Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 25 czerwca 2019 r. Imieniny: Łucji, Witolda, Wilhelma
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Kortez, Perfect, Muniek - sprawdź kto wystąpi podczas Lata z Radiem w Stalowej Woli
» Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego czeka na uwagi od mieszkańców
» Rządowe środki na kulturę. Stalowa Wola liderem w regionie
» Muralove Miasto czyli Twój głos ma moc
» Potrzebna pomoc dla Wierzchowisk
» Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansuje zakup wozu strażackiego
» ZUS doradzi nauczycielom
» Kolorowe błonia. Festiwal Youthest za nami.
» Pożar magznezu w hali spawalni
» 15-latka dostała ataku padaczki na terenie szkoły. Wszystkie bramy zamknięte
» DK77: w wypadku ranne 8-letnie dziecko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki "Wrzosowisko"
» Rozwadowski "SOKÓŁ" - spotkanie informacyjne
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik rodzinny na
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Strefa Mocy na stalowowolskich błoniach
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 13:25     /Magdalena Rodecka/
Rewitalizacja Rozwadowa szybciej niż planowano

Jak poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, jeszcze w tym roku rozpocznie się rewitalizacja rozwadowskiego Rynku. Zadanie przyspieszy za sprawą informacji o otrzymanym dofinansowaniu od województwa podkarpackiego w kwocie 10 milionów złotych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.
Jak poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, jeszcze w tym roku rozpocznie się rewitalizacja rozwadowskiego Rynku. Zadanie przyspieszy za sprawą informacji o otrzymanym dofinansowaniu od województwa podkarpackiego w kwocie 10 milionów złotych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.
Fot. Jacek Rodecki
Jak poinformował na spotkaniu z dziennikarzami prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, jeszcze w tym roku rozpocznie się rewitalizacja rozwadowskiego Rynku. Zadanie przyspieszy za sprawą informacji o otrzymanym dofinansowaniu od województwa podkarpackiego w kwocie 10 milionów złotych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych.

Oprócz uzyskania dofinansowania prezydent pochwalił się również wysokim, drugim miejscem na liście na którym znalazł się projekt. Dodał, że nie będzie tak jak inne samorządy realizował tej inwestycji z partnerami ale samodzielnie. Przetarg na przebudowę płyty Rynku ma zostać ogłoszony na przełomie stycznia i lutego 2019 roku. Zmian w miejskim budżecie na ten rok będą musieli dokonać również radni.

W kwocie 10 milionów złotych jest również pula na modernizację "Sokoła" w Rozwadowie, który stanie się domem kultury dla tej części miasta. W przypadku tego obiektu wykonawcę przebudowy już wyłoniono a plac budowy przekazano. - Mam nadzieję, że po zakończeniu tych wszystkich prac Rozwadów stanie się perłą Stalowej Woli i regionu a mieszkańcy będą mieć w końcu swój upragniony i długo oczekiwany Rynek - stwierdził prezydent.

Włodarz przypomniał, że prace budowlane obejmą swym zakresem całą płytę Rynku w Rozwadowie. Teren zostanie wyrównany aby było to miejsce przyjazne dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych. Ingerencja w obecną zieleń ma być minimalna. Zostanie usunięty tylko ten drzewostan który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Zniknie zajezdni autobusowa a jej miejsce zastąpią dwa przystanki dla miejskiej komunikacji elektrycznej. Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w Charzewicach gdzie do września tego roku powinien powstać nowy punkt przesiadkowy. Dziś szacuje się, że w centrum Rozwadowa jest obsługiwanych około sto kursów dziennie. Z płyty ma zniknąć asfalt a w jego miejsce pojawić się estetyczny, stylowy beton.

Nad pobudzeniem kulturalnym Rozwadowa ma czuwać Miejski Dom Kultury, Muzeum Regionalne i stowarzyszenie "Przyjazna Dłoń" które zakupią między innymi scenę plenerową, sprzęt do nagłośnienia, stoiska namiotowe stylizowane na XIX wiek oraz przenośną kawiarnię.

Po każdej ze stron mają pojawić się miejsca parkingowe zaś chodniki zostać poszerzone na tyle aby kupcy mogli eksponować swoje wyroby na zewnątrz. Na Rynek wróci pompa do wody przykryta wiatą, latarnie, powstanie posadzka fontannowa i miejscem gdzie dawniej był zarys ratusza. Jeżeli pojawią się w przyszłości dodatkowe środki będzie je można odsłonić. Z kolei znajdujący się pomnik króla Sobieskiego i kamienne obeliski będą przesunięte w inną część Rynku.

Jednocześnie miasto będzie prowadzić remont ulic okalających rozwadowski Rynek. W pierwszej kolejności roboty budowlane dosięgną ulicę Kopernika aby udrożnić przejazd do objazdów. - Należy pamiętać, że przebudowa Rynku będzie prowadzona na organizmie żywym. Przez ten cały czas będzie tam prowadzona działalność gospodarcza. Nowa jakość zyskają również arterie: Poprzeczna, Kochanowskiego, Dąbrowskiego, Przedwiośnie, Targowa i Strażacka. Po przebudowie zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu, jednokierunkowa z wjazdem od ulicy Broniewskiego.

Prezydent poinformował, że trwają rozmowy z rządowymi instytucjami na temat przygotowania projektu, który pozwoliłby na uzyskanie dofinansowań dla właścicieli nieruchomości na ich termomodernizację, zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. Na ulgi będą też mogli liczyć przedsiębiorcy, obecni i przyszli z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej.

Przebudowa Rynku w Rozwadowie ma się zakończyć w 2020 roku.

Przypomnijmy: 14 września 2018 roku miasto złożyło skutecznie dwie aplikacje o dofinansowanie inwestycji dla Rozwadowa: Rynku w Rozwadowie oraz modernizację i rozbudowę budynku "Sokoła" na łączną kwotę 18 mln złotych, licząc na 10-milionowe dofinansowanie. Dziś wiadomo, że takie wsparcie Samorząd Miasta otrzyma.

Same zmiany na Rynku mają kosztować 15 mln zł. Ważnym elementem tego zadania będzie przeniesienie pajęczyny sieci energetycznej znad Rynku do ziemi. Drugie zadanie w tym projekcie to rozbudowa i modernizacja historycznego budynku "Sokoła". Wartość tego zadania to 2,6 mln zł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 10 stycznia 2019 r. godz. 10:28
~Bee
Oj widać po tych komentarzach, że niektórzy mają poważny problem z cztaniem ze zrozumieniem. Zanim się wypowiesz na jakiś temat przeczytaj uważnie tekst. Najlepiej dwa razy.
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 20:19
~Stalowiak
Nigdzie chyba nie rządzi taki fantasta jak u nas. Facet chce wszystko zrobić i wszędzie. Problem tylko polega na tym, że nie te inwestycje są miastu potrzebne od zaraz. Miasto się wyludnia i póki co przez całą kadencje nie zrobiono nic, aby zatrzymać młodych ludzi i sprowadzić inwestorów, zorganizować nowe biznesy. Ciągle tylko: błonia, skwery i inne bajery, zgodnie z hasłem: IGRZYSK NAM TRZEBA !!! Panie Prezydencie - temu miastu potrzeba rozwoju, a nie zastoju. Na co nam ścieżki i ławki, jak niedługo nie będzie miał kto po nich chodzić. A tak w ogóle to gratuluje fachowości inwestycji na skarpie !!! Cudownie się to wszystko rozpływa.... dosłownie....
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 13:28
~Bogdan-leśnik
Pewna nacja upomina się o zwrot Rozwadowa.
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 01:56
~na to Ja
Ludzie przemyślcie jeden fakt ... drzewa rosną latami, wycina się w 10 minut, szkodnika Nadbereżnego nie będzie w ogóle już za 3 lata, drzewa odrosną do takiego stanu jak dziś za lat 30 albo i więcej. Rynek w Rozwadowie nigdy nie był i nigdy nie będzie rynkiem Stalowej Woli ani dla Stalowej Woli.
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 17:04
~malwa
Czy mozna skasowac wpis tego szmaciaka ponizej?
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 12:39
~BYDŁO HEJTUJĄCE DO UTYLIZACJI
Lewacki wypierdku , drzewa mają zostać przestań kłamać!!!!
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 21:42
~lomia
Ano jak to tylko od frontu będzie pięknie z kamienicami, a co od podwórek? Co z tymi ktorych stan prawny nie jest uregulowany? Zbyt piękne to jest i proste a nawet mozna powiedzieć, że to papka dla naiwnych! Gdzie ten dworzec będzie w Charzewicach? Wiecej pytań niż konkretów. Gdy będziecie mieć tak zrewitalizowany rynek i otoczenie jak skarpa czy błonia nad Sanem albo plac Piłsudskiego to żebyście nie narzekali na to co teraz macie drodzy mieszczanie. Jak wyrychtuje beton i kostkę na rynku bez drzew to będziecie się czuć jak na Majorce! Sami tego chcecie.
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 21:32
~podaj
Halo Rozwadowianie, nie ulegajcie tej propagandzie sukcesu i wizualizacjom objawianym Wam przez największego chwalipiętę jakiego dotąd nie było w mieście. To człowiek może nie jest niebezpieczny ale ma wykoslawione pojęcie o zyciu. On Wam to zrobi gdy wróble osiągną wagę ok. 0,5 kg! Ile on już narobił wizualizacji w placem Piłsudskiego tam gdzie stoi dom kultury i co z tego zrobił? Rozebrał kilka baraków stanowiących jakies butiki z różnościami. Tylko tyle! Teraz będzie uszczęśliwiał Was bo plac Piłsudskiego sam się z wizualizacji przemieni w nowoczesny teren. TEN PAN GRZESZY pychą i wprowadzaniem ludzi w błąd, będzie wam wmawiał, że białe jest białe a czarne jest czarne. Uwierzycie też w to, że wam ratusz wybuduje? Pan może wszystko taki ma wachlarz obietnic!
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 19:40
~na to Ja
Nadbereżny rzeźnik drzew, błonie, skarpa nad "kiszką" która własnie się rozjeżdża i to samo zrobi w Rozwadowie ... wytnie wszystkie drzewa, oszpeci rynek betonem i będzie się chwalił, ze coś zrobił a ciemny lud to kupi. Ile miejsc pracy stworzyłeś ??? ilu inwestorów przyciągnąłeś??? bo nic o tym nie słychać!! jedynie o kolejnej wycince i rosnącym długu miasta na koszt przyszłego gospodarza miasta!
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 20:15
~Grzegorz
Nic dodać nic ująć - 100% racji !
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 20:55
~malina
A ludek wciaz sie cieszy i glosuje na tego typu PiSowskich szkodnikow!
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 14:09
~Koszlo
Prezydencie, proponuję zrobić coś jednego, a dobrze, bo póki co, to bubel goni bubel... Proponuje przejechac się na skarpę i zobaczyć jak wszystko spływa do oczka wodnego, albo na błonia i zobaczyć pognite rośliny lub chwasty większe od krzaków. Nie chodzi o ilość, ale o jakość Szanowny Panie Prezydencie! Ogólnie popieram zmianę wizerunku miasta, ale nie na takich zasadach i z taką jakością jak obecnie
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 10:17
~olo
Do richardo, a czy zadales sobie pytanie dzieki komu ta IKEA dziala w naszym miescie?. Jesli nie wiesz to cie doinformuje ze to SZLEZAK sprowadzil ta firme do STALOWEJ. Powiem wiecej obiecal wybudowac tej firmie tory kolejowe pod sam plac tej firmy zeby mogli duzo wiecej drzew wycinac i zwozic do przerobki. Tak hejterzy nie majacy zadnego pojecia o niczym atakuja obecnego prezydenta ze wycina drzewa a poprzednik wycial miliony drzew w naszym miescie.
+0-0
Środa, 9 stycznia 2019 r. godz. 02:09
~na to Ja
Gdyby nie wycieli lasu nie było by Stalowej Woli, gdyby nie Szlęzak nie było by dziś wielu miejsc pracy. Nadbereżny jedyne co potrafi to zrobić ławki, maszt, który się przewrócił i wyciąć drzewa na terenach zielonych miasta, na których na pewno nie wybuduje fabryki, bo nie potrafi sprowadzić nawet jednego inwestora do miasta.
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 11:10
~BYDŁO HEJTUJĄCE DO UTYLIZACJI
I ile tam pracuje osób 15-20? Z polski czy z U-krainy?
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 10:02
~n
A nie może być kostka zamiast betonu?
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 23:29
~Unik
Już pokazali jak rewitalizować skarpę. Może teraz się uda, a jak nie to będzie przynajmniej zabawa jak na błoniach.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 20:22
~Stan
Co z tymi wszystkimi biednymi rozwadowskimi żulami z rynku co głosowali na PiS ?
+1-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 20:18
~Joanna
Powycinac te krzaki w tym dzikim parku w końcu zulernia nie będzie miała się gdzie chować z winem i piwem,stróże prawa niech ich w końcu wezmą na odstrzał bo Lumpostwo dzieci zaczęła jak się ochla i strach dla matek z małymi dziećmi na plac zabaw chodzić najgorzej jest od kwietnia do października
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:49
~Szwed
Brawo prezydent! Tyle milionów złotych do Stalowej Woli!
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:20
~niedlazadluzania
Czy wlasciciele dostana kase na otynkowanie i naprawe dachow swoich kamienic od strony Rynku?bo jak nie to nie ma sensu,cały plac zabetonuja i wutna wszystkie drzewa.O trawie w rynku zapomnijcie,urzednicy lubia beton.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:48
~Narodowiec
Właściciele podobno mają dostać pieniądze na pomolowanie i remont budynków mają być w tym samym kolorze
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 18:56
~Łysy
P prezydencie syf jak zwykle na Starowiejska?
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 18:08
~Richardo
Kiedyś tu była Puszcza Sandomierska no i IKEA rozpoczeła swoja działalność za niedługo tylko będa pojedyncze drzewka i parki Ludzie obudzćie się trzeba ratować jak najwięcej drzew
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:50
~Szary człowiek
Mama wie, że ćpiesz?
+1-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 17:23
~adela
noi gitara robić jak najwięcej to dla nas wszystkich i naszych dzieci
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 16:50
~olo
Do jojo, tak ciemniaku stare drzewa sa najlepsze, wiesz c stare jset dobre tylko wino. Stare drzewa to jak starzy ludzie ledwo zipia i zyja z dnia na dzien. Nie kompromituj sie i nie osmieszaj naszego miasta i mieszkancow w oczach reszty POLAKOW. Mam nadzieje ze ktoregos dnia jak takie stare drzewo sie zawali samo od siebie ze starosci ty tam bedziesz pod tym drzewem stal.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 16:31
~Mad dam
Widać że prezydent dba co całe miasto, a nie tylko "wizje i pomysły" jak to wcześniej bywało...
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 16:23
~MDAuta nt
Rozwadowski rynek ma szansę wypieknieć, mam nadzieję że mieszkańcy docenią...
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 15:20
~Taka Prawda
Sokół zostanie wyremontowany to zaraz się znajdzie właściciel z aktem własności ..
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 16:32
~abc
pejsaty?
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 15:03
~kika
Drzewostan nigdy nie zagrażał i nie będzie zagrażał mieszkańcom. Wprost przeciwnie tylko pomaga!!
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 14:38
DzidekzCzarnieckiego
Pisiory plujom na UE ,ale o dofinansowanie wyciongajom łapy bardzo chetnie
+2-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 00:00
~j
bujaj sie leszczu
+0-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 14:14
~jojo
znów wycinka starych drzew??:(((,Stare sa najwartościowsze, obudźcie się!!!Wasze pokolenie nie doczeka juz takich z nowych nasadzeń, których z reszta też jak na lekarstwo
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 16:22
~do debila
zacznij sie jojo leczyć, albo urwij sobie to ostatnie jojo co ci zostało!
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 14:05
~csa
mrzonki marzyciela. tylko miliony wyrzucone w błoto.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 13:51
~mieszkaniec
Brawo! Kolejne miliony dofinansowania na inwestycje pozyskane przez prezydenta Nadbereżnego. Widać że wygrana w wyborach 73-27 z niczego się nie wzięła.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 18:31
~miasteczko_rozrywki
Kolejna laweczka, pomniczek, kolejny "park linowy", kolejne "oczko wodne"? Czy to jedyne na co tego malego PiSowskiego aparatczyka stac?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.