Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 24 lipca 2019 r. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
 Wiadomości lokalne
» Skarpa - obraz nędzy i rozpaczy?
» Rozwadowski węzeł kolejowy na szklanym ekranie
» Będzie dodatkowy oddział w miejskim żłobku
» Trzeźwy poranek. Skontrolowano 649 kierujących
» Będzie zadaszenie na stadionie lakkoatletycznym. Obecny obiekt bez wymogów PZLA
» Ze Stalowej Woli do Las Vegas
» Tydzień bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów
» Ze Starostwa do Ministerstwa Edukacji?
» Złota Misa za pierogi
» Pożar zaparkowanego auta przy Hali Targowej
» Prąd dla miasta. Czy będzie drożej?
» Pożar w galerii handlowej. Zapaliła się zabawka
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» Rajd Honoru dla warszawskich powstańców
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 18:02     /Magdalena Rodecka/
Reorganizacja w Urzędzie Miasta. Będzie działał sprawniej?


Poprawa jakości funkcjonowania, zwana reorganizacją ma objąć nie tylko Urząd Miasta ale również podległe magistratowi jednostki i zakończyć się w pierwszej połowie tego roku.
Poprawa jakości funkcjonowania, zwana reorganizacją ma objąć nie tylko Urząd Miasta ale również podległe magistratowi jednostki i zakończyć się w pierwszej połowie tego roku.
Fot. Jacek Rodecki
Od kilku dni przez Czytelników Stalowka.NET jesteśmy pytani dlaczego w mediach jest cisza w związku ze zmianami jakie zachodzą w strukturze organizacyjnej Urzędu Miasta w Stalowej Woli?

Informację tę potwierdził prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny: - Rzeczywiście w Urzędzie Miasta jest w tej chwili wdrażana duża reorganizacja której głównym celem jest przyjęcie nowych wyzwań postawionych przeze mnie w planie realizacji programu na lata 2018-2023. Urząd jest również w kluczowym projekcie cyfryzacji który polega na wymianie oprogramowania na nowe oraz jednocześnie uruchomieniu nowych usług za pośrednictwem elektronicznym tak aby mieszkańcy mogli swoje sprawy załatwiać bez wychodzenia z domu. W dłuższej perspektywie działania te mają również na celu optymalizację zatrudnienia oraz poczynienia pewnych oszczędności w tym zakresie.

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli pracuje obecnie 211 osób. Jak nam wyjaśniono ewentualne nowe etaty jeżeli przybywają, mają związek z zadaniami zleconymi przez rząd. Wśród nich są sprawy obywatelskie jak 500+, realizacja projektów z dofinansowaniem unijnym których jest bardzo dużo, rewitalizacje, działania miękkie jak "Stalowa Sowa" dedykowana dla uczniów naszych szkół i innych.

W ramach przeprowadzanej reorganizacji skonsolidowano poszczególne działy. - Z myślą o mieszkańcach staramy się skupić w miejscu jednego rodzaju usługi. Przykładem jest połączenie Urzędu Stanu Cywilnego z Wydziałem Spraw Obywatelskich, gdzie mamy do czynienia z tematyką dowodów osobistych, meldunkową itp, które są obecnie obsługiwane przez jeden program ministerialny "Źródło" - wyjaśnia prezydent.

Ponadto postanowiono połączyć zagadnienia związane z promocją miasta, promocją gospodarczą, sportem i kulturą w jeden Wydział - Promocji, Kultury i Sportu. Będzie on również koordynował wcześniejsze zadania Kancelarii Prezydenta która od 1 stycznia 2019 roku formalnie zlikwidowano.

Zmiana ma nastąpić także w kompetencjach z zakresu ochrony środowiska, poprawy jakości powietrza, miejskiej zieleni itp. Powstał Wydział Planowania, Przygotowania i Ochrony Środowiska, skupiający w sobie przygotowanie inwestycyjne od momentu planowania przestrzennego, napisania projektów oraz pozyskania środków zewnętrznych na ich dofinansowanie i realizację. Wydział ten będzie również odpowiedzialny za gospodarkę odpadami.

Nowością ma być Wydział Bezpieczeństwa, który oprócz spraw związanych z zarządzaniem kryzysowym będzie odpowiedzialny za koordynację Centrum Monitoringu Miejskiego mieszczącego się przy ulicy Kwiatkowskiego 1, jego bieżącego funkcjonowania, rozwoju i współpracy ze służbami porządkowymi.

Poprawa jakości funkcjonowania, zwana reorganizacją ma objąć nie tylko Urząd Miasta ale również podległe magistratowi jednostki i zakończyć się w pierwszej połowie tego roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 10 stycznia 2019 r. godz. 18:05
manukun
Ryba psuje się od głowy. Dopóki władze miejskie nie będą wymagać jakości od urzędników i nie będą płacić wynagrodzeń adekwatnych do zaangażowania urzędników, dopóty nie będzie dobrze. Dalej będzie chaos administracyjny, błędy przetargowe i brak jakości. Do tego problemy ze spłatą rekordowego zadłużenia, ciągłe wyludnianie miasta i brak perspektyw rozwoju dla młodych. Tymczasem rada zastanawia się, czy budować park dla psów, czy kolejny plac zabaw z siłownią plenerową.
+0-0
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 09:45
~Bolo
A jaki to zaszczyt pracować w urzędzie czy jakimś starostwie? Dla mnie byłby wstyd tam pracować. Jeszcze kobietę można zrozumieć, ale facet urzędnik??? To tylko taki co żadnej roboty nie zrobi i gnije w urzędzie za marne 2500!
+0-1
Wtorek, 8 stycznia 2019 r. godz. 05:31
~dojna zmiana+
W starostwie rodzina na swoim to biorą przykład.
+1-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:21
~petent
Tylko, że patrząc na zatrudnienie to KUPA ludzi jest z otoczenia ..... Same CIENIE na etacie... To samo ma się do innych urzędów. Gdyby nie to, że w pomieszczeniach są okna i muszą być jakieś szafy na segregatory to każda ściana byłaby zajęta :)
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 19:21
~czekoladka
Za poprzedniego prezydenta pracowało w urzędzie 150 osób. Nagle 211! Skąd ich sie tam tyle wzięło?
+2-1
Czwartek, 10 stycznia 2019 r. godz. 18:11
manukun
To jest realizowany program "rodzina na swoim"
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 18:08
~Realista
Kiedy bedzie restrukturyzacja liczby pracownikow UM? W prywatnym zakladzie pracy, prace zwiazane z UM zrobilby przy 50% obecnej liczbie pracownikow tej instytucji. Panie LN mieszkancy Stalowej Woli nie zgadzaja sie na utrzymywanie ciagle zwiekszajacej sie liczby pracownikow, w przewazajacej ilosci znajomkow. W dobie informatyzacji trend powinien isc w zmniejszanie kosztow potrzebnych na utrzymanie urzedu.
+0-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 12:47
~Werka
Rząd i urząd sam się wyżywi a obywateli mają serdecznie gdzieś. Wejścia do urzędów w stw to jakiś alpinizm schodowy. Jakie i ile fakultetów trzeba skończyć aby przebudować wejścia dla niepełnosprawnych ruchowo. Na etaty dla funfli jest tylko jak u nas w urzędzie wszędzie schody nawet na parter po trzy ale są. Wszędzie informatyzacja ale brać partyjna tworzy nowe etaty urzędnicze na potęgę.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 12:26
~UBEK
a za ZAB kiedy się Pan Prezydent zabierze-pytanie retoryczne
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 11:56
~lolo
powinno sie coś zrobić w urzędzie !!! w piątek coś załatwiałem , jedna z pracownic na korytarzu 1 piętro rozmawiała kto wie ile czasu ! ja przechodząc w odstępie 30 minut widziałem ją z tel. przy uchu poruszała towarzyskie tematy nawet kulinarne !!!!!!! a polecenia zapłaty za śmieci mieszkańcom nie ma kto wysłać !!!!! pracownica od śmieci mówi że trzeba o tym pamiętać !! aby płacić do 15 - każdego m-ca !!! w końcu ktoś może nie mieć tak doskonałej pamięci aby o tym pamiętać ale co tam !!! naliczą odsetki ! a przecież powinni wysłać jakiś terminarz wpłat na nowy rok jak przesłać terminarz wywozu śmieci na nowy rok !!!!! ale co tam mają to w DUPIE !!! brak czasu na tak podstawwowe informacje jakie należą się mieszkańcom lepiej robić kawę walnąć plotę i zaliczyć dzień " PRACY "
+1-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 13:07
Stach
Jestem pewien, że OLO zrobi natychmiast porządek w urzędzie. On potrafi! :)
+1-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 08:17
~olo
Do hejterow lemingow za siedzenia SZLEZAKA przy korycie w tym urzedzie pracowalo 2 razy wiecej urzednikow. A zadnemu hejterowi to nie przeszkadzalo to dlaczego teraz wam lemingi to przeszkadza?.
+1-1
Czwartek, 10 stycznia 2019 r. godz. 18:10
manukun
Za Szlęzaka było 160 urzędników i dotacji pozyskali więcej niż półtora raza tyle urzędników Nadbereżnego
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 12:05
~xyz
Olo, normalnie, zwyczajnie... masz ptasi móżdżek!
+1-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 10:11
~socialowe społeczeństwo
zacznij misiu patrzeć w przyszłość bo przeszłość widziałeś podwójnie :) jestem za takim postulatem aby zrezygnować z ZUS i nieodpłatnej pomocy medycznej. Wtedy takie darmozjady jak ty dostały by kopa w to leniwe dupsko i zaczęły pracować. Jeszcze przyjdzie taki dzień kiedy utną wam te renty i sociale i zaczniecie pracować na swoje utrzymanie. Od 30 lat odbierają mi z każdej wypłaty składkę na utrzymanie takich leserów jak TY. A jak mi dziecko zachoruje to i tak idę prywatnie więc nie potrzebuje łąski państwa.
+1-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 09:19
~sda
No nie wiem, nie wiem czy by tam się pomieściło 422 urzędasów.
+0-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 07:50
~KOkos
I bardzo dobrze, że zmiany są, nie rozumem "pretensji" czytelników, przecież prezydent mówił o zmianach na ostatniej sesji, można było od razu coś więcej go podpytać...
+1-0
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 06:34
~xl
Zgadzam się w temacie zwiększnia etatów w UM pod jednym warunkiem; mają to być niepełnosprawni, którzy chcą i mogą pracować za biurkiem "cały dzień". Wszystko teraz takie "elektroniczne" więc przy dobrej woli mogą taką pracę wykonywać nawet z domu przy komputerze. Młodych "magistrów" na rynek wypuścić, niech wykażą się latami nauki, szkoda ich za biurkiem cały dzień żeby w klawiature stukali... to obraza dla systemu edukacji.
+0-1
Poniedziałek, 7 stycznia 2019 r. godz. 01:33
~Stosh
Do adolf49:strzał był celny nożyce sie odezwaly
+0-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 23:56
~Finezja
Informatyzacja i uproszczenia spowodowały niekontrolowany wzrost urzedasow. To w takim razie rząd mamy do luftu jak nakazuje zatrudniać nowe masy swoich partyjnych kolegów.
+0-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 22:51
~mi
dokad polsko zmierzasz,
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 23:03
~Polsko
do kąd indont idę... bo chce :)
+0-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 21:06
~martyna
Trzeba teraz wdrazac program (PiS-owska) "rodzina na swoim"!
+1-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 20:28
~aluminiok
i tak was aluminiu zalatwi,szkoda tylko dzieci,niech wam Bóg błogosławi!
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 20:18
~róża
Zafundowana na nowy rok przez LN reorganizacja(cokolwiek słowo to znaczy!!!) do złudzenia przypomina mieszanie herbaty w szklance bez użycia cukru! Skąd się wzięła cyfra "211" w urzędzie i kiedy się to stało? Sto dwadzieścia to jest z nadmiarem liczba ludzi do załatwiania spraw. Przecież jest to wydatek budżetowy stały i nas nie stać na armię urzędnikow. Pan LN nie musi się wzorować na rządzie, który liczebnie jest najliczniejszy w całej UE. Zadaniem komisji rewizyjnej niech będzie sprawdzenie zasadności zatrudniania takiej rzeszy urzędników, w zmniejszeniu wydatków bieżących trzeba szukać oszczędności a nie w kosmetyce łączenia niektórych wydziałów czy kancelarii. Radni z opozycji żądajcie od pana prezydenta audytu kadrowego i zobaczycie, że "setka" jest zbyteczna!
+0-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 20:03
~Moher49
Po każdej zmianie rządu, przyrasta w Polsce ilość urzędników. Warszawa , miasto z ponad 1,5 mln mieszkańców ma 469 radnych. Nowy Jork z ponad 8,5 mln stać tylko 51 radnych. Olbrzymi Los Angeles ma ich zaledwie 15, Berlin 100, a Paryż 172.
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 20:02
~po latach widzę inaczej
Nadgorliwość urzędnicza, małość referentów i naciski kierowników karierowiczów powodują, że zwykła dotacja może przerodzić się w uziemienie potencjalnego nowego przedsiębiorcy. Popieram Pana Prezydenta we wdrażaniu nowych rozwiązań choć nie utożsamiam się z poglądami politycznymi. Nie wiem z czego wynika ten nieprofesjonalizm na niskim szczeblu urzędniczym - zaburzenia w samoocenie i rodząca się zazdrość??? nie drążę głębiej. Ważne że prezydent zauważa i dokonuje próby poprawy tego systemu. Nie możemy dopuścić aby czynnik ludzki miał wpływ na funkcjonowanie urzędu. Stąd rodzą się uprzedzenia do konkretnych nurtów politycznych.
+1-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 19:34
~mieszkaniec Pława
kiedy liczba urzędników i urzędniczek spadnie poniżej 90?
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 19:32
~Laboor
Czyli kogoś chcemy zwolnić..
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 19:01
~Aeo
Czyli mówiąc krótko biurokracja się rozrośnie jeszcze bardziej. Nie ma to jak utrzymywanie darmozjadów w Urzędzie Miasta. A kto w tym pomaga ? Oczywiście wasz guru Lucek....
+0-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 18:59
DzidekzCzarnieckiego
Jak chciałem mojom babę zameldować to 3 godziny czekałem
+1-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 18:45
~szok
Od pół roku nie mogę wymeldować osoby, która nie mieszka długi czas. A LN mówi, że wszystko załatwi się bez wychodzenia z domu. Zgodnie z Ustawą mają na to miesiąc, w szczególnie trudnych przypadkach dwa (art 35 kpa). Ani przypadek szczególny, ani trudna sprawa, nawet Bogu ducha winnych sąsiadów wzywali. Bo zza biurka trudno wyjść. W Stalowej Państwo w państwie.
+0-0
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 18:27
~Stosh
To program koryto plus czyli trzeba powiekszyć koryto dla narodowców i faszystów Mysle ze hitler49sie zalapie
+1-1
Niedziela, 6 stycznia 2019 r. godz. 21:36
~Moher49
@ Stosh - się Stosh od Hitlera odpierwiastkuj, bo to twój zasłużony ziomek. On się już załapał na łono Abrahama. O Narodowców się nie martw, ostatnio jeden były, dostał stołek w żydowskim rządzie w Polsce.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.