Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
 Wiadomości lokalne
» Powrót roweru miejskiego z nowym operatorem i ofertą
» Zdrowy czy chory jak ryba?
» Trzeźwa Wielkanoc 2019
» 2 czerwca w Turbi V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
» "Dwójka" zaprasza na Piknik Rodzinny!
» Majówka 2019 (oficjalny program)
» Droga Krzyżowa na błoniach?
» Będzie zmiana na stanowisku skarbnika w mieście
» Miasto szykuje się do walki z komarami
» Łabędź w parku w Charzewicach
» Przez Stalową Wolę przejechał pociąg specjalny z 750 kibicami
» 998: pożar szklarni w Charzewicach
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Warsztaty animacji poklatkowej w MBP
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
» Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich
» O Mani Skłodowskiej - spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Jarmark Wielkanocny 2019
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:07     /Magdalena Rodecka/
"Psia grypa" na komendzie. Policjanci biorą zwolnienia lekarskie

W całej Polsce trwa policyjny protest pod kryptonimem Psia grypa. Funkcjonariusze masowo przechodzą na zwolnienia chorobowe. Także w Stalowej Woli.
W całej Polsce trwa policyjny protest pod kryptonimem "Psia grypa". Funkcjonariusze masowo przechodzą na zwolnienia chorobowe. Także w Stalowej Woli.
Fot. Jacek Rodecki
W całej Polsce trwa policyjny protest pod kryptonimem "Psia grypa". Funkcjonariusze masowo przechodzą na zwolnienia chorobowe. Także w Stalowej Woli.

- W stalowowolskiej drogówce i prewencji nie ma już komu pracować. Prawie wszyscy są na zwolnieniach. Dziwię się, że w lokalnych mediach taka cisza - mówi jeden z pracowników komendy prosząc o zachowanie anonimowości.

Po włoskim strajku i niewystawianiu mandatów za wykroczenia funkcjonariusze policji postanowili protest zaostrzyć. Bezskutecznie domagają się od kilku miesięcy spełnienia przez rząd postulatów: podwyżek płac o 650 zł (i kolejnej od przyszłego roku), waloryzacji wynagrodzeń, powrotu do zasad przechodzenia na emeryturę sprzed reformy w 2013 roku i prawa do pełnego wynagrodzenia w czasie przebywania na zwolnieniu chorobowym oraz płatnych nadgodzin.

- My już nie wytrzymujemy psychicznie. Nie jesteśmy maszynkami do wypełniania policyjnych statystyk i wskaźników. Też mamy rodziny i potrzebujemy godnie żyć - powiedział nam jeden z policjantów prosząc o nieujawnianie jego danych osobowych.

Pierwsza fala ogólnopolskiego protestu kiedy to policjanci przechodzą na L4 miała miejsce z okazji trwania akcji "Znicz". Kolejna jest zapowiadana z związku z obchodami Dnia Niepodległości. Sytuacja jest rozwojowa a liczba funkcjonariuszy stale się zmienia. W całym kraju nawet 20 procent funkcjonariuszy jest na L4 czyli co piąty policjant.

W Stalowej Woli w Komendzie Powiatowej Policji jak potwierdził nam rzecznik prasowy Andrzej Walczyna zanotowano większą liczbę policjantów, którzy przebywają na zwolnieniu lekarskim. Średnio w 2017 roku na zwolnieniu lekarskim przybywało 8 policjantów. Obecnie na dzień 6 listopada na L4 przebywa blisko 29% stanu osobowego stalowowolskiej komendy. Biorąc pod uwagę, że wszystkich policjantów zatrudnionych jest 215, to daje nam liczbę 62 funkcjonariuszy. Jak nas zapewniono wobec funkcjonariuszy którzy przybywają na zwolnieniach lekarskich nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Nie będzie również żadnych kontroli.

- Sytuacja jest trudna jednak zadania nałożone na Policję są wykonywane, zapewniona jest ciągłość służby - wyjaśnia rzecznik prasowy policji Andrzej Walczyna.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 10:48
~roventa
"fajbusiewicz" widzę, że lubisz pomarzyć a to ludzka rzecz. Zobacz na codzienną pracę każdego nieomal policjanta, od braku papieru po nędzne groszowe diety w nadgodzinach, przestarzały sprzęt komputerowy. Policjant stał się beneficjentem różnych przedstawicieli jak nie samorządu to organów 'fundujących" jakieś pojazdy typu rowery - w październiku dwaj panowie Sobieraj i Nadbereżny sfotografowali się z rowerami na które mają się chyba w zimie przesiąść panowie policjanci. Kamerki i inne bajery dla policji to wówczas jak ci dwaj wymienieni będą mieć taki kaprys to zakupią i upublicznią ich wręczenie. Nie byłoby to zgorszeniem gdyby ci dżentelmeni zakupu rowerów dokonali z własnych prywatnych środków i je wręczyli potrzebującym! Więc zejdźmy na ziemię bo bujanie w obłokach jest mało przydatne!
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 10:23
~jakżyć?
O rety, skoro sam premier(notoryczny kłamca!) zaręczył,wam że to jest pewnik to z pewnością nie będzie to pewne co wam Brudziński obiecuje! Jest pewien problem, policjantom nie wolno jest przerywac zwolnienia lekarskiego aż do jego zakończenia. Więc jest to jakaś pułapka dla związkowców i dla policjantów. Uważajcie i nie dajcie się wrobić na gładkie słówka i czcze obietnice! Wasza służba jest ciężka, odpowiedzialna i niewdzięczna ale to zawdzięczacie tylko politykom i niekiedy... nadgorliwości w służbie! Reszta jest ok!
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 09:20
~estel
~wer, wszyscy w Europie potrafią, a Ty próbujesz udowodnić, że jesteście wyjątkowi? Że nie da się? Napisz dlaczego was ZUS nie może skontrolować będąc na zwolnieniu, a Kowalskiego będącego na tym samym L4 zwolnieniu może? Wyjątkowi jesteście nie tylko w kraju ale i w europie?
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 08:22
~wer
zapraszam wszystkich znawców pracy Policjantów do pracy są miejsca to zobaczymy który z was wytrzyma w tej pracy 25 lat albo czy wasze rodziny wytrzymają te lata z wami tak że zapraszam na wafle
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 06:15
~zły
@pies: podwyżka jest, to teraz na ulicę wynocha i gnębić emerytów i kaleki...
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 23:08
~verte
Jest niby porozumienie ministra Brudzińskiego ze Związkami policjantów mające zakończyć akcję protestacyjną... Trzeba być bardzo ostrożnym z tymi porozumieniami bo takie coś mieli podpisane lekarze rezydenci i nic im z tego nie wyszło. Akcję strajkową przerwali a minister ich wystrychnął na dudka. Ani powrotu do strajku ani kasy obiecanej nie mają. Policjanci was chyba nie trzeba uczulać na to, że możecie być podobnie załatwieni. Zbyt szybko i z uśmiechem załatwiono wam wasze 'postulaty"! Gdybyście im nie byli potrzebni na 11 listopada to z pewnością porozumienia by nie było. Więc zachowajcie czujność!
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 21:12
~Nie ma ludzi nie do zastąpienia...
Drogówka i prewencja. Panowie, cywil czeka. Mało Ci ? Pokaż na co Cię stać.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 22:53
~mamuszka
Slyszalam ze beda zatrudniac Ukraincow
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 21:11
~estel
W Europie Zachodniej policjant na emeryturę może przejść po przekroczeniu wieku 50-55 lub przepracowaniu 25 lat. W Austrii np w wieku 65 lat lub przepracowaniu 40 lat. I tam nikt nie ma problemu. Ale nie u nas trzeba wrócić do 15 lat no bo jak?
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 14:43
~mamuszka
W Europie policjant chce pracowac bo ma zaco i szacunek ,uznanie spoleczenstwa.Nikt tam nie musi pracowac do 60 ten ktory ma problemy z psychika moze skonczyc wczesniej,ale niektorzy bronia sie przed wczesniejszym wyslaniem w stan spoczynku
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 21:05
~miecz
stefan,tylko jak spisz ktos pilnuje (lepiej lub gorzej) abys sie wyspal ,jest taka zasada ,policji nie musi sie lubic ,ale nalezy sie im szacunek
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 17:46
~jaś
Na Powązkach na renowację starych nagrobków robione są kwesty i artyści i nie tylko zbierają kasę, a Nasz wspaniałomyślny Pan Minister Gliński lekką ręką dał żydom 100 000 000 PLN na renowację cmentarza żydowskiego w Warszawie. BRAWO WY DOBRA ZMIANO.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 15:15
~aleśmy kuźwa czasów doczekali...
Od chwili, gdy okazało się, że już co najmniej 14 tysięcy policjantów wylądowało na L-4, pod znakiem zapytania staje operacja zabezpieczenia Marszu Niepodległości w stolicy. To dlatego Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk zaryzykował propozycję nie do odrzucenia, i życząc funkcjonariuszom powrotu do zdrowia, zaoferował dodatkową kasę za przyjście do pracy w Dzień Niepodległości. Wywołał tym prawdziwą furię. Nigdy jeszcze żaden komendant nie "kupował" policji. Funkcjonariusze wyzywają się od prostytutek
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 18:28
~LEO
No fakt , szczególnie na Marszach Niepodleglości przed 2015 rokiem się popisywali ochroną .Tak ich piąchy i nogi od kopania uczestników bolały że aż ich było szkoda
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 16:34
~Bławat
Marsz przejdzie bez policjantów, oni tylko potrzebni do trzymania narwańców typu; trzymajcie mnie bo im dołożę.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 15:10
~BEATA
TE PIENIĄDZE IM SIĘ PO PROSTU NALEŻĄ
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 16:41
~Stefan
A za co? Mnie też może się należą,ale nikt mi nie chce dać, tylko muszę sobie zapracować.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 15:09
~BRAWO CHŁOPAKI
Policjanci o propozycji premii za pracę 11 listopada. "To łapówka niegodna oficera" 1 tys. złotych premii dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy przyjdą do pracy 11 listopada - to propozycja komendanta głównego, która jest odpowiedzią na akcję protestacyjną i masowe zwolnienia lekarskie w policji. - Przez 10 lat nie widziałam takiej premii - mówi policjantka z Wrocławia. Dotarliśmy do pisma z CBŚP z informacją, że chętnych na dodatkową kasę brak.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 14:39
~mamuszka
Typowy pisowski wyborca pszenno-buraczany janusz to policji nienawidzi.Ubolewam ze w tym kraju zawod ten nie ma takiego prestizu jak w krajach Zachodniej Europy i Stanach Zjednoczonych.To chyba o czyms swiadczy i na pewno NIE na niekorzysc polskiej policji.Coraz bardziej utrzymuje sie w przekonaniu ze polskie spoleczenstwo do demokracji nie doroslo.Tu potrzeba rewolucji mentalnej,czyzby dorosli do faszyzmu?Polska jest na drodze do powtorzenia niemieckiego schematu sprzed 80 lat.Jaki z tego wniosek: do demokracji dojrzejemy chyba za 80 lat
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 23:13
~mamuszka
Polacy oprocz zalet maja bardzo duzo wad .Maja problemy w swoim wlasnym kraju ale nad wadami nie chca pracowac tylko szukac winnych.Niemcow to Polacy nienawidza z zawisci za ich dobrobyt.Stosunek Niemcow do Polakow jest obojetny ,a Polakow do Niemcow wrogi,PIS napedza nienawisc do tego kraju bo nie chce zaakceptowac politycznej i gospodarczej dominacja w Europie.Wlasciwie to Polska moze UE opuscic ale moim zdaniem to jest o 20 lat za wczesnie.Prawda jest taka ze Polacy sa ekonomicznie uzaleznieni od Niemiec
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 19:15
~Stefan
Wiedzą się kompromitujesz, na Polskę i Polaków plujesz. Po co ty się tu udzielasz? Nie będą cię obrażał, bo swoimi tekstami wystarczająco się kompromitujesz!
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 14:58
~mamuszka
Tak dokladnie i nikt mnie stamtad nie wygania bo Niemcy sa dla Niemcow,Faszysto Stefan.Samochody z niemieckimi i zachodnimi rejestracjami beda celem dla polskich faszystow,ba nawet gdy uslysza obcy jezyk to mozna oberwac.Zachowajcie sobie swoj folklor i spuscizne narodowa,Cham(wiesniak ,prostak) nalezy do tradycji polskiej i zachowajcie sobie prawa autorskie K..rrrrrr....A.Nie wiem czy wiesz ale to slowo jest juz kultem i jedyne co sie od Polakow mozna nauczyc.Dla wszystkich milosnikow i znawcow FOLKLORU i kultury polskiej
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 14:33
~mamuszka
Polska wiecej wplaca do UE niz dostaje .Co???????No nie przepraszam to klamstwo to ukoronowanie klamstw pisowskich.To po co Polska w niej jest?Polxit i to jak najszybciej.A propo miejsca pobytu to narazie mamy demokracje.Polska 38 milionowy kraj? no moze 34 milionowy bo pare milionow po za granicami.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 23:51
~Stefan
Jakby co, to dotacje unijne są w całej Unii i Polacy się na nie też zrzucają. Od ok. 2011r. Polska więcej wpłaca do Unii niż pozyskuje, ale skąd ty możesz to wiedzieć jak ci potomki esesmanów swoją propagandę wmawiają. Moja ostateczna rada: siedź w swoim faszystowskim domu pod Hamburgiem i w sprawy Polski się nie mieszaj!
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 22:19
~mamuszka
Dotacje unijne to sa dla pisowcow odszkodowania wojenne.Platnicy podatkow potomkowie wygnancow niemieckich mowia dosc,Ale moze zwierzchnictwo i stawiennictwo Putina moze by cos pomoglo.Odnosnie Polakow za granica dobrze ze nikt nie powiedzial im Von bo Niemcy dla Niemcow ,Anglia dla Anglikow itd.Nawet Moherowi nie powiedzieli Von bo Ameryka dla Amerykanow.Teraz czesto ci sami ludzie krzycza Polska dla Polakow.I dlatego swiat was nienawidzi zaklamani hipokryci
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 21:12
~mamuszka
Chalupy to mam dwie,kupilam z socjalu
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 20:09
~Stefan
Powiedz swoim kolegom faszystom, żeby wypłacili Polsce odszkodowania wojenne, to będzie na podwyżki dla naszych policjantów. A ci, co wybudowali chałupy za euro, funty i dolary, to raczej nie siedzieli na socjalu, jak ty, tylko zapieprzali w robocie. Zarobili swoją ciężką pracą więc sobie pobudowali. Jak pójdziesz do pracy, to może zrozumiesz.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 18:15
~mamuszka
Acha k..a ,chalupy postawiliscie za euro ,funty i dolary to tera odgrodzta sie plotem od reszty Europy i reszty swiata.Wasz problem tkwi w tym ze reszta swiata nie chce akceptowac waszego ciemnogrodu i wiesniactwa a wy sie szczycicie wasza "tozsamoscia narodowa".Ewoluuj sie cwoku,albo ewolucja robi sobie zart i powstaje homo sovieticus.Wyginiecie wkrotce jak neandertalczyki.Poki co korzystaj z wolnosci wsiadaj w swoja ciarupe i zap.120/h bo lapiduchow brak.Tojest wasza demokracja neandartalu
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 16:45
~Stefan
Siedź tam pod Hamburgiem i nie wtrącaj się w polskie sprawy. Nie płacisz w Polsce podatków, to wara od naszej kasy. Chcesz to ich zasponsoruj. Wszystkim się należy. Drukować i wypłacać.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 14:28
~pławiak
Pan minister mówi że nie ma kasy dla polcjantów! To prawda, pewnie że nie ma. A na 500+ było? Na Rydzyka było? Na pomniki było? Na WOT było? , itd.... To są tego skutki. Teraz tą żabę trzeba zjeść. I dobrze wam tak PISIORY!!!
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 12:42
~kk
Nie poddajcie się.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 11:29
~fajbusiewicz
Jestem za podwyżkami dla policji, za płatnymi nadgodzinami itp ale jestem tez za tym aby każdy z nich miał kamerę na mundurze czy w radiowozie i był rozliczny ze służby czy faktycznie służył czy stal na błoniach na 3 radiowozy jak ktoś napisał czy woził kolegów z dyskotek czy załatwiał prywatne sprawy w służbie albo spał w pracy .. policjanci maja być profesjonalistami nie cwaniakami w mundurach ..
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 11:26
~Moher49
Lepiej by było, aby panowie policjanci w ramach protestu, wszyscy jak jeden mąż, udali się na Marsz Niepodległości. Chodźcie z nami.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 09:44
~jozek
To ze policjancji nagle choruja to winni sa lekarze ktorzy wystawiaja zwolnienia zdrowym pacjentom.I tu jest pole do dzialania sluzb kontrolnych.Po stwierdzeniu ze pacjent jest zdrowy a ma zwolnienie ukarac lekarza.
+0-1
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 09:15
~KaKa
Gdzie byli panowie i panie jak zabierali im przywileje i ograniczali płace ? Siedzieli cicho bo mieli ,,WOLNOŚć"
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 09:12
~Swojak
Chłop,PISAC nie będę ale PISAĆ mogę.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 08:46
~zły
@pies: przedstawiłeś piękny obraz typowego polskiego polucjanta... a potem zdziwko, że wszyscy na was psy wieszają... no tak, do żadnej innej pracy się nie nadawałeś, to ci ubecki tatuś milicjanta nagrał...
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 06:37
~edward
Policjanci masowo idą na zwolnienia lekarskie a niejaki Zieliński- Wiceszef MSWiA (humanista i kurator oświaty z Suwałk ) na to:" nie widzę problemu".
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 06:28
~rasta
Dzis w Onecie zamieszczono list warszawskiego policjanta: +Od 1989 r. politycy wszystkich partii tylko nas frustrowali". ....."Warszawski policjant z kilkunastoletnim stażem przysłał do Onetu emocjonalny list, który publikujemy poniżej." ...." Szaleństwo, czyli żniwo psiej grypy... Minister zdziwiony, Komendant zatrwożony, teraz nagle wszyscy rozumieją sytuację policjantów. Ale prawda jest taka, że g… rozumieją. Komendant w liście otwartym jęczy, jak to on rozumie trudną służbę, ale prosi o rozwagę i zrozumienie. Zrozumienie kogo czy raczej czego? Woźnica zorientował się, że fura się wywraca na zakręcie? Szkoda, że nie widział tego, jak sam jeszcze był koniem i sam tę furę ciągnął na swoich plecach.... bo ona już wtedy w zakręty krzywo wchodziła. Wszyscy bez wyjątku tak naprawdę po "przemianach ustrojowych" mieli w d… tę formację. Szefami resortu spraw wewnętrznych byli jacyś przypadkowi ludzie, bez doświadczenia i pojęcia o tematyce, którą mieli dowodzić. Po 1989 roku tak naprawdę wśród ministrów było chyba tylko dwóch mundurowych z pojęciem o tym, czym mają zarządzać. Reszta to krewni i znajomi królika. Latami kolejni politycy różnych ugrupowań doprowadzali do tego, co właśnie osiągnęli dziś. A co osiągnęli? Frustrację i wkur… armii blisko stu tysięcy ludzi, od których decyzji każdego dnia zależy czyjeś bezpieczeństwo, lub nawet zdrowie i życie. Ludzi, którzy nie są cyborgami do wykonywania narzuconych przez "górę" zadań. Zadań mądrzejszych, takich sobie i tych całkiem głupich. Tych ostatnich niestety coraz więcej. A ludzie mający wykonywać zadania polegające na ochronie obywateli i dbanie o ich bezpieczeństwo, to nie są przypadkowi, złapani na ulicy osobnicy, którym rozdano broń, druczki mandatów i kazano iść w miasto. To przede wszystkim ludzie, którzy chcieli służyć społeczeństwu. Społeczeństwu, a nie politykom i statystyce, którą się podniecają co rano naczelnicy, komendanci czy ministrowie. Zresztą statystyka już dawno odbiega od rzeczywistości. "Jest kręcenie kwalifikacjami przestępstw i wykroczeń, jak i ich wykrywalnością" Od dawna fałszowana na potrzeby chwili i zadowolenia tych "na górze". Jest kręcenie kwalifikacjami przestępstw i wykroczeń, jak i ich wykrywalnością. Zresztą obecnie nawet fałszowanie już tej wcześniej sfałszowanej. Patologia. W Policji służy obecnie około 98 tysięcy funkcjonariuszy. Są to ludzie, którzy przyjęli się do służby, bo chcieli coś pożytecznego robić dla społeczeństwa. Ale za miskę ryżu robić tego nie będą. Bo nie o to tutaj chodzi, żeby żyć i służyć w imię etosu, jak to powiedział jeden humanista i kurator oświaty z Suwałk piastujący aktualnie wysokie stanowisko w resorcie, pod który podlega bezpośrednio Policja. Etosem rodziny nie wykarmią, zupy na nim nie nagotują. Jak słusznie ostatnio wypowiedział się "Dziewul" - policjant to rzemieślnik, który za swoją ciężką pracę powinien zarabiać godne i konkretne pieniądze. Zresztą w każdym cywilizowanym kraju takie zawody jak policjant, medyk, strażak czy nauczyciel zarabiają godne pieniądze za tak ważne dla społeczeństwa rzeczy, jakie robią na co dzień. U nas jakoś tak odwrotnie to jest. A Policja? Z założenia formacja apolityczna? Instytucja ta znalazła się na takim etapie, że rocznie przyjmuje się do niej mniej osób, niż z niej odchodzi. To też o czymś świadczy, że ludzie mają dość. Dość bycia żebrakiem, czy dość bycia poniżanym przez każdego. Od polityka, przez przełożonych, na "Kowalskim" kończąc. Policjant powinien być dumny z tego, że może założyć niebieski mundur i służyć społeczeństwu. Powinien, bo nie jest już od dawna. Obecnie jest sfrustrowanym wrakiem człowieka, który zadaje sobie pytanie: po co to robię, skoro z każdej strony dostaję w pysk? Obecny stan, czyli masowe zwolnienia to nie jest jakaś lewizna, jak twierdzi były minister Błaszczak (swoją drogą szkoda, że jak był MSW, to nie był taki szczodry z podwyżkami, jak teraz dla MON), czy protest. To raczej bunt przeciwko wszystkiemu i wszystkim. A przede wszystkim takim właśnie przełożonym - politykom. "Chore to jest to, że żeby wywalczyć coś, co się komuś należy, trzeba innych postawić pod ścianą" Policjant to też człowiek, a może przede wszystkim człowiek. Człowiek, który ma rodzinę i życie prywatne. Nie może poświęcać tego wszystkiego dla służby, która nie sprawia mu satysfakcji. On też ma swoja wytrzymałość fizyczną i psychiczną. On też ma prawo mieć dość i poczuć się zmęczonym. Wynagrodzenie, jakie dostaje za to co na co dzień robi nie jest adekwatne do ryzyka i ciężaru, jaki ponosi służąc w tej formacji. I lepiej, chyba żeby teraz poszedł na zwolnienie, niż za czas jakiś mielibyśmy przypadki depresji czy szaleństwa z udziałem tych ludzi. Zwłaszcza, że nikt nigdy się tymi ludźmi nie interesował tak naprawdę. Ostatnie rozdawnictwo podwyżek i ich kwoty wszystkim za wszystko, tylko to potwierdza. Ile dostało wojsko, ile SOP, ile taka Straż Marszałkowska, a ile policjanci? Kto na co dzień z tych formacji nadstawia tyłek za innych? Ale teraz, jak widać żar zaczął w tyłki palić, bo się Ci na górze wystraszyli, że może niebieskich zabraknąć. Nagły przypływ zainteresowania przełożonych i pisanie listów, czy obietnice wypłaty premii (1000 pln dla każdego za służbę 11 listopada) świadczy o tym, że zaczęli się bać. Ale o co się zaczęli bać? Otóż nawet w takiej sytuacji, jaka jest teraz, oni boją się o swoje stołeczki ciepłe niestety, bo zaręczam, że nie o poziom bezpieczeństwa w tym kraju. Chore to jest to, że żeby wywalczyć coś, co się komuś należy, trzeba innych postawić pod ścianą. I szkoda, że najbardziej ucierpią znów Ci najbardziej niewinni, czyli nasze społeczeństwo... Takie moje skromne przemyślenia, po nastu latach służby w "nie mojej już od dawna Policji"...
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 10:50
~Skowyt
W każdej pracy jest tak samo. Ci na górze żyją jak chcą a ci na dole zawsze w plecy. Tylko dobrze i uczciwie wykalkulowana stawka minimalna może uratować sytuację. Ale niestety na to nie ma szans.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 23:30
~mania
Niech rządzący wezmą sobie do serca, że państwowa służba ma być dobrze tzn. godnie wynagradzana a nie jałmużną oferuje się policjantom. Nie wiem na ile to jest prawdą, ale policjant na służbie dostaje coś koło 5 złotych jako dietę na 14 godzinną służbę! Czy nie jest to kpina z ludzi trudnej służby? Czas na dobrą zmianę w policji. Pokrewne służby (bor/sop, cba) doczekały się godnych wynagrodzeń, dlaczego policjanci są gorsi od nich?
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 21:15
~chłop
swojak, zamiast stukać w klawiaturę zapisz się do szkoły bo wstyd pisac z takimi bykami.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 22:42
~Bławat
Żeby takie byki pasać, trzeba mieć krzepę ;)
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 19:52
~Swojak
11nastego wrucą do pracy,obiecali im po 1000zł nagrody.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 19:46
~lex
Współczuje policjantom ze Stalowej Woli, że maja do czynienia z takim debilizmem jak tu czytam komentarze. Tacy "ludzie"przynoszą wstyd uczciwym mieszkańcom. Szczyt matolstwa to to, że myślą iż policjanci nie mają wyższego wykształcenia i pracują w milicji. Jak widać macie problemy ze soba małe człowieczki plujące jadem.Tylko u was jest tyle interwncji, kolizji i wypadków. Nie dziwie się, że nie szanujecie policjantów, no cóż patologia żadzi sie swoimi prawami. Wstyd dla STW mieć" takie coś" w swojej społeczności. Trzymajcie sie dzielnie mundurowi .
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 18:52
~pies
Ja już się nie mogę doczekać aż dostaniemy kasę i protest się skończy...wtedy właśnie będę walił mandaty po 500 wszystkim za wszystko bo jak czytam tutaj komentarze to aż sobie pazurki ostrzę...a jak nie 500 to wniosek do sądu :) będę się wtedy śmiał jak będą mnie błagać o 100 niżej...oczywiście będą wyjątki ale jak zobaczę dresa czy napakowanego pół mózga z kibolki to po całości...oby si dogadali byle szybko:) a najbardziej lubię patrzeć jak te napompowane sterydziki błagają i płaczą wręcz żeby im najmniej wypisać a na meczach wielkie kozaki
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 22:39
~Bławat
Wszystkim? A co z bandytami, dalej będą bezkarni? Np; piraci drogowi, tu nie wystarczy poranny przejazd.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 18:39
~Paweł 89
rst takie sytuacje trzeba naglasniac robic zdjecia i wysylac do komendy głownej.. powoli rozliczaja za przekrety za alkohol wiec i za naduzycia tez mzoe przyjdzie czas na tych co pomagac patrolowac ulice siedza w 3 radiowozach i ogladaja laski .. bo co tam innego moga robic .. czasy blue taksi sie skonczyly
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 18:32
~take foto polis
czekam na ten monitoring w miescie 500 kamer powinno dac obraz jka sa pelnione sluzby i co sie dzieje np na sluzbach sponsorowanych z kieszeni miasta .. no chyba ze plezdyenta to nie interesuje
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 17:10
~rst
wszystkich dyscyplinarnie zwolnic dopiero by sie wzieli do pracy a nie za darmo pieniedze brac jak patrol na bloniach maja to potrafia 2godziny w jednym miejscu przesiedziec na 2 3 radiowozy a jak na piwko chodza to sie woza radiowozami bezczelnie koledzy ich woza po restauracjach
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 16:22
~DO WSZYSTKICH KUNDLI
Drodzy milicjanci! To teraz sobie przypomnieliscie ze macie ch..jową robotę? A kto za was umowę do pracy podpisywał? Nie macie studiów, jesteście ostatniej kategorii. Ludzie was nienawidzą, plują na was i wylewają pomyje. Bo tyle jest warta wasza praca. Jesteście scierwem które poluje na nasze pieniądze. Nikt was nie potrzebuje! Won!!!
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 19:21
~cywil
policjanci nie podpisują umowy o prace a po drugie idź powiedz im to w twarz na komendę cwaniaczku zza szklanego monitora haha
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 15:15
~mamuszka
Proponuje tym wszystkim ktorzy tak pluja na ta grupe zawodowa aby zaczeli sie udzielac jako wolontariusze.Mozna sobie pozakladac komitetety obywatelskie i patrolowac miasto.Niektorzy sa za tym aby policja pracowala do 60tki.Hahaha 60letni dziadek w interwencji to chyba kawal.Zaraz sie zacznie placz i zgrzytanie zebow"a gdzie byla policja?".Panowie policjanci jak spoleczenstwo wypina na was D. to wypnijcie wy na spoleczenstwo
+0-0
Sobota, 10 listopada 2018 r. godz. 00:17
~mamuszka
W interwencji dziadki nie pracuja co najwyzej przy papierkowej robocie.Duzo moze wczesniej zakonczyc sluzbe z powodu chorob zawodowych(depresje etc.,komisje nie robia problemu).Niemiec chce pracowac w policji,a Polak bo musi i to za psie pieniadze.Napisalam co sadze o pracy 57latkow w tej branzy,zreszta to zalezy od kondycji psychicznej i fizycznej osoby
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 18:14
~wit
Coś mi sie wydaje , że Ty widzisz Hamburg czy okolice na ekranie monitora ...a wiesz dlaczego ?, ano z tego co tu napisałaś ;gdybyś była w Niemczech to nie pisała byś takich bzdur Niemiecki policjant przechodzi na emeryturę w wieku 60 lat (jeśli jest krawężnikiem ) lub 65 lat jeśli jest oficerem funkcyjnym .
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 22:31
~asa
Jeśli siła i sprawność fizyczna zacznie nawalać mogą pracować w ochronie.Tak też zresztą robią.Po 25 latach pracy(tak gdzies przed 50- tka ) idą na pełna emerę,dodatkowo biorą rentę(tak renta za stres + emeryturę ) i dorabiają w ochronie..
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 19:39
~mamuszka
Asa do tego zawodu potrzebna jest sprawnosc fizyczna i krzepa.Powyzej 45-50lat to emerytura fizyczna i 60latek nie ma tam co szukac chyba ze grupy inwalidzkiej
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 17:26
~asa
60 letniego kierowca tira w 9-10 godzinach jazdy zapewne sobie wyobrażasz...Takich zawodów jest o wiele więcej .
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 14:58
~allo
Jak taka krzywda to do felg odlewac czyścić zobaczymy gdzie lepiej w e łbach sie przewraca
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 14:42
~krzycho
"Dziwię się, że w lokalnych mediach taka cisza"A czego wy oczekujecie .Pracujący w elektrociepłowni,tez mamją się fochać ,choc połowa załogi dostaje "podwyzki"jak rosnie minimalna krajowa! i isc na chorobowe? .Myslicie ze zimy w tym roku nie bedzie?Kolejna po nauczycielach,pielęgniarkach itp. wyjatkowa grupa zaw.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 14:18
~effka
Ptasia grypa? To oni beda bezplodni teraz?
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 14:13
~znachor
Jeszcze faceta zrozumie ze ma ptasia grypa i ptak nawalil...ale kobiety??? Do buzi brala ptaka i chora??
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 15:32
~xawek
Kobita może miec chrypę i gardło zdarte co najwyżej
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 13:25
~woxus
Brawo Policjantki i Policjanci, tak trzymać! Najpierw Was władza okradła za rządów premier Suchockiej. "Tymczasowo" Wam zabrano z poborów 500 zlotych, które miały powrócić gdy budżet się zrównoważy... Widać do dzisiaj się nie zrównoważył bo ciągle zabrane pieniądze nie wracają! Zbyt dużo razy nadstawialiście swoje glowy za fanaberie wladz różnych szczebli ochraniając ich przed suwerenem by teraz jeszcze raz iść tą samą ścieżką. Niech zobaczą i przekonają się na własnej skórze co znaczy brak zbrojnego ramienia władzy albo w stopniu ograniczonym zabezpieczenie. Najpierw Wasze postulaty(na wszystko są pieniądze a dla Was ich brakuje?) a potem dobro służby!
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 14:17
~asa
Brawo bo, policja łamie prawo.Albo są chorzy albo są oszustami.Innej alternatywy nie ma.Weź człowieku puknij sie w tą łepetyne.Jeśli w policja daje taki przykład łamania prawa, to jak ma je egzekwować od innych.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 12:20
~wolf
trzeba zlokalizować ogniska Psiej Grypy i zneutralizować , czyli wykonać te same czynności co w przypadkach Ptasiej i Świńskiej Grypy
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 12:04
~Staszek
A no cisza tłumnie jest bo jak przyznać się że nie ma ludzi na miasto. Czego rzecznik owija w bawełnę i nie powie ile jest na chwilę obecną zwolnień na całą komendę.. Te procenty co podał to bzdura. Ludzie mają dość układów misiewiczow skoczków brak sprzętu drukarek komputerów.. Przyjdź zobaczcie jak jest.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 12:02
~Lukasz
Na jakiej podstawie lekarze wypisuja te zwolnienia? Zajac sie lekazami
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 10:32
~Qwert
Jankowski 25 lat siedział i na koniec przed emka się obudził.? Walczy o swoje przed odejściem innymi.? Panie ministrze trzymać linie i nie opuszczać
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 10:12
~Ja obywatel
ZUS do roboty. Jak nie to kontrola wykonywania obowiązków ciążących na ZUS. Ja nie mam ochoty do nikogo dopłacać. Kupa nierobów.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 11:03
~Bławat
Wszelkiego rodzaju służby mundurowe, są opłacane z budżetu państwa. Dotyczy to tak samo ich emerytur, więc dla mundurowych ZUS może nie istnieć.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 10:05
~Marco
Wczac postępowania plus objig komisja lekarska
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:48
~zły
@cygan: bo to skowyt genów armii wyzwoliciela... czy wiesz ile było gwałtów, bo radziecka armia wyzwalała?? wiesz ile dzieci się z tego urodziło... oto dlaczego w Polsce nigdy już nie będzie dobrze, jeszcze ze 2 pokolenia i "ruskie geny" będą zapewne u ponad 90% populacji, a wtedy to tylko wypatrywać putina, a może nawet będą chcieli przyłączenia do rosjii... nie wierzysz, nie możliwe??, to popatrz kto rządzi nami od 2wś, a ostatnie 25 lat tak zwanej wolności to mam wrażenie, że ludzie rozum postradali całkowicie ...
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:43
~Bławat
,,Kursant (1 grupa zaszeregowania) to funkcjonariusz na stacjonarnym szkoleniu podstawowym i zarabia miesięcznie średnio 1 tysiąc 939 złotych. Ma zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie w czasie kursu. Gdy zakończy szkolenie, zostaje mianowany policjantem w 2 grupie zaszeregowania. W związku z tym zarobki rosną średnio o ponad 890 zł. W 2 grupie funkcjonariusz zarabia zatem 2 tysięcy 830 złotych.W 4 grupie zaszeregowania (przede wszystkim dzielnicowi i kontrolerzy ruchu drogowego) pełni służbę powyżej 9,7 tys. policjantów - średnia miesięczna pensja wynosi tutaj średnio 3 tysiące 491 złotych.'' źródło Dziennik Zachodni.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 12:29
~saul
nie pisz tych bzdur ludzi zapytaj ile się zarabia
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:29
~zły
barszcz, a ile na lewo do kieszeni... bo niemożliwe jest, żeby ktoś za takie pieniądze, aż tak bardzo chciał się narażać... zresztą jak to powiedziała jedna z twoich pracodawczyń za mniej niż 6tys to złodzieje i nieudacznicy pracują... A rzućcie tę pracę jak wam tak źle i do aluminium na odlewnię zapraszam, płace większe, a i warunki też lepsze, bo tylko 8 godzin i żadnej papierologii...
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:27
~Cygan90
Do Polaków cudnych jak miód czego wy się to nienawidzicie nad wzajem napieprzeni kredytami jak zule winem za sklepem okradani codziennie przez zachodnie korporacje dla których pracujecie w Polsce . Albo jadąc w pola do Niemiec jako niewolnicy . Zrobić porządek w Warszawie i tyle a nie bić się nawzajem . Zarabiamy gowniane pieniądze bo się nie szanujemy tyle !!!!!!!!!!!
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 08:40
~barszcz
Ale skowyt burkow i kundli na forum, co zal d... sciska, ze Szarikowi nie dorownaja hehe. Oczywiscie tak po katolicku, jak zwykle. Prawda jest, ze taki zawod policjanta jest w kierunku Zachodu bardzo szanowany - przez tubylcza ludnosc - oczywiscie mam tu na mysli kraje o wysokim poziomie cywilizacji. Tam normalny obywatel po prostu sr..a w gacie jak jest kontrola lub auto policyjne w poblizu, a tu? I tam policja zarabia 2-3 razy wiecej niz normalny pracownik, czyli jakby tu zarabial od pieciu tys. na reke wzwyz. No bo to, ze taki kolega z zachodniej granicy po jakis 10-15 latach ma juz ze 15 tys. zl na reke, to moze nie trzeba wspominac.... Ale tu w tym kraju i boli i 500 plus, i jakby ktos za narazanie zycia wiecej zarabial. Noz kur...a dzicz! Jak takie super warunki waszym zdaniem, macie ochote dostac po gebusi od patolka lub macac jakis smierdzieli - zwalniajcie sie ludzie zbiorowo z zakladow i magazynow - i fruncie do policji.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:33
~Bławat
Też masz porównania. Opiekunka na zachodzie zaczyna od 5 tys zł. Policjant w Niemczech przechodzi na emeryturę w wieku 60-65 lat.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 08:29
~Jony11
Do kpp policja zapraszacie zUS już klamiecie nie podlegacie pod nich klamcy
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 08:21
~Baron cesarstwa
Lepiej późno niż wcale ja się nie dziwię 14 lat po wejściu do unii europejskiej zachód przeja gospodarkę dyktuje ceny !!! takie jak na zachodzie a my Polacy zarabiamy ochłapy . Arabscy emigranci w Niemczech w stosunku do kosztów życia dostają większe zasiłki i żyją na lepszym poziomie nie pracując!!! Niż Policjanci w Polsce jak i inni ludzie to jest chore ludzie którzy na Co dzień walczą z brutalną przestępczością po pracy walczą aby starczyło od pierwszego do pierwszego nie dajcie się i walczcie o swoje bo jak się sytuacja nie zmieni to się sami z biedy powystrzelacie !!
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 08:14
~beata
W kazdej sluzbie mundurowej idac na emeryture po 15 latach jak tu czytam wielu boli ja przyslowiowa drzazga w chu...u wyjasniam po 15 latach funkcjonariusz dostaje 40% z podstawy wynagrodzenia czyli po moze miec podstawy ze 2000 czyli latwo policzyc ile z tego jest 40% powodzenia.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 07:43
~kotopies
Jak kur.. może nie być kontroli i konsekwencji pokontrolnych jak 90 procent chorujacych to symulanci. Ktoś tu całkowicie zszedł na psy.Calkowity brak dyscypliny i utrata kontroli nad tym wszystkim. Chyba nie tak powinny funkcjonować jedna z ważniejszych jak nie najważniejsza służba w kraju.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 07:39
~Eju
Jak pielęgniarki walczyły o podwyżki na L-4,to były bee... Jak policjanci to ok. Obłudni komentatorzy!.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 06:16
~Klary
Weterynarze mają pełne ręce roboty.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 03:26
~Paulo
Do roboty koty bo wam dużo brakuje.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 02:11
~picek
NO i Widac ??? Jakich mamy patryjotyczny zapas jak by co do czego ?to sranie po krzakach OJczezna w potrzebie niema policji niema wojska niemaludzi odanych jak dawniej kiedys byla SLUZBA a nie praca NA koleij M OwojskoO Milicja Sluzby lo sie oddany byl czlowiek ZA OJCZYZNE a dzisjajj Mamonaaa pala i zimna woda Zreszta jak by CO to mamy ARMIE zUS ??WIEC ICH zastapio i niech taki niewraca ztegoLL 4 POLICJAAA zlapac kogos ze piwko pije lub jedzie rowerem ZENADA PSYY>
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 23:05
~jestem psem i mogę ugryźć
Tak jestem Psem, i jak każdy pies potrafię ugryźć. Wszystkim tym co tak wiele mają do powiedzenia na temat Policji, przypominam, po co przychodzicie poskarżyć się gdy coś wam się stanie, ktoś was pobije, okradnie, ktoś wam coś zniszczy. Pytam się po co ? Przecież wy nienawidzicie policji, a jak coś się stanie to pierwsi składacie zeznania. Hipokryci. Szacunek dla normalnych, przepraszamy za niedogodności ale to niestety jedyne wyjście by było normalnie.
+0-0
Czwartek, 8 listopada 2018 r. godz. 12:42
~Skowyt
Większość z nas nie przychodziłaby na komendę poskarżyć się na to czy na tamto, gdyby w Polsce była odpowiednio uregulowana zależność pomiędzy prawem do samoobrony obywatela i prawem do posiadania broni.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 09:51
~Bławat
Widzisz, nie wiem po co. Mam pewien zastrzeżenia, bo przy takich zgłoszeniach policja rozkłada ręce. W pierwszych latach pracy, policjant niewiele umie, nie zna środowiska. Jedynie co może, to sporządzi notatkę służbową. Mówię tu o szeregowych policjantach, którzy uczą się zawodu całe pół roku!
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 22:54
~qwert
kiedy rzecznik i komendanci pojda w patrol ? i reszta swity ? czy orzemy reszta do konca co zostsala ?
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 22:28
~TW BOLEK
Widac ilu 'chopakuf' jest na l4 biorac pod uwage wpisy obronne. Prawda jest taka, iż policja sama ludziom obrzydziła swoją instytucję biorąc prymitywnych człekokształtnych nie potrafiących się poprawnie wysłowić ani tym bardziej wypisać poprawnie mandat. Wydawało im się, że złapali Pana Boga za nogi dostając się do policji, że są wyjątkowi etc. Niestety tak nie jest 90% zatrudnianych jest do pałowania i wystawiania mandatów więc nie dziwcie się prosze, zę nikt wam nie chce wiecęj za to zapłacić. Z tym że jest sporo wakatów odpowiedź jest prosta - kto normalny idzie do policji...?
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 22:10
~mi
lula pierwsza powinnas stanac w kolejce do pracy w policji ,jest wolnych ok. 7 tys wakatow,doswiadczysz tych dobroci jakie panuja w pracy po objeciu rzadow platwormy a pozniej pisu ,trzymam kciuki za niebieskich
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:46
~stw
Proponuję nieukom, którzy piszą obraźliwe komentarze zapisać się na naukę języka polskiego. Cóż, patologia tak ma, szczerze współczuję.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 05:59
~fakt
patologie to masz na komendzie oni nawet ortografi nie znaja
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:39
~lex
Nie poddajcie się. Popieram Wasz protest i nie zazdroszczę nikomu Waszej pracy. Powodzenia.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:16
~lula
ZUS powinien sprawdzić zwolnienia ,a komendant pożegnać chorujących . Jest dużo młodych szukających pracy . Nie ci to przyjdą następni nie ma ludzi nie zastąpionych .
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 22:49
~Policjant KPP Stalowa Wola
Zapraszamy ZUS, Niech sprawdzają. Zapraszamy młodych do podjęcia pracy w zawodzie policjanta . Szkoła życia i zarobki na mniejsze niż w Alutec. Poza tym użeranie się z patologią stalowowolskiego społeczeństwa, ale wiele zyskujesz. Stres, brak życia rodzinnego, pracujące soboty , niedziele, święta i nocki za normalną stawkę, brak płatnych nadgodzin, i 40% procent emerytury po 15 latach które tak wszystkich boli. Jakby ktoś chciał i byłaby możliwość to chętnie się zamienię byś poczuł to co ja, te wszystkie ch.je z Twoich ust, te widoki i zapachy zwłok, te momenty gdy trzeba powiadomić rodziny o śmierci bliskiej osoby, te krzywdy ludzkie z którymi musimy się zmierzyć. Te chwile w których wychodzisz z domu i nie wiesz czy wrócisz cały i zdrowy bo jakiś naćpany nie będzie terroryzował rodziny którą musisz ochronić przed nim, a po wszystkim i tak to Ty jesteś tym złym. Za jedyne 2500 do 3000 złotych miesięcznie. Chcesz się zamienić? Podołasz temu? Czy tylko pokażesz jaki jesteś mocny przed komputerem lub w kilkuosobowej przewadze. Nie masz pojęcia o naszej pracy ale do powiedzenia wiele. My też płacimy podatki więc tak samo możemy powiedzieć że płacimy za Ciebie. Jeśli jesteś taki kozak to po co przychodzisz zgłaszać że dostałeś oklep, czy że ktoś Cię okradł, skoro Ty uważasz że CHWDP i jesteś JP100%. Dzięki Wam czujemy się potrzebni dla normalnego społeczeństwa, a wasz hejt daje nam siłę do dalszego dziania. Chyba nam jednak trochę zazdrościcie. Zapraszamy w nasze szeregi.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:10
~Ninja
A po co w ogóle o tym gadać i biadolić. Skarb państwa stracił już kilkadziesiąt milionów złotych bo milicja nie karze mandatami. I co się okazuje? Ze nie są potrzebni bo życie toczy się dalej a poeniądze zostają w kieszeni obywatela. Świat bez tych kundli się nie zawali.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:10
~rst
wszystkich dyscyplinarnie zwolnic co sa na l4 i ani grosza podwyszki byl nie dal za robote prosze sie wziasc patrol na bloniach to policjanci potrafia 2godziny na wale stac na kilka radiowozow i bajerka a dyzurnemu patrolujemy
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:08
~imrich ondaw
ładnie to tak wyłudzać pieniądze i okradać Polaków idąc na lewe zwolnienia ?? gdzie jest prokurator gdzie kontrola i nadzór ?? czy ktoś to tałatajstwo milicyjne kontroluje ?? czy kolejna kasta nadzwyczajna właśnie daje popis ??? czy w razie wykazania że zwolnienie L4 było tylko środkiem mającym umożliwić kradzież pieniędzy podatnika czy będą zarzuty (co najmniej kilka rozmaitych czynów można tu wykazać jako świadome przestępstwo) ??
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 20:56
~Jony11
Kontrolować codziennie prawidłowość wykorzystywania l4 wysyłać na komisję na polecenie dowódcy . Gdy sytuacja się powtarza nagminnie zwolnić nierobow dyscyplinarnie powodów jest milion lub wszcząć postępowanie o uchylaniu się od obowiązków służbowych działając z podstępem. Z psami nie mogą poradzić sobie. Wystarczająco zarabiają jak chcą więcej do pracy fizycznej Lutek zaprasza
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 20:36
DzidekzCzarnieckiego
Haha teraz se mogę spokojnie piwko na ławce wypić bez obawy że mnie patrol złapie he he he
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 20:26
~NERO
PSIA GRYPA - raczej bezszczelny Tytul, to ze sa Policjantami i maja swoje prawa i robia cos dla tego kraju? Wiadomo ze maja taki przydomek, ale niestety bez nich byloby jeszcze gorzej.Dlatego w/g mnie to jest beszczelny i chamski Tytul.
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 23:25
~wjt21
To nie jest akcja policji tylko prawdopodobnie SBków i ludzi z nimi powiązanymi chodzi mi o pomysł i organizację to, że niektórzy policjanci dają się wciągnąć w tą hucpę narażając bezpieczeństwo chociażby naszych rodzin to druga sprawa. Termin ,,psia grypa" jest faktycznie bardzo arogancki, ale prawdopodobnie nie wymyślili tego policjanci tylko osoby których celem było wprowadzenie chaosu w kraju tuż przed Świętem 11 listopada. Czytają fora ludzie bardzo krytycznie wypowiadają się na temat tych funkcjonariuszy policji, straży pożarnej którzy postępują nieuczciwie względem obywateli.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 19:57
~gering
odczujecie brak patroli...czekać tylko jak kogoś okradną, pobiją, skradną auto...i nie będzie miał kto przyjechać no chyba że za jakieś 3-4 godziny bo interwencje czekają w kolejności...a jak ktoś zaginie? kim szukać? wtedy wyjdzie kłamstwo o zapewnieniu ciągłości służby...prawda taka że nie ma kto robić.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 19:44
~frank
Tja... wirus H1L4... każdy w naszym kraju chciałby być milionerem i w budżetówce dobrze zarabiać, a nawet lepiej niż w sektorze prywatnym (no może w StW się tego nie odczuwa bo jest ewidentna zmowa płacowa, a lud nieoświecony się na to godzi).. tak wiec pany milicjanty to się nie wrati, a jeśli służba nie pasuje to iść do 'NORMALNEJ' pracy. Tylko proszę nie używać wyświechtanych frazesów, że 'kto was ochroni' bo was to raczej nikt poważny sie nie boi... tylko CBŚu-
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 19:39
~Pies
@Akar.Ty zbydlony dresiarzu.Twoj komentarz potwierdza twoj poziom intelektualny na poziomie ameby.Dowedz sie o to jest ameba bo jestem pewny,ze taka miernota jak ty nie wie co to jest.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 19:33
~:)
marzy mi się totalny rozpier.....l w tej Warszawce:)
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:47
~Taxi RST
Amazing! Jeździłem po mieście od rana taryfą i na mieście nie widziałem ani jednego radiowozu.
+0-0
Piątek, 9 listopada 2018 r. godz. 12:56
~Asy
A przed psią grypą widziałeś?? Nie wiele jezdzi. Zresztą powinny być piesze patrole.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:57
~Orlen
Ja też nie widziałem żadnego radiowozy. Ale po tym artykule na stalowka. Net wszyscy postronni o tym wszędzie rozmawiają i co ciekawe solidaryzują sie z policją
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:30
~Wow
@moher vel adolf.Nawet pisiory nie chca byc na tym marszu z tymi kretynami .Wybory pokazaly gdzie wasze miejsce pozyteczni idioci majacy sie za patriotow.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:21
~Moher49
Pisiory to nie patrioci, tylko takie same, służące obcym, kundelki jak niejaki WOW. Kropla drąży skały, panie WOW. Dlatego tak się boicie tego 1.3% Narodu.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:17
~Bławat
Psia grypa? Toż to na nosówkę psy zdychają. Pies oddycha tylko nosem i w przypadku jego zablokowania, dusi się. Co do wykształcenia najniżej zarabiających policjantów; po ukończeniu szkoły średniej, pół roku kształcenia zawodowego i jest policjantem. Ten kurs jest bodajże wliczany do emerytury. Pretensje o braku informacji w mediach? A jak poszukujecie zaginionych, to jakoś informacja przeważnie po fakcie; odnalezieniu żywej lub martwej osoby. 100% na chorobowym? kto ma takie przywileje? Kto podnosił wiek emerytalny? Przy przyjęciu każdy wiedział kiedy przejdzie na emeryturę.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:14
~Akar
Poszles psie na psa to zapier...aj jak smiec i nie podskakuj dla psów nie ma rodziny powinni izolować was i zamykać na koniec pracy na dołku i później do pracy i tak do usranej smierci później w piec i w piach a nie podwyżki!!!!!!
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 19:47
~Hahaha
Zes sie w dupie nie udusil jeszcze swiat bylby piekniejszy bez takiego debila
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:10
~Pan bula
Czegoś tu nie rozumiem jeśli nie podobają ci się obecne warunki pracy to zmień sobie pracę a nie chcesz podwyżek i strajkujesz. Na twoje miejsce czekaja inni policjanci. Wszyscy sie wycwanili, lekarze, urzednicy, strazacy a co maja powiedziec ludzie pracujacy na etacie ? Ja wiem ze praca odpowiedzialna i niebezpieczna ale nikt na smyczy was tam nie prowadzil :)
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:07
~Dodge
Do wagina:nie przepadam za nimi ale to dobra Lekcja. dla brudzinskiego dobrze krytykowac z holy Wykaz sie Tera’s nie za pomca 1000zl/komunisto i zlodzieju/
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 17:49
~ave kołchoz
Jakby w amelinowym kołchozie tyle ludzi było na l4 to obóz by padł,gorace pozdro ,gorace to znaczy około 60 stopni w lato,kto tyra to wie o co chodzi..;
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 17:48
~barszcz
Jak tak im zazdroscisz jeden z drugim - to nabory sa co chwile do policji. Idz i bedziesz miale te zalosna emeryturke po 15 latach czy ilus tam i dorabiaj sobie na zbiorach. Idz i zdaj. Prawda jest jednak, ze wiekszosc i tak sie z was tam by nie dostala, bo testy nieproste, dwa dobrze wiecie - ze za uzeranie sie z dzisiejsza patola i bezczelna mlodzieza to za mala kasiora, trzy niejeden by sie posral muszac latac za bandytami z kalachami.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 21:12
~Bławat
Testy są z uwagi na ograniczoną ilość miejsc w szkole i decyduje o pierwszeństwie nad kolegą. Mała liczba punków, stawia na końcu kolejki chętnych. Większą władzę ma psycholog, bo ten decyduje o odrzuceniu niestabilnych emocjonalnie.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 17:45
~Nie masochista
To jest ciekawe...Za PO w policji likwidowali posterunki,zamrażali zarobki,likwidowali przywileje emerytalne i policjanci nie chorowali,nie protestowali ...Tam jest jak w PRL-owskim wojsku im kapral bardziej przykręcał śrubę tym bardziej go "wojaki " szanowali.Wydaje mi sie ze jest tak tez z co najmniej 40 % obywatel.Im bardziej się ich zniewala i "pucuje"(okrada władza) tym bardziej szanują i chwalą.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 17:27
~Rolnik
L4 mają a w polu robią!!! Czego ich nie kontrolują?
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:58
~Magina
Przecież to kombinatorstwo!!! Ukarani powinni być zarówno lekarze i policjanci! A czy policjant osoba karana może być funkcjonariuszem policji?!
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 17:59
~Grzegorz Gorski
Policjanci(ki) to tez LUDZIE !!!
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:52
~riki
zwykłe nieroby .... pozwalniać i tyle
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:45
~Dzielnicowy
Jak im nie pasuje to w Alutecu są przyjęcia.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:34
~mamuszka
Policjanci,pielegniarki kazdy by chetnie psy na nich wieszal a sam by takiej pracy nigdy nie podjal.Wystarczy PISia grypa i kraj pograza sie w anarchi.Bedzie POpis faszystow na marsz niepodleglosci.Paradoks sytuacji;najlepsza kampania wyborcza dla Tuska
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 15:15
~da
pozwalniać niech jadą na ogórki do niemiec w euro zarabiać
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:26
~@Informator
Wszyscy w rodzinie mają podobne dolegliwości z głową czy tylko u ciebie coś się pier...li
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:21
~kogut
I niech sobie odpoczywają :D
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:12
~Informator
Prawda jest taka mam w rodzinie byłego policjanta i kolegę obaj mają już emeryturę po 15 latach poszli i na głowę wszyscy tak robią to są jaja dorabiaja jadąc na zbiory raz w roku i w dupie mają emeryturka jest. Ja zapierdzielajac fizycznie stres jest nerwy a oni jaja sobie robią nie pasuje to poco poszedł bo robić się niechce letka kasa zapiepszaja ci co rozwiązania jakieś sprawy mają a te krawężniki to po rodzinie w policji taka prawda i teraz powinni mieć zato nie płacone i jak poszedł na chorobowe to dodatki zabrane
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 15:22
~zzij jaja samuraja
Polecam używanie słownika przy wypowiedziach pisemnych i częstsze stosowanie znaków interpunkcyjnych, ty .. ... patafianie. Ciekaw jestem co takiego robisz polaczku, że tak prujesz się o te 'piniondze'. Tobie w głowie tylko 'kurła znów mandacik halyna, te policjańskie tylko mandaty by dawały', nie wiedząc jak trudną pracę mają policjanci - to że są stawiani między ludźmi, bo co chwila zmienia się władza, kontakt ze śmiercią, co jest trudne dla każdego, to jak nie są dostatecznie dofinansowani, muszą sami chodzić, np. na strzelnicę by poćwiczyć i płacić z własnych pieniędzy, to że w akcie samoobrony nie mogą zastrzelić napastnika, który byłby niebezpieczny dla funkcjonariusza jak i osób postronnych, można tak wyliczać godzinami, ale takie polaczyny jak ty nigdy tego nie zrozumieją i co najgorsze nie dokształcą się w tematach, o których nie mają zielonego pojecią.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:27
~wentyl
Trzeba było iść do policji baranie
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:10
~kicaj
Chyba lekarzom orzecznikom w pobliskim ZUSie pracy chwilowo przybędzie...
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:29
~nowy
Policja nie podlega pod ZUS
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:07
~40 groszy za wpis
Psia grypa typu CHW1DP1. Co się dziwić skoro policjanci dostaje 2500-3000 zł za ryzykowanie życia i do tego przynoszą własny papier.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 18:38
~40 gorszy za wpis
~Gege: no pewnie. Jedź na interwencję do gościa, który ma np. HIV. Nagle cię ugryzie i masz problem. Jeśli ci się wydaje, że praca policji to łapanie kierowców to trochę się mylisz. Sprawna i dobrze opłacane policja, wywiad i wojsko to gwarancja że prawo to nie fikcyjne zapisy. Zobacz sobie taką Somalię i czy działają tam podstawowe organy państwa.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 16:26
~Gege
Ryzykowanie życia? To nie NCIS, za dużo filmów.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 13:47
~lewa
Maro - skąd wiesz ze lewe? kazdy moze sie zle czuć....
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 13:31
~Tika
Kolego po 15 latach gdybyś odszedł na emeryturę wystarczyło by ci na mieszkanie pod mostem Jeżeli uważasz że ta praca jest taka wspaniała zapraszamy, nabory co miesiąc składaj podanie. Obecnie pracownik Lidla zarabia wiecej, my mamy rodziny i chcemy godnie żyć.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 14:09
~40 groszy za wpis
teraz po zmianach po 25 latach.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 13:06
~Bartek
Pracować się nie chce A podwyżki by chcieli jak mało zarabiają to proponuje wyjazd za granicę, skontrolować lekarzy którzy wystawiają te zwolnienia.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:38
~Jarosław
#Dobra Zmiana
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:35
~Haha
Teraz szczepienia psów się chyba zaczęły
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:32
~Lukas
Brawo. Na nierobów w tym kraju jest więc walczcie o godną płacę. Wytrwajcie na zwolnieniach i pokażcie kto rządzi !
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:32
~Moher49
Kiedy robotnik z HSW idzie na L-4, zaraz za nim goni ZUS i sprawdza czy leży. Policjanta nie sprawdza?. Nie wierzę w te L-4. Parę lat temu chłopaka z Ruchu Narodowego kopał policjant w cywilu. Budkę przy ruskiej ambasadzie też Narodowiec nie podpalił. Hajka straszy, że Marsz rozwiąże. Nie będzie policji w mundurach, będzie w cywilnych ciuchach. Gdzie wasz honor policjanci-Polacy, macie służyć Narodowi, nie nasłanemu rządowi. Dlaczego wszyscy rządzący i tzw opozycja tak się tego marszu boi ?. Od Waszyngtonu, poprzez Tel-Awiw, do Brukseli jeden skowyt - rozwiązać Marsz. Wiem dlaczego się boją. "Nasz Naród jest jak lawa, z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa. Lecz wewnętrznego ognia i 100 lat nie wyziębi, plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi." Ot i powód do strachu.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:32
~POLAK STARY
BEZ ZŁOSLIWOŚCI PROPONUJĘ PRACĘ DO 65 ROKU ŻYCIA TAK JAK NORMALNY CZŁOWIEK ,,,A NIE PO 15 I WCZESNIEJSZA LABA
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:32
~Jakser
Takie akcje uswiadamiaja mi tylko to ze tak naprawde pilicjanci w takiej ilosci nie sa potrzebni.Ostatnie dni swiateczne gdzie wzmozony ruch aut pokazaly ze bez policji kierowcy swietnie sobie daja rade i paradoksalnie jest bezpieczniej.Tak ze wypad na zwolnienia a pozniej do zwolnienia.Naprawde ...niech pozostanie mniej policjantow w zawodzie a bedzie bezpieczniej.Pozostali do Aluteku na produkcje zapraszamy.
+0-0
Wtorek, 6 listopada 2018 r. godz. 12:31
~Maro
Protest ok. Pieniądz się należy. Ale dlaczego lekarze masowo wystawiają LEWE zwolnienia? Przecież to jest karalne. To jest okradanie nas - podatników!
+0-0
Środa, 7 listopada 2018 r. godz. 12:49
~kabi
wystarczy że "coś" zjesz i masz gorączkę a w takim przypadku zwolnienie się należy.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.