozwadowie. Koszt mniejszy niż robienie sadzawek dla dzieci...
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 22:18
~ytikikx
Czekamy na konferencje prasowa i fotki z niej prezydent przy wykresach pylow pm
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 21:40
~mamuszka
Prawda jest taka ze ludzie pala dalej plastikami czesto ze zwyklego lenistwa bo segregowac odpady trzeba sie nauczyc jak mycia zebow aby byl to odruch warunkowy.Wystarczy sie przespacerowac w podstalowowolskich miejscowosciach w mrozna bezwietrzna pogode aby poczuc sie jak na Gornym Slasku lub w centrum Pekinu
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 12:22
~Miloszek
Mamuszka pograzaj sie dalej chetnie popatrzymy. Zmien klawiature ta sie juz chyba przetarla.....
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 00:09
~mamuszka
Miloszek i Sylwia ch. z etykieta tera Krycha Pawlowicz wyznacza tory dyplomacji czyli wies tanczy i spiewa
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:16
~Miloszek
Won mamuszka won! Albo lepiej nie zostan - mozna sie posmiac! Plankton tez potrzebny jest.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:14
~Sylwia
Mamuszka to ze umiesz obrazac ludzi wiemy juz wszyscy; brak klasy totalny; sloma z butow. Dziekujemy nie korzystamy. Zamilcz! Oszczedz sobie wstydu.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 19:15
~mamuszka
O dwoch lepszych sie odezwalo niby z lepszego sortu smrodziarzy co tu na forum smrodza , rewolucjonistow pisowskich co gumy pala i wmawiaja ze to kadzidlo jest .Walcza o wolnosc i swobodu dla wszelakiego patatajstwa tj. o prawo potracania pieszych i rowerzystow,wywozenia i utylizacja smieciostwa gdzie mi sie podoba czyli srania wszedzie tylko nie za wlasnym plotem.AAA tego EU nie pozwala i to sie kiepskim i pazdziochom nie podoba.Von? o przepraszam u siebie jestem
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 17:08
~CoDrugiToLepszy
mamuszka jaka swiatowa, polskiego w gebie juz zapomina hahaha to polskie forum woooon!
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 17:06
~tomek
mamuszka ty nie musisz tobie blizej do zakladow spalania z 1939, jeszcze stoja tam u szfabsow.Nie wtracaj swoich 5ciu groszy wszedzie bo masz zle dobrane leki i bredzisz sam nie wiesz o czym
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 15:44
~mamuszka
Taaak to sproboj sobie spalic plastiki,szmaty,meble etc. w Niemczech.Jeszcze bedzie szedl dym z kominy a bedziesz mial na karku Ordnungsamt ktory pobierze popiol do analizy zawiadomiony przez sasiadow.Tylko w Polsce mozna bezkarnie smrodzic,taa Puszcza Sandomierska z azjatyckim smrodem z cala tablica Mendelejewa w powietrzu,nic tylko sie delektowac "pelna piersia"
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:39
~Glupias jak but
Widzisz nie musisz do Pekinu jezdzic! Na miejscu masz! Delektuj sie.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:38
~mietek
Prawda jest taka ze go*no sie znasz a gadasz.
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 21:09
~Katie
Haha kupa debili na kupę w tej stalowej zmiencie auta na rowery nie pozwalajcie fabryk otwierac w środku miasta A nie placzecie że smog
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 21:03
~lala
Jeżeli nie będzie dotacji do likwidacji pieców opalanych węglem na piece gazowe to będzie śmierdzić wszędzie .Buduje się domy ale opłaca się palić węglem bo wychodzi taniej niż instalacja gazowa i gaz.Zlikwidować diesle stare samochody bo zatruwają też bardzo a dać promocje na LPG w ubezpieczeniu ,przeglądach .Skoro tak ma być to trujmy dalej,bo można postawić 100 strażników i tak wszystkich nie skontrolują.
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 08:59
~J 23
Mhm i uzależnić się od importu gazu jeszcze bardziej... A może zainwestować w nowe technologie oparte na węglu i wykorzystać to co mamy sensownie, a nie spalić go w domowych piecach?
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 21:02
~Szambonurek
Usunąć alutek uniweels to nie będzie zaniszczenia przez to gó.no człowieka umiera
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 20:57
~odlewnik
w stalowej woli będzie smog nawet w miesiącach letnich. Wiadomo kto truje i o jakiej porze.A w dni o dużym zawilgoceniu najlepiej widać kwaśny ciężko zmywalny odczyn na szybach samochodów .
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 20:57
~qwerty
Przeczytałem artykuł autorstwa (NN nie wiadomo kto napisał ?)Takie bzdury to ja jestem w stanie spłodzić . Popatrzeć w rubryki ,jakieś normy wymyślone przepisać itd. A teraz zapytam się , ludzie palą oponami podkładami kolejowymi plastikiem jakimiś płytami drewnianymi to chodzi mi po głowie tylko jedno ile taki właściciel domu musiał by zgromadzić na swoim gospodarstwie aby ogrzać dom w zimie ?????. Autor artykułu nie ma pojęcia o czym pisze a jedynie chce zaistnieć że coś robi ??? 25 lat temu po stalowej jeździły samochody bez katalizatorów .Benzyna zawierała ołów, przez miasto jeździły lokomotywy opalane węglem. Domy na pławie oraz okolicznych osiedlach paliły tak jak dzisiaj i jakoś SMOGU NIE BYŁO ? Proponuje autorowi jak tak chce zająć się środowiskiem ,aby tak zwanego smogu nie było . Zainteresował się "OZE" dla ludzi mieszkających w mieście i okolicach
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 20:47
~Richardo
Smog nie jest tylko w Stalowej Woli ale w podkarpackim. Czego Wy obwiniacie prezydenta nie rozumiem. Sami paliwie w piecu śmieciami no ale łatwo obwiniać kogoś innego. Ni bądźcie baranami tylko sami zadziałajcie a nie obwiniać kogoś innego to jest łatwo. Jak nie Lubicie tego prezydenta to wybierzcie innego. Może to być nawet prezydent z ustroju komuny ja mam to daleko gdzieś ale mnie to w——-a jak mówicie bzdury jak mało który!!! Pozdrawiam wszystkich chejterów.
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 20:42
~mieszkanka
bywa i ponad 500 i nikt nikogo nie ostrzega, najgorszy jest smród w mieszkaniu bo powietrze w kominach cofa się i po paru minutach siedzenia w kuchni piecze gardło i wszyscy maj ą to w d.... preziowie ze wspólnot, kominiarze, urzędasy i pan N. zajęty wyżynaniem drzew i budowaniem piaskownic
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 18:13
~szok
Przepraszam za pytanie, ale to dla mieszkańców ważne. Od jakiegoś czasu nie widać prezydenta miasta. Nie wyskakuje z lodówki, nie składa kwiatów, nie przecina wstęgi, nie pokazuje się tam gdzie być powinien. Czy coś się stało, czy może ma inne zdanie niż jedynie słuszne? Dodam, że Pan starosta jest tak samo niewidoczny. O co chodzi??????????
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 20:56
~malwa
Odpoczywa po wyborach? A moze czeka na kolejne wytyczne z PiSowskiej centrali??
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 18:33
~mi
ci panowie siedza w domach przeczekuja az smog ustapi i zrobi sie cieplej ,a tak na marginesie ,jak wladza chce wiedziec kto czym pali to wystarczy zatrudnic w urzedzie kominiarza aby pobieral probki z komina i tam wszystko sie znajduje
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 18:02
~Greenpeace
Gdzie obecnie jest w Stalowej Woli ta stacja monitoringu powietrza kupiona przez Nadbrzeżnego za publiczne pieniądze i jakie przyniosło to efekty i jakie zostały podjęte działania?
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 10:32
manukun
I jak władze reagują na wyniki pomiarów jakości powietrza ze stacji pomiarowej? Co robią, żeby poprawić jego jakość?
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 20:27
~bonzo
stacjla jest na kwiatkowskiego i na bierząco są wyniki drogi panie tylko chęci
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:50
~arizona
Jak ma być dobrze w tym mieście skoro każdy ale to każdy przejaw rozsądnego głosu jest torpedowany jako zamach na "dobro" powszechne ze skierowaniem do lekarza pewnej specjalności. To w dalszym ciągu stosowany język nienawiści w obronie tego co powinno być robione jako zadanie wlasne ale ze względu na indolencję gospodarza jest zaniedbywane. Argumenty przytoczone w komentarzu "manukuna" są prawdą objawioną troskliwego obserwatora i jednego ze sprawiedliwych ludzi. Nie ślij nikogo do żadnej przychodni czy gabinetu bo nie wiadomo komu i kiedy może być potrzebny lekarz pierwszemu? Podzielam obserwacje poczynione przez 'manukuna"! Gdy będzie nas już dwoje to możemy powiedzieć, że tyle osób ma odmienne zdanie od bałwochwalców!
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 16:29
~Mam
20 lat temu każdy palił węglem i smogu nie było . Teraz drewnem i gazem, a smog jest. W dupach się poprzewracało ekoterrorystom
+0-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 20:54
~marlot
"Mam"... czyli typowy punkt widzenia malego polaczka - cebulaczka. Dba tylko i wylacznie o swoj wlasny interes! Choc moze tez wdycha ten smog, ale brak mu rozumu, by zrozumiec iz jemu tez to szkodzi!
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 18:51
~luna
Urzadzeniom pomiarowym tez sie w d...ie poprzewracalo,tumanie.
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:41
manukun
Jakby ludzie palili węglem i drewnem, smogu by nie było. Ale palą "drewnem" i "węglem", więc oddychamy syfem. Sklejka, płyty wiórowe, lakierowane drewno, emaliowane okna i parapety, najgorszy miał węglowy, opony, plastiki, poliestrowe szmaty ITD. - t to nie jest opał, tylko śmieci.
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 16:15
DzidekzCzarnieckiego
Mnie dusi moja baba.
+1-0
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 16:11
~Baba
Byle z.przyjemnascią
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:05
~Manukun
Dobrze by zrobiła jednego głupka mniej by bylo
+0-2
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 16:09
~Lucja
Gdzie monitor?
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 15:56
manukun
Czy ktoś jest zdziwiony? Przecież władze miasta nie robią niczego, co skutecznie zmniejszy zanieczyszczenie powietrza. Zamiast zmniejszania liczby pojazdów i eliminacji kopcących trupów w mieście, budują kolejne parkingi. Zamiast komunikacji miejskiej z dobrym rozkładem jazdy dostosowanym do potrzeb pracujących, mamy kilka ładnych autobusów i linie, które w ciągu doby realizują 2 kursy. Zamiast większej częstotliwości kursowania autobusów i stałego taktu, mamy bajery w postaci klimatyzowanych przystanków i wyświetlaczy. Zamiast bezpośredniej kontroli każdego komina w mieście, mamy jedną stację na odludziu. Zamiast bezemisyjnej utylizacji odpadów roślinnych w bigazowni, mamy ich spalanie na działkach. Jak ma być dobrze, skoro zamiast DZIAŁAŃ mamy kolejne spotkania dyskusyjne i konferencje prasowe?
+1-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 23:31
~Rrrr
A co było za Szlęzak ?
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:37
manukun
@pisowiec Zarzucasz mi hejt,a nie widzę wyjaśnienia. Co w takim razie zostało zrobione, żeby jakość powietrza w Stalowej Woli uległa poprawie?
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:09
~Pisowiec
Jaki ty jesteś mądry hejtusiu.Nic nie potrafisz tylko krytykować? Może w swoich komentarzach byś docenił cokolwiek?Chyba że jesteś chory na umyśle to idź do psychiatry
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 15:40
~Piotr
wracałem z lotniska o 3 w nocy to nie dało się oddychać. Myślałem że zawał mam a to takie powietrze w nocy było
+0-1
Wtorek, 22 stycznia 2019 r. godz. 20:49
~amelinum
to je amelinum,to dusi stopniowo,pare latek i amen
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 15:26
~jan
.... nie tylko pył, od kilku dni na zatorzu i w okolicach szkoły nr 2 wyczuwalny jest duszący smród, śmierdzi i dusi jakby ktoś palił gumę albo siarkę ....
+0-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 16:49
~st mieszkaniec
Właśnie ten duszący smród to już nieraz było czuć ,czy tak trudno zlokalizować tego TRUCICIELA gdzie są odpowiednie służby ???
+0-0
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 15:09
DzidekzCzarnieckiego
Ja z domu niewychodze,baba zakupy robi.
+2-1
Poniedziałek, 21 stycznia 2019 r. godz. 17:16
~mamuszka
A za co?
+1-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.